» »

Problemi z očmi (poškodbe steklovine...)

Problemi z očmi (poškodbe steklovine...)

«
1
2

@ljash ::

Zdravo!

Glede na to, da smo vsi računalničarji že pol kilavi(:D ), povejte kej o vašm vidu.
Se je po delu z računalnikom poslabšal, mate že tko kšne probleme..?

Evo moja zgodba - če ma kdo kšn nasvet, mi lohk pomagate...

Ko sm biu še mejhn, sm se u en tram prbiu - od takrat vidim v pikicah zarad poškodbe steklovine, vendar se hitro navadiš...

Problem je nastal šele lani oktobra, ko sm (spet) dubu en udarc v glavo, zaradi česar je prišlo do (manjšega) odstopa mrežnice in od takrat vidm plavajoče črte in pike. Pa še to - skoz več jih je - vsak dan jih je več....;( Nejbol so vidne na beli in modri podlagi. No, da si boste laži predstavlal- KLIK - slikca
- še opomba: morte si predstavlat, da to skoz plava; torej ko pogledaš gor, ti zaplava čez ceu uč gor pa dol...

Če mogoče kdo podobno vid pa mogoče ve, kako se bi to odpravil, ker zdravniki pravjo, da se ne da...


LP,
aljaz

Sunna ::

a ni to normalno ? mislim prah pa to ? pomoje vsak če pogleda v bel zid vidi vsaj kakšno pikico ...

@ljash ::

a si pogledu slikco?

Jst od oktobra vidm črte take k se giblejo v vse smeri...

Ful bedno sploh če si zuni al pa na svetlem.


LP,
Aljaz

Sunna ::

sem pogledal slikco.. jst tudi vidim čisto majhne plavajoče zadevice ampak tega sploh ne opazim, če se ne potrudim.
Enkrat jih je več enkrat manj. Sem vedno bil prepričan, da je to le prah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Iztirjenec ::

Motnje v steklovini imajo (imamo) vsi ljudje, eni bolj, eni pa manj izrazite. Ko se steklovina na določenih mestih zgosti lahko vidimo take plavajoče pikice(ki so lahko nanizane v verigo). Odvisno kje v steklovini se nahajojo te zgostine, je odvisno tudi ali jih mi vidimo (oko jih fokusira).

Tudi meni se je od oktobra pojavila taka črta pred očmi, sprva na levi, kasneje pa na desni. Okulist je povedal da to ni nekaj hudega. Seveda pa jih imaš ti kar veliko, probaj malce pripeti veke (da boš gledal skozi trepalnice) in poglej proti luči. Takrat jih boš videl še več. Odpravit se jih menda ne da...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

Zgodovina sprememb…

Sunna ::

ok ni :8) .. heh sm šel malo pogooglat pa tuki nekaj piše oz. na ogromno straneh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

Jackal ::

Jep... tut pri meni se kdaj pripelje kaj takšnega mimo... 8-)
Včasih se mi je zdelo, kot da mi okrog glave leta kakšna mušiča. Po moje so to res motnje v steklovini. Si ne morem predstavljat, kaj bi lahko bilo drugega.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

@ljash ::

sj mene črte tud ne motjo tok kot muhe - ko vidš na predmetu, ki ga gledaš skoz piko črno, ki laufa gor in dol, ti gre res na k*..jetra.. :)


A pol rešitve res ni?


LP,
Aljaz

Dr_M ::

ocitno res ne. jest sm meu tut pred leti precej takih pikic, zadnje case jih pa sploh ne opazim vec.
vidim pa na dalec razmeroma slabo, verjetno res zarad monitorja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dodgeviper ::

Še dobro da sem kot otrok začel kupovati monitorje malo boljše kvalitetne.
Kot vidim pri mojih kolegih jih sedaj ima bistveno slabši vid kot jaz. Fantje pri monitorjih ne nikol šparat!

Pri men se to kar ste opisoval zgodi le v tem primeru da spim in da me nekaj vrže na noge na hitr pol sploh vidm skor da sam to :), ampak za zelo kratek čas, mogoče 5 sekund in zgine popolnoma.

Jaz si neglede na to da imam zenkrat le soliden monitor, grem v kratkem privoščit očala samo za uporabo ko gledam v monitor.

Lp

BigWhale ::

Jaz sem z racunalniki zacel delat v sedmem razredu osnovne sole. Ocala sem zacel nosit v cetrtem. Vid se mi je slabsal od takrat naprej. Vsako leto je bilo slabse. Racunalnik gor ali dol. Redno sedenje pred monitorjem sem zacel prakticirat v drugem letniku srednje sole recimo.

Takra se mi vid ni nic bolj slabsal, kot se mi je prej, stvar je ostala ista.... :)

frenk ::

jest mam tud to pa sm zmer mislu da so to mikroorganizmi:8)

...a ste zih da to niso mikroorganizmi?:)

ShowDown ::

Jaz pa sem redno pred računalnikom že od mojega 5 leta.(1993) Takrat še ni blo monitorjev nekih kvalitetnih. Če smo točni so še bli enobarvni (zeleni). Zdaj sicer nimam nekega xtreme slabega vida (dioptrija -1,00), vendar moram nosit očala naprimer za kaki grafoskop v šoli. Lcd-ja sem komaj nabavo 2002.:\ V glavnem prepozno;(
9 let za cevnim ekranom mi je kar speklo oči.

V glavnem raje kupit ekran za 100kSit kot pa računalnik za isti denar. Splača se:D

pingec ::

jest tud to vidim vcasih pac opazim pa mi je ful zanimivo :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ker si me prehitu ko sm se lih lotu tipkanja jest sm tud tolk casa 9 let od 1993 pa to da takrat sem ze mel monitor barven in ga mam se danes k se spomnem sm igrico prince nabijal! in nimam očal
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

@ljash ::

zihr to niso mikroorganizmi....:D

a pa si šur da vidš tkole:
-

?? :D

Mislm, da ne vidiš tok mikroorganizmov.

ShowDown ::

drugo je od 5 leta kot pa od 9 leta. Različne stopnje razvoja. Prince pa itaq rula--to vejo vsi ki so OLD SCHOOL pri računalnikih:D

Mislim da še ga mam celo nja eni disketi.....8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

pingec ::

ma ne jest sm hotu povedat da sem tudi jaz vec kot 9 let na katodnem pa sem se slabo izrazu no uglavnem sem siguren da sm leta 1993 ko sem imel 5 let mel komp doma. saj veste: c:- cd igre - cd prince - prince :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

ShowDown ::

Prince rullz!!!!:D :D :D

alf__ ::

fantje hm...jzt mam to ze zlo dolg...in me skor ne mot...redko se spomnim na to ko gledam kam v prazno in na hit uc premaknem pa pol mal "smeti plavajo". Je pa res da spadam med uno generacijo k je programerala na spectrumih in smo mel zravn stare crnobele iskrine une male televizijie (moja je bla zelene barve) pol smo pa presedlal na 80cm barvne Gorenje in sedel cist zravn in si oci unicval.
Sem mnenja da nekak CRTji ne vplivajo na to ker ze nekaj let sedim po 8 ur in vec za kompom in to ne vpliva...saj poslabsalo se ni.



me zanima ce bo kdo najdu doktorsko dokazan da crt slabo vpliva in da je LCD bolsi

Trubadur ::

bmw-f1 jst mam tut nistagmus sam men se je dioptrija spustila iz 3 na 0,5:D :P
Mi gre pa na kurac k morm usakmu razlagat zakaj mi trzajo oči;( :D :'(
Berite Thomasa!

CCfly ::

Koliko radiacije je še potrebno da ti zraste tretje oko ?

T0RN4D0 ::

Ja jst tud slabo vidm. Kak let zdej. Moram it enkrat po špegle ;((

Sam je pa problem v tem, da sem včasih gledu recimo 8 ur na dan 7dni na tedn TV, zdej pa recimo ene 6 ur/dan comp.

Mah, glavn da vidm jest pa okol tapkat, pa kej na bliz prebrat pa je. >:D :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BigWhale ::

CCfly: pred katodnim zaslonom lahko nekaj milenij prezivis, pa vprasanje, ce bo kaj efekta :P

J.F.K. ::

Ja meni se tudi takšne zadeve pojavljajo pred očmi. Počasi jih je vedno več. Ko pa jih je res že preveč, pa spucam leče na očalih, pa potem spet vidim ostro kot sokol (z očali seveda) >:D >:D >:D

mare87 ::

Damn, jaz tui že slabo vidim (se zavem komaj takrat ko grem TV gledat;). Na začetku sn laufal na 17" monitorju 800x600 zaradi slabe grafe, pol pa se mi je kr fajn vid poslabšal. KO bo prišo cajt zdravstvenega pregleda bom se spet pomno na moj slab vid >:D :D (tam nekje - 2 :(.

Double_J ::

En parazit dejansko povzroča slepoto. Jz nebi bil preveč mirn.:\
Dve šivanki...

PROTOTIP ::

Ločljivost 800x600 po moje ne mora poslabšat vid. Glavno vlogo ima frekvenca osveževanja. Jest jo mam na 100 hz tak da mi čim manj kvari vid. Boljš 800x600 x 100hz kot večja ločljivost pri manjši frekvenci.8-O Drugač pa prince je res zakon. Jest sm ga še na 286 igral pol pa še prince2 na 386. Sam je kar zaj... na koncu drugega dela. Celo leto sm rabil, da sem pogruntal finto v predzadnjem levelu.

Alec999 ::

bmw-f1 >> welcome to the club .. tud jst sm clan :D ... mene so te "smeti" na zacetku zlo motile .. sploh pri branju ... k ti pred ucmi kj prplava :D sy po dveh letih se zihr navads :\

drgac pa moje mnenje je ze 8 let, da bi se to dal popravt tko da ti zamenjajo tekocino v ocesu z nadomestno.
pred parimi leti sm nek brou, da so eno novo tekocino pogruntal k jo lohka naspricajo not :)

@ljash ::

Alec999: Dej povej kej več o tem. Če mogoče najdeš kšn link al pa kej tazga. Jst bi šou koj to.

btw: kdaj si ti to dubu in kako?

Je pa zelo, zelo moteče, ja..:(


LP,
aljaz

CCfly ::

CCfly: pred katodnim zaslonom lahko nekaj milenij prezivis, pa vprasanje, ce bo kaj efekta :P

Damn, damn, damn !!!

Tomay ::

Jaz imam nekaj podobnega, samo nisem prepričan če je to od monitorja. Lahko je tudi od slabih sončnih očal. Mogoče pa se samo staramo. >:D

V glavnem jaz če pogledam na belo steno vidim tako kot če pri tv ni signala (sneg). Sicer še me ne morti preveč, samo bi se mogu k okulistu spravit (sem preveč len)

Drugače pa že 15 let presedim vsaj nekaj ur dnevno pred računalnikom (včasih tudi po 10 in več).
Sedaj pa to omejujem kolikor se da.

Dioptrije nimam a zaradi "senga" vidim malo slabše, npr. črke so kosmate, sence med črkami.

Tudi ko zaprem oči vidim sneg in neke premikajoče se vzorce.

A kdo vidi čisto temo, ko zapre oči?
Voodoo 4Ever

BigWhale ::

Po 12 urah programiranja, zaprem oci in lahko se naprej programiram... je koda kar pred ocmi :P

rfmw ::

mam dioptrijo -3 do -4 in se mi je slabšala od osnovne šole dalje vse do danes na faksu. zgleda, da se je zdele malo umirila ozirona limitira proti -4.

mam te plavajoče pizdarije v učeh - vedno sem mislu, da je to pač odpadno tkivo in celice, ki so razpadle v uču zaradi gledanja v sonce. najbolj mi gre na kura*, ko pogledaš v eno smer na hitro in pol te pizdarije plavajo še ene par sekund. jih pa vedno vidim, če jih hočem videt, torej jih je kar veliko...

tud jst vidm raznobarvne vzorce ob zaprtih učeh, če sm dolg gledal v monitor in špilal kako intenzivno igro-streljačino. najhuje pa je, da pol še sanjam o tem. sam ne vem zakaj v sanjah ne streljam pošasti, ampak največkrat švabe, ker sem ponavadi allie.

skratka, I've got it all>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

BigWhale ::

Jaz vidim nekaj teh pikic, ce se osredotocim na to. Najprej sem mislil, da fre to za majhne prasne delce, ki padejo v oko in potem plavajo pred ocesom.

Je pa fun, ker imas tak 'aiming reticle' pred seboj ;)

3dadi ::

JO. Jest sm kupil racunalnik pri 14 in dobil zraven se monitor 14" Daewoo CMC-1427S in ga uporabljam ze 7 let in to pri locljivosti 1024×768 43 Hz Interlaced, in vsak dan prebil vsaj 5ur na kompjutru in nism utrpel poplnoma nobenih vidnih sprememb. Ocal ne nosm , ker vidm poplnoma normalno na dalec al pa na blizu. Mislm da ni tok odvisna kvaliteta monitorjev ampak kvaliteta oci.

mihec87 ::

HM ja no jest tut to vidim jest sn najprej mislu da so to bacili v zraku pa se takrat nisn mel monitorja.Sam jest sn to vidu ze takrat ko se nisn mel compa.Se pa to sploh pozna recimo poleti ko mi je mal bol vroce.

BigWhale ::

3dadi: smilis se mi...

Ce nucas kak 17" monitor mi povej...

balocom ::

Jst mam doma 17 colc LCD, pa nimam problemov, en moj prjatu ma pa že probleme zarad 14 colca, katermu se vid neka
bela črta če dobr gledaš.:D 8-O :O :( :'( :\ :P

PrimozR ::

Mene je edin ene 2x ful glava bolela, pa take bele lise sem mel po očesu (v vidu), tko da sploh vidu nism. sam toj zj ql.

pivmik ::

bmw-f1:
Super slika, res dobro narisano, da se takoj razume o čem govoriš.
Jaz tudi občasno opazim kakšen tak artifakt, pa sem mislu da so to prašni delci ki se naberejo v očesu. Nikakor pa me niso motili.
Verjetno zna biti moteče če jih imaš dosti.

Ne vem zakaj vsi ostali nekako povezujete delo z računalnikom in te artifakte?
Sej je lapo povedal da je te artifakte pridobil ko se je zabil v en tram in kasneje ob še enem udarcu v glavo.
LP, Gregor GRE^

CCfly ::

Ne vem zakaj vsi ostali nekako povezujete delo z računalnikom in te artifakte?
Sej je lapo povedal da je te artifakte pridobil ko se je zabil v en tram in kasneje ob še enem udarcu v glavo.


Zakaj misliš da se je zabil v tram :D

bond007 ::

Ste pomislili kdaj, da mate stvari preveč navite? Artifakti so ponavad posledica prenavitih ramov, GPUje mate zgleda ok..:D >:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

@ljash ::

LOL.. :))

PicNiK: vsaj en, k je prebrau prvi post.
Jst mislm, da CRT ne kvari _dosti_ oči... Je pa itaq LCD dost bolši.

PrimozR ::

Sj sm tut jest prebral celo temo, tko da sva že 2:D

Tomay ::

Ja očitno vsi ostali preveč švasamo brez ščita;(
Voodoo 4Ever

@ljash ::

jst nsim nikol...

So mi pa enkrat z laserjem svetil - sam takrt mi je po parih dneh izginl.

TO pa res ne vem od kwa sm dubu... Ful se mi zdi čudn da od udarca ane? (kokrat se eni zabijejo u zid, pa jim nch ni:D )


LP

Iztirjenec ::

Veš kako je s temi pikami. To so samo zgostine v steklovini... Lahko si jih mel že pred udarcom, a niso bile na tistem mestu, da bi motile zaznavo. Lahko da jih je udarec malce premaknil, tako da jih tvoje oko fokusira. Jaz sem jih kar naenkrat dobil (na srečo niso velike, nanizane so v verigo (7 pikic v verigi). So pa prozorne (oz polprozorne)...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

@ljash ::

jst tud neki tazga smetram, da je mogl bit.

Ker z vsakim udarcem se mau premaknejo - pol jih je pa enkrat več enkrat pa manj.
Sam ni to zdj za experimentirat pa se zabijat u glavo cele dni...:D


Drgač mam pa jst dost daljše verige - okrog 20 pik je v eni verigi, s tem da so večje verige 4, pa je še ceu kup manjših.

A pozna kdo kakšne nasve, kako odpraviti/zmanjšati te zgostnine v steklovini?

P.S.: Po googlu nč ne najdem, ker ne vem kako se očesni steklovini reče po angleško... Any advice?


LP

Ziga Dolhar ::

Morda bo v pomoč, bmw-f1:



Encarta: Klik!
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269517 (21691) trancer01
»

Kontrola in izboljšanje vida

Oddelek: Loža
356313 (1982) bambam20
»

Zamegljen vid

Oddelek: Loža
343608 (2654) Kleemen
»

Očesna težava

Oddelek: Loža
123088 (2562) flipflop
»

Poškodba očesa - mrežnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410421 (8462) korenje3

Več podobnih tem