» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
165 / 190
»»

dexterboy ::

Debeluh shujša pa je fit. Pijanček gre na zdravljenje odvisnosti in je trezen. Neumen volilec se lahko nauči in .. oh, wait, what? :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

argument ::

dexterboy je izjavil:

Debeluh shujša pa je fit. Pijanček gre na zdravljenje odvisnosti in je trezen. Neumen volilec se lahko nauči in .. oh, wait, what? :))


Ja sej je znano, koga pretežno voli neumen volivec, ki ima probleme z učenjem. Glede na tvoj odgovor špekuliram, da je morda tudi presek z debeluhi in alkoholiki nadpovprečen, ni pa nujno

musicfreak ::

argument je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Pa spet bodo malo obdavčili alkohol in sladke pijače. :D


Če je to res, je to ena redkih dobrih potez. Debeluhov in pijancev je preveč


to bi si res zelel da mi naredijo sladkarije tako drage, da bi bil preskrt si privoscit cokolado in bi se lahko lazje losal cukra.

argument ::

Ne rabi bit tako drago, da si ne moreš privoščit, dost bi blo samo, da bi se kakih 10 % dodatnega davka na to dodalo. Potem pa se pol od tega davka da direkt za RKC sfero pol pa direkt FDV sferi, pa na pakungo obvezno Aleša Primca pa Niko Kovač, pa bi garant padla potrošnja tega sranja.

111111111111 ::

argument je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Pa spet bodo malo obdavčili alkohol in sladke pijače. :D


Če je to res, je to ena redkih dobrih potez. Debeluhov in pijancev je preveč

Nisi zaznal mojega cinizma. O tem se menijo že od začetka mandata pa še vedno ni nič. Popljuvali so tudi prilagajanje cen naftnih derivatov, pa še kar prilagajajo, itd...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

argument je izjavil:

Ja sej je znano, koga pretežno voli neumen volivec, ki ima probleme z učenjem. Glede na tvoj odgovor špekuliram, da je morda tudi presek z debeluhi in alkoholiki nadpovprečen, ni pa nujno

Večina delavcev, kmetov, s.p-jev in podjetnikov nima visoke in višje izobrazbe. In te ljudi na tem forumu konstantno zasramujete, češ da so volici SDS in imajo probleme z učenjem? Resnično ste kreteni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Daniel ::

To je naš POFi. Njegovi komentarji so pač odnos njegove prirojene deformacije, kar žal tudi pomeni, da je prepričan, da je rojen z vsem znanjem tega sveta in je le njegovo mnenje edino pravo (zraven kupa samohvale seveda). V realnosti pa najbrž živi od sociale, kar je za nekatere, ki dobro obvladajo sistem teh pomoči, kar dober biznis. Če vodje države mislijo in delajo enako kot on smo ga kratkomalo opleli, ker bojo zavozili vse do temeljev.

MrStein ::

111111111111 je izjavil:

argument je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Pa spet bodo malo obdavčili alkohol in sladke pijače. :D


Če je to res, je to ena redkih dobrih potez. Debeluhov in pijancev je preveč

Nisi zaznal mojega cinizma. O tem se menijo že od začetka mandata pa še vedno ni nič. Popljuvali so tudi prilagajanje cen naftnih derivatov, pa še kar prilagajajo, itd...

Sladke pijače so itak drage. Sploh po zadnjem valu inflacije.
In če se še bolj podražijo, ne bo nobenega učinka. Vsaj ne takega, kot si mislijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gregor P ::

Če imaš ljudi, ki vsak dan že za zajtrk popijejo liter Coca cole, potem je težava najbrž drugje (torej ne v unih, ki tu in tam popijejo malo kole).:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

111111111111 ::

MrStein je izjavil:

Sladke pijače so itak drage. Sploh po zadnjem valu inflacije.
In če se še bolj podražijo, ne bo nobenega učinka. Vsaj ne takega, kot si mislijo.

Več se bo zvarilo doma, pijačo pa uvažalo čez mejo. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Kar naj dajo 100% davka na to, to itak samo cigani kupujejo.

Učinka sicer ne bo nobenga, ampak sej ga ni niti od 40% dohodnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

paradajzos ::

Samo nekaj bi tule dodal:

1. Prepovedal bi ponujanje dreka v trgovinah, na bencinskih itd. - kot na primer, ko prideš plačat bencin, ti prodajalec ponuja še fakin "čokoladico, rogljiček" in podobne smeti. Isto na blagajni najbolj bednih trgovin.

2. Prepovedal bi reklamiranje hrane, še posbeje dreka, ki je sam cuker ali koruzni fruktozni sirup. Dejansko je debelost problem in hrana - še posebej sladko sranje - lahko deluje kot droga. Drog - tudi legalnih - ni dovoljeno reklamirati, kajne?

Sladke pijače so itak drage. Sploh po zadnjem valu inflacije.
In če se še bolj podražijo, ne bo nobenega učinka. Vsaj ne takega, kot si mislijo.


Sladke pijače so prepoceni. Otroci to še vedno žlampajo kot vodo.

Če imaš ljudi, ki vsak dan že za zajtrk popijejo liter Coca cole, potem je težava najbrž drugje (torej ne v unih, ki tu in tam popijejo malo kole).


Se pravi davek se bi poznal tistim, ki spijejo veliko sranja, drugim pa ne. To bi bilo potem kar lepo pozitivno.

Zgodovina sprememb…

argument ::

111111111111 je izjavil:

argument je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Pa spet bodo malo obdavčili alkohol in sladke pijače. :D


Če je to res, je to ena redkih dobrih potez. Debeluhov in pijancev je preveč

Nisi zaznal mojega cinizma. O tem se menijo že od začetka mandata pa še vedno ni nič. Popljuvali so tudi prilagajanje cen naftnih derivatov, pa še kar prilagajajo, itd...


Ja, nisem na tekočem kaj točno nameravajo trenutno, zato sem tud napisal "če je to res". Zdaj če si samo cinik, itak ni vredno preveč pozornosti.

111111111111 je izjavil:

argument je izjavil:

Ja sej je znano, koga pretežno voli neumen volivec, ki ima probleme z učenjem. Glede na tvoj odgovor špekuliram, da je morda tudi presek z debeluhi in alkoholiki nadpovprečen, ni pa nujno

Večina delavcev, kmetov, s.p-jev in podjetnikov nima visoke in višje izobrazbe. In te ljudi na tem forumu konstantno zasramujete, češ da so volici SDS in imajo probleme z učenjem? Resnično ste kreteni.


Dexterboy je začel o inteligenci in učenju v navezavi s politiko, ampak brez kakšnih linkov in virov. Jaz sem samo odgovoril z dejanskim virom oz. raziskavo o tem. Drugače se vzorec nizke izobrazbe pri nekaterih strankah ne začne nad srednjo šolo - v teh strankah, posebej eni veliki, prevladujejo volivci z osnovnošolsko izobrazbo.

Zanimivo, da ste nekateri tako politično korektni, da v resnici vidite zasmehovanje. To vse izhaja iz nekih kompleksov. Parsifal in nova24 zasmehujeta volivce SDS? OK

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bbbbbb2015 ()

111111111111 ::

argument je izjavil:

Dexterboy je začel o inteligenci in učenju v navezavi s politiko, ampak brez kakšnih linkov in virov. Jaz sem samo odgovoril z dejanskim virom oz. raziskavo o tem. Drugače se vzorec nizke izobrazbe pri nekaterih strankah ne začne nad srednjo šolo - v teh strankah, posebej eni veliki, prevladujejo volivci z osnovnošolsko izobrazbo.

Zanimivo, da ste nekateri tako politično korektni, da v resnici vidite zasmehovanje. To vse izhaja iz nekih kompleksov. Parsifal in nova24 zasmehujeta volivce SDS? OK

Če tole ni zasmehovanje delovne populacije, potem pa imava zelo različne poglede na svet:

argument je izjavil:

Ja sej je znano, koga pretežno voli neumen volivec, ki ima probleme z učenjem. Glede na tvoj odgovor špekuliram, da je morda tudi presek z debeluhi in alkoholiki nadpovprečen, ni pa nujno


Naj ti pojasnim kot petletniku: Če imenuješ ljudi z osnovno šolo: neumni volilci, ki imajo probleme z učenjem, te ljudi zasmehuješ in žališ. Pa še nekaj naj ti razložim o tvoji statistiki, precej volilcev SDS je starih 55+ let, marsikje na kmetih niso imeli možnosti iti naprej v srednjo šolo. So naredili osnovno šolo in potem so šli delat.

Meni se zdi govorit o takih ljudeh kot neumnih, še posebej to govorite tisti, ki so vam starši kupili avto, stanovanje, nosili s srebrno žlico k ustom. Tisti najbolje veste. Volilci Levice. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

argument ::

Ma larifari, tud 90-letniki so že svoja mlada leta pretežno preživeli v SFRJ, kjer je bila izobrazba že precej dostopna, ne pogovarjamo se o letu 1910. Poznam ogromno ljudi te starosti iz kmečkih okolij, pa redkokateri ima samo osnovnošolsko izobrazbo, to so res posebneži. Zbrani seveda najbolj v določenih strankah, vzorec je jasen.

Nepotizem odlično laufa tudi v "rokodelski" stranki SDS, pri znanih familijah, vsi poznamo primere. Pretvarjat se pa zaradi nepotizma, da tistim z OŠ izobrazbo ne manjka niti malo v inteligenčnem smislu, je pa kr močno sprenevedanje. Haha, če moraš taka stališča zavzemat za branjenje sekte, potem veš, da si zglajzal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bbbbbb2015 ()

111111111111 ::

Če je tvoj pristop, da žališ določeno populacijo ti odlično uspeva. Najbolje da stopiš še v temo o evtanaziji in nas z Matotom prepirčaš, da je treba osebe s slabšo izobrazbo in nizkim IQ-jem evtanazirat, da bo tvoja priljubljena, napredna, izobražena stranka, na naslednjih volitvah dobila več glasov.

Tako nekako se sliši tvoje argumentiranje. Zdiš se mi takšen levi fašist.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

argument ::

Ne rabiš jokat, saj niso vsi v SDS osnovnošolsko izobraženi, samo precej več kot v drgih strankah. V stranki majo jasno začrtno hierarhijo med uporabnimi idioti in pastirji, ki največ profitirajo, vrh je višje izobražen - večinoma FDV kader.

111111111111 je izjavil:

Če je tvoj pristop, da žališ določeno populacijo ti odlično uspeva.


Hvala, če določeno populacijo žali resnica pa raziskave celo iz lastnega strankarskega medija, potem nimam kaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bbbbbb2015 ()

111111111111 ::

argument je izjavil:

Ne rabiš jokat, saj niso vsi v SDS osnovnošolsko izobraženi, samo precej več kot v drgih strankah. V stranki majo jasno začrtno hierarhijo med uporabnimi idioti in pastirji, ki največ profitirajo, vrh je višje izobražen - večinoma FDV kader.

111111111111 je izjavil:

Če je tvoj pristop, da žališ določeno populacijo ti odlično uspeva.


Hvala, če določeno populacijo žali resnica pa raziskave celo iz lastnega strankarskega medija, potem nimam kaj.

Težave nimam s statistiko, ampak s tvojo interpretacijo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

argument ::

To sem že naslovil. Ampak na koncu niti ni toliko pomembno, ali SDS volivcem pretežno manjka inteligence, srednješolskega znanja (ker tega izobraževanja pretežno niso dali skozi) ali pa gre zgolj v večjem številu za starostne težave.

Tega pa res staistika ne pove, kaj je vzrok in kaj posledica.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bbbbbb2015 ()

Gregor P ::

Ok mi v Sloveniji imamo malo problem, da so vsi šli študirat samo za to, da bi manj delali. :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bbbbbb2015 ::

To je tema o Robertu Golobu, golobarjih na splošno in o vladi (trenutno).

EU volitve se nezadržno bližajo, videli bomo, kako bo z rezultati golobarjev.

StarMafijec ::

bbbbbb2015 je izjavil:

EU volitve se nezadržno bližajo, videli bomo, kako bo z rezultati golobarjev.

2 do 3 poslanci, lahko da še kak poslanec v stranki prebežnikov (Zeleni in to).

mtosev ::

2-3 poslanca ste mi zdi v redu. Jaz sem napovedal, da dobijo 2 poslanca. Bomo videli, če mam prav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Če dobijo samo 2, potem je to za njih poraz.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bbbbbb2015 ::

Kritike so postale direktne, besede so postale bolj neposredne:

https://www.delo.si/sobotna-priloga/z-g...

To se bo (verjetno) sedaj stopnjevalo. Besede niso vulgarne, vendar pa da kažejo na to da bodo sedaj pa prileteli pa debelejši kamni. Edino plačani 24kur jih podpira. Drugače pa se s kritiko Fajonke strinjam. Podobno se tudi Golob nekaj šopiri, pa se nima za kaj.

Zgodovina sprememb…

argument ::

Gregor P je izjavil:

Ok mi v Sloveniji imamo malo problem, da so vsi šli študirat samo za to, da bi manj delali. :|


Mrbit, ampak a mamo tud problem, da so vsi šli tud v poklicno ali srednjo šolo, da bi manj delali? Ker namreč je vzorec na zgornji raziskavi tak, da vse kar greš nad OŠ nivo v izobrazbi, pada podpora za SDS, za vsako stopnjo izobrazbe. SDS podpora j obratno sorazmernna s stopnjo izobrazbe čez cel spekter, ne začne se to pri faks nivoju.

StarMafijec ::

Ja, že več raziskav je potrdilo, da bolje izobraženi težje obkrožijo SDS in podobne desne stranke. Intimnejša jim je leva politična opcija. Ali je kak poseben razlog za to? Bolj izobraženi so bolj altruistični, rajši imajo višje davke in borbo za common good? Manj izobraženi pa za vitko državo, ker ne želijo, da jim poberejo preveč dohodka, kaj se s samo družbo dogaja, pa jim je malo mar?

feryz ::

Med bolj izobraženimi je ogromno mešalcev megle. In ker jim je praviloma leva stran, karkoli naj bi že to bilo, bolj naklonjena, se pravi več denarja razmetavajo za traženje rude i gubljenje vremena, tako volijo to.

111111111111 ::

Visoko izobraženi FDV-jevci imajo lepo postlano in ko so na oblasti navaden narod hira.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo, v prejšni izvedenki je bil to strašno izobražen in visoko intelektualen Serpetinšek, potem iz tega lahko potegnemo par stvari:
- šolski sistem imamo v pizdi
- šola ti ne da pameti
- bog nam pomagaj (beri, ni nam pomoči).

Pri takih intelektualcih ne rabiš idiotov.
Sicer ne vem kje so vsi ti intelektualci...med zdravniki že ne. Med privatniki oz v gospodarstvu tudi ne. Morda so bli včasih v šolstvu, pa tudi tu bi reku da vse manj. Kaj nam ostane...kulturniki in podobno. Se pravi tisti, ki imajo direktno korist od teh vlad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dexterboy ::

Utk je izjavil:

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo, v prejšni izvedenki je bil to strašno izobražen in visoko intelektualen Serpetinšek, potem iz tega lahko potegnemo par stvari:
- šolski sistem imamo v pizdi
- šola ti ne da pameti
- bog nam pomagaj (beri, ni nam pomoči).
Pri takih intelektualcih ne rabiš idiotov.
Sicer ne vem kje so vsi ti intelektualci...med zdravniki že ne. Med privatniki oz v gospodarstvu tudi ne. Morda so bli včasih v šolstvu, pa tudi tu bi reku da vse manj. Kaj nam ostane...kulturniki in podobno. Se pravi tisti, ki imajo direktno korist od teh vlad.
AMEN! Post za zgodovinske anale in za v okvir!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

argument ::

111111111111 je izjavil:

Visoko izobraženi FDV-jevci imajo lepo postlano in ko so na oblasti navaden narod hira.


To še posebej velja v SDS, večinoma FDVjevski vrh dobro dnar vleče, največja volilna baza v stranki, to so osnovnošolsko izobraženi, pa ravno ne. Tak diskonekt med vrhom stranke in volilno bazo je v malokateri drugi stranki

MojsterX ::

Slovenija leglo korupcije, to že vemo, da najboljši odhajajo v tujino, je brez dlake na jeziku to povedal tudi pred leti Mitja Okorn.

Rugelj, ki je bil v preteklosti kot v.d. tudi sam direktor Slovenskega filmskega centra, je v svojem zapisu pred kratkim priznal, da vas je sam dvakrat zavrnil, pa ste mu vedno dokazali, da nima prav.
V Sloveniji je treba non stop dokazovati, da nimajo prav, da se dogaja korupcija oziroma da se ti na tak ali drugačen način godi krivica, ampak kot sem že omenil, se tukaj nikoli nič ne spremeni, tako da je to boj z mlini na veter ali sizifovo delo oziroma "complete waste of time".

Sam nikoli nisem jezen, ko me nekdo zavrne, jezen sem, ko me zavrnejo, kadar je izmed vseh prijavljenih moj projekt najboljši. Ampak v Sloveniji tako in tako nikoli ni bila važna kakovost, ampak kdo koga pozna in kdo bo s kom opral več denarja. Ni važno, kako dober je bil moj projekt, denar so vedno dobivali drugi, ki so se prijavljali včasih s celo katastrofalnimi projekti, recimo producent Franci Zajc s filmom Piran-Pirano režiserja Gorana Vojnovića.


https://www.dnevnik.si/1042733459

argument ::

Utk je izjavil:

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo, v prejšni izvedenki je bil to strašno izobražen in visoko intelektualen Serpetinšek, potem iz tega lahko potegnemo par stvari:
- šolski sistem imamo v pizdi
- šola ti ne da pameti
- bog nam pomagaj (beri, ni nam pomoči).

Pri takih intelektualcih ne rabiš idiotov.
Sicer ne vem kje so vsi ti intelektualci...med zdravniki že ne. Med privatniki oz v gospodarstvu tudi ne. Morda so bli včasih v šolstvu, pa tudi tu bi reku da vse manj. Kaj nam ostane...kulturniki in podobno. Se pravi tisti, ki imajo direktno korist od teh vlad.


Komot lahko zagovarjaš, da so na fakultetah pretežno bluzatorji, samo nekatere stranke, recimo SDS, majo pa nižjo podporo že pri preskoku z osnovne šole na srednjo, največji blok volivcev znotraj SDS ma samo osnovno šolo. Verjetno so oni največji intelektualci. Pa še oni volijo FDVjevce v vrhu SDS, tam teh "osnovnošolcev" ni iz nekega presenetljivega razloga.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hendriks ()

hendriks ::

argument je izjavil:


Komot lahko zagovarjaš, da so na fakultetah pretežno bluzatorji, samo nekatere stranke, recimo SDS, majo pa nižjo podporo že pri preskoku z osnovne šole na srednjo, največji blok volivcev znotraj SDS ma samo osnovno šolo. Verjetno so oni največji intelektualci. Pa še oni volijo FDVjevce v vrhu SDS, tam teh "osnovnošolcev" ni iz nekega presenetljivega razloga.


Seveda imaš za te trditve dokaze in poglobljene analize... Glede na to, da si slo-tech account odprl 23.5.2024, si lahko svoj nick gladko spremeniš v LeviTrol. PNG boš pa itak kmalu fasal.

argument ::

Utk je izjavil:

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo


Skor cela Slovenija voli vsaj relativno nove obraze, tudi Tonin je relativno nov obraz (in Nsi ni zbirališče "osnovnošolcev" kot SDS). Edina dva res stara obraza na vrhu strank sta Janša pa Jelinčič, začuda je tdi pri volivcih SNS podobna izobrazbena struktura kot pri SDS.

hendriks je izjavil:

argument je izjavil:


Komot lahko zagovarjaš, da so na fakultetah pretežno bluzatorji, samo nekatere stranke, recimo SDS, majo pa nižjo podporo že pri preskoku z osnovne šole na srednjo, največji blok volivcev znotraj SDS ma samo osnovno šolo. Verjetno so oni največji intelektualci. Pa še oni volijo FDVjevce v vrhu SDS, tam teh "osnovnošolcev" ni iz nekega presenetljivega razloga.


Seveda imaš za te trditve dokaze in poglobljene analize... Glede na to, da si slo-tech account odprl 23.5.2024, si lahko svoj nick gladko spremeniš v LeviTrol. PNG boš pa itak kmalu fasal.


Sem ponovno prilepil dokaz ravnokar. Morda je tudi kakšna korelacija med ADHD/nesposobnostjo branja in pripadnostjo določeni stranki, ki ima pretežno osnovnošolsko bazo. Bilo bi prav neverjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: argument ()

karafeka ::

Ni kaj, kapo dol izobraženim, zadnjih 15 let so res vedno ta prave (nove obraze) izvolili. Še tazadnji klovn, ki ima občutno večino v parlamentu je res produktiven in delaven in je že ogromno naredil. Pa ne da je konkurenca kaj boljša.

Prvi korak k izboljšanju stanja je debirokratizacija in posledično manjši javni sektor. To je prvo kar bi morali zahtevati od strank. Za kaj takega pa rabiš očitno tehnično neizvoljeno vlado, ker si nihče drug ne bo hotel žagati svoje veje stran.

Utk ::

Sem ponovno prilepil dokaz ravnokar.

Tudi med visoko izobraženimi ima SDS največjo podporo. Da ima drugo največjo med njimi Levica pa, kot sem reku, več pove o naših fakultetah kot o strankah.

paradajzos ::

Utk je izjavil:

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo, v prejšni izvedenki je bil to strašno izobražen in visoko intelektualen Serpetinšek, potem iz tega lahko potegnemo par stvari:
- šolski sistem imamo v pizdi
- šola ti ne da pameti
- bog nam pomagaj (beri, ni nam pomoči).

Pri takih intelektualcih ne rabiš idiotov.
Sicer ne vem kje so vsi ti intelektualci...med zdravniki že ne. Med privatniki oz v gospodarstvu tudi ne. Morda so bli včasih v šolstvu, pa tudi tu bi reku da vse manj. Kaj nam ostane...kulturniki in podobno. Se pravi tisti, ki imajo direktno korist od teh vlad.

+1. Podpis. Eden najboljših postov na celotnem forumu.

argument ::

Utk je izjavil:

Sem ponovno prilepil dokaz ravnokar.

Tudi med visoko izobraženimi ima SDS največjo podporo.


Ja, če podatke bereš po "SDSovsko". Še višjo ima med srednje izobraženimi, Še višjo ima med osnovnošolsko izobraženimi. To razmerje je najbolj zgovorno, dokaj unikatno. Če zbrišeš "osnovnošolce", ki prevladujejo, potem je SDS stranka visoke oz. vsaj povprečne izobrazbe.

feryz ::

MojsterX je izjavil:

Slovenija leglo korupcije, to že vemo, da najboljši odhajajo v tujino, je brez dlake na jeziku to povedal tudi pred leti Mitja Okorn.

Rugelj, ki je bil v preteklosti kot v.d. tudi sam direktor Slovenskega filmskega centra, je v svojem zapisu pred kratkim priznal, da vas je sam dvakrat zavrnil, pa ste mu vedno dokazali, da nima prav.
V Sloveniji je treba non stop dokazovati, da nimajo prav, da se dogaja korupcija oziroma da se ti na tak ali drugačen način godi krivica, ampak kot sem že omenil, se tukaj nikoli nič ne spremeni, tako da je to boj z mlini na veter ali sizifovo delo oziroma "complete waste of time"....

https://www.dnevnik.si/1042733459
Ne more sds-ovec dobiti sredstev za projekt, če so naši na oblasti.
Kam pa pridemo, če bi tako delali? Bankrot takoj.
Ko bo đoni plešasti na oblasti, naj ga prijavi. In bo dobil dvojno.

Utk ::

argument je izjavil:

Utk je izjavil:

Sem ponovno prilepil dokaz ravnokar.

Tudi med visoko izobraženimi ima SDS največjo podporo.


Ja, če podatke bereš po "SDSovsko". Še višjo ima med srednje izobraženimi, Še višjo ima med osnovnošolsko izobraženimi. To razmerje je najbolj zgovorno, dokaj unikatno. Če zbrišeš "osnovnošolce", ki prevladujejo, potem je SDS stranka visoke oz. vsaj povprečne izobrazbe.

Če bereš podatke racionalno, potem vidiš, da Levica, ki se KAO zavzema za delavce, ima med njimi najmanj podpore. Tako da se bi jaz na njihovem mestu vprašal, če je to res pravi koncept.
Pa tudi obratno, če bi bil njihov volilec, se bi kot visoko izobražen intelektualec vprašal zakaj točno si želim plačevat visoke davke, da bomo z njimi financirali socialo ljudem, ki volijo čisto nasprotno stranko od "moje". Mislim, če to ni idiotizem, potem pa res ne vem... Edina logična razlaga je, da če sem njihov visoko izobražen volilec, sem morda res strašen intelektualec, ampak v realnosti pa nimam dohodkov, da bi plačeval te visoke davke, sem pa prisesan na državno joško, v najboljšem primeru pospravljam pladnje v mcdonaldsu.

Če imaš ti boljšo razlago od moje, kar na plano z njo, ker jaz priznam, da nisem dost pameten, da bi to razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

primoz4p ::

argument je izjavil:

Utk je izjavil:

Če visoko izobraženi pri nas volijo Levico, SD in Svobodo, oz katerkoli nov obraz pride mimo


Skor cela Slovenija voli vsaj relativno nove obraze, tudi Tonin je relativno nov obraz (in Nsi ni zbirališče "osnovnošolcev" kot SDS). Edina dva res stara obraza na vrhu strank sta Janša pa Jelinčič, začuda je tdi pri volivcih SNS podobna izobrazbena struktura kot pri SDS.

hendriks je izjavil:

argument je izjavil:


Komot lahko zagovarjaš, da so na fakultetah pretežno bluzatorji, samo nekatere stranke, recimo SDS, majo pa nižjo podporo že pri preskoku z osnovne šole na srednjo, največji blok volivcev znotraj SDS ma samo osnovno šolo. Verjetno so oni največji intelektualci. Pa še oni volijo FDVjevce v vrhu SDS, tam teh "osnovnošolcev" ni iz nekega presenetljivega razloga.


Seveda imaš za te trditve dokaze in poglobljene analize... Glede na to, da si slo-tech account odprl 23.5.2024, si lahko svoj nick gladko spremeniš v LeviTrol. PNG boš pa itak kmalu fasal.


Sem ponovno prilepil dokaz ravnokar. Morda je tudi kakšna korelacija med ADHD/nesposobnostjo branja in pripadnostjo določeni stranki, ki ima pretežno osnovnošolsko bazo. Bilo bi prav neverjetno.

Zanimivi podatki.
Še posebej je zanimivo, da Levica ne pritegne delavce in kmete, skratka proletariat. Kaj dela tako velik procent (skoraj tak kot v SDS) izobražencev, da ne pritegne volilne baze, za katero se zavzema, pa to ni stranka brez kilometrine?
Podobno vprašanje se zastavlja za SD. Ima pa ta stranka vseeno občutno manjši delež izobraženih in neprimerljivo večji delež volilcev iz vrst proletariat kot Levica. Ostanki nasledstva KPS?
Glede na strukturo volilcev, proletariat, je SDS leva stranka, ki je prepričala proletariat, da se bori za njegove pravice. Bivši komunisti v vodstvu?

Utk ::

Glede na strukturo volilcev, proletariat, je SDS leva stranka, ki je prepričala proletariat, da se bori za njegove pravice. Bivši komunisti v vodstvu?

Od kod ti ideja, da so delavci in kmeti za komunizem?

argument ::

Utk je izjavil:


Pa tudi obratno, če bi bil njihov volilec, se bi kot visoko izobražen intelektualec vprašal zakaj točno si želim plačevat visoke davke, da bomo z njimi financirali socialo ljudem, ki volijo čisto nasprotno stranko od "moje".

Če imaš ti boljšo razlago od moje, kar na plano z njo, ker jaz priznam, da nisem dost pameten, da bi to razumel.


Temu se reče solidarnost, tako kot visokoizobraženi volivci Levice glasujejo, da se socialo plačuje osnovnonošolsko izobraženim SDSovcem, tako tudi pretežno osnovnošolsko izobraženi SDSovci glasujejo za zniževanje davkov tistim, ki imajo v povprečju višjo izobrazbo od njih (to so itak vsi, oz. bolj ali manj pripadniki vseh ostalih strank). Zato pa sistem potem funkcionira kolkr tolk.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Temu se reče bullshitanje.
Daj poišči še kako raziskavo o strukturi plačanih davkov po volilcih strank, to bi bilo še bolj zanimivo.

Malidelničar ::

A ni tako, da Levico voli urbani hipsterski študentaraj v Ljubljani. Pa še nekaj malih ostankov v delavskih okoljih Zasavskih revirjev.
Tudi je Levica doživela takrat s strani medijev podprt bum ob času "luckih" "vstaj" 2012, ko je protestiral prekariatski večinoma družboslovno-humanistični študentaraj. Mesec in Kordiš nista orodjar in varilec ampak sta prišla iz FDV in FF respectively ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

primoz4p ::

Utk je izjavil:

Glede na strukturo volilcev, proletariat, je SDS leva stranka, ki je prepričala proletariat, da se bori za njegove pravice. Bivši komunisti v vodstvu?

Od kod ti ideja, da so delavci in kmeti za komunizem?

Proletariat

Proletariát (latinsko proletarius, siromašen državljan s številnimi otroci) je po marksistični teoriji eden od dveh družbenih razredov v kapitalističnem sistemu. V prvotnem pomenu je vključeval delavce, ki nimajo lastnih sredstev za proizvodnjo in so zategadelj kapitalistom prisiljeni prodajati svoje delo in da z viškom svojega dela zanje proizvajajo presežno vrednost. Izraz je pogosto uporabljen kot sinonim za delavski razred.

Po marksistični teoriji je proletariat najbolj napreden del družbe, ki nastane in postaja vse močnejši v dobi prvobitne akumulacije kapitala, medtem ko je večina pripadnikov vanj stopila iz razreda kmetovalcev in obrtnikov. Kasneje je proletariat črpal tudi iz drugih družbenih razredov, ne izključujoč kapitaliste, če slednje razumemo kot heterogen razred, razdeljen med majhne, srednje in velike kapitaliste.

Vse težji položaj proletariata je v preteklosti spodbudil številne filantrope, socialne filozofe in reformatorje, da so se zavzeli za njegov izhod iz nastalega položaja. Med njimi velja navesti socialne utopiste, ki so bili med prvimi. Težnje sta na svoj način artikulirala Karl Marx in Friedrich Engels, ki sta ga opredelila kot družbeno silo, ki lahko in mora nasilno zadušiti kapitalistični sistem, da bi se osvobodil izkoriščanja in podrejenosti.

Proletariat v sodobnosti
Po nekaterih interpretacijah je marksizem preživet zaradi neobstoja proletariata, ki je v družbenem in političnem razvoju kapitalistične družbe presegel prvotni stadij in danes v večjem delu sestavlja tako imenovane srednje sloje. Po drugi interpretaciji je proletariat sinonim za vse podrejene družbene razrede, ki lahko prodajajo izključno svoje delo, in spričo tega je marksistična teorija in tako razumevanje še vedno aktualno, proletariat pa obstoječ.


Nekaj sem izpustil.
Ampak teorija, ki so jo ustvarili izobraženci, pravi tako, da je največji delež za komunizem med proletariata.

Utk ::

Malidelničar je izjavil:

A ni tako, da Levico voli urbani hipsterski študentaraj v Ljubljani. Pa še nekaj malih ostankov v delavskih okoljih Zasavskih revirjev.
Tudi je Levica doživela takrat s strani medijev podprt bum ob času "luckih" "vstaj" 2012, ko je protestiral prekariatski večinoma družboslovno-humanistični študentaraj. Mesec in Kordiš nista orodjar in varilec ampak sta prišla iz FDV in FF respectively ...

Normalno. Me prav zanima kolk dobi Levica, ali pa SD, od zaposlenih v privat sektorju z bruto plačo 5 jurjev in gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

argument ::

Utk je izjavil:

Temu se reče bullshitanje.
Daj poišči še kako raziskavo o strukturi plačanih davkov po volilcih strank, to bi bilo še bolj zanimivo.


Zdaj, take raziskave, kolikor vem ni, je pa čisto možno, da povprečen volivec Levice plača več davkov, saj to veš, da mestni buržuji pa zaposleni v JS tudi morajo davke plačevat in imajo v povprečju višje plače od osnovnošolsko izobraženih kmetov? Ali je to sporno?
««
165 / 190
»»