» »

Popravilo osvetlitve ozadja TVja

Popravilo osvetlitve ozadja TVja

Steinkauz ::

2020 kupil TV MEDION LIFE X16590.

3 leta garancije, crkne backlight malo pred 4im letom.




Medion servis pravi, da je potrebno menjati celoten zaslon in se ne splača.
Meni je to malo čudno, zakaj nebi menjal samo led osvetlitve ozadja (al pa napajalnika zanj)
Sem pisal par ostalim, pravijo da Medion znamke ne popravljajo.

Kaj pozna kdo kak servis, ki bi se vseeno lotil tega?
Oziroma se je kdo slučajno sam lotil tega in mu je uspelo popravit?

Če ne roma v smeti, kar je dost slabo, da celoten TV leti, ker je en led trak crknu ;((

stara mama ::

Ne rabiš, samo nikomur se ne da ukvarjat s tvojo TV (beri: ne splača se NJIM)
Na Aliexpresu dobiš teh LED trakov za osvetlitev ozadja ko dreka, edino nalogo ki jo moraš naredit je, da pogruntaš kdo je proizvajalec zaslona za medion.
Kupiš ustrezni trak, razdreš in zamenjaš (ponavadi so zraven še leče)

Takle to zgleda:
https://www.aliexpress.com/item/3281167...

Zgodovina sprememb…

Hudobec82 ::

Kje ti živiš? Kitajske elektronike ne popravla noben že vsaj 15let. Ni brez razloga tok pocen. Lahko da se motim, ampak edin kak Sony bi si upal še nest na seris po 4 letih.

Steinkauz ::

No, ker ni noben servis se hotu s tem ukvarjat, sem se odločil, da bom sam razstavil.








Je v bistvu dosti bolj preprosto in modularno, kot sem si predstavljal.

V uporabi je bil samsung led padel, led trakove sem pa tudi uspel najt na aliexpress.
Je 10 led trakov tipa A in en led trak tipa B, ki poveže levo z desno polovico.
Očitno je tale trak B delno crknil.

Žal nism bil dovolj pazljiv s samim led panelom in je na enem delu počil in se "razlil".
Tudi led trakovi so prikovani v ohišje, tko da nebi bilo ravno enostavno zamenjati.

Tako da je vseeno romal na smetišče, sm se pa neki naučil o sestavi TVjev.

tony1 ::

Hudobec82 je izjavil:

Kje ti živiš? Kitajske elektronike ne popravla noben že vsaj 15let. Ni brez razloga tok pocen. Lahko da se motim, ampak edin kak Sony bi si upal še nest na seris po 4 letih.


Popraviti se da tudi Panasonice (plazme in LED TVje (so?) delali na Češkem), na servisu elektronike so mi b.p. zamenjali osvetlitev na 10 let starem TVju...

Daniel ::

Ti led trakovi so zgleda namensko narejeni slabo. Pri nas sem na enem malem LGju menjal sam, kar je pozneje rezultiralo v eni tanki črti v spodnjem delu ekrana ampak za 20 eur stroška bo ok, tv pa še zmeraj dela. Na drugem večjem 43" LG sem dal menjati tv servisu, kar je stalo 180 oz. več kot je bil tv takrat vreden. Dela še zmeraj, se pa ob določenih kadrih vidijo vse ledice direkt skozi ekran.

tony1 ::

"Dela še zmeraj, se pa ob določenih kadrih vidijo vse ledice direkt skozi ekran."

Nekaj ne štima, morda LED niso čisto prave... Če bi bile ustrezne, bi moral biti TV kot nov...

torentino ::

Zamešal si zaporedje teh zadevic na sliki.

d4vid ::

Steinkauz je izjavil:

No, ker ni noben servis se hotu s tem ukvarjat, sem se odločil, da bom sam razstavil.








Je v bistvu dosti bolj preprosto in modularno, kot sem si predstavljal.

V uporabi je bil samsung led padel, led trakove sem pa tudi uspel najt na aliexpress.
Je 10 led trakov tipa A in en led trak tipa B, ki poveže levo z desno polovico.
Očitno je tale trak B delno crknil.

Žal nism bil dovolj pazljiv s samim led panelom in je na enem delu počil in se "razlil".
Tudi led trakovi so prikovani v ohišje, tko da nebi bilo ravno enostavno zamenjati.

Tako da je vseeno romal na smetišče, sm se pa neki naučil o sestavi TVjev.


Zanimivo, da sveti pol ledic, kar sem jaz šravfal, je zaradi ene ledike crknilo vse.
Sem ravno zadnjic tudi jaz eno Tesla TV dal narazen, zamenjal ledice (s fenom prispajkal nove) in sestavil. Zal, kot tudi jaz nisem bil dovolj pazljiv in 42" panel razlil...
Par ur dela za to, da bom TV vseeno peljal na odpad...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ales ::

Kaj se vama je zgodilo, da je počil panel, se je preveč zvil pri manipuliranju?

V vsakem primeru je pohvalno, da sta se lotila, če servis ni hotel. Edino za "učenje" je morda bolje vzet nek čisto pokvarjen TV in se na njem naučit cake pri razstavljanju, pa če poči, poči. Ampak nima vsak doma zaloge pokvarjenih TV-jev za kaj takega...

torentino ::

Včasih je dovolj samo noht na kakem strateškem vogalu, najbolj kritični del. Najboljše je stvar dvignit z vakuumskimi prijemalkami, 5€ pri kitajcu. Najbolj svinjsko do sedaj sem pa doživel pri enem 55" Philipsu, kratkomalo so panel zalepili na okvir. Enkrat samkrat. Res pa, da poredko izvajam take akrobacije, ker nimam prostora.Splača se pa sploh ne.Edino za dvigovanje egota. Če je EU lahko predpisala ravne kumarice, bi morala tudi zamenljive led trakove na vodilu, da jih kar potegneš ven iz panela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetlitev kuhinjskega pulta

Oddelek: Loža
14819 (226) KTr1sk
»

Smart LED traki Yeelight?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171059 (287) starfotr
»

Katero podelementno kuhinjsko svetilo?

Oddelek: Loža
473814 (1706) Avenger
»

Upravljanje LED traku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6902 (594) MoRp
»

MG5 EV 2021 Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
937404 (5922) PrimoZ_

Več podobnih tem