» »

Rami PC 3500,3700 na Epox 8rda+?

Rami PC 3500,3700 na Epox 8rda+?

MrGTO ::

Zivjo!

Mene pa zanima kateri rami vse delajo na tej plosci?
Na njihovi strani pise kao da delajo sam 333MHz. Vem da delajo tudi 400MHz saj jih sam imam, vendar nevem ce delajo hitrejsi. Nekje sem bral da delajo vsi al neki podobnega.

Lp, Blaž

asPeteR ::

No imas ze eno temo, kjer je debata o 200MHz in 8RDA+ ... Skratka bilo je ze povedano, ce hoces videt z 8RDA+ 200Mhz in vec, se moras posluzit voltmoda. Ta je ZELO enostaven, meni je vzel minuto, dve ... Skratka, ce pa ne zaupas sebi, potem pa daj komu, da ti to pomoda. Nato pa lahko vanje vtaknes (tudi prej) katere koli rame DDR 184 pinske ... Tudi PC3700 in PC4200, recimo. >:D
Toda, se prej imas pa rezerve z obtojecimi rami. Kar je bilo tudi ze povedano, ovira te PLATA!

8-)
http://blog.stegnar.com

MrGTO ::

verjamem da je enostaven, samo zame ki nisem kapiral nic pr unem clanku...potem ne morem kr neki spajkat. A se je ze komu zgodilo da je tako skuru maticno?

Lp, Blaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

frenk ::

jest sm ga delal in nism skuru plate...prnes pa bova pospajkala:)

...morš pa dobr poskrbet za hlajenje:)

MrGTO ::

sej bi...sam sem z izole :\
Lahko pa bi mi sestavu, poslal po posti pa bi jaz potem to sam nekako spajkal?nevem...
NB imam pa vodno hlajen s tem da imam tudi na mosfetih rebra in vent tako da za hlajenje ni blema. Kmali pa pride se za proc.

Lp, Blaž

frenk ::

sej pomoje je članek glede tega na slo-techu...grem pogledat:)


p.s.: aha tukaj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

MrGTO ::

sej glih to je trik, da jaz tam ne razumem kaj je treba vse naredit :Dpribližno ja, vse pa ne. Kolko $ pa pridejo tej upori pa trimer...?

Lp, Blaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

asPeteR ::

->Kolko $ pa pridejo tej upori pa trimer...?

To je zanemarljivo, reciva 500 sit.

Lej, najbolje je da dobis kaksno staro tiskano vezje z elementi pa tam vadis, skoda je na 8RDA+.
Toda prepričan sem, da ce bos malo povadil, bos komot zmodal svojo plato, sej to ni nobena umetnost. Samo se spajkalnik rabis.
http://blog.stegnar.com

frenk ::

mah cena je pod 500 sit sigurno:)


postopek je pa tak da na matični najdeš ta čip, na tsranske pina pa zacinšdve žici, na drugi strani žic pa zaporedno zacinš še upore in potem samo z izvijačem določaš napetost:)



...sem bil prehiten:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Lux ::

Čaki mal. A prow razumem?
Tudi jaz imam plato 8RDA+ in ram 256MB 3200 (400 Mhz).

Torej od tega Rama uporabljam samo 200 Mhz?!, torej polovico? Ali jo to fora s tem, da DDRAM deluje na dvojni frekvenci, torej 2 x 200 Mhz ? Torej mi ni treba nič spajkat in deluje vse optimalno? :)

Prosim za razložitev 0:)

asPeteR ::

Ne, se vedno dela na 200MHz, toda, v enem ciklu prenese dva bajta.

Ni pa vazno kaksne mas specifikacije rama, temvec, na kateri frekvenci RES dela!
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim pomagajte pri nakupu za 70k

Oddelek: Kaj kupiti
171343 (1092) glinik
»

Navijanje 1700+ proca! :(

Oddelek: Navijanje
10948 (820) GUFY
»

Pomoc pri navijanju AMD XP 1700+!!!

Oddelek: Navijanje
111037 (835) Fury
»

max. FSB na 8RDA+ ?

Oddelek: Navijanje
351349 (823) DjTonic
»

Problem z navijanjem 1700+ na Epox 8rda+!Pomoc!!!

Oddelek: Navijanje
191227 (1006) morphling1

Več podobnih tem