» »

Hudo poslabšanje prodaje telefonov

1
2
3

starfotr ::

Nas kot Evropo to nič ne zanima. Edini posel, ki ga imamo je prodaja aplikacij.

Nimamo ne tovarn, razvoja niti ne obladujemo operacijskega sistema.

S tem se ukvarjajo Korejci, Kitajci, Ameri.

renofkinja ::

Jest pa imam telefon slabo leto in komaj cakam da kupim flagshipa letos. Samo se cakam na tistega pravega. Mogoce mogoce pocakam celo na 15pro max zaradi zooma

opeter ::

Furbo je izjavil:

Ko sem pogledal ceno novega iphona s 512gb sem raje vzel novo PC mašino.


Haha, bravo! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

....in dal 1500€ za grafično kartico, ki je bila včasih 600€ (tako kot flagship telefon). Slow clap.

opeter ::

nekikr je izjavil:

....in dal 1500€ za grafično kartico, ki je bila včasih 600€ (tako kot flagship telefon). Slow clap.


Ni napisal, v kakšnem cenovnem rangu je gledal telefon. Sicer pa ima danes večina procesorjev integriran grafični čip, ki je za osnovne potrebe čisto dovolj, v večini primerov pa celo za še več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gagatronix ::

Zame telefon rabi dve funkciji: Da lahko klicem/sprejemam klice in da lahko posiljam/prejemam SMS-e. Ostalo me ne zanima. Edini razlog da imam Galaxy S7 je zato ker sem ga dobil zastonj.

Nikonja ::

Glih zato se dans telefon še najmanj uporablja, jaz iskreno ne vem kdj sm zandjič sms poslal, sej zato so tudi zastonj pri vsakem operaterju.

Goran's Blog ::

Že tri leta Huawei Mate 20 Pro pa ne vidim smisla, da bi ga menjal z novim saj deluje še vedno vse ok.
- Lahko kličem
- Lahko pišem sporočila, aplikacije
- Lahko slikam

Z novim kaj bi delal, zabival žeblje ne vem ?

WizzardOfOZ ::

Telefone doma menjamo na 2 leti. Starši in otroci dobijo sedanje, z ženo pa vzameva nove. Po novem letu sem naročil 2 nova telefona. Cena 600EUR za oba skupaj s poštnino. (po novem letu so imeli 3 dni 60% popusta na vse njihove telefone)
8 jedrni proc, 12GB rama, 256GB placa, IPS 120HZ, 9600mah baterija, 108M pikslov fotkič + FLIR, wifi 6, bt 5.2, nfc, wireles charging 15W (tudi reverse - lahko polnim druge naprave brezžično, ampak samo 5W) in 66W polnjenje preko kabla. pa telefon je MIL-STD-810G compliant.
https://www.gsmarena.com/ulefone_power_...

S sedanjim sem v slani vodi snemal hčerko, ko se je potapljala. Telefon je bil 1.5m globoko v slani vodi, ko smo snemal.

Da bi pa kupil enega samsungovega ali applovega falgshipa, se mi zdi pa preveč denarja. Funkcionalnosti so iste, mogoče je moj telefon malo počasnejši, ampak da bi dal 5x več za telefon mi pa ni. Pa ni problem denar, ampak preprosto se mi zdi ptreveč dati 1500€ za telefon. Za ta denar imam 3 komplete gum za domače avtomobile. Pa bo to v vsakem primeru boljši nakup, kot pa telefon za tak denar.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.

sbawe64 ::

Apple in Samsung imata pod 4% manjšo prodajo, tako da je ovc še veliko...
Uuuu, kakšna drama.
2020 is new 1984
Corona World order

tikitoki ::

filip007 je izjavil:

Modularni telefon so opustili, samo kocke nositi okoli, je bolj tako.


Kolikor se spomnim, je bilo nesmiselno drago. Rabimo zgolj enostavno izmenljive baterije. To je glavna tezava. Seveda po isti ceni.

OK.d ::

Fantje recesija je pred vrati in na nov telefon takrat nazadnje pomisliš.
LPOK.d

LeQuack ::

tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.


Dejstvo je da Android zgublja tržišče, Apple ima boljši hardware ki ga Android telefoni še po treh letih ne morejo dosečt, in ni videti da se bo to spremenilo. Včasih je veljalo da si za Apple plačal premium, ampak dobil isto. Zdaj pa plačaš za Android isto kot za Apple, s tem da dobiš manj. Manj hardwera, manj podpore, manj vsega. Edino kar znajo je telefon na pol prepognit, pa je to je slaba izvedba.
Quack !

Gagatronix ::

Nikonja je izjavil:

Glih zato se dans telefon še najmanj uporablja, jaz iskreno ne vem kdj sm zandjič sms poslal, sej zato so tudi zastonj pri vsakem operaterju.


Zakaj zaboga bi pa se uporabljal telefon ? Aparat ki je ustvarjen za klice in kratka sporocila ?

uvodV?? ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Telefone doma menjamo na 2 leti. Starši in otroci dobijo sedanje, z ženo pa vzameva nove. Po novem letu sem naročil 2 nova telefona. Cena 600EUR za oba skupaj s poštnino. (po novem letu so imeli 3 dni 60% popusta na vse njihove telefone)
8 jedrni proc, 12GB rama, 256GB placa, IPS 120HZ, 9600mah baterija, 108M pikslov fotkič + FLIR, wifi 6, bt 5.2, nfc, wireles charging 15W (tudi reverse - lahko polnim druge naprave brezžično, ampak samo 5W) in 66W polnjenje preko kabla. pa telefon je MIL-STD-810G compliant.
https://www.gsmarena.com/ulefone_power_...

S sedanjim sem v slani vodi snemal hčerko, ko se je potapljala. Telefon je bil 1.5m globoko v slani vodi, ko smo snemal.

Da bi pa kupil enega samsungovega ali applovega falgshipa, se mi zdi pa preveč denarja. Funkcionalnosti so iste, mogoče je moj telefon malo počasnejši, ampak da bi dal 5x več za telefon mi pa ni. Pa ni problem denar, ampak preprosto se mi zdi ptreveč dati 1500€ za telefon. Za ta denar imam 3 komplete gum za domače avtomobile. Pa bo to v vsakem primeru boljši nakup, kot pa telefon za tak denar.

Who asked?

cyberwarfare ::

LeQuack je izjavil:

tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.


Dejstvo je da Android zgublja tržišče, Apple ima boljši hardware ki ga Android telefoni še po treh letih ne morejo dosečt, in ni videti da se bo to spremenilo. Včasih je veljalo da si za Apple plačal premium, ampak dobil isto. Zdaj pa plačaš za Android isto kot za Apple, s tem da dobiš manj. Manj hardwera, manj podpore, manj vsega. Edino kar znajo je telefon na pol prepognit, pa je to je slaba izvedba.


svojo avanturo v apple sistem sem naredil 3x z njihovo tablico (ipad air, ipad mini, ipad mini najnovejši)... 7 let nazaj ko sem kupil air in potem mini so bili OK (boljše so bile kot android tablice priznam)... pri tazadnji 2022 (pričakoval sem dvig kvalitete) pa bog pomagaj no, večjo napako bi težje naredil... programsko so zanič oz. 7 let nazaj, aplikacij ni oz. so zastarele. problemi s hardwareom (pregrevanje, baterija ...)... težko me boš prepričal, da so telefoni kaj boljši, ker gre za isti drek - kvaliteta pada na vseh nivojih, cene so joke...

Kapitan Jack ::

OK.d je izjavil:

Fantje recesija je pred vrati in na nov telefon takrat nazadnje pomisliš.

Recesija? Kaj ze nismo v njej eno dobro leto?

nejc_nejc ::

Dokler so tako štorasti, da ne grejo v prvi žep od hlač, zaradi mene lahko vsi po vrsti propadejo.

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.


Dejstvo je da Android zgublja tržišče, Apple ima boljši hardware ki ga Android telefoni še po treh letih ne morejo dosečt, in ni videti da se bo to spremenilo. Včasih je veljalo da si za Apple plačal premium, ampak dobil isto. Zdaj pa plačaš za Android isto kot za Apple, s tem da dobiš manj. Manj hardwera, manj podpore, manj vsega. Edino kar znajo je telefon na pol prepognit, pa je to je slaba izvedba.


Dejstvo?
S to besedo opletajo tudi politiki. In lažejo, kot pes teče.

https://www.statista.com/statistics/272...

Tvoj omiljeni iOS je uz 37% padel na 27.
O kakih dejatvih ti govoriš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

nejc_nejc je izjavil:

Dokler so tako štorasti, da ne grejo v prvi žep od hlač, zaradi mene lahko vsi po vrsti propadejo.


Se strinjam. Škoda, da nimamo več 4-5" telefone. :(
Upam, da mi bo moj telefon še nekaj časa zdržal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

inzenir1337 ::

Logično je da če bo telefon 1000EUR ga menjaš na x let, ko bo 2000EUR ga menjaš na 2x let. Mesečni strošek za uporabo telefona je isti. Vsak si sam določi kolikšen je max mesečni strošek za telefon. Imaš paciente ki menjavajo vsako leto in ko ga vprašaš kaj je razlika od prejšnjega modela ti še sam ne zna povedat točno ali pa ti navrže pohitritev procesorja za x%, ki pa se je v praksi ne opazi.

Verjamem da če se Apple odloči da bo podražil telefon, ga podraži dovolj da bo pokrilo razliko v dobičku zaradi slabše prodaje. Pa saj imajo neke ljudi, ki se ukvarjajo s tem... Na koncu bo dobiček rekorde, neglede na prodajo. Vidimo kake so cene...

Zgodovina sprememb…

twom ::

kow je izjavil:

Nikec3 je izjavil:


Zadnja večja spremembe je bilo 120Hz osveževanje ekrana. Ko enkrat greš na to, ne moreš več nazaj.


To ni sprememba zaradi katere bi sel po novi telefon. Oziroma, bos moral razloziti kako tocno ti ta sprememba "spremeni zivljenje".
Vec kamer na telefonu namrec pomeni, da telefoni sedaj delajo dovolj dobre fotografije/videe, da vec ne potrebujes dodatne kamere "v omari" - za na dopust ipd.

Bi pa zelel 120Hz, ko bom menjal telefon, drzi.

Slike na telefonih so tako obdelane, da sploh ne moreš več dobit normalne, neobdelane slike. Npr hočeš dobit temno in rdečkasto osvetljene zasnežene hribe, pa dobiš ven bele hribe svetle kot podnevi.

Prihajajo časi ko bomo spet kupovali fotoaparate, ne pa teh 100+ megapikslov telefonov...

inzenir1337 ::

twom je izjavil:

kow je izjavil:

Nikec3 je izjavil:


Zadnja večja spremembe je bilo 120Hz osveževanje ekrana. Ko enkrat greš na to, ne moreš več nazaj.


To ni sprememba zaradi katere bi sel po novi telefon. Oziroma, bos moral razloziti kako tocno ti ta sprememba "spremeni zivljenje".
Vec kamer na telefonu namrec pomeni, da telefoni sedaj delajo dovolj dobre fotografije/videe, da vec ne potrebujes dodatne kamere "v omari" - za na dopust ipd.

Bi pa zelel 120Hz, ko bom menjal telefon, drzi.

Slike na telefonih so tako obdelane, da sploh ne moreš več dobit normalne, neobdelane slike. Npr hočeš dobit temno in rdečkasto osvetljene zasnežene hribe, pa dobiš ven bele hribe svetle kot podnevi.

Prihajajo časi ko bomo spet kupovali fotoaparate, ne pa teh 100+ megapikslov telefonov...

Tako pravijo starejši. TikTok generacija se ne strinja, kaj šele ChatGPT generacija.

twom ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Da bi pa kupil enega samsungovega ali applovega falgshipa, se mi zdi pa preveč denarja. Funkcionalnosti so iste, mogoče je moj telefon malo počasnejši, ampak da bi dal 5x več za telefon mi pa ni. Pa ni problem denar, ampak preprosto se mi zdi preveč dati 1500€ za telefon. Za ta denar imam 3 komplete gum za domače avtomobile. Pa bo to v vsakem primeru boljši nakup, kot pa telefon za tak denar.
+1

tikitoki ::

LeQuack je izjavil:

tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.


Dejstvo je da Android zgublja tržišče, Apple ima boljši hardware ki ga Android telefoni še po treh letih ne morejo dosečt, in ni videti da se bo to spremenilo. Včasih je veljalo da si za Apple plačal premium, ampak dobil isto. Zdaj pa plačaš za Android isto kot za Apple, s tem da dobiš manj. Manj hardwera, manj podpore, manj vsega. Edino kar znajo je telefon na pol prepognit, pa je to je slaba izvedba.


Za 200 eur dobis Telefon z androidom, ki zadosti potrjene velike vecine. Apple Nima v tem segmentu za burek.

k4vz0024 ::

Nov telefon bom kupil, ko se bodo ponovno uveljavili telefoni z enostavno zamenljivo baterijo. Pa da bodo imeli jack in DAB+ radio. Verjetno bo takrat že optični zoom splošno razširjen. Pa da bodo imeli led diodo za obvestila.

inzenir1337 ::

twom je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Da bi pa kupil enega samsungovega ali applovega falgshipa, se mi zdi pa preveč denarja. Funkcionalnosti so iste, mogoče je moj telefon malo počasnejši, ampak da bi dal 5x več za telefon mi pa ni. Pa ni problem denar, ampak preprosto se mi zdi preveč dati 1500€ za telefon. Za ta denar imam 3 komplete gum za domače avtomobile. Pa bo to v vsakem primeru boljši nakup, kot pa telefon za tak denar.
+1

Zaradi takih prodaja pada. Ko bo prodaja padla na pol, bo treba ceno dati skoraj x2 da bo še vedno rekordno velik dobiček. Dajmo trošit.

Avenger ::

Prepričan sem, da je eden izmed glavnih faktorjev upada prodaje zvišanje obrestnih mer. Ameri vse kupujejo s kreditnimi karticami, no ta šport je zdaj precej dražji, v EU pa se je blazno razpaslo obročno odplačevanje in predvidevam, da ponudniki ne bodo mirno gledali, kako jim inflacija požira dobiček. Eni in drugi so v ceno odplačevanja vkalkulirali inflacijo, za potrošnika je pa to precej dražje kot prej.

Cene ostalega blaga, tudi, ali pa predvsem hrane so šle tudi gor in se ne ustavljajo, plače pa ne sledijo. Mobiteli so luksuz in a boš zdaj stradal, da se boš lahko vsaki 2 leti pohvalil z novim telefonom??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

KTr1sk ::

bbobst je izjavil:

Imam že dobrih 5 let Pocophone F1.
1x zamenjal baterijo (8€), vse ostalo brez problema.

No jaz sem nekaj podobnega naredil z Note10 pro kot je tale z POCOf1 in zadeva deluje super
Poco F1 with Mods! --->The Ultimate Pixel 3 KILLER
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OK.d ::

Kapitan Jack je izjavil:

OK.d je izjavil:

Fantje recesija je pred vrati in na nov telefon takrat nazadnje pomisliš.

Recesija? Kaj ze nismo v njej eno dobro leto?

Položnice za ogrevanje šele sedaj prihajajo;)
LPOK.d

inzenir1337 ::

Preden pridejo nove položnice za ogrevanje in elektriko je treba vzeti novi iPhone 14 Pro. Ker potem pozneje bo težje. S hrano bo že nekako. Tu lahko udariš kak post ali kaj takega.

twom ::

k4vz0024 je izjavil:

Nov telefon bom kupil, ko se bodo ponovno uveljavili telefoni z enostavno zamenljivo baterijo. Pa da bodo imeli jack in DAB+ radio. Verjetno bo takrat že optični zoom splošno razširjen. Pa da bodo imeli led diodo za obvestila.
Moj fotr je pa govoril, da bo kupil avto, ko bo na vodo...

twom ::

WizzardOfOZ je izjavil:

8 jedrni proc, 12GB rama, 256GB placa, IPS 120HZ, 9600mah baterija, 108M pikslov fotkič + FLIR, wifi 6, bt 5.2, nfc, wireles charging 15W (tudi reverse - lahko polnim druge naprave brezžično, ampak samo 5W) in 66W polnjenje preko kabla. pa telefon je MIL-STD-810G compliant.
https://www.gsmarena.com/ulefone_power_...
Pol kile težak telefon? Takim se je včasih reklo "opeka".

Meizu ::

Zaradi takih prodaja pada. Ko bo prodaja padla na pol, bo treba ceno dati skoraj x2 da bo še vedno rekordno velik dobiček.


Ne, če bo cena takšna bo firma enostavno propadla. Nič novega, life goes on. Nimamo kaj futrat tistih, ki so preveč nesposobni, da bi v danem trenutku predstavili dejansko privoščljiv produkt.

WizzardOfOZ ::

twom je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

8 jedrni proc, 12GB rama, 256GB placa, IPS 120HZ, 9600mah baterija, 108M pikslov fotkič + FLIR, wifi 6, bt 5.2, nfc, wireles charging 15W (tudi reverse - lahko polnim druge naprave brezžično, ampak samo 5W) in 66W polnjenje preko kabla. pa telefon je MIL-STD-810G compliant.
https://www.gsmarena.com/ulefone_power_...
Pol kile težak telefon? Takim se je včasih reklo "opeka".


Ampak dosedanjo opeko (ni nič prav dost lažja, samo ene 5 generacij starejša je) filam vsako nedeljo, zdej jo bom pa vsako drugo nedeljo, ker bo imela nova opeka 2x tok kapacitete baterije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

mailer ::

S tako opeko sem se sam opekel.:D Imel sem oukitela k10000 pa je po 2 mesecih prenehal delovat oz se ni dal več ugasnit ne prižgat. Totalno neuporabno. Bi raje kakšno dobro nokio okoli 4.5" in dobro baterijo in kamero do 250€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Meizu ::

Jaz pa takoj vzamem tudi kilsko opeko če se noter skriva 10.000+ mah baterija. Yeah baby.

Utk ::

To pa res ni problem. Rabiš samo powebank in selotejp. Če daš v ohišje, bo pa še zmeraj lažje od tistega cigla.

Meizu ::

Pa to ni elegantna rešitev, imam globoke žepe, pa tudi pri 198cm višine in 100+kg mi 1kg ekstra plastike ne spremeni prav nič.

WizzardOfOZ ::

mailer je izjavil:

S tako opeko sem se sam opekel.:D Imel sem oukitela k10000 pa je po 2 mesecih prenehal delovat oz se ni dal več ugasnit ne prižgat. Totalno neuporabno. Bi raje kakšno dobro nokio okoli 4.5" in dobro baterijo in kamero do 250€.


enako se ti lahko zgodi tudi na najboljšem samsungu da crkne. Torej po tvoje totalno neuporabno.
Sicer pa v zadnjih 10 letih mi še noben telefon ni crknil. Prej sem se telefona naveličal, kot pa da bi bilo kaj narobe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

Vec kot 5000mah ni potrebno. Ce je baterija prioriteta za 150-200e nabavis realme 9 6.4 incev z sd680 pa mas 13-15ur sot lahko tudi vec. Upam da spacajo kak manjsi model 9 mini 5.5-6 incev to bi takoj vzel. Telefon z vec kot 200g ali zaslonom vec kot 6 incev je zame neuporabna zadeva. Muka.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

inzenir1337 je izjavil:

Dokler bo vstopni osnovni model Apple telefona nad 1000EUR, ga ne kupim. Rešitev za tiste s tanjšimi denarnicami je menjavanje telefona na 5 let ali prehod na Google Pixel za polovično ceno.

Vstopni model Apple telefona je 400 EUR.



-----------------------------------------------------------------



tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.

Google sploh na spisku ni.
Lahko pa bi po isti "logiki" trdil, da ARM obvladuje 99% trga telefonov.
Ali rudnik silicija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meizu ::

Valvoline je izjavil:

Vec kot 5000mah ni potrebno. Ce je baterija prioriteta za 150-200e nabavis realme 9 6.4 incev z sd680 pa mas 13-15ur sot lahko tudi vec. Upam da spacajo kak manjsi model 9 mini 5.5-6 incev to bi takoj vzel. Telefon z vec kot 200g ali zaslonom vec kot 6 incev je zame neuporabna zadeva. Muka.


Je zelo potrebno če se recimo dnevno zanašaš na uporabo mobilne hotspot točke.

Nazz ::

MrStein je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Dokler bo vstopni osnovni model Apple telefona nad 1000EUR, ga ne kupim. Rešitev za tiste s tanjšimi denarnicami je menjavanje telefona na 5 let ali prehod na Google Pixel za polovično ceno.

Vstopni model Apple telefona je 400 EUR.

Kaj je to, 10 let star recikliran iphone 6? To zdaj folk kupuje??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nazz ()

MrStein ::

tikitoki je izjavil:

filip007 je izjavil:

Modularni telefon so opustili, samo kocke nositi okoli, je bolj tako.


Kolikor se spomnim, je bilo nesmiselno drago. Rabimo zgolj enostavno izmenljive baterije. To je glavna tezava. Seveda po isti ceni.

Zakaj, a imajo novi telefoni tako zanič baterije?
Ker na starih sem menjaval po 6 in več letih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Valvoline je izjavil:

Vec kot 5000mah ni potrebno. Ce je baterija prioriteta za 150-200e nabavis realme 9 6.4 incev z sd680 pa mas 13-15ur sot lahko tudi vec. Upam da spacajo kak manjsi model 9 mini 5.5-6 incev to bi takoj vzel. Telefon z vec kot 200g ali zaslonom vec kot 6 incev je zame neuporabna zadeva. Muka.


Meni je baterija pomembna. Zdaj moram telefon enkrat na teden filat, pa mi je to odveč. Še ura mi dlje deluje (garmin instinct 2 solar). Tako da z večjo baterijo potem še to rešim, da bom filal uro in telefon na isto nedeljo vsaka dva tedna.

Edino kar si še želim več je to, da bi tak telefon s takimi komponentami naredili še v velikosti med 4.5 in 5 col. To bi bila zmaga.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

MrStein je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Dokler bo vstopni osnovni model Apple telefona nad 1000EUR, ga ne kupim. Rešitev za tiste s tanjšimi denarnicami je menjavanje telefona na 5 let ali prehod na Google Pixel za polovično ceno.

Vstopni model Apple telefona je 400 EUR.



-----------------------------------------------------------------



tikitoki je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Apple je zmagal, Google je zgubil, to je to. Tekmovati naprej bi bilo brez smisla, to je tako kot bi imel fuzbal tekmo in bi po koncu še kar igrali.


Aha, bogi Google, ki obvladuje zgolj tricetrt trzisca.

Google sploh na spisku ni.
Lahko pa bi po isti "logiki" trdil, da ARM obvladuje 99% trga telefonov.
Ali rudnik silicija.


A ti bo lažje če napišemo IOS vs Android, se boš tko boljš počutil?
Sej se zavedaš da 70% ljudi na svetu nema niti 100 eur za pametni telefon, kje pa jurčka za Jabolko, tko da hvala bogu da obstaja alternativa, sej tudi ti bi moral bit hvaležen ker če nebi bilo Andorida bi iPhona plačal 3 jurčka ali več.
Tko da nehaj jokat, ker nobden ne napada tvojo jablko ampak je dejstvo da lupijo kar precej več kot vsi ostali, pa vi fanboji to z veseljem vse plačujete...

redmax ::

WizzardOfOZ je izjavil:

twom je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

8 jedrni proc, 12GB rama, 256GB placa, IPS 120HZ, 9600mah baterija, 108M pikslov fotkič + FLIR, wifi 6, bt 5.2, nfc, wireles charging 15W (tudi reverse - lahko polnim druge naprave brezžično, ampak samo 5W) in 66W polnjenje preko kabla. pa telefon je MIL-STD-810G compliant.
https://www.gsmarena.com/ulefone_power_...
Pol kile težak telefon? Takim se je včasih reklo "opeka".


Ampak dosedanjo opeko (ni nič prav dost lažja, samo ene 5 generacij starejša je) filam vsako nedeljo, zdej jo bom pa vsako drugo nedeljo, ker bo imela nova opeka 2x tok kapacitete baterije.


Imam par generacij nazaj ulefone armor 3T ...10.000mAh baterijo ...po 4 letih se vedno drzi 6dni ,od zacetka je bla 20dni .. edino zadnji pokrov sem zamenjal ter gumice na vrhu in spodaj odpadajo, ... ce hocem zamenjat baterijo tudi ni problem ..aliexpress ma vse ... par sraufov .. ni komplikacij in riska da zlomis ekran.... sam tale 18t ma pa res vse kar rabis tut 3.5' za slusalke ;)
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

WizzardOfOZ ::

pa FM radio brez da rabiš priklopit slušalke ima tudi. 8-)

Sedaj sem imel zadnji dve leti ulefone armor 12 s 5G (5G v slo deluje v glavnem v večjih krajih), pa sem si zaželel še FLIR in malo boljšo kamero. Zato sem tudi naročil novega.
So pa imeli od 9 do 13 januarja na vse nove modele armorja (17, 18, 18T in 19) 50% popusta, tako da me je prišel 18T celih 300€. Pride pa enkrat v roku dveh tednov v slo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819940 (15298) kanarin
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129569 (27153) zmaugy
»

Trg pametnih telefonov oživel, Nokia vodi

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
195729 (4889) KoKi
»

Nokia z opazno manjšim dobičkom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
143315 (2901) djordjevic

Več podobnih tem