» »

KAko usposobit panel od laptopa? Hitachi LMG9300XUCC

KAko usposobit panel od laptopa? Hitachi LMG9300XUCC

Keyser Soze ::

Zanima me če je možno kako usposobiti ta Panel?

Elektronika ki je v pripadajočem laptopu deluje z izjemo procesorja, akomulatorjev in drugih malih drobnarij.

P.S.: Nisem štromar tako da me ne obesti za jaj... če sem se kje narobe izrazil. Drugače tudi ne bi spraševal za ta nasvet.
OM, F, G!

Azrael ::

Ker iskanje ne dela, je že bilo več takih vprašanj:
Klik1
Klik2
Klik3

Na kratko ne splača se. Edina alternativa temu da stvar zabrišeš stran je, da poskusiš dobiti še en tak notesnik (servisi, Oglasnik & Co) z uničenim LCD-jem in potem zadevo skombiniraš. Iz dveh pokvarjenih narediš enega delujočega.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Keyser Soze ::

Ah, ga pa rajši stran fliknem.

Glede tega kontrolerja sem že slišal.

Je možno, da ima ta laptop ločen kontroler in ne integriranega na matični? Ter da bi bilo potrebno le ugotoviti kako usposobiti kontroler?
Ima ta kontroler kakšen specifično vezje po katerem bi ga lahko prepoznal??
OM, F, G!

Azrael ::

Google ne najde nič uporabnega za ta panel...

Glede krmilne elektronike pa, kar sem do sedaj videl teh zadev je krmilna elektronika lepo skrita v chipu od grafične in neuporabna za domače mojstre. Ne me držati za besedo. ker so bile to starejše zadeve (486), mogoče je danes kaj drugače. Običajno je šel iz panela samo ena ali dva flat kabla v grafiko in to je bilo vse.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Keyser Soze ::

Ne Google ne najde nič uporabnega.

JE pa starejši laptop. Kot si rekel. 486.

Iz displaya gresta dva flat kabla, na neko večje vezje, ki se skriva v ohišju zaslona. Iz tega vezja pa gredo nato trije skupki kablov na matično.

Izgleda da res ne morem uporabit stvari za nobeno rabo. Morda kvečjemu za kakšno osvetlitev. :D
OM, F, G!

Azrael ::

Pred časom sem videl ohišje za prenosen PC (nekakšen križanec med notesnikom in desktop mašino v katero si lahko vgradil standardne komponente, napajanje pa samo iz omrežja).

Tu je bil LCD monitor (ČB) narejen točno tako, kot si opisal, samo potem so šli vsi trije kabli (flat= signal, ostala dva pa napajanje in kontrast) v grafično kartico, ki je bila ISA s 384k RAM 8-O , kar spet ni to kar rabiš, na tak način bi lahko sestavil največ kakšen 486, pa že tam bi grafika predstavljala ozko grlo, samostojni monitor pa ne.

Kakor koli obračaš ti paneli so rezrervni deli, ki so uporabni zelo v strogo namensko, žal.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Keyser Soze ::

Se mi zdi da res ne bo nič. Sam panel bom verjetno zabrisal stran ali pa prodal. Osvetlitev oz. backlite bom pa uporabil za eno lepo "IKEA" home made namizno lučko oz. nočno lučko.:D

Sej žarnica je tako ali tako navadna CCFL 20cm, tako da zamenjam jo lahko če crkne. Samo sama sestava svetila je pa zelo izvirna. Lepo porazdeljena osvetlitev. Morda dobim še kakšno nagrado za design.:D ;) :\
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj inštalirati: Windows 98 SE ali ME?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131148 (851) gunserman
»

dvi > crt konverter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141171 (930) Azrael
»

nootebook monitor

Oddelek: Strojna oprema
5683 (587) TribesMan
»

Računalnik izredno težko vklopim

Oddelek: Pomoč in nasveti
5852 (696) Azrael

Več podobnih tem