» »

8 GB RAM-u sem DOKUPIL ŠE 16 GB RAM-a DDR4,vendar dela zdaj na 2400 namesto DEFAULT na 3200 MHz frekvenci !

8 GB RAM-u sem DOKUPIL ŠE 16 GB RAM-a DDR4,vendar dela zdaj na 2400 namesto DEFAULT na 3200 MHz frekvenci !

WinXP ::

Pozdravljeni,novemu socket AM4 računalniku (na matični plošči Asus Rog Strix B450-F Gaming II) sem poleg že obstoječega modula RAM-a velikosti 8 GB Kingston HyperX 3200 Mhz, dokupil še 16 GB RAM-a istega proizvajalca Kingston (vendar se ne imenuje HyperX) ampak BEAST,drugače je ISTO 3200 Mhz !

Sedaj mi v Biosu in na Windows System information kaže da sicer imam skupaj 24 GB DDR4 RAM-a,ampak ON DELUJE SEDAJ NA 2400 MHz IN NE NA 3200 Mhz,kot je bilo ko sem imel samo 1 palčko (modul) Ram-a z 8 GB.

V BIOSU IMAM NASTAVLJENO 3200 MHz,vendar mi pokazuje da mi dela samo na 2400 MHz !
Probal sem prestavljati iz A1 REŽE v A2 in B1 (v B2 reži pa je 8 GB Ram,pa je isto - še kar kaže da dela na samo 2400 MHz in ne na 3200).

Kako in kaj naj nastavim v Biosu,da mi bo (skupni) RAM DELOVAL NA 3200 MHz? System Voltage in vse drugo je na "Auto".

Prosim poglejte vse slike,ki jih prilagam,preden odgovorite,ker sem slikal Bios,da vam pokažem,kaj in kako mi kaže.

Vnaprej hvala za vaš trud in pomoč !

SLIKA 1
 SLIKA 1

SLIKA 1


SLIKA 2
 SLIKA 2

SLIKA 2


SLIKA 3
 SLIKA 3

SLIKA 3


SLIKA 4
 SLIKA 4

SLIKA 4


SLIKA 5
 SLIKA 5

SLIKA 5


SLIKA 6
 SLIKA 6

SLIKA 6

  • vrnil v prejšnje stanje: kuglvinkl ()

DarwiN ::

Si sploh shranil bios, ko si nastavil na 3200? F10 oziroma EXIT in shrani spremembe.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Pod DOCP moraš naložit profil pomnilniških modulov. In seveda shraniti nastavitve.

Ni priporočljivo kar tako nastavljati frekvence, ker potem timingi ne bodo kompatibilni.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

WinXP ::

Shranil sem Bios na F10 tipki,ampak če dam opcijo 3200 MHz računalnik ob restartu samo piska in se monitor noče prižgati,zato sem moral uporabiti Clear CMOS,tako da če nastavim v Biosu RAM Frequency na 3200 Mhz noče delati,samodejno ga da na 2400 Mhz. Je to mogoče zaradi tega ker je sicer isti proizvajalec RAM-a (Kingston) le da se prvi imenuje ki je 8 GB HyperX, drugi dokupljeni 16 GB pa BEAST. Ali pa to nima veze s tem?

Mi lahko kdo na moji sliki,ki jo zdownloada obkroži KAJ naj probam spremeniti v Biosu? Kje je ta DOCP?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

Kaj ti piše pod ai overclock tuner? Slikaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuglvinkl ::

če veš kaj delaš, dvigni voltažo za mic po mic. Ko proradi, lahko nehaš.
Your focus determines your reallity

Jarno ::

WinXP je izjavil:

Kje je ta DOCP?


Načeloma tukaj:

https://imgur.com/mz7ZAIJ

Pri Asus ploščah moraš iti pod D.O.C.P. nastavitve, če hočeš naložiti XMP 2.0 profil, shranjen v modulih. Tako pač temu pravijo pri Asusu.
#65W!

pegasus ::

WinXP je izjavil:

sem poleg že obstoječega modula RAM-a velikosti 8 GB Kingston HyperX 3200 Mhz, dokupil še 16 GB RAM-a istega proizvajalca
Kaj točno te je napeljalo na misel, da je to dobra ideja?
RAM module se ponavadi namešča vse enake. Konfiguracije z različnimi moduli imajo veliko večjo verjetnost biti precejšen glavobol.

WinXP ::

pegasus,8 GB RAM-a Kingston HyperX sem kupil pred enim letom,16 GB RAM-a Kingston Beast,pa sem dokupil predvčerajšnjim,sta pa oba 3200 Mhz. Jbg,pred enim letom so prodajali Kingston HyperX,zdaj pa Kingston Beast,oba sta pa kot rečeno 3200 Mhz !

Jarno,hvala za pomoč. Bom probal,pa ti se oglasim !
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

pegasus ::

WinXP je izjavil:

pegasus,8 GB RAM-a Kingston HyperX sem kupil pred enim letom,16 GB RAM-a Kingston Beast,pa sem dokupil predvčerajšnjim,
Torej še večja verjetnost, da sta dovolj različna, da ti bosta povzročala težave. Kaj točno ti je dalo misliti, da je dobra ideja oba hkrati tlačit v isto ploščo?

DarwiN ::

Problem je, ker imaš različne rame z različnimi timingi.

Poskusi najprej DOCP, pa prilepi sliko..

Sej bo delovalo, le timinge bo najbrž treba malo "odtegnit".. Najbrž ti privzeto nastavi 16-18-18-36 in to eni ali dvema palčkama ne paše.. Če te timinge ročno zrahljaš na 18-20-20-40 na primer, bo to pasalo vsem trem palčkam.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ZveeZ ::

Vrzi ven star 8gb modul.

sbawe64 ::

WinXP je izjavil:

pegasus,8 GB RAM-a Kingston HyperX sem kupil pred enim letom,16 GB RAM-a Kingston Beast,pa sem dokupil predvčerajšnjim,sta pa oba 3200 Mhz. Jbg,pred enim letom so prodajali Kingston HyperX,zdaj pa Kingston Beast,oba sta pa kot rečeno 3200 Mhz !

Jarno,hvala za pomoč. Bom probal,pa ti se oglasim !

Daj točno oznako obeh ramov.

Kingston Beast je lahko cl16 do 19 (cl17 pri 3200 Mhz)
https://www.kingston.com/en/memory/gami...

Kingston HyperX je cl16 pri 3200 Mhz
https://www.kingston.com/dataSheets/HX4...


tako da moraš hitrosti obeh uskladiti, če je npr. najpočasnejši cl19, mora biti tudi drug cl19.


Btw
Potem je tu še en hec, voltaže ramov pri določeni latenci&hitrosti morejo biti enake, plošče žal ne omogoča različnih voltaže po posameznih slotih.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

WinXP ::

Trenutno je stanje takole: (ne zastopim se najbolj v te latence ampak sem se potrudil in naredil slike da se lahko razbere kakšno je stanje - SLIKA 1)
Upam da bo to kaj pomagalo. Slike povečajte,da se bolje vidi.

SLIKA 1
 SLIKA 1

SLIKA 1


SLIKA 2
 SLIKA 2

SLIKA 2


SLIKA 3
 SLIKA 3

SLIKA 3


SLIKA 4
 SLIKA 4

SLIKA 4


SLIKA 5
 SLIKA 5

SLIKA 5

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Kaj ti piše pod ai overclock tuner? Slikaj.

Klikni na to in slikaj kaj ti ponudi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

meho7 ::

A ni imela prva gen ryzen probleme z ram frekvenco? Zakaj si kupil 16gb namesto 8gb? Sedaj ne bos mogel imeti rama v dual channel konfiguraciji.

bemfa ::

Joj ste brihtni s temi istimi rami, sej ni leto 2000, ko nič ni pasalo skupaj. Mora vse špilat, dual channel bo 8+8, dodatnih 8 bo pa v single channel načinu.
Probaj updatat bios, če še vedno ne zagrabi XMP profila, nastavi ročno na 1.35V, 3200mhz pa latence na 16-18-18 sklepam (poglej v ram specs za točno tvoj ram, tak zgleda: https://www.kingston.com/dataSheets/HX4....

WinXP ::

Evo slikal sem kaj piše pod AI OVERLOCK TUNER. Trenutno je bil na AUTO,pa sem ga probal dati na Manual in shraniti na F10,potem pa je računalnik spet začel piskati,da mu ne paše,pa sem vrnil na Auto za zdaj... Slikal sem malo podrobneje,več slik,da bo lažje ugotoviti kaj bi bilo treba spremeniti,ker je ko sem dal na Manual oziroma D.O.C.P. Mode pokazalo da je 3200 Mhz,samo nekaj bi bilo treba še spremeniti (voltažo ali kaj jaz vem)...

Evo slike:Upam da bo lažje ugotoviti zdaj:(povečajte za boljši pregled)
SLIKA 1
 SLIKA 1

SLIKA 1


SLIKA 2
 SLIKA 2

SLIKA 2


SLIKA 3
 SLIKA 3

SLIKA 3


SLIKA 4
 SLIKA 4

SLIKA 4


SLIKA 5
 SLIKA 5

SLIKA 5


SLIKA 6
 SLIKA 6

SLIKA 6


SLIKA 7
 SLIKA 7

SLIKA 7

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

blackbfm ::

ti izklopi vse AI overclocke in vklopi samo XMP profil za ram.. sicer še vedno ni nujno da bo delal ker imaš 2 različna rama, in kapaciteto in rank

Joj ste brihtni s temi istimi rami, sej ni leto 2000, ko nič ni pasalo skupaj. Mora vse špilat, dual channel bo 8+8, dodatnih 8 bo pa v single channel načinu.


špila na standardnih jedec nastavitvah, za xmp ti pa nihče ne garantira

DarwiN ::

Izberi DOCP, potem pa slikaj še vsebino znotraj DRAM Timing Control
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ali pa..... nora ideja vem.... pusti na 2400MT.

Če ti nebi nekdo povedal, da laufajo na nizjih frekvencah, verjetno niti vedel nebi...
#brezpodpisa

WinXP ::

DarwiN,evo izbral sem DOCP,in potem še slikal vsebino znotraj DRAM Timing Control (Slika 1).

SLIKA 1 (DA SE SPREMENITI z 100.0000 NA DRUGO ŠTEVILKO, povej kaj naj vpišem)
 SLIKA 1

SLIKA 1


SLIKA 2 (DRAM CAS LATENCY)
 SLIKA 2

SLIKA 2


SLIKA 3 (OD CAS LATENCY NAVZDOL 1)
 SLIKA 3

SLIKA 3


SLIKA 4 (OD CAS LATENCY NAVZDOL 2)
 SLIKA 4

SLIKA 4


SLIKA 5 (OD CAS LATENCY NAVZDOL 3)
 SLIKA 5

SLIKA 5


SLIKA 6 (OD CAS LATENCY NAVZDOL 4)
 SLIKA 6

SLIKA 6



To je to. Če ti bo kaj pomagalo.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

DarwiN ::

Ostalo nič ne spreminjaj, samo DOCP vklopi in spremeni primary timings na 22, 22, 22, 22, 52.



Shrani in poročaj, če deluje..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sbawe64 ::

Zakaj na cl22, glede na cpuz bo oba rama morala delati na cl16, 3200 MHz in 1.35V ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DarwiN ::

cl22 samo za test.. Ker to bi moralo 100% delovat, a ne? Razen če je težava kje drugje..

Če to deluje, lahk potem zniža na 18-20-20-20-40 na primer.. Ali še bolje 17-17-17-17-39, ker te cifre mu očitno zazna sam bios oz. XMP.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sbawe64 ::

Iz slika1
https://slo-tech.com/forum/t821508/p804...

cpuz je razvidno, da imata oba rama enak smo profil.

Bolj je problem, ker je 16gb 2R in 8gb 1R.


Btw, Asus d.o.c.p je njihova implementacija intel xmp za AMD sisteme.


Blck frequency ne spreminjaj.

Katero ploščo imaš ? Bios je zadnji ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DarwiN ::

Ampak tu bi lahk bolj loose timingi pomagali, a ne?

Bomo kmalu vedeli. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sbawe64 ::

Tu naj da na 3200


ter Asus d.o.c.p. ?

Voltaza ramov bi potem morala iti na 1.35V.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Matheus ::

pegasus je izjavil:

WinXP je izjavil:

pegasus,8 GB RAM-a Kingston HyperX sem kupil pred enim letom,16 GB RAM-a Kingston Beast,pa sem dokupil predvčerajšnjim,
Torej še večja verjetnost, da sta dovolj različna, da ti bosta povzročala težave. Kaj točno ti je dalo misliti, da je dobra ideja oba hkrati tlačit v isto ploščo?


To nima veze, če sta različna...

bemfa je izjavil:

Joj ste brihtni s temi istimi rami, sej ni leto 2000, ko nič ni pasalo skupaj. Mora vse špilat, dual channel bo 8+8, dodatnih 8 bo pa v single channel načinu.
Probaj updatat bios, če še vedno ne zagrabi XMP profila, nastavi ročno na 1.35V, 3200mhz pa latence na 16-18-18 sklepam (poglej v ram specs za točno tvoj ram, tak zgleda: https://www.kingston.com/dataSheets/HX4....


This...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

WinXP ::

Probal sem,pa ne najdem KJE se spreminjajo DRAM CAS# Latency nastavitve (obkrožite mi na sliki prosim) pa sem šel na "Search F9" v Biosu in spremenil to kar je na SLIKI 2, ostalo od Latency je bilo itak na vse na 18 (18-18-18-18) samo DRAM RAS# PRE Time sem dal na 36 namesto 18,kakor mi je bilo rečeno,pa ni šlo. Obkrožite mi tudi kje naj spremenim na 1,35V,samo mislim da je to že nastavljeno (slika 4).Računalnik je spet začel piskati in se šele po 30 sekundah spet prižgal in pokazal da lahko dela na 2400 Mhz avtomatsko,ker sta pač različna imena Ramov... (slika 3). Res nisem stručko za to,eno par od vas pa bi to uštimalo za šalo verjamem... Ko bi lahko prek Team Viewer-ja za daljinsko pomoč se povezal vsaj s kom od vas,da mi proba to nastaviti,a to na žalost ne gre,samo v Windowsu lahko pomagate prek Team Viewer-ja. Nismo pač vsi za vse...

SLIKE:
SLIKA 1
 SLIKA 1

SLIKA 1


SLIKA 2
 SLIKA 2

SLIKA 2


SLIKA 3
 SLIKA 3

SLIKA 3


SLIKA 4
 SLIKA 4 (Je treba kaj tu spreminjati?)

SLIKA 4 (Je treba kaj tu spreminjati?)

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

pusti na miru in daj default spd profil z 2400MT... Ni rečeno da bo tut 3200MT delal stabilno zdej k mas dva mismatched sticka not. Ryzen je lahko zelo picky okol ramov. Če se ne razumes v stvari, pusti default. Razlika v hitrosti za tebe je tko majhna, da se ne splača igračkat.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Ne 2400... 2933 ali 3000Mhz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

WinXP ::

OK,se strinjam ! Ne gre.Pustimo naj dela 24 GB RAM-a na 2400 Mhz. Bom enkrat kupil istega Kingston 16 GB BEAST,pa dal notri,starega lanskega 8 GB Kingston HyperX,pa pospravil za rezervo. Verjamem,da bi nekdo od vas to znal naštimati da delata oba RAM-a na 3200 Mhz,to se da,samo jaz se bolj v nekatere druge stvari v zvezi računalnikov zastopim,na tem področju z nižanjem in višanjem frekvenc DRAM CAS Latency,pa nisem najbolj spreten,tako da če ne bo šlo,pustimo kakor je, za zdaj... Hvala vseeno vsem za trud in pomoč ! Pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

Meni na enem ryzen sistemu ni dalo nastaviti 3000mhz dokler nisem updajtal BIOS. Bila pa je samo ena palička.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

8 GB Hyper X + 16 GB Beast je že v štartu zgrešena kombinacija. Praviloma se kombinirajo moduli enakih kapacitet in specifikacij!

WinXP ::

VEM,ampak lansko leto niso prodajali Kingston BEAST,ampak Kingston HYPERX. Zato sem zdaj pač kupil BEAST,če bi pa prej imeli v prodaji BEAST,bi pač lansko leto vzel BEAST 8 GB, poleg sedanjega BEAST 16 GB.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Han ::

Še enkrat: kombiniraj 8+8 ali 16+16 GB, z identičnimi specifikacijami.

fikus_ ::

Win, nesi kišto komu, ki se spozna na to!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti PRAVI DRIVER za nov monitor ASUS VA247 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7436 (330) sbawe64
»

Ob vklopu novega SSD M.2 diska PC noče delati z SATA 3 novim diskom - Problem verjetn

Oddelek: Pomoč in nasveti
24864 (479) polde66
»

Ali gre SSD M.2 v to REŽO na moji matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
12759 (438) WinXP
»

UEFI in LEGACY BIOS na novi matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
221341 (1043) m3k
»

Office se noče DO KONCA deinstalirati da ga ponovno instaliram

Oddelek: Pomoč in nasveti
11908 (693) ngc2392

Več podobnih tem