» »

Matjaž Rogelj <- zacetek konca?

Matjaž Rogelj <- zacetek konca?

Matty ::

Pred casom je bil topic o nasem nesojenem racunlaniskem heroju Matjazu Roglju eden najbolj obiskanih na slo-techu...

Sedaj kot kaze se zadeva koncno razpleta, saj je ovadba zoper Roglja pripravljena. Zal bo imel Rogelj ob pravdi na sodiscu lazje delo, saj mu ne bo treba nic dokazovati. Toznik pa bo moral dokazati nenamensko porabo srestev, kar bo pa mnogo tezje, predvsem pa bo tezko dokazati namen, da je bilo vse skupaj planirano... Verjetno se bo se enkrat pokazalo pravilo, ki ga je potrrdil ze OJ Simpson; vse kar rabis je dober odvetnik... In Rogelj se bo veselo in brezskrbno sprehajal naprej...

Aja... clanek je na tej povezavi. Drugace pa vodijo na dnevnikovi spletni strani http://www.dnevnik.si/rogelj/ arhiv clankov o tej zadevi...

asPeteR ::

Jaz pa upam, da se bodo naši pravni mlini izkazali s to sodbo in da ne bo več vsak šolarček "nategoval" državo - to je nedopustno! ;((

trillian ::

ampak je pa zabavno, priznajte...


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

abcde7 ::

Ma sej se je cool spomnu, da je državo nategnu...:D Da navte rekl da sam politiki kradejo in lepo živijo na naš račun!:D

asPeteR ::

Zabavno to da vse nas slovence vleče za nos! Takrat sem bil tolk jezen, da bi mu jo eno prsolu mulcu nemarnemu pa še kakšno tistemu uradniku, ki je podpisal pogodbo z njim ne da bi kar koli preveril!!!!

Tomi ::

Bom pa jaz državi rekel, da za svoje izobraževanje za tekmovanje v izdelavi najbolj neučinkovitega in ogabnega zdravila rabim eno mrežo računalnikov na najeti liniji, pa še enega notebooka po vrhu. Me zanima, če bodo kar dali.
Upampa, da bo Rogelj obsojen>:D
metrodusa.blogspot.com

Avenger ::

Torej... jaz močno močno dvomim, da je Rogelj dejansko sam od države izvabin neumljivo vsoto sredstev in to na podlagi plehkih dokazil in državni uradniki, ki so mu to odobrili morajo imeti inteligenco počenega cegla, da bi to storili brez pomislekov. Precej bolj logično bi bilo, da bi bilo vpletenih več, ki so 'držali' vrečo in hkrati metali denar vanjo, Rogelj bi bil v tem primeru le kvazi šofer roparjev, ki so mu bogvekaj natvezili in obljubili. Morda sploh ni nič vedel. Grešni kozel. Žrtveno jagnje. Skratka, ne vemo, verjetno tud nikol ne bomo. Poleg tega mi ni jasno kako lahko človeka obtožujete, ne da bi mu bila krivda dokazana. Niti objektivno ne razmišljate o tem. Linčati je bilo nekaterim od nekdaj zelo zabavno. Ampak saj menda nismo na divjem zahodu, ali pač? Nekdo je zapisal, da bi najrajš klofnu Roglja, ko je izvedel za baje njegovo goljufijo... to je, milorečeno.. primitivno. ;((
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

||_^_|| ::

če bi jst koga klofnu pa obtožu pa obsodu bi bli to uni k so mu dal keš! ne pa njega! tip je genij:))

Kaiser ::

Ce nategnes banko, zavarovalnico al pa drzavo se nimas kej sekirat!!! :D

abcde7 ::

To pa res, kva se boš sekirov; sej nas tud država nateguje

modelizer ::

Jest tud mislem, ful jih je dobr nate*nu.....8-O
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Mr.B ::

Končno je nekdo politike nategnu. Saj so tisti ki so sedeli za stolčkom , bili tisti ki nas itak vsak dan lepo nategujejo , pa se nič ne sekerate. Ampak jih itak spet volite " tisti ki to že lahko">:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SHARK ::

Ne vem kaj se zdaj nekaj izgovarjate na politike, dejstvo je da nas je Rogelj vse lepo n***** in da je in bo ostal lump. Fant si zasluži kazen, naj poje juho ki jo je skuhl.

ZMAGA NI VSE, JE PA EDINO KAR ŠTEJE!!
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

OZZY ::

No ja. Dejstvo je, da nas je vse nategnu. Pa državo tudi. In zdej po njihovi vlamaži hočejo da pač plača. Prej Je bil faca zdej pa je....
Go with the flow.

`DoC ::

Peč model je našel "luknjo" v naši mogočni birokraciji in jo izkoristil ter se znašel, osebno ne podpiram tega ampak glede na to kolk te zabavajo z raznimi papirji in svašta si pa le mal zaslužijo.8-)8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

XCT ::

Po moje njegov namen sloh ni bil nategniti državo (sploh pa za tako "malo" vsoto).

Za bistveno večje vsote so in lahko "nategnejo" državo malo večja podjetja z utajo davkov.

Tako da sumim, če je bil to njegov namen.

Mediji so vse tako prikazali in cela Slovenija verjame.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

NoUse4AName ::

bah recem ti, moja mati je bla vcasih novinarka in 3/4 novic oni tak lepo po svoje prikrojijo da zgleda bol zanimivo, in skoraj vsako stvar totalno napihnejo. SLO TV/casopis hise so tak polne dreka da ti slabo rata. Kar je tudi razlog zakaj moja mati ni vec novinarka. Jst ti roglju samo cestital da mu je uspelo nategnit drzavo in medije, ki so tak neumni da napisejo vse kar hocejo brez konkretnih dokazov, ce bi bla nasa zakonodaja kaj vredna bi morali vse medije ki so objavli prvotno zgodo kaznovat. Roglju pa cestitat da nas je opozoril kako malo so vredne informacije objavljene v medijih, kar tudi kolko razumem je zakaj uni skags skos nateguje medijske hise.

Avenger ::

Ej pizda vam... a ste sploh prebral kaj sem napisu? A ne znate mislt s svojo glavo???(-razen redkih izjem - ||_^_||, pa še en...) Najlažje je tuliti z volkovi. Mislil sem, da ste tuki bolj razmišljajoči in ne tko kot povprečne slovenske ovce, ki verjamejo vsemu kar v cajtengih piše!!! Če še ne veste je DOVOLJENO tudi podvomit. Pa ne govorim zdej samo o medijih. Politika. O korupciji se velik govori, gotovo obstaja, ujamejo pa le redkokoga. Pa še pri tem se ne ve, koliko jih je v resnici žakelj držalo... Pri tako močnih silah so menda taka pravila, da močnejši preživi tako da najde grešnega kozla, ki mu morda celo vrže par sto jurjev mark, da prevzame krivdo. Ne vem. Ampak kakorkol že, folk, dejte mal dvomit pa mislt s svojo glavo! Ni vse tko črno - belo in hkrati kristalno jasno, ne, sivo je in motno, od vsakega posameznika pa je odvisno, kaj si pri tej kalni sivini misli, če si mislite to kar večina (udri po njem) ...me je kar groza.

Zdej pa še par preventivnih replik:
-ne, jaz nisem Matjaž Rogelj
-niti nisem njegov brat
-da, sem ga že srečal in to v NUKU, kjer se je še lansko leto pridno učil.
-da, poznam nekatere njegove sošolce - ki ga precej dobro poznajo in niti slučajno ne morjo verjet, da bi bil on česa tazga sposoben, pa ne zato ker ne bi bil dost pameten - povprečno oceno je mel nad 9 in verjemte mi, da je na pravu to prekleto težko dobit - ampak zato, ker ni neumen in hkrati pokvarjen. Bil/bo bo odličen pravnik, vsaj po ocenah sodeč, in mi niti slučajno ni jasno zakaj bi hazardiral s svojo prihodnostjo!?! Kaj je teh par sto jurjev mark, ki NAJ BI jih dobil v primerjavi z zaslužkom in ugledom pravnika??!!

Avenger jezen! URG! 8-O:|;((
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlackHole ::

||_^_||

Kako lahko rečeš, da je genij, saj ne vemo kaj se je v resnici zgodilo.

Hepan ::

avenger ima popolnoma prav...tipson sam tega ni mogel napravit...in vsi uradniki in ministri ki se delajo neumne so morali tukaj sodelovati...razumete!?...za primerjavo: ministrstvo ni nikoli dalo taksne kolicine denarja niti fakulteti za racunalnistvo...enemu roglju pa so jo dali brez premilseka....a vam to nic ne da mislit...nekdo se je tukaj mastno okoristu rogelj pa je ( po vsej verjetnosti ) samo gresni kozel...boste videli kako hitro bo zadeva potihnila...ko bo prislo do pravega sodnega epiloga in zakljucka...lincati je treba uradnike in ministra ne pa roglja, ki je dokazal da so določeni ljudje nesposobni ( korumpirani, premalo strokovno izobrazeni ipd.... )...sedeti na določenih stolčkih...

bostjan1s ::

Ja tud to maš prav, ministri so seveda mnenja, da bo nas racunalniski prvak resil Balkana, v resnici pa se mi še bolj pogrezamo vanj. Finta pa je v tem, zakaj pa domačih telekomunikacij ne uredijo, če so mnenja, da jih bo tehnologija spravila v Ev ROP o:|

Tomi ::

Nikjer ni rečeno, da ni Rogelj samo krinka za kakšno večjo ribo, ki je lepo oprala krivdo ( in denar ). Zgodbi verjetno nikoli ne bomo prišli do konca, ker bi lahko letele visoke glave.
Avenger, vsekakor imaš verjetno prav:\
metrodusa.blogspot.com

Tr0n ::

GO ROGELJ!

McHregec ::

Rogelj je deadman. >:D
Destroyer Of The Worlds.

misko ::

k bo obsojen mi pa powejte
čeferin je zelo dober odvetnik, če mu pokažeš denar (beri: kupe keša)

matic ::

Pa kaj sej je rogelj tut napol ze politik! pravnik.. ucena baraba!! :D:D Se def. strinjam z Avangerjem ampak tudi dvomi v obratno smer so avnger! In pa v cist tretjo..
Men najbol jezi da se razveljavi za neko high osebo!! Kor svetvni racunalniski prvak.. za denar pa ce nebi sel njemu bi sou pa podbniku ali kakemu podbnemu.. drzavljanom in pa za kako pametno stvar ze ne..

Ram_z ::

Ah vse barabe je treba zprt!!

abcde7 ::

screw you Rogelj i am going home!!!:D

ma nej gre u zapor, nej sam politiki ostanejo brez kazni za krajo!:D

blue96 ::

jest ga pa obrajtam, ker je tko fajn državo nategnu...
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rogelj obsojen

Oddelek: Loža
311655 (948) Matek
»

Državno tekmovanje iz računalništva

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
172365 (2365) undefined
»

yep Matjaž Rogelj zmagal (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24615420 (10302) SHARK
»

Matjaž Rogelj prijet

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
192053 (2053) andrej

Več podobnih tem