» »

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca

««
115 / 117
»»

GupeM ::

Mitch je izjavil:

Zanima me, glede česa sem se motil? Ali ne gre za melodični, melanholični rock z počasnejšim ritmom?

Malo slabo sem napisal. Glede besedila si se motil. Prvič to ni refren, drugič besedilo ni "because I'm a bad man... Bad man." Saj nič hudega, pač človeku tako ostane v spominu. Razumem. Bolj mi je fascinantno, da je MrStein iz tega ven ugotovil za kater komad gre.

Drugače pa: Če imaš kdaj v glavi samo melodijo, ne pa tudi besedila, zna google assistant dokaj dobro najti komad, če mu samo mrmraš (humming po angleško). Sem že par komadov tako našel. Od klasične glasbe (Giussepe Verdi - Va, Pensiero), do bolj popularne tuje in celo slovenske za test. Celo z žvižganjem se da. Pa nimam ravno veliko posluha. Včasih je treba ponoviti, včasih pa samo bolj pogumno "zapeti".

Samo rečeš, ok Google, what's this song. Pa zacne poslusat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mitch ::

GupeM je izjavil:

Mitch je izjavil:

Zanima me, glede česa sem se motil? Ali ne gre za melodični, melanholični rock z počasnejšim ritmom?

Malo slabo sem napisal. Glede besedila si se motil. Prvič to ni refren, drugič besedilo ni "because I'm a bad man... Bad man." Saj nič hudega, pač človeku tako ostane v spominu. Razumem. Bolj mi je fascinantno, da je MrStein iz tega ven ugotovil za kater komad gre.

Drugače pa: Če imaš kdaj v glavi samo melodijo, ne pa tudi besedila, zna google assistant dokaj dobro najti komad, če mu samo mrmraš (humming po angleško). Sem že par komadov tako našel. Od klasične glasbe (Giussepe Verdi - Va, Pensiero), do bolj popularne tuje in celo slovenske za test. Celo z žvižganjem se da. Pa nimam ravno veliko posluha. Včasih je treba ponoviti, včasih pa samo bolj pogumno "zapeti".

Samo rečeš, ok Google, what's this song. Pa zacne poslusat.


Res je, glede besedila sem ga totalno usekal mimo. Ne vem, zakaj sem interpretiral besedo Batman kot badman. Komad sem slišal samo enkrat, ko ga je nekdo predvajal z Soundpadom v eni igri. Sem jo vprašal pa mi ni znala odgovoriti za katero pesem gre...

Ok, hvala glede predloga za uporabo aplikacije Google assistant. Naslednjič, ko bom iskal naslov kakšne pesmi ga bom gotovo preizkusil...

Okapi ::

:)) Saj nisi (usekal mimo, vsaj ne zelo)- to z Batmanom je šala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mitch ::

Okapi je izjavil:

:)) Saj nisi (usekal mimo, vsaj ne zelo)- to z Batmanom je šala.

Hecno je to, ker ta pesem bi res lahko govorila o Batmanu...

SmeskoSnezak ::

Ve kdo izvajalca, naslov pesmi iz tega video posnetka?

@ Pusti soncu v srce... @

Krimi ::

Zdravo, mogoče kdo ve kje bi lahko dobil komad od 2 Brothers -
Gremo spet vsi v šolo

Gremo spet vsi v šolo,
pokaž'mo dobro voljo!
Gremo spet vsi v šolo,
sovraž'mo lopato, kramp, macolo!......

Zbiram stare dobre komade pa sem se spomnil na tega. Hvala

</head> ::

Malo drugačno vprašanje:

Pri spodnjem komadu pri 1:25-2:00 je en del, ki sem zihr, da ni original. Ve kdo iz kje je vzeto?


Apofis ::

Oj.komad vrtijo na službenem radiu (preden grem težit za playlisto bom tuki zatežil)...začne se z neko melodijo (kt neko brenkalo tm iz kakih tropov al kakih eksotičnih plaž k je na njih žurka), k je podobna sicer eni iz nekega drugega komada (k se tud ne spomnem kterga)...potem začne pet dec z globokim glasom, besedilo pa kokr ga jst razberem je "baby can you feel my love" al neki tazga, nadaljuje se z nekimi ala house elektro ritmi, kr fajn basi...probu poguglat, pa mi skoz adele vn meče. Če se komu kej svita. thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

GupeM ::

Ko ga slisis, vprasaj google assistanta what's this song, ti no sigurno povedal.

Apofis ::

GupeM je izjavil:

Ko ga slisis, vprasaj google assistanta what's this song, ti no sigurno povedal.

Ma ne smemo met telefonov prseb :/

FoxKnox ::

Za iskanje naslovov in izvajalcev po melodiji je uporabna tudi app. Shazam

PrimozR ::

Kater radio? Mogoče imajo seznam predvajanih skladb po urah?

GupeM ::

Apofis je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ko ga slisis, vprasaj google assistanta what's this song, ti no sigurno povedal.

Ma ne smemo met telefonov prseb :/

Poskusi odmrmrati melodijo google assistantu. Presentljivo dobro prepoznava. Ce ne uspe prvic, poskusi veckrat. Lahko tudi z zvizganjem ali cim podobnim. Jaz sem ze nasel tako par komadov. Celo slovenskih.

Apofis ::

GupeM je izjavil:

Apofis je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ko ga slisis, vprasaj google assistanta what's this song, ti no sigurno povedal.

Ma ne smemo met telefonov prseb :/

Poskusi odmrmrati melodijo google assistantu. Presentljivo dobro prepoznava. Ce ne uspe prvic, poskusi veckrat. Lahko tudi z zvizganjem ali cim podobnim. Jaz sem ze nasel tako par komadov. Celo slovenskih.

hehe, probu tega asistenta...noro, kolk dobr prepoznava...sicer te moje melodije ni, ker sm jst spet pozabu kako gre, sam naslednjič ma da najde

GupeM ::

Apofis je izjavil:

hehe, probu tega asistenta...noro, kolk dobr prepoznava...sicer te moje melodije ni, ker sm jst spet pozabu kako gre, sam naslednjič ma da najde

Je kar malo grozljivo, a? Pa bi še nekako razumel, če bi mrmral nekdo s posluhom... Ne pa jaz :D

MrStein ::

Grozljivo, kot so grozljive škarje nekomu, ki jih še nikoli ni videl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Zakoplji se nekam, no bo nič grozljivo. Za nikogar.

blazkj ::

"....srce razbija, roke drhtijo....bele miši plezajo po men'..."

Kdo pozna naslov?

blazkj ::

</head> ::

Super komad. Ma če bi se spomnil "Ma nej gre u rit!" bi se še spomnili za kater komad gre :)

hruske<> ::

Kateri komad se tukaj vrti na 4:27 do 4:32 (5 sekund), kdo prepozna? Se mi zdi dober komad, tudi precej znano mi zveni, samo nevem od kje..



Shazam in Midori ne data rezultata prepoznave skladbe..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()

Duhec ::

http://blackbird.si/

hruske<> ::

Duhec je izjavil:



Ta pa ne bo taprav komad.. :) Sploh nevem kaj reče k tako momlja, da bi morda preko besedila poiskal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()

SloLord ::

Lačni Franz - Zadnja večerja
It is I, Leclerc!

amacar ::

Lepo se sliši: rosa je umila vročo noč, torej je kr pravi komad:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

hruske<> ::

SloLord: Hvala, bo taprav.

Amacar: Ja če veš kaj reče ker poznaš skladbo, pol se mogoče "sliši", če pa ne, pol se pa nič ne sliši kaj reče lih nekaj. Še enkrat hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()

SloLord ::

Ni pravi komad.
Kaj res ne poznate tega komada?

Ojej



To je original. Predin je pol s Šukarji malo predelal, etno/folk stil...
It is I, Leclerc!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloLord ()

hruske<> ::

SloLord je izjavil:

Ni pravi komad.
Kaj res ne poznate tega komada?

Ojej



To je original. Predin je pol s Šukarji malo predelal, etno/folk stil...


Ja saj jaz sem tebi odgovarjal SLoLord, tk da se strinjava (evo sm edital da se ve kaj se nanaša na kaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()

SloLord ::

:)
Super!
It is I, Leclerc!

amacar ::

hruske<> je izjavil:

SloLord: Hvala, bo taprav.

Amacar: Ja če veš kaj reče ker poznaš skladbo, pol se mogoče "sliši", če pa ne, pol se pa nič ne sliši kaj reče lih nekaj. Še enkrat hvala! :)

Ne poznam skladbe, prvič sem jo slišal, čsito lepo se razbere besedilo. Potem sem v google vpisal prve 3 besede aka "rosa je umila" in je že našlo komad. Če je pa Lačni Franz ali Predin pa mi je vseeno, ker tega itak ne poslušam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

hruske<> ::

Pol mam pa mogoče jst slabe slušalke, ker jst k sm poslušal se ni nič razumelo kaj pravi. Sedaj ko še enkrat poslušam in vem kaj reče se prepozna kaj reče ja. Ampak prej se pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske<> ()

Duhec ::

Jezus !:|
http://blackbird.si/

Hawker ::

Bol na Braču, klub Auro na plaži, proti večeru zavrtijo komad z saksofonom. Bi kdo vedel?

slott ::

Ve kdo kateri italijanski pevec poje v tej priredbi? Vem da je znan ampak mi ne uspe najt. Prosim za pomoc

lolipop2 ::

Claude Barzotti ?

ali pa Toto Cotugno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Pimoz ::

Živjo.

Mogoče kdo ve naslov sledečega komada?:
https://e.pcloud.link/publink/show?code...

Se opravičujem za prisilno čiščenje sluha z slabim žvižganjem. Best I can do; ampak mi gre res že cel dan po glavi...

Anyone?

amacar ::

Meni se slisi kot to:

Pimoz ::

Yes. A to je original?

In hvala! :)



Našel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

GupeM ::

Pimoz je izjavil:

Živjo.

Mogoče kdo ve naslov sledečega komada?:
https://e.pcloud.link/publink/show?code...

Se opravičujem za prisilno čiščenje sluha z slabim žvižganjem. Best I can do; ampak mi gre res že cel dan po glavi...

Anyone?

Poskusi reči Google assistantu "what's this song" in ko začne poslušati, zažvižgaj njemu in se čudi rezultatom :)

AEx_1-7 ::

Pimoz je izjavil:

Yes. A to je original?

In hvala! :)



Izvorno gre seveda za tradicionalni mehiski napev "Cielito Lindo" katerega avtor je Quirino Mendoza y Cortés.

Quirino Mendoza y Cort%C3%A9s @ Wikipedia
Cielito Lindo @ Wikipedia

lolipop2 ::

Ima pa tudi Kreslin nekaj podobnega:

Okapi ::

Tudi ena stara taborniška pesem je na to melodijo.

sbawe64 ::

Iščem izvajalca/naslov v spodnjem video
1:09 dolžine

https://hrtprikazuje.hrt.hr/hrt-preporu...
2020 is new 1984
Corona World order

I__I ::

sbawe64 ::

Hvala.Sem iskal pod westerni.Shazam ni našel.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Helena3 ::

Zivjo
Mogoce kdo ve naslov komada, in sicer poje ga moski, je bl v rap izvedbi, refren pa zapoje zenska in sicer: A se kdaj spomnis na-a-me, a ti je kdaj žal za to....lajf vse ti da in vse ti vza-a-me....
Google ne najde...
Hvala

AEx_1-7 ::

https://www.besedilo.si/kosta/na-sencni...

Na senčni strani mesta
Izvajalec: Kosta
Avtor besedila: Kosta Štok
Avtor glasbe: Marko Frelih, Kosta Štok

gulag is overrated (not to mention their bubble-entrapment-press).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Heroin ::

Zadnjič sem slišal ko je nekdo v avtu nabijal neki rap komad. Besedilo je bilo zelo politično... Nekaj o koroni pa velikorat se je slišal stavek: Jebi se Janša.
Kakšna ideja?

recmajkemi ::

Mogoče ni čisto za v to temo pa ne bom nove odpiral.

Iščem videoposnetek punčke, ki poje na komad izvajalca Atomic Harmonic - Brizgalna brizga in obenem tolče po surovi perutnini. Vsaj tako imam v spominu, da je bilo. Različne kombinacije navedenih iskalnih pojmov vpisanih v YT ne da želenega rezultata.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

recmajkemi ::

Našel, če še koga zanima. Edino škoda, da ni boljše kvalitete.
https://www.mojvideo.com/video-atomik-h...
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377
««
115 / 117
»»