» »

Sistem za 300-350 kSIT.

Sistem za 300-350 kSIT.

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Po mnogoh letih sem se odločil za nakup novega compa (osmih če smo natančni). Ker moja perioda nakupoavnja ni preveč velika, je potrebno kupiti soliden sistem, ki bo zdržal vsaj nekaj let. :\

Na tekočem z novomi proizvodi nisem več, zato vas prosim za nasvet. Imem nekaj smernic katere vam lahko povem.

Računalnik moram v celoti kupiti v eni trgovini. Najraje v EnaA. Ni pa obveza. Comtron se mi zdi tudi dobra izbira trgovine (alise motim?). No kakorkoli, trgovina naj bo v LJ.

Kaj sem si zamislil:

Procesor - ni mi več popolnoma jasno kako je med AMD in P4. P4 kot vem podpira 400MH, medtem ko AMD 333. Ali je razlika zanemarljiva? Kot so mi svetovali naj kupim BOX izvedbo. Ali raje ne in hladilnik kupim posebej?

RAM - 512 MB DDR pomoje zadošča. Ali tudi ne?

Matična plošča - USB 2.0 je pomoje kar fajn če ima. O ostalih piškotkih posameznih plošč nisem na tekočem.

HD - 80 do 120 GB imam zadosti za vse življenje. :P

Grafična kartica - Naj podpira DIRECTX 9.0.

Sound blaster - Kot vem nejkateri prisegajo na AUDIGI. Pomoje sistema 5+1 ne bom delal, tko da verjetno tako sposobne kartice ne rabim.

Rabim še enote DVD, CD-RW, disketna enota, optična miška, tipkovnica.

Monitor - to se mi zdi od izrednega pomena. Oči so samo ene. Nekako bi mi zadostoval 17" LCD monitor. Ne vem pa več kako je z kontrastom in majhnostvo točk.

Mrežna kartica.

Brezžične slušalke - ker ne bom mogel vedno preko zvočnikov poslušat zadeve, bom uporabljal večinoma slušalke. Zato bi bilo fajn, če bi bile kvalitetne. Uporabljal jih bom tudi za televizijo oz. radio.

Zvočniki - recimo da bi včasih lahko kaj poslušal na zvočnike. Pomoje dva navadna zvočnika zadostujeta. Mogoče še en basovc zraven - vendar to ni pogoj.

Ohišje in napajalnik - o tem se ne spoznam.

Printer mi tudi ne bi škodil.


Mislim da sem zaokrožil zadevo. Comp bom potreboval za pisanje, internet, igranje iger, obdelavo jpg, divx, .... v glavnem razen iger nič kaj preveč zahtevnega. No ok SETI bom tudi mel gor. :)

Raje pa dam kakšen tolar več kot manj.

Že v naprej hvala lepa za predloge.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

mchaber ::

AMD athlon 2500XP box
ASus nek ena delux sam newem točnega imena Nforce400
512MB corsair rama400
120 GB Maxtor Sata
Radeon 9600XT 256
Za Lcd poglej v temo Vse o LCDjih
Napajalc 400W ANtec
Slušalke kup v Hifi centru
.

Zheegec ::

Odloči se med P4 2.4GHz 800FSB ter Springdale (ali celo Centerwood) ali cenejšo verzijo AXP2500+ ter Abit AN7 (pravzaprav je to NF7-S z uGuru).
Ostalo pa -
512 PC3200 DDR TwinMOS/Winbond
Maxtor 120GB SATA 8MB
Hercules R9800PRO (80K!!)
......
ostalo boš pa že :D
Aja, plata ima gor SATA, LAN ter Soundstorm zvočno (onboard), ki je nekje na ravni Audigy.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jeronimo ::

tx.

Kaj si mislite o temle sistemu v BOF-u za 230.000 SIT.

-ohišje CHIEF DRAGON DX-01 BL-D-U 340 W
-matična plošča ABIT NF-7S ATX AMD ( programsko nastavljivi vsi parametri)
-5x PCI, 1X AGP 8X/4X, 3X184 pin DIMM
-VGRAJENA ZVOČNA IN MREŽNA KARTICA
-PROCESOR AMD ATHLON 2600+ 333 BOX
-disketna enota
-HD ibm ic 120 gb 7200 obr/min
-DVD snemalnik NEC ND-1300A/GEN IDE (DVD+R: 4X, DVD-R 4X, podprti vsi CD/DVD R IN RW formati)
-grafična kartica ATI RADEON 9600 PRO 128 MB DDR, DVI, TV OUT - GIGABYTE
-pomnilnik DIMM 512 DDR 400

posebej kupim LCD: 17" PRESTIGIO, 1280*1042, odzivni čas 16 ms, kontrast 450:1, svetilnost 260 cd/m2, vga priključek, vrajeni zvočniki - za 110.000 SIT.


Kaj mislite na zgoraj napisani sistem? Je OK?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

mato22 ::

Zgornji sistem je dober, razen moti me IBM disk, ki bi ga raje zamenjal za WD , MAxtor ali Seagate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

mchaber ::

>posebej kupim LCD: 17" PRESTIGIO, 1280*1042, odzivni čas 16 ms, kontrast 450:1, svetilnost 260 cd/m2, vga priključek, vrajeni zvočniki - za 110.000 SIT.

16ms je marketiški nateg.Sej deluje na 16, ampak zelo redko med uporabo, drugače pa je lahko počasnejši od 20ms.

Na tvojem mestu bi kupu Samsunga,vsaj SyncMaster 172V Silver;)

Sistem je OK,samo imam občutek, da se lahko dobi ceneje...
.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TribesMan ::

Prestigiovih 16ms niti ni marketinški trik, slika je dejansko zelo odzivna in ni niti sledu o kakšnem ghostingu. Vendar kaj ko ima ta ekran preveč navito osvetlitev. Tud če daš na minimum je še vedno presvetel.

Dobr za filme in igrce, ampak neuporaben za office in internet aplikacije. Utruja oči.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr Evil ::

Pri zaslonu pazi na mrtve pike.Najbolše,da ti ga prej priklopijo.

Jeronimo ::

Živ!

Hvala za nasvete.

torej - IBM disk ni najboljša izbira? Kaj pa se zna zgoditi? bad sektorji ?

Glede plate sem na xbitlabs prebral mešane občutke ljudi kateri imajo to plato. Eni so zadovoljni, eni pišejo da je sistem nestabilen. 8-O

Grafiko sem na hitro pregledal.... hvala mr.B da si me poslal na 49 strani dolg test. hehehehe Na testu je med karticami med najpočasnejšimi. In kot sem videl, ne omogoča, da imaš prižgane vse dobrote med igranjem iger. Tko da sicer ni najboljša izbira, vendar sklepam da je cenovno ugodnejša: kvaliteta/cena


Monitor - dokaj nerodna zadeva če ima svetilnost preveč našponano. Pri branju doc file-ov zna biti to zelo moteče.

Na comtronu sem zasledil tale SISTEM. Stane 235.000 SIT brez monitorja in je P4. Če bi primerjali zgornjega katrerega sem napisal in tega, kateri bi bil boljši - glede na to da sta cenovno skoraj identična!

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

boštjan ::

upam da vidiš da ma comtronov system "samo" 256MB rama,disk je "le" 80GB+navadno MIDI ohišje.-cena pa je ista.

Wad@ ::

BTW:
če želiš res kupiti vse v eni trgovini poglej v decemberski SWP. Ima opise kar nekaj compov tega cenovnega razreda...

boštjan ::

Matična: NF7-S Soc A NVIDIA nForce2 ,5xPCI, DDR333, 6ch zvoćna kartica, LAN 10/100, USB2.0, ATA 133, Serial ATA, Firewire
Procesor: Athlon XP 2600+, 333Mhz BOX barton core w/512k
Hladilnik: Hladilnik za AMD Silent Boost
Ram: Corsair VS512MB400 512MB DDR 400Mhz
Trdi disk: MAXTOR 120GB ATA133 7200 obr 8Mb cache
Grafična: R9600PRO GIGABYTE ATI RADEON 9600 PRO 128MB DDR AGP (TwinView, TV izhod+DVI)
DVD-RW: NEC ND -1300 DVD/CD-RW zapisovalnik (podpira + in - standard) BLACK 4x DVDR, 2,4x DVDRW, 16x CD-R, 10x CD-RW, 40x CD, 12xDVD branje, IDE Just link (Burn proof) bulk,
Gibki disk: SONY, 3.5" 1,44 MB
Ohišje: DRAGON DX-01B-D 360W midi tower črna barva z vratci (mini server)
Tipkovnica: Tipkovnica Multimedijska WIN2000 (SLO tipke tiskane) naslon za roke PS2
Miška: LOGITECH WHELL OPTCAL B 69 USB/PS2

Jeronimo vse to za 237k,če te zanima mi napiši ZS.

Jeronimo ::

Živ:

Boštjan - comtronov sistem ima 2x256 RAMa. Tko da to zadostuje. Edino HD je 80 GB. Sam če maš DVD RW si lahko tudi kaj arhiviraš. Ima pa grafiko 9600 XT katera se v testih bolje izkaže od navadne 9600 pro inačice kater mi ti ponujaš. In še comtronov sistem je P4 tvoj AMD. V bistvu kakšne večje razlike ne opazim med tema dvema sistemoma razen da ma tvoj za 40 GB večji HD in slabšo grafično kartico. Ali pa se mogoče motim?

Še tole - če prodajaš zadeve .... - rabim predračun, in nato račun. Imeti moraš tudi na razpolago druge stvari za računalnike - monitor, .....

In še tole kupujem 3 popolnoma identične računalnike, tako da se mogoče splača ceno kaj nižjo dati.

Lp
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737959 (4761) floyd1
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716186 (8225) Vlad Tepeš
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635987 (4503) opeter
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545250 (3971) sid911
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401473 (1166) Grey

Več podobnih tem