» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
28 / 152
»»

arnecan1 ::

mtosev je izjavil:

Kako ste kaj zadovoljni s trenutno vlado? Jaz jim dam oceno 3. Sem srednje zadovoljen.

Ocena 3 je tipična permisivna zvgoja, popuščanje.

Ocena je kar 1.

Kayzon ::

ALOO GOLUBEE!

Spolne kvote kmalu tudi v gospodarstvu?
Ženske na vsaj tretjino direktorskih mest
Na ministrstvu za gospodarstvo po evropski direktivi pripravljajo zakon, ki spolne kvote po politiki uvaja tudi v gospodarstvo.

Utk ::

arnecan1 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Kako ste kaj zadovoljni s trenutno vlado? Jaz jim dam oceno 3. Sem srednje zadovoljen.

Ocena 3 je tipična permisivna zvgoja, popuščanje.

Ocena je kar 1.

En je dobro napisal na financah. Nekaj v smislu, dobro da Slovenija ne more začet nobene vojne, ker kolk je ta vlada glupa, bi jo ziher.

Wrop ::

Kvote bodo šle tudi v inženirstvo. 1:2 bodo morale biti. 66 % inženirjev bo moralo iti v druge poklice.

Wrop ::

Vsem vladajočim čestitke. Pri povprečnih plačah po PPP gledano na Nemčijo smo dohiteli Grke.



Sedaj bomo z Golobom in koalicija ter njegovimi korenitimi reformami dobili še dodaten pospešek, da se približamo Nemčiji.

mtosev ::

Kje na eurostatu se najde kupna moč po prebivalcu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wrop ::

Najbolj transparentna vlada, ki smo jo imeli do sedaj, skriva del koalicijske pogodbe.
vir: N1

Novinarji: Vemo, da imate še del koalicijske pogodbe, ki jo niste razkrili javnosti. Nam jo lahko pokažete?
Kolacija: Strmimo k največji transparentnosti oblasti in zato vam ne bomo pokazali tega dela pogodbe. Nehajte težit.
Novinarji. Vsi do sedaj so razkrili celo pogodbo.
Koalicija: Mi se zavzemamo za največjo transparentnost oblasti. Nehajte težit in spizdite.
Novinarji: V koalicijski pogodbi se zavzemate za transparentnost. Kdo je predlagal, da se ta del prikrije?
SD: Mi nismo. Fakof.
Levica: Mi transparentno komuniciramo politična stališča, partnerski odnost gradimo na dejanjih ne na papirju in besedah, na zaupanji un sodelovanju. Ostalo pa vprašajte Svobodo. Fakof.
Svoboda: Odgovorili vam bomo čez en teden.
En teden: Mimo
Črički: čri čri čri ...

Partnerski odnos gradimo na besedah, zaupanju in dejanjih :)) Samo za vsak slučaj pa imamo še podpisan papir, ki ga ne bomo nikomur pokazali.

Malidelničar ::

lynxslo5 je izjavil:

Vlada je za glavnega koordinatorja za obnovo po poplavah nastavila Boštjana Šefica. Ta človek je lenivec, nesposobni birokrat, ki se že desetletja svaljka od ene dobro plačane državne službe do druge. Pod njegovim vodstvom bo obnova po poplavah trajala 20 let.


Hm ne vem, sem zelo zelo hud kritik te vlade (glede na to, da ste jih ocenjevali zgoraj jim dam oceno -2), ampak poteza, da so dali Boštjana Šefica je pa verjetno najboljša poteza te vlade v celotnem mandatu do sedaj.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Wrop ::

Zigerion ::

Vlada ponuja 847 milijonov evrov za odpravo plačnih nesorazmerij.

Obenem pa je razlika med plačami v javnem in zasebnem sektorju v povprečju že več kot 500e (2.568,87 vs. 2.044,80 EUR - jun. 2023).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zigerion ()

Velki ::

Boh nam pomagaj, zadnji naj vgasne luč če se ne bo sama. Majkemi so cari ti Ameroti oni že vedo da bodo dolg izterjali. Več denarja kot bodo zmetali v to banano republiko prej bodo lahko terjali njene naravne vrednote.
Kot sem že rekel oni so carji v zunanji politiki (mehka sila) pa naj imajo še tako vojsko ni ta vredna 1/10 Ameriške diplomacije.

LeQuack ::

Zigerion je izjavil:

Vlada ponuja 847 milijonov evrov za odpravo plačnih nesorazmerij.

Obenem pa je razlika med plačami v javnem in zasebnem sektorju v povprečju že več kot 500e (2.568,87 vs. 2.044,80 EUR - jun. 2023).


Če koga zanima kam bo šel denar od prispevkov za poplave, evo vam. 25% povišanje plač v javnem sektorju, s tem da sodnikom so šle že za 30% gor. In to je samo začetek.
Sicer prihaja kriza oz. je že tu, tako da bo moral Golob spet povečati davke, ali pa si izposoditi pri Američanih z visokimi obrestmi.
Quack !

Wrop ::

To bo kar milijarda za javne uslužbence. Cca 6 milijard na leto. Kar pomeni 5000 € dodatnega stroška na leto na zaposlenega.
Zagotovili bodo, da bodo tisti, ki imajo najmanj dobili največ, ob tem pa še uvedli razmerje 1:7 med najnižjo in najvišjo plačo.
:))
Kako se jim ta matematika izide, ne vem. Ali laže ministrica ali pa matematika.

svecka ::

Politiki si bodo dvignili plače iz 3k na 8k., Tako da congratz.

mtosev ::

Danes v dnevniku 49.3% meni, da vlada dela dobro.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Jap, tu nekje je popolnih bebcev. Potem imaš pa še 25% sdsovcev, in ostane petina, če še tolk, normalnih. Ni čudno da smo kjer smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Malidelničar ::

Utk: se pravi bo ob naslednji finančni krizi kolaps? ZUJF2? (za to sem jaz enih 10 let navijal na debatah na forumu Financ ROFL) :)

P.S. a sem jaz edini, ki se mi ob Golobovi vladi stalno odvija film Pahorjeve vlade????????????????
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

svecka ::

povsod po zahodu se prebuja folk in vidi težave z posiljevanjem migracij, extremno obdavčitvijo srednjega sloja, pomanjkanju stanovanj, nenormalnim oderuškim kredit in ostali nebulozami...samo v Sloveniji pa ovce še zmeraj korakajo čez prepad. SRAMOTA!

Utk ::

Pahor je bil premija proti Golobu. Sicer je Pahor veliko večji bebec, ni dvoma, ampak se vsaj zaveda tega in je poslušal tiste, ki naj bi imeli o nečem kaj pojma. Na njegovo žalost se je tam znašel Križanič, ostalo je zgodovina.
Golob je pa najbolj pameten, alfa, omega in vse vmes. V resnici pa...

kgtjera ::

In kaj boste ukrenili glede tega? Niti kolesarit se vam ne ljubi!

svecka ::

kolesarit imajo cajt samo brezdelneži, ki pa sedaj dobivajo free money za 0 dela. javni paraziti po domače in nevladniki. Ostali smo skoz delal, tudi med korono zaprtjem.

Colt1911 ::

Kayzon je izjavil:

ALOO GOLUBEE!

Spolne kvote kmalu tudi v gospodarstvu?
Ženske na vsaj tretjino direktorskih mest
Na ministrstvu za gospodarstvo po evropski direktivi pripravljajo zakon, ki spolne kvote po politiki uvaja tudi v gospodarstvo.



Mi že 2 leti iščemo strugarko, pa se nobena ne javi.:'(
Bomo prosili za pomoč Niko Kovač, sigurno nam ne bo zrihtala 1 ampak vsaj 3.:)

arnecan1 ::

Utk je izjavil:

Jap, tu nekje je popolnih bebcev. Potem imaš pa še 25% sdsovcev, in ostane petina, če še tolk, normalnih. Ni čudno da smo kjer smo.

No, vsaj jaz sem po tvojih kriterijih pri normalnih.8-)

Malidelničar je izjavil:

Utk: se pravi bo ob naslednji finančni krizi kolaps? ZUJF2? (za to sem jaz enih 10 let navijal na debatah na forumu Financ ROFL) :)

P.S. a sem jaz edini, ki se mi ob Golobovi vladi stalno odvija film Pahorjeve vlade????????????????

Meni se ta grozljivka odvija od trenutka, ko je bilo jasno, da bo po vsej verjetnosti prišla kriza. Ker potem bleferstvo odpade.

Velki ::

Haha golob odzadaj pa moli ker ve da smo proper fucked...

oo7 ::

Golobova vlada je najbolj gnila vlada kar smo jih kdaj imeli.

mtosev ::

Jaz sem povprečno zadovoljen z vlado.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kayzon ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem povprečno zadovoljen z vlado.


Lahko pojasnis kaj vlada tako v redu dela,da si ti zadovoljen z njo? Kaj so pripomogli k izboljsanju slovenije v letu in pol odkar so na oblasti?

torentino ::

Ker Janša, blabla.Desničarji, fašisti, blabla....Pravna država, blabla, komunikacija, blabla...tudi oni tako delajo, blabla...civilna družba, blabla...in tako v neskončnost.

Utk ::

Kunstelj je napisal, morda je fikcija, ampak čisto lahko da res, kako sta se Golob in Tina pogovarjala, da če ne bi bilo teh poplav, bi jih treba naredit. Te poplave bojo rešile vlado, drugače se bi še veliko prej pokazalo, kako so nesposobni. Sicer je malo verjetno, da bi poplave pa rešili dobro, če nič drugega ne znajo, ampak bo trajalo spet kakšno leto, da to postane čist jasno.

Malidelničar ::

arnecan1: kaj pa če krize ne bo ali pa bo le-ta mila? ;););)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Malidelničar je izjavil:

arnecan1: kaj pa če krize ne bo ali pa bo le-ta mila? ;););)

Z Holobom na čelu ta opcija ni opcija :)

arnecan1 ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem povprečno zadovoljen z vlado.

Saj, če bi resnost situacije na Titaniku sodil po muziki, je bilo skoraj do konca vse v redu.

Malidelničar je izjavil:

arnecan1: kaj pa če krize ne bo ali pa bo le-ta mila? ;););)

Hja, potem bodo mediji verjetno slikali do konca, kako da vlada dela dobro. Ljduje pa tako vse pojedo.

svecka ::

Zame so totalno nesposobni. Ljudje brze domov še zmeraj živijo pri sorodnikih. Koliko časa bodo bili tam? 1 leto, dve, tri? Verjetno za skoz, ker bo tako kot v Postojni, ko je zmanjkalo denarja za obnovo poškodovanih hiš. Tisti blizu političnim veljakom so si pa zgradili vile z denarjem za obnove, ostali pa so izviseli. Tudi tokrat bo tako, s to razliko, da spet ni neke transparentnosti in bodo miljarde šle v privat žepe.

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

arnecan1: kaj pa če krize ne bo ali pa bo le-ta mila? ;););)

Z Holobom na čelu ta opcija ni opcija :)


V bistvu ne razumem tvoje teze. Hipotetično se lahko nekako gospodarski trendi ravno toliko stabilizirajo - recimo po kratkem šoku v 2024 - da potem v drugi polovici 2024 in v 2025 nekako evropsko in globalno povpraševanje okreva, vlada pa se preprosto odloči sledigi sintagmi 'Samo da imajo v Nemčiji naročila da jim mi lahko liframo izdelke in naaša proizvodnja laufa.' Potem imaš pa 0,2% realno rast BDP, pa porast nezaposlenosti se stabilizira na 80.000 in postrgajo res zadnje rezerve, da se še stisne notri nekaj davkov in preveslajo mandat.

Utk: Btw glede Pahorja in Križaniča pa si dal zelo zanimivo tezo. Ker meni se je sicer tista 'star-studded' vlada (Kresalova, Žbogar, Jelušič, Golobič, Lahovnik, Žekš) zdela nekako neoperativna in neodločna in kot da se ne zavedajo situacije in so mislili, da smo še vedno v nekem LDS-gradualističnem-obdobju 1994-2004 - ampak v bistvu trdiš, da je takrat 2008-2011 ob vsej situaciji Pahorja pokopal izključno Križanič? Hipotetično če bi Pahor za finančnega izbral Mramorja ali pa še bolje Mitjo Gasparija, bi mu to rešilo vlado?

Se pravi lahko tvojo premiso nadgradiva s tem, da je Janši takrat 2012-2013 finance in padec v brezno in med PIGS(S)e rešil Šušteršič? :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Rekli so, da bo za vsak evro javno znano komu je šel. Je že kje ta seznam? Ker denar se že deli.

V bistvu ne razumem tvoje teze. Hipotetično se lahko nekako gospodarski trendi ravno toliko stabilizirajo - recimo po kratkem šoku v 2024 - da potem v drugi polovici 2024 in v 2025 nekako evropsko in globalno povpraševanje okreva, vlada pa se preprosto odloči sledigi sintagmi 'Samo da imajo v Nemčiji naročila da jim mi lahko liframo izdelke in naaša proizvodnja laufa.' Potem imaš pa 0,2% realno rast BDP, pa porast nezaposlenosti se stabilizira na 80.000 in postrgajo res zadnje rezerve, da se še stisne notri nekaj davkov in preveslajo mandat.

Realno je med 0,2 minusa in 0,2 plusa veliko manjša razlika kot med 0,2 plusa in 2 plusa. Pa bomo enemu rekli kriza, drugemu pa "nizka rast" in vse je v redu. Hočem rečt, da vlada lahko zajebe tudi 2 procentno rast in jo zbije na 0,2, pa bo to še zmeraj za kurac vlada, ne glede da nas teoretično ni pripeljela v recesijo.

Utk: Btw glede Pahorja in Križaniča pa si dal zelo zanimivo tezo. Ker meni se je sicer tista 'star-studded' vlada (Kresalova, Žbogar, Jelušič, Golobič, Lahovnik, Žekš) zdela nekako neoperativna in neodločna in kot da se ne zavedajo situacije in so mislili, da smo še vedno v nekem LDS-gradualističnem-obdobju 1994-2004 - ampak v bistvu trdiš, da je takrat 2008-2011 ob vsej situaciji Pahorja pokopal izključno Križanič? Hipotetično če bi Pahor za finančnega izbral Mramorja ali pa še bolje Mitjo Gasparija, bi mu to rešilo vlado?

Vlado mu ne bi rešilo, fučka se mi za vlado, bi bli pa mi zadolženi za par milijard manj (kar bi nam zelo pomagalo par let kasneje), ker Križanič je metal denar v veter. Je pa res, da če bi imel koga boljšega od Križaniča, da tist 3x proti referendum morda ne bi uspel, in bi tudi Golobič moral pač utihnit. Drugače je vlado pokopal Golobič. Mislim da se je šlo v ozadju v glavnem za TEŠ6 in še kak večji posel, za katerga Pahor pač ni hotel plačat "carine"...
Da vlada ni bila operativna je bil bolj plus kot minus, ker vse kar so vseeno naredili, je bilo bolj slabo kot dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

svecka je izjavil:

... Ljudje brze domov še zmeraj živijo pri sorodnikih. Koliko časa bodo bili tam? 1 leto, dve, tri? Verjetno za skoz, ker bo tako kot v Postojni, ko je zmanjkalo denarja za obnovo poškodovanih hiš. ...
Tokrat je večja težava v tem, da jih na tista poplavna območja praktično ne moreš več vrniti in jih ji je treba vse preseliti povsem drugam. Ne moreš na vsake 10 let ali še manj delati totalne obnove hiše, ko je voda najmanj na 1,5 metra višine. Tam ni več za živeti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Masa plač v JS se bo povečala za cca 27 % glede na 2022.



Hoče se se uvedbo ene delovne soboto za poplavljence, ob tem, da tudi, če bi jo oddelali za plemenite cilje, bo po izračunih še vedno potrebno nekaj doplačati. Solidarnostni prispevek - Siol.net

Ob vsem tem, pa vlada še vedno hoče iztisniti male delničarje iz elektrodistribucijskih podjetij. Pri tem ima rezerviranih 185 milijonov €. vir: Piratska stranka.

Očitno je da vlada dela na tem, da se še dodatno poveča razkorak med JS in ZS. Še ne dolgo nazaj so jamrali od kje denar za višje davčne olajšave, ki bi jo prejeli vsi, sedaj talajo milijardo v JS, kot da denar raste na drevesu in pri tem uvajajo nove davke.

Še malo pa bo med uvajanjem 6 urnega delavnika zmanjkalo prostih sobot. :))

svecka ::

s tem da imajo paraziti v javni upravi že sedaj skoraj 500 EUR bruto plače višje od zasebnega sektorja, pa še več hočejo.
https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Wrop ::

Nekaj manj kot 500 € pride še na to. Bruto razlika bo še dodatno precej poskočila.

Wrop ::

Aja, pa bruto mediana plač, sploh pri višji stopnji izobrazbe, je še bolj porazna. Povprečje v ZS precej dvigne 15 % najbolje plačanih, ki jo dosegajo visoko/višješolsko izobraženi.
Še ministrica pravi, da bodo imeli najmanj plačani najvišje povišice, o tem pa bodo držali razmerje 1:7, pomeni, da bo bruto mediana plač visokošolsko izobraženih med JS in SZ še povečala. Zna priti do jurja razlike.

Polda ::

Policija je v Ljubljani v preteklem in tem letu zaznala povečano število kaznivih dejanj drznih tatvin in kaznivih dejanj zoper premoženje. Kaznivih dejanj je največ na območju mestne skupnosti Center in Moste, najbolj pa se je število kaznivih dejan, kar za 60 odstotkov, povečalo na območju Viča. Eden izmed dejavnikov, ki vplivajo na varnostna tveganja, povezana z migracijami, je po pojasnilih PU Ljubljana tudi število oseb, ki je nastanjeno v azilnem domu na Viču,

https://www.zurnal24.si/slovenija/naras...


Se spomnite predvolilne reklame Goloba katera je krožila po spletu.



Globalistična politika Goloba deluje.

Malidelničar ::

Polda: hja nič zdaj je kar je. Bo treba preživet, upajmo samo, da kriza ne bo prehuda in da ne bo novega izgubljenega desetletja.
Očitno bo moral predvsem privat in izvozni sektor gagat, da napolni državno blagajno.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

svecka ::

Samo kaj ko smo 80% izvozna država in ko bo kriza bo privat sektor umru. Kdo bo pa potem pital javne pijavke? Gremo po poti Grčije, bomo bankrot, samo nas ne bo NIHČE reševal, ker pri nas nima noben parkiran denar v bankah, kot je bilo npr v Grškem scenariju.

mtosev ::

Ne gremo po poti Grčije.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Wrop je izjavil:

Aja, pa bruto mediana plač, sploh pri višji stopnji izobrazbe, je še bolj porazna. Povprečje v ZS precej dvigne 15 % najbolje plačanih, ki jo dosegajo visoko/višješolsko izobraženi.
Še ministrica pravi, da bodo imeli najmanj plačani najvišje povišice, o tem pa bodo držali razmerje 1:7, pomeni, da bo bruto mediana plač visokošolsko izobraženih med JS in SZ še povečala. Zna priti do jurja razlike.
Ne bi bilo nič narobe, če bi dejansko tudi bilo kaj koristi od teh višje izobraženih, pa je ni. Ker čim je kar bolj kompleksnega za narediti, dajo to takoj zunanjim izvajalcem za delat;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TESKAn ::

Ker čim je kar bolj kompleksnega za narediti, dajo to takoj zunanjim izvajalcem za delat

Logično, kdo sposoben bi pa šel v JS programirat za par jurjev bruto? Par idealistov, ki bi kmalu obupali in šli 'privat' na 4k?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malidelničar ::

Kaj lahko tu naredi vlada preko SDH-ja?

Mariborska livarna drvi v stečaj, predsednik uprave razočaran nad državo
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Wrop ::

Luka Mesec je več kot eno leto vsak dan urgiral na vladi in slabi banki, ki je po njegovih besedah slabo prodajalo podjetje. Obljubil je da bo predstavil načrte in model za delavski odkup.
Očitno je na koncu sklenil, če ga ne bodo kupili delavci, naj pa gre kar v stečaj. Pod ceno, ki si jo je zamislil Luka Mesec, se pa ne sme prodajati. Bolje na cesto, kot nižja kupnina in zaposlitve.



Levica dela po načrtih. Ustvarja gospodarsko odrast.

Utk ::

LOL, u cant make this shit up...

Zdaj ga niti zastonj več nihče noče. Normalno, če je pa Mesec se je s prstom dotaknil.

Wrop ::

Predlagam, da L. Mesec in zaposleni, tisti, ki hoče, postanejo lastniki za 1 € + LM veže svoje premoženje na prihodnost te firme. Nato počakamo na rezultate.
Če uspe, ga Kordiš z bajoneti stera v morje, če pa ne, pa izgubi vse premoženje.
««
28 / 152
»»