» »

Pitna voda črna, kot nafta.

Pitna voda črna, kot nafta.

pirx ::

Pozdravljeni,

danes nam je vodovodar zaprl glavni ventil za vodo v jašku, da je lahko v hiši zamenjal vodovodne cevi in namestil filter za vodo. Ko ga je ponovno odprl, je najprej skozi nefiltrirano pipo želel spustiti nekaj vode, da se očisti cev, ampak na njegovo in moje začudenje je tekla tako črna voda, kot nafta. Dobesedno in brez pretiravanja. Šele po ene 40-50 litrih izpuščene vode se je končno le-ta očistila. Pravi, da kaj takšnega v življenju še ni videl.

Žal nisem imel telefona pri sebi, da bi poslikaj ali posnel vodo, sem pa kasneje s prstom naredil obris po odrezani alkaten cevi (slika). To svinjarijo sem komaj izpral iz prsta. So te usedline mogoče železovi in manganovi oksidi? Ste kaj podobnega že videli?

Voda je sedaj sicer čista, tudi nefiltrirana, ampak jutri bom zadevo javil upravljavcu vodovoda.

cortez ::

rja...

A imaste kakšen zbiralnik vode, ekspanzijsko posodo ?

mirator ::

Tukaj nekaj ne štima. Če bi ti zaprl glavni ventil in ga brez zamenjave cevi ponovno odprl, dvomim da bi pritekla tako črna voda. Vprašanje je sedaj seveda, kakšne cevi pa ti je vodovodar vgradil?

fikus_ ::

To je umazanija od gl. ventila naprej v tvojih ceveh, nima komunala dosti kaj s tem. Lahko pa vseeno povprašaš, kaj bi to bilo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c23po ::

Slepa veja v napelajvi, ki se je izpraznila ob padcu pritiska.

starfotr ::

Poglej, kje imaš slepe krake v svojem vodovodu.

Vsekakor je priporočeno, da odstraniš te slepe krake in da cevi očistiš.

https://www.cev-sanacija.si/ciscenje-si...

mailer ::

Takšna voda je pritekla iz ogrevalnega tokokroga starih radiatorjev ob praznjenju sistema.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Daniel ::

Nič posebnega. Izpustiš ven in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi števca vode pušča varnostni ventil pri bojlerju

Oddelek: Loža
464537 (3289) starfotr
»

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Oddelek: Loža
4113561 (5396) c3p0
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921276 (8872) floyd1
»

Vodovodna težava

Oddelek: Loža
12905 (433) fikus_
»

Rabil bi pomoč vodovodarja

Oddelek: Loža
123711 (2005) marjan_h

Več podobnih tem