»

Zmogljiv ventilator

Overclockers Australia - Ponavadi vedno dajem linke do testov kakšnih miniaturnih ventilatorjev, ki so primerni samo za hlajenje procesorjev, tokrat pa si lahko ogledate pravo zver, ki zmore kar 230 CFM. Ventilator je velik 150 mm in se vrti s 3400 obrati na minuto (RPM). Kar primerna stvarca za v blowhole, kajne? Problem je samo v tem, da ga bo za popolne užitke treba naročiti iz Avstralije, ali pa se boste morali zadovoljiti z izdelki podjetij Delta in Sunnon, ki jih lahko kupite pri nas. Odločitev je vaša.

0 komentarjev

Rezanje blowhola

Bit Technologies - Rezanje blowhola izgleda precej enostavno, vendar se v praksi izkaže, da ni vse tako lahko kot izgleda. Rezanje je že najbolj preprosti del, malce bolj zoprno pa je risanje pravilnega kroga, saj se lahko tudi s šestilom kaj zalomi pri večjih dolžinah. Tukaj na sceno spet stopi Bit-Tech, ki hoče pomagati novopečenim rezalcem blowholov, zato so na svoji strani objavili podloge za blowhole. Podloge so izrisane za 120 mm, 92 mm (Panaflo ventilatorji) in 80 mm blowhole.

0 komentarjev

Barvanje ventilatorjev

Bit Technologies - Zadnji precej zanemarjen del računalnika so bili do nedavnega ventilatorji, ki so s svojo vedno črno barvo tako kot vedno kremasta ohišja začeli postajati precej dolgočasni. Sedaj pa se tudi tukaj nekaj premika, saj smo bili pred kratkim priča prozornim ventilatorjem, ki izgledajo precej kul, pa tudi Sunon se je zganil in predstavil svoje obarvane primerke. Ostali se zaenkrat sklicujejo na rek "pomembna je učinkovitost in ne dizajn", zato morajo tu poseči vmes računalniški umetniki, ki jih poznamo pod nam bolj znanim nazivom - modifikatorji. Poseg se imenuje ročno barvanje ventilatorjev in je tako preprost, da ga lahko naredi tudi tisti, ki ne ve, kako se resetira računalnik. Sicer je res, da tak obarvan ventilator ne pride do izraza, če je v napajalniku, vendar te stvarce v blowholu naredijo kar precejšen vtis. Kako izgleda pobarvan ventilator v akciji, pa si poglejte tukaj.

7 komentarjev

Panaflojevi ventilatorji

Tech Watch - Večina od vas se zanima samo za Delte in Sunone, ventilatorji drugih podjetij pa ostajajo nepoznani. Vendar povsem po krivici, saj tudi drugi znajo ponuditi precej zanimive rešitve, ki v nekaterih ali celo večina pogledov prekašajo Delte ali Sunone. Pred kratkim smo si lahko ogledali vrhunske ADDA ventilatorje, tokrat pa so na vrsti Panaflojevi (Panasonic) 92 mm primerki. Panaflojevi ventilatorji so sicer zmogljivi, vendar pa niso glasni, saj uporabljajo posebno "hyperflow" tehnologijo. Na testu sta se bohotila dva različna primerka - 92mm Panaflo (low speed), ki zmore 42 CFM pri 2100 RPM in 92mm Panaflo (high speed) s 56.8 CFM pri 2850 RPM. Na testu sta se odrezala po pričakovanjih; predstavljata kar resno konkurenco Sunonim in Deltam. Spet pa je edina slabost to, da se tišina plača z nekaj dolarji več in da bomo ventilatorje gotovo zaman iskali v Sloveniji. Pa tako dobro je že kazalo ...

0 komentarjev

Njam, njam

PC PowerZone - Kaj vse lahko človek naredi z ventilatorjem za računalnik? Razen tega, da lahko računalnik z njimi hladi lahko občutno pripomore k zanimivemu izgledu računalnika.
Do zdaj so bile veternice ventilatorjev prebarvane, pobruđene, obrezane,... No, Ultra-Cool pa si je izmislila take, z prozornimi veternicami. Pri PC PowerZone-u so jih tudi stestirali tu. Na testu so imeli le 80mm izvedbo, ker je ta edina, ki obstaja. Vrti si z 2000 obrati na minuto, ustvari 25DBa zvoka in premakne 29.51CFM. (CFM=kubični feeti na minuto protvorba 30CFM= 10mł na minuto). Fantje so nad ventilatorjem navdušeni tako po uporabnosti, kot po izgledu. Dali so mu 8,5 od 10. točk.

0 komentarjev

ADDA ventilatorja

Hardware Extreme - Še ena ventilatorska, vendar se tokrat selimo iz hlajenja procesorjev na hlajenje sistema. V tem testu sta predstavljena dva ADDA-jeva ventilatorja, ki nimata kakšnega posebnega imena. Proizvajalec jih je poimenoval kot Ultra High Speed ADDA Fan (50CFM - Cubic Feet per Minutes) in Medium Speed ADDA Fan (31.4CFM). Oba sta zelo kakovostna izdelka, saj velja ADDA kot enega izmed najboljši proizvajalcev hladilnih rešitev, kar priča tudi ocena, saj sta ventilatorja dosegla 90 in 95 %. Kljub dobremu hlajenju pa moramo vseeno zamižati na eno oko, saj najzmogljivejši ventilator poleg dobrega hlajenja prinaša tudi tisto zoprno lastnost, ki je skupna vsem zmogljivim ventilatorjem - hrup. Sicer pa to itak ne moti nobenega resnega navijalca. Čeprav je ADDA naredila dva izmed najboljših ventilatorjev na svetu, pa tudi Delta ne počiva, saj je pred kratkim predstavila svojo 80 mm pošast, ki zmore kar 80 CFM. Kar veliko, vendar tu postane hrup že skorajda neznosen (ta ventilator naredi po...

0 komentarjev