» »

Problem z internetom v Linuxu

Problem z internetom v Linuxu

oneye ::

Vedno se mi je zdel Linux zanimiv. Marsikaj sem prebral o tem. Zdej sm se pa odloču da probam live CD (Mandrake Linux).
Pojavi se mi problem. Ne morem se povezati na internet. Torej vsi driverji delajo ok ampak ethernet driver pa ne dela. Moja mrežnja kartica je gor na plati (Epox 8RDA nForce2). Pod hardware mi jo zazna pod "ethernetcard" kot "nForce2 MCP networking adapter". Ampak k hočm naštima ADSL se mi zalomi. Najprej dam ADSL pol določm "use pppoe" potem nastimam tist dns u/p pol dam next in potem me prasa ce mam se ksno drugo mrežno kartico. In ce dam "NO" se wizard zaključi z izjavo da nimam mrežne oz ehternet adapterja. Ce pa dam "YES", no pol se pa pokaže dooolg spisek driverjev in driver NVNET naj bi bil pravi toda ne dela. Posnel sm neke nove driverje iz nvidia.com za mojo plato oz nforce2 driverje(NVIDIA_nforce-1.0-0261.mdk91up_2.4.21_0.13.athlon.rpm). Toda jih ne znam zalaufat ker mi je linux nova stvar. Torej VI stari mački...dejte mi pomagat prosm. Ce so driverji mi povejte kako naj jih naložim...karkoli veste mi bo pomagalo...ker ta linux že samo zgleda bolš k tisti windowsi ampak brez interneta pa še zmer ne gre!

Hvala

Gandalfar ::

a ifconfig -a ti pokaze kaksn eth0 adapter?

oneye ::

Se se! Pokaže se eth0 adapter pa pol nastimam vse z "adsl-setup"...vse tipitopi pol dam pa adsl-start mi pa po pol minute javi :
"...TIME OUT /usr/sbin/adsl-start: line 193: 1099 Terminated $CONNECT "$@" >/dev/null 2>&1"

Kaj naj naredim? A ma to ksno vezo s tem da je zadeva laufana is cdja mogoče?...al to nima veze?

Tnx

Gandalfar ::

pomojem bi mogl delat.. lahko pa probas se tanov slotech linux ali pa knoppix.. bos mel morda vec srece in bos videl ce je v linuxu ali v hw problem

Bojan xxxx ::

Morda tole ...
http://www.motherboardfaqs.com/article....
poglej pod "Onboard LAN"

Gost ::

Mandrake live CD, se pravi, da imaš verzijo 9.2, kajne?
(Namreč verzija 10.0 ima hrošča, kjer se v datoteko pppoe.conf nič ne zapiše.)

oneye ::

Da. Verzija 9.2

CenzlovPepe ::


"...TIME OUT /usr/sbin/adsl-start: line 193: 1099 Terminated
$CONNECT "$@" >/dev/null 2>&1"


Meni se isto včasih dogaja. Ko se mašina postavlja, avtomatska povezava ne uspe.
Ko ga ročno vspostavim z "/sbin/ifup ppp0", moram včasih tudi nekejkrat ponoviti,
da se končno poveže...
AmisDSL in Linux Fedora 8.

LP,
Pepe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL povezava pa še en problemček v Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
191175 (1021) Brane2
»

adsl-start linux po rebootu vedno potreben reset Callisto821

Oddelek: Omrežja in internet
5928 (876) grex
»

net in gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
121387 (1253) Poldi112
»

Slackware 9.1 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
5826 (807) klevic
»

slackware 9.0 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
91099 (964) pajac

Več podobnih tem