» »

Predsedniška debata Trump vs Biden

Predsedniška debata Trump vs Biden

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Poldi112 ::

Prvi vtis - en živ dolgčas.

Biden sicer pozitivno presenetil z relativno malo momljanja in zgubljenosti, vseeno pa daleč od kompetentnega sogovornika.

Trump po drugi strani glede Ukrajine ni upal reči nič drugega, kot da se pod njim ne bi zgodila. Kar je razočaranje, glede na to, da je par dni nazaj jasno rekel, da je bil Putin sprovociran z širitvijo NATO.

Moderatorji kot da jih ni bilo. To bi lahko vodil AI, ki bi prižigal in ugašal mikrofone.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Miki N ::

V Normilandiji je cela panika. Na CNN in NYT čisto odkrito in neironično razmišljajo o tem, da bi se Joe umaknil. Čeprav po mojem je to zaigrano ... ker ni šans, da jih je Joe presenetil s svojim stanjem, toliko v zanikanju ni nihče, na MSM je vse bolj kot ne LARPanje. Bolj verjetno se mi zdi, da je to samo signal pred začetkom promocije nekoga iz rezervne klopi... samo koga? Domišlija mi ne seže dalj od Hillary, lol :))

Kodi ::

Poldi112 je izjavil:

Prvi vtis - en živ dolgčas.

Biden sicer pozitivno presenetil z relativno malo momljanja in zgubljenosti, vseeno pa daleč od kompetentnega sogovornika.

Trump po drugi strani glede Ukrajine ni upal reči nič drugega, kot da se pod njim ne bi zgodila. Kar je razočaranje, glede na to, da je par dni nazaj jasno rekel, da je bil Putin sprovociran z širitvijo NATO.

Moderatorji kot da jih ni bilo. To bi lahko vodil AI, ki bi prižigal in ugašal mikrofone.

Sicer ne vem kaj si ti gledal oziroma slišal toda po vseh "medijih" ravno" obratno kot TI tukaj nakladaš.
Polom SPET Bidna, hripav, zmeden... Trump pa napadalen, odločen...
Itak je bilo pa vse skupaj samo podje... eden drugega. Nastop s politiko ni imel nebene veze.

Sparkxl ::

Biden....omfg. Tip je za v dom za ostarele s 24/7 oskrbo, ne pa na čelu zda. Sramota za to državo.

In se mi poraja vprašanje: v kaki peesdi so demokrati, da niso sposobni sproducirati boljšega kandidata?

kamiKaZaA ::

Juhu, spet lahko komentiram temo o Trumpu. :D

Tak sem fasciniran, da niti ne vem kje vse naj začnem pisati o novem mirovniku, kateri bo končal vojno z Ukrajino takoj ko nastopi mandat, v orožarskem lobiju pa bodo tekle krokodilje solze, ko naslednjih 5 let ne bo nobene nove vojne in bo prodaja orožja stagnirala.

Sparkxl ::

Nope, rekel je da bo jo končal takoj ko je izvoljen, torej 2 meseca pred nastopom mandata :)

˙janezvalva ::

Poldi112 je izjavil:



Trump po drugi strani glede Ukrajine ni upal reči nič drugega, kot da se pod njim ne bi zgodila. Kar je razočaranje

To pa zato, ker se povprečnemu Američanu gladko j**e za Ukrajino.

David83 ::

˙janezvalva je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



Trump po drugi strani glede Ukrajine ni upal reči nič drugega, kot da se pod njim ne bi zgodila. Kar je razočaranje

To pa zato, ker se povprečnemu Američanu gladko j**e za Ukrajino.


Tako kot nam... torej si le nismo tako različni:|

Trump je bil dosti boljši predsednik, kot ta trenutni fosil, ki za drugam kot v dom za ostarele ni. Edina slaba stvar, ki jo je Trump naredil, je bil Google ban za Huawei.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

Poldi112 ::

Kodi je izjavil:

Sicer ne vem kaj si ti gledal oziroma slišal toda po vseh "medijih" ravno" obratno kot TI tukaj nakladaš


Gledal sem debato. Kako jo spinajo "svobodni mediji" pa nisem bral.

Vsi mediji so tudi vedeli, da ima Saddam WMD, pa da so rusi izvolili Trumpa, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na njih ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MadMen ::

Sparkxl je izjavil:

Biden....omfg. Tip je za v dom za ostarele s 24/7 oskrbo, ne pa na čelu zda. Sramota za to državo.

In se mi poraja vprašanje: v kaki peesdi so demokrati, da niso sposobni sproducirati boljšega kandidata?

Bodimo odkriti, Trump pri svojih 78 letih zgleda boljše samo zato ker je predebel.

Poldi112 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Sicer ne vem kaj si ti gledal oziroma slišal toda po vseh "medijih" ravno" obratno kot TI tukaj nakladaš


Gledal sem debato. Kako jo spinajo "svobodni mediji" pa nisem bral.

Vsi mediji so tudi vedeli, da ima Saddam WMD, pa da so rusi izvolili Trumpa, tako da se jaz ne bi preveč zanašal na njih ...

A ko Trump ne bo izvoljen bo pa spet jok in skoruptirane volitve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

kow ::

Poldi112 je izjavil:

Prvi vtis - en živ dolgčas.
Trump po drugi strani glede Ukrajine ni upal reči nič drugega, kot da se pod njim ne bi zgodila. Kar je razočaranje, glede na to, da je par dni nazaj jasno rekel, da je bil Putin sprovociran z širitvijo NATO.


Je Biden tako odvrnil: "Tako bos zrihtal, kot si zrihtal Kimija?"

Poldi112 ::

In kaj je mislil s tem?

Ker dejstvo je, da je Kim pod Bidnom z rusi sklenil vojaško sodelovanje. Da sploh ne omejnamo, da se pod Bidnom rusi in kitajci aktivno zbližujejo. Biden je tako v enem mandatu uničil pol stoletja prizadevanj USA, da ruse in kitajce držijo narazen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Chalky ::

Poldi112:: danes, 11:39:02

Biden sicer pozitivno presenetil z relativno malo momljanja in zgubljenosti, vseeno pa daleč od kompetentnega sogovornika.

Ne vem ali se šališ ali misliš resno. tole je bilo grozno gledati. Biden je pogorel na celi črti. Trump je manipulator ki ne odgovori na nobeno vprašanje vendar, ko govorimo o tem kdo je izgubljen in možgansko odsoten, vse skupaj ni niti blizu, Biden je v svojem svetu in tole je bilo težko gledati. Niti enega stavka ni sestavil skupaj tako kot bi ga normalen zdrav človek.

Ni se potrebno sprenevedati. Še na CNN-u in MSNBC-ju niso mogli verjeti. Sem 100% da bo prišlo do zamenjave kandidata. Kar se tiče pripravljenosti je Trump bistveno bolj pripravljen, ni se potrebno sprenevedati. Trump je že celo življenje pred kamerami. Če si bil pozoren včeraj je bil Trump bistveno bolj miren kot po navadi, saj si je Biden sam kopal jamo vsakič ko je odprl usta. Biden je bil tako slab, da kljub temu da Trump ni odgovoril na skoraj nobeno vprašanje je cel fokus bil na Bidenu, ki ni sestavil niti enega normalnega stavka skupaj.

Je že res da sta oba že stare, vendar primerjati Trumpa in Bidena vsaj kar se tiče tekočega govora in prisotnosti so razlike gromozanske. Demokrati naj se nehajo sprenevedati in spremenijo kandidata ker drugače bo zmagal Trump. In to zlahka. Normalen kandidat bi premagal Trumpa, vendar demokrati ne dovolijo. Bernie ali pa JFK bi bila dovolj za zmago vendar demokrati tega nikoli ne bodo dovolili.

Poglej si družabna omrežja, vsi se norčujejo iz Bidena, Trumpovih laži sploh nihče ne omenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

mtosev ::

Baje je Biden imel prehlad.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Chalky ::

mtosev je izjavil:

Baje je Biden imel prehlad.


Brezvezen izgovor. Če imaš prehlad imaš po navadi suho grlo. Biden ima probleme malce višje in sicer je problem podstrešje. Biden ima demenco, ni se potrebno sprenevedati. To vsi vedo tudi demokrati.

kow ::

https://www.factcheck.org/2024/06/factc...

Ocitno sta oba vecino casa klobalasa neumnosti...

Rambutan ::

Chalky je izjavil:

Poldi112:: danes, 11:39:02

Biden sicer pozitivno presenetil z relativno malo momljanja in zgubljenosti, vseeno pa daleč od kompetentnega sogovornika.

Ne vem ali se šališ ali misliš resno. tole je bilo grozno gledati. Biden je pogorel na celi črti. Trump je manipulator ki ne odgovori na nobeno vprašanje vendar, ko govorimo o tem kdo je izgubljen in možgansko odsoten, vse skupaj ni niti blizu, Biden je v svojem svetu in tole je bilo težko gledati. Niti enega stavka ni sestavil skupaj tako kot bi ga normalen zdrav človek.

Ni se potrebno sprenevedati. Še na CNN-u in MSNBC-ju niso mogli verjeti. Sem 100% da bo prišlo do zamenjave kandidata. Kar se tiče pripravljenosti je Trump bistveno bolj pripravljen, ni se potrebno sprenevedati. Trump je že celo življenje pred kamerami. Če si bil pozoren včeraj je bil Trump bistveno bolj miren kot po navadi, saj si je Biden sam kopal jamo vsakič ko je odprl usta. Biden je bil tako slab, da kljub temu da Trump ni odgovoril na skoraj nobeno vprašanje je cel fokus bil na Bidenu, ki ni sestavil niti enega normalnega stavka skupaj.

Je že res da sta oba že stare, vendar primerjati Trumpa in Bidena vsaj kar se tiče tekočega govora in prisotnosti so razlike gromozanske. Demokrati naj se nehajo sprenevedati in spremenijo kandidata ker drugače bo zmagal Trump. In to zlahka. Normalen kandidat bi premagal Trumpa, vendar demokrati ne dovolijo. Bernie ali pa JFK bi bila dovolj za zmago vendar demokrati tega nikoli ne bodo dovolili.

Poglej si družabna omrežja, vsi se norčujejo iz Bidena, Trumpovih laži sploh nihče ne omenja.


Biden je bil relativno OK, saj je že par let očitno, da je močno senilen. Ponavadi mu gre še slabše. Tokrat so mu zmešali dober koktajl.

Pomenljiva pa je poplava člankov, kako je kar naenkrat treba Bidna zamenjati. Do zdaj so ga vsi zagovarjali in opravičevali še pri večjih izpadih. Zanimivo bo samo to, kdo ga bo zamenjal. Jest sem že dolgo nazaj napovedal, da ga bo zamenjal G. Newsom.

https://twitter.com/RodDMartin/status/1...

Thing we know:

1. The insiders knew Biden was like this.

2. They didn’t have to agree to any debate at all. They certainly didn’t have to propose and show up for the earliest debate in history.

3. So they humiliated Biden deliberately, but only after the primary voters get no say, yet early enough pre-Convention for the insiders to pick his successor before the fall campaign.

This has been the plan for a long, long time.

Chalky ::

Rambutan

Biden zagotovo ni bil ok, ne vem če sva gledala isto soočenje. Tako slabo še ni bilo. Še CNN, MSNBC in ostali MS mediji so priznali da je bilo tole izjemno slabo če ne kar katastrofalno. Tu sploh ne gre za senilnost ampak demenco, Biden je možgansko "mrtev".

2 možnosti sta, Michelle Obama ali Newson. Newson bi proti Trumpu izgubil, Michelle Obama bi po mojem zmagala. Prva ženska plus black.

Kar se tiče strinjanja o debatah je pa že od nekdaj tako da bi morale biti vsaj 3 debate. Ker Biden ni priseben želijo demokrati namerno izpustiti debate, zdaj vemo zakaj. Biden je zadnjih 5 dni preživel v Camp Davidu kjer naj bi se pripravljal na to debato. 5 dni, in to je končni rezultat? Trump ima pa vsak dan zborovanja in tako ostane "oster" in pripravljen.

Zanimivo bo zdaj videti kaj se bo zgodilo. Trump in Biden sta se strinjala za 2 debati, Trump je zahteval celo še dodatne debate, vendar sem zdaj skoraj prepričan da bo Trump naredil 180% obrat in da ne bo več debatiral z Bidenom. Obstaja možnost da bo zdaj Trump tisti ki bo namerno izpustil debato in tako vrnil demokratom. Biden se je pošteno podelal v hlače v tem primeru.

Zakaj bi Trump sploh še debatiral z Bidenom. Filma je dovolj za propagandne oglase vse do Novembra. To je vse kar je potreboval Trump.

https://x.com/nicksortor/status/1806558...

delavec44 ::

Če vemo, da je to Biden po 1 tednu intenzivnega treninga s top svetovalci na to debato, je to zanje polom.

Kako oboji ne sproducirajo enega normalnega (mladega) kandidata je pa absurdno.

Poldi112 ::

Meni se ni zdelo tako slabo - sem pa imel nizka pričakovanja, glede na to, kako zmedeno Biden deluje zadnja leta.

Ga je pa debata pošteno utrudila. Mu je morala žena pomagati z odra.

Ne vidim razloga, da Trump ne bi želel ponovno debatirati - saj od nadaljnih debat lahko pričakujemo podobno, ali pa še slabše stanje Bidna - posledično bi morale biti debate Trumpu v interesu.

Glede obrata demokratskih medijev pa sem tudi sam mnenja, da ga mečejo pod avtobus, da ga brez volitev zamenjajo. Samo ne verjamem, da bo Michelle. To bi bila še večja katastrofa kot Hillary, ki je bila vsaj senatorka. Po katastrofalni podpredsednici Kamali pa tudi dvomim, da bodo demokrati še v tretje tiščali žensko v ospredje zgolj zato, ker je ženska. Woke oslarije nimajo več vpliva, kot pred leti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Chalky ::

delavec44 je izjavil:

Če vemo, da je to Biden po 1 tednu intenzivnega treninga s top svetovalci na to debato, je to zanje polom.

Kako oboji ne sproducirajo enega normalnega (mladega) kandidata je pa absurdno.


To kar se tiče let ni tako pomembno. Trump je mentalno na odličnem nivoju. Je manipulator o tem ni dvoma ampak kar se tiče ostrine je za svoja leta v izjemno dobrem stanju. Lahko imaš nekoga ki je mlajši in bistveno slabši mentalno. Leta niso problem, problem je zdravje in tega Biden nima.

Posnetek spodaj
https://x.com/BubblesInTank/status/1802...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Chalky ::

Trump je takoj po soočenju iz Atlante odpotoval v Virginijo kjer bo imel zborovanje:
https://x.com/DanScavino/status/1806556...

Biden bo verjetno potreboval vsaj kakšen teden da se vsaj približno postavi na noge. Jaz samo ne razumem demokrate, ali res pričakujejo da bodo dobili volitve brez kakršnih koli zborovanj in da bodo vse skupaj dobiti preko propagandnih oglasov? To niso več Kovid času kjer so imeli demokrati dober izgovor da je Biden ostal v hiši. Demokrati so povsem zgrešili s svojo kampanjo. Še Kamale ni nikjer, bi pričakoval da bo vsaj malo pomagala v teh kriznih časih, pa nikjer nikogar.

Poldi112 ::

Kamala mu dejansko najbolj pomaga tako, da se ne pojavlja v javnosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Naslednja debata bo septembra.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

StarMafijec ::

Tokrat le dve debati in obe zgolj kratek čas.

Strogi pogoji za participacijo tretjih kandidatov.

IL_DIAVOLO ::

Bogi Biden, bi raje v DSO-ju igral tombolo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mailer ::

Res ni primeren za katerokoli funkcijo. Saj tudi Trump verjetno ni, je pa trenutno zagotovo boljša izbira od obeh.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miki N ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bogi Biden, bi raje v DSO-ju igral tombolo.


Ja, samo glede na njegovo stanje bi jo spušil.

StarMafijec ::

Verjetno je Biden še vedno boljša izbira, saj je bolje vodljiv, Trumpa je težje obvladati, pa še bolj komprimiran je s sodnimi postopki.

Jarno ::

Debata hmmm, sedaj so na vrsti špekulacije, kdo bo Bidna nadomestil kot demokratski predsedniški kandidat. Sad but true.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Scaramouche3 ::

Še demosi v Murici vidijo da bi morali že prej izbrati močnejšega kandidata!

Jarno ::

Cmon, vsi smo videli in vedeli, cesarjeva nova oblačila. Že leta nazaj. Biden ni bil slab vzdolž svoje dolge kariere, ampak to bi moralo biti to. En mandat.
#65W!

gusto ::

Jaz sem edino presenečen, da so vsi sedaj kar naenkrat presenečeni, medtem ko cesar že nekaj časa hodi gol. Kako niso tega videli že prej? To ne razumem.
Have you tried turning it off and on again?

Glugy ::

Jz že v štartu nisem mogu razumet zakaj so Bidna izbral za kandidata, res bedasta napaka demokratov. Ta Trump pa itak se gre post-resnico ( čist isto taktiko ima ruska propaganda ), polno ga je enih manipulacij, zavajanj in laži. Biden je največje darilo za Trumpa. Problem je sam ker če bo ZDA imela še en mandat Trumpa bo ta tok razrahljal institucije da ZDA ne bo nikol opomogla. Nekaj takega bo kot Orban kjer bo neka nižja oblika demokracije, bolj dramsko-cirkusantske kot realne demokracije torej ( no do neke mere je že zdej ampak da se še globje it v idiokratstvo - samodržništvo ).

Po drug stran pa Biden z svojimi pešajočimi mislimi nekak ne more resno upravljati države. To je absolutno neodgovorno. Res ne razumem ZDA zakaj izbirajo take starčke za predsednike. Obe stranki tekmujeta kdo bo večjega idiota postavil za kandidata. Res noro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Utk ::

Aha, Trump in Orban pomenita neko navidezno demokracijo, če pa predsednika _nekdo_ upravlja dobesedno kot marioneto, fizično in mentalno, je pa to višek demokracije.

Pri Trumpu in Orbanu se ve kdo je šef, in jih je izvolil. Kdo vlada zdaj ko "vlada" Biden? Tega verjetno še on sam ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Poldi112 ::

Glugy je izjavil:

Obe stranki tekmujeta kdo bo večjega idiota postavil za kandidata. Res noro!


Obe pač ne, republikanci so imeli volitve in volilci so se odločili za Trumpa. Demokrati, po drugi strani, niso hoteli niti slišati o volitvah, in sedaj imajo RFK Jn. kot neodvisnega kandidata, namesto da bi bil demokrat, ki bi za dobro jutro premagal Trumpa. Ne dosti drugače kot prejšnjo rundo, ko so sabotirali Bernija, da je Hillary lahko zmagala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Glugy ::

Utk je izjavil:

Aha, Trump in Orban pomenita neko navidezno demokracijo, če pa predsednika _nekdo_ upravlja dobesedno kot marioneto, fizično in mentalno, je pa to višek demokracije.

Pri Trumpu in Orbanu se ve kdo je šef, in jih je izvolil. Kdo vlada zdaj ko "vlada" Biden? Tega verjetno še on sam ne ve.


Ja ne sej to je dobr komentar pa je na nek način tud res sam po drug stran pa tud za Trumpa ne vemo čisto če ni vsaj do neke mere marioneta Putina. Ne gre se za to da bi imel dobro izbiro ker je ni. To je tekma v tem kdo bo slabši.

gozdar1 ::

Za trumpom stojijo raznorazni desni think tanki,..tipa, ki ni v življenju v roke prijel bibilije podpirajo krščanski nacjonalisti.

V marsičem nadaljevanje reganove plitike deregulacij, ki je naredila ogromno škode, kitajska kot nasprotnik #1...

Project 2025 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

lynxslo5 ::

Demokrati imajo velik problem in se streljajo v lastno koleno saj forsirajo DEI politiko in sta jim jim rasa in spol pri izbiri kandidatov bolj pomebna kot pa njihova sposobnost. Če bodo zamenjali Bidena, ga ne bo nadomestil kakšen sposoben beli moški, ampak Kamala Harris, ki je nesposobna in nepopularna, vendar jo forsirajo samo zato, ker je temnopolta in ženska. Kamala Harris je ravno tako nepopularna kot Biden, ne podpirajo jo niti črnci, ki so najbolj zvesta volilna baza Demokratov.

Poldi112 ::

Pa grejo sodbe o "insurrection" po gobe:

https://www.nytimes.com/live/2024/06/28...

The Supreme Court ruled on Friday that prosecutors had overstepped in using an obstruction law to charge a member of the mob that stormed the Capitol on Jan. 6, 2021.
...
The most prominent defendant charged using the law in question is former President Donald J. Trump, as part of the federal case accusing him of plotting to subvert the 2020 election.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

asdf_jklc ::

Biden je kar dobra prispodoba v kakšnem stanju so danes ZDA. Tudi jaz kot američan nebi volil dedija, ki fejst smrdi po kislem in sirje v plenice. Demokrati so zajebal s DSO predsedniškim kandidatom. Pod Trumpom pa dobrodošla Rusija v Evropi, Ukrajina bo pa zgodovina in Biden je danes ponoči volitve izgubil. Tudi ne bom presenečen, če bo državljanska vojna v ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

otago ::

Biden se je slabo odrezal. Ima pa Trump za sabo zdaj vso desno mašinerijo s Project 2025. Tokrat bo pripravljen.

Chalky ::

Glugy je izjavil:

Jz že v štartu nisem mogu razumet zakaj so Bidna izbral za kandidata, res bedasta napaka demokratov. Ta Trump pa itak se gre post-resnico ( čist isto taktiko ima ruska propaganda ), polno ga je enih manipulacij, zavajanj in laži. Biden je največje darilo za Trumpa. Problem je sam ker če bo ZDA imela še en mandat Trumpa bo ta tok razrahljal institucije da ZDA ne bo nikol opomogla. Nekaj takega bo kot Orban kjer bo neka nižja oblika demokracije, bolj dramsko-cirkusantske kot realne demokracije torej ( no do neke mere je že zdej ampak da se še globje it v idiokratstvo - samodržništvo ).

Po drug stran pa Biden z svojimi pešajočimi mislimi nekak ne more resno upravljati države. To je absolutno neodgovorno. Res ne razumem ZDA zakaj izbirajo take starčke za predsednike. Obe stranki tekmujeta kdo bo večjega idiota postavil za kandidata. Res noro!


Dodal bi da se v ZDA počasi dogajajo neke spremembe, starčki odhajajo. Samo v zadnjih 2 letih Pelosi, Feinstein, Mcconnell, Mccain že pred leti itd. Počasi se bodo stvari spremenile, bo trajalo nekaj desetletij vendar se že zdaj pozna da bo prišlo do sprememb. Morajo pa tudi uvesti term limits ker tole res ni več normalno da imaš starčke ki sedijo v Kongresu do konca svojih dni. Enako velja za supreme court kjer je sodnik tam do smrti če tako hoče. To je noro, ko pomisliš.

Drugače pa jaz čez dalje bolj ugotavljam da so ZDA enostavno prevelika država da bi lahko en sam človek razrahljal institucije. Podobno velja za te proteste okoli vojne v Gazi, ki so pred meseci potekali po Ameriki in so se zdaj umirili. Enako kot takrat v tistem primeru Gorge Floyda, protesti so potekali po določenih zveznih državah medtem ko je večina Amerike počela druge stvari.

Off topic: zadnjič sem gledal nek posnetek potovanja po Montani ko je človek 10 dni potoval po Montani. To je povsem drug svet. Ko poslušaš tam ljudi in ko spremljaš njihovo kulturo bi lahko zlahka rekel da gre za samostojno državo. Pa veš kako velika je Montana, pa je praktično prazna. Ljudje tam živijo povsem drugačno življenje kot v ostalih zveznih državah, in tako je povsod po Ameriki. Zato ne obstaja primer oziroma dogodek kjer bi prizadel celotno Ameriko.

Kar želim povedati je, da mediji velikokrat napihujejo dogodke ki se dogajajo po Ameriki. Mi v Sloveniji pa si sploh ne morejo predstavljati kako vse skupaj tam izgleda, ker smo enostavno premajhni. Če bi se v Sloveniji recimo zgodil kakšen večji dogodek bi o tem v Sloveniji govorili še naslednjih 50+ let ker bi to dejansko imelo vpliv na vse ljudi, v ZDA je povsem druga zgodba.

Še pri 11 Septembru celotna Zahodna obala sploh ni mignila, zakaj bi če se je pa vse skupaj zgodilo 4500 km stran, na drugi strani države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

FireSnake ::

Naj naš zet zmaga (najboljši predsednik po Clintonu), da se norija (neumna vojna) v Evropi konča.
Nemara zna še von der fajzerjevo disciplinirati. Mi je ne znamo! Pa še kar jo tiščimo naprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

voov ::

FireSnake je izjavil:

Naj naš zet zmaga (najboljši predsednik po Clintonu), da se norija (neumna vojna) v Evropi konča.
Nemara zna še von der fajzerjevo disciplinirati. Mi je ne znamo! Pa še kar jo tiščimo naprej.


Brez veze. Naj zmaga raje Biden, naš zet pa naj začne državljansko vojno redneckov proti bogatim. Če se bojo med sabo tepli, bojo vsaj ves preostali svet pustili pri miru.

Ukrajinska vojna bi bila v mesecu ali dveh končana.

Von der Lajnovi je pa treba samo poiskati delnice EU oražarske industrije, pa imamo enkrat za vselej mir pred njo. Preveč navija za vojno, da ne bi bila korupcija zadaj.

Utk ::

Če bi bil Biden tip človeka, ki se umakne takoj ko mu nekdo reče, da nečesa ne more, ne bi nikoli postal predsednik US of A. Tako da sam se sigurno ne bo umaknil. Da ne more zmagat je tudi jasno. Da naredijo lahko več škode kot koristi, če ga na silo umaknejo, je tudi zelo možno.
Edini izhod je, da ga po nesreči in slučajno začne kaj zdravje zafrkavat, po možnosti fatalno...

voov ::

Utk je izjavil:

Če bi bil Biden tip človeka, ki se umakne takoj ko mu nekdo reče, da nečesa ne more, ne bi nikoli postal predsednik US of A. Tako da sam se sigurno ne bo umaknil. Da ne more zmagat je tudi jasno. Da naredijo lahko več škode kot koristi, če ga na silo umaknejo, je tudi zelo možno.
Edini izhod je, da ga po nesreči in slučajno začne kaj zdravje zafrkavat, po možnosti fatalno...


Zakaj ZDA ne privoščiš ene poštene državljanske vojne? Se ti ne zdi, da si jo, po toliko let uničevanja drugih držav, zaslužijo?

gozdar1 ::

Za začetek ker svet rabi zda, kot protiutež, kitajski, pa tudi rusiji in podobnim. Umik zda pomeni več vojn spospdov med raznimi plemeni,..recimo rusija bo poskušala širit vpliv po evropi in kot vidimo tudi z vojsko.

Tody ::

Telbanc ::

Z Bidnom je konec. Verjetno ne bo zdržal do volitev.

Treba ga zamenjat pred volitvami. Z mlajšim, nasprot katerega bo Trump deloval podobno kot zaj deluje Biden.

Oba sta prestara za to funkcijo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biden ukazal prvi zračni napad v Siriji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19928302 (20100) ajdov2

Več podobnih tem