» »

Slab signal T-2/A1

Slab signal T-2/A1

rutar11 ::

Živjo,

že nekaj let uporabljamo T-2 mobilno telefonijo. Do zdaj je vse delovalo brez težav, saj smo imeli vsi nastavljeno Mobitel omrežje. Odkar pa je T-2 letos začel sodelovati z A1, praktično nimamo več signala, čeprav živimo v Ljubljani.

Je kdo uspel kaj izboljšati s kakšno dodatno anteno, ki bi jo dal na hišo?

Zanima me, kateri ponudniki uporabljajo Mobitelovo omrežje?

Hvala in lep pozdrav.

beta1 ::

Ceneje bo, da menjaš operaterja in greš na Telekom, Izi, Spar mobil. Pozabi na repetitorje, predrago in še probleme lahko imaš z operaterjem.

lp
Huawei LTE CPE master.

starfotr ::

Problemov ne bo z operaterjem ampak z Akosom. Operaterji bodo motnje seveda prijavili njim.

Operaterjev z nacionalnem gostovanjem se že primarno ne izbira, ker je to smrt za živce.

Izbire je dovolj. In v bistvu karkoli ampak res karkoli drugega vzameš kot imaš sedaj bo svetlobna leta bolje.

cvalsr ::

Tudi jaz popiz... od tega prehoda naprej.
Ni signala. Sredi vasi s s 1500 prebivalci!
Pa signal je, a ni omrežja?!
Omrežja so tri, a na nobenega se ne morem prijavit, ne ročno ne samodejno?!
Sogovornik na drugi strani me ne sliši, ali pa jaz njega ne?!
Sem prijavljen na omrežje, a ni 'podatkov'?!
Internetno stran odpira minuto in več?!
Gostovanje v 'tujini' - Istra, 10 km od Slo meje - nemogoče vzpostaviti.
Itd...!
Da ne omenjam 'delovanja' interneta, in to na optiki!

Grem lepo na Telekom, čeprav je dražji.

Starfotr, ni mi čisto jasno, kaj misliš z "nacionalnim gostovanjem" - a to, da je bil T2 na Telekomovem omrežju oz. zdaj na A1, ker lastnega praktično nima? Če sem prav opazil, so mi to šteli v kvoto roominga (kot v tujini) ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

rutar11 ::

Slišal sem, da je imel Telekom neko akcijo mobilne telefonije za 1€. A kdo ve, če je to še aktualno?

Sepravi edina rešitev je Telekom, Izi mobil in Spar? Kaj pa HoT?

sbawe64 ::

Hot uporablja a1, tako kot bob.

Tretji operater je Telemach.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

beta1 ::

Predplačniški Mobi je zelo ugoden po novem. Pa še tu pa tam so kartice 10eur + 10eur gratis.
Huawei LTE CPE master.

vinkop ::

A1 omrežje ni problem, je enako kvalitetno, če ne še boljše kot Telekomovo. Problem je, ker gre to preko T2 in njegovo simko. Jaz recimo nimam niti najmanjših težav z A1 omrežjem pa imam nizkocenovca bob-a.....

Baja ::

meni se na a1 4g vzpostavi edge na data connectionu. yay! navodila so bla: nastavi ročno, nazaj na avtomatsko. ko sem nastavil nazaj na avto, je spet pobral telekom :) bo tako ostalo dokler bo delalo.

IL_DIAVOLO ::

A1 ima zadnje case kar tezave ja. Obcasno vrze ven omrezje na telefonu, tv je tudi precej hroscast. Ogled nazaj ven mece ali pa sliko prekinja. Obcasno se tudi internet povezava sesede, da je download speed iz nekih drugih casov. Se je pa zacelo dogajati sranje odkar so zaceli posiljevati z optiko.

Bo treba poiskati ustrezno alternativo. Telekom in neo se mi najbolj disi.

Ps: mobilni ni tak svoh, bi pa lahko blo boljse.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Snzh ::

Tistim, ki sedaj lovi slabse, je to zato ker je prej T2 gostoval pri Telekomu in ocitno ima na teh lokacijah A1 slabso pokritost. Na nekaterih lokacijah lovi boljse Telekom, na drugih A1, odvisno od pokritosti baznih postaj. T2 pokritost je pa itak neobstojeca.

Nima pa nekega pomena al si na T2 (ko gostujes na A1), Bob, A1... Med temi je razlika samo prioriteta, ki jo imas pri povezavi oz. baznih resourcih.

Jaz imam tudi na novo A1, prej sem imel Telekom in mi je na obali (predvsem v blizini Hrvaske meje) delal dosti boljse. (Sem pa tudi v obeh primerih bil na primarnih omrezjih torej; Telekom/A1)

Za lazjo predstavo:

  • Telekom

    • IZI

    • Spar Mobil

    • MegaTel


  • A1

    • Redo

    • Bob

    • Hot

    • T2 (*v gostovanju)


  • Telemach

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snzh ()

pixelzgaming ::

menjaj operaterja, nimaš druge. delam na a1 pa sem na ts ker nima smisla, pa bi lahko dobil ojačevalec for free. pa še na sluzbeno mi noben ne "gnjavi" :)
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Baja ::

tale a1 gostovanje je en velik BS. data connection in hotspot na telefonu se obnaša kot 33,6k modem.

zanimivo da t2 in bob data kartici na isti lokaciji laufata normalno.

CoreySteel ::

Moja ima HOT in sem "šokiran" zdaj izvedel v tej temi, da gostujejo pri A1 (mislil sem da pri Telekomu), ker njej dela vse perfektno, meni zdaj pri T2 ne dela nič in je skoraj tako kot da telefona nimam. Kličem s težavo, dobi me noben, mobilni internet ni omembe vreden...
Twitter: @CoreySteel_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 - mobilna telefonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5314823 (6957) broken/link
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15652774 (15102) V-i-p
»

Katerega operaterja priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6519687 (12442) Invictus
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6919348 (11350) PunkDude

Več podobnih tem