» »

Nov računalnik ocenite prosim

Nov računalnik ocenite prosim

Mirč ::

Pozdravljeni vsi na tem forumo!
Prosim vas lepo, če ocenite ta računalniški sistem:
1. Gigabyte nforce2 ultra chipset 400 ga-7n400-l
2. Amd 2500+ box(3 leta gar. )
3. 512mb ddr400mhz(kasneje dokupil še 512 mb ddr)
4. Trdi disk maxtor 120gb diamondmax ata-133 7200 (8mb cache)
5. Geforce 5600 gainward 128 mbddr(ni xt verzija)
6. Cdrw 52/24/52 teac ali liteon
7. Ohišje crno sivo 300w napajanik(pravijo da bo čist dost v trgovini)
8. Miš optical microsoft
9. Tipkovnica btc
10. Tiskalnik canon i 350
11. Cena s popustom (12%)je 162. 000 sit
denarja ni več ko 165. 000sit
navijanja ne bo!
Glavno da bo sistem stabilen.
Računalnik po predračuno v rac. Trgovini rolan v mariboru.
Lep pozdrav vsem.
Mirč

kajzer ::

1. plata je zelo stabilna, mam jo tut js, pa sem z njo zelo zadovojen, sam navija se bol slabo, vendar to teb ni pomembno. torej OK
2. proc OK
3. glede na to da ne boš naviju, so OK
4. js mam dva maxtorja pa sem zadovojen, sploh odkar sem izvedu za en maxtorjev programček ko ga ful otiša, če ga boš rabu povej! z moje strani OK
5. ni glih najboljš, js bi rajš uzel radeona 9600pro al pa če daš mal več 9600xt
6. vzem liteon-a
7. mal slab napajalnik je, drugač to veš sam kakšno ohišje ti je všeč
8. ne vem
9. ne vem
10. ne vem

Caligula ::

PGigabyte plate so predrage.
Pojdi v Mlacoma po Epox 8RDA+, ki ima vse kar rabis in se vec za borih 22.000 SIT.
Odlicna plosca, zelo stabilna pa tudi navijat se jo da. In ti bos navijal kar verjemi >:D samo ne se takoj :D

Pa da, vzami Liteona.

Kar prisparas pri plati daj v graficno, pa namesto 512 Mb RAMa kupi 2 ploscici po 256 MB pa pozabi na kasnejsi dokup se 512 Mb razen, ce delas z Autocadom. Toliko RAMa ne potrebujes. Pa se to se ti RAM najboljse splaca tja prinesti. Kupi 2 ploscici Twinmosov z Winbnd cipi v Mlacomu, kjer so po 11.900 SIT za 256 Mb in so dobri.

Verjemi da raje tako kot sem ti opisal prisparas pa kupis kako 5700 Ultra ali Radeon 9600 XT,..ali pa 5900 XT,.. ali pa za 80.000 SIT 9800 PRO od Herculesa.
Ce se ne motim ze pri plati prisparas 20k in se pri RAMu 20k. Za toliko in se malo si vzami res kako Nvidio 5900LX ali Radeona 9800 PRO.

Poglej, ce imajo kako ohisje z 350W ali 400W napajalcem, ker je samo kaka 2 jurja drazje.Drugace ga kupi sam pa jim prinesi. Se jih dobi po 12.000 SIT. Skratka vztrajaj pri tem, ker skodi ti ne, ce mas pa premalo sokca ti pa lahko pol marsikaj nagaja. Ta procesor rabi sokec, graficna tudi,.. skratka ne sme stradat.

Pa naj ti ne bo nerodno kar svojih komponent prinest. Pa naj ti lepo sestavijo. Pa zahtevaj tudi loceno garancijo za komponente. Recimo za disk 3 leta,...

Pa mogoce se ti splaca pri disku ozreti se za tem novim Hitachijem, ki ga po forumu hvalijo. PA saj se bo oglasil se kdo. LP

boštjan ::

juras zdaj pa si ga v temo brcno glede plate.On kupuje model ga-7n400-l,ki stane okoli 19k in ne GA-7N400V PRO2 ali GA-7NNXP,ki sta za okoli 15k dražji.
Mirč,jaz bi ti priporočal gigabyte GA-7VT600-1394,ki je zelo dobro obložena in ker ne misliš navijat je plata tudi primerna zate. Navaden ram bo čisto dovolj,če pa rabiš 1GB rama pa veš najbolj sam.
če ne rabiš kake super duper grafe bo tudi 5600 dovolj,lahko pa se ozreš za kakšno 5700 ne ultra,so tudi ugodne cene.
pekač pa res raje lite-on vzemi.

Caligula ::

A. Pa mas verjetno prav. Se mi je zdelo, da ce je ze pripravljen 40 jurjev za plato dat, da bi blo ze res pametno tolko boljso graficno vzeti.

Aja, RAMa pa, ce si normalen uporabnik vec kot 512 Mb res ne rabis. Malo povej kaj sploh mislis delat z racunalnikom.

Mirč ::

Pozrav še enkrat!
Najlepša hvala za vaše inormacije.Z računalnikom se bo delale naslednje storitve
1.igre(tu pa tam kaka)
2.autocad,unicap(bodoči univ.dipl.ing.strojništva)
3.filmi(divx),mp3
To je pa tudi vse.
Neka še me zanima kakšna pa bi bla razlika,če bi vzel namesto gigabytove ga-7n400-l
gigabytovo GA-7VT600-1394,ki že ma sata podporo pa še sata disk,ker tista plošča,ki sem jo jaz izbral nima sata podpore.Mene zanima,če bi pridobil kaj na hitrosti napram ata diskom.

boštjan ::

tale gigabyte na kt600 se meni tudi dopade,kot sem ti predlagal.neke hude razlike v hitrosti ni,se boš pa rešil vsaj tistega širokega kabla,če vzameš SATA disk.

Mirč ::

Samo kabla se bom rešil lol:)Te po eni strani je boljše če vzamem nforce 2 pa še 4 slote ma za ram če se ne motim tak da je bolje če vzamem 2*256ddr mhz.
Lep pozdrav

Caligula ::

Kabla se resis ze z lepilnim alu drugacnim trakom. Ga spravis v minuti na enak premer. Nforce2 ima 3 slote za RAM, dual se pa minimalno pozna. Se ti pa splaca kupit plato z firewire prikljuckom, ce ni neke velike razlike v ceni-tam do 3.ooo SIT recimo. Drugace pa je od Nforce zelo vredu Epox 8RDA+, ce majo 2.1 verzijo, ker je v Mlacomu 22.000 SIT pa ma tud firewire.

Je pa dobro preverit, ce ima soundstorm.

Glede, da si bodoci inzenir strojnistva ti potem kr priporocam 1 gigabajt RAMa. Vzami dve 512 Mb ploscici v Mlacomu od Twinmosa z Winbond cipi. Mislim, da so meli celo neko akcijo kjer je bilaena ploscica 19.000 SIT..
Medtem vprasaj se za tisto EPOX plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

boštjan ::

Juras,gigabytove nforce2 plate imajo 4 dimm banke in te je mislo Mirč

Mirč ::

Juras sem iz Maribora zaradi teh ramov mislim ,da se mi nesplača it v Ljubljano.Sicer so pa ti rami,ki so hlajeni dost drazji okoli 30.000sit zame ko nebom navijal pa nebi kaj veliko koristili.
Hvala vsem za vse infromacije
lp
mirč:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker sistem ?

Oddelek: Kaj kupiti
8980 (862) Caligula
»

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Oddelek: Kaj kupiti
261298 (953) Dr_M
»

Nov racuanik, kaj mislite?

Oddelek: Kaj kupiti
5810 (749) PrimozR
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261346 (1164) Dead_Eye
»

Nov računalnik - nasveti

Oddelek: Kaj kupiti
231210 (907) Caligula

Več podobnih tem