» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
142 / 149
»»

resnicoljub8 ::

Utk je izjavil:

Kje smo kaj z odstopom Urške, ki je tako grdo ustrelila mimo?


Kaj misliš? Še vedno je njen odstop samo prazna želja nas, ki smo na nasprotnem političnem polu od nje, tako kot od začetka. Podobno kot je odstop Jakliča samo njena pranzna želja. Zgleda smo vsi malo v UKZ-stil sanjarjenju.

BuDi79 je izjavil:

resnicoljub8 je izjavil:

To je kar kriminal, da poskuša Golob aktivirati svojo volilno bazo. In tudi precej nedemokratično. Podlo.
Je pa v trenutku izginil problem papirja. Neverjetno.
https://www.rtvslo.si/slovenija/zorcic-...


Je že rešeno? Ker kolikor sem jaz spremljal, je še ene 3 dni nazaj rekel, da naročajo na polno vsega možnega materiala, da bodo pripravljeni

Zgodovina sprememb…

resnicoljub8 ::

c3p0 je izjavil:


Jo prav vidim kako te kozlarije piše na kavču, zavita v dekico, s flašo rdečega na mizici. "Dr. romani" so za njo Tolstoj.


Ti bi tudi lahko en doktor roman o UKZ izdal, bi še nekaj zaslužil spotoma, če že tako aktivno razmišljaš o njej. Kaj se je pa potem zgodilo v fantazijah, ti je ponudila kozarec rdečega, te povabila na kavč zraven?

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Kaj se je pa potem zgodilo v fantazijah, ti je ponudila kozarec rdečega, te povabila na kavč zraven?
Moraš biti na močnih "medikamentih", da se ti sploh dvigne na takšno avšo, kaj šele, da bi prišlo do "fizičnega stika" tam spodaj, na sredini višine teles... normalnemu decu postane slabo ob misli na spol.. občev... điz, kam smo prišli, še farma Ihan je "višje razvita inštitucija" od Šubičke.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

resnicoljub8 ::

Eno je politično poziranje v javnosti, drugo pa zasebne fantazije s kavči, vinom, dekcami.

resnicoljub8 ::

dexterboy je izjavil:

še farma Ihan je "višje razvita inštitucija" od Šubičke.


Vsak ima svoje kriterije za te stvari

c3p0 ::

resnicoljub8 je izjavil:


Ti bi tudi lahko en doktor roman o UKZ izdal, bi še nekaj zaslužil spotoma, če že tako aktivno razmišljaš o njej. Kaj se je pa potem zgodilo v fantazijah, ti je ponudila kozarec rdečega, te povabila na kavč zraven?


V mladosti sem dal skozi kakšno avšo s psihičnimi problemi in sem se k sreči hitro naučil, da se človeka ne spremeni. Močni zobki pa mi nikoli niso ležali.

Wrop ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

c3p0 ::

Kanban je izjavil:

Seveda dovoljuje, kaj sem pa jaz rekel? Iz prepovedi izključuje dejavnosti visokošolskega učitelja etc. Povedano drugače - teh nekaj dejavnosti (pridobitnih ali nepridobitnih) izrecno dovoljuje.


Pardon, sem prehitro prebral. Se strinjava.

bbbbbb2015 ::

Wrop je izjavil:


Isti mali krogec:
Pa kaj pa je narobe s tem, če se poskuša z referendumi o treh pomembnih vprašanjih povečat udeležbo na EU volitvah?? Kjer je vedno nizka udeležba. Zakaj ne bi ljudje prišli in hkrati še povedali kaj menijo o treh pomembnih dilemah


Kaj se je spremenilo, da je spremenila mnenje?


Verjetno so ji razložili, da bo to "pozitivno" vplivalo na EU volitve, ker se boda volišču oglasili tudi zapohanci, ter razni marginalci, ki kao volijo za "levi" pol.

Ta kalkulacija je sicer - zgrešena. Vedno ko je bila volilna udeležba visoka, je pridobila tudi SDS. Tako bo - verjetno - tudi zdaj.

RedDrake ::

No ja, ni čisto zgrešena. Kadar je volilna udeležba visoka (kot na zadnjih volitvah), potem "levi pol" dobi konkretno tam okrog dve tretjini. Kadar je nizka gre rezultat "levega pola" proti polovici. In na EU je vedno rekordno nizka, zato tam lahko zmaga "desni" pol.

Lejga ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Isti mali krogec:
Pa kaj pa je narobe s tem, če se poskuša z referendumi o treh pomembnih vprašanjih povečat udeležbo na EU volitvah?? Kjer je vedno nizka udeležba. Zakaj ne bi ljudje prišli in hkrati še povedali kaj menijo o treh pomembnih dilemah


Kaj se je spremenilo, da je spremenila mnenje?


Verjetno so ji razložili, da bo to "pozitivno" vplivalo na EU volitve, ker se boda volišču oglasili tudi zapohanci, ter razni marginalci, ki kao volijo za "levi" pol.

Ta kalkulacija je sicer - zgrešena. Vedno ko je bila volilna udeležba visoka, je pridobila tudi SDS. Tako bo - verjetno - tudi zdaj.


A ti to resno glede visoke volilne udeležbe in višje podpore SDS? Po eni minuti te bom postavil na laž (v SDS so itak samo nesposobni lažnivci, sunljivega porekla, tukaj mislim J.J in njegove sumljive neslovenske korenine). Državnozborske volitve v Sloveniji 2018, volilna udeležba 52,64 %, rezultat SDS 24,96 %, Državnozborske volitve v Sloveniji 2022, volilna udeležba 70,79%, rezultat SDS 23,48%. Res se je 2022 povečalo volilcev SDS, samo ko vemo da se je 2012 (J.J na oblasti), bistveno povečala migracija iz Kosova in Albanije. Vemo pa da migrant po desetih letih avtomatsko dobi SLO državljanstvo, če za to zaprosi, naklučje? Naklučje je tudi to da je predstavnik albanske skupnosti pozival, naj albanci v SLO volijo SDS.
link: https://ibb.co/YNPyLB5

Kanban ::

Dober je Janša, da je od prisege v februarju 2012 do oktobra uspel pripeljati toliko albancev, da so oktobra 2022 masovno volili za njega. Vsa čast tudi upravnim enotam, da so v 2022 do oktobra tako brzinsko obdelale vse vloge za državljanstvo.

Malidelničar ::

Vprašanje udeležbe je tudi vprašanje udeležbe v mestnih, pol-mestnih, kmečkih okoljih. Odvisno kdo koga motivira za udeležbo. Plus kampanija na terenu.

Vlada se v tem trenutku vse polaga v medijsko ofenzifo, kjer bi preko nekaj medijskih člankov, oddaj, pred volitvami Slovence, ki spremljajo itak samo 24ur in Radio1 Denis Avdić show, na izi zmotivirali za volitve.

To jim seveda absolutno lahko uspe. Težava so zadeve na terenu kjer vlada tokrat štarta iz drugačne javnomnenjske situacije kot je bila post-COVID marca aprila 2022.

SDS na drugi strani na polno dela na terenu kar spremljam in so zelo aktivni. Tu je spet vprašanje kakšna je taktika: nabildati turnout recimo na podeželskih, mejnih območjih kjer lahko narediš leverage zaradi npr. migrantske problematike. Ali morda izkoristiti določeno nezadovoljstvo z vladnim delovanjem v regiji kot je od poplav prizadeta Koroška.

Sam nimam trenutno feelinga kam zadeve tangirajo, ker spremljam bolj tujo sceno, malo terena in je še prezgodaj.

Po mojem je veliko odvisno od tega ali bo vladni levi pol volitve dočakal brez internih sporov in škandalov. Kakšna afera ali politični spor bi jim njihov comeback lahko zelo otežil.

Zdi se, da trenutno vlada nekako v navezi z mediji poizkuša držati enotno, lažno mirno fronto.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

resnicoljub8 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Če gre rast dol, je to recesija. Ni nujno, oziroma ni se zgodilo, da bi ostale članice šle "dol". Lahko imajo samo počasno rast, Višegrajske države pa gredo toliko bolj odločno gor.


Sem dobra duša, pa si bom vzel čas, pa ti razložil kot otroku, kaj pomeni "glede na EU povprečje":



Vidiš, kako je procentek pri EU27 povprečja vedno na 100, ne pa vsako leto višji? Vidiš, kako gre avstriji procentek dol od 2000 do 2007, pa ni bila v nobeni recesiji 7 let? Vidiš, kako gre procentek Italiji dol od 1997 do 2007, pa ni bila v nobeni recesiji 10 let? Vidiš, kako gre Danski v istem obdobju procentek dol, pa ni mela 10 let recesije? Belgija enako. Vidiš, kako gre Bolgariji procent konstantno gor v istem odbodbju?


No, glej, saj me ne rabiš obravnavati kot majhnega otroka. Točno o istem govoriva. Samo jaz sem govoril o gospodarski rasti posameznih držav, ti pa o relativni rasti glede na povprečje.

Še vedno pa smo pri tem, da je Slovenija imela dobra izhodišča, ki jih ni izkoristila. Višegrajska trojka pa je to na polno izkoristila.
Slovenija je imela "izgubljeno desetletje".

Vprašanje pa je, če nas zopet čaka izgubljeno desetletje, ker golobarji so naredili gospodarstvu konkretno škodo in še ne nameravajo nehati.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

bbbbbb2015: vprašanje je, ali bo to izgubljeno desetletje bolj izgubljeno ali manj izgubljeno? ;)

Teza pro - manj izgubljeno: zelo razdolženi privat sektor, banke niso več v para-politični državni lasti, ka rpomeni boljšo bančno kreditno odzivnost, v povprečju konservativne solidne bilance, ki bi lahko pomagale ob recesiji, boljši mednarodno poslovno-trgovski linki v mednarodnih globalnih verigah, pod površjem se podjetja vseeno digitalizirajo, avtomatizirajo, robotizirajo - dodana vrednost gre gor, vseeno je push na razvojni fokus (plače inženirjev so boljše v primerjavi z obdobjem 2000-2012)

Teza contra - bolj izgubljeno: Višegrad in vzhodna Evropa je bistveno močnejši konkurent kot v obdobju cca 2000-2012 - finančno in poslovno, slovenske firme izgubljajo pozicijo v mednarodnih verigah od kjer jih izrinjajo poljske, madžarske, romunske, turške firme, poslovna pozicija Slovenije je tako odvisna od izvoza na nizkih value ravneh da ob šibki ohladitvi in nekaj bedastih potezah lahko hitro pride do kolapsa v BDP-ju in izvozu (hitreje kot jeseni 2008 in marca 2020), demografske težave so hujše, Balkanski delovni bazen je izpraznjen, enomandatni ali dvomandatni zastoj v BDP-ju bi pomenil velik zaostanek za Vzhodom in usodno razprtje škarij, neustrezna plačno-davčna politika bi hitreje kot 2000-2012 pomenila beg kadrov v tujino, ki nimajo več potrpljenja

V vsakem primeru bo pa izgubljeno 8-):))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Lejga ::

Kanban je izjavil:

Dober je Janša, da je od prisege v februarju 2012 do oktobra uspel pripeljati toliko albancev, da so oktobra 2022 masovno volili za njega. Vsa čast tudi upravnim enotam, da so v 2022 do oktobra tako brzinsko obdelale vse vloge za državljanstvo.


Kaj se je dogajalo med korono in dodeljevanjem državljanstva migrantom iz Kosova in Albanije nobeden ne ve, mogoče samo v SDS. Zanimivo se mi zdi da, ko je J.J prišel na oblast, je takoj napadel statistični urad in tam nastavil svoje, naključje? Ma sej poznaš on vic, ko en oz noreTV pride na obisk k J.J, in vpraša, kako pa vi svojo Urško pokličete ko ste doma in on takoj, ja seveda po domače, Oškafrije škomenbart.

Wrop ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Isti mali krogec:
Pa kaj pa je narobe s tem, če se poskuša z referendumi o treh pomembnih vprašanjih povečat udeležbo na EU volitvah?? Kjer je vedno nizka udeležba. Zakaj ne bi ljudje prišli in hkrati še povedali kaj menijo o treh pomembnih dilemah


Kaj se je spremenilo, da je spremenila mnenje?


Verjetno so ji razložili, da bo to "pozitivno" vplivalo na EU volitve, ker se boda volišču oglasili tudi zapohanci, ter razni marginalci, ki kao volijo za "levi" pol.

Ta kalkulacija je sicer - zgrešena. Vedno ko je bila volilna udeležba visoka, je pridobila tudi SDS. Tako bo - verjetno - tudi zdaj.


Kako bo ne vem. Morda bo res.
Je pa zanimivo, da Maše K. kar naenkrat ne moti več po njenem mnenju zloraba Maše K. in njenih somišljenikov v smislu ustavne ureditve na področju referendum. :))
En pravnik dve nasprotujoči si stališči. Ob tem, da pri enem stališču napeljuje na zlorabo ustave, kjer v drugem stališču na to zlorabo opozarja :))
Kako bo tokrat velik krogec spravila v malega, bom z zanimanjem gledal.

bbbbbb2015 ::

Lejga je izjavil:

Res se je 2022 povečalo volilcev SDS, samo ko vemo da se je 2012 (J.J na oblasti),


Poglej, da se razumeva. Jaz sem levi liberalec, SDS ne zagovarjam, kler in vera me ne moti, moti me pa neproduktivno razkopavanje kosti in neko ponovno pisanje zgodovine, kjer so belgardistični kvizlingi nenadoma mladi neuslišani pesniki, pa take.

Vendar je SDS edina slovenska stranka, ki konsistentno pridobiva na *številu* volilcev.

Ne verjamem, da bo velika volilna udeležba prinesla veliko glasov golobarjem. Med ljudmi, ki jih jaz poznam, se je oblikoval "anti-holob" sentiment, sosed (prostovoljni gasilec) preklinja holoba od požara naprej, ko je dal obljubo plačila, drugi sosed preklinja holoba, ker izrecno ni prej plačeval dopolnilnega zavarovanja, zdaj ga pa mora. Pa so vsi ti prej volili golobarje.

Menim, da se bodo glasovi na levi razpršili. Kot rečeno, bomo videli. Golobarji bodo trike vlekli iz petnih žil, bomo videli efekt tega.

Zgodovina sprememb…

Lejga ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Lejga je izjavil:

Res se je 2022 povečalo volilcev SDS, samo ko vemo da se je 2012 (J.J na oblasti),




Vendar je SDS edina slovenska stranka, ki konsistentno pridobiva na *številu* volilcev.


V mojem okolju se je podpora SDS dvignala sorazmerno s priseljevanjem iz Kosova in Albanije.

RedDrake ::

Lejga je izjavil:


V mojem okolju se je podpora SDS dvignala sorazmerno s priseljevanjem iz Kosova in Albanije.

Mislim, da si malce zamešal kaj je vzrok in kaj posledica ...

Malidelničar ::

Lejga: ah to je po mojem fake zadeva, ki se širi po Twitterju in socialnih omrežjih. Opažam že nekaj časa.
Mislim, če bi to bilo res, bi se to takoj razvedelo in bi podpora SDS-u strmoglavila.
Tudi bi bila za njih prevelik riziko, tako da IMHO je to bolj psy-ops slovenske levice, ki se s pretvarjanjem da so desni uporabniki spletnih omrežij, trudi širit dezinformacije. To je del alt-right scene, ki pa je sponzoriran s strani finančnih virov levice.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

RedDrake ::

Eni ste taki avtisti, da sploh ne zaznate trolov tu gor. Upam, da vas tudi v RL ne peljejo žejne čez vodo ...

lynxslo5 ::

Mene bi bilo sram, da bi podpiral stranko, ki hoče volitve zmagat s pomočjo hašišarjev.

Wrop ::

Malidelničar je izjavil:

bbbbbb2015: vprašanje je, ali bo to izgubljeno desetletje bolj izgubljeno ali manj izgubljeno? ;)

Teza pro - manj izgubljeno: zelo razdolženi privat sektor, banke niso več v para-politični državni lasti, ka rpomeni boljšo bančno kreditno odzivnost, v povprečju konservativne solidne bilance, ki bi lahko pomagale ob recesiji, boljši mednarodno poslovno-trgovski linki v mednarodnih globalnih verigah, pod površjem se podjetja vseeno digitalizirajo, avtomatizirajo, robotizirajo - dodana vrednost gre gor, vseeno je push na razvojni fokus (plače inženirjev so boljše v primerjavi z obdobjem 2000-2012)

Teza contra - bolj izgubljeno: Višegrad in vzhodna Evropa je bistveno močnejši konkurent kot v obdobju cca 2000-2012 - finančno in poslovno, slovenske firme izgubljajo pozicijo v mednarodnih verigah od kjer jih izrinjajo poljske, madžarske, romunske, turške firme, poslovna pozicija Slovenije je tako odvisna od izvoza na nizkih value ravneh da ob šibki ohladitvi in nekaj bedastih potezah lahko hitro pride do kolapsa v BDP-ju in izvozu (hitreje kot jeseni 2008 in marca 2020), demografske težave so hujše, Balkanski delovni bazen je izpraznjen, enomandatni ali dvomandatni zastoj v BDP-ju bi pomenil velik zaostanek za Vzhodom in usodno razprtje škarij, neustrezna plačno-davčna politika bi hitreje kot 2000-2012 pomenila beg kadrov v tujino, ki nimajo več potrpljenja

V vsakem primeru bo pa izgubljeno 8-):))


Nekaj malega podatkov o izgubljenem desetletju.

RTV je gledala neke excele in napisala, da smo zajebali in praktično ne konvergiramo.
Delo je pa napisalo, da smo ponosni na naš razvoj.





Kupna moč v dvajsetih letih.



Rast kupne moči za samske osebe brez otrok. Neto na leto in rast v 20 letih.



Enako za par brez otrok.



Družina z dvema otrokoma.



Kakšno prednost smo zapravili. Ne moreš verjet.

Prognoza? Nič dobrega ni prišlo od te vlade, da bi pospešili rast. Vse kar beremo na glavnem MSM je odrast. Če imamo v vladi odrastnike, ne pričakovati neke rasti. Da ne bo čez 10 let, "nismo vedeli".
Glavni med golobi pa sanja o nekih bančnih vlogah prebivalstva in kako bi jih lahko unovčili, brez da bi poštimali institucije. Ampak tukaj je catch-22. Če bi to naredili lahko samo kupijo enosmerno letalsko karto.

feryz ::

lynxslo5 je izjavil:

Mene bi bilo sram, da bi podpiral stranko, ki hoče volitve zmagat s pomočjo hašišarjev.
Drugače to niso nobeni hašišarji, ampak ljudje in volilci, kot sem jaz in ostali.
Res pa je, da niso taki kot si ti, rasisti z nazivom.

Wrop ::

Ustavni sodnik gradi milijonsko vilo, živi pa v službenem stanovanju


Glej ga. Pa so ga dobili s prsti v marmeladi. :))
Takoj, ko imaš načrte in zapičiš lopato v zemljo, bi moral izgubiti službeno stanovanje :)) Pravijo kritični misleci. :))
Težka psihoza. Kljub totalni oblasti na takorekoč vseh nivojih jim meče ven vse varovalke. :))

MrStein ::

Lejga je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Isti mali krogec:
Pa kaj pa je narobe s tem, če se poskuša z referendumi o treh pomembnih vprašanjih povečat udeležbo na EU volitvah?? Kjer je vedno nizka udeležba. Zakaj ne bi ljudje prišli in hkrati še povedali kaj menijo o treh pomembnih dilemah


Kaj se je spremenilo, da je spremenila mnenje?


Verjetno so ji razložili, da bo to "pozitivno" vplivalo na EU volitve, ker se boda volišču oglasili tudi zapohanci, ter razni marginalci, ki kao volijo za "levi" pol.

Ta kalkulacija je sicer - zgrešena. Vedno ko je bila volilna udeležba visoka, je pridobila tudi SDS. Tako bo - verjetno - tudi zdaj.


A ti to resno glede visoke volilne udeležbe in višje podpore SDS? Po eni minuti te bom postavil na laž (v SDS so itak samo nesposobni lažnivci, sunljivega porekla, tukaj mislim J.J in njegove sumljive neslovenske korenine). Državnozborske volitve v Sloveniji 2018, volilna udeležba 52,64 %, rezultat SDS 24,96 %, Državnozborske volitve v Sloveniji 2022, volilna udeležba 70,79%, rezultat SDS 23,48%.

Lepo daj vse volitve v tabelo, pa boš videl da je mit "višja udeležba, manj SDS" zgolj... mit.
Sem zadnjič jaz to naredil in prilepil. Lahko kdo poišče. Ali pa še dalje verjame v mite.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

T440 ::

feryz je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Mene bi bilo sram, da bi podpiral stranko, ki hoče volitve zmagat s pomočjo hašišarjev.
Drugače to niso nobeni hašišarji, ampak ljudje in volilci, kot sem jaz in ostali.
Res pa je, da niso taki kot si ti, rasisti z nazivom.

Tako je. Hašišar je žaljivka in grobost, tega moderna demokracija in moderen forum ne smeta dopustiti!
Ljubkovalno jih zato na slo-tech kličemo zapohančki :D
Pa Golob verjetno ni dobro razmislil. On je razmišljal da bo aktiviral zapohančke, da bodo volili zanj. Lahko da bo pa nehote aktiviral še precej več nasprotnikov opojnih substanc, ki bodo pa volili kontra.

mtosev ::

Jaz bom na vseh treh referendumih glasoval 3x za.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

mtosev je izjavil:

Jaz bom na vseh treh referendumih glasoval 3x za.

Presenečenje pa tako.

Malidelničar ::

T440: zanimivo je, da je ta 'zapohanska' subkultura v SLO še kar močna, pa se vleče tudi po medijski izpostavljenosti že recimo enih 15 let.

Ko je malo bolj nejasno (recimo takrat po l. 2008) potem skopirajo leve trende iz tujine. Ko je bil Podemos v Španiji so pač napumpali Združeno levico oz. še prej tista TRS gibanja al kaj so že bili, Demokratični socializem. Pa vsi navdušeno pisali o Gibanju 5 zvezd. Pa po Ljubljani so bili takoj grafiti 'Oxi!' (grški 'ne!' - takrat ko je bil austerity).

Drugače pa pač, dokler ljudje nonšalantno na hitro sledijo nekaj medijskim kanalom in so oblivious na vse okoli sebe ...

Po drugi strani pa spremljam tujo sceno in kulturne trende in imaš politični tradicionalizem, CHAD-izem, MGTOW gibanje, tega pa v Sloveniji (še) ni. Pa ne samo ZDA, mislim imaš kmete na Nizozemskem, Gillets Jaunes v Franciji, Generation Identitaire, potem Nemci so imeli Pegido itd. To mi je fascinantno, da smo kulturno en tak blazno blazno čuden otoček.

V bistvu to kar se v zelo majhnem in "nežnem" obsegu poizkušata iti obe SDS kandidatki na evropskih, Klopčičeva in Planinškova z takšno alt-sceno za mlade in guerilla političnim oglaševanjem, da sta malo bolj provokativni, to je v primerjavi s tujino tako zmerno, da sploh vprašanje, če bi v tujini bilo označeno kot del trde desne scene.
Ampak naši levi mediji so šli v totalen frontalni napad in tulijo da gre za "neonacizem" itd. Ker samo Metelkova je "normalna" ...

Razen pa, če pogledam slovenske razmere, da je to v končni fazi nekaj fejk leva kulturno-politična stabilnost, ki pa jo black-swan eventi v tujini lahko hitro načnejo. In da je vse skupaj bolj kot ekonom lonec, katerega pokrov navzdol pritiska nekaj medijev ala 24ur, Rtv in Radio Aktual oz. Radion 1 oz. Denis Avdić show ...

No, zelo fascinantno.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

T440 ::

mtosev je izjavil:

Jaz bom na vseh treh referendumih glasoval 3x za.

Jasno.
Čeprav nisi ne zrel, ne odgovoren, ne koristen državljan, imaš vseeno volilno pravico.
Ampak za volitve moraš iti ven iz stanovanja, veš to?

Wrop ::

Ko nas bodo prehiteli Romuni si bomo lahko izobesili nove tele plakate po vseh večjih mestih in se hvalili, da smo rešili zemljo tako, da smo odrastli, spremenili družbeni red in sprejeli demokratični socializem. Demokratičnega bo za ščepec, socializma bo za celo jamo. :))



Pa ni prvi april. :))

Gregor P ::

Golob: "V letu ali dveh se ne da resetirati celotne države."
Čaki mal, a je kdo želel resetiranje celotne države:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T440 ::

Gregor P je izjavil:

Golob: "V letu ali dveh se ne da resetirati celotne države."
Čaki mal, a je kdo želel resetiranje celotne države:D

Saj v Sloveniji je po vsakih volitvah reset. Tudi v glavah volivcev. Vedno stiri leta jamrajo, potem gredo pa resetirani na volitve in volijo nove resetirane face, ker z novim resetom bo pa vse drgač. Zato sem alergičen na tošeta kle gor…. Cerar, Šarec, Golob - tipičen predstavnik resetiranega volivca. Mozgani na off, pa kar bo Pop TV al pa Kovačeva rekla. Bog nam pomagaj…

feryz ::

A boš ti predlagal naslednjega?

Ki bo tokrat pa res drugačen od prejšnjih, majke mi.

lynxslo5 ::

Wrop je izjavil:

Ko nas bodo prehiteli Romuni si bomo lahko izobesili nove tele plakate po vseh večjih mestih in se hvalili, da smo rešili zemljo tako, da smo odrastli, spremenili družbeni red in sprejeli demokratični socializem. Demokratičnega bo za ščepec, socializma bo za celo jamo. :))



Pa ni prvi april. :))


Joj, kolk mi grejo na živce nebuloze, ki jih strasajo ljudje kot je Asta Vrečko. Ne vem, kateri letnik je ta ženska, ki bi nas vrnila v komunizem in v Čebine. Jaz sem že toliko star, da se spomnim kako so v reki Savi v Kranju, ki je bila rdeča od onesnaženja, plavale mrtve ribe. Zgornje savska dolina je bila onesnažena od železarne Jesenice in tam okoli Jesenic so imeli vsako zimo rdeč sneg. Danes v kapitalizmu cela Slovenija diha mnogo bolj čist zrak kot ga je pred letom 91.

Vsa ekološka gibanja po celem svetu so nastala v kapitalistčnih državah. V komuniznu ekologe zapirajo kot družbeno moteči element. Asto Vrečko bi jaz poslal na ekskurzijo v Kazahstan, naj si gre pogledat Aralsko jezero, kaj je z njim naredil komunizem.

Največja hipokrizija Aste vrečko in Levice je pa v tem, da so tiho, ko ljubljanski šerif gradi drekovod preko zajetja pitne vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

T440 ::

feryz je izjavil:

A boš ti predlagal naslednjega?

Ki bo tokrat pa res drugačen od prejšnjih, majke mi.

Ne, ne bom.
Ker vem, da je volivcev kot so toše, zapohančki, kolesariat, Metelkova, javna uprava, kvazi umetniki, NVO, FDV, ipd… dovolj, da bodo izvolili pač tistega, za katerega bo POP TV rekel, da obljublja najbolj roza prihodnost. Jebeš realnost, jebeš kaj je res in kaj ni res, važn je, da se na TV fajn sliši.
Vsi bomo imeli nadpovprečne plače in vsi nadpovprečne pokojnine pa podpovprečno inflacijo. Jebeš matematiko in fizikalne zakone, tolk fajn se sliši, da smo za, a ne?

bbbbbb2015 ::

lynxslo5 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Ko nas bodo prehiteli Romuni si bomo lahko izobesili nove tele plakate po vseh večjih mestih in se hvalili, da smo rešili zemljo tako, da smo odrastli, spremenili družbeni red in sprejeli demokratični socializem. Demokratičnega bo za ščepec, socializma bo za celo jamo. :))



Pa ni prvi april. :))


Joj, kolk mi grejo na živce nebuloze, ki jih strasajo ljudje kot je Asta Vrečko. Ne vem, kateri letnik je ta ženska, ki bi nas vrnila v komunizem in v Čebine. Jaz sem že toliko star, da se spomnim kako so v reki Savi v Kranju, ki je bila rdeča od onesnaženja, plavale mrtve ribe. Zgornje savska dolina je bila onesnažena od železarne Jesenice in tam okoli Jesenic so imeli vsako zimo rdeč sneg. Danes v kapitalizmu cela Slovenija diha mnogo bolj čist zrak kot ga je pred letom 91.

Vsa ekološka gibanja po celem svetu so nastala v kapitalistčnih državah. V komuniznu ekologe zapirajo kot družbeno moteči element. Asto Vrečko bi jaz poslal na ekskurzijo v Kazahstan, naj si gre pogledat Aralsko jezero, kaj je z njim naredil komunizem.

Največja hipokrizija Aste vrečko in Levice je pa v tem, da so tiho, ko ljubljanski šerif gradi drekovod preko zajetja pitne vode.


Podpišem +1!

feryz ::

A se spomnite Mežiške doline?
Namesto dreves so imeli štrclje. Tam so tudi iglavci izgubljali iglice.

resnicoljub8 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

resnicoljub8 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Če gre rast dol, je to recesija. Ni nujno, oziroma ni se zgodilo, da bi ostale članice šle "dol". Lahko imajo samo počasno rast, Višegrajske države pa gredo toliko bolj odločno gor.


Sem dobra duša, pa si bom vzel čas, pa ti razložil kot otroku, kaj pomeni "glede na EU povprečje":



Vidiš, kako je procentek pri EU27 povprečja vedno na 100, ne pa vsako leto višji? Vidiš, kako gre avstriji procentek dol od 2000 do 2007, pa ni bila v nobeni recesiji 7 let? Vidiš, kako gre procentek Italiji dol od 1997 do 2007, pa ni bila v nobeni recesiji 10 let? Vidiš, kako gre Danski v istem obdobju procentek dol, pa ni mela 10 let recesije? Belgija enako. Vidiš, kako gre Bolgariji procent konstantno gor v istem odbodbju?


No, glej, saj me ne rabiš obravnavati kot majhnega otroka. Točno o istem govoriva. Samo jaz sem govoril o gospodarski rasti posameznih držav, ti pa o relativni rasti glede na povprečje.

Še vedno pa smo pri tem, da je Slovenija imela dobra izhodišča, ki jih ni izkoristila. Višegrajska trojka pa je to na polno izkoristila.
Slovenija je imela "izgubljeno desetletje".


Jaz sem pisal o relativni rasti glede na povprečje, ker je članek, ki smo ga komentirali, pisal izključno o relativni rasti glede na povprečje. Komentiral sem, da je to malo mimo statistika za neke ugotovitve (upam da končno vidiš po moji razlagi za otroke). Ti si začel histerizirati, da se statistike ne sme kritizirati, zraven pa napol riniti drugo statistiko. Le zakaj?

V redu, Slovenija je imela 2004 dobro izhodišče v smislu procenta EU povprečja, katerega je potem zelo malo povečala. So ga pa zgornjih kriterijih očitno še "slabše izkoristile" Avstrija, Nemčija, Belgija, Italija, Danska itd. oz. kar večina bolj razvitih držav, ki so glede na povprečje EU pa celo padle ali vsak rasle počasneje od Slovenije. Ker pač vsi ne morejo it gor glede na povprečje. Boljše izhodišče glede na povprečje kot imaš, težje se je načeloma potem še dvignit oz. nekje nad 100 % tega povprečja postane težko položaj glede na povprečje celo vzdrževat. In zato je ta statistika malo trapasta. Obstajajo boljše.

Zgodovina sprememb…

lynxslo5 ::

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...

Joveva bo špitzen kandidatka Svobode na volitvah.

Dr. Merla pa po novem sploh ni na listi. Dream team Svobode pa sestavljajo same težkokategornice kot so Maša Kociper, Tamara Vonta in Janja Sluga.

Upam, da se je Joveva v teh petih letih kar je EU poslanka vsaj naučila kaj je to Trianonska pogodba, ker pet let nazaj se ji niti sanjalo ni kaj je to.

resnicoljub8 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

[Vendar je SDS edina slovenska stranka, ki konsistentno pridobiva na *številu* volilcev.


Jaz bi si kot zmerni in sredinski volivec Janše tudi to želel, ampak podatki pravijo tako:

2004 - 281.710 volivcev

2022 - 279.897 volivcev

Vemo pa, da podatke in volivne komisije imajo pod kontrolo levi, tako da je upravičeno dvomiti v njih.

resnicoljub8 ::

T440 je izjavil:


Vsi bomo imeli nadpovprečne plače in vsi nadpovprečne pokojnine pa podpovprečno inflacijo. Jebeš matematiko in fizikalne zakone, tolk fajn se sliši, da smo za, a ne?


Zgoraj smo imeli podobne ugotovitve oz. vsaj namige, da tudi vsi v EU lahko zrasejo glede na EU povprečje. Ker so vlade zadnjih 18 let, še posebej pa Golobova, slabo vodile Slovenijo, se daje vtis, da je Slovenija edina, ki glede na EU povprečje ni napredovala oz. je napredovala najmanj. Kar je skregano z matematiko in logiko.

Tu se skriva lekcija. Če želimo, da prava, pomladna opcija, pridobi na moči, bomo morali operirati z resnico, ne pa z levičarskimi metodami z dretjem neglede na dejstva in v nasprotju z matematiko. Ker sicer se nam bo sredina samo smejala.

Malidelničar ::

resnicoljub8: problem je, da država ravno toliko stagnira, da ljudi ne briga.

Glej, vprašaj malo okoli: trenutno vsi ok živijo, malo na črno, na tem forumu je cel kup normirancev, ki odlično služijo in imajo biznis linke s tujino (pa jim tega ne zamerim - vesel sem za njih, vsaj komu dobro laufa v tej državi) , plače v JU so šle gor, kupujejo se novi avti, ljudje so skeširali kar nekaj keša za stanovanja, ta poletna sezona na Hrvaškem bo super.

Po mojem lahko zadevo preseka samo kriza.

Problem odziva Slovenije na krizo 2008 je bil v tem:
Najprej smo zamutili z odzivom (hvala Pahorju in glavnemu krivcu Križaniču) in vlekli krizo 2008-2011 in imeli izjemno hudo proračunsko krizo 2012, ko smo bili pred bankrotom glede na nekatere info. Potem Janšev ZUJF stabilizira situacijo, ampak namesto, da bi ljudje razumeli kako blizu kolapsa smo bili, SDNJ vlade post-2012 samo furajo po starem in obdržijo ravno toliko elementov ZUJF-a, da se država stabilizira na nizkih ravneh. Mediji seveda tem vladam gredo na roko, kar zaradi SDNJ sentimenta niti ni težko.

Ampak, ni pa to podlaga za preboj in rast v dohodkih itd. Od takrat se - kot kažejo tabele sedaj - nismo nikoli več pobrali. Slovenija post 2008 ni več ista kot Slovenija 1991-2008 oz. so se napake 1991-2008 povečale v metastaze.

Bolje bi bil leta 2011/2012 hud kolaps - verjetno pod Jankovićem, ker on ni imel v planu austerityja - full-blown politična kriza in nato postavitev sistema na zdrave temelje z privatizacijo opustitvijo gradualizma.

To bi tudi IZUČILO LJUDI.

Tako pa imamo še zdaj ljudi, ki nimajo pojma za kaj gre, zamerijo ZUJF in se ne zavedajo v kakšni situaciji je država - šibki. Poglej COVID, kako smo bili hitro brez gat, v roku 2 mesecev je bila panika v gospodarstvu. Pred tem pa ob izbruhu COVID-a folk brezskrbno masovno smučal v Dolomitih, če se spominjaš ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ev...

Joveva bo špitzen kandidatka Svobode na volitvah.

Dr. Merla pa po novem sploh ni na listi. Dream team Svobode pa sestavljajo same težkokategornice kot so Maša Kociper, Tamara Vonta in Janja Sluga.

Upam, da se je Joveva v teh petih letih kar je EU poslanka vsaj naučila kaj je to Trianonska pogodba, ker pet let nazaj se ji niti sanjalo ni kaj je to.


:)) Danes si nosilec liste, jutri te ni več na listi. Nekaj ima naš tale Robi. :))
Kaj se je zgodilo, je tudi njega vrgel čez ramo? Pa tako lepo so se slikali in hvalili na festivalu Svobode.

Danes smo lahko izvedeli nekaj več. Zdravnik Merlo, direktor državne bolnišnice, bivši poslanec LDS, naj bi pomagal Tini in Robiju zaploditi dva otroka, kot dvoživka v neki zasebni bolnišnici v Ljubljani. Baje sta se Tina in zdravnik skregala in Golobu ni preostalo drugega, kot da se je odločil za Tino in Merlo je moral iti z dolgim nosom. Da se po dveh letih pridružiš stranki, po vsem tem, kar je Golob rekel, obljubil, požrl in vrgel svoje ljudi pod vlak, moraš pa biti res poseben, da greš na kandidatno listo. :))
Pa še Lebna so aktivirali. :))

c3p0 ::

T440 je izjavil:


Vsi bomo imeli nadpovprečne plače in vsi nadpovprečne pokojnine pa podpovprečno inflacijo. Jebeš matematiko in fizikalne zakone, tolk fajn se sliši, da smo za, a ne?


Najprej uzakoni droge (kmalu), se fajn napohaj in se bo gotovo bolj logično slišalo.

Zaradi teh zapohancev bom na koncu glasoval proti. Tisti, ki bi dejansko imeli kaj od uzakonjenja trave, ker jim pomaga pri dejanskih bolečinah, bodo pa žal spet izviseli.

feryz ::

Seveda bodo izviseli, zaradi takih, kot si ti.
Ki boš, kot praviš, iz principa proti. Ker bo datum, če bo, sovpadal z izbiro kradljivcev in lažnivcev za evropski parlament.
Malo premisli, kaj več škode naredi. Par zapohancev ali veliko talerjev.

c3p0 ::

Wrop je izjavil:

Ko nas bodo prehiteli Romuni si bomo lahko izobesili nove tele plakate po vseh večjih mestih in se hvalili, da smo rešili zemljo tako, da smo odrastli, spremenili družbeni red in sprejeli demokratični socializem. Demokratičnega bo za ščepec, socializma bo za celo jamo. :))



Pa ni prvi april. :))


Upanje mi daje le, da pod twitom ni enega njeni budalaštini (full retard) naklonjenega komentarja. Aha, verjetno je "skrajna desnica" že čisto prevzela X.

Utk ::

c3p0 je izjavil:

T440 je izjavil:


Vsi bomo imeli nadpovprečne plače in vsi nadpovprečne pokojnine pa podpovprečno inflacijo. Jebeš matematiko in fizikalne zakone, tolk fajn se sliši, da smo za, a ne?


Najprej uzakoni droge (kmalu), se fajn napohaj in se bo gotovo bolj logično slišalo.

Zaradi teh zapohancev bom na koncu glasoval proti. Tisti, ki bi dejansko imeli kaj od uzakonjenja trave, ker jim pomaga pri dejanskih bolečinah, bodo pa žal spet izviseli.

A ne bi blo ful bolj smešno, če bi vse 3 zakone podprli z veliko večino, recimo vsaj 65%, pa vseeno ne izvolili nobenga oz. čim manj iz Svobode, Levice in SD-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
142 / 149
»»