» »

Kako nekoga obvestiti, da ima ZS???

Kako nekoga obvestiti, da ima ZS???

glinik ::

Kako bi se dalo to narediti? Enemu uporabniku sem napisal ZS, on pa jih očitno ne gleda, kaj zdaj... Kako ga opomniti?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

root987 ::

Saj lahko vidiš kolikokrat je bilo katero sporočilo pogledano... Privzeta vrednost je 1(1) - (če se ne motim). Torej, če je videl sporočilo bi moglo biti 2(2) - prvo število je za skupno število ogledov, drugo pa za število ogledov od kar si ti nazadnje pogledal v temo. Lahko seveda preveriš če mu v profilu piše mail in še tam mal težiš...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Poldi112 ::

root, ne razumes. Ta problem imam tudi jaz pri sebi. Radi bi da se mi recimo link "zasebna sporocila" pobarva v drugo barvo ali boldira, kadar imam novo zasebno sporocilo. Oz. karkoli, da opazim, da ga imam. Ker se mi jih ne da gledat, ker imam v povprecju 1-2 na leto.

bradek ::

Poldi nova zasebna sporocila se ti pojavijo pod "Moje teme", cim je kako novo/spremenjeno.

Sami ::

Dobro bi bilo, da bi te kakšno sporočilce opozorilo, da imaš novo ZS, ker je to res moteče, dobim pet ZS na leto pa ne vem kdaj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kihc ::

Tam pod zasebnimi sporočili imate en uvod v zasebna sporočila od Sergia, preberte si prvo alinejo.
x

glinik ::

Jaz redno gledam ZS, saj sem se nato navadil. Pač nekaj prodajaš pa pol MORAŠ gledat na ZS.

Zdaj sem tisto nastavitev popravil, upam da bo lepo delalo :) . To bi res lahko bilo privzeto, že ob samem vpisu na slo-tech. Res ne vem, zakaj niso oz. (niste) moderatorji na to prej mislili.

Da bom bol natančen, Transdeejay-ju sem napisal ZS, zdaj se lahko samo slikam. Upam, da bo opazil to temo in mi odgovoril. Kaj pa če bi ga kateri od moderatorjev spomno na ZS? To bi bila res lepa gesta. :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OZZY ::

No to majo na slo-compu bolje uštiman, ker tee opozori takoj ko se logiraš in se ti odpre opozorilo, da si dobil novo sporočilo....Pač nekje je slo-tech spredaj...nekje pa zadaj...
Go with the flow.

BigWhale ::

Ja, ce ni videl, mu poslji se eno sporocilo... ;)

PS: saj kaslc moras tud gledat, ce je kaj poste not... Pa se pes moras it do njega... ;>

V-i-p ::

Tam, pri uporabnikovem imenu recimo, zgoraj desno ko si prijavljen bi pa res lahko opozarjala na novo ZS kakšna micena ikonca...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Poldi112 ::

brad, moje teme ne berem, samo teme zadnjih 24 ur

bigwhale, primerjava ni na mestu. tu ne bi smel biti problem izpolniti nase zelje po kakem utripanju po zelji.

Tole z mailom je res uporabno, ampak samo na pol.

glinik ::

Dajte to malo drugače rešit no... Neka mala poštica pri imenu bi bila res cool. Če ste že tako pametni...

Jaz priznam, da dolgo časa sploh nisem vedel zakaj je kratica ZS :8) ?????

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

BigWhale ::

Ce bo kaj slucajno blinkalo, potem jaz takoj izklopim zadevo... Al si pa izpisem... ;>

V-i-p ::

Namen blinkanja je ravno v tem, da te na nekaj opozori, kajti mirujočo stvarco bržčas hitro spregledaš, veliko prej kot pa nekaj kar blinka ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ahac ::

No to majo na slo-compu bolje uštiman, ker tee opozori takoj ko se logiraš in se ti odpre opozorilo, da si dobil novo sporočilo....

Tisto bomo na SC ukinil in drugače naredil. :O


Nekdo obvestilo res mora bit. Jaz tudi nikoli ne gledam "moje teme" ali ZS.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kuglvinkl ::

Že pred časom je bilo precej govora o tem in Primož je prišel na precej smelo idejo. So prišle pa druge zadeve vmes, tko da ...
Your focus determines your reallity

Tody ::

Huh pa kako to da negledat mojih tem ? Vas ne zanima kaj je folk napisal na tiste teme o katerih ste se pogovarjali.... jest najprej novice preletim potem kliknem moje teme in šele potem podrobno novice preberem in ostali obvezni in neobvezni del na forumu...

root987 ::

Jaz tut... moje teme razturajo. Čeprav neko ločeno opozorilo ob zasebnih sporočilih bi lahko bilo. Morda samo preprost tekst na vrhu prve strani - Dobili ste zasebno sporočilo - ki pa bi naslednjič oz. ob osvežitvi izginilo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Poldi112 ::

Jaz berem samo teme zadnjih 24 ur, predvsem ker so tam tudi tiste, ki so pod moje, in ker imam obcutek da "moje teme" ne vsebuje vseh mojih tem.

Tody ::

poldi ti si en velik smeh :) :D

Poldi112 ::

No evo, sem sel zdele pod moje teme, in tale ni med njimi. Ne vem zakaj, ampak to mi dela moje teme neuporabne. Evo screenshot:

Gandalfar ::

Seveda je ni.. ce si jo pa ze pogledu! :)

Poldi112 ::

Zakaj potem ne izginjajo tudi teme, ki jih pogledam skozi "moje teme" ?

Tody ::

Sej izginejo :D Sam php ne osvežuje tok hitr funkcije ... poglej temo in če se boš dost časa zadrževal notri in potem še enkrat kliknil na moje teme boš imel sčasoma (ko pogledaš vse teme ) tm prazno... Če uporabljaš gumb BACK pa itak da bodo teme tam ker se nobena funkcija ne izvrš ti sam en list nazj ubrneš...

BigWhale ::

Sem imel obcutek, da se fiunkcije izvajajo ko kliknes link... recimo ko kliknes na eno temo, se oznaci, da si jo prebral... ne sele takrat, ko gres ven... iz te teme... :P

Gandalfar ::

Tody bluzi :>

Tema izgine iz mojih tem takoj, ko jo pogledas. Kar se tebi verjetno dogaja je, da gledas ne-refreshane moje teme.

Poldi112 ::

Funny, vceraj vem da sem dal refresh. Nato sem se kliknil na link moje teme, pa je se vedno bila tista tema tam. Nato sem to sporocil tu.
Danes grem v moje teme, tista tema je se vedno tam (kar je sicer pravilno, ker ima nove poste), spet klick, back, refresh, nic. Klik na moje teme, se kar je tam. Poiskusim se naslednjo, back, refresh, izgineta obe. Nic jasno.

Tody ::

jao pa sej sem reku da to ne dela v real time čeprav bi mogl zakaj ne pa morte primožu ne men jest sam povem da je to tko :D

bradek ::

Ah fora je v kešu na strezniku. ForceRefreshi pa ti bo prikazal pravo stanje.

glinik ::

Kaj se zdaj nekaj izgovarjate in klatite prazno slamo?

Če je problem v $$$, potem povejte! NI DENARJA ZA ... !!!

Če ni, potem porihtajte, pa saj ste neki maheri!

Je tako, ali ni tako?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Gandalfar ::

Zadeva DELA v real-time.. Pritistni Ctrl+F5 in moje teme se ti BODO refreshale..

glinik: s-t je pocasen, ker je preobremenjen, ker ni denarja za dodaten streznik.. in to smo ze povedali ..

obvescanje o ZS bo narejeno .. takoj, ko bo konec izpitnega obdobja, ker trenutno je faks prioriteta nad slo-techom..

Poldi112 ::

A ctrl + F5 je mocnejse od knofa Refresh ?

kuglvinkl ::

Ja, forcaš refreš.
Your focus determines your reallity

Poldi112 ::

Kaj je potem F5? Refresh ce se mu zljubi ?

kuglvinkl ::

Ne glih zljubi. Odvisno od nastavitev browserja.
Your focus determines your reallity

Poldi112 ::

Zdele sem sel na hitro cez nastavitve od Mozille in nisem nasel nic v zvezi z refresh. Niti v helpu. Me pa preseneca da nekaj tako primitivnega kot je refresh ne dela tistega, na kar ime namiguje. Ok, sej mogoce ima razlog, ampak jaz ga ne vidim.

Gandalfar ::

Prikazi strani so zlo zanimiva stvar. Generiranje tem zadnjih 24h in podobne fore zahtevajo dost CPU casa. Zato s-t poslje header [not modified] in brskalnik kr isto stran prikaze, ce reces refresh, ker je tko doloceno v standardu.

Ce pa ti stisnes Ctrl+F5 pa mu reces naj ne uposteva teh headerjev in na vsak nacin od streznika dobi novo stran.

Vecina strani se ne trudi s headerji in ti vsakic znova prikazujejo taksno dinamicno vsebino kar niti ni problem .. vendar pa zelo pomaga na server loadu, ce mors zgenerirat 10x dinamicnih strani kot takrat, ko ne uporabljas teh headerjev.

Poldi112 ::

In kaj je to header? Mogoce ena stran ki jo generira in shrani v cache za par minut, dokler ne generira nove?

BigWhale ::

Ne, meta header... "html/http komanda"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MEDENA ::

opažam,da ogromno ljudi ne bere ZS....A ne bi bilo bolje narediti en popup obvestilo, ko se dobi ZS ? ali email poslati osebi ?

CaqKa ::

kaj če bi eni prebrali kaj sploh piše v tem threadu.. medene. v ZS imaš prvo sporočilo od sergiota, preberi prvo alinejo!


gandalf če na kratko povemo potem refresh ne dela pravilno zato ker slotech tako hoče da se manj strežnik obremenjuje (to je odgovor za laike, ki se jim ne ljubi razglabljat o headerjih)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Slo-Tech
3654490510 (1309) bastadu
»

Nov oddelek - Anonimni eksperiment (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
929625 (5742) R33D3M33R
»

Kateri forum?

Oddelek: Slo-Tech
181602 (1271) link_up

Več podobnih tem