» »

maxtor vs wd

maxtor vs wd

mihec87 ::

Mene pa zanima keri diski so boljsi od maxtorja al wd.

The Yankee ::

Maxtor RULES:D :D :D .......jest mam Maxtorja 120GB SATA 8MB



Happy birthday to you, ti bom glavo razbu

OmegaBlue ::

Jst bi reku Maxtor, drugi bojo zagovarjal WD.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

monster-x ::

Sicer imam en star 4 GB Maxtor v drugem kompu pa je bil svoje čase dokaj v redu. Za nove generacije ne vem. Drgač pa mam WD 120 GB z 8 MB cache-a in dela super. Je en frend zamenjal enga Seagate-a 120 GB s tem diskom in je rekel, da se je ogromno poznalo.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

PaJo ::

Osebno prisegam na WD-ja, uporabljm jih kar nekaj, ampak res da po vecini samo ta boljse modele(8mb cache) in stvar deluje tako kot je treba.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mihec87 ::

torej med njima ni vlke razlike.Jest bi sam rad da nebi disk crkovu al pa kj takiga.Sm pac uprasu k mogoc za ene je znano da radi kripajo

tx-z ::

za 120GB modele ne vem, tale k ga mam jst Maxtor 80GB 7200rpm ata 133 8MB buffer dela pa zaenkrat perfektno
tx-z

boštjan ::

mihec87,najbolj so kripali tisti IBM deskstar,ki se jih je primo vzdevek deathstar.vse drugo pa je zdaj že stvar okusa.lahko ti crkne maxtor,wd,seagate ali hitachi,lahko pa ti vsi delajo kot švicarska ura. Zdaj moraš samo pogledat ceno in se odločit.

mrTwelveTrees ::

mam 80g 7200 ata 133 8mb, dela brez problema pa še hiter je :)

Tic ::

Imam WD 80 GB z 8 MB cache-a. Supr.
persona civitas ;>

DjTonic ::

Trenutno mam WD-ja 120GB 8MB cache, pa nisem nevem kak zadovoljen. Jaz ti priporočam nakup Maxtorja, saj je tišji in hitrejši. ;)

Dead_Eye ::

ibm mi je crknil, wd kolegu (8MBcache, 80GB) - po 5 mesecih, maxtor imam enega z bad sectorji, kolega tudi,.... zdej imam seagate 120MB 8MB cache - bomo vidli

se mi pa zdi da dandanes diski malo preveč crkujejo.
The one and only

Wad@ ::

Meni Maxtor neki zajebava vsake toliko časa(na 3 mesece->ga noče prepoznat cca. 2 dni, je pa bolj star). Kolegu pa se je z Maxtor-ja 80GB(nevem točno kakšen) pokadilo(sreča garancije). Toliko z moje strani...
PS: WD-ja pa še nisem imel, tako da...

nodes ::

Imam dva najbolj pokvarljiva 40GB diska v RAID0. Ko kakšen prične šklocat ga vzamem iz racka z glavo dol potolčem po mizi,i vojla spet dela (že dve leti).

boštjan ::

Ko kakšen prične šklocat ga vzamem iz racka z glavo dol potolčem po mizi,i vojla spet dela (že dve leti).

funny:D

danielka84 ::

imam 180GB WDja JB 8MB Chache-a, pa tud dela super; hitro in tiho

meni se zdi da je pri teh JB razlika kje so izdelani, ker sem mel enga 80GB JB pa ej bil zelo glasen pa tisti tanek zvok je imel pa se novi je bil, tak da se mi zdi da bi lahko mal pogledali kje je narjen, sam nevem kje je tocno thailand in malasiya se mi zdi.

lp
ni-da-ni

kokoon ::

odlocam se za nakup 120GB diska, ker mi je lihkar maxtor 60GB 5400 skripnu. me zanima, a so maxtorji generalno v ku*cu, a so res tisji od wd-jev, kako je s seagati, kako je s hitachiji - je kej od tega splosno znano slaba roba ali pa mogoce znano dobra roba.
[kokoon]

boštjan ::

vsekakor se splačajo wd serije JB,ki majo 8MB cache,delajo tiho in so zanesljivi.wd1200JB te pride okol 23k.

Dr_M ::

kokoon: kok casa si ga pa meu? mam namrec tut tak disk, pa sm tut ze veckrat slisu da teli diski crkujejo.
men dela ze vec kot 1.5 leta 24/7 in do zdej nism meu se problemov.

najbolj so se mi pa zamerili WD in seagate diski.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mlakar ::

boštjan: kje se pa dobi wd 1200JB za 23k, kolkr jst vem je cena okol 30k, a se motm?

HVALA

lp

boštjan ::

ups my mistake the make:8) ,ja okoli 30k

kokoon ::

Dr_M: mel sem ga ksne 2 leti al pa neki tazga. 24/7, to ze, ampak - ne more kr crknt! garancije valda nimam (zgubu racun).
[kokoon]

Tr0n ::

Sem vedno uporabljal WD, sedaj uporabljam WD in vedno bom uporabljal WD and nothing but WD so help me God.

HwBu ::

Pogovarjal sem se z nekaj ljudmi ki delajo na servisih in pravijo da dobijo najmanj reklamacij na nove Hitachije in so mi nekako odsvetovali Maxtorjeve diske (120GB). Rekli so Hitachi 120GB 8MB Cache!

PS:. Ali ima kdo kakšno izkušnjo z novimi Hitachiji?

LP

Dr_M ::

HwBu: upras TribesMan-a.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HwBu ::

Kje pa naj tega tipa dobim ?:)

LP

Dr_M ::

PM (pa ne Piz*a Materna :) )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bbobst ::

Imam IBM/Hitachi 120Gb, dela brez problema in je tišji od 40Gb Maxtorja.Prej sem imel IBM 30Gb DTLA 307030 pa je tudi delal brez problema.

TribesMan ::

Evo mene TribesMan in da HAUZZ!!

Sprašujete glede Hitachija 120GB 8MB??

No moje izkušnje z nasploh vsemi diski okoli 120GB in 8MB cachea so sledeče:

Seagate: Hudičevo tih, tako idle noise, kot seek noise. Vendar se pozna da je slednji "noise" precej na račun hitrosti (slabi access timei), cena je uredu kvaliteta pa za moje pojme odlična (vsi ki sem jih jaz videl delajo ko šus). Greje se spljoh ne!

WD: Grozno piskajoč idle noise (nima tekočinskih ležajev) in še kar znosen seek noise. Cena good, kvaliteta pa zadnje cajte malo upada... menjal sem 2 od precej vgrajenih. Normalno topel.

Matrox: Tih v idle (malo glasnejši od Seagate) precej glasen seek noise (zelo kovinski). Hiter ko strela (najhitrejši kar sem jih jaz testiral). Kvaliteta približno ali malo boljša od WDja. Menjal enega od štirih vgrajenih. Ampk zadeva je dobesedno vroča med delovanjem... kar mi ne vzbuja zaupanja. Malo dražji.

Hitachi: Ja to je ubistvu IBM, ampak jest ubistvu nisem še nobenega IBMa menjal pa mam doma 3 DTLAaje in tega hitachija... tko da zaupam, čeprav je bilo precej prelitega žolča. Drgač pa je zelo tih v idle (isto kot maxtor) in precej tih v seek noise (malo tišji os WD in malo glasejši od Seagate). Hiter je še kr (60MB/s na začetku in nekje 30MB/s na koncu) malo počasnejši od maxtorja a zaostanek nadoknadi z dobrimi seek timei. Se tudi ne greje (spet nekje med WD in seagate). Kvaliteta za moje pojme OK. Menjal še nič vgradil 5. Pa še poceni je.

Torej če iščete tiho in nič drugega then Seagate.

Če hočete čisto surovo moč then buy maxtor. (je malce hitrejši od hitachija)

Če iščete nekakšnega all rounderja je definitivno najboljši hitachi (dobite ga za manj kot 28kSIT!)

Če iščete zanesljiv disk... ja potem ne diska kupvat, ker trenutno vas reši samo kakšen SCSI v RAID 1. Pač tko je tehnologija je trenutno na robu zmogljivosti, kar se pozna na, žalost na kvaliteti končnega produkta.

WD trenutno nima v tem rangu nič pametnega, tako da ga ne priporočam... mogoče ko izdajo kak nov disk ali vsaj z tekočinski ležaji. Majo pa en drug zelo hud disk RAPTOR!!! Zaeva je Volk v ovčjem kožuhu... SCSI kvaliteta, ki pa ni poceni!

That is about everything from me.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

wince ::

Maxtor 120G 8MB je uredu, ok ga mam sele dober teden ma je dooooosti tisji od predhodnega 40G maxtorja... ce se da komu hodit po trstu ga dobis za 115eur - IVA

mlakar ::

Jst mam tut maxtorja 120 in je zelo tih v idle precej, vendar je pa precej glasen seek noise, tko da se bom verjetno odloču in ga zamenu za "morske gate":D

mihec87 ::

torej je dobro maxtorju mal hlajenja priskrbet glede na icemanov post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

wince ::

Hlajenje mu vsekakor ne bo skodlo :D

jurre ::

ravno 2 dni nazaj je frendu crknil maxtor 80gb star okoli 3 do 4 mesece:\
sam imam WD 120gb 8mb cache, pa sem zadovoljen z njim:D

TribesMan ::

Ma z diski je sranje zadnje cajte... ni firme za katero bi si upal trdit da je zanesljiva 100%. Trenutno še najbolj zaupam Seagateu in Hitachiju... sam nikol ne veš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mlakar ::

Ja to pa res, učas je blo tko da je to vse delu zdj pa kokr maš sreče.

Jst sm mel recmo prej IBM, tisto serijo k se je skor usm pokvarla in mi je odlično služu, zdj sam ga pa preventivno prodal:D

boštjan ::

tehnologija gre tako hitro naprej,da se na nekatere stvari pozabi.posledice so nam znane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452738 (1950) Dr_M
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634775 (3347) Jaffa
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
161493 (1185) MilkyWay
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310061 (7246) Keyser Soze
»

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Oddelek: Kaj kupiti
271696 (1368) CaqKa

Več podobnih tem