» »

geforce4 mx SE in napetost na AGP?!?

geforce4 mx SE in napetost na AGP?!?

ajagodnik ::

Živjo,

nekaj časa nazaj sem omenjal, da mi en računalnik zmrzuje (Celeron 700Mhz, plošča Luckystar VIA 6va694x ) zaradi graf. kartice (Innovision geforce4 mx SE), ki naj bi bila fuč.

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=94513#neprebrano

No, kartica zdaj že preizkušeno (testi + nažiganje) dela en teden pri kolegu, ki pa ima novejšo plato za athlona 2000+. Očitno je kartica OK. Na mojem je zmrzovala vsake pol ure.

Je torej krivo AGP vodilo na moji plošči? Še posebej napetost?

Nekaj vem, da so različne napetosti na teh AGP vodilih, če se ne motim 5.0, 3.3 in 1.5?!?!, samo se mi ne sanja za kaj se gre pri tem.
A novejše imajo manjšo voltažo?

Tolk da vem, če bom novo kupoval, da vem kakšno kartico izbrat.

LP

ajagodnik ::

nobene ideje?

ajagodnik ::

Šele zdaj sem opazil, da je napajalnik "samo" 230W.

A je to dovolj za 1 disk, 1 cd rom, 1 cd-rw, floppy, geforce4?

alkoo ::

za tvoj problem nebi vedu.
sam napajalc je po moje čist u redu. jz mam athlona 1800+, ddr, 2 diska, cdrw, dvd, mrežno, zvočno,grafa. vse to na 250W pa dela ok. tak da če maš tako konfiguracijo kot si napisu more bit 230W dost. vsaj po moje. če se motim me popravte.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

Azrael ::

Osebno mislim, da je problem v sami matični plošči, konkretno slabi (napihnjeni) elektrolitski kondenzatorji okoli AGP ali procesorja.

Sicer sem tudi sam imel probleme (občasno naključno zmrzovanje in resetiranje) z chipsetom VIA Appolo (CPU C333@500MHz) in TNT2. Baje je bil mojim težavam kriv bugast chipset in gonilniki 4in1, lahko pa je bil problem tukaj, Klik!.

Tega kar je v linku nisem poskusil, ker sem prej zamenjal ploščo za ploščo z IntelBX, po menjavi plošče so problemi izginili.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A ima kdo asus a7v600-x matično ploščo ? in

Oddelek: Pomoč in nasveti
131213 (1025) amigo_no1
»

Radeon 9600xt v okvari

Oddelek: Kaj kupiti
103994 (3899) dejan15
»

nakup računalnika za igre

Oddelek: Kaj kupiti
113632 (3291) r98
»

Računalnik izredno težko vklopim

Oddelek: Pomoč in nasveti
5885 (729) Azrael
»

Grafična z AGP 8X na plošči z AGP 2x

Oddelek: Pomoč in nasveti
12955 (806) Dr_M

Več podobnih tem