» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
177 / 190
»»

Colt1911 ::

ripmork je izjavil:

Medtem ko so poplavljenci še vedno brez hiš in zdravstvo crkuje, JU konstantno štrajka za vedno višje plače in finančni minister že mesece pripravlja teren za nove davke , bo vlada vrgla 12.5 milijona za 180 delovnih mest za mentorje in koordinatorje v prostovoljskih in nevladnih organizacijah. Po besedah Predsednika Državnega sveta smo edina država, ki takšne mentorje financira.

Sam, da se razmetava.


Boljše to kot pa da mečejo denar za orožje in ukrajino.
Tam je jama brez dna.

ripmork ::

Colt1911 je izjavil:

ripmork je izjavil:

Medtem ko so poplavljenci še vedno brez hiš in zdravstvo crkuje, JU konstantno štrajka za vedno višje plače in finančni minister že mesece pripravlja teren za nove davke , bo vlada vrgla 12.5 milijona za 180 delovnih mest za mentorje in koordinatorje v prostovoljskih in nevladnih organizacijah. Po besedah Predsednika Državnega sveta smo edina država, ki takšne mentorje financira.

Sam, da se razmetava.


Boljše to kot pa da mečejo denar za orožje in ukrajino.
Tam je jama brez dna.


Metanje denarja nevladnim organizacijam, ki so velikokrat same sebi namen (FDV nepotizem) je bedarija. Sicer je pa pomoč Ukrajini pravilna stvar; zadrževat lažnive, nasilne imperialistične USSR primitivce čimdlje stran od nas je tudi v našem interesu.

111111111111 ::

No danes sem videl zakaj tonemo. :D
V
odja poslanske skupine Svobode Borut Sajovic je medtem povedal, da so v stranki zadovoljni, skromni in ponižni in da je v demokraciji pot pomembnejša od cilja in rezultata.


Važna jim je pot, ne pa cilji in rezultati. lepo popivajo in nič ne delajo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

johnnyyy ::

111111111111 je izjavil:

No danes sem videl zakaj tonemo. :D
V
odja poslanske skupine Svobode Borut Sajovic je medtem povedal, da so v stranki zadovoljni, skromni in ponižni in da je v demokraciji pot pomembnejša od cilja in rezultata.


Važna jim je pot, ne pa cilji in rezultati. lepo popivajo in nič ne delajo.

Še dobro, da ni rekel, da delajo v olimpijskem duhu - važno je sodelovati, ne zmagati :)

MojsterX ::

Golob je izjavil, da so oni zmagovalci EU volitev, saj je "leva sredina dobila več glasov kot desna". Matematika mu ne gre, saj si pripisuje kar zasluge njegovih pobeglih komeradov.

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...

Za Petra Gregoriča je glasovali izredno veliko ljudi, skoda da se ni njihova stranka SLS uvrstila, manjkalo jim je zelo malo, ker potem bi SDS dobila verjetno 1 glas manj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MojsterX ()

Utk ::

In...čemu točno se čudiš?

kingsix ::

On ve, da je tako nakladanje dovolj za njihove volilce. Kdor jim je dal glas bi verjel še to.

Wrop ::

Bo Golob danes sploh prišel v službo ali bo šel kar na zaslužen oddih na obalo po taki volilni zmagi? :)) Važno, da je zmagal. :)) Njegov najbolji minister bo šel v EU parlament.

Gregor P ::

Zdaj je prišel čas za izpolnjevanje vseh predvolilnih obljub 8-)

Kaj je že bilo? Milijarda evrov za stanovanja ...:))

Pa uvesti mora preferenčni glas itd.:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

link_up ::

bo spet odkorakal le do slovenskih medijev...ah ti doktor ti.
In and Out

bbbbbb2015 ::

V grobem, prešteli smo se. Zadovoljen sem, kako se je izteklo. Verjetno bodo golobarji reagirali tako, da bodo še naprej šopali svojo FDV nevladno agendo... Levakarji si bodo nakazovali toliko denarja, kolikor bo le šlo (opolnomočenje, blah, blah..). Edino SD, če bo še naprej tako servilna, je vprašanje, če bodo prišli v parlament ob naslednjih državnozborskih volitvah. Fajonka sicer ima svojo osebno agendo, kulminacijo njene kariere... Je pa vprašanje, če bo Han pristal na to levakarsko šopanje. Nova24 je namigovala, da gre zadaj za savdski denar.

No, zaenkrat sem zadovoljen, kako so se EU volitve razpletle.

MojsterX ::

Jaz bi spremenil ustavo, da gredo v EU tisti, kateri bodo imeli več glasov. Ne pa da ŠAREC z 14.471 glasovi gre v EU parlament, Gregorič z 32.023 pa ni šel. Kdo zastopa koga.

Invictus ::

Kam gre ta dežela, če prideta Tonin in Grims v EU parlament?!?!?!

Oz. kam bo šla EU s takimi debili v parlamentu?!?!?!

BTW, ne mislit, da so drugi EU poslanci iz drugih držav kaj bolj inteligentni...

Sem videl par govorov kandidatov po EU, pa bi se človek kar evtaniziral...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Kam gre ta dežela, če prideta Tonin in Grims v EU parlament?!?!?!

Sedaj bo šlo na bolje, smo se ju znebili ...

Peter Gregorič bo ostal tukaj, dobro za našo državo, lahko kandidira na naslednjih DZ volitvah.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Invictus je izjavil:

Kam gre ta dežela, če prideta Tonin in Grims v EU parlament?!?!?!

Oz. kam bo šla EU s takimi debili v parlamentu?!?!?!

BTW, ne mislit, da so drugi EU poslanci iz drugih držav kaj bolj inteligentni...

Sem videl par govorov kandidatov po EU, pa bi se človek kar evtaniziral...

Grims je nekje na ravni Nemca.

Tonin pa je barvna televizija za Šarca.

nokken ::

Invictus je izjavil:

Kam gre ta dežela, če prideta Tonin in Grims v EU parlament?!?!?!

Meni je pa zares cisto cool da sta oba (plus Sarec) prisla v EU parlament.... se jih bomo vsaj v Sloveniji resili. Ce nic drugega mi jih vsaj ne bo vec treba gledati (razen enkrat na tistih par let, ko bodo nove volitve). Tako da kar se mene tice totalna zmaga. Se Jansa bi moral kandidirati in priti v EU parlament pa bi bila zmaga popolna.

arnecan1 je izjavil:

Tonin pa je barvna televizija za Šarca.

No ja... ce je barvan tv v danasnjih casih nek faktor ok... drugace je pa precej na istem nivoju. Btw... tisti kamion je ze nasel do danes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

arnecan1 ::

bbbbbb2015 ::

arnecan1 je izjavil:



To je pač tako, ko se politiki spravijo razlagat tehniko širokim množicam, med drugim komedijant, ki se ne razume ne na tehniko, ne na politiko. Baba pa se tudi ne razume na tehniko in bi na vsak način rada razložila, kaj je narobe.

Zame je pomembno, da je Vesna, oz. Prebilič nekam prišel. Žička gor ali dol.

Meni je samo žal, da je Joveva, makedončeto dobila mandat. Vendar pač, tako je.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Zakaj se ne pošlje v EU parlament kakšne poštene ljudi, ki bi delali za Slovenijo, ne pa politike?
Quack !

nokken ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj se ne pošlje v EU parlament kakšne poštene ljudi, ki bi delali za Slovenijo, ne pa politike?

Zato ker tisti ki so sposobni kaj narediti to ze delajo... izven politike. V politiko pa gredo nesposobni, ki drugace vec kot do socialne podpore (v najboljsem primeru) ne bi prilezli. Najdi enega samega politika, ki ne potrjujejo tega.

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj se ne pošlje v EU parlament kakšne poštene ljudi, ki bi delali za Slovenijo, ne pa politike?

Ker tudi pošteni ljudje potem postanejo politiki...

Gre pač za biznis model posameznika, ki naštudira sistem in plava v njem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miha98 ::

lynxslo5 je izjavil:

nokken je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/sabor...

Plenković napoveduje, da bo povprečno plačo na Hrvaškem dvignil na 1600 evrom, kar pomeni, da nas bo Hrvaška tud glede plač prehitela. Zdravniške plače imajo itak že sedaj višje kot v Sloveniji.

Kmalu Slovenci ne bodo hodili na Hrvaško samo na morje ampak tudi delat.

Ko nek bedak na drugi strani meje napise taksno nebulozo slepo verjames temu, ko pa ti en podoben bedak na tej strani meje obljublja 30.000 stanovanj, 50% vecje penzije itd. se pa zgrazas nad njim.
Ja Plenkovic lahko obljubi tudi dvig minimalne place na 15.000eur/mesec rezultat bo pa enkat kot pri obljubi na 1600eur... oz. pri obljubi 30.000 stanovanj. Nic od nic. Brezvezne obljube so ena stvar, ko je pa treba to spraviti v prakso, je pa drugo. In preden bodo HRvati imeli 1600eur minimalca bo verjetno le ta v Sloveniji kaksne 3 jurje/mesec ;)


Plenković ni napovedal 1600 evrov minimalca, ampak je ta znesek napovedal za povprečno neto plačo. Meni se taka napoved ne zdi neka pravljica, kot 30.000 stanovanj od naše Levice. Hrvaška rabi samo še tri do štiri odlične turistične sezone, pa nas bo prehitela po standardu.


Ti pa si z lune priletel a? Sem bil na njihovi avtocesti Varaždin Zagreb. Bolje da ne govorim naprej v kakšnem stanju je... posledično bil tudi v Zagrebu .. Ni ravno neke bogatije tam... trg bana jelačiča, hrvaški sabor, tržnica dolac itd...reveži so s temi norimi evropskimi cenami...

Wrop ::

Najtežja služba depolitizirancev. Mučno. :))

MojsterX ::

Wrop je izjavil:

Najtežja služba depolitizirancev. Mučno. :))



Sam če tkole pomisliš, kaka fovšarija jim mora špilat v glavi, da gre ena mlada smrkla v Bruselj, kjer bo lepo sedela v odlični plači, neskončnim dodatki in bajno pokojnino, (delat ji ne treba nič, ker ma itak asistente, ki namesto nje delajo), ko se pa one ubijajo cev lajf z novinarstvom in nimajo nič od tega.

cenzuraš ::

MojsterX je izjavil:


Za Petra Gregoriča je glasovali izredno veliko ljudi, skoda da se ni njihova stranka SLS uvrstila, manjkalo jim je zelo malo, ker potem bi SDS dobila verjetno 1 glas manj?


Najbolj je bil na udaru stolček Nsi, potem pa stolček SDS. Desni so pač raje izbral FDVjevce ku Gregorčiča, kr ni presenetljivo :))

MojsterX je izjavil:

Jaz bi spremenil ustavo, da gredo v EU tisti, kateri bodo imeli več glasov. Ne pa da ŠAREC z 14.471 glasovi gre v EU parlament, Gregorič z 32.023 pa ni šel. Kdo zastopa koga.


Preferenčni glas šteje manj ko glas za stranko, tam je pač SLS mela manj, preferenčni vpliva samo na vrstni red znotraj stanke. Sam na EU volitvah majo vsaj to, pr nas na parlamentarnih ga sploh nimamo, pa že jajo cvili proti. No, saj zdaj se je glasovalo za preferenčnega na referendumu, tk da če golobarji to uzakonijo, bo dobr.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Desni so pač raje izbral FDVjevce ku Gregorčiča, kr ni presenetljivo


Škoda da si ne morem lastit zaslug za to:

StarMafijec je izjavil:

Očitno so nazadnje šteli glasove na voliščih, kjer živi cvet intelekta (mesta in to). Tako je lahko intelektualec srednješolec SD Nemec premagal kmetavza dr. fizike SLS Gregorčiča.

Gregor P ::

LOL vsi padajo za Svobodo (in Goloba):))

2024: SD in Levica sta padli za Svobodo

2022: LMŠ in SAB padli za Svobodo
LMŠ se bo utopila v Gibanju Svoboda ali kot je rekel predsednik Šarec: "Padli smo za svobodo."


Dobro se je postaralo tole :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cenzuraš ::

Šarca ste križali, umrl je za naše grehe, samo tudi vstal od mrtvih in se povzpel v bruselj. Pogrešam pa pravega mesijo z več življenji ko mačka, moderndorferja.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

redtech ::

cenzuraš je izjavil:

Šarca ste križali, umrl je za naše grehe, samo tudi vstal od mrtvih in se povzpel v bruselj. Pogrešam pa pravega mesijo z več življenji ko mačka, moderndorferja.


Niti ne ... so iskali čistilca hodnikov v Bruslju. :)

enemon ::

Sicer stranka Vesna ni nič posebnega, še ena levosredinska pač, je pa Prebilič name naredil dober vtis, deluje preudaren in umirjen.

Je pa Lipušček dobil največji delež preferenčnih glasov od vseh kandidatov, več kot 70% na listi Desusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

T440 ::

Glede na rezultate včerajšnjih volitev pričakujemo odstop predsednika vlade, ne?

redtech ::

V njegovih očeh so zmagali? ;((

Utk ::

V njegovih očeh je on uspešen predsednik vlade.

lynxslo5 ::

Meni ni jasno zakaj SDS tako nasprotuje volitvam s preferenčnim glasom. Na EU volitvah, kjer imamo takšen sistem, SDS zmaguje. Takšen sistem je tudi meni bolj všeč, ko lahko obkroziš svojega najljubšega kandidata.

Gambino ::

111111111111 je izjavil:

Evo:
https://www.24ur.com/novice/tujina/izra...

Naši pa podpirajo teroriste. Palestinske družine pa za denar zadržujejo talce.

In take podpira naša vlada.


A Izrael v zaporih zadržuje 5000+ palestincev, med njimi tudi otroke, kjer jih maltretirajo, posiljujejo, ...
In to že več let, to je ok?

Palestino je priznalo že vec kot 140+ držav, tako da ...

˙janezvalva ::

Gambino je izjavil:



A Izrael v zaporih zadržuje 5000+ palestincev, med njimi tudi otroke, kjer jih maltretirajo, posiljujejo, ...
In to že več let, to je ok?

ja, v redu je.

golob naj odstopi, ker njegova vlada je slaba.

Colt1911 ::

ripmork je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

ripmork je izjavil:

Medtem ko so poplavljenci še vedno brez hiš in zdravstvo crkuje, JU konstantno štrajka za vedno višje plače in finančni minister že mesece pripravlja teren za nove davke , bo vlada vrgla 12.5 milijona za 180 delovnih mest za mentorje in koordinatorje v prostovoljskih in nevladnih organizacijah. Po besedah Predsednika Državnega sveta smo edina država, ki takšne mentorje financira.

Sam, da se razmetava.


Boljše to kot pa da mečejo denar za orožje in ukrajino.
Tam je jama brez dna.


Metanje denarja nevladnim organizacijam, ki so velikokrat same sebi namen (FDV nepotizem) je bedarija. Sicer je pa pomoč Ukrajini pravilna stvar; zadrževat lažnive, nasilne imperialistične USSR primitivce čimdlje stran od nas je tudi v našem interesu.


Ti se bojiš da te bodo z lopatko po tintari in si zato pripravljen znižati življenski standard cele države!!??8-O
Raje strahopetec poišči svoja jajčka.

redtech ::

Mene bi bilo strah preferenčnega glasu, ker je fokus na mojem imenu, potem bi res moral kaj narediti. Ob slabem rezultatu bi ljudje imeli v podzavesti zapisano moje ime kot nekaj slabega in bi na naslednjih volitvah pogorel.

Trenutno pa se lahko izgovarjaš na 1000 in 1 način, krmariš iz mandata v mandat brez posledic.

StarMafijec ::

Tako je, ravno zato je preferenčni glas TOP. Da se obkroži nekoga z imenom in priimkom, da vem, koga sem volil, in čez štiri leta vidim, ali ima še moje zaupanje ali ne. Tako, da lahko obkrožaš le stranke in neka znana ali neznana imena privzeto zraven. Na izvolitev ali neizvolitev slednjih pa nimaš nekega vpliva.

Bi se lahko stranki SDS potem zgodilo, da bi več preferenčnih glasov dobil kak Logar namesto kategornikov JJ, Hojs, Grims?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

lynxslo5 je izjavil:

Meni ni jasno zakaj SDS tako nasprotuje volitvam s preferenčnim glasom. Na EU volitvah, kjer imamo takšen sistem, SDS zmaguje. Takšen sistem je tudi meni bolj všeč, ko lahko obkroziš svojega najljubšega kandidata.
Vse stare stranke se ga bojijo, ker bi to lahko pomenilo, da ne bodo imeli vseh poslancev pod kontrolo. Namreč eno je, če kandidat poljubi prstan vodji in mu ta v zameno za večno zvestobo ponudi izvoljiv okraj, drugo pa, če dobi kandidat mesto poslanca s preferenčnim glasom mimo vodje in je tako težje obvladljiv. In pa glas ljudstva lahko tudi pripelje “čudake” v parlament - namig: evrosong:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hypathia ::

Nekaj sklepnih misli o EU volitvah:

1. Precej visoka udeležba (41%), ki so jo analitiki tudi napovedali, teza, da visoka udeležba koristi izključno levici, pa se je še enkrat več izkazala za napačno in bi jo bilo treba upokojiti.
2. Velika zmagovalka SDS, za katero je to najboljši rezultat na volitvah ever. Velika zmagovalka znotraj liste SDS pa Zala Tomašič, ki je na 5. mestu po zbranih preferenčnih glasovih prehitela svoje bolj uveljavljene in izkušene strankarske kolege. Vodila je zelo dobro kampanjo, tudi s pomočjo SDM - njihovih mladincev, kar kaže, da ima SDS svetlo prihodnost in bo še dolgo stalnica naše politične scene. Upam, da bodo tudi spoznali, da so ženske v politiki + in več igrali na to karto.
3. Holob je pogorel, izkazalo se je, da so ga ljudje že po dveh letih precej siti. Kljub uporabi vseh trikov iz Golobičevega priročnika in absolutni podpori depolitiziranih medijskih trobil mu ni uspel veliki met, niso pomagali referendumi, Palestina, poceni obljube o stanovanjih, helikopterjih... velik del bivših volilcev ga je že spregledal.
4. SLS-u se ni uspelo prebiti v parlament, vendar svojega glasu za Gregorčiča kljub temu ne ocenjujem kot vrženega stran. Podobno kot Logar na predsedniških, si je Peter na teh volitvah nabral velik politični kapital. Predsednik SLS Marko Balažic je že dolgo aktiven v političnem okolju, s tem ko je h kandidaturi povabil PG je pokazal, da zna strateško razmišljati, očitno pa nima pa karizme, ki bi pritegnila volilce, zbral je 1,62% preferenčnih glasov, ali mu bo ego dopustil, da Gregorčič postane frontmen SLS ali pa bo Peter odnesel svoj kapital drugam, bomo še videli.
5. Referendumi so vsi uspeli, preferenčni glas in medicinska konoplja sta dobila 2/3 podporo, medtem ko so volilci pri vprašanju osebne uporabe konoplje in evtanazije razklani na pol, pametnejša vlada bi ta namig razumela in stvari pustila pri miru, Holob bo pa v svoji maniri rinil z glavo skozi zid, kar pomeni, da bo tudi tukaj treba pucati za njim, ko bo končal na smetišču zgodovine.
6. Na koncu je treba omeniti že luzerja, ki sliši na ime Zorčič in njegovo diletantsko organizacijo štetja glasov, včeraj je človek zaradi tega dobil občutek, da smo neka banana republika ne pa članica EU. Po drugi strani ni pa nobeno presenečenje, da je razpadel še en sistem, kjer je svoje ljudi nastavila holobja hunta.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

111111111111 ::

MojsterX je izjavil:

Golob je izjavil, da so oni zmagovalci EU volitev, saj je "leva sredina dobila več glasov kot desna". Matematika mu ne gre, saj si pripisuje kar zasluge njegovih pobeglih komeradov.

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...

Za Petra Gregoriča je glasovali izredno veliko ljudi, skoda da se ni njihova stranka SLS uvrstila, manjkalo jim je zelo malo, ker potem bi SDS dobila verjetno 1 glas manj?

Nope. SD ne bi prišla zraven.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hypathia ::

Dolgo se je bil boj med SLS in SD, na koncu pa je SD malo potegnil, tako da je bila dilema NSi ali SLS, kar razmerja sil levo desno ne bi spremenilo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

raceboy ::

levice ne morem. od raznih golobov nazaj. ni pa tud ni vsec jansa s njegovim pristopom. bi bil rad bolj na desni... kam nej se dam ?

nejc_nejc ::

lynxslo5 je izjavil:

Meni ni jasno zakaj SDS tako nasprotuje volitvam s preferenčnim glasom. Na EU volitvah, kjer imamo takšen sistem, SDS zmaguje. Takšen sistem je tudi meni bolj všeč, ko lahko obkroziš svojega najljubšega kandidata.

Tle se pa vidi, da sploh ne razumes scene. Govorim seveda o nacinu volitev.... ne o partiji.

Hypathia ::

raceboy je izjavil:

levice ne morem. od raznih golobov nazaj. ni pa tud ni vsec jansa s njegovim pristopom. bi bil rad bolj na desni... kam nej se dam ?

Če bi bil rad na desni, pa ti JJ ne sede, imaš na voljo Nsi ali SLS, v prihodnje pa verjetno tudi Logarjevo stranko.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

WizzardOfOZ ::

Hypathia je izjavil:

raceboy je izjavil:

levice ne morem. od raznih golobov nazaj. ni pa tud ni vsec jansa s njegovim pristopom. bi bil rad bolj na desni... kam nej se dam ?

Če bi bil rad na desni, pa ti JJ ne sede, imaš na voljo Nsi ali SLS, v prihodnje pa verjetno tudi Logarjevo stranko.


Al pa upaš, da bodo SOS ustanovili svojo stranko. Po moje dobijo več kot 10% glasov na volitvah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

StarMafijec ::

Težka bo. Mogoče okrog 10 %, tako kot je imela DL(GV). Strokovni, neodvisni, depolitizirani in apolitični mediji ne bodo gojili takih simpatij do te stranke, kot so jih do strank antifašistične koalicije: Gibanje Svoboda, LMŠ, SMC in PS. Z druge strani pa jo bo torpediral SDS-ov obskurni medijski imperij.

cenzuraš ::

Hypathia je izjavil:


1. Precej visoka udeležba (41%), ki so jo analitiki tudi napovedali, teza, da visoka udeležba koristi izključno levici, pa se je še enkrat več izkazala za napačno in bi jo bilo treba upokojiti.
2. Velika zmagovalka SDS, za katero je to najboljši rezultat na volitvah ever.


41 % je visoka udeležba samo za EU volitve, drugače je vedno bila pod 30 %. Š vedn je pa 41 % udeležba nizka proti DZ volitvam, tam je udeležba od 50 % navzgor.

Pr telih 25-41 % udeležbe SDS zmaguje skoz, od 2009 je še nben ni premagal na EU volitvah. Pr DZ volitvah z udeležbami 50 %+ pa pride večino cajta ena leva stranka, pa nabije SDS
««
177 / 190
»»