» »

Risanke iz 80'

Risanke iz 80'

«
1
2

Lucifix ::

Ne vem koliko vas je tukaj, ki so med letom 1980 - 90 sloneli pred televizorjem in občudovali najboljše risanke, ki sploh obstajo :)

Moje najbojše so bile:
Smrkci
Biskvitki
He-man

in še in še... :D Vaše?

Lucifix ::

Joji da ne pozabim še na dve hudi! Bananamjam in Hrabri mišek :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

BigWhale ::

Uni underwater... Snorkli.... (men je bil he-man traparija)

Najbolj ubitacna oddaja so pa bili Fracki... Njihov ples je fantasticen! ;>

Lucifix ::

He-man! Tega tut že živ cajt nism vidu.

Sam zdejšnje risanke pa so obup! Samo nasilje in nič drugega. Se vidi kako smo bili mi bolj pridni kot zdajšni otroci hehehe

mAsA ::

Barbapapa, Pojoča travica, Sport Billy, Smrkci, A Je To (Pat a Mat), Pončo in Toro, Modri dirkač, Pipi in Melhijad(dva pujsa), Čebelica Maja, Pink Panther, ka je ona risanka ko se oni celi cajt smeji onemu debelemu? pa oni rakuni? Pa tista je tud dobra ko je lik iz one črte pa oni zravn neka riše pa popravla (Gigi D'Agostino ma en tak video spot), Lolek in bolek, Bob in Bobek (dva zajca iz klobuka), Baltazar, mogoče se bom še katere spomno.
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

Kawl6 ::

Detel nagajivček, ampak to je bilo po moje še pred 80.
Calimero,Janček in volk,pa tista butasta z ringelšpilom -v makaronščini.La Linea,in najboljša :Viki-Quiki v nemščini.
Zverinice iz rezije-lutke domač proizvod.

:)) lp

TribesMan ::

Hrabri mišek,He-Man (ne himen!!!!), Banananjam, Modri dirkač in Sport Billy so še zdaj moji veliki vzorniki. Fracki so bli tud face... Ja pa un črticamož je zakon...

Ja res včasih so bile reisanke še nekaj vredne. Dandanašnji se pa človek skoraj zjoka ko gleda živ žav... in razne pujske fuzbalerje... da dragonballa in pikačuja sploh ne omenjam... bljak. A kdo ve kje bi se nabrali kakšni cvetovi risank iz 80-ih let?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lucifix ::

Tuki maš eno preprosto stran, a najdeš gor res skor vse risanke iz 80':
http://www.80scartoons.net/

Mediator ::

Jah, ni ga čez stare dobre čase :( Drugač sem pa najrajš gledu Scooby Dooja ;)

Poldi112 ::

Un k se skozi smeje debelemu je Stripy.

CaqKa ::

poleg he-mana so bli še neki ghostbustersi če se kdo spomni?

točno tile: stran na www.80scartoons.net
kaj pa transformersi? pa oni medvedki z mavrica power?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Trubadur ::

kaj pa lineja al neki tacga?tista je bla svetovna:D
Berite Thomasa!

BigWhale ::

Men je bil hecn Ušačku... Un medvedek... K je na konc zmeraj rekel 'dobra noc' :))

Misak ::

Nočem delat reklame...sam mal infa o risankah, k si zaslužjo, da se človek zopet spomni na njih 8-)

La Linea
Medvedek Uhec
Stripy

Sam da se ne boste mučli z angleščino.
drugač pa še tako za okušino: Lilliput-Put, Pončo in Toro, Modri dirkač, Bob in Bobek, Rakuni, Jajo in Pajo, Palček David, Le Piaf,....itd

Ne me tepst :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Trubadur ::

La linea ma to je najhujša risanka
Berite Thomasa!

the_unborn ::

pa se Gasilec Samo, Lolek in Bolek, itd

Pa ena risanka k ji ne vem imena, vem, da sta bla dva froca k sta zjutraj iz postelje skocila v hlace, neki rana ura zlata ura al kaj jst vem.

Pa se ena, k je en fant zivel v svetilniku pri dedku in babici in vsako noc, ko je sel spat se je k njemu ulegel en macek al ena podobna zival in je pol vedno nekaj sanjal...

:)

Lucifix ::

Tega s svetilnokom pa se še jst spomnem, sam nimam pojma kako se je imenovala. Sej podobno kot pri risankah je tudi z različnimi igrami (predvsem pustolovščinam)... zgodbe so včasih bile dosti boljše kot sedaj... ali pa smo že mi stari :\

Lucifix ::

Aja pa še to... če bi blo v Živ-žavu dan danes kakšna takšna risanka, pa hudič da se bi tut ob 9 uri ob soboto zbudu da bi pogledu :D

Sgt. Lipnikar ::

Ka pa A je to! :) Transformerski itak zakon. A se še kdo spomne risanke Mask? (Pa to ni on green freak! :)

Lucifix ::

A pa je bil Mask iz 80'? Men se zdi 90'... no sej vseen, jst sm jo gledu k zmešan... pa narežu tut :D

Misak ::

the_unborn: Jajo in Pajo

Jakec in čarobna lučka

Serija M.A.S.K. je bila iz 80ih. Ne je zamenjevat s serijo Maska.

Drugače paj e vredno omeniti še:
Barbapapa, Blufonci, Lolek in Bolek, Čriček, Dorotka, malece starejši Gustav, He-man, Krtek, Mali leteči medvedki, Maxipes Fik, Mišek z Marsa, Čebelica Maja, itd... agh ne smem več postat v to temo :D

Če se vam da pogledat malce po (našem) arhivu boste našli še marsikatero risanko, ki si zasluži svojo pozornost :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Misak ()

Lonca7 ::

a pa se da te stare (najbolše!) risanke še kje gledat/dobit? zdej je res samo sranje od risank na tv. edin na cartoon network učasih pogledam tom in jerry-ja ki je še edina ki mi je še kar uredu (samo da se ponavla zelo).:)

Lucifix ::

Kje na tv-ju jih ne boš nikjer najdu... kje drugje pa mogoče... :\

Jackal ::

U...ja, M.A.S.K.
Če se prav spomnim je bila to risanka z nekakimi avtomobili, pol ko je bila pa akcija so si pa vsi dali neke hude zaščitne maske gor. Najbolj se spomnim še enega tovornjaka, ki je lahko usmeril izpušne cevi naprej in je imel v njih neko orožje... Vem, da sem še iz lego kock pol tisto sestavljal. :D

M.A.S.K.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Lucifix ::

Aha to risanko :) ta pa je glih zadnjič bla na HRT2 če se ne motim :)

Bob Rock ::

pa mislim da so bli blufonci, na HTV so bli, sam ne vem kak je original naslov.
pa touche turtle al neki takiga (zadrl se je kornji kornjakor al pa kej podobnega, tak sn si razlagal ko sn bil mali :)) ), pa en roza lev je bil (kidam u lijevo, ce koga asociira to ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Gandalfar ::

kaj je ze bila tista s pojoco travico? :)

Bob Rock ::

Tofsy :)

pa zdej ko mal po strani brskam: :D
atom ant
bob in bobek
volk in zajec - mal starejsa...

sn pa ze parkrat razmisljal o eni, ne vem naslova, slo se je o nekem postnem nabiralniku...spomnem se del uvodne pesmi:"sem postni nabiralnik, nadomescam strica postarja,..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Slowenc ::

Kako se po angleško oziroma v izvirniku imenuje risanka A je to. Ker una muska ki jo imata za podlago je res edinstvena:D .
Skiny gate.

icek ::

tom & jerry uber alles :) aja pa WB risanke (bugs, daffy & co.)
Rider of Theli
www.air-tv.net

TribesMan ::

Izmed WB risaknk, najbolj sekata kojot in roadrunner...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lucifix ::

Men pa ta dva prou morita... jst bi rad enkrat vidu da kojot zmaga :D Enako kot pr Wacky Race...

Grey ::

Jao kok sm js teh risank pregledu k sm biu še mlajši...

80's: He-Man, She-Ra, Transformers, Spiderman, Hulk, IronMan, Teenage Mutant Ninja Turtles, Lolek&Bolek, Tom&Jerry, Pink Panter, The Blue Racer, WB risanke, češke risanke, Duck Tales, Robotech

90's: Dragonball, DragonballZ, Max Steel, Beast Wars: Transformers, Aladdin, The Addams Family, Batman(velik variant), Captain Planet, Denver the Last Dinosaur, X-Men

Ok mislm da bo zadost(če ne preveč).
Sam tele risanke, k so zdej v živ žavu pa zjutri na POPTV...:( js sm mislu da bom znoru. Fak no! Grejo prevajat v slovenščino. To se mi zdi tok gnilo da blj gnilo ne more bit. Pa kake risanke so to, še dojenček se po moje zgraža nad njimi. Sploh ne prenesem tistga vlakca Tomaža pa Mojster Miha pa tak crap...tok ušive risanke mislm za :'( . Sam če današnji otroci radi gledajo to...pa naj gledajo(v bistvu ne vejo da so zamudil najboljše obdobje risank).

Lonca7 ::

"Kako se po angleško oziroma v izvirniku imenuje risanka A je to. Ker una muska ki jo imata za podlago je res edinstvena ."

V izvirniku se imenuje A JE TO, ker je češko-slovaška risanka se mi zdi. Una muska pa rulz:D

BigWhale ::

> Grejo prevajat v slovenščino. To se mi zdi tok gnilo da blj gnilo ne
> more bit.

Ja, seveda.. smrkce in bistkivtke smo pa vsi gledal v originalnih jezikih, mar ne? ;)

Grey ::

Ne boš verjeu BigWhale ampak smrkcev se še nekak najmanj spomnem.

Drgač sej so ble nekatere risanke prevedene pa mogoče so govorl slovensko kva js vem kako...
Vem pa to da me ful mot to. Najbrž takrat nism biu tok pozoren na to. Mogoče tud otroci niso kva pa vem. Itq se otrok če je mal blj pameten, nauči brat že v mali šoli tko da lahko podnapise bere(vsaj js sm se). Tko da ne vem v čem bi biu problem podnapisov...pa še blj dobi otrok pol občutek za tuje jezike k bere in posluša hkrati.

BigWhale ::

A si tolk mlad, da se jih ne spomnis al kaj? :)

Bob Rock ::

Pa kake risanke so to, še dojenček se po moje zgraža nad njimi.

verjetn se bojo ti dojencki cez 20 al pa 30 let zgrazal nad tem, kake risanke bojo takrat, da njihove so ble ful bolse. Risanke iz 80' smo gledal mi, cel dan cakal, da bo ura sedem, da bojo koncn te risanke. Takrat smo bli ful veseli, smo se na nek nacin navezal na njih. Blo je pa verjetn dost starejsih, ko so se sam cudl, kak lahka mi to gledamo.
Ista fora, ko starejsi pravijo, da jim je zal za Jugoslavijo....jim je res zal za jugo al za mladostjo? (IMHO)

Poldi112 ::

Meni so super slovenski prevodi. Ce pa pomislis da risanke gledajo v glavnem predsolski otroci, ki se bodo brati sele naucili, vidis da mora biti v slovenscini.
Sem pa gledal par mesecev nazaj hrabrega miska. original. Razocaranje. V spominu imam tist slovenski: Pisuka poldi, roza luknja,... in ne prenesem angleskega.

Grey ::

A si tolk mlad, da se jih ne spomnis al kaj? :)

No ja letos mam 18...
Pa ne vem smrkci name niso mel glih kakega efekta. Spomnem se kaki so bli pa to, sam delov se pa ne spomnem tok(medtem ko se pa drugih risank ob pomoči skript zelo živo spomnem). Pa tud nism jih ne vem kako rad gledu. Res da so bli smešni sam na moji priority listi so ble blj akcijske risanke(Ninja Turtles je bla moja najljubša takrat...).

Blo je pa verjetn dost starejsih, ko so se sam cudl, kak lahka mi to gledamo.

Ja, ena takih je moja mami. Vedno mi je morila kako lahko to gledam pa to...ne vem no, očitno name nasilje nima tazga vpliva kokr znanstveniki in moderni psihologi pravjo.

OrkAA ::

Men je bla všeč tista, kjer en slikar sproti slika predmete, ko potem oživijo. :)

Mislm, da je bil prevod slikar Bojan al nekej tazga...

the_unborn ::

jaaaaa, ta je bla ful dobra, se spomnim:D

gumby ::

road runner, pink panther in pododbe fore so 60-ih let, ne iz 80-ih:\
sicer mi je pa najvecji car risank (se vedno) chuck jones. pri njegovih stvaritvah vedno crkavam od smeha... ceprav sem ze 100x pogledal te risanke:D
od "novejsih" ustvarjalcev pa caruje par groening/cohen. futurama owna. ceprav to ni vec klasicna 5-minutna risanka...

BigWhale ::

Bojan je bilo ime risanke tudi v originalu. Bojan je slovenska risanka... :)

In ja, tudi meni je bila zlo vsec...

boyan64 ::

Bojan-moj soimenjak medvedek s klobukom in barvno paleto.
Kaj pa risanka Maček in njegov trop, pa Jetsons (sem jo rad gledal zaradi dobrih ZF fint, je pa še na Cartoon networks).
Bolj stara generacija se bo spomnila, da je bila risanka na TV samo pred dnevnikom, pa dopoldne tam okolo 10.00h ali 11.00h v okviru "školske televizije" kakor se je imenovala oddaja mislim da TV Beograda.
Pa Modri dirkač pa Japanska buba....

PrimozR ::

Stripy je zakon!!

boyan64 ::

Risanke bo bile v stari Jugi dosti bolje sinhronizirane na Hrvaški TV. Še posebno dobro mi je ostal v spominu refren Japanske bube, ki je pela tako: Bila sam sretna a vidi sad , vračam se kuči u Trinidad".
Moj sin je rad gledal Snoopyja )Peter z odejico in klapa).

Misak ::

Jup risanki je bilo naslov Medved Bojan. Pol k ga Viba ni več izdelovala, je licenco prevzel en drug studio in naredili so samo par epizod potem pa je Bojan končal s svojimi zanimivimi nauki:)
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

trs ::

hehe, mi primorci smo bli cisto v drugi dimenziji risank ;))

Slowenc ::

Ali mogoče kdo ve kje bi dobil glasbeno podlago iz risanke A je to (Pat&Mat)? Lehko je tudi kakšen mix. Ali pa naj mi vsaj pove kako neki se imenuje komad.
Skiny gate.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj risanka/risani film

Oddelek: Sedem umetnosti
309462 (7086) WyattEarp
»

Ime risanke?

Oddelek: Sedem umetnosti
52129 (1975) Neophyte
»

Ugani risanko (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Sedem umetnosti
45131988 (23934) DaMachk
»

Risanke za najmlajše

Oddelek: Sedem umetnosti
63491 (3353) nodrim
»

Risanke

Oddelek: Sedem umetnosti
154273 (3989) Azrael

Več podobnih tem