» »

Dual Boot Linux/WinXP

Dual Boot Linux/WinXP

d0rK ::

Lep pozdrav,

vceraj sem ponovno formatiral racunalnik, ter se odlocil, da poleg windowsow zacnem od sedaj pocasi spoznavati se Linux.
Rebootnem racunalnik, vstavim Partition Magic disketo, pobrisem vse dosedanje NTFS particije in naredim naslednje:

- 30 gb ext3
- 1.2 gb swap
- 86 gb ntfs

Okej.. Receno storjeno. Ker sem se v naprej pozanimal, instaliram prvo WinXP. Nato pa še linux.

Sedaj je pa situacija taka...Ko zazenem racunalnik mi zboota windowse, to pa zato, vsaj mislm da, ker mi linux pac ni prepisal mbrja in majo tm se vedno windowsi svoje stvari.

Tudi vredu. Pa sem prešel na idejo da bi za boot managerja namesto kaksnega lilota ali gruba uporabil kar windows xp boot manager.

Na netu sem našel tale dokument : Dual Boot

Sedaj pa vprašanja:

1. Ali ta način deluje?
2. Če imam linux inštaliram , in nebi rad imel se kaksnega linux loaderja ali potem nadaljujem od tretjega koraka v zgoraj navedenem vodiču ali MORAM inštalirati tudi grub oz. lilo?


Dobrodošli so pa seveda tudi vaši nasveti =).

Daedalus ::

Sicer če že res nujno želiš uporabljat NTLDR, pol sledi navodilom na strani, od katere si dal link. Če pa ne želiš komplicirati, pa z disketo zbootaj linux, se prijavi kot root in v konzolo vpiši lilo, to ti bo inštaliralo lilo (linux loader) na MBR in ob zagonu boš pač izbral, kater sistem želiš zagnati... Jaz mam tako urejen dual boot win2k/debian.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

d0rK ::

Okej, naredil sem kot sem napisal zgoraj, in lahko potrdim, da zaceva deluje gladko.

Vendar pa, me potem ko izberem Linux, vrze se v LILO meni.

Sedaj pa .... Tega menija ne potrebujem, tko da me zanima kako lahko lilo ugasnem, ga skenclam, al neki :D.

Skrat ::

V /etc/lilo.conf zakomentiraj/izbirisi vrstico prompt!

-- edit -- potem moras v konzoli napisati se lilo, da osvezis nastavitve
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202300 (725) MrStein
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151843 (1475) Michael7
»

linux-ati-firegl naveza

Oddelek: Operacijski sistemi
91580 (1476) dexter_II
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231772 (1500) dr.J
»

Particije in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191665 (1467) kuntek

Več podobnih tem