» »

Prodaja avtomobila - tablice/zavarovanje?

Prodaja avtomobila - tablice/zavarovanje?

Matej575757 ::

Zanima me postopek glede prodaje avtomobila.
Torej najdeš kupca, podpišeta kupoprodajno pogodbo in gresta na AMZS, da se uredi prepis.
Ti prekineš zavarovanje, kupec si uredi svoje, tablice ostanejo na avtu...

Kar me pa malo skrbi pa je to: je možno, da potem kupec dobi isti dan radar in pride na moje ime/naslov, da sistem ne zabeleži takoj spremembe?
Je moje zavarovanje za avto res takoj odjavljeno, tudi če kupec čez 1 uro ali naslednji dan povzroči prometno?

So možne komplikacije in pošta/težave na moj naslov, ali je to ob trenutku prodaje zame končana zgodba?
Malo mi je čudno, da je treba tablice pustit na vozilu...

kloko ::

Matej575757 je izjavil:

Malo mi je čudno, da je treba tablice pustit na vozilu...

Tablic ni treba pustiti na vozilu, jih lahko daš v uničenje, če želiš...

Mato989 ::

Ali še sploh lahko preneseš tablice na novo vozilo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matej575757 ::

Prenest jih ne moreš na novo. Lahko jih samo daš v uničenju.
Mene skrbi samo to, da potem nimaš kasneje težav kakšnih... pa če ti zavarovanje res takoj poteče, ali sistem prvih par ur ne prepozna, še posebej če so iste tablice gor...

donvito ::

Saj dobiš pismeno, katero uro je odjavljen iz prometa in napisan na novega lastnika.?

IL_DIAVOLO ::

Tablice so unikat in gredo v unicenje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bemfa ::

Dobiš na okencu potrdilo o odjavi, z uro na sekunde natančno. Če slučajno pride do česa, si pokrit. Samo glej da urediš prepis preden predaš ključe/vozilo.

MIHAc27 ::

Itak imaš odjavljeno prometno, to posreduješ redarjem z razlago, da si avto prodal in nisi vozil.
Je pa to zelo hitro v sistemu.

misek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tablice so unikat in gredo v unicenje.
Lahko jih uničiš, ponavadi se pa prenesejo z avtom (nepotreben strošek nove). Še personalizirane tablice je mogoče prenesti z vozilom na drugega lastnika.

Matej575757 ::

Ok, hvala za informacije. Torej potem dejansko ni možnosti,
da se stvari zakomplicirajo?
Ker se mi res ni za ukvarjat z odvzemom vozniške, ker je nekdo žgal 70 v coni 30 isti dan po nakupu in prepisu.

kloko ::

Za test, da ni težav, lahko poskusiš in potem poročaš o rezultatu: eno uro pred prepisom se parkrat pelji 70 mimo radarja v coni 30...

Matej575757 ::

Hvala, ampak tega testa raje ne bom izvajal.
Kako pa je z odjavo avta? Vzamem dol tablice in prometno, grem na šalter na AMZS in je to urejeno?
Uredijo oni prekinitev zavarovanja in da dobiš povrnjeno, ali je to treba pisat zavarovalnici?
Če pa kdo kupi avto, pa si mora urediti začasne tablice/vleko?
V tem drugem primeru je verjetno kljub odjavi še enkrat potem ob nakupu potrebno na AMZS za prepis?

starfotr ::

Raje se zmeni, da ti da sorazmerno vrednost vinjete.

Če tega ne želi, enostavno daš tablice na uničenje in zahtevaš vračilo od Darsa zmanjšano za 6 eur.

Kupec bo pa moral kupit novo vinjeto in še nove tablice. Zmaga za oba je če ti on povrne sorazmerni delež in ohrani tablice.

nejc_nejc ::

Ko odjaviš avto iz prometa tablice lahko deponiras na "šalterju". Misli da za 1 mesec. Kupec jih "oddeponira".....

Ahim ::

starfotr je izjavil:

Raje se zmeni, da ti da sorazmerno vrednost vinjete.

Če tega ne želi, enostavno daš tablice na uničenje in zahtevaš vračilo od Darsa zmanjšano za 6 eur.

Kupec bo pa moral kupit novo vinjeto in še nove tablice. Zmaga za oba je če ti on povrne sorazmerni delež in ohrani tablice.

Vinjeta (kolikor je je se ostalo) je "za povrh" da se manj gliha pri ceni :) Ce seveda ne prodajas neke kripe za 150 EUR (potem najboljse da se bencin ven pozaugas ...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vinjeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
694837 (341) delavec44
»

V nesreči razbit avto in elektronska vinjeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525270 (3110) 111111111111
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385510 (2358) Furbo
»

prepis avta

Oddelek: Na cesti
144296 (3897) tomazic89
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531388 (11105) smacker

Več podobnih tem