» »

Očesna težava

Očesna težava

Onlyx ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje in sicer že kakšen dober dan opažam, da ob hitrem mežikanju in resnično beli podlagi (najbolj je očitno ob pogledu v računalniški ekran z belo podlago) v kotu svojega desnega očesa vidim nekakšen okrogel obris bolj temne barve. Ponavadi se mi to zgodi, ko se mi neka stvar zablešči direktno v oči in potem ob hitrem mežikanju še nekaj časa opaziš sledi v očesu, ki potem izginejo. Ali pa primer neke optične iluzije, ko gledaš neko sliko dolgo časa v eno točko in potem začneš mežikati, nakar se ti izriše neka slika. (sem prilepil tudi link na koncu pa lahko testirate;). Sedaj ob brskanju po spletu občasno ob pogledu pod določenim kotom in ob kakšen pomežiku tako opazim manjšo sled, ki kot rečeno ob hitrejšem mežikanju postane bolj očitna.

Pol leta nazaj sem bil na preventivnem pregledu pri okulistu, ki ni odkril dioptrije (oz. minimalno), le opazil je da imam motnje v steklovini,kar je bil tudi razlog za obisk. Že nekaj časa se mi pred očmi pojavljajo manjše "mušice" (eye floaters), ki pa menda same po sebi niso nevarne in se pojavljajo mnogo ljudem. Itak sem se jih že navadil, ampak vseeno grem na vsake toliko časa na pregled, da mi preverijo celotno očesno ozadje, ker sem potem tudi sam pomirjen, da je vse ostalo okej. Lahko pa povem, da sem občutljiv na svetlobo, saj dostikat opažam, da se mi ponoči, ko vozim, direktna svetloba avtomobilov zelo blešči.

Mogoče ni to razlog, vendar na svoji desni strani ekrana imam namizno svetilko in sem razmišljal, če je mogoče premočna svetloba kriva za nastale težave. (kar dvomim). Lahko je tudi to, da sem zadnje dni intenzivno strmel v ekran dolgo v noč, malo spanja in povečan stres v zadnjem času.

Skratka upam, da se stvar izboljša v parih dneh, drugače bom odšel ponovno do okulista, da še enkrat pogleda, če je z očmi vse uredu. Pač sem dokaj občutljiv na svoje oči in me potem take stvari hitro vržejo iz tira.

Kaj menite o očalih, ki so namenjena samo za gledanje v računalnik, ki menda zmanjšajo težave zaradi prekomernega gledanja v ekran?

P.s. Link do slike: http://www.moillusions.com/2006/03/jesu...
  • spremenil: Onlyx ()

blackbfm ::

Jah bogsigavedi kaj je narobe..v bistvu še zdravniki dostkrat nimajo pojma. Če z očesom ni fizično nič narobe, gre lahko za nevrološko stvar, nevarno/nenevarno se spet težko reče.. najboljše da greš na pregled, nič ne čakat.

awy ::

Za računalnik ti predlagam F.lux, pa tudi ostalim. Res je prijetno gledat v ekran, tudi oči ne pečejo kot v "normal mode". Na začetku je oranžkasta barva morda neprijetna, ampak ko se privadiš je pa super.

flipflop ::

Meni se isto pojavlja neka "smet", ampak jo imam stalno pred očesom. Začelo se je kak teden nazaj, na desnem očesu, včeraj sem opazil tudi na levem. Danes je spet samo na desnem. Pri osebni zdravici nismo ugotovili nič nenavadnega, pravi da najbrž ni nevarno, vseeno pa mi je dala napotnico za okulista, ga mam sredi meseca.

RejZoR ::

Včasih so floaterji nevrološkega značaja, sploh če se selijo iz očesa na oko, fizično pa se na očesih ne opazi, da bi bilo karkoli narobe. V nekaterih primerih so celo povezani z malce redkejšimi oblikami migren itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flipflop ::

Jaz sem bil danes na pregledu zaradi tega problema. Pravijo, da je z očesom vse ok, nič nevarnega. Tista "smet", pa so zgoščene očesne celice, menda povse normalno. Je rekla, da se ej pač treba navadit in potem jih niti ne opaziš več. Ne vem, to imam že kak mesec pa se še nisem navadil. Mogoče bo zdaj kaj bolje, ko vem da ni nič resnega.

Clubraider ::

Zdravo.

Da podelim svojo izkušnjo, ki še vedno traja.

Pred dobrim mesecem dni smo pač igrali košarko in sem z enim trčil skupaj, ko sva se zapodila za žogo. Med kriljenjem mi je svoj palec z močnim sunkom zarinil naravnost v oko.
Poškodba je izgledala hudo in mislil sem, da sploh več nebom videl na to ok. No na srečo se se stvari dobro končala in na oko vidim.
Ampak čez nekaj časa med okrevanjem sta se mi v očesu pojavile dve taki "smeti", ki ju praktično vidim nonstop, če mežikam ali ne in sledita mojemu pogledu.

Bil sem par krat pri okulistu in ni ugotovil nič.
Povedal mi je, podobno kot tebi, da imam nekaj not v steklovini in da naj to ignoriram, da ni to nič hudega.
Bi se pa naj pojavile te dve "smeti" kao od udarca.

Nevem, kaj so tebi povedali, če ti to mine ali ne. Meni so povedali, da se naj sprijaznim, da mi mogoče nikoli nebo minilo.

Ostalo, pa so meni tudi povedali, da je ok super, da so žile vredu prekrvavljene, pritisk v oki je vredu, da uč prav leži, v glavnem vse štima...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

flipflop ::

Ja meni je enako rekla, da je vse v najlepšem redu. Te "smeti", pa ne bodo izginile, menda pa se jih sčasoma navadiš in jih ne opaziš več toliko. Zaenkrat se jih še nisem navadil in so kr precej moteče.

Clubraider ::

Si se kdaj točno fokusiral na obliko te smeti, kako izgleda?

Pri sebi vidim, da je kot da bi ful dosti obročev vrgel na kup in da so vse prepleteni med sabo. Ob strani so bolj vidni in razvidni na sredini te "smeti" pa je temno. Ni pa čisto temno je taka malo prosojna.

Nevem, kako bi naj drugače opisal to smet :)

Aja, pa ko gledam levo desno gor dol mi sledi.

Pri tebi tudi?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

flipflop ::

Zelo težko jo točno pogledam, ker noče bit pri miru in mi kr skače sem in tja. Drugače je na sredini, če pa jo poskušam pogledat, pa uide nekam v kotiček očesa.

blackbfm ::

Manjse smetke lahko ni nujno, izginejo v roku par let, vecje pa so problematicne. Ce gre zgolj za manjso fizicno poskodbo ni neke panike, razen to da je stvar moteca. No dokler je mreznica cela je ok. Ce bi bilo kaj resnega/ocitnega, bi zdravnik to videl..to je tisti postopek ko ti razsiri zenico in gleda v ocesno ozadje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Clubraider ::

blackbfm je izjavil:

Manjse smetke lahko ni nujno, izginejo v roku par let, vecje pa so problematicne. Ce gre zgolj za manjso fizicno poskodbo ni neke panike, razen to da je stvar moteca. No dokler je mreznica cela je ok. Ce bi bilo kaj resnega/ocitnega, bi zdravnik to videl..to je tisti postopek ko ti razsiri zenico in gleda v ocesno ozadje.


Ja ta postopek je kar zanimiv. So mi v roku par dni večkrat razširili zenico z tistimi pekočimi kapljicami, pa potem še 4-5ur po pregledu nisem prav videl. Upam, da je res samo to.

flipflop je izjavil:

Zelo težko jo točno pogledam, ker noče bit pri miru in mi kr skače sem in tja. Drugače je na sredini, če pa jo poskušam pogledat, pa uide nekam v kotiček očesa.


Meni je na začetku tudi bežala, pa je nisem uspel videt.
Zdaj pa sem našel način kako jo lahko vidim.
Probaj, mogoče ti bo uspelo.

Jaz eno vidim na sredi in ko se mi pojavi, potem eno par sekund samo naravnost gledam, da se tudi ta "smet"umiri, potem, pa z pogledom počasi grem proti njej...in tako mi je uspelo, da sem pravzaprav videl, kako izgleda in da sem lahko tudi pri zdravniku obrazložil kaj vidim.

Drugo, pa vidim čisto v zgornjem delu očesa oz. pogleda, tiste pa nikakor ne morem videt.

Drugače ostrina vida je ok?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Bom poskušal ujet to smet na ta način, zaenkrat mi še kar uide. :D Sem pa imel danes ta pregled, ja, ko ti dajo kapljice da ti razširi zenico, potem pa sveti v oko.

Ostrina vida pa je kar v redu. Imam sicer nekaj malega dioptrije že od prej, v zadnjem času se ni kaj posebej poslabšala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okulist

Oddelek: Loža
336195 (5173) VelkBla
»

Zamegljen vid

Oddelek: Loža
343608 (2654) Kleemen
»

Problemi z očmi (poškodbe steklovine...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124997 (5995) techuser
»

Poškodba očesa - mrežnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410421 (8462) korenje3
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213267 (11033) RobyRob

Več podobnih tem