» »

Predsedniška debata Trump vs Biden

Predsedniška debata Trump vs Biden

Temo vidijo: vsi
««
21 / 73
»»

Colt1911 ::

Miki N je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Kaj fali tretjemu kandidatu ?


Po mojem je kaka proceduralna caka, Tamala je lahko avtomatično v igri brez vsega nominacijskega teatra, če Joe odstopi ali je "kovidiran", mogoče. Bodo avtisti povedali.


Mislil sem nestrankarskega RFK ali koga drugega izven teh dveh strank.

Imajo tudi : Samo da ni Oranžni Hitler / Dementni Pleničar ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

Miki N ::

Colt1911 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Kaj fali tretjemu kandidatu ?


Po mojem je kaka proceduralna caka, Tamala je lahko avtomatično v igri brez vsega nominacijskega teatra, če Joe odstopi ali je "kovidiran", mogoče. Bodo avtisti povedali.


Mislil sem nestrankarskega RFK ali koga drugega izven teh dveh strank.



Kaj RFK ne kandidira kot neodvisen kandidat in torej ni predmet debate? Vprašam. Jaz sem mislil v smislu, da verjetno je zdaj malo pozno za drugega kandidate znotraj Demokratske stranke, ker je bil Joe že uradno nominiran... samo če odstopi ali kaj drugega lahko po nekem pravilu Tamala avtomatično prevzame štafeto.

Skratka, to bo še hec. Američani so bili vedno dobri v komedijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Colt1911 ::

RFK že kandidira, ampak kolikšne so njegove možnosti za izvolitev ?
Logično bi bilo da bi ob takih dveh perlah vsi volili zanj.

Ja saj vem: Ni važno če je pismen, važno da je naš.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

Miki N ::

Oh-oh, menda se je oglasil Barry Obama in pravi da kao resno dvomi v smisel Joeve nadaljne kandidature. :|

Barryja si jaz predstavljam malo kot ameriško verzijo Tonyja Blaira - ga kao ni več, samo "the Dark Lord" je nekako vedno prisoten kot kak duh po hodnikih gradu. :))

Skratka izgleda, da zna Joe iti na dopust že to poletje. Ma saj mu bo pasalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

redtech ::

Še nekaj posnetkov od varnostnic.

https://www.zerohedge.com/political/sec...

Mah YT je že poln posnetkov, cela polemika okrog tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

StarMafijec ::

Meni je fascinantno to, da Secret Service sploh ne uporablja dronov.

CoolBits ::

Zanimivo da popolnoma nesposoben človek, ki bo tudi zaradi tega odstopil od kandidature dejansko predsednik, ki naj bi dobil največ glasov v zgodovini volitev :)) Demokracija v vsej svoji veličini.

kow ::

Colt1911 je izjavil:

RFK že kandidira, ampak kolikšne so njegove možnosti za izvolitev ?
Logično bi bilo da bi ob takih dveh perlah vsi volili zanj.

;(


RFK mi deluje bolj nor kot Trump in Biden skupaj. Noben normalen ne bo volil zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malidelničar ::

Trump je imel presenetljivo umirjen govor.
Prihodnji meseci bodo zanimivi, kar berem CNN je pritisk demokratov na odstop Bidna izjemen. Ampak zakaj tega niso naredili že 3-5 mesecev nazaj ali pa v prvem tednu po prvi debati?!?!?!
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Miki N ::

Ma to da mu je Barry rekel, da se mora spokati je po mojem že resen zadnji namig ... Hillary ne bo tako prijazna. >:D

pangro ::

V zda se podcenjuje antintrump vzdušje ki je butnilo na plano pri prejšnjih volitvah.

pangro ::

Za dobro demokratov upam da par biden-harris ostaja v igri in da biden in njegova ekipa ne bodo popustili pritiskom. Biden ima v žepu definitivno 82 miljonov volilcev, zakaj bi en del odšel k trumpu?

Eduardo ::

Trenutni podatki so kakor so in vse kaže da je Biden kar daleč zadaj.

mtosev ::

Upam, da najdejo kandidata/kandidatko, ki bo premagala Trumparda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Eduardo ::

Tomi Lahren je menda pred časom napovedala, da bo Newsom. :)

Malidelničar ::

mtosev je izjavil:

Upam, da najdejo kandidata/kandidatko, ki bo premagala Trumparda.

Ok, ampak tudi, ajde, recimo če hipotetično najdejo, ne vem Newsoma in uradno na konvenciji zamenjajo kandidata.
Bodo to volivci kar tako sprejeli in masovno volili za njega?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

StarMafijec ::

Ja, ker ne bo Trump in ne dementnež, pa še mlajši kot 80.

DarwiN ::

Ja, potem bo Kamala ali Newsom proti dementnežu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

mtosev ::

Malidelničar je izjavil:

mtosev je izjavil:

Upam, da najdejo kandidata/kandidatko, ki bo premagala Trumparda.

Ok, ampak tudi, ajde, recimo če hipotetično najdejo, ne vem Newsoma in uradno na konvenciji zamenjajo kandidata.
Bodo to volivci kar tako sprejeli in masovno volili za njega?

Predvidevam da večina ljudi ki še naprej želijo ohraniti svoje svoboščine in demokracijo bi glasovali za
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kayzon ::

mtosev je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

mtosev je izjavil:

Upam, da najdejo kandidata/kandidatko, ki bo premagala Trumparda.

Ok, ampak tudi, ajde, recimo če hipotetično najdejo, ne vem Newsoma in uradno na konvenciji zamenjajo kandidata.
Bodo to volivci kar tako sprejeli in masovno volili za njega?

Predvidevam da večina ljudi ki še naprej želijo ohraniti svoje svoboščine in demokracijo bi glasovali za


A lahko ze nehas trolat,ni blo smesno na zacetku in ni smesno zdej.

mtosev ::

A ker se ne strinjaš z menoj jaz tollam dobro. Jaz sem svoje mnenje povedal in bom še naprej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Če ne vidiš, da v teh časih v glavnem levičarji vzganjajo cenzuro in ukinjajo svobodo, potem si ali butast ali pa idiot.
Razen če trolaš.

Telbanc ::

Torej ste že ugotovili, da je Biden zgodovina.

Kdo bo zaj kandidat nadomestni?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

mtosev ::

Ne vidim tega, žal. Probaj to komu drugemu to razlagati. :))

Telbanc je izjavil:

Torej ste že ugotovili, da je Biden zgodovina.

Kdo bo zaj kandidat nadomestni?

Kamala Harris ali Newsom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

T440 ::

Ameriški demokrati bodo kot kaže v veliki meri povzeli volilni model, izumljen v Sloveniji. Tako kot je pol Slovenije volilo 'samo da ni Janša', tako bo pol ZDA volilo 'samo da ni Trump'.

Težava je v tem, da takšen pristop k volitvam daje, kako bi človek rekel, golobje rezultate. Le-ti so v primeru Slovenije zaradi majhnosti lokalizirani, v primeru ZDA bodo pa malo bolj globalni.

In čez leto, dve se bo pa cel planet praskal po glavi v smislu 'madona, tega pa res nismo pričakovali'....

Malidelničar ::

mtosev je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

mtosev je izjavil:

Upam, da najdejo kandidata/kandidatko, ki bo premagala Trumparda.

Ok, ampak tudi, ajde, recimo če hipotetično najdejo, ne vem Newsoma in uradno na konvenciji zamenjajo kandidata.
Bodo to volivci kar tako sprejeli in masovno volili za njega?

Predvidevam da večina ljudi ki še naprej želijo ohraniti svoje svoboščine in demokracijo bi glasovali za


Ok, mtosev ampak realno če gledaš Trumpov prvi mandat ni naredil nič ogrožujočega, od kje ta histerija?
Mislim, čist resno, dejansko verjetno, če ne bi glupim Kitajcem v Wuhanu ušel virus da smo imeli potem COVID, bi Trump gladko zmagal, oz. bi isto zmagal, če bi takrat bolj realno, malce bolj "državniško" reagiral na COVID in ne dopustil tistega prvega mismanagementa in debate okrog Ivermectina, kar so mu ga nato očitali do konca (čeprav je z programom Warp Speed spodbudil hitro razvitje cepiva).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

mtosev ::

Izpostavil bi 3 stvari katere sem si dobro zapomnil in to so 6th jan 2021, da je klical v Georgia, da mu najdejo več glasov kot jih je dobil, od VP Penca je zahteval, da ne certificira volitve, ker po njegovem je seveda on zmagal. Že te 3 stvari dobro pokažejo njegov karakter, ki pomeni, da ni primeren za predsednika.
Sedaj je na tebi, če ti je to dovolj, da vidiš, če je po tvojem sposoben biti predsednik. Zame žal ni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kow ::

Tole so dobri argumenti. Na Georgio sem ze cisto pozabil.

pangro ::

mtosev je izjavil:

Izpostavil bi 3 stvari katere sem si dobro zapomnil in to so 6th jan 2021, da je klical v Georgia, da mu najdejo več glasov kot jih je dobil, od VP Penca je zahteval, da ne certificira volitve, ker po njegovem je seveda on zmagal. Že te 3 stvari dobro pokažejo njegov karakter, ki pomeni, da ni primeren za predsednika.
Sedaj je na tebi, če ti je to dovolj, da vidiš, če je po tvojem sposoben biti predsednik. Zame žal ni.


Itak trump je kanta. Demokrati delajo paniko na podlagi nestrokovnih podatkov. Tko kot sem že rekel poslušajte Allana Lichtmanna in njegov sistem 13 ključev do bele hiše ki ima 9/10 score na zadnjih 10 volitvah. Ankete so kante in nimajo napovedne moči.

Gregor P ::

Hulk Hogan poskrbel za šov:P



Zaključek republikanske konvencije, na kateri so kot uradnega kandidata že tretjič nominirali Donalda Trumpa, ni minil brez šova. Zbrane je namreč pred Trumpovim govorom nagovoril nekdanji poklicni rokoborec Hulk Hogan.

V govoru se je razburil zaradi sobotnega poskusa atentata na Trumpa in ob tem s sebe s svojo značilno potezo strgal majico. Pod njo je nosil drugo majico z napisom Trump - Vance (novi republikanski kandidat za podpredsednika, op. a.) in pripis "Naredimo Ameriko spet veliko".

Množico je v govoru označil za "Trumpovce" (ang. Trumpites), Trumpa pa za "pravega ameriškega junaka".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

StarMafijec ::

Malidelničar je izjavil:


Ok, mtosev ampak realno če gledaš Trumpov prvi mandat ni naredil nič ogrožujočega, od kje ta histerija?

Kako to, da ne?
Če se le omejimo na zunanjo in obrambno politiko, ki je za nas najpomembnejša.

Predsednik je najprej po prevzemu odšel obiskat dve teokratski diktaturi, to je Savdsko Arabijo in Vatikan, poleg tega pa še Izrael.

Bi pričakoval, da bi najprej obiskal kako normalno državo.

Kasneje se ie družil z diktatorjem Severne Koreje.

Potem je slabil vojaško zavezništvo NATO.

Jaz bi rekel, da je to kar precej ogrožujočih stvari.

mtosev ::

Še nekaj sem se spomnil. ZDA je umaknil iz težko izpogajanega Iran nuclear deal-a.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Ne vidim tega, žal. Probaj to komu drugemu to razlagati. :))

Telbanc je izjavil:

Torej ste že ugotovili, da je Biden zgodovina.

Kdo bo zaj kandidat nadomestni?

Kamala Harris ali Newsom.


Da je biden zgodovina je jasno vsem ostalim, ti pač tega ne vidiš.
Je zgodovina. Če ne prej pa na volitvah.

mtosev je izjavil:

Zame žal ni.


kar je vseeno, ker tako ali tako ni tvoj predsednik.
Ti se ukvarjaj z musarco.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mato989 ::

mtosev je izjavil:

Izpostavil bi 3 stvari katere sem si dobro zapomnil in to so 6th jan 2021, da je klical v Georgia, da mu najdejo več glasov kot jih je dobil, od VP Penca je zahteval, da ne certificira volitve, ker po njegovem je seveda on zmagal. Že te 3 stvari dobro pokažejo njegov karakter, ki pomeni, da ni primeren za predsednika.
Sedaj je na tebi, če ti je to dovolj, da vidiš, če je po tvojem sposoben biti predsednik. Zame žal ni.



A dementn biden pa je al kaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mtosev ::

Saj izgleda, da bodo našli drugega kandidata.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kow ::

pangro je izjavil:

V zda se podcenjuje antintrump vzdušje ki je butnilo na plano pri prejšnjih volitvah.


Zna biti, da imas prav. Bomo videli na volitvah.

mtosev je izjavil:

Še nekaj sem se spomnil. ZDA je umaknil iz težko izpogajanega Iran nuclear deal-a.


To je pac politika in v tej potezi ni nekaj inherentno slabega/nezakonitega. Kot je recimo vplivanje na (neodvisno) sodstvo ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

mtosev je izjavil:

Saj izgleda, da bodo našli drugega kandidata.



Ce ga ne bi bi ti trdil da je odlicen kandidat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

mtosev: Iran-nuclear deal je bil slab in Trump je to večkrat povedal. Obama je s tem okrepil Iran, ki je po slabo izvedenem ameriškem umiku iz Iraka pobral nafto ('Iran took the oil').

Poanta Trumpa v zun. politiki je bila, da je Obama v resnici preveč popuščal - Putin se je takrat začel krepiti in Obame ni spoštoval - hkrati pa je vlekel nekatere neracionalne poteze (neustrezna reakcija na celotno Arabsko pomlad, Benghazi). To je posledica Hillary, ki se kot Secretary of State ni izkazala.

Trumpova logika v času njegovega mandata je bila, da se bo potegnil malo nazaj, ampak ko udari, bo udaril 'hard': zato je takrat takoj uredil likvidacijo Sulejmanija in po hitrem postopku Al Baghdadija. Istočasno pa si je Trump pridobil nekaj časa s Kitajci, ki jih je umiril (to politiko je celo nadaljeval Biden naprej) in celo Severne Korejce je umiril takrat.

Z Rusi je bil samo pragmatičen (naši imajo preveč teorij v ozadju glede prijateljstva s Putinom) ker je vedel, da je ISIS začasno večja grožnja. Zahteval pa je, da Bližnji vzhod po uničenju ISIS-a (uničenje ki se je zgodilo) sam uredi svoje zadeve in problemov ne 'izvaža'.

Glede NATA je Trump samo zahteval, da Evropa plačuje svoj delež in se ne gre freeriderstva. Ker to freeriderstvo je izpadlo tako, da Evropa nič ne daje za vojsko in vse za socialo in penzije. Istočasno pa še politično udriha po Američanih.

Trump je bil v resnici besen - in to je jasno dal vedeti v govoru v OZN - da Nemčija ne spoštuje vojaškh zavez in slabi strateško pozicijo Zahoda z Nordstreamom. Obstaja videoposnetek na Youtubeu ko se mu nemška delegacija smeji v fris, ko jih obtožuje - ampak na koncu se je izkazalo da je imel Trump prav.

Predstavljam si, da bo Trump imel podobno politiko: umik nazaj, pogajanja, ampak ko je treba udarijo z letastvom/Tomahawki na polno. Trump se glede vojske ne zajebava. Tip je pač dedec še stare šole.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

kow ::

ISIS ni bil vec resna groznja, ker ga je unicil ze Obama. Ko je Obami potekel drugi mandat, se je ze odvijala bitka za Mosul, kjer je bila moc ISIS-a dokoncno unicena.

Da je ISIS unicil Trump je "narativa", ampak podatki so jasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malidelničar ::

kow: to je res, tu se strinjam s tabo, da je boj proti ISIS-u in za Kurde začel že Obama, nadaljeval pa ga je z ubojem Al Baghdadija Trump. Je pa Trump velik del vojakov iz Sirije umaknil in dal kasneje še likvidirati Sulejmanija, zaradi napada na ameriške vojaške cilje v regiji (K-1 Air Base; zdaj Američanov ni več tam). Trump je jasno dal pogoje, 'Uredite svoje zadeve, se bomo pa trdo pogajali za nafto in resurse.'

Če gledamo nazaj je glede Arabske pomladi lahko biti pameten. Ampak sami Arabci oz. arabske liberalne, meščanske elite se niso izkazale in niso pokazale volje po reformi. Tu je bila napaka Obame in Clintonove, ki je polagala preveč upanja v neko demokratično gibanje med Arabci. Egipt je dober primer kako se je vse skupaj izjalovilo.
Trump je tudi gledal šibkost Evrope na tem področju: v Libiji so se Evropejci nekaj hvalili z no-fly zone potem jim je pa zmanjkalo kerozina in municije. Hollande/Cameron sta napačno takrat ocenila evropsko moč in podcenila težave v Libiji. In Trump je pravilno ocenil, da bo postavil bolj trde pogoje za Ameriško posredovanje v prihodnje.

Predstavljam si lahko, da bo Trumpova politika na BV nekaj takšnega:
1. če nam plačate vam pomagamo vojaško, pomoč v hrani itd, ampak odgovornost je vaša lastna (tu bo verjetno ciljal na Egipt, Jordanijo, ZAE, Bahrajn, Saudovo Arabijo). Zahteval bo, da Arabci poskrbijo za lastne ljudi in da se ameriški interesi po nafti in trgovanju spoštujejo.
2. vojaško se v velike konflikte ne bo spuščal - potencialno je tu nevarnost nadaljevanja državljanske vojne v Sudanu, kjer Trumpa ne briga kdo zmaga, prav tako Sahel, Somalija, Eritreja, Sirija, Arabski polotok itd.
Velik Trumpov minus tukaj je, ker ne vidi smisla pomagati Kurdom.
3. Izrael kot demokratični-vojaški garant miru - nadaljevanje politike Abraham accords - po mojem bo veliko zakulisnih dealov, da se spogaja diplomatsko-ekonomske odnose Izraela z vsaj nekaj arabskimi playerji, primarno Saudova Arabija, ZAE, še naprej pa umiritev z Egiptom.
4. vojaško bo Trump udaril zelo omejeno a blazno močno, če bo potrebno, če bo kdorkoli ogrožal trgovinske interese - torej potencialno uničujoči napadi na Hutije, Hezbollah, kakršenkoli ISIS itd.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Miki N ::

Če smo že v Nostradamus načinu... če bo Don izvoljen bo zunanja politika še bolj na stranskem tiru kot zadnjič, ker zdaj bo moral pa zdaj res porihtati "močvirje" če bo hotel preživeti, mogoče dobesedno. Zadnjič je preveč na izi vzel vse skupaj, blefiral z "lock her up" in se obkrožal z vsemogočimi liki prejšnjih administracij, ki so ga peljali scat. Zdaj bo bistveno bolj brutalno, za vse. To bo tista prava vojna, ne pa nek Youcrain.

Malidelničar ::

Miki N: definitivno. Zato podo njegovi izleti v zunanji politiki glede vojaških zadev omejeni, ampak kar bodo bodo tough, brez zajebancij.
On je tak tudi kot karakter, hoče, da se ga nasprotniki bojijo, ve, da smejo misliti, da bo pokazal popuščanje.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

paradajzos ::

Trump je revež med bogataši. Putin je zanj "bog i batina" s svojimi 250 milijardami in popolnim obvladovanjem Rusije. Proti Putinu je Trump v naravno podrejenem položaju in zato bo do Rusije mehek in popustljiv.
Putin je gospodar, Trump je vajenec.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.
Bella ciao!

c3p0 ::

Miki N je izjavil:

Če smo že v Nostradamus načinu... če bo Don izvoljen bo zunanja politika še bolj na stranskem tiru kot zadnjič, ker zdaj bo moral pa zdaj res porihtati "močvirje" če bo hotel preživeti, mogoče dobesedno. Zadnjič je preveč na izi vzel vse skupaj, blefiral z "lock her up" in se obkrožal z vsemogočimi liki prejšnjih administracij, ki so ga peljali scat. Zdaj bo bistveno bolj brutalno, za vse. To bo tista prava vojna, ne pa nek Youcrain.


Ne bo nič uredil glede močvirja, kot že zadnjič ni, samo gobca. Še zdaj je pohvalil SS, kako so super reagirali. Lahko bi sicer tako le rekel, v resnici pa samo čakal, da jih prepuca, a četudi zmaga, se to ne bo zgodilo. /trumptard out

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Saj izgleda, da bodo našli drugega kandidata.


Kako zdaj, če pa praviš, da ti tega ne vidiš?
Jaz sem zdaj že zmeden.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Malidelničar je izjavil:

mtosev: Iran-nuclear deal je bil slab in Trump je to večkrat povedal. Obama je s tem okrepil Iran, ki je po slabo izvedenem ameriškem umiku iz Iraka pobral nafto ('Iran took the oil').

Poanta Trumpa v zun. politiki je bila, da je Obama v resnici preveč popuščal - Putin se je takrat začel krepiti in Obame ni spoštoval - hkrati pa je vlekel nekatere neracionalne poteze (neustrezna reakcija na celotno Arabsko pomlad, Benghazi). To je posledica Hillary, ki se kot Secretary of State ni izkazala.

Trumpova logika v času njegovega mandata je bila, da se bo potegnil malo nazaj, ampak ko udari, bo udaril 'hard': zato je takrat takoj uredil likvidacijo Sulejmanija in po hitrem postopku Al Baghdadija. Istočasno pa si je Trump pridobil nekaj časa s Kitajci, ki jih je umiril (to politiko je celo nadaljeval Biden naprej) in celo Severne Korejce je umiril takrat.

Z Rusi je bil samo pragmatičen (naši imajo preveč teorij v ozadju glede prijateljstva s Putinom) ker je vedel, da je ISIS začasno večja grožnja. Zahteval pa je, da Bližnji vzhod po uničenju ISIS-a (uničenje ki se je zgodilo) sam uredi svoje zadeve in problemov ne 'izvaža'.

Glede NATA je Trump samo zahteval, da Evropa plačuje svoj delež in se ne gre freeriderstva. Ker to freeriderstvo je izpadlo tako, da Evropa nič ne daje za vojsko in vse za socialo in penzije. Istočasno pa še politično udriha po Američanih.

Trump je bil v resnici besen - in to je jasno dal vedeti v govoru v OZN - da Nemčija ne spoštuje vojaškh zavez in slabi strateško pozicijo Zahoda z Nordstreamom. Obstaja videoposnetek na Youtubeu ko se mu nemška delegacija smeji v fris, ko jih obtožuje - ampak na koncu se je izkazalo da je imel Trump prav.

Predstavljam si, da bo Trump imel podobno politiko: umik nazaj, pogajanja, ampak ko je treba udarijo z letastvom/Tomahawki na polno. Trump se glede vojske ne zajebava. Tip je pač dedec še stare šole.


Uf, tukaj pa mislim, da si preveč napisal in odgovora ne bo
Čeprav bi ga bilo lepo prebrati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Malidelničar ::

Evo, glede moje 4. točke, je en že opazil na X-u:

Trumpovo sporočilo Hamasu: "Hočemo naše talce nazaj in bolje je, da se vrnejo, preden prevzamem položaj, sicer boste plačali zelo visoko ceno."
https://x.com/AdamSpinta/status/1814238...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pangro ::

A ni to zanimivo. Trump bi mešal drek in šel kontra ameriskim, ukrajinskim, tajvanskim eu interesom samo da izpade kao en anti establishment jack. Ko se gre pa za Izrael je pa tipson simp vseh časov. S trumpom so republikanci izgubil identiteto in delujejo shizofreni.

Miki N ::

pangro je izjavil:

Ko se gre pa za Izrael je pa tipson simp vseh časov. S trumpom so republikanci izgubil identiteto in delujejo shizofreni.


Prej bi rekel zelo konsistentni. Lizanje židovskih riti JE identiteta ameriške politike že... počasi bo stoletje. ;)

Malidelničar ::

Evo, breaking news 8-)

Biden family discussing possible exit plan: Report
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
21 / 73
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biden zaspal na podnebni konferenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14325096 (5452) Ganon

Kognitivne sposbnosti Josepha Bidena (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6812682 (9861) BigWhale
»

Biden ukazal prvi zračni napad v Siriji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19932982 (24780) ajdov2

Več podobnih tem