» »

Kateri trdi disk?

Kateri trdi disk?

1 2
3
4

asPeteR ::

Trenutno je best buy disk MAXTOR. In sicer kaksen 120GB, ATA133, 8MB cachea.

Velike hitrosti, dober dostopni cas ...

Evo en test sem z njim prej naredil:

Povezava:
SLIKICA

Pa se direkt(upam, da bo delal -slabe izkusnje):



PS: Kaj je to zdej s STjem?:| Se po tanovem, ne da linkati direkt?(mora bit slikca prenesena na ST server in odobrena?:\

[manjše tehnične težave, bodo odpravljene čim se da -OwcA]
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

[SkA] ::

Še jest bi eno vprašanje postavu, k je glih fajn tema odprta.
Planiram nakup SATA diskov (za v SATA raid). Zdejle tlele berem da so Hitachijevi HDDji precej tihi (dasiravno nism še SATA diska zasledu pri nas, recimo pri JAE ga nimajo?), glede performans pa precej dobri (kar sem gledu naokol testise). Vem da so recimo Seagate trdi diski med najtišjimi (verjetno posledično tudi malce zaostajajo performačno za ostalimi). Mene gane predvsem tišina, ker bo zadeva tako in tako v stripping raidu glede performance. Je Seagate res toliok tišji od vseh da se ga zavoljo miru splača uzeti, ali so novejši Maxtorji (Diamnond 9+ serija je baje kr tiha?) in Hitachiji skoraj neslišno glasnejši?

Skratka.. če je mel kdo možnost nove diske kej po glasnosti primerjat bi blo fajn kšn imput slišat. Čene grem pač po seagate.. vsaj vem da je tih.. pa nej bo mal polžji al pa ne :D

asPeteR ::

Si si ogledal mojo slikico zgoraj? Govori zase.

Jaz ti priporocam, da vzames Maxtor SATA(ker zelis RAID), in sicer, dva 120GB z 8MB cachea. Super kombinacija.(tudi sam bom vzel tole kombinacijo)

Glede glasnosti. Check on www.storagereview.com, ali nekaj takega.
http://blog.stegnar.com

Bellzmet ::

Mene pa zanima, če lohka v tole plato:
http://www.msi.com.tw/program/products/...
k ma (se mi zdi) ATA100 dam notr disk ATA133?

Kaj je sploh razlika med ATA100 in ATA133?

LP

boštjan ::

seveda lahko,ata100 in ata133 pomeni da je prenos podatkov na disku 100 ali 133 MB/s,kar pa v praksi redkokdaj dosežeš ali nikoli.največ tam do 70MB/s

schurda ::

Pardon, nisem videl, da je bilo vse že prej povedano. Samo še tole: WD je zakon. Zame obstaja samo WD.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

MrX ::

ja, tud jst mam WD 120gb in dela ko urca

asPeteR ::

->Samo še tole: WD je zakon. Zame obstaja samo WD.

To pa govors zato, ker si probal samo WD.(mislim ista generacija-lahko, da si ze mel kaksen disk od drugega proizvajalca, toda starejse generacije)

8-)
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

asPeter,če te kdo ne fila z novi komponentami,da jih lahko testiraš pol pač zagovarjaš tisto firmo kateri si kupo in dela BP. Zakaj bi navadni smrtnik šel kupit 5 diskov različnih proizvajalcev in ugotavljat kateri je najzanesljivejši.sam sem kupo WD disk,čeprav je kolega mi pod nos tišo IBM,za skoraj 5k ceneje,pa sem se za WD odločo in ni mi žal.

asPeteR ::

->pol pač zagovarjaš tisto firmo kateri si kupo in dela BP.

No, sam to ni potem objektivnost, temvec solski primer pristranskosti ... Kar pa ni dobro. Recimo izjave tipa "Samo še tole: WD je zakon. Zame obstaja samo WD." povejo svoje ...
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

žal pol pa večina tukaj ne more davat nasvetov,ker je sprobala samo eno firmo in bo davala le pristranske nasvete,ki pa niso zlonamerni.
zato pa obstajajo testi na netu in najbolj me moti ko nekdo reče: "prebral sem vse teste na netu,zdaj pa me zanimajo vaše izkušnje,kako v praksi deluje".saj oni na testu je testiral diske v praksi in obstajajo objektivne strani,ki povejo kaj jih je motilo pri onem disku in kaj jim je blo všeč pri drugem.

bosstjann ::

kvalitete diska se vidi šele po tem koliko je procent crknjenih diskov

primer ibm dtla je bil takrat 15% hitrejši (na vseh testih ) disk moje mnenje kot lastnika pa je nikol več

AtaStrumf ::

Ko že govorimo o IBM-ih, sedaj je zunaj nov firmware, ki naj bi odpravil napako, ki je povzročala toliko crknjenih diskov. Dobite ga pa tukaj oz. so tam linki naprej.

schurda ::

asPeter, kako pa ti veš, kaj sem jaz probal?

BTW, še vedno imam tri delujoče WD-je: 850MB, 2000MB in 80GB-8MB. Crknili pa so mi Samsung, IBM in Seagate.

asPeter, nauči se pisati o svojih izkušnjah, ne pa soditi o ostalih.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

asPeteR ::

->asPeter, kako pa ti veš, kaj sem jaz probal?

Sodec po tem kar pises.

->BTW, še vedno imam tri delujoče WD-je: 850MB, 2000MB in 80GB-8MB. Crknili pa so mi Samsung, IBM in Seagate.

Moja potrditev razlicnih generacij.

->asPeter, nauči se pisati o svojih izkušnjah, ne pa soditi o ostalih.

Ne sodim po tvojih izkusnjah, temvec po tem kar pises.

8-)
http://blog.stegnar.com

Zoidberg ::

Evo en nepristranski odgovor. Maxtor je bolši:D :D . Doma imam 120GB Maxtor in 80GB WD in je Maxtor kar dost tišji. WD ma tisti čudni kovinski zvok zraven.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

AtaStrumf ::

He, he jaz imam pa isto WD-ja in Matorja in odkar imam Maxtorja se mi zdi da nekam velik in glasno ruži po diskih. Je pa res, da gre za 5400RPM, medtem ko je WD 7200RPM 8MB Cache-a.

tx-z ::

atastrumf: k si reku da je na voljo firmware za ibm; kaj pa če je disk že tok uničn(zarad te bedne ibmove napake), da ti ga bios sploh več ne zazna, če ga pa že, pa nč ne morš delat (ne low level formata, ne pregled česrkoli itd), kako bi lahko pol upgrejdu firmware??
tx-z

tx-z ::

aja, drgač pa mi je 80gb maxtor z 8mb bufferja ata133 dobr..(nč ne piska)
tx-z

AtaStrumf ::

Glede mojga prejšnejga posta: zgleda, da se je moja mašinca mal navadila novega Maxtorja tako da ne rožlja več in spet uživam v prijetnem zvoku 6-ih ventilatorjev na 2k do 2,7k RPM.

@zigam: če je drisk :D že tolk uničen, pol pomoje nimaš kaj več kot da z njim podložiš vrata k ne stojijo odprta :D al pa kaj takega.

CaqKa ::

aja še nekaj o ibm/hitačijih
imam 180gxp 120gb 8mb verzijo. v trgovini so mi zagotovil da imam 3 leta garancije.

Raw ::

Se moje izkusnje z diski..

V enem letu zamenjal 3 IBM diske, 2 popolnoma fuxxored z enga pa se je dal se nekaj resit. Diske mi matrajo prenosi velikih datotek..

Sedaj imam 2 IBMa :D in en SATA WD Raptor - zadeva je hudo hitra! Tud glasen ni, kakor nekateri govorijo in je naravnost odlicen za sistem imet gor. (dobi se tudi pri JAE, k je en sprasval - ce nimajo v ceniku se ne pomeni, da res nimajo.)
Mislim, da na splosno niso IBMi slabi, le moja malenkost ima take izkusnje.

Kar se tice teh Maxtorjev SATA diskov, ne morem za daljsi rok nic povedat, sem testiral 2 diska (MAXTOR 120GB SATA 7200 - JAE) in oba sta imela dobre rezultate na NF7-S. (seveda ne tako dobre kot raptor! :D )

.raw

Bellzmet ::

Jaz sem Maxtorja 120Gb ATA133 8 MB kupu, pa ma tut 3 leta garancije.

VASkO ::

kolegu je crknilo ze priblizno 6 IBM od DTLA 40GB pa do IC40 40-80GB

@Raw
seveda maxtor DM9 SATA ne more biti hiter kot raptor, ki se vrti pri 10000obr/min

Keyser Soze ::

Pol pravte, da ja WD raptor (WD 360GD (36,7GB) 10.000rpm SATA 8MB Cache če prav razumem) zanesljiv in hiter disk.

Sam nisem ravno zahteven, kar se tiče prostora, ako da mi teh 36GB zadostuje. Rad bi hiter(res hiter) in pa zanesljiv disk. Gre se mi najbolj za slednje. Zanesljivost. Da mi ne bo crknil čez noč.

Trenutno imam v računalniku Seagatea ST36421A 6.4GB disk, pa nisem imal z njim nobenih težav v 5 letih. A lahko podobno pričakujem tudi od WD raptorja? Ali je bolje pogledat za kakšno drugo diskico?:\
OM, F, G!

CaqKa ::

torej so očitno modeli z 8mb cachea tudi modeli z 3 leta garancije...

prismo ::

Ja modeli z 8 MB majo 3 leta garancije!!

asPeteR ::

->Pol pravte, da ja WD raptor (WD 360GD (36,7GB) 10.000rpm SATA 8MB Cache če prav razumem) zanesljiv in hiter disk.

Pravis, da potrebujes predvsem zanesljiv disk, da je ob teh hiter, kapaciteta pa ni vazna. No, potem je Raptor kar dobra izbira zate. Ker naj bi bil sigurno eden najbolj zanesljivih diskov ATA. Ima tudi 5 let garancije, tako da to veliko pove. Ta disk je tudi namenjen 24/7, kar za ostale diske NACELOMA ne velja ...

Toda vseeno so navadni diski ze TAKO zanesljivi, da za home userja so vsi dobri, tudi IBMji.(mel je le slabe serije -BTW jaz sem imel kar dva diska iz teh slabih serij pa ni blo nobenih problemov ...)>:D
http://blog.stegnar.com

branko_bm ::

a mogoce kdo ve, kje v MB se da kupiti sata konektor za strom za sata disk ?


http://www.qvs.com/sata/images/sata-power.JPG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: perci ()

boštjan ::

comtron,powerplus,rolan,mogoče bigbang,megahit

branko_bm ::

za kje si ziher da imajo na zalogi? bom jutri kupil in se mi ne da iskati, ker nimam casa....

boštjan ::

comtron bi bil moja 1.izbira in to na tržaški.bolje pa je da kar pokličeš

Ajnstajn` ::

Mene zanima, ali lahko priklopim SATA disk, ali bo sel priklopit...ce imam
2-channel Ultra ATA 100 Bus Master IDE Controler ??

asPeteR ::

Ce sprasujes, ce lahko priklopis SATA disk na tale tvoj IDE kontroler. Komot. Samo prilagojevalnike potrebujes iz IDE->SATA.

8-)
http://blog.stegnar.com

Keyser Soze ::

S katerim programom bi lahko stestiral disk.
Vsaj približno. Da vidim razliko med zdajšnjim in novim.

Pa kakšen program, ki je dosegljiv ljudem, ki imajo dialup povezave.

Kakšna Sandra?? (SWPower CD)
OM, F, G!

asPeteR ::

Benchmarki za HDD:
-Sandra
-HDtach
-PCmark

Ti trije so nekak prosto dostopni in tudi primerni za dial up ...
http://blog.stegnar.com

Keyser Soze ::

Evo ti ga Raptorja.

Kakšen prehod sem naredil v hitrosti:D

Moj stari dobi Seagate: ST36421A 6,4GB


Inu novi raptor: WD360-GD


Je pa zelo tih disk, samo zelo vroč.>:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

DSmidgy ::

Pride kmal nov Raptor, večja kapaciteta, manjši dostopni čas, z FDB ležaji - bo kr mal tišji. Na xbitlabs.com je novica.

samoj ::

Zamenjal sem disk Maxtor 40GB 5200 za WD80JB (8MB).
Opazil sem, da je WD precej bolj glasen od MAxtorja. Je to običajno. Nekateri komentarju tu so bili, da je WD800jb zelo tih (ok, razen v idle načinu). Moj med delom kar dobro rožlja.

LP,
Samo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samoj ()

DSmidgy ::

Storage Review

V meniju izberi "idle noise" pa boš vidu primerjavo med različnmi diski. Tihost tega WDja so verjetno omenjal tisti, ki imajo delta ventilator na maximum obratih.

samoj ::

Ubistvu me moti hrup med delovanjem - prejšnji disk (Maxtor 2f040l0) je bil med delovnjem neslišen, WD pa kar dobro hrešči.
V mirovanju me zvok WD-ja ne moti.

DSmidgy ::

Segata se pomoje ne sliš skoraj nič niti med pisanjem (saj to sem ven iz testou potegnu). Samo je pa kr nekej počasnejši od drugih. U 8ih dneh ga maš možnost zamenjat - disk. Mal poglej teste pa se odloč. če te ta hrup preveč moti. Kakšen Maxtor .. 9, Seagate Baracuda V (počasen), Seagate 7200.7 (mal hitrejši), Hitachi tanov. Majo vsi FD ležaje. Sej pomoje jih bojo pri WDju tud kmal naštimal. A ni to fajn ... seagate da not FDB in pol ga po vseh testih hvaljo kuko je tih in pol morjo usi FDB naštimat. Lepo k konkurenca dela :)

Keyser Soze ::

Ta naš dragi Raptor je tišji od mojega prejšnjega Seagate. V praksi, ne po testu!

Pa je disk v svoji kletki ne na "home-made" Anti-vibracijskem-pladenjčku ki prekleto dobro opravlja svojo nalogo.

Zalman 92mm je trenutno najglasnejša stvar, ki jo imam v ohišju. Na 2000 obratih.
OM, F, G!

Trubar ::

Kje bi najdu kak test za 120G diske (sem ze iskal pa nisem nasel taksnega kot bi zelel) ki bi pokazal dostopen cas in standardne zadeve zraven pa se glasnost dB (supr bi blo ce bi bil dB prikazan za idle nacinu in pri pisanju/branju) Hvala.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

asPeteR ::

Trubar: Te podatke najdes na Storage Review.

Keyser Soze: Heh, ko gledam tele podatke, sej raptor ni kaj dosti hitrejsi od mogeja maxtorja!>:D Poglej v tej temi sem postal tud slikco ... Ok, itak je hitresi pri access tajmu ... To je pa tud bolj ali manj vse ... S tem da je glasnejsi, drazji in manjsi od mojega Maxtorja ...:D

Verjetno bo res boljsi nakup ta nove serije Raptorjev. Veci, se hitrejsi, manj glasni ... Le cena bo cokla ... Tako, da jaz mislim da se se vedno najbolj splaca en Maxtor al pa dva v Raid pa je!>:D
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

Sej pravim Raptor je pač SCSI disk v ATA preobleki... Ma vse dobre lastnosti SCSIja (kot so nizek dostopen čas (zaradi 10k obratov) visoko zanesljivost (zaradi manjše gostote zapisa) veliko garancije) in to so lastnosti, ki jih povprečen uporabnik ponavadi ne ceni kaj dosti in jih tudi ne rabi.... Saj je ta disk tudi mišljen za uporabo 24/7 kar navadni ATA diski niso. Če ne verjameš laufaj 5 let nonstop tvojga maxtorja (al pa WDja) pa zraven Raptorja pa boš videl, kir bo prej umrl.

Sej je carski disk, sam to je neki tazga kot PC4200 RAM na NF2 matični plošči. Za navadnega uporabnika popolnoma useless.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

schurda ::

S tem, da ATA diski ponavadi niso mišljeni za kakšne strežnike. Ker bi jih stalno jajcanje ubilo. Mislim, da je tu glavni keč.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

asPeteR ::

Ja seveda TribesMan, se cist strinjam s tabo, raptorji so idealni za drug segment trga. Kjer ATA diski nimajo nic iskat. Vse kar sem govoril jaz, sem govoril za navadnega uporabnika, saj takih je najvec. In takemu navadnemu uporabniku se ne splaca imet Raptorja, razen, ce ga hoce imet zarad .. Recimo l'art pour l'art.

Drugace je pa Raptor cist serverski disk. No mogoce teli ta novi, ki prihajajo bojo pa primerni za power userje(pac vecja kapaciteta(kar je cokla zdajsnih raptorjev!), in se vecja hitrost(se ne da primerjat z RAIDom)) Zdaj, pa je prakticno isto al mas diska v raidu, ali pa raptorja, kajti pri raidu pridobis Peak prenose cez 100MB/s, pri raptorju pa divje dostopne case ... Pa se pogliha on avarage.


8-)
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

Recimo razlika med Raprorjem in Hitachijem (ki ga mam jest) je v tem, da ma Raptor dostopni čas okoli 8.5ms, hitachi pa okoli 11.5ms. Medtem ko ima Raptor prenose na začetku okoli 50MB/s in nekje 30MB/s na konc. Jih ma hitachi na začetku 62MB/s pri 37GB (tok je Raptor velik) 58MB/s, na konc (120GB) pa 35MB/s. Zdej pa premisli kaj je boljš. S tem da sta oba približno enako tiha in da je Hitachi 30kSIT, Raptor pa 37kSIT.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Bomo brž ko bo zopet denar butnili še enega raptorja pa bomo imeli SerialRaid. (Če ne bomo šli v nakup LCD-ja>:D

Zdej pa lahko rečem samo to, da mi niti pod razno ni žal tistih 34 tisočakov, ki sem jih dal za disk. Manjek rama(256MB) se mi sploh ne pozna več.

V glavnem, kdor ni ravno mahnjen na velikanske zaloge prostora na disku(kar pri sprotnem arhiviranju in skrbi za računalnik spljoh ni nuja) mu ta disk toplo priporočam.

Da ni za navadnega uporabnika. Hja. Meni nič ne manjka ker ga imam. Čez štiri leta se pa tudi ne bom tolkel po glavi če mi bo stvar crknila.:D
OM, F, G!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575787 (3939) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452738 (1950) Dr_M
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302546 (1973) frenk
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634775 (3347) Jaffa
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361752 (1254) boštjan

Več podobnih tem