» »

Sony TV nehale delovati aplikacije

Sony TV nehale delovati aplikacije

MrStein ::

Na Sony televizorjih so te dni nehali delovati app-i kot recimo YouTube.

Po nekaj sekundah delovanja app-a izpiše "internet browser will be closed due to internal error" in se app lahko le še zapre.

Gre predvsem za starejšo serijo Bravia oziroma KDL.

Na Twitter-ju je zadeva že javljena userju TeamYouTube, tako da se dela na zadevi.


O napaki poročajo uporabniki iz vseh koncev sveta.


(pišem, ker se enako zgodi na mojem tv)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Zakaj bi Sony to odpravljal na starih TV-jih izven garancije?
Quack !

MrStein ::

Ker se bo oglasila planned obsolescence skupina?
Dobra poslovna praksa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Pametni TV je itak neumnost. Zato ga uporabljaš kot monitor. Manjaš škatle, monitor pa ostaja. STB oz. karkoli drugega gor priklopit (chromcast) in je to to.

buttcrack ::

smartyoutube.apk meni še vedno deluje BP, tako kot Kodi...

zakaj bi imel native YT.apk z nesnago z oglasi mi ni jasno

MrStein ::

Ti razložim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

starfotr je izjavil:

Pametni TV je itak neumnost. Zato ga uporabljaš kot monitor. Manjaš škatle, monitor pa ostaja. STB oz. karkoli drugega gor priklopit (chromcast) in je to to.


Problem je, da potem velik del elektronike placas 2x.

Ales ::

Lepo, da Sony še do neke mere podpira tako staro strojno opremo. Bomo videli, ali bo dejansko prišel popravek...

49106 ::

Morajo izdati popravek, če želijo obdržati dobro ime.

starfotr ::

kow je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pametni TV je itak neumnost. Zato ga uporabljaš kot monitor. Manjaš škatle, monitor pa ostaja. STB oz. karkoli drugega gor priklopit (chromcast) in je to to.


Problem je, da potem velik del elektronike placas 2x.


Jaz sem menjal že kar lepo število modemov, STB, routerjev, računalnikov, telefonov. Pa je bilo skoraj vse še vedno delujoče.

Menjal sem zaradi boljše zmogljivosti, nadgradnje, izteka podpore itd.

Pač živimo v svetu množične potrošnje in proizvodnja elektronike je ogromna. Posledica tega so tudi el. odpadki.

V vsem tem času imam še vedno enak monitor in TV.

Z nakupom npr. chromcasta lahko prihraniš veliko denarja in el. odpadkov. Ker ti ni treba menjat TV zaradi tega.

Dejstvo je, da trend je da TV ostaja, menjajo se pa škatle. Z vgradnjo pametnih funkcij so proizvajalci želeli, da se menja cel TV.

Ales ::

starfotr je izjavil:

...V vsem tem času imam še vedno enak monitor in TV.

Z nakupom npr. chromcasta lahko prihraniš veliko denarja in el. odpadkov. Ker ti ni treba menjat TV zaradi tega.

Dejstvo je, da trend je da TV ostaja, menjajo se pa škatle. Z vgradnjo pametnih funkcij so proizvajalci želeli, da se menja cel TV.

V "tem času" je šla naprej tudi tehnologija samih zaslonov. Ne vem sicer kolikšen točno je "ta čas" pri tebi, ampak zveni kot da gledaš precej slabšo sliko, kot bi jo lahko. Ne rečem, da moraš zato menjati, samo pravim.

Ni to vse črno - belo... :D

...saj imaš TV v barvah?? 8-O

;)

K staremu TV-ju, ki ima vsaj nek osnovni HDMI vhod, lahko zelo uspešno dodaš neko "pametno" napravo, to drži. In s tem preskočiš zastarelo "pamet" samega TV-ja, če jo sploh ima, vsekakor.

Sem pa tudi siguren, da proizvajalci niso dodajali "pametne" funkcije samo zato, da bi potem uporabniki menjali TV vsako leto ali dve. Dodali so jih zato, ker trg zahteva konzumacijo dodatnih medijskih vsebin, katero te funkcije omogočajo.

S slabo oz. daleč prekratko podporo pa silijo potrošnike k čim hitrejši in z raznih vidikov precej iracionalni menjavi naprav. To pa 100%.

starfotr ::

Imam dobro plazmo in vse nove LED in ne vem kake TV še se lahko kar malo skrijejo kar se tiče kontrasta in topline slike. Ni 4k in ima porabo več 100 W, vendar to me ne zanima. Upam, da dela čim dlje.

Prav tako imam 2x24 col monitor doma in 27 col v službi in to je zame dovolj dobro. Dokler bodo delali, bo v redu.

MrStein ::

49106 je izjavil:

Morajo izdati popravek, če želijo obdržati dobro ime.

No, so vmes kar nekaj app-ov ukinili. Pa se nič ne pozna na imenu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Ales je izjavil:


Sem pa tudi siguren, da proizvajalci niso dodajali "pametne" funkcije samo zato, da bi potem uporabniki menjali TV vsako leto ali dve. Dodali so jih zato, ker trg zahteva konzumacijo dodatnih medijskih vsebin, katero te funkcije omogočajo.

Bi rekel. Folk hoče TV vklopiti in gledati, ne pa priklapljat N dodatnih naprav, jih nastavljati, pa potem imeti 5 daljincev in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

In potem ta isti folk jokca, ker so mu na 10 let starem TV ukinili appe.

MrStein ::

Če to naredijo neutemeljeno, seveda. Plačali so to funkcijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

In če crkne youtube in se ustanovi wetube bi tudi jokcal tu po forumih? Bi moral po tvoje sony na te naprave poslat update?

Magic1 ::

To da stranki pohabiš TV, je v bistvu najslabše za firmo. Kaj mislite da bo taka stranka šla kupit nov Sony TV?
Magic

mailer ::

Glede na to, da tv še vedno deluje in ima enako kakovost slike in zvoka nima to s pohabljanjem nič.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Master_Yoda ::

Ce oglasujejo oz. je v specifikacijah napisano da youtube oz. katerokoli aplikacijo imajo, in ne dela ima.
Dovie'andi se tovya sagain.

starfotr ::

Vsi proizvajalci mobilnih telefonov delajo isto. Pa nikomur ni padla prodaja.

Gugl stalno ukinja svoje storitve in dela nove.

Nič ni večno. Sploh pa ne brez naročnine oz. denarja

Ales ::

starfotr je izjavil:

Imam dobro plazmo in vse nove LED in ne vem kake TV še se lahko kar malo skrijejo kar se tiče kontrasta in topline slike. Ni 4k in ima porabo več 100 W, vendar to me ne zanima. Upam, da dela čim dlje.

Mhm. Svoj čas so plazme bile super.

Sem pa tudi kar prepričan, da ima tvoja od starosti oz. ur delovanja že toliko zjebano sliko, da ni več za nikamor. Če je kolikor toliko bila v uporabi seveda, morda stoji 23,5 ure dnevno ugasnjena.

Prav tako imam 2x24 col monitor doma in 27 col v službi in to je zame dovolj dobro. Dokler bodo delali, bo v redu.

Cegu je cegu, 24 col in 27 col monitor je pa 24 col in 27 col monitor. Vsi so isti!

buttcrack ::

MrStein je izjavil:

Ti razložim?

ne rabiš, imam sam KDL in mi dela vse BP, ti pa kakor želiš.

kow ::

Magic1 je izjavil:

To da stranki pohabiš TV, je v bistvu najslabše za firmo. Kaj mislite da bo taka stranka šla kupit nov Sony TV?


Leto dni nazaj mi je prodajalec TVjev razlagal, da vsi ki so cirka 2010 kupovali Bravie, pridejo v stacuno in takoj recejo, da jih zanima samo Sony.
Sony si z nedelovanjem aplikacij kvari dobro ime (ki ga ni lahko pridobiti).

starfotr je izjavil:

Vsi proizvajalci mobilnih telefonov delajo isto. Pa nikomur ni padla prodaja.


Vsem prodaja pada. Starfotr, pocasi bos moral razumeti, da imamo sedaj internet, kjer lahko preverimo stevilke. Prodaja pa jim pada, ker tehnoloski napredek ni dovolj hiter. In potrosniki uporabljajo telefone tudi 4 leta in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

So že vmes porihtali.
YouTube (vsaj na mojem TV) spet dela že nekje od sobote.

Edini zvok na toslink ne pošilja. Dela samo na vgrajenih zvočnikih. Prek je to delalo na zunanjih tudi.

No, danes se je napaka vrnila.

To združevanje sporočil je podn...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

No, zdaj so vsaj vnaprej najavili, obvestilo na TV danes:

Notice of termination of functions

We have decided to discontinue the following functions on this device as of April 2024. We apologise for any inconvenience this may cause.

- Screen casting to the TV from YouTube and Netflix apps
- Network content in broadcast categories, and video categories such as YouTube in the Discover screen
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni odpadki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
728535 (6852) Pika na i
»

Android TV

Oddelek: Zvok in slika
325244 (4426) XS!D3
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678048 (5862) Ijus
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226960 (24562) djordjevic

Več podobnih tem