» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

PNG ::

Haha, ne vem če bi povedal ;D

Mah, pa saj, če si slučajno trgovec iz tiste trgovine preberi moj nick na glas, pa boš že vedel če sem ta pravi ;)

FrancBula ::

nisem trgovec, tako da ne vem.
torej pri kateri trgovini ne znajo flashati kartice?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

PNG ::

ChipTrade ;D

Valvoline ::

nisem trgovec, tako da ne vem.
torej pri kateri trgovini ne znajo flashati kartice?

Prvič slišim da ti kar trgovci flashajo grafo.
Res ne verjamem da bi oni flashal grafe na zahtevo kupca.

FrancBula ::

Nekdo na forumu je napisal da so mu jo pri mlacomu flashali.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

h4axor ::

jaz sem trogovec ! ti si nam dal flashat zaflashano grafo!!!!!!!!!!

PNG ::

Samo zato, ker so fantje tam previdni, še ne pomeni da so polpismeni, kar je več kot lahko rečem zate...

Revenant ::

heh, radeončki. Zanimivo koliko problemov je moč najti v povezavi z njimi širom forumov: od fatalno specifičnih problemov tega kova, preko zmrzavanj, bsodjev, glupih driverjev... Da ne omenjam mrzličnega odsvetovanja nakupa atija v lokalnih trgovinah širom piške, in radostno priporočanje nvidie. Kupil GTX 260 216. Zadovoljen.

Imel tudi redona 9600XT. Bil zadovoljen. A kupil sem jo ob opokojitvi s polic; po dveh letih softwerskih popravkov je logično, da da se spodobi da deluje BP v vsaki igri.

Sedaj imam od atija X1250 v laptopu. Takšnega sranja od driverjev pa še ne. Še sreča da je prešvoh za kakršenkoli poskus jalovega uživanja v večini iger, mlajših od 5 let. In 800x600 sprejemam kot žalitev porabnika:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

delfinus ::

ne hvala za flame v tej temi. V tej temi gre zgolj za problem Sapphirja HD4870 512MB, s tocno specificnim biosom, ki je resen in dela tip top.

lp, D.

Revenant ::

Naslov teme kaže drugače:)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

delfinus ::

Ziv, ne bi rad da se v tej temi zacne vojna med Nvidia in ATI taborom, ker taki komentarji lahko hitro podpihnejo koga. Sicer pa si poglej se moj odgovor iz 10.12.2008.

lp, d.

PNG ::

Rad bi omenil, da so od zadnjih 5 mojih grafičnih kartic bile 4 ATi. Pri vseh štirih sem imel ogromno problemov in toliko sranja, da kaj več kot se strinjam Revenant!!!! ne morem napisati.

However, dokler nvidia ne naredi integriranih zvočnih na svoje grafe, zame žal ne pridejo v upoštev. Vse ima svojo prednost, kaj naj rečem. Da pa nvidia ne more izdati ene grafe z integrirano zvočno in HDMI izhodom je pa tudi žalostno, v bistvu.

Constantine ::

Sem v svojem življenju skakal sem pa tja med Ati in nvidio in sem mel na obeh straneh sranje. Ampak se vse da popravit. Če pa sam ne znaš je pa boljš da sploh ne kupš :D

Trenutno imam 4870 in po lahki odpravi problema deluje kartica na 100% in poganja vse BP. Naprej pa ne bom, k bodo lastniki nvidii užaljeni >:D

filip007 ::

Bo tale OK

Gigabyte 4870 512MB na mimovrste bo žez 14dni za 180€

Sem dal nekaj slikc za "Close up inspection" bi pa raje imel Sapphire s cevnim hlajenjem...

http://www.newegg.com/Product/ShowImage...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

delfinus ::

Krasna bo. Referencni design. Cena je pa super. Pocasi bom zacel razmisljat, da bom se eno zraven picil. lp, D.

pingo76 ::

Mnja no imam trenutno radeona 4850 in sem z njim zadovoljen, prej sem imel 3870 ki pa je crknila... pred njo pa x1950 pro in za vse tri ne morem kaj extra pljuvat, pravzaprav so bile prav dobre. Edina kritika pa je, da čisto vedno dobim grafiko ki se dere in jo moram nato z ghetto modi utišat, da se primerno hladi in da je mir. Sam sem vedno raje imel nekako nvidiine grafike (mx2, 4200ti, 6600gt, 7600gt...) ki so bile tudi odlične pa driverji so bili vedno tiptop kar pa za atija nisem mogel vedno trdit (veliko problemov z 9700, nato nobenih težav z 9800pro). Zamera gre tistemu črevu od ccc (kantalist!!! control center) ter še to, da moraš imeti net framework smeti v2 da sploh dela. No ja furam le driverje pa ray adams tray tool ki je 500x boljša zamenjava.

Že dolgo nisem imel nvidia grafičnih... sem kaj zamudil?

erzy ::

eh nevem kaj se tak kregaste :D sem imel na starem compi nvidio 6600gt pcie delovala brez problema celo pred božičem na igricah CoD4(res je malo štopala vendar je še vedno 125mb) na UC je delovala brezproblema tak ko zdaj Sapphire 4850. Ki deluje tudi na ostalih igras BP. Da za 6600gt na malce starejših igrah (MW, GTA SA, MOH večina verzij, itd itd)ne govori kaj vse je prezivela. Zdaj pa je na polici za tako dobre spomine rač pa krasi nova generacija dobrih kartic 4850-ka.:D ajde lp vsem

filip007 ::

Sem dobil na mimovrste Sapphire 4870 s popustom 210€ (imajo selitveni popust + prezplačna dostava)...jutri dobim

Moram pol to flaširat...:O
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

M-XXXX ::

Na OC labu bo kmalu objavljen lep vodič tako Bootabe USB ključka, kot postopka flashanje grafe... (linkam ko se bo objavil)

delfinus ::

Bismark ce bos mel bios z datumom 24.07.2008 bos moral. Drugace verjetno ne. Najprej preveri to v ATI CCC panelu. Sicer pa bos tako videl. Ce ti bo kdaj kej steknal na nacin kot sem opisal v svojih postih tu, bo potrebno. Drugace ne. Testne igre za stek so GTA4, Timeshift, WoW pa se kar nekaj.

MXXX vodic je ze objavljen na 3 in 5 strani tukaj. lp, D. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

M-XXXX ::

MXXX vodic je ze objavljen na 3 in 5 strani tukaj. lp, D. ;)

Govorim o malo boljšem vodiču, tako za grafične kot za matične, vse skupaj s slikami, ter besedilom:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PNG ::

M-XXXX

Bi bilo mogoče narediti na enem usb ključku več bootable pogonov? Da bi lahko iz enega ključka bootal ali XPje, Visto, Ubuntu...ali pa še kaj drugega? V dobi 32gb in več ključkov se mi zdi single boot potrata...če je možnost, lepo prosim za link ko bo vodič narejen!

Mimogrede, zamenjal HD4850 za 9800GTX OCX od BFGja. Življenje je spet lepo :)))

filip007 ::

MALO OFF TOPIC...
Nora ideja...če bi se dalo isto kot na navadnem disku...naprej daš gor XP pol Visto na koncu pa še Ubuntu in potem Ubuntu pokaže boot menu za Visto, Vista pa za XP...:))

Ubuntu dela super tud brez SWAP particije...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Dobil sem tole..."black" verzija s cevnim hlajenjem...

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Ne bo šlo grafična se sesuva...malo šteka za brezveze nekaj časa potem se vse skupaj resetira...podobni mi zganjala ena 2600XT...

Kaj zdaj...;((
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PNG ::

Kupi geforca in si polepšaj življenje, kot sem si ga tudi jaz (med mnogimi drugimi uporabniki)?

delfinus ::

Ce se resetira to ni bios... mora zmrznit slika. Z ogromno kvadratiki in pote cikla sound in potem lahko se sledijo vertikalne crte v rjavi, sivi ali rumeni barvi. Za resetiranje je prej kak napajac ali pa prenavitost. Celo konfiguracijo vrzi sem not. lp, D.

M-XXXX ::



http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=697

Kot obljubljeno- prvi del vodiča, samo flashanje kartice sledi:D

filip007 ::

E8400 Xeon, plata Intel DP35DP, LC Power 550W GP

Čip je stabilen samo pri 678MHz...

ATI Winflash na XP je to to...pač traja nekaj minut samo potrpet je treba...sem BIOS dol posnel z GPUZ pa znižal frekvenco z ATI RBE.

Sem dal isti post na OC-LAB2 in proporočajo zamenjavo...

Ni nobenih kvadratkov, včasih pokaže spacano sliko in BSOD in se resetira...zdaj, ko sem znižal frekvenco mi ne kaže več IRQ not less or equal.

Tako nevem zgubil sem okoli 10FPS...750->678MHz je pa vsaj stabilna.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

delfinus ::

Kaj pa povecanje vrtljajev ventu na graficni. Npr, da jo fiksiras na 40%? Kako hitro ti zmrzne? Tudi na desktopu? Ali samo pod obremenitvijo? Sicer pa za test stabilnosti, poskusi tako, da das vse frekvence na default - tako CPU, RAM kot GPU. Potem pa testiraj tam, kjer se je ponavadi kreshalo. Tale LC 550W mi je za tako navito masinco mal sumljiv.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

filip007 ::

http://www.lc-power.com/htm/products_de...

3,3V: 35A
5V: 40A
12V1: 16A
12V2: 18A

80% izkoristek...

Se ne sesuva več...prej sej po 5-10 minitah lahko tud po 20min samo zdaj pač dela na 678MHz

Benchmarke sem dal vse čez in se ne sesuva več...pa pol ure NFS Undercover in je grafična stabilna.

Se mi zdi da se ne pregreva, da je čip res nestavilen ker so se Windowsi obnašali kot podivjan konj...zelo hitro nalaganje in podobno.

Sistem je učikovito hlajen 12cm spredaj, 12cm zadaj, 14cm napajalc, airduct za cpu. dodatne reže pri strani ohišja...grafična ven piha zrak bolje ne gre...



Moj sistem ni navit ker plata ne pusti...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

filip007 ::

Ja potrjeno je: vse do konca v Tropics Demo 1920x1200 na window in se mi sesuje če ima grafična 750MHz dosti hitro

če pa dam vse do konca isti parametri na 677MHz mi pa naredi benchmark, pri 750MHz pa še enega ne...

Kaj je pol to preslaba plata, preslab napajalc...
ATi zahetva za to grafično 500W in PCI-e 16x...in to imam pokrito.

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

delfinus ::

Zna bit napajalnik, ki je na meji zmogljivosti in se pri taktu 750MHz pac zlomi. Sicer pa nastavi v biosu Vcore CPUju dejansko toliko kot rabi za delovanje. Lahko, da plata tudi malenkost undervolta in ob vecjih obremenitvi vdroopa kar posledicno pripelje do crasha pri tebi.

Preveri na netu koliko je default voltaza za tvoj CPU.
Dvigni voltazo v biosu do te meje, da bos pod CPUZ imel Core Voltage malenkost vec kot je dejanska default voltaza za tvoj CPU. Nekatere plate bolj ali manj undervoltajo, zato je pac dobro malo dvignit.

Sicer pa bi morala graficna delat na default bp. Ce ne drugac biblo dobr preskusit to tvojo graficno v drugem PCju, ce se tudi tam to dogaja. Ce se potem je graficna zrela za reklamacijo.

lp, D.

filip007 ::

Mogoče imaš prav izklopljen Speed Step...potem mi je pa naredil benchmark.

Če je to to bi bilo res super...:D

Če rabiš invite za Demonoid ti lahko zrihtam...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

filip007 ::

Mislim da je to...izklopljen SpeedStep in PowerPlay preko VGA BIOSa...4x zaporedni bench Tropics Demo brez reseta :))

To ni pošteno do končnih uporabnikom, da morajo še skoraj dvojno delati zraven pri vsaki novi komponenti...te trapaste prenosniške fukcije pa si naj nekam zatlačijo...;(

Še enkrat hvala za vso pomoč...delfincek

Če pa zdaj ne dela pa leti pod šlepar...

Ni to samo podaljšal se je čas med napakami..Ma naj gre vse skupaj nekam.;(

Plato bom menjal...spet nazaj na ABIT IP35-E zgleda tko...pri bratu dela OK
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

kmxkmx ::

Danes se spravim igrat fallout 3 in po 10 sekundah mi izriše artefakte po celem zaslonu in me vrže ven iz špila v Windowse. Grem še enkrat in spet isto, razen tega, da se računalnik resetira in noče bootat.
Pustil sem ga 10 minut ugašnjenega in ga nato vklopil. V windowsih spet po parih minutah neke čudne črte in reset.
Zdaj mi včasih ob postu izriše vertikalne črte preko zaslona, včasih pa pride v windowse in iznekazi ekran.
Artifacti so različni: od vertikalnih, vzporednih črt do šahovnice.....

A bo šla moja HD4870 PAPA? :(

Steinkauz ::

A maš navito?

kmxkmx ::

Ne, nič ni navita.

delfinus ::

Bios je tezavo povzrrocal samo v spilih. Ob bootu, v 2D in doloceni 3D spili so delovali brez problema. Doloceni 3D spili pa so povzrocali zamrznitev, sahovnico, vertikalne crte po zaslonu. Sound je ciklal. Resetiral ni.

Sicer pa, kako dolgo ti je delovala brezhibno, ker mam obcutek, da ti je glede na to kako si sestavil post?

lp, D.

kmxkmx ::

Stara je pol leta in do včeraj je delovala brezhibno. Je mogoče, da bi se pregrevala, saj z mrzlega zagona traja nekaj časa, da se pojavijo artefakti.

delfinus ::

Mozno je tudi to. Spremjaj malo temperaturo in jo logiraj. Sicer pa je za crashanje lahko krivo se kaj druga. Lahko je tudi kak problematicen kondenzater v napajlniku. Ko pride do dolocene temperature pac zadeva pade skupaj. Sam sem mel podobno zadevo enkrat z Antecom. Pretestiraj tudi ram z memtest.

lp, D.

kmxkmx ::

Bom, hvala za nasvet. Ampak jedro grafične ima normalno temp. Mislil sem, če bi se slučajno VRM-ji ali rami na grafični pregrevali.

filip007 ::

"Napajalniški del pri Radeonih ima zelo resne probleme in posledice..."

GPU kaže ok v resnici se pa vse skupaj greje kot peč...

Tukajle so lepo testirali problem...
http://www.geeks3d.com/?p=3122


Vent sem dal fisnih 50% in je zgleda pomagalo edina stvar...vseeno gre nazaj...in pika.
Kaj bo poleti s tako grafično...saj je bo treba že klimo imet...eni bi pa radi še navijali na OC-LAB2 mislim Halo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

M-XXXX ::

Jaz temu pravim da ni res... Čisto praktičen preizkus, katerega ne bo mogel skoraj nobeden narediti, v primeru da so te temperature pravilne. Pritisni prst na grafično kartico in če boš v eni sekundi opečen potem je test pravilen, dokler pa ga držiš po 5s ali več pa so to temperature DO 70C oziroma še manj.

filip007 ::

Saj jaz mam GPU okoli 70c ane, če se pa tiste "kvdrataste" stvari, za "štrom" segrejejo čez 100c jaz ga ne tam držati 5s...kot sem rekel kaj se bo dogajolo z grafično čez poletje..spet menjava tabora ali kaj...;((

Zelo rad bi pomagal AMDju samo zdaj pa res nevem več...sem imel v planu GTX280 za ugodnih 250€ zadaj pa nič ane...spet eno sranje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

M-XXXX ::

saj jaz mam GPU okoli 70c ane, če se pa tiste "kvdrataste" stvari, za "štrom" segrejejo čez 100c jaz ga ne tam držati 5s...kot sem rekel kaj se bo dogajolo z grafično čez poletje..spet menjava tabora ali kaj...;((

Nekaj je na samem izvoru toplote- meni sicer na 4870 ne preseže 60C, da bi bila pa po celi zgornji strani 110C pa seveda ni res.

Edit: Da ne bom mislil da ima 280GTX kaj manjšo temperaturo samih mosfetov, ima še višje...

filip007 ::

Grafična se ne segreva pretirano....Razen in ponavljam razen tistega napajalnega dela, ki smrdi po likalniku...če je grafična obremenjena.

Sem dal cooler na 66% FIX pa laufal Unigine Demo na 1920x1600 na window opciji in se ponavadi sesuje...pri svoji 750MHz original

Če pa BIOS nastavim na 677MHz je grafična stabilna...

Da menjam garancijo pa bo pol isto...nima pomena, ker to se je pri enim zgodilo...na Toms hardware forumu...enostavno preveč je tega.

Jaz ne morem pomagat, če se jim ne da delat stres testa ker pač ni časa ane..kaj me briga ta Radeon sem imel dva že x1950, 3870 zgleda da je veselja konec...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kmxkmx ::

Jas sem danes dal grafično(gecube HD4870) v garancijo in dobil novo - Sapphire Hd4870 Toxic.
Rekli so mi, da je ram crklil(se pregrel). Tak da sem zelo zadovoljen :)
Moram pohvaliti dečke v DiTechu, ki so vse uredili v 20 minutah.

M-XXXX ::

Da menjam garancijo pa bo pol isto...nima pomena, ker to se je pri enim zgodilo...na Toms hardware forumu...enostavno preveč je tega.

Do zdaj imel že ene 4-5 4870 pa še nisem imel takega problema... Kaj češ, daj v garancijo pa dobiš novo in delujočo pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181326 (1020) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559316 (23554) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241387 (1085) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744135 (19629) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587365 (5920) M-XXXX

Več podobnih tem