» »

Kateri 200GB disk izbrati?

Kateri 200GB disk izbrati?

bigrabbit ::

Odločil sem si kupiti dodaten disk, ker mi je 80GB postalo premalo. Najbolj smiselno se mi zdi kupiti 200GB. Malo sem pogledal po e-trgovinah in na mimovrste sem našel naslednje diske:

1. Maxtor 200 GB IDE 7200rpm 8MB-------29.412 SIT
2. WD 200 GB IDE 7200rpm 8MB cache---29.430 SIT
3. Seagate 200 GB IDE 7200 rpm 8MB-----30.870 SIT

Zdaj sem pa v dilemi za katerega se odločit. Po testih v Monitorju naj bi bil najhitrejši Maxtor. Ali se splača dat jurja več za Seagate? Lepa hvala za pomoč!

Dr_M ::

nobenga od teh.

hitachi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ricola78 ::

Jst bi reku Seagate, če ne druzga, zato ker ima 5 let garancije, kar ni zanemarljiv podatek!
lp R
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Caligula ::

Hitachi Deskstar.

160 gigaVerzija pride kakih 23 jurjev s postnino in triletno garancijo. Ta je hiter in tih.
Ce pa bi na vsak nacin rad katerega izmed teh pa vzami Seagate zaradi garancije.

pucvoler ::

imel že 7 wd-jev

bil zadovoljen z vsemi
Ne me poslušat!!!!!!

bigrabbit ::

Ponudbo sem gledal samo na: http://mimovrste.domenca.com/. In tam imajo samo te 3. Hitachija sploh nimajo. Kje bi dobil Hitachija najceneje? Kaj pa Samsung diski, so za kaj?

azeed ::

caligula, kje ga dobim po tej ceni?
You gotta say YES to another excess!!!

Caligula ::

Vprasaj preko maila pc-dom@siol.net za ceno in dostavo.
Racunaj na 23 jurjev.

Garancija je normalno slovenska in jo lahko uveljavljas tudi v JAE,..

Nasploh pa bo ta disk opazno hitrejsi od tistega Seagate.

m.i.h.a. ::

Jaz sem tudi kupil hitachi-ja in sem zelo zadovoljen.

Da pa ti prihranim pisanje posta v izbi "pomoč in nasveti" ti že sedaj povem da, če misliš gonit ta disk na winXP brez service packa potem boš gledal samo 130GB pa tudi če je disk kapacitete 200GB, ker za prepoznavo diskov večjih od 130GB rabiš SP1 oziroma SP2.

bigrabbit ::

A pa ima Hitachi sploh 200GB, ker ga nisem zasledil. Sem pa glede 5-letne garancije pri Seagate-u bral, da je treba po preteku 3 let disk poslat v tujino, kar se pa zarad poštnih stroškov ne splača.

m.i.h.a. ::

Jae:
HITACHI IC GXP 200GB ATA100 7200 obr -8MB cache 36.000,00

Caligula ::

To ni deskstar. Ta model Hitachija je brezvezen pa se drag.

Kar vzami Deskstarja z 160 giga.

m.i.h.a. ::

Hja ni vprašal po deskstar-ju ampak po 200GB in to je tudi dobil, če ne bi napisal vprašanja tako na splošno bi tudi dobil ustrezen odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Caligula ::

No prav, samo ta Hitachi je brezvezen disk. Skratka slabsi od Deskstarja, ki pa je najboljsi nakup. Cenejsi in boljsi, 40 gigabajtov pa tudi ne pmeni zivljenjske groznje :D

TribesMan ::

Caligula... vsi desktop diski od hitachija so Deskstarji... to je sam ime... sej ves...

Je pa res da so tile podatki ki jih je dal m.i.h.a malo cudni... GXP serija deskstarjev je imela maksimalno kapaciteto 180GB, tako da nevem kako je mozno da je GXP 200GB... Lahko da je samo napaka v ceniku in gre za 200GB 7K250...

Sicer pa take a look at hgst.com

edit: tole mora biti 200GB 7k250, ker na Jae so vsi hitachijevi diski oznaceni kot GXP... ceprav prodajajo 7k250...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

No GXP je pac neprepricljiv disk. Pa tudi ,ce ta 200 giga disk je Deskstar se ne splaca. Ker 40 giga niti priblizno ni vrednih dodatnega denarja.

Pa nasploh-raje dva srednje velika diska kot en res velik. Vecji diski se raje kvarijo. Tudi zato je cedalje tezje dobiti tiste okoli 300 giga... ker se jih proizvajalci izogibajo. Prevec tezav z njimi. 160 giga je ravno nekak optimum. Cenovno in drugace.

TribesMan ::

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vraga, a ti sploh prebereš kaj ljudje napišejo?

Deskstar je tako GXP kot 7K250!

Razlike v hitrosti so pa zelo majhne... GXP ima še celo nekoliko boljše dostopne čase... mam v kišti 7k250 in GXP in ti to govorim iz prve roke. Sistem pa laufam iz GXPja ker so moja lastna testiranja pokazala da se obnese nekaj % bolje.

Je pa res da je 10kSIT več za 40GB več prevelika cena...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Brat ma mislim da 120 giga GXP ja na Inteli 775 in redno defragmentiranega pa ma slabse rezultate v vsem.
To, da se jim rece Deskstarji pa nisem vedel, ker me niso zanimali, na cenikih pa so bili povsod 7k250 oznaceni kot Deskstarji, GXPji pa pac kot GXPji.

Mi je pa malo zal, da sem se odlocil v to smer pisat. Lahko bi se malo zabaval pa se malo vrel tvojo kri >:D
Da bi te kot napajalec testiral-da vidim ,ce pokleknes pod obremenitvijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

Namesto da premišljuješ kako boš provociral, raje preberi kaj ti imajo ljudje za povedat... se bomo veliko bolje razumeli... tud na relaciji moderator-uporabnik...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Dobro razumevanje na relaciji moderator-uporabnik vodi k enoumju. Vas je treba intelektualno in drugace izzivat. :D Vam koristi kar je bilo v preteklosti ze pogosto opaziti.

Pa saj je podoben hobi kot spravljanje napajalcev na kolena >:D

bigrabbit ::

Iz pc-dom mi niso poslali nobenega odgovora glede cenika. Imajo kakšno spletno stran ali pa telefonsko številko. Kakšno ceno pa imajo za tega 160GB hitachija, če kdo slučajno ve?

Dr_M ::

hehe, jest sm tut modelu poslov mail...ksn mesec nazaj, pa mi tut se ni odpisu. in sm pac robo kupu drugje.
mors met sreco, da ti odpise...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Se vedno vas enih ne mara. Jaz dobim vse takoj :D

OmegaM ::

Jaz mam doma WD-ja 200 SATA pa sem zadovljen.Kar hiter, tih.Mogoce se prevec greje,toda meni se zdi da se prevec greje.Toda tudi to se da resiti z hladilnikom kot sem jaz in sedaj je vse lepo.Pa se 3 leta garancije imam.
Imam pa tudi Maxtorja SATA 200 ki je bil na novo kuplljen, v comtronu v akciji,ima 3 leta garancije,hitrjsi od mojega WD-ja, vendar pa glasnejsi.Vendar to me niti ne moti.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Izi ::

Trdi diski so najpočasnejši in najglasnejši del računalnika :(

Po hitrosti gredo od najhitrejšega do najpočasnejšega takole:
Maxtor -> Hitachi -> WD -> Seagate
(Maxtor je brez dvoma najhitrejši, vendar razlike niso velike oz. za normalno uporabo neopazne)

Po glasnosti pa ( logično 0:) ) gredo ravno obratno od najtišjega do najglasnejšega:
Seagate -> WD -> Hitachi -> Maxtor
(pri čemer pa razlike nikakor niso zanemarljive)
Pri idle (ko so glave pri miru so vsi enako tihi), ko pa berejo oz. premikajo glave pa so razlike ogromne
Seagate in WD sta tiha diska in skoraj ne slišiš ko premikata glave,
Hitachi in Maxtor (še posebno Maxtor) pa sta pri premikanju glav glasna ko hudič in se ju izogibaj če hočeš imeti tih računalnik.

To sem probal osebno doma na mojem računalniku in velja ne glede na velikost oz. kapaciteto diska.
Hitrost sem meril z HDTach 3, glasnost pa z mojimi ušesi :8)
Vsi diski so bili SATA in iz vsake firme sem imel izposojena dva modela.

Izbira ni bila težka. Vsi diski ki sem jih kupil so sedaj WD

Dr_M ::

Izi: mas vse te diske, da lahko res trdis kasna je lestvica o hitrosti in glasnosti??
glede hitrosti sm 100% da je hitachi vsaj popolnoma izenacen z maxtorjem, ce ne se hitrejsi.
glede glasnosti pa...wd je traktor...hitachi je tih. ga mam tut sam in lohk recem, da se slis samo, ce das uho na disk...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Moj dober prijatelj ima računalniško trgovino in mi je posodil vse te diske za domov 8-)
To je bilo že skoraj eno leto nazaj :8)
Probaval sem 80 in 120 GB diske (pri novejših diskih se je možno kaj spremenilo)
Kot sem že omenil so bili v idle mode vsi diski popolnoma tihi.
Vsi so bili formatirani v NTFS
Glasnost sem meril pri "burst read/write" ( ne vem kako je to v slovenščini :8) )
ko so disk glave najbolj dejavne.
Maxtor 120GB je bil brez dvoma najhitrejši vendar sem slišal "škrtanje" glav v sosednjo sobo (pri 80 in 120GB modelu)
Hitachi 80GB je bil za polovico tišji in v primerjavi z 80GB Maxtorjem in po mojih testih malenkost počasnejši.
Seagate je bil najtišji vendar daleč najpočasnejši.
WD pa po hitrosti ni zaostajal veliko za Hitachijem in Maxtorjem vendar glav pri burst read/write ne slišim razen če se sklonim k računalniku pod mizo.

O najnovejših Hitachijih ne vem nič. Najnovejši 400 GB 8-O model bi znal biti zanimiv, vendar verjetno precej drag.

Dr_M ::

no v tem casu se je ze kr precej spremenil...
tist 7k400 pa ni nc druzga, kot 7k250 z 5 ploscami...
bolj zanimiv je nov maxtor maxline 3 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Ravnokar prebiram najnovejši Monitor ( revija na papirju 8-) )
in notri je zelo obširen test najnovejših diskov (49 diskov).
Testirali so Hitachi, Maxtor, WD, Seagate in Samsung
Nekaj malega je tudi tukaj:
http://www.monitor.si/s.nsf/vse/8541422...

"Zlati monitor" so podelili 200 GB Maxtor Diamondmax Plus 9 (6Y200PO)
Testirali so tudi Hitachijeve diske 7K250 za katere pa piše da so se izkazali le kot povprečno hitri.
ATA in SATA modeli so enako hitri.
V bistvu so rezultati zelo podobni mojim izkušnjam.
Razen da nikjer ne omenjajo glasnosti, ki pa je zame zelo pomembna.

Najcenejši je bil en Seagatov 200 GB model in sicer samo 153 SIT na gigabajt
Hitachi je povsod nekje na sredini.
Samsungi so prijetno presenetili kot zelo hitri in poceni diski.
Najhitrejši (in najdražji) je še vedno WD Raptor 74GB model z 10000 obrati

Kar sem razbral iz vsega je, da so si vsi diski trenutno zelo podobni in da karkoli kupiš bo verjetno vredu :))

Dead_Eye ::

hmm, maxtorja 200Gb sem slišal in je glasen za znoret ko bere/piše, preglasi ga le moj 6GB seagate ki je res kot traktor. Za 120GB seagate pa lahko rečem da je zelo tih, malo glasnejši od seagatea je WD 80GB. Kako glasni so ti novi IBM oz "hitachi>:D "?
The one and only

TribesMan ::

WD nima tekočinskih ležajev in je tih samo prvih nekaj dni, potem pa postane postopoma glasnejši.

Moje izkušnje so sledeče...

Najtišji v idle: Seagate, Hitachi, Maxtor, Samsung, WD
Najtišji med iskanjem: Seagate, WD, Samsung, Hitachi, Maxtor
Najhladnejši: Hitachi, WD, Seagate, Samsung, Maxtor
Najhitrejši dostopni čas: Hitachi, Maxtor, WD, Samsung, Seagate
Največji prenos podatkov (HDTach): Maxtor, Hitachi, Samsung, WD, Seagate

Tekočinske ležaje imajo vsi razen WD... čeprav so se enkrat pojavile ene verzije... sam so se zelo slabo obnesle (raptor pa je na tekočinskih)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dead_Eye ::

Ja lih jaz imam uno verzijo s tekočinskimi ležaji..... povprečni dostopni čas 20ms...... počasen kot polž
The one and only

OmegaM ::

Ko se kupoval disk sem hotel nabaviti z tekocinskimi lezaji pa ker ni blo na zalogi sem vzel kar tega brez,ker sem disk nujno rabil.
Cena je bla enaka.Sem pa glih tak ful zadovoljen
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

bigrabbit ::

Kje bi dobil tega 160GB Hitachija najceneje. Pc-dom jih zgleda nima več.

boštjan ::

probaj v bofu in jae
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Izi ::

bigrabbit, če boš kupoval preko interneta ne vem.
Če pa ga boš kupil fizično v trgovini pa ni druge izbire kot Mlacom za 25.680 SIT (DDV že vštet) za ATA model (SATA je par jurjev dražji)

V 3/4 trgovin Hitachija sploh ne prodajajo, kjer pa jih že imajo pa so dražji pa še oznake modelov so povsem zmešane in ne več če je sploh iz serije 7K250.
Pri JAE naprimer imajo vse Hitachije označene kot serija GXP (tudi 160GB model) čeprav GXP serija sploh nima 160 GB modelov, kljub vsemu pa je JAE vedno par 100 SIT dražji od Mlacoma.

Caligula ::

Sam v JAE so face z garancijami pa tud za gotovino ti dajo lih tistih 5% popusta

Dr_M ::

sam fora je v tem, da v jae sploh nimajo 160gb 8mb verzije...
majo samo 2mb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

pač dve leti garancije
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Izi ::

JAE je sicer vredu trgovina ampak njihov cenik je pa katastrofa.

Hitachi 160 GB diski, ki jih prodajajo v JAE:
1. HITACHI IC GXP 160GB ATA100 7200 obr - 23.760,00 SIT
2. IC GXP 160GB ATA100 7200/8MB - 26.040,00 SIT
3. HITACHI 160GB SATA 7200 obr- 8MB cache - 27.960,00 SIT

Pa se znajdi če se moreš
Hitachi izdeluje samo:
Deskstar 180GXP (modeli 30, 60, 80, 120 in 180 GB) Serijske številke teh modelov se začnejo z IC... vendar nikoli niso naredili 160GB modela
Deskstar 7K80 (modela 40 in 80 GB)
Deskstar 7K250 (modeli 40, 80, 120, 160, 200 in 250 GB)
Deskstar 7K400 (model z 400 GB)

A zna kdo razložiti kaj so tisti diski ki jih prodajajo pri JAE ?

Možno je sledeče:
1. HITACHI IC GXP 160GB ATA100 7200 obr - 23.760,00 SIT = Deskstar 7K250 160GB ATA100 2MB cache
2. IC GXP 160GB ATA100 7200/8MB - 26.040,00 SIT = Deskstar 7K250 160GB ATA100 8MB cache
3. HITACHI 160GB SATA 7200 obr- 8MB cache - 27.960,00 SIT = Deskstar 7K250 160GB SATA 8MB cache

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

jae prodaja Hitachi 7K250 in sicer:
80GB 8MB
120GB 8MB
160GB 2MB
200GB 8MB
pa se neki sata modelov majo, ampak vem da nimajo 160GB...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Mogoče jih pa imajo, pa niti sami ne vedo >:D

ker ko ti vrašaš za Deskstar 7K250 160GB z 8MB cache, tip za računalniko vtipka "7K250" in dobi odgovor da ga ni.

v resnici pa ga imajo samo da so ga v skladišču narobe označili z "IC GXP 160GB ATA100 7200/8MB - 26.040,00 SIT"

:D :D :D

Lahko pa se tudi motim...

Dr_M ::

ej pojma nimam kako iscejo, sam vem da jih niti v izlozbi nimajo niti v skladiscu.
sm ze parkrat tm tezil ce jih majo, pa mi je samo 200gb+ al pa unga 160gb 2mb ponuju...

edit: pol sm biu ze tok tecn, da mi je 160gb 2mb ponuju za 22k sit :) kar je kr soliden popust.
no nazadnje sm 8mb verzijo kupu v mlacomu za 24.4k sit
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jaffa ::

Jae ma te diske, ja. Mi kupujemo pri njih, tak da ziher so. 8-)

Drugač pa imam MAXTORja in SEAGATEa (oba 160Gb SATA) in sta oba glasna kot hudič. MAXTOR malenkost bolj od SEAGATEa. Hitachi dosti tišji med delovanjem. Jaz bom v kratkem oba menjal za HITACHIja. Ker ob vodnem hlajenju mi gre tisto roporanje kr fajn na živce. 8-) Drugač pa WD ma serijo novih (sej so že nekaj časa) diskov JB, ki so na tekočinskih ležajih in so na IDLE občutno tišji od BB serije.

Drugač pa dostopni čas kr dosti pomeni.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Ghostface ::

Če je že govor o glasnosti diskov se splača pogledati stran http://www.chip.de/perl/tpdb/tpdb_out.pl (izberite festplatten IDE) kjer so testirani različni diski z podano glasnostjo (sone). Sam trenutno tudi iščem nov disk in izbiram predvsem med maxtor, WD in Seagate-om. Kupujem pa novega ker mi je crknil moj stari disk IBM Deskstar 40 GB. To mi je precej zmanjšalo zaupanje v IBM-ove diske saj je bil disk star le 3 leta in ni bil prenašan v nasprotju z mojim drugim starim Fujitsu 6 GB diskom, ki sem ga tudi pogosteje preklapljal in še vedno dela.
BTW: IBM-ovi diski na tem testu glede glasnosti niti niso tako dobro odrezali ???

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

WTF is with the ibm??
hitachi nima vec popolnoma nobene veze s tistimi IBMovimi diski.
LET IT FUCKING GO!!!

no se moje izkusnje z IBMom.
februarja 2000 sm kupu DJNA-352030, delu mu je 2 mesca potem pa so se zacel delat bad sectorji...biu pa je narjen na madzarskem.
zadevo sm reklamiru, doplacu neki kesa in uzel DPTA-372050.
disk je biu narjen marca 2000, dubu sm ga pa aprila, tko da veste prblizn kok je str. delu je 2 leti 24/7 kot glavni disk in 1.5 leta kot dodatni disk, ostalo sm ga pa uporablju kot prenosni disk. ja, brez kakrsnekoli zascite sm ga vrgu v torbo in nosu sabo, vcasih je precej skaku okol, ko sm lovil autobus... delu je tut v precej neugodnih pogojih...vlaga, hitre temperaturne spremembe okolja 10-30°C in podobno.
1 mesec nazaj, sm ga uzel vn iz racunalnika, ker sm kupu hitachija 7k250, drugace pa se vedno dela brezhibno. ce to ni dobr disk, potem nej strela tresci vame.

drugac so pa po mojih izkusnjah najbolj nezanesljivi diski WD in seagate, tko da teh se pa res za nobeno stvar na svetu ne dotikam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939104 (6059) dela
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575791 (3943) Grimlord
»

Kje v SLO dobiti Hitachi 7k250 diske najceneje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
755703 (3451) boštjan
»

Kateri disk?!?

Oddelek: Kaj kupiti
131236 (1063) Zlate
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221435 (1082) Nocko

Več podobnih tem