» »

Trak z LEDicami, problem pri dodajanju indukcijskega stikala

Trak z LEDicami, problem pri dodajanju indukcijskega stikala

nodrim ::

Lep pozdrav in dober večer :)

Torej, kupil sem komplet LEDic na traku, z že povezanim napajalnikom in malim daljinskim upravljalnikom za izbiro barve in različnih efektov itd. Zaporedno takoj za napajalnikom je vezano še običajno stikalo za svetilke ipd.

Do tu vse lepo in pravilno deluje. Zdaj pa sem nabavil še dodatno indukcijsko stikalo, ki sem ga enako vezal zaporedno takoj za že prej omenjeno stikalo za svetilke.

Vezava zdaj: napajalnik - običajno stikalo za svetilke - indukcijsko stikalo - trak z LEDicami

Vse skupaj še vedno normalno deluje, edino indukcijsko stikalo ne izklopi LEDic popolnoma, ampak jih samo rahlo zatemni, ko z roko zamahnem nad stikalom. Moje vprašanje pa je naslednje: Ali je problem v vezavi indukcijskega stikala ali pa se v nečem ne skladajo nazivne napetosti in tokovi?

Podatki so na slikah tu:

 NAPAJALNIK 1

NAPAJALNIK 1


 NAPAJALNIK 2

NAPAJALNIK 2



 Indukcijsko stikalo 1

Indukcijsko stikalo 1


 Indukcijsko stikalo 2

Indukcijsko stikalo 2


 Indukcijsko stikalo 3

Indukcijsko stikalo 3

int47 ::

Izgleda, da je tvoje "indukcijsko stikalo" v resnici dimmer. Naštudiraj navodila zanj.
Za hitrejši odgovor daj več podatkov o komponentah, ali pokliči tega strica.

nodrim ::

Hvala za odgovor. Več podatkov o komponentah žal nimam, je pa res tudi dimmer, vendar bi moral delovati v razponu 10%-100% in tudi kot stikalo za vklop/izklop. Ob pritisku vklop/ali izklop, ob zadržanju pa spreminjanje svetlosti od 10%-100%

Trenutno pa ob vsakem dotiku samo rahlo zniža svetlost in ob naslednjem dotiku spet povrne svetlost na prejšnjo 100 % raven. Nikakor pa ne spreminja po celotnem razponu od 10 % - 100 %.

V specifikacijah je samo navedeno 12-24V; max Load 5A 12V, 3A 24V; 10%-100% stepless dimming range; Switch type: touch on/off switch; Features: dimmable
V komentarjih in ocenah pa ostali opisujejo tudi vklop LEDic in ne samo dimming.

Na voljo imam tudi multimeter, je možno kaj pomerit in izvedeti kaj dodatnega?

A. Smith ::

Koliko toka ledice vlečejo?

Če z dimmanjem na 10% ostane od 5A še 500mA, je to lahko dovolj, da ledice še močno svetijo. Ponavadi DC dimmer niža tok, saj so ledice tokovno breme.

Skratka misli, da je tvoj dimmer narejen za prevelik maksimalni tok, zato ga pri zatemnjevanju premalo omeji in ti led trak še naprej močno sveti. Jaz bi poskusil z drugim, švohnejšim dimmerjem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425893 (5105) matobeli
»

Dimmer in led luc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181647 (1293) Tidule
»

Katero podelementno kuhinjsko svetilo?

Oddelek: Loža
473771 (1663) Avenger
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724770 (5798) Machete
»

LED trak, IR senzor in dimmer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193179 (2069) bsslo

Več podobnih tem