» »

Evropa drsi v pogubo

Evropa drsi v pogubo

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

fur80 ::

dronyx je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Za začetek, to, da je EU odvisna od ZDA, je neka bedasta kremljska retorika, ki jo poslušamo že nekaj mandatov. EU in ZDA sta poslovna partnerja, nič drugega. Ne en, ne drugi ne moreta zrasti čez nek plafon. Če ne verjameš, poglej tečaj EUR/USD in trgovinsko bilanco.

Toda sta samo poslovna partnerja ne drži. Nenazadnje gre tu tudi za vojaško zavezništvo v okviru Nata. Je pa v bistvu cel svet hlapec monetarne politike ZDA, ker je USD rezervna valuta in kar počne Fed, počno še vse ostale centralne banke. Ampak tu pa ne gre samo za našo evropsko odvisnost, ampak je to globalni problem (če je problem; po moje je). Vsekakor pa je mnogo bolje biti član kluba, v katerem so ZDA, Japonska, Kanada, Južna Koreja in še nekatere druge razvite države, kot pa kluba odpadnikov, v katerem so Rusija, Severna Koreja, Iran, blizu njim pa tudi Kitajska. Orbana pa močno vleče na stran odpadnikov.


In kaj je skupnega tem odpadnikom, da celotno gospodarstnvo stoji od počutja 1 človeka, če človeka zmanjka, je bolan, pokaže ranljivost, delnice in valuta prekleto bolj zaniha kot na Zahodu. Vseeno ima Zahod neke varovalke, da ne moreš kar samovoljno menjat politiko. Vložiš v Iran naš pokojninski sklad oni se pa naslednje leto gredo revolucijo in adijo penzije in kredit pri Kitajcih.
Jaz imam nek občutek, da je Orban veliko vložil in stavil na Rusijo, vsaj Nemci so mu dali tak znak, mogoče veliko svojega denarja ali pa opranega denarja, mogoče polovico Madžarskega pokojninskega sklada, ali nek del in potem se mu je zgodila vojna in adijo rublji, še glavnice so propadle kaj šele dobiček, zato pa sedaj prosi po za premirje okoli, ker vrag mu je vzel šalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

gozdar1 ::

Tip bluzi o aziji in kitajski zraven pa podpira trumpa, ker je kontradikcija že sama po sebi.

Če bi bilo meni tako težko v nekem klubu bi izstopil, očitno orbanu v eu le ni.

Sicer pa o orbanu dosti pove že to, da je zapravil miljarde (ki jih madžarska nima) zato, da je kupoval glasove upokojencev,..ter s tem nabil deficit na skoraj 7%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

gozdar1 ::

NuMaN je izjavil:

A je živel kdo zadnji dve leti v:

Londonu
Madžarski
Rusiji

in pove, kje je bolje ...


Če bi se kaj podobnega dogajalo v londionu/parizu,.., bi že vsi desni/kremeljski portali doživljali živčne zlome.

https://x.com/islamicfreedom/status/494...
https://factcheck.afp.com/doc.afp.com.3...

Invictus ::

Orban je še edini normalen evropski politik, ki mu je mar z lasten narod in ni obseden s to woke, LGBT+, global warming, migranti agendo.

Ni mu tudi vseeno kam bo Evropa šla v prihodnosti, ker brez Evrope bo tudi Madžarski slabše. Na žalost, njihovo, nimajo direktne meje z Rusijo.

Evropa drvi v propad...

Na vojaškem področju NATO, samo organizacija za odlaganje bivših nacistom, ki so sovražili Ruse, troši milijarde brez efekta. Za dobiček vojaške industrije, predvsem ameriške. Ajde, če bi Evropa imela močno svojo vojaško industrijo, pa brez Kitajcev še fucking smodnika ne morejo narediti, ker ni bombaža...Evropa NATA ne rabi. Ruse čisto lahko prepričaš, da se jim ne splača napasti Evrope, če jim daš dolgoročne pogodbe za dobavo surovin in polizdelkov. Kot je to za Nemčijo naredil Schroeder. Edini normalni nemški predsednik vlade... Inteligentnim Nemcem se zelo kolca po njem...

Gospodarsko Evropa hira. V Nemčiji rekordno število stečajev. Enako se piše tudi o Avstriji... Kaj šele ostale članice EU, ki so lon arbajt za ti dve državi. Kot pravijo Nemčijo kihne, Slovenija dobi pljučnico. Tudi marsikatera druga vzhodna država.

Politično in humanitarno je bil uvoz migrantov katastrofa. Ne vem kaj si mislijo na zunanjih ministrstvih vseh držav in kako logiko so scomprali, ampak agenda je, da se jih uvozi čim več. Moja žena ima sošolko iz gimnazije na zunanjem ministrstvu in tam so z uvozom migrantov obsedeni in to sranje celo goreče zagovarjajo. Očitno spet ena EU cvetka kot papirnate slamice v plastični embalaži.

O globalnem segrevanju ne bi, ker je dosti drugih tem tukaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Utk ::

fur80 je izjavil:

Utk je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj je v resnici narobe s tem kar hoče Orban povedat?
Da ne bi smeli bit odvisni od ZDA, in to celo od ene njihove stranke.


Za začetek, to, da je EU odvisna od ZDA, je neka bedasta kremljska retorika, ki jo poslušamo že nekaj mandatov. EU in ZDA sta poslovna partnerja, nič drugega. Ne en, ne drugi ne moreta zrasti čez nek plafon. Če ne verjameš, poglej tečaj EUR/USD in trgovinsko bilanco.

Haha. Če EU ne bi bila odvisna od ZDA, bi EU sama poskrbela za Ukrajino. Pa še ene Srbije ni bila sposobna v red spravit.

A je tudi Srebrenica ruska teorija zarote? In od takrat je šlo samo še na slabše. Amerika celo diktira koga se bo vzelo v EU in koga ne.


Pa lepo te prosim no, pa kaj ti sploh veš kaj pišeš? Pa si ti spremljal kaj je morala Slovenija poštimat pred vstopom v EU? Komu je Amerika diktirala za vstop Slovenije v EU. Finance, sodstvo, volitve, zakonodajo, zdravstvo.. vsaj osnovne stvari, preden lahko začneš prosto trgovati z Evropo in se lahko ljudje zaposlijo bilokje in so kazensko odgovorni po vsej EU v primeru kršenja zakonodaje v določeni državi. Komu Amerika to diktira? Potem so tu neto plačnice in prejemnice sredstev iz EU v katero se plačuje, korist je bila včasih obojestranska, eno Bosno bo treba dolgo financirat, kaj ima Amerika tu veze?

Pojma nimaš. Brez Amerike Bosne ne bi bilo. Da ne govorimo Kosova. Pa so to evropski problemi. Sprejem Romunije in Bolgarije v EU, da ne govorimo o šengnu, je zasluga Amerike, ker niso bli pripravljeni. Vprašanje če je bilo kaj dost drugače z našim paketom.
Nekatere države se malo bolj prilizujejo Ameriki na razne načine, in to jim Američani vračajo.

kow ::

NuMaN je izjavil:

Govor je o seksu, ne prokreaciji.


Poanta je bila, da zagreto zagovarjajo tradicijo. Ocitno ne pri vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/melon...

Je tudi Meloni za odstrel, ker se pogovarja s Kitajci?

Poldi112 ::

blackbfm je izjavil:

Bolj očitno skoraj ne bi moglo biti. Ampak v EU se še kar delamo, da smo partnerji in ne hlapci.


zakaj bi bli hlapci putinu.. nič nam nima ponudit, vse kar je tam naprednega je itak uvoženo iz zahoda:))

A je živel kdo zadnji dve leti v:

Londonu
Madžarski
Rusiji

in pove, kje je bolje ...


a si kdaj slišu da zahodna elita šola svoje otroke v rusiji? pa da ima tam dvorce in dvojna državljanstva..? nisi... velja pa kontra:))


Absolutno nobenega razloga ni, da bi bili hlapci Putinu. Niti tega nihče ne zagovarja.

V ničemer pa to ne spremeni dejstva, da je za nas slabo, da smo hlapci zahoda.

To, da je na zahodu bolje, pa tega dejstva tudi v ničemer ne spremeni. Bo pa počasi na Kitajskem bolje kot na zahodu - boš takrat zagovarjal, da smo kitajski hlapci zgolj zato, ker bodo ljudje bolj pogosto šli tja po dobre službe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Orban je še edini normalen evropski politik, ki mu je mar z lasten narod in ni obseden s to woke, LGBT+, global warming, migranti agendo.

Ni mu tudi vseeno kam bo Evropa šla v prihodnosti, ker brez Evrope bo tudi Madžarski slabše. Na žalost, njihovo, nimajo direktne meje z Rusijo.

Evropa drvi v propad...

Na vojaškem področju NATO, samo organizacija za odlaganje bivših nacistom, ki so sovražili Ruse, troši milijarde brez efekta. Za dobiček vojaške industrije, predvsem ameriške. Ajde, če bi Evropa imela močno svojo vojaško industrijo, pa brez Kitajcev še fucking smodnika ne morejo narediti, ker ni bombaža...Evropa NATA ne rabi. Ruse čisto lahko prepričaš, da se jim ne splača napasti Evrope, če jim daš dolgoročne pogodbe za dobavo surovin in polizdelkov. Kot je to za Nemčijo naredil Schroeder. Edini normalni nemški predsednik vlade... Inteligentnim Nemcem se zelo kolca po njem...

Gospodarsko Evropa hira. V Nemčiji rekordno število stečajev. Enako se piše tudi o Avstriji... Kaj šele ostale članice EU, ki so lon arbajt za ti dve državi. Kot pravijo Nemčijo kihne, Slovenija dobi pljučnico. Tudi marsikatera druga vzhodna država.

Politično in humanitarno je bil uvoz migrantov katastrofa. Ne vem kaj si mislijo na zunanjih ministrstvih vseh držav in kako logiko so scomprali, ampak agenda je, da se jih uvozi čim več. Moja žena ima sošolko iz gimnazije na zunanjem ministrstvu in tam so z uvozom migrantov obsedeni in to sranje celo goreče zagovarjajo. Očitno spet ena EU cvetka kot papirnate slamice v plastični embalaži.

O globalnem segrevanju ne bi, ker je dosti drugih tem tukaj.


Orban bo moral počasi Madžarom povedati, zakaj je ena Češka, ki je primerljiva z Madžarsko, tako po velikosti po zgodovini, isti blok, približno enaki glavni mesti, zakaj je skoraj 1X bolj razvita kot Madžarska.

Evropsko gospodarstvo hira, imamo pa rekordno število brezposelnost. Pa saj ne veš, a bi se ti človek smejal ali jokal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

Orban je še edini normalen evropski politik, ki mu je mar z lasten narod in ni obseden s to woke, LGBT+, global warming, migranti agendo.
jah no.
na račun tega pa si kupuje glasove fosilov in nazadnjaških klerikalnih retardov, kar pa je tudi strel v koleno in ne more biti prihodnost nobenega naroda.
vsi mladi in pametni imajo rezervni plan za beg iz te 'indije-koromandije', ter si dejansko nabirajo literaturo za poučevanje otrok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

fur80 je izjavil:



Orban bo moral počasi Madžarom povedati, zakaj je ena Češka, ki je primerljiva z Madžarsko, tako po velikosti po zgodovini, isti blok, približno enaki glavni mesti, zakaj je skoraj 1X bolj razvita kot Madžarska.

Evropsko gospodarstvo hira, imamo pa rekordno malo število brezposelnost. Pa saj ne veš, a bi se ti človek smejal ali jokal.


Na kar na pamet, pa poglej še kaj drugega kot BDP
https://georank.org/economy/czech-repub...

Kaže da ti je zahodna MSM propaganda zamolčala gospodarsko rast Nemčije.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

D3m ::

skoraj 1X bolj razvita kot Madžarska.


Ne nakladaj na pamet.

Sem bil jaz bolj šokiran koliko so bolj razviti od nas, kar se tiče logistike, ko sem bil pri njih na dopustu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Madzarska propada. Prebivalstvo:

2000:
Ceska : 10,272,503
Madzarska: 10,222,000

2023:
Ceska : 10,878,042
Madzarska: 9,599,000

Preden bos zacel nabijati o imigrantih. Cehi so v 2 generacijah brez tezav integrirali nekaj 10k Vietnamcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

NuMaN ::

WhiteAngel je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Ker je bdp absolutna metrika za srečo baje.

Pa populizem sta samo Trump in Orban, ne pa recimo Greta in Zeleni prehod.


Samo da od Orbana in Trumpa beremo vsak dan, od Grete pa nisem bral že mesece. Kje so zdaj vsi ti pristranski MSM?


Ja, pa vsi članki o avtomobilnosti so še vedno e.

Greto pa bi drajsali še sedaj, če bi bilo kaj vsebinsko novega z njene strani, kar pa ni za pričakovati.

sparklyslo ::

Če bi bil ta Orban načelen človek, bi svojo drzavo že zdavnaj nagovoril k izhodu iz EU. Ampak ker ni načelen in mu ne smrdijo Bruseljski euri, tip raje sedi na dveh stolih. Tudi ruski rublji mu ne smrdijo, še posebno tisti pod mizo.
Iluzorno je pričakovati, da se bo EU spremenila, zaradi mnenja debele žabe iz Budimpešte...

mtosev ::

Me zanima, če se bodo Madžari sploh kdaj rešili Orbana.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Kaj pa tebi ni jasno?

Saj so ga izvolili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

Vsi madžari, ki jih poznam, ga preklinjajo.

D3m ::

Se pač družiš z istimi ptiči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Včeraj so izvoli tudi Madura in on in Hugo Chavez sta uničila Venezuelo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kow ::

Niso ga izvolili. Maduro je izvedel volilno prevaro.

D3m ::

kow je izjavil:

Niso ga izvolili. Maduro je izvedel volilno prevaro.


A bejž. Kako mu je pa to uspelo?

Kaj so pa uporabljali?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

kow je izjavil:

Niso ga izvolili. Maduro je izvedel volilno prevaro.

Imaš prav. Prevara je bila zelo verjetno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sync ::

D3m je izjavil:

kow je izjavil:

Niso ga izvolili. Maduro je izvedel volilno prevaro.


A bejž. Kako mu je pa to uspelo?

Kaj so pa uporabljali?


Diktatorske tehnike.

D3m ::

Kaj, če bi, kar proglasili, da je zmagal Juan Guaidó :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fur80 ::

fikus_ je izjavil:

fur80 je izjavil:



Orban bo moral počasi Madžarom povedati, zakaj je ena Češka, ki je primerljiva z Madžarsko, tako po velikosti po zgodovini, isti blok, približno enaki glavni mesti, zakaj je skoraj 1X bolj razvita kot Madžarska.

Evropsko gospodarstvo hira, imamo pa rekordno malo število brezposelnost. Pa saj ne veš, a bi se ti človek smejal ali jokal.


Na kar na pamet, pa poglej še kaj drugega kot BDP
https://georank.org/economy/czech-repub...

Kaže da ti je zahodna MSM propaganda zamolčala gospodarsko rast Nemčije.


A govorima a Madžarih in Čehih, o Nemčiji pa prosim ne in o njihovem gospodarstvu, ker smo tukaj vsi šmrkli in mokri pod nosom, sploh pa jim ne bomo mi in Madžari jih učili o gospodarstvu, delavnosti, firmah,... lepo prosim no malo samospoštovanja in neko realnost pa moramo imeti.

Čehi in Madžari so praktično oboji začeli iz nule in isto štorijo, pa jih Čehi tam po letu 2005 šibajo na polno, sploh takrat ko je Orban prevzel oblast. Si pogledal sploh. tiste kazalce, ko si jih poslal.

NuMaN ::

D3m:

Bodi natančen pri izražanju.

Njega bi "pripoznali". (TM by M. Cerar)

fur80 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

fur80 je izjavil:



Orban bo moral počasi Madžarom povedati, zakaj je ena Češka, ki je primerljiva z Madžarsko, tako po velikosti po zgodovini, isti blok, približno enaki glavni mesti, zakaj je skoraj 1X bolj razvita kot Madžarska.

Evropsko gospodarstvo hira, imamo pa rekordno malo število brezposelnost. Pa saj ne veš, a bi se ti človek smejal ali jokal.


Na kar na pamet, pa poglej še kaj drugega kot BDP
https://georank.org/economy/czech-repub...

Kaže da ti je zahodna MSM propaganda zamolčala gospodarsko rast Nemčije.


A govorima a Madžarih in Čehih, o Nemčiji pa prosim ne in o njihovem gospodarstvu, ker smo tukaj vsi šmrkli in mokri pod nosom, sploh pa jim ne bomo mi in Madžari jih učili o gospodarstvu, delavnosti, firmah,... lepo prosim no malo samospoštovanja in neko realnost pa moramo imeti.

Čehi in Madžari so praktično oboji začeli iz nule in isto štorijo, pa jih Čehi tam po letu 2005 šibajo na polno, sploh takrat ko je Orban prevzel oblast. Si pogledal sploh. tiste kazalce, ko si jih poslal.



Zgodovina se ni začela 1991. Čehi so bili v preteklosti zelo tehnološko razviti. Tudi v kulturi so pustili svoj pečat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

D3m ::

Kaj pa mi delamo? Pardon "nedelamo" pravilno? :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

fur80 ::

D3m je izjavil:

Kaj pa mi delamo? Pardon "nedelamo" pravilno? :D



Govorim o Madžarski zgodbi o uspehu, novi Švici, ki prihaja, zgledu Evrope in gospodarski velesili po mnenju Orbana, prvi govorec Evrope z USA, Kitajsko, Rusijo. Kot bi se jaz z krampom in lopato prijavil na razpis drugi tir in Turkom razlagal, da ne znajo graditi in da gredo v propad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

D3m ::

Kako, če nam mediji/politiki pravijo, da smo mi prava Švica :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sync ::

D3m je izjavil:

Kaj pa mi delamo? Pardon "nedelamo" pravilno? :D



Nam(levim in desnim) je cilj že 30+ let lopovščina. Pardon "korupcija". Tako, da tista uboga gospa, ki je delala 40 let ne dobi umetnega kolka, ker je šel denar za razne jahte in na kajmanske otoke.


Vidite, ponoreli so! Ponoreli so: vsak bi rad bil minister, v vladi, v nadzornem svetu, zakaj noče biti delavec, zakaj noče biti vratar, zakaj ne gre noter v železarno, npr. naj tam švica pri kotlu. Samo pri koritu bi radi b'li, radi bi dobro živeli - na vaš račun. Vidite, dragi Slovenci, toga mora biti en krat kon'c! I.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

fur80 ::

D3m je izjavil:

Kako, če nam mediji/politiki pravijo, da smo mi prava Švica :D


Pa daj no. :) komaj so nas Nemci pa Avstrijci naučili, da se delo redno plača, da se dela pogodbe, razpise. neka
pravila na gradbiščih, manj dela na črno,… vsaj neke norme, potem pa poslušamo Orbana pa Vučića pametovat.

sparklyslo ::

Evo tako to delajo diktatorji:

Venezuelan state television offered a graphic showing the candidates of the Venezuelan presidential election having a total 109% of the votes.

The communists aren't even trying to hide their electoral fraud. They want it to be in your face

https://x.com/visegrad24/status/1817853...

redtech ::

Orban je najmanjša skrb, predstavo za smer EU smo dobili v Parizu.

Konec izgleda tako:
 Sodom And Gomorrah Destroyed

Sodom And Gomorrah Destroyed

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

blackbfm ::

Absolutno nobenega razloga ni, da bi bili hlapci Putinu. Niti tega nihče ne zagovarja.


ja putinisti, rusofili, euroskeptiki zagovarjate točno to.. biti hlapec liliputanu in njegovem carskem imperiju v razvoju, kjer se z ultimati, represijo in silo postavlja politiko.. če ne te fuknejo skoz balkon

V ničemer pa to ne spremeni dejstva, da je za nas slabo, da smo hlapci zahoda.


kaj to pomeni biti hlapec zahoda? imeti višji standard kot preostanek planeta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Poldi112 ::

Hlapec zahoda pomeni glasovati v UN tako, kot zahteva gospodar, okupirati države, ki gospodarju niso po volji, sankcionirati/stradati države, ki ne hlapčujejo tako kot mi, zgolj nemo gledati, ko ti gospodar sabotira ključno infrastrukturo, ...

Rusi/kitajci/perzijci/... od svojih trgovinskih partnerjev tega ne zahtevajo, ... Ampak hlapci niste sposobni razumeti, da alternativa ameriški ketni ni ruska ketna, ampak suverenost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

blackbfm ::

Rusi/kitajci/perzijci/... od svojih trgovinskih partnerjev tega ne zahtevajo, ... Ampak hlapci niste sposobni razumeti, da alternativa ameriški ketni ni ruska ketna, ampak suverenost.


rusija od suverenih manjših držav zahteva ozemlje, prorusko vlado, energetsko izsiljuje, grozi z jedrskim konfliktom.. a sem še kej pozabu.. še dobro da ima ZDA kakšen interes, drugače bi že čepeli pod liliputanom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Poldi112 ::

Neumnost - vse, kar so zahtevali, je bila nevtralnost. Ker je zahod šel čez to rdečo črto, o kateri ni bilo absolutno nobenega dvoma, so pač reagirali.

Če bi res želeli ozemlje, ne bi takoj šli v pogajanja, američani pa tudi ne bi potrebovali intervencija Borisa Johnson-a, da jih sabotira.

Rusi so od prvega dne pripravljeni na pogajanja, ampak MSM vam razlaga, da je to zato, ker izgubljajo. Počasi bo potrebno odpreti oči in doumeti, da je situacija z vsakim dnem za nas slabša. Dlje kot vztrajamo, bolj bo bolelo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

NuMaN ::

blackbfm je izjavil:

Rusi/kitajci/perzijci/... od svojih trgovinskih partnerjev tega ne zahtevajo, ... Ampak hlapci niste sposobni razumeti, da alternativa ameriški ketni ni ruska ketna, ampak suverenost.


rusija od suverenih manjših držav zahteva ozemlje, prorusko vlado, energetsko izsiljuje, grozi z jedrskim konfliktom.. a sem še kej pozabu.. še dobro da ima ZDA kakšen interes, drugače bi že čepeli pod liliputanom


Zakaj bi bili gospodarji sam Američani ali Rusi?

Lahko bi obnovili AO, vzamemo še Švicarje, po potrebi Francoze zaradi nukic pa je.

Sicer slednji ne bi pristali, da bi bilo središče Dunaj.

Vsekakor pa bi se izognil Necem v velikem loku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

D3m ::

imeti višji standard kot preostanek planeta?


Kako pa to izgleda?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

Neumnost - vse, kar so zahtevali, je bila nevtralnost. Ker je zahod šel čez to rdečo črto, o kateri ni bilo absolutno nobenega dvoma, so pač reagirali.

Če bi res želeli ozemlje, ne bi takoj šli v pogajanja, američani pa tudi ne bi potrebovali intervencija Borisa Johnson-a, da jih sabotira.

Rusi so od prvega dne pripravljeni na pogajanja, ampak MSM vam razlaga, da je to zato, ker izgubljajo. Počasi bo potrebno odpreti oči in doumeti, da je situacija z vsakim dnem za nas slabša. Dlje kot vztrajamo, bolj bo bolelo.


samo ti pa si zblojen malo. Kaj je SZ in posledično Rusija zahtevala po WW2 od držav vzhodnega bloka, samo nevtralnost? :D po letu 90 niso mogli Rusi kaj zahtevat, ko še za jest skoraj niso imeli. Sedaj bi pa oni spet zahtevali, samo
kaj ko vsi bežijo od njih. Kaki MSM kdo je kje kaj pripravljen, ti se kar halicuniraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Poldi112 ::

Kakšno vezo ima takratnja SZ z današnjo Rusijo? To je tako, kot da bi rekel, da se moramo bati angležev, ker so bili 200 let nazaj nepremagljivi...

S tem da so bili po 2. sv. vojni rusi tisti, ki so želeli normalno sodelovanje, pa je zahod rekel, naj odjebejo in startal hladno vojno. Isto s kitajci - če jih ne moremo izkoriščati, jih bomo sankcionirali ...

Po letu 90 so rusi pričakovali normalizacijo odnosov, glede na to, da so prostovoljno razpustili SZ - pa smo jih na suho nategnili. In po večih širitvah NATO so se pač oborožili in uprli.

To, da so rusi neprestano za pogajanja, je dejstvo, ki sta ga potrdila tudi mediator (bivši izraelski PM) ter ukrajinski pogajalec. Vprašanje je, kaj ti haluciniraš? Je pa jasno, da po desettisičih žrtvah pač ne bodo šli nazaj na stare meje. Ta vlak je odpeljal. Lahko se sprijaznimo z današnjo situacijo, ali pa bodočo, ki bo še slabša za nas.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Sync ::

To, da so rusi neprestano za pogajanja, je dejstvo, ki sta ga potrdila tudi mediator (bivši izraelski PM) ter ukrajinski pogajalec. Vprašanje je, kaj ti haluciniraš?


Russia's Lavrov claims he 'does not listen' to Ukraine's peace talks statements
https://kyivindependent.com/russias-lav...

Ne kažejo znakov, da bi bili vedno pripravljeni za pogajanja. Diktator bi rad izključno pod njegovimi pogoji dosegel svoje. Tako pa to ne gre.
Niso oni neka nadrasa majstor. Vprašanje je kaj ti ješ? Ali se tudi rad podrejaš drugače?


Btw, niso vsi pusići "hlapci" v EU!
Zveckanje nuklearnim oružjem: Nemačka poručuje da neće da je Moskva zastrašuje
https://n1info.rs/svet/zveckanje-nuklea...

Nemačka je saopštila da neće dozvoliti da je zastraše pretnje Vladimira Putina o ponovnom pokretanju proizvodnje nuklearnog oružja srednjeg dometa, kao odgovor na predviđeno raspoređivanje američlih raketa u Nemačkoj.

blackbfm ::

Zakaj bi bili gospodarji sam Američani ali Rusi?


ameri so velesila in od njih so koristi , tehnološke, finančne, varnostne.. je pa res vprašanje zakaj bi bili gospodarji rusi, vsem težijo, grozijo in ne ponujajo nič, dobesedno nič v zameno.. v evropo prihajajo z namemom da bodo nekaj vzeli, ne dali.. in to se znova in znova potrjuje v praksi

Neumnost - vse, kar so zahtevali, je bila nevtralnost. Ker je zahod šel čez to rdečo črto, o kateri ni bilo absolutno nobenega dvoma, so pač reagirali.


države v razvoju in banana republike bi od razvitih zahtevali? kaj že? da se spustimo na njihov nivo?

Kako pa to izgleda?


optika in polno založeni lidli v vsaki vasi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

paradajzos ::

PovemVfaco je izjavil:

Vsaj 3/4 ma prav oz. je tk očitno, da težk ne bi imel, pa se lhk hamburgerji na trepalnice mečejo.

A to potem pomeni, da v vseh državah naj živijo samo etnični? To rusofili zdaj zagovarjate?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

NuMaN ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj bi bili gospodarji sam Američani ali Rusi?


ameri so velesila in od njih so koristi , tehnološke, finančne, varnostne.. je pa res vprašanje zakaj bi bili gospodarji rusi, vsem težijo, grozijo in ne ponujajo nič, dobesedno nič v zameno.. v evropo prihajajo z namemom da bodo nekaj vzeli, ne dali.. in to se znova in znova potrjuje v praksi

Neumnost - vse, kar so zahtevali, je bila nevtralnost. Ker je zahod šel čez to rdečo črto, o kateri ni bilo absolutno nobenega dvoma, so pač reagirali.


države v razvoju in banana republike bi od razvitih zahtevali? kaj že? da se spustimo na njihov nivo?

Kako pa to izgleda?


optika in polno založeni lidli v vsaki vasi


Če ne bi bilo Putkota, bi samo USA bili gospodarji ali kako? Pa mogoče Kitajci, ki so tovarna za cel svet.

Saj so tu še konec koncev Francozi, Avstrijci, (Nemce pač ne moremo jemati resno).

A se res mora vse vrteti okrog imperija v zatonu? Koliko koristi pa imamo od njega, pa je tudi za ovrednotiti.

Poldi112 ::

Nemce moraš vedno jemati resno. Če se odločijo, v desetletju ali dveh vzpostavijo vojsko, ki ponovno lahko razbije vse okoli sebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Sync ::

Jaz nekaj ne razumem. Ali je to zaradi take mržnje proti ZDA ali to nekateri podzavestno že iščete drugega gospodarja? Kaj pa EU??

Jbg, Cankar je imel prav.

Poldi112 ::

Sync je izjavil:

To, da so rusi neprestano za pogajanja, je dejstvo, ki sta ga potrdila tudi mediator (bivši izraelski PM) ter ukrajinski pogajalec. Vprašanje je, kaj ti haluciniraš?


Russia's Lavrov claims he 'does not listen' to Ukraine's peace talks statements
https://kyivindependent.com/russias-lav...

Ne kažejo znakov, da bi bili vedno pripravljeni za pogajanja.


Kolega, blodnje Zelensky-ja, da se morajo umakniti na meje izpred 2014, plačati reparacije ter poslati Putina v Haag pač niso resna pogajalska izhodišča, ampak neumne propagandne puhlice za potrebe prodaje ameriškega orožja.

Dejstvo pa ostaja, da so ukrajinci zavrnili mir, ker njihovemu gospodarju ni bil v interesu. Zdaj pač imajo, kar so želeli. Uničeno državo in mastne profite ameriških orožarskih firm.

Sync je izjavil:

Jaz nekaj ne razumem. Ali je to zaradi take mržnje proti ZDA ali to nekateri podzavestno že iščete drugega gospodarja? Kaj pa EU??

Jbg, Cankar je imel prav.


Kolega, vi ste tisti, ki ste odvisni od gospodarja. Ostali smo za suverenost.

EU je birokratska diktatura, kjer se sankcionira vse, ki ne sledijo slepo nareku Bruslja (ki slepo hlapčuje američanom). Ker je za demokracijo bojda nujno potrebno enoumje...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

NuMaN ::

Sync je izjavil:

Jaz nekaj ne razumem. Ali je to zaradi take mržnje proti ZDA ali to nekateri podzavestno že iščete drugega gospodarja? Kaj pa EU??

Jbg, Cankar je imel prav.


Kaka mržnja proti zda? Gre za čisto računico.

O EU pa ne bi. Po zašfasanih zamaških zame ne obstaja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ruski hekerji grozijo Sloveniji z napadom na elektro sistem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25212176 (4249) gruntfürmich
»

V vzhodni Ukrajini internetni promet že teče prek Rusije (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3851226694 (171512) Pithlit

Več podobnih tem