» »

Fetterman izvoljen - resno?

Fetterman izvoljen - resno?

«
1
2

Avenger ::

Fetterman je bil demokratski kandidat za senatorja v ZDA, ki je zdaj izvoljen. Težava je, da je pred nekaj meseci doživel možgansko kap in je zelo, zelo, zelo očitno, da ima trajne posledice. Ne razume, kaj mu nekdo govori in naj bi potreboval še podnapise, pogosto v tem, kar govori izgubi rdečo nit oziroma misel, ki jo poskuša razvit, ne pelje nikamor, ali pa je to kar je povedal, popolnoma nelogično in brez smisla. Zelo podobno kot Biden.

Ali je res možno, da ga je ljudstvo zares izvolilo, ali so bile volitve fejk? Ker si res ne znam pojasnit, kako lahko na funkcijo nekoga, pri katerem je 90% dela, ki ga opravlja, vezano na poslušanje in govorjenje izvoljen nekdo, ki ne razume kaj mu nekdo govori in ne zna povedat, kar hoče. Kot da bi bil za radijskega voditelja bil izvoljen nekdo, ki ima govorno napako, jeclja in izgublja tok misli, ali pa za pilota izvoljen nekdo, ki slabo vidi, ima težave z ravnotežjem, na funkcijo kirurga izvoljen nekdo, ki ima tresavico, na funkcijo gozdarja izvoljen nekdo, ki težko hodi, na funkcijo reševalca iz vode izvoljen nekdo, ki komaj plava žabico....

Pa recimo, da so vsi glavni ameriški mediji pro-demokratski in če googlaš dve besedi: Fetterman brain, dobiš med glavnimi zadetki naslove kot so:
John Fetterman Shows How Well the Brain Recovers
What Everyone Should Know About the Brain's Ability to Heal
Understanding Stroke Recovery as John Fetterman's Political ...

...skratka, zelo močne sugestije, da se je pozdravil in je pač vse ok. Super očitna propaganda. Ampak iz njegovih nastopov mora bit menda vsakemu popolnoma jasno, da ni ok, mislm, jaz mu ne bi zaupal, da v gostilni zame naroči hrano in pijačo, če bo kelnar prišel, medtem ko skočim na WC. Ni šans. In, a si mi naroču? Ja, ja sm. Ok, in potem namesto postrvi in vina dobim tri porcije govejih vampov in fanto.

A je možno, da so mediji folk pač prepričali, da je tip možgansko popolnoma zdrav osebek in da je najbolj primeren za to funkcijo? In hkrati ti ljudje niso gledali/poslušali njegovih nastopov? Ali je Oz res tako antipatičen, da so raje izbrali poškodovane možgane? Ali so volitve nekaj fiktivnega in je popolnoma vseeno kaj folk v resnici voli in se rezultati pač določijo...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

DarwiN ::

Ti bi raje volil trumtarda Oza? To je zadnja stvar na svetu, kar jo bo naredil racionalen moralen posameznik.. Še mrtev kandidat je boljši.. Pravzaprav se je točno to tudi zgodilo v Pensilvaniji. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Avenger ::

Oracle, seveda, ampak bolj od tega, kater birokrat bo izvoljen me zanima, ali ga je ljudstvo dejansko volilo, torej pokazatelj, kaj se dogaja. In, če se dogaja pri njih, se tudi v Evropi, se tudi pri nas, na vseh nivojih. Zdi se mi pač očiten primer.

Darwin, kaj je to trumtard?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

DarwiN ::

Avenger je izjavil:

Darwin, kaj je to trumptard?

Trumptard - Urban Dictionary

A mentally challenged individual who is suffocating from having their head too far up Trump's asshole

Imamo kar nekaj predstavnikov tudi na tem forumu. Vsak trenutek bodo uleteli v to temo. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Avenger je izjavil:

Darwin, kaj je to trumptard?

Trumptard - Urban Dictionary

A mentally challenged individual who is suffocating from having their head too far up Trump's asshole

Imamo kar nekaj predstavnikov tudi na tem forumu. Vsak trenutek bodo uleteli v to temo. :)

Namig HAN,
volilna baza je tudi msilila s volil dejasko fotra.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

V določenih mestih znajo za župana izvoliti hišnega ljubljenčka, nič novega za Murrico.

Mayor Max II @ Wikipedia
#65W!

Scaramouche3 ::

Neverjetno, izražanje na ravni deset letnega otroka

arnecan1 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Neverjetno, izražanje na ravni deset letnega otroka

Pri 0:23 sekundi reče fettermena Good night.

V Sloveniji bi to prevedli z lahko noč.

Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

rezultati vmesnih volitev v ZDA so premosorazmerni z grmado tiskalniških kartuš nabranih s strani obeh strank.
demokrati so pač nabrali več črnila, natiskali več volilnih lističov in posledično, ravnotako tudi zasluženo, zmagali.
če povzamem po bidnu: "demokracija je spet zmagala"

če je fetterman na pol paraliziran, zadrogiran duševni bolnik, pa ni pomembno. glavno da mu dela ena roka, da jo lahko dviguje na glasovanjih.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

hamez66 ::

Trumptardi smo normalni, woketardi ste pa oprani v glavo. Če je Trump tako grozen, kako da so to ugotovili šele po letu 2015? Do leta 2010 je bilo o njem slišati samo dobre stvari. Super poslovnež, chad, sposoben, ... Po 2015 ste pa woketardi začeli zganjati histerijo.

https://twitter.com/EnjoydaVision/statu...

Tukaj se vidi, da je recept poneumljanja star že desetletja. Trumptard, antisemit, skrajni desničar in ostal bullshit. V resnici ste antitrumpovci najbolj retardirani, ker ne premorete dovolj kritičnega razmišljanja, da bi znali med sabo povezati očitne stvari. Problem je, ker je pač povprečen človek zelo butast in potem imate za sabo množice.

Pa tudi na splošno smo "desničarji" bolj iz podeželja, levičarji pa bolj iz blokov. Jaz sem kot kmet lahko marsikaj videl in doživel in videl, kako deluje narava, vi tam med bloki pa očitno ne. Pa načeloma starejši si, bolj si desno usmerjen. Le zakaj? Ker iz faksov pridete oprani, ko je pa človek malo starejši, si pa nabere izkušnje. Saj je bilo pri meni podobno, sem bil dolgo časa levo usmerjen, z leti pa pač vedno bolj desno.

Vam je woketard ravno pokradel miljarde, mediji so ga pa kovali v nebo, vi pa tudi verjetno (vegan, woke, donator demokratom itd). SBF = Novi JP Morgan?

Lastnost wokijev je, da radi zganjajo histerijo in uživajo v poniževanju. Tudi na slotehu so bili dolgo na woketard, zdaj se pa moderatorjem ne da več izvajati cenzure in je zadeva končno malo bolj realna.

Bye, ne bom se kregal tu.

dexterboy ::

Tako, kot smo imeli včasih barok, razsvetljenstvo, srednji vek, industrijsko revolucijo, imamo sedaj Idiocracy v vsem svojem sijaju. To, da grejo volilci voliti nekoga, ki ni več sposoben normalno govoriti, kaže realno plat mentalitete tam živeče populacije... Bom si pa z veseljem pogledal, kaj bo na to porekel Carlson na to ;)
Vmes še nekaj pestrega na IQ sobne temperature :

:))

@DarwiN; a to, da je t.i. "trupard" still redneck, ampak še vedno z višjim povprečnim IQjem kot volilna baza demokratov, pa ne napišeš, ali kako? Saj veš, kako "pošten" je Bidonar? On pa že ne bi nikogar v ritko brez vazelinčka, a ne? Sej v ritko bi ga še vedno dal, samo ob svojem mentalnem zdravju bi pač pozabil na lubrikator ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

Če bi bila slovenska mentaliteta kaj boljša, potem nobeden izmed 90 posrancev, ki se sedijo v parlamentu nebi dobil niti enega glasu. Tak, da škoda razprave.

Glugy ::

Na volitvah se izbira manjše zlo. Demokracija je presodila da je manjše zlo izbrat nekoga ki ni sposoben bistrega razmišljanja kot pa nekoga ki je sposoben bistrega razmišljanja ampak ima slabše namene za državo. Moč svobodne izbire. Republikanci/desničarji na splošno vedno sadijo semena dvoma kadarkoli ne gre po njihovo. Zanimivo levičarji tega praktično ne delajo tud ko zmaga Trump in njemu podobni. Desničarji pač ne verjamejo v demokracijo. To je to. Simpl. Pa niso levičarji nobeni angelčki ampak če se desničarji sami tok na nižjo raven spravijo z nizkimi udarci da pol levičarji tok boljš izpadejo je to njihov problem.

lynxslo5 ::

Morate vedeti, da je v Pensilvaniji ogromno ljudi na predčasnem glasovanju oddalo svoj glas še preden se je zgodilo to famozno TV soočenje med Fettermanom in Ozom. Volitve so bile odločene že pred tem TV soočenjem. Dolgo časa so Demokrati Fettermana držali stran od kamer in preprečevali, da bi ljudje na TV videli v kakšnem zdravstvenem stanju je. Vprašanje pa je, koliko ljudi si je potem sploh ogledalo to soočenje, ki je potem imelo zelo omejen vpliv na izid volitev.

Fettermana so podpirali vsi dominatni mediji na lokalni in državni ravni. Morate vedeti, da je povprečen volivec v ZDA konstantno bombardiran z medijsko propagando v korist Demokratske stranke. Propaganda se začne že zgodaj zjutraj v morning showih, potem se nadaluje z oddajo The View na ABC vsak dan opoldan, višek doseže okoli osmih zvečer na glavnih networkih in konča z večernimi "komedijantskimi" showi, ki jih vodijo Kimmel, Colbert in Fallon, ki so v resnici bolj politični propagandisti kot pa pravi komedijanti.

Se pa vidi kakšna hipokrizija vlada v ameriških dominatnim medijih. Če bi Republikanci nominirali Fettermanu podobnega kandidata, bi doživel medijski linč. Ker pa je iz prave stranke, so z njim ravnali v rokavicah. Tudi Trupma so stalno napadali, da morajo neodvisni zdravniki ugotoviti ali je zdravstveno sposoben. Pri Bidenu pa tega ne zahtevajo, pa je desetkrat boj dementen kot Trump. Včeraj je Biden na obisku v Kambodži to državo zamenjal za Kolumbijo, pa ne boste o tem v mainstream medijih zaseldili nič.

Avenger ::

^^itak. Turd sandwich vs giant douche. Zato v drugem krogu nisem volil, ne znam presodit kaj je manjše zlo.

Opazil sem vzorec, da se ljudem, katerih razmišljanje je proti agendi, vedno nadene posmehljivo oznako.
-tinfoil hatter
-conspiracy theorist
-trumptard
-anti vaxxer
-climate change denier

in potem ko nekdo dvomi v uradno dikcijo mu vržejo eno izmed oznak, vsi se nasmehnejo in ignorirajo vse kar je povedal, argumenti tu niso pomembni.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

styrian ::

Fetterman z možgansko napako je bil pač boljša izbira od prodajalca kačje sline in tigrove masti, ki ga je za senatorja Trumpu predlagala naša Melanija.

Če bi Republikanci stavili na njegovega nasprotnika v strankarskih volitvah, bi po vsej verjetnosti zmagali.

TESKAn ::

Včeraj je Biden na obisku v Kambodži to državo zamenjal za Kolumbijo, pa ne boste o tem v mainstream medijih zaseldili nič.

A Fox news po tvoje ne spada pod MSM? Recimo po kriteriju gledanosti so daleč, daaaleč največji.


Opazil sem vzorec, da se ljudem, katerih razmišljanje je proti agendi, vedno nadene posmehljivo oznako.
-tinfoil hatter
-conspiracy theorist
-trumptard
-anti vaxxer
-climate change denier

A veš da jaz pa opazim en drug vzorec. Da (zgoraj naštete oznake) zmeraj, ko vam kaj ni všeč, zmeraj ko vam kdo nastavi podatke, ki vam niso všeč, privlečete na plano 'teorijo zarote', 'agendo stricev(tm)' kot priročno orodje, da vam ni treba debatirat naprej.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

????? Kaj si hotel povedati? Poskusi tako, da ne posnemaš Bidna in govoriš nepovezano in nerazumljivo.

https://en.wiktionary.org/wiki/good_nig...
A farewell said in the evening or before going to sleep.

Avenger ::

Teskan, agenda, tm ali ne WEFa je precej dobro znana, poimensko znana je agenda 2030. Schwab je kar veliko odkrito povedal. Veliko se odloča za zaprtimi vrati, od srečanja G20, prek Davosa, do srečanj za katere sploh ne vemo. Če sem prav razumel jaz o nečem nočem debatirat naprej. Kaj konkretno?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

UkrFTW! ::

Senilen demokrat ali putin polnjena otekla glava. Izbira je jasna. Ali pa riborkrat, republikanec ali kako se tem fašistom že reče.

cias ::

UkrFTW! je izjavil:

Senilen demokrat ali putin polnjena otekla glava. Izbira je jasna. Ali pa riborkrat, republikanec ali kako se tem fašistom že reče.


Spet dobesedno Hitler. Zeeeeeehhhhh.

TESKAn ::

Kaj konkretno?

Da mogoče pa ni neke zlobne svetovne organizacije, ki odloča o vsem, ampak samo bolj ali manj vplivne skupine posameznikov, ki vlečejo vsaka v svojo stran? Da mogoče stvari niso posledica zarotniške agende, ampak vsota dejanj vseh? Da cepivo za covid ni zarota billa gatesa za depopulacijo, ampak najboljše kar smo takrat bili sposobni naredit?

Razumem pa, da marsikomu ni všeč svet, kjer se (karikirano) slabe stvari zgodijo dobrim ljudem brez ozadja 'zlobnih organizacij'.
Recimo včasih bolezen preskoči na ljudi, kot že tolikokrat v zgodovini - ne rabimo biolabov in zarote zadaj.

PS a če bo število ljudi naraščalo do 11 milijard, boste še jamrali o depopulizaciji? Kaj pa če jaz danes jasno in glasno povem, da človeštvo, če ne bo prevelikih pretresov, ne bo šlo čez 11 milijard? Bom čez ~40 let, ko se bo to zgodilo, tudi jaz del 'stricev iz ozadja'?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr.B ::

TESKAn je izjavil:

Kaj konkretno?

Da mogoče pa ni neke zlobne svetovne organizacije, ki odloča o vsem, ampak samo bolj ali manj vplivne skupine posameznikov, ki vlečejo vsaka v svojo stran? Da mogoče stvari niso posledica zarotniške agende, ampak vsota dejanj vseh? Da cepivo za covid ni zarota billa gatesa za depopulacijo, ampak najboljše kar smo takrat bili sposobni naredit?

Razumem pa, da marsikomu ni všeč svet, kjer se (karikirano) slabe stvari zgodijo dobrim ljudem brez ozadja 'zlobnih organizacij'.
Recimo včasih bolezen preskoči na ljudi, kot že tolikokrat v zgodovini - ne rabimo biolabov in zarote zadaj.

PS a če bo število ljudi naraščalo do 11 milijard, boste še jamrali o depopulizaciji? Kaj pa če jaz danes jasno in glasno povem, da človeštvo, če ne bo prevelikih pretresov, ne bo šlo čez 11 milijard? Bom čez ~40 let, ko se bo to zgodilo, tudi jaz del 'stricev iz ozadja'?

Še 1x,
1 kovaček je bil 1$ , na varhuncu 200$, če hočeš potegniti ven maximalo, je potrebno vedeti kdaj bo maximu, pač malo sreče... če je bilo za 10 mijonov kovankov plačanih 2$, 100k pa 200$, in ko pride tisti 500000 ki so kupili kovanček por 2$, bo seveda $ zmanjkalo, kakorkoli boš ponzi shemo obračal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dexterboy ::

@TESKAn; to, da je danes na svetu preveč ljudi, se s tem strinja velika večina populacije, ki ima več kot osnovno šolo in je sposobna kritičnega razmišljanja in ne visi po cele dneve na fejsu lajkajoč nesmiselne objave namišljenih frendov kje so bili in kaj so delali... Kar gre kar nekaj populaciji "na organ", je to, da si večina želi t.i. "nany state", kar tistim z IQjem sobne žarnice, ki so na oblasti, pride še kako prav ob sprejemanju zakonodaje, ki nima z zdravo pametjo nobene povezave. In ko so demokrati, ali pa če rečemo na Evropskih tleh, levi na oblasti, se na vse pretege govori, kako se cedita med in mleko, če pa pride na oblast republikanska "struja", aka pri nas desničarji, se pa začne "kanonijada" iz vseh topov in njih kalibrov...
Če bi levo usmerjeni bili RES tako uspešni, bi povprašal, kako to, da imamo danes takšno sranje od inflacije, in to v večini zahodnih držav in ZDA. Se bo reklo, kako je en mandat "desničarjev" vse to povzročil, ko po drugi strani NIHČE ne omenja dejstva, da je FED v zadnjih dveh letih, ko je bila Covid scena, natisnil toliko denarja, kot ga je v vseh letih skupaj od nastanka pa do 2020?
Tudi ti nisi več v rosno mladih letih, tako kot jaz in še marsikdo tukaj na forumu. In če se spomnim mojih "mladostnih" let, ko so nam govorili, naj bomo pridni, naj ubogajmo, hodimo v šolo in pomagamo starejšim ter kar je še ostalih "moralnih pridig", da potem pridejo rezultati sami od sebe, lahko odvrnem samo to, da so nas nategnili na suho po celi črti... zato sem jaz prenehal voliti leve stranke, pa kolikor poznam ljudi, nisem edini, ki je spremenil politični pol... Naj "svobodnjakarji" na vladi obljubljajo kar želijo, ampak "namišljenega" miru si ne želim, rad bi pa, da dobim konec meseca pošteno plačilo za delo, ki ga opravim... Lahko bi še pisal, pa sem prepričan, da ste razumeli, kaj sem želel povedati.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

????? Kaj si hotel povedati? Poskusi tako, da ne posnemaš Bidna in govoriš nepovezano in nerazumljivo.

https://en.wiktionary.org/wiki/good_nig...
A farewell said in the evening or before going to sleep.


Ni moj problem, če imaš ti probleme z bralnim razumevanjem. Zapisal sem čisto enostavno dejstvo, da je v angleščini to pol manjši lapsus, kot bi bil v slovenščini, ker se v angleščini "good evening" pa "good night" pač enako začneta, v slovenščini se "dober večer" in "lahko noč" pač ne. Še vedno je pa lapsus. Kaj je tu tako težkega za razumet? Saj če je tebe tudi kap, potem je razumljivo, da ne razumeš, in imam potrpljenje s tabo, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

????? Kaj si hotel povedati? Poskusi tako, da ne posnemaš Bidna in govoriš nepovezano in nerazumljivo.

https://en.wiktionary.org/wiki/good_nig...
A farewell said in the evening or before going to sleep.


Ni moj problem, če imaš ti probleme z bralnim razumevanjem. Zapisal sem čisto enostavno dejstvo, da je v angleščini to pol manjši lapsus, kot bi bil v slovenščini, ker se v angleščini "good evening" pa "good night" pač enako začneta, v slovenščini se "dober večer" in "lahko noč" pač ne. Še vedno je pa lapsus. Kaj je tu tako težkega za razumet? Saj če je tebe tudi kap, potem je razumljivo, da ne razumeš, in imam potrpljenje s tabo, brez skrbi.

Aja, ti si šel po logiki 1 + 1 = 2

No, ne vem, če materni govorec to gleda po tej tvoji logiki;((;((;((

styrian ::

Mr.B je izjavil:


Še 1x,
1 kovaček je bil 1$ , na varhuncu 200$, če hočeš potegniti ven maximalo, je potrebno vedeti kdaj bo maximu, pač malo sreče... če je bilo za 10 mijonov kovankov plačanih 2$, 100k pa 200$, in ko pride tisti 500000 ki so kupili kovanček por 2$, bo seveda $ zmanjkalo, kakorkoli boš ponzi shemo obračal...


Jaz sem tale odstavek vsaj 5x prebral, pa nimam blage veze o čem palamudiš.

MrStein ::

Kaj pa bi naj volilci naredili po kapi? Volili kandidata republikancev?

So lepo volili demokrata. Torej "našega".
To je bil edini kriterij.

Saj pri nas tudi noben ne gleda, kdo je Francelj Kovač, ampak za katero stranko kandidira.

Tako da ja. Izvolili so ga, ker je "naš".

(naslavljanje gre na moderatorja, ki je prejšnje sporočilo s to vsebino brisal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arnecan1 ::

MrStein je izjavil:

Kaj pa bi naj volilci naredili po kapi? Volili kandidata republikancev?

So lepo volili demokrata. Torej "našega".
To je bil edini kriterij.

Saj pri nas tudi noben ne gleda, kdo je Francelj Kovač, ampak za katero stranko kandidira.

Tako da ja. Izvolili so ga, ker je "naš".

(naslavljanje gre na moderatorja, ki je prejšnje sporočilo s to vsebino brisal)

Ne greš na volitve. Ker s tem pokažeš, da nisi zadovoljen z izbiro stranke.

Ampak za to je seveda potreben karakter.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

????? Kaj si hotel povedati? Poskusi tako, da ne posnemaš Bidna in govoriš nepovezano in nerazumljivo.

https://en.wiktionary.org/wiki/good_nig...
A farewell said in the evening or before going to sleep.


Ni moj problem, če imaš ti probleme z bralnim razumevanjem. Zapisal sem čisto enostavno dejstvo, da je v angleščini to pol manjši lapsus, kot bi bil v slovenščini, ker se v angleščini "good evening" pa "good night" pač enako začneta, v slovenščini se "dober večer" in "lahko noč" pač ne. Še vedno je pa lapsus. Kaj je tu tako težkega za razumet? Saj če je tebe tudi kap, potem je razumljivo, da ne razumeš, in imam potrpljenje s tabo, brez skrbi.

Aja, ti si šel po logiki 1 + 1 = 2

No, ne vem, če materni govorec to gleda po tej tvoji logiki;((;((;((


Materni govorec angleščine defintivno ne gleda na ta lapsus po tvoji slovenizirani logiki, ker je pač objektivna oblikovna razlika med njima, še vedno pa ve, da je pomenski lapsus. Tudi jezikovno-oblikovna logika je bliže 1 + 1 = 2 kot 1 + 1 = 3. Tebi to leti čez glavo.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Če bi nekdo v Sloveniji začel TV debato z lahko noč namesto z dober večer, bi se verjetno vprašali o njegovem zdravju.


V angleščini se pač tako "dober večer" kot "lahko noč" začne z "good", tako da je v angleščini lapsus pol manjši, kot bi bil v slovenščini. Da se spuščaš v jezik in tega ne omeniš ali o tem ne razmisliš, veliko pove. Pa sprašujejo se o njegovem zdravju že v Ameriki in tudi tukaj se očitno sprašujemo. Dobesedno, ne metaforično. In še sam ga naslavlja.

????? Kaj si hotel povedati? Poskusi tako, da ne posnemaš Bidna in govoriš nepovezano in nerazumljivo.

https://en.wiktionary.org/wiki/good_nig...
A farewell said in the evening or before going to sleep.


Ni moj problem, če imaš ti probleme z bralnim razumevanjem. Zapisal sem čisto enostavno dejstvo, da je v angleščini to pol manjši lapsus, kot bi bil v slovenščini, ker se v angleščini "good evening" pa "good night" pač enako začneta, v slovenščini se "dober večer" in "lahko noč" pač ne. Še vedno je pa lapsus. Kaj je tu tako težkega za razumet? Saj če je tebe tudi kap, potem je razumljivo, da ne razumeš, in imam potrpljenje s tabo, brez skrbi.

Aja, ti si šel po logiki 1 + 1 = 2

No, ne vem, če materni govorec to gleda po tej tvoji logiki;((;((;((


Materni govorec angleščine defintivno ne gleda na ta lapsus po tvoji slovenizirani logiki, ker je pač objektivna oblikovna razlika med njima, še vedno pa ve, da je pomenski lapsus. Tudi jezikovno-oblikovna logika je bliže 1 + 1 = 2 kot 1 + 1 = 3. Tebi to leti čez glavo.

Sem malo čital, kaj so navadni volivci v ZDA govorili o tem samo polovičnem lapsusu.

Skratka praktično vsi so se strinjali, da ima Fetterman resne probleme in je neresno, da kandidira.

Po drugi strani pa so zaradi proti Trump sentimenta mnogi pač volili zanj, zavedajoč se, da ne dela polovične napake, ampak kar konkretne napake.

Tako kot ljudje niso volili za sleepy Joe-a, ampak proti Trumpu.

In kot pri nas marsikdo ni volil za NPM, ampak proti Janši.

Z neko relativizacijo 1/2 jezikovne napake in raznovrstnimi salto mortalami good night/good evening si samo delaš sramoto.

nagobčnik ::

Ne vem, če moram še bolj za otroke zapisat, ampak bom: veš, jezik nima samo pomenskega dela, ampak tudi oblikovnega. In oblikovni zelo vpliva na pojavnost pomenskih napak, ker te pač napeljuje k določenim vzorcem tvorjenja zvez. Različni jeziki različno, ne vsi enako.

arnecan1 je izjavil:


Sem malo čital, kaj so navadni volivci v ZDA govorili o tem samo polovičnem lapsusu.

Skratka praktično vsi so se strinjali, da ima Fetterman resne probleme in je neresno, da kandidira.


Se mi dozdeva, kaj si ti "čital" objektivnega, da so se "praktično vsi" strinjali, da je neresno, da kandidira, razen tistih več kot pol, ki so ga volili. Pa še nihče od njih ni poskušal prodati, da je to v angleščini tako neobičajen lapsus, kot bi bil v slovenščini. To si poskušal samo ti. In odgovarjal sem v glavnem na to - izpostavil objektivno razliko tega lapsusa v različnih jezikih, ne brigajo me pri tem politična mnenja.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Po drugi strani pa so zaradi proti Trump sentimenta mnogi pač volili zanj, zavedajoč se, da ne dela polovične napake, ampak kar konkretne napake


To je bila konkretna pomenska napaka, kar cel čas trdim, polovična je bila samo oblikovno proti tvoji slovenizirani verziji, ki si jo hotel prodat kot ekvivalentno. Pa nihče drug. To ti leti čez glavo.

MrStein ::

arnecan1 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaj pa bi naj volilci naredili po kapi? Volili kandidata republikancev?

So lepo volili demokrata. Torej "našega".
To je bil edini kriterij.

Saj pri nas tudi noben ne gleda, kdo je Francelj Kovač, ampak za katero stranko kandidira.

Tako da ja. Izvolili so ga, ker je "naš".

(naslavljanje gre na moderatorja, ki je prejšnje sporočilo s to vsebino brisal)

Ne greš na volitve. Ker s tem pokažeš, da nisi zadovoljen z izbiro stranke.

Ampak za to je seveda potreben karakter.

In s tem pustiš, da zmaga tadrugi. Oziroma kot eni radi rečejo : glasuješ zanj
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

Ne vem, če moram še bolj za otroke zapisat, ampak bom: veš, jezik nima samo pomenskega dela, ampak tudi oblikovnega. In oblikovni zelo vpliva na pojavnost pomenskih napak, ker te pač napeljuje k določenim vzorcem tvorjenja zvez. Različni jeziki različno, ne vsi enako.

arnecan1 je izjavil:


Sem malo čital, kaj so navadni volivci v ZDA govorili o tem samo polovičnem lapsusu.

Skratka praktično vsi so se strinjali, da ima Fetterman resne probleme in je neresno, da kandidira.


Se mi dozdeva, kaj si ti "čital" objektivnega, da so se "praktično vsi" strinjali, da je neresno, da kandidira, razen tistih več kot pol, ki so ga volili. Pa še nihče od njih ni poskušal prodati, da je to v angleščini tako neobičajen lapsus, kot bi bil v slovenščini. To si poskušal samo ti. In odgovarjal sem v glavnem na to - izpostavil objektivno razliko tega lapsusa v različnih jezikih, ne brigajo me pri tem politična mnenja.


nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Po drugi strani pa so zaradi proti Trump sentimenta mnogi pač volili zanj, zavedajoč se, da ne dela polovične napake, ampak kar konkretne napake


To je bila konkretna pomenska napaka, kar cel čas trdim, polovična je bila samo oblikovno proti tvoji slovenizirani verziji, ki si jo hotel prodat kot ekvivalentno. Pa nihče drug. To ti leti čez glavo.

Oprosti, da moram to reči, zapletaš se v lastno mrežo vredno bolj.

Človek je rekel v angleškem jeziku lahko noč namesto dober večer, če sta dve besedi od štirih enake, ne spremeni pomena tega, kaj je rekel in kako se je zmotil.

In tvoje besedne igre in zavijanje besed v strokovne izraze tega ne zmanjša. Skratka, če je nekaj črno tega ne boš prikazal kakor belo. Vsaj ne večini ljudi.

nejclp ::

V bistvu tale Oz blebeta večje neumnosti, pa ni preživel kapi. Fetterman je kljub kapi bolj precizen in artikuliran kot Trump in večina republikancev.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Človek je rekel v angleškem jeziku lahko noč namesto dober večer, če sta dve besedi od štirih enake, ne spremeni pomena tega, kaj je rekel in kako se je zmotil.


V slovenščini zveni bolj izstopajoče, ker so štiri besede različne, v angleščini niso. Ne spremeni pomena, spremeni pa naravo in izvor lapsusa. Če sta dve besedi od štirih enaki, pomeni, da je to oblikovno manjše razhajanje in bolj pogost in manj neobičajen pomenski lapsus, kot v jeziku, kjer so štiri besede različne, ker te pač en jezik naravno bolj napeljuje k temu. Enostavno dejstvo, ki ga od začetka poudarjam.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Tebi pač ta aspekt lapsusov leti čez glavo. Rad bi bil napol picajzlast glede tega, kako se je nekdo zmotil, ampak ne res poglobljeno. Kontradiktorno samo po sebi. Če je njegova napaka big deal, je smiselno, da se jo razdela do konca in z vseh možnih zornih kotov. Če ni big deal, pač ne.

Tidule ::

Avenger je izjavil:

^^itak. Turd sandwich vs giant douche. Zato v drugem krogu nisem volil, ne znam presodit kaj je manjše zlo.

Opazil sem vzorec, da se ljudem, katerih razmišljanje je proti agendi, vedno nadene posmehljivo oznako.
-tinfoil hatter
-conspiracy theorist
-trumptard
-anti vaxxer
-climate change denier

in potem ko nekdo dvomi v uradno dikcijo mu vržejo eno izmed oznak, vsi se nasmehnejo in ignorirajo vse kar je povedal, argumenti tu niso pomembni.


Ni problem v tem, da argumenti niso pomembni, problem je v tem, da omembe vrednih argumentov sploh ni. Preberi lepo počasi svojo prvo objavo v tej temi in probaj izluščit kaj od tega naj bi bili konkretni argumenti vredni dejanske debate in boš mogoče potem lažje razumel zakaj večina našetetih oznak kar lepo opiše dejansko stanje. Oznakam primerno namreč blodiš o tem, da naj bi bilo z volitvami nekaj narobe in so po tvoje lažne, ampak tako kot tvoj vzornik potem za to ne najdeš niti a od argumenta, kaj šele da bi to lahko podprl z kakšnim konkretnim dokazom. Bistveno boljše vprašanje je, kako slaba je bila alternativna izbira, če so volilci raje izbrali njega (ali v drugem primeru celo mrtvega kandidata), kot pa to kar so ponudili republikanci pod Trupovim vodstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Avenger ::

Tidule: mogoče bi moral pa ti prvi post prebrat še enkrat. Postavil sem vprašanje in dvom, ne trditve, da so bile katerekoli volitve lažne. Ne vidiš poante prvega posta? Kakšne so volitve, pri katerih ti sistem (?) servira dva kandidata, od katerih je eden zmuzljiv, ne prav simpatičen, precej standarden politik itd. drugi ima pa očitno posledice možganske kapi in je ravno tako zmuzljiv, ne prav simpatičen, precej standarden politik? Turd sandwich in giant douche. A je to to pol, demokracija, kjer zmaga najboljši kandidat za to funkcijo, izmed miljonov v tisti državi. Možgansko napol mrtev jih bo zdaj zastopal. In tole pisanje pač ni argument, ker niam DOKAZOV, da ima Fetterman možgansko okvaro, saj nisem njegov zdravnik, njegov zdravnik sicer pravi, da je s Fettermanom vse tipi topi, stroki je pa treba zaupat, kajne?

Poanta je, da je trenutni demokratični proces, da nekdo pride na oblast skorumpiran. Iz prve roke vem, da se ljudje odločajo za koga bodo volili tudi na podlagi anket, objavljenih mesece, tedne, dneve pred volitvami. Kako naj zdaj dokaz dam za to?? Pač, faking vpliva. Če imaš tri stranke. Dve sta stari, in se desetletja izmenjujeta na oblasti; "Kvazi-demokratsko" ki radi požrejo obljube, zvišajo davke in si polnijo žepe, "Fašistično", ki požrejo obljube in se nato izživljajo nad ljudstvom in polnijo žepe, in "Lista angelčkov" ki imajo vse radi in bodo poskrbeli za vse, vsi kandidati bodo mesečno na netu objavljali svoje premoženje in se 1x mesečno na naključen dan testirali na droge. In po anketi dobijo prvi 42%, drugi 43% in tretji 15%. Ko vidiš to anketo, koga boš šel volit? Čepravi si v resnici za 3. boš raje volil za 1., ker imajo v resnici samo ti šanso in ziher nočeš 2. na oblasti. To so ankete. So realne? Ne vem, ni pomembno. Vem pa, da manipulirajo javno mnenje. Ne bi smelo bit reklam, ne bi smelo bit anket, nič, nikjer. Debate ja, ampak dolge, ne v stilu: "Kako bi ojačali gospodarstvo? Imate 10 sekund." "In vi, kandidat B, kako bi modernizirali vojsko? Imate 10 sekund." "pip-pip-piiiip, gospod B, gospod B.... GOSPOD B, zmanjkalo je časa!" To je pa ja čisti nonsens. Ne vidiš tega?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

TheBlueOne ::

Avenger je izjavil:

Tidule: mogoče bi moral pa ti prvi post prebrat še enkrat. Postavil sem vprašanje in dvom, ne trditve, da so bile katerekoli volitve lažne. Ne vidiš poante prvega posta? Kakšne so volitve, pri katerih ti sistem (?) servira dva kandidata, od katerih je eden zmuzljiv, ne prav simpatičen, precej standarden politik itd. drugi ima pa očitno posledice možganske kapi in je ravno tako zmuzljiv, n


Sistem, ce gledas kako je ucinkovit kot celota, vseeno ni slab. ZDA le ne gre tako slabo? Ce gledas napake in probleme v smislu slabe izbire, lahko reces, da je zate nas boljsi, ker imas vecjo moznost za "sveze ljudi".

V glavnem, ce imas dovolj konzervativne ljudi slej kot prej prides v situacijo, kjer se samo obracajo eni in isti igralci. Ce so ljudje in ideje bolj liberalni, torej tudi za kaj novega, pa so sanse, da se kaj spremeni bolj na hitro.

Trump je pac katastrofa na takem nivoju, da republikanci prakticno nimajo sans. Je pa morda bil zadnja sansa, ce se hocejo speljati kaksno konzervativno agendo, ker to so praviloma zadeve, ki bi jih imeli starcki. Vec umre tastarih in vec je mladih, vec bo premikov iz starih tirnic. Zna biti, da smo ze nekje na meji, ko se zacenja popolnoma novo druzbeno razumevanje realnosti na zahodu. Jih pa realizacija tega, kar zelijo dedki in babice ze dobro tepe, ker odlocitve sodisc na to temo ne disijo vecini pod 50 let.

cias ::

TESKAn je izjavil:

Kaj konkretno?

Da mogoče pa ni neke zlobne svetovne organizacije, ki odloča o vsem, ampak samo bolj ali manj vplivne skupine posameznikov, ki vlečejo vsaka v svojo stran? Da mogoče stvari niso posledica zarotniške agende, ampak vsota dejanj vseh? Da cepivo za covid ni zarota billa gatesa za depopulacijo, ampak najboljše kar smo takrat bili sposobni naredit?



Eh, Gejts, 5g… to dajo mediji ven za kontrolirano opozicijo, da se potem lahko delajo norca kako so glupi vsi ki nočejo biti fully waxed. Isto če kaj pojamraš zakaj je dizel 2€ te napadejo da si Kremlinski špijun. Bolje da ne gledaš kdo je imel vse te propadle kripto firme v rokah, boš letel s Tviterja, Slotecha…

cias ::

TheBlueOne je izjavil:

Zna biti, da smo ze nekje na meji, ko se zacenja popolnoma novo druzbeno razumevanje realnosti na zahodu.


Vsi bomo Tiktok miljarderji s tremi diplomami iz kvačkanja?

TheBlueOne ::

cias je izjavil:



Vsi bomo Tiktok miljarderji s tremi diplomami iz kvačkanja?


Ne, samo novim generacijam je vseeno za marsikaj, kar je starckom sveto. Starcki bi alk v ultimo kolicinah in ostalo prepovedali, mladi bi vsega po malem. Starci bi RKC, poroko, mladim je vseeno, samo, da jih nihce v nic ne sili. Starci bi poceni nafto, mladi bi imeli planet tudi, ko ni vec starcev. Starci bi imeli okoli sebe samo take, ki govorijo njihov jezik, festajo po njihovo, mladi pa imajo prijatelje v globalnem smislu. Starci bi nekoga, ki udari po mizi in nauci mlade, da je treba poslusati starcke, mladi pa bi nekoga, ki jih morda celu poslusa.

Ce pa bi sam ti sam bil kolikortoliko sposoben, pa bi videl, da srednje mladi in mladi niti problizno niso nesposobni. Samo starcem se ne pustijo silit k metli in ponizevati.

Tidule ::

Avenger je izjavil:

Tidule: mogoče bi moral pa ti prvi post prebrat še enkrat. Postavil sem vprašanje in dvom, ne trditve, da so bile katerekoli volitve lažne. Ne vidiš poante prvega posta? Kakšne so volitve, pri katerih ti sistem (?) servira dva kandidata, od katerih je eden zmuzljiv, ne prav simpatičen, precej standarden politik itd. drugi ima pa očitno posledice možganske kapi in je ravno tako zmuzljiv, ne prav simpatičen, precej standarden politik? Turd sandwich in giant douche. A je to to pol, demokracija, kjer zmaga najboljši kandidat za to funkcijo, izmed miljonov v tisti državi. Možgansko napol mrtev jih bo zdaj zastopal. In tole pisanje pač ni argument, ker niam DOKAZOV, da ima Fetterman možgansko okvaro, saj nisem njegov zdravnik, njegov zdravnik sicer pravi, da je s Fettermanom vse tipi topi, stroki je pa treba zaupat, kajne?


ja, in vse to so pač tipične lastnosti trumptartov in teoretikov zarot. Postavljanje "loaded" vprašanj, kjer je vsakemu s pozitivnim IQ, jasno kam pohabljeno ščene moli taco.

In ja, žalostno ampak resnično, očitno je tudi možgansko mrtev kandidat za večino boljše kot truptard.

Poanta je, da je trenutni demokratični proces, da nekdo pride na oblast skorumpiran.

In s takimi posplošenimi izjavami brez vsakega kančna argumetnacije, jasno dokažeš točno to kar sem prej omenil. Tolk o "postavljanju vprašanj".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

fikus_ ::

To je bilo in bo. Rešitev te težave za mlade je, da delajo s svojo glavo in se ne obremenjujejo s starčki. Sicer pa bodo tudi mladi enkrat starčki.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

XIIT ::

Tidule je izjavil:

Poanta je, da je trenutni demokratični proces, da nekdo pride na oblast skorumpiran.

In s takimi posplošenimi izjavami brez vsakega kančna argumetnacije, jasno dokažeš točno to kar sem prej omenil. Tolk o "postavljanju vprašanj".

Biden je glede na volilni izid leta 2020 najbolj priljubljen politik v ZDA - kljub temu da javnih zborovanj skoraj ni imel, na istih lokacijah kot Trump pa ni privabil niti pol toliko ljudi.

Prejel je 81,2 milijona glasov, medtem ko jih je Nobelov nagrajenec za mir Obama leta 2008 uspel dobiti le 69,5 milijonov, štiri leta kasneje pa samo 65,9 milijonov.

Verjetno je Bidnov edge bil v tem, da je v svoji karieri pred kamerami večkrat dal rasistične izjave -- to so Trumpa obtoževali cel čas od najave kandidature 2015, vse kar so imeli proti njemu pa je izjava da ima rad muce.

--
Also, glede korupcije: Kakšne kvalifikacije je imel Bidnov sin da je sedel v upravi ukrajinske plinske družbe ter kasiral 50k$ mesečno?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

nagobčnik ::

XIIT je izjavil:


Biden je glede na volilni izid leta 2020 najbolj priljubljen politik v ZDA - kljub temu da javnih zborovanj skoraj ni imel, na istih lokacijah kot Trump pa ni privabil niti pol toliko ljudi.


Nima vsak politik neke skupine braindead sektaških podpornikov, ki bodo še na neka zborovanja hodili zanj. Nekateri so privlačni samo kot manjše zlo in preko poštne glasovnice.

XIIT je izjavil:


Prejel je 81,2 milijona glasov, medtem ko jih je Nobelov nagrajenec za mir Obama leta 2008 uspel dobiti le 69,5 milijonov, štiri leta kasneje pa samo 65,9 milijonov.


Populacija ZDA se je od 2008 do 2020 zvišala tam za ene 25 mio, IIRC. Med covidom so ljudje tudi imeli več časa kot leta 2008, udeležba je bila veliko višja, take ni bilo od leta 1960 (verjetno je zaslužen covid).

XIIT je izjavil:


Verjetno je Bidnov edge bil v tem, da je v svoji karieri pred kamerami večkrat dal rasistične izjave


Najbolj rasistična je bila tista, kjer je na razpravi v kongresu citiral enega rasista med razlago, zakaj bo glasoval proti njegovi postavitvi, republikanci so pa to fajn obrezali in nategovali svojo bazo s tem, kak rasist je Biden (mogoče so celo s tem nehote katerega svojega rasista navdušili nad njim).

Zgodovina sprememb…

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Ne, samo novim generacijam je vseeno za marsikaj, kar je starckom sveto.


Mladim ni vseeno, jih redno vidim mahati z mavrično zastavo na paradi ponosa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biden zaspal na podnebni konferenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14322515 (2871) Ganon

Kognitivne sposbnosti Josepha Bidena (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6811205 (8384) BigWhale

Več podobnih tem