» »

Polagalec keramičnih ploščic

Polagalec keramičnih ploščic

«
1
2

Fadil ::

Ali kdo pozna kakšnega preverjenega polagalca keramičnih ploščic iz Gorenjske, oziroma bližnje okolice?

Lep vikend

2dark ::

Ploščice lahko sam pložiš. Ni nobena umetnost.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Bellzmet ::

Kako da ni umetnost, če računajo po 45 eur/m2 samo za delo?

kriptobog ::

Umetnost ni, ampak casa ti pa pozre oh in sploh, medtemko keramicar pride pa je 10x hitrejsi. Pa se jebs ga lahko, ce ni ok. Ce sam polagas pa ni ok bos celo zivljenje zeno poslusal :))

wcpapir ::

Ko smo gradili hiso se je stric od partnerke ponudil da polozi ploscice po kopalnici...en teden sem ga gledal. V drugi kopalnici smo imeli mojstra ki je imel za takratni cas visoko ceno 60€/m2 je rekel toliko kot ploscica stane vsaj toliko polaganje.

Stric jih je polagal pred tem samo doma na balkonu in po eni kopalnici. Zadeva je v nulo, mogoce toliko bolj ker je bilo free :) pa še čistil je za sabo sproti.

Potem pa sem dosti videl sam in jih v enem prostori v kleti polagal sam. Nalozim ploscice brez krizcev brez tega in onega na lepilo in cele vrste stiskam z zidarsko lato dol, gledam da so nivelirane sosednja k sosednji in tako naprej. Krizcev in ostalih zadev nisem uporabljal ker sem ugotovil da so ploscice iz gorenja Bullshit taksen da ena ni enaka drugi niti na mm natancno...dalje sem šel od oka in to je bila edina pot da nekako rešim to s toleranco.

Konec dneva sem s vsemi tremi zadovoljen in ze tri leta je vse na mestu, le pri tistem Kristosu ko sem placal kot idiot sem imel največ dela za njim.

TESKAn ::

kriptobog je izjavil:

Umetnost ni, ampak casa ti pa pozre oh in sploh, medtemko keramicar pride pa je 10x hitrejsi. Pa se jebs ga lahko, ce ni ok. Ce sam polagas pa ni ok bos celo zivljenje zeno poslusal :))

Rešitev - naj položi žena :D.

En nasvet če boš sam polagal - podlaga more bit v nulo, da potem samo namažeš lim in položiš. Nič 'bomo malo potem lovili nivo', 'bomo potem gledali to pa to' ker ne boš. Če podlaga ne bo ok, boš porabil še x2 časa za polagat plus še 2x tolk časa če boš hotel, da zgleda ok.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

2dark ::

Bellzmet je izjavil:

Kako da ni umetnost, če računajo po 45 eur/m2 samo za delo?


Sej za notranje čičenje avta, da se ti ga posesa in pobriše prah tudi plačaš 50€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Bellzmet ::

Ja samo ne na m2 ampak za cel avto...

PacificBlue ::

Nvem 3 leta nazaj sem placal se 14 eur /m2.
Cene so mal podivjale:)
I&#8217;m out.
:3

Kurzweil ::

TESKAn je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Umetnost ni, ampak casa ti pa pozre oh in sploh, medtemko keramicar pride pa je 10x hitrejsi. Pa se jebs ga lahko, ce ni ok. Ce sam polagas pa ni ok bos celo zivljenje zeno poslusal :))

Rešitev - naj položi žena :D.


To bo prej soseda... :D

Sicer pa moram povedat, da od vseh, ki jih poznam, da so si sami polagali ploščice... je večina takšnih, da so to obžalovali, ker je bilo postrani, slabo zaključeno, zafugirano, votlo,... predvsem pa ne "perfectly" v vaservagi... to se najame mojstra, edino pazit je treba, da mu ne daš pira pred 14:00...

velikBrokoli ::

Pa je res tako lahko polagati ploščice? Ja, tiste obične in majhne, danes imaš pa velikoformatno keramiko, ki je zelo moderna in jo na veliko prodajajo... tist je kr jeba položit.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Če imaš ravne tlake je večje še lažje polagat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Kalibri ::

Za 45/65 eur na ploščico se bo marsikdo naučil polaganja in predvsem spustil tisti blesav kriterij "v nulo". Ker v nulo ni nič.
Btw sem polagal gorenjeve ploščice in ni bilo težav, so bile kar vse enake.

PacificBlue ::

Klasicne ploscice ni tezko polagat. Problem je pri vecjih ali pa da si stranka namisli kaksen mozaik. Po moznosti potem, ko so ploscice ze polozene in je talno odspodaj.
I&#8217;m out.
:3

kriptobog ::

PacificBlue je izjavil:

Nvem 3 leta nazaj sem placal se 14 eur /m2.
Cene so mal podivjale:)


2 leti nazaj so meni kasirali 25e po metru. JE blo kao drazje zaradi formata ploscic (120x120). Ko sem jih gledal kako so nosili in polagali me je kar minilo da bi gledal, kaj sele polagal. Tiste 30x30 ko sem sam polagal pri mati v kleti je bila mala malca haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

velikBrokoli ::

mailer je izjavil:

Če imaš ravne tlake je večje še lažje polagat.


120x120? Bi te rad videl :))

Kalibri ::

Počasi bo folk hotel 300 x 300 ploščice.

velikBrokoli ::

Danes to ni nič nenavadnega, v večini trgovin prodajajo ogromno XXL ploščic, imaš tudi 240x120. Zgleda lepo, manj fug, samo jebeno je polagat.

z3ro ::

Če je podlaga ravna in ima izvajalec dovolj veliko rezalko za ploščice ter nekaj izkušenj z polaganjem velikih formatov potem je okej. Če karkoli od tega ni izpolnjeno (kar velikokrat ni) se bo vsak izogibal.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

mailer je izjavil:

Če imaš ravne tlake je večje še lažje polagat.


120x120? Bi te rad videl :))


15 minut na ploscico je slo polaganje. Dva sta delala in jamrala ko hudic :D Ena ploscica ima 30kg

z3ro je izjavil:

Če je podlaga ravna in ima izvajalec dovolj veliko rezalko za ploščice ter nekaj izkušenj z polaganjem velikih formatov potem je okej. Če karkoli od tega ni izpolnjeno (kar velikokrat ni) se bo vsak izogibal.


Rezalka je se najmanjsi problem. Ne samo da so velike, tezke so in to spravit na tla, cimpolj v vaservago, da ni veliko dela je umetnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Utk ::

15 min za 1,4 m2 ni tako slabo. Sploh če računaš 20 evrov na meter. Raketna znanost pa to spet ni.

feryz ::

Ti ga kar najdi, za 20 evrov.
Pod 30 ga ni več.

Utk ::

LOL. Ko so bli po 15, sem reku ne bom se jebal za ta dnar, pa niti to ni bilo strašno poceni. 300 evrov za ena tla v kopalnici, pa kje so še stene...bo pa naslednjič pač položeno malo slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Koraaz ::

Mogoče kdo ve, kje bi se dalo priučiti tega poklica?

matobeli ::

Pečarstvo je smer srednje poklicne.

Drugač pa youtube, pol pa nabaviš najcenejše in najogabnejše ploščice iz odprodaje in začneš delat, klet, drvarnica, garaža... ni važno kje, važno da maš nekaj prostora za delat, itak pol podreš. Ko jih položiš za ene par deset metrov bi moral že imet dobro idejo o tem kako se polaga in pol položiš najprej kolegu ki rabi nekaj tolk da je, za ceno materjala, pa še pri fotru v garaži... Če maš filing si pol že dovolj dober za odpret popoldanca. Ker je itak suša si lahko zbirčen in vzameš tiste posle ki so enostavnejši.

Boš la poleg nekaj časa in prostora rabil tudi nekaj orodja in opreme.

c3p0 ::

Kalibri je izjavil:

Za 45/65 eur na ploščico se bo marsikdo naučil polaganja in predvsem spustil tisti blesav kriterij "v nulo". Ker v nulo ni nič.
Btw sem polagal gorenjeve ploščice in ni bilo težav, so bile kar vse enake.


Hmm, meni so 12 let nazaj polagali za 5 EUR/m2, pa ne najlažjega terena. Očitno se je nekaj spremenilo, ne le inflacija :)

Za tako ceno si nabavim vso opremo, 2 seta ploščic za vajo in tretjič položim že dobro.

wcpapir je izjavil:

Ko smo gradili hiso se je stric od partnerke ponudil da polozi ploscice po kopalnici...en teden sem ga gledal. V drugi kopalnici smo imeli mojstra ki je imel za takratni cas visoko ceno 60€/m2 je rekel toliko kot ploscica stane vsaj toliko polaganje.


Pri dobri ploščici bi polaganje moralo biti cenejše, ker je večja verjetnost, da so vse enakih dimenzij.

Utk je izjavil:

LOL. Ko so bli po 15, sem reku ne bom se jebal za ta dnar, pa niti to ni bilo strašno poceni. 300 evrov za ena tla v kopalnici, pa kje so še stene...bo pa naslednjič pač položeno malo slabše.


Morda greš v alternativo, parket v kopalnici, seveda ustrezen in s prave sorte barvo pobarvane stene.

https://www.jub.si/hidroizolacija-vgrad...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

BCSman ::

Je kdo polagal oz. dal položit večje formate ploščic, 100x100 in je prišlo do kakih problemov? Nobenega ne poznam s tako velikim ploščicami da bi podal kako mnenje ali se je izšlo vse ok. Namreč estrih mora bit brezhiben, tovarniška ukrivljenost samih ploščic, polaganje ne dopušča napak..

Invictus ::

Veliko keramičarjev takih ploščic noče polagat, oz. nabijejo ceno na 70EUR/ploščico.

Za tako velike ploščice morata biti že 2, pa še natančen mora biti, saj se vsak odmik od vaservage ful pozna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

BCSman je izjavil:

Je kdo polagal oz. dal položit večje formate ploščic, 100x100 in je prišlo do kakih problemov? Nobenega ne poznam s tako velikim ploščicami da bi podal kako mnenje ali se je izšlo vse ok. Namreč estrih mora bit brezhiben, tovarniška ukrivljenost samih ploščic, polaganje ne dopušča napak..


Imam 120x120. Nobenih tezav. Majstra sta polozila v nulo, delo je bilo 25e/m2 (leta 2021).

Kvatebrigic ::

kriptobog je izjavil:

Umetnost ni, ampak casa ti pa pozre oh in sploh, medtemko keramicar pride pa je 10x hitrejsi. Pa se jebs ga lahko, ce ni ok. Ce sam polagas pa ni ok bos celo zivljenje zeno poslusal :))

THIS!
Če imaš ženo ki ne komplicira, si vzemi cajt, poglej na yt in potem go for it! In ne šparaj na kvaliteti ploščic.
Če imaš pa ženo ki komplicira, pa pozabi, plačaj najboljšega mojstra kar ga lahko dobiš!

matobeli ::

Daš ji pol za plačat pa prec neha komplicirat >:D

kriptobog ::

Kvatebrigic je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Umetnost ni, ampak casa ti pa pozre oh in sploh, medtemko keramicar pride pa je 10x hitrejsi. Pa se jebs ga lahko, ce ni ok. Ce sam polagas pa ni ok bos celo zivljenje zeno poslusal :))

THIS!
Če imaš ženo ki ne komplicira, si vzemi cajt, poglej na yt in potem go for it! In ne šparaj na kvaliteti ploščic.
Če imaš pa ženo ki komplicira, pa pozabi, plačaj najboljšega mojstra kar ga lahko dobiš!


Sem gledal. Se ko sem majstra gledal me je minilo, da bi sam delal Manjse formate ja, 120x120 pa ni sans da sam polagas. ITak morata biti 2. Ajde, ce drugi obvlada, potem pomagas. Ce noben od vaju ne obvlada, ni sans :D 30x30cm ploscice so pa mala malca.

BCSman ::

Zgleda si edini na slotechu z velikmi ploščicami.

Invictus ::

Imaš tudi ploščice 240x120.

Tam rabiš že 3,4 ljudi, da se zadeva lepo položi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

Invictus je izjavil:

Imaš tudi ploščice 240x120.

Tam rabiš že 3,4 ljudi, da se zadeva lepo položi...


Ne rabiš, samo pravo orodje moraš imeti!

IL_DIAVOLO ::

In ravno steno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bobiii16 ::

Mali izračun je potreben. Za tisto ceno ki ti jo bodo polagali izkušeni polagalci, si kupiš profesionalno orodje za polaganje in še in še ti bo ostalo v naprej. Samo ni pa to za butaste intelektualce

BCSman ::

Kaj to govoris o polaganju 10x15 ploscic v drvarnici, ali o 100x100+,ki se jih se poklicni polagalci bojijo.

barakus ::

Kako pa se pripravi tla za tako velike ploščice, da so dovolj ravna?

kriptobog ::

barakus je izjavil:

Kako pa se pripravi tla za tako velike ploščice, da so dovolj ravna?


Estrih naredijo tako kot treba.

pent ::

2dark ::

pent je izjavil:

https://www.youtube.com/@MartinasLife
Martina obvlada.



Partner ji je pes ali ženska?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

uomostolto ::

Jaz sem polagal ploščice kot študent in pri svojih nepremičninah kolikor sem imel časa. V glavnem najmanj maram majhne, takih sploh ne uporabljam. Najlažje mi je z večjimi, tam 60x60, 120x60, 30x60 (cm).

Za niviliranje mi je najboljši tale princip:

https://www.amazon.de/Bauhandel24-Flies...

Če poznaš neke osnove v stilu vrstnega reda, kako začeti, kako jih poravnati, za kaj bo dovolj 30min youtuba, ne bi smel biti problem, ce nimas dveh levih rok.

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:

Imaš tudi ploščice 240x120


Čak kva? A to centimetrov al milimetrov? Dva metra dolga plošča?!

PacificBlue ::

Tudi taksne imas ja.
Tri leta nazaj sem kupoval ploscice. Letos pa spet.
V tem casu je bilo v salonu ploscic opazno povecano stevilo ploscic velikih formatov.
Tako, da je to zdaj in.
I&#8217;m out.
:3

uomostolto ::

Take so redkost in ti praviloma ne pridejo prav, če nimaš enorminh površin. S tem se nima smisla obremnjevati. Jaz imam občutek, da so moderni formati v stilu 30x60 oz menda bolj 33x60, če me spomin ne vara.

Invictus ::

Ja, praktično ne dobiš več ploščic manjših od 60x60cm. Že par let ne...

Sam sem iskal 3 leta nazaj 10x10 ali 20x20 ploščice, pa jih nisem našel...

Res pa da nisem šel v Avstrijo/Italijo. Pr inas jih ni bilo.

Seveda keramičarji forsirajo večje plopčice, ker je tam zaslužek na uro bistveno večji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Likalnik ::

ne forsira keramičar takih ploščic ampak sam trend in proizvajalec forsira tak format....verjemi, da je keramičarju veliko lažje polagati manjši format, še posebej, ker so v večini primerov vse podlage krive.

trenutno so res aktualne 60x60 in več...

Invictus ::

Plus to, da so sedaj ploščice skoraj vedno imitacije kamna ali lesa. Navadnih, barvnih, kaj šele črnih in belih, ne dobiš več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

kaj naj rečem....trenutni trendi so taki...bo prišel, čas, ko se bo tudi to obrnilo in bodo ploščice manjšega formata zopet aktualne
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat vs vinil vs tapison (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010920 (496) koyotee
»

Kaj na steno okoli baje razen ploščic

Oddelek: Loža
385706 (4579) Motion
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241472 (20439) SmotaniJanez

Več podobnih tem