» »

Disk, zbudi se!!!

Disk, zbudi se!!!

stoki ::

Disk v mojem notesniku je lepega dne nehal funkcionirati. Računalnik teče samo še s Slo-tech linuxom :) Uspelo mi ga je odmontirati ven. Kako naj vem če disk še deluje??

BTW: Enkrat je že isto naredilo pa so na servisu rekli da je kriv kabel. Pa še nekaj. Ko disk nagibam se sliši tak "klikajoči" zvok.

tnx
  • spremenil: stoki ()

ali3n ::

- preveri kable :D
- se disk sploh še vrti?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

cryptozaver ::

Ce disk poje drugace kot bi moral in kar na lepem dela ali pa tudi ne, svetujem cimprejsnji backuppodatkov in varcevanje za zamenjavo. Verjetno ne bo vec dolgo zivel. Za vedno bo pa odsel ravno takrat (Murphy) ko bo najmanj treba :-(

stoki ::

Ok. Najbrž misliš naj ga zalaufam in poslušam če se vrti. Kako bi pa na servisu ugotovili če dela ali ne - enako?? Glede klikanja - mislim da je to glava, ki se premika. Ali se to dogaja delujočim diskom .. klikanje, mislim?

Podatki pa ... saj nisem imel nič toliko pomembnega gor razen par mp3-jev, tko da. Bojim se edino da bo trpela denarnica :)

cryptozaver ::

Vsak disk (ali serija ali model ...) ima nek svoj sound. Poleg tega da proizvaja en konstanten zvok ko se vrti, slisis tudi prasketanje, klikanje ali kakor kol se ze temu rece ko bere/pise po njem. Moje izkusnje pa so take, da ko tak zvok postane naenkrat drugacen, glasnejsi, ga bo kmalu pobralo. To sem hotu rec!

Fury ::

mislm, da ste ga narobe dojel.
tip slis klikanje ko ma disk ODKLOPLJEN, kar je pizdarija.
verjetno kaka zlomljena glava al pa kej. ker kolikor je meni
znano nebi smelo nic se premikat, ko mas disk odkloplen.
glava more bit fixna...

a vrti se ce ga prklops?

JustVi ::

disk ima težave z glavami


pri vgasnenem rac. narahlo potolči po vrhnji strani diska, včasih do nasledjega zagona pomaga.

bobby ::

kater disk pa je???
hitachijevi (uni starejši) imajo ta standardni klik kokr da bi se neki notr odlomilo pa premetavalo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Labsy ::

Glave se pri ugašanju diska parkirajo na skrajni zunanji obod diska v nakakšno "sedlo", ki za par stotink mm tudi privzdigne glavo. Obenem to pozicijo glave prime rahli permanentni magnet, tako da se pri kolovratenju NE MORE glava premikat, ker je uravnotežena na eni strani s silo, ki jo lahko proizvede ročica glave s svojo maso, na drugi pa s silo permanentnega magneta, ki je približno enaka.
To velja za VSE diske zadnjih par let, razn unih iz okolice leta 90' al pa še starejših. Ker pa gre tle za NOTESNIKA, morjo bit pa glave ŠE TOLKO bolj fiksne pri premetavnaju!

Torej - če v disku nekaj "klika" ob nagibanju, je zihr neki narobe in tko, kot so rekl že prej - backup pa novga :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Labsy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5813237 (5052) cvalsr
»

HP pavilion dv6 3060em se ne zažene...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141970 (1824) Real_Madrid
»

Disk v prenosniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11928 (775) Dust
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527647 (6103) kretnichar
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354714 (3960) Spajky

Več podobnih tem