» »

Exchange 2003 (OWA, OMA in druge reci)

Exchange 2003 (OWA, OMA in druge reci)

terefin ::

Pozdravljeni!

Prvic pisem sem in upam, da me ne boste razocarali ;)

No.. stvar je taka. NA Windows 2003 serverju imam instaliran Exchange 2003 - stvar dela perfektno. Rad bi popravil samo se nekaj fines.

1: Outlook Web Accces (OWA) zahteva prijavo oblike DOMENA\Uporabnik oz. Uporabnik@domena. Ima kdo modificiran login.asp file, ki bi ime ze eno domeno kot privzeto?

2: Outlook Mobile Access (OMA) mi po loginu javi: " Your user account has not been enabled for wireless access. Please contact your system administrator for additional assistance."

3: Mogoce kdo ve/pozna oz. kar sam zna postavit "RPC over HTTP proxy" - da lahko dostopas direktno do Exchange serverja prek Outlooka.

4: Na rac. imam vec domen. -> Zato morem nastavit Rec. Policy v Exchange serverju. Ne bi pa rad dodal novih domen kar v Default Policy, ker bi se potemtakem te domene dodale vsem v Active-Directoryju. Zato bi rad naredil nov policy, ki bi zajemal samo uporabnike s enega Organisation Unita. Se komu sanja, kako naj napisem poizvedbo?

Lep pozdrav v pricakovanju odgovora.

Anže Abram

bmandelj ::

1. ne bi vedel mi ni nikoli uspelo ceprav ima server 2003 sbe to urejen moj nasvet poglej na kaksnem sbe serverju
2. v active directory users and computers najdi userja in pod exchange features vklopi outlook mobile access (pa v system manager vklopi oma virtual server)
3. to je problem v konfuguraciji routerja oz. firewall - forwardiraj rpc port do exchange serverja (port 135)
4. zal o tem nimam pojma kako bi to storil

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Mr.B ::

1. Pojdi na exchange virtual direktorij, pod security naj bo odkljukan samo basic authentication. Težavo boš imel tudi ker je OWA hkrati tudi DC-saj sklepam.
Priporočam ti raje VPN, kot OWA. PRiporočam ti tudi HTTPS!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

terefin ::

Pozdrav.

bmandelj:

2: Vse te opcije mam vklopljene.
3: Za port ze vem, samo ne znam tega skonfigurirat.

Mr.B:

1. Imam vkpoljen tisti "friendly login page" pri OWA, ki že samo po sebi rabi SSL. Tako da glede varnosti ne bi bilo problem. Pomojem bi bilo najlazje, da samo kodo malo spremenis(dodas +"@domena.com" al nekaj takega usernamu s forma)

LP A.

Mr.B ::

Varni OWA je tisti s https-jem, seveda certifikat!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487008 (5713) tony1
»

Gmail na Androidu podpira tudi Exchange

Oddelek: Novice / Android
166493 (4805) Qushaak
»

Tovarniški reset android aparata preko Exchange server 2010

Oddelek: Programska oprema
61272 (1174) Ziga Dolhar
»

MS Outlook Exchange - dostop od doma?

Oddelek: Programska oprema
293664 (3329) Ziga Dolhar
»

[Exchange 2003] Fornt-end/Back-end in smart host v obe smeri

Oddelek: Operacijski sistemi
151783 (1620) Microsoft

Več podobnih tem