» »

sessions

sessions

Taras_Bulba ::

oj!

Naredu sem nekakšen osnoven login za na stran, zdej me pa zanima kako na različnih straneh preverjat, če je uporabnik prijavljen? Zdaj imam na vsaki strani preverjanje z: if(!isset($_SESSION['spremenljivka'])) potem izpiše prijavno formo, drugače pa vsebino. A je to edini način, al se da še kako drugače?

Ziga Dolhar ::

Kaj te pa tu moti? Lepo preveriš z issetom, nakar magari še vrednost, da je veljavna.

Sicer pa si lahko magari narediš preprosto funkcijo, magari CheckLogin() v temle stilu:

if(isset($_SESSION['auth']) && 1 == $_SESSION['auth'])
{
echo 'Welcome, user';
}
else
{
// prikaži login form
DisplayLoginForm();
exit();
}

Tole je seveda precej špartansko in na hitro narejeno, ampak ti pač precej poenostavi ...
https://dolhar.si/

Taras_Bulba ::

nč me ne moti, samo preverjal sem če sem na pravi poti. Očitno sem :)) . Kako pa uničim sejo, če uporabnik ne konča postopka (na koncu se seja uniči) ampak gre na drugo stran, al pa zapre browser?

Ziga Dolhar ::

Če me vedenje ne vara, se seja z default nastavitvami uniči, ko user zapre okno.

Itak pa, pazi -- seja je server-side in če gre uporabnik na neko drugo stran [torej na drug strežnik], ta nima nikakršnega dostopa :)

Sicer pa -- session_destroy().
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Taras_Bulba ::

eee. ja. Če se komu da a lahko prosim pogleda te fajle in kaj svetuje. Je en problem če se hkrati prijavi več uporabnikov.
tukaj

Zgodovina sprememb…

darh ::

muca papala...
Excuses are useless! Results are priceless!

Taras_Bulba ::

muca popravla link :8)

darh ::

1. ne shranjuj gesla v session.
2. ne shranjuj usernejma v session
3. shranjuj user id v session ;)
4. kar pošiljaš v bazo -- escejpaj, primer (login.php:19):
$query='SELECT * FROM phpbb_users WHERE username=\''.mysql_escapes_string($uporabnik).'\'';
5. ne uporabljaj kombinacije SELECT * in fetch_row, ker se ti bodo v primeru spremembe strukture tabele začele dogajat čudne stvari -- vedno bodi 100% s katerimi podatki delaš.
Excuses are useless! Results are priceless!

Taras_Bulba ::

ok. hvala za smernice (zaenkrat)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakupovalni voziček, seje in update količine?

Oddelek: Izdelava spletišč
51234 (1046) phyro
»

Php register/login problem

Oddelek: Izdelava spletišč
362609 (2020) keworkian
»

PHP login skript

Oddelek: Izdelava spletišč
282714 (1300) Lion29
»

php skripta za registracijo uporabnikov

Oddelek: Izdelava spletišč
162000 (1581) skorpio
»

sessions

Oddelek: Izdelava spletišč
151408 (1270) multiplayer

Več podobnih tem