» »

What is woman

What is woman

««
21 / 66
»»

D3m ::

Jype (Jure)

nevone je izjavil:

In ja, nevone in Pithlit so nevarnost družbi.


Ali zato, ker pričakujem, da se osebe z nestandardnimi lastnostmi obravnava kot ljudi in ne kot neke nenormalne spake?

Si se pa ti pofočkal, da rad malo podjebavaš soforumaše, zato mislim, da si prej ti nevarnost (dobri) družbi.

o+ nevone


Ne skrbi. Bom pozoren nate v taborišču, ko bomo sortirali ljudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

V Sloveniji je zakon, da je sterilizacija zakonska šele po 35 letu. Prej pa samo po sodni in medicinski presoji. To pove nekaj, da se s temi stvarmi ne hiti. Še posebej pa ne tam okoli 10-12 leta.

To pove predvsem to da se na ženske še vedno gleda kot na reprodukcijske stroje. To, da se ljudem ne dovoli odločati o lastnem telesu... ni neka stvar na katero smo lahko ponosni. Razumem da vas večina tega nikoli ne bo razumela. Preprosto zato ker smo ujeti v lastne vzorce. Tako je, nisem jaz neka izjema. Mogoče le v tem da se tega zavedam in si sama sebi konstantno postavljam čist glupa vprašanja.

Včeraj, recimo, je debata med frendicami nanesla na prekratke majčke v osnovni šoli. A veš, une k popek razgalijo. In se je odvil moj miselni proces (ki sem ga tudi na glas povedala in kasirala začudenje poglede ter smeh): "ok, se strinjam. Take majčke ne sodijo v osnovno šolo". Replika? "ja! Mislim, popoldne naj se zrihtajo kot hočejo ampak v šoli pa ne." na kar sem jaz potem na glas povedala svojo misel: "torej... Če je popoldne to dovoljeno in sprejemljivo, v javnosti, s takimi in drugačnimi ljudmi (tudi nevarnimi, aka pedofili)... Zakaj je v šoli (ki je, načeloma, controlled environment, problem? Zaradi tega vprašanja jaz ne morem stati za svojo trditvijo da se to v šoli ne spodobi... Enostavno zato ker na to vprašanje nimam odgovora in se mi posledično ne zdi etično."

Zato vas po virih sprašujem. Meni je vsaka stanca na problemu povsem valid, seveda če se jo lahko utemelji. Da nekdo kar iz riti potegne "to škodi" zame pač ni dovolj da bom to sprejela. Bo treba utemeljiti zakaj. Trenutno znanost pač pravi da blokatorji ne škodijo.

Drugi problem ki ga pri vas vidim je ta, da najdete vse robne primere ki vaše teže potrjujejo (in so kot robni primeri povsem legit), samo za to da jih aplicirate na kompletno skupnost.

Tretji problem je pa seveda cherry picking... za tega nisem še ziher a to počnete nalašč ali pa preprosto zato ker ne znate brati. Ja, v trans skupnosti je delež duševnih problemov veliko večji kot v kontrolni skupini. Nihče od vas pa ne pomisli na to da trans ljudje od rojstva naprej živijo v duševni stiski - večina enostavno zato ker sami sebe vidijo kot čudake zaradi družbenega ne sprejemanja tega problema. Tudi zato ker sami ne vejo kaj točno je narobe. Je pa za (takega) otroka travmatično ko pogrunta da si ne more izbrati spola... še bolj pa ko pogrunta da si spola ne more izbrati zaradi družbe.

Seveda se pa strinjam da se ne gre počet trajnih sprememb na razvijajočem se telesu. Sem velik fan tatujev... Ampak pri 16. letih potegnem črto. Pa še to se mi ne zdi dovolj (pri moji zelo liberalni a kljub temu biased 'obravnavi' nekaterih oseb - se mi zdi da včasih tud pri 30ih še niso sposobni oceniti posledic tatuja, kaj šele česa bolj drastičnega).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

D3m ::

in kasirala začudenje poglede ter smeh


Classic Pithlit moment.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

D3m je izjavil:

in kasirala začudenje poglede ter smeh


Classic Pithlit moment.

Sem te že povabila na pir, pa si stisnil rep med noge.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Kdaj je pa to bilo? :/

Pa si ziher, da si mene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pithlit ::

Ne, nisem ziher. Ker vlečem vse iz riti... Majkemi...

Blo je kake pol leta nazaj. Mogoče več. Ali v covid temi ali pa ukrajinski. Pojma nimam.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

K boš v LJ pošlji ZS.

Kar čudno, da bi jaz zavrnil povabilo na FREE pir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fikus_ ::

Lepo se obnašajta, da ne bomo naslednji dan kaj brali v črni kroniki.

PS lepo se imejta.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

V Sloveniji je zakon, da je sterilizacija zakonska šele po 35 letu. Prej pa samo po sodni in medicinski presoji. To pove nekaj, da se s temi stvarmi ne hiti. Še posebej pa ne tam okoli 10-12 leta.

To pove predvsem to da se na ženske še vedno gleda kot na reprodukcijske stroje. To, da se ljudem ne dovoli odločati o lastnem telesu... ni neka stvar na katero smo lahko ponosni. Razumem da vas večina tega nikoli ne bo razumela. Preprosto zato ker smo ujeti v lastne vzorce. Tako je, nisem jaz neka izjema. Mogoče le v tem da se tega zavedam in si sama sebi konstantno postavljam čist glupa vprašanja.

Včeraj, recimo, je debata med frendicami nanesla na prekratke majčke v osnovni šoli. A veš, une k popek razgalijo. In se je odvil moj miselni proces (ki sem ga tudi na glas povedala in kasirala začudenje poglede ter smeh): "ok, se strinjam. Take majčke ne sodijo v osnovno šolo". Replika? "ja! Mislim, popoldne naj se zrihtajo kot hočejo ampak v šoli pa ne." na kar sem jaz potem na glas povedala svojo misel: "torej... Če je popoldne to dovoljeno in sprejemljivo, v javnosti, s takimi in drugačnimi ljudmi (tudi nevarnimi, aka pedofili)... Zakaj je v šoli (ki je, načeloma, controlled environment, problem? Zaradi tega vprašanja jaz ne morem stati za svojo trditvijo da se to v šoli ne spodobi... Enostavno zato ker na to vprašanje nimam odgovora in se mi posledično ne zdi etično."

Kot družba si moramo doreči, če so prekratke majčke v šoli dovoljene ali ne. Linija je tanka. Ampak če pa nekdo pride v šolo oblečen takole, bodo verjetno poklicali prvo na pogovor starše, potem pa socialno službo, če ne bo odziva.


Zakaj se ženska obleče v kratko krilo? Zakaj se našminka? Obleče visoke pete? Zakaj si moški obleče tesno majico ali naparfurmira? Ja zato, da bi bil všeč nasprotnemu spolu. Ali pa istemu. Saj je vseeno. Ali išče partnerja ali seksualno doživetje ali pa hoče enostavno ugajati okolici.

Kje je meja ve vsak zase. Vsi vemo, kako gremo na pogreb, poroko, veselico. Odstopanja sicer so, ampak minimalna. Na pogreb ne greš v rdeči miniki z peroksidno frizuro in popkom. Na veselico pa ne z črno tančico preko obraza.

za otroke pa so odgovorni starši. Če pustijo z popkom pa naj gre. Če pa se pretirava, pa pričakujem od šole, da reagira in vse ostane v mejah sprejemljivega. Otroci imajo še čas, da se izživijo. Tam do 15 leta lahko mirno počakajo, kar mislim da je tudi nekaka kulturna norma v Sloveniji. To šminkanje in izzivalno oblačenje se začne v srednji šoli, v osnovni šoli tega ne opažam. Mogoče kakšen viden popek ali rahla šminka, nič pretiranega.

In ja, blokatorji so škodljivi, saj zamudiš puberteto ali pa se vsaj zamakne, vsekakor pa ni ista kakor brez blokatorjev, kar pusti posledice v najobčutljivejšem obdobju. In ne, stroka si pri tem ni edina, je pa res, da so tisti proti bolj tiho, saj je vsak kateri se izpostavi nacist ali vsaj transfob.

Miki N ::

arnecan1 je izjavil:

Ampak če pa nekdo pride v šolo oblečen takole, bodo verjetno poklicali prvo na pogovor starše, potem pa socialno službo, če ne bo odziva.



Ja samo koga pa pokličeš v primeru, da ti pride učiteljica tako napravljena ... pa da je povrhu še tranić?

arnecan1 ::

Miki N je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Ampak če pa nekdo pride v šolo oblečen takole, bodo verjetno poklicali prvo na pogovor starše, potem pa socialno službo, če ne bo odziva.



Ja samo koga pa pokličeš v primeru, da ti pride učiteljica tako napravljena ... pa da je povrhu še tranić?

Pithlit.

Da ti razloži, da je to vključujoče. In potrebno za duševno zdravje posameznika. In da mora okolica to razumeti. :D

Horas ::

arnecan1 je izjavil:

Miki N je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Ampak če pa nekdo pride v šolo oblečen takole, bodo verjetno poklicali prvo na pogovor starše, potem pa socialno službo, če ne bo odziva.



Ja samo koga pa pokličeš v primeru, da ti pride učiteljica tako napravljena ... pa da je povrhu še tranić?

Pithlit.

Da ti razloži, da je to vključujoče. In potrebno za duševno zdravje posameznika. In da mora okolica to razumeti. :D


;(
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

arnecan1 ::

Še nekaj o blokerjih
https://www.independent.co.uk/news/heal...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Clinic accused of rushing children ‘into taking life altering puberty blockers without adequate consideration or proper diagnosis’

Tavistock transgender clinic could face mass legal action 'from 1,000 families of children who claim they were rushed into taking life-altering puberty blockers' weeks after NHS shut it down in wake of damning report

Če se ne motim, so "pomagali" 19.000 mladostnikom, sedaj jih kar 1.000 toži. Številka bo z leti še nedvomno večja. marsikoga pa je verjetno tudi sram tožiti.

Še enkrat, ta poplava problemov s spolno identiteto v zadnjih letih je povzročena umetno. In še pomembneje, ne rešuje se pravilno.

Slopek ::

A Jype je torej transparent. Haha ne moreš verjet. Čeprav to je njegov lajf, boli mene.

D3m ::

Ne, jype je dal dvojemu otroku spremeniti dokumente.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Slopek ::

Ja, ja, razumem. Vseeno sem ga poimenoval, kot sem ga. Ajde, narobe res.

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Še nekaj o blokerjih
https://www.independent.co.uk/news/heal...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Clinic accused of rushing children ‘into taking life altering puberty blockers without adequate consideration or proper diagnosis’

Tavistock transgender clinic could face mass legal action 'from 1,000 families of children who claim they were rushed into taking life-altering puberty blockers' weeks after NHS shut it down in wake of damning report

Če se ne motim, so "pomagali" 19.000 mladostnikom, sedaj jih kar 1.000 toži. Številka bo z leti še nedvomno večja. marsikoga pa je verjetno tudi sram tožiti.

Še enkrat, ta poplava problemov s spolno identiteto v zadnjih letih je povzročena umetno. In še pomembneje, ne rešuje se pravilno.

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Še nekaj o blokerjih
https://www.independent.co.uk/news/heal...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Clinic accused of rushing children ‘into taking life altering puberty blockers without adequate consideration or proper diagnosis’

Tavistock transgender clinic could face mass legal action 'from 1,000 families of children who claim they were rushed into taking life-altering puberty blockers' weeks after NHS shut it down in wake of damning report

Če se ne motim, so "pomagali" 19.000 mladostnikom, sedaj jih kar 1.000 toži. Številka bo z leti še nedvomno večja. marsikoga pa je verjetno tudi sram tožiti.

Še enkrat, ta poplava problemov s spolno identiteto v zadnjih letih je povzročena umetno. In še pomembneje, ne rešuje se pravilno.

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.

Dej povej, kaj si jemala v otroštvu, ker tisto kar si, gotovo to povzroča.
Drugače bi pa lahko to svojim začela dajati, tako, za vsak slučaj. Saj veš, da nikoli zares ne veš, kaj bo potem. Itak boš lahko potem dala nazaj na Play. Trend je tak, da imaš veliko možnosti, da se vnaprejšnje jemanje teh blokatorjev izkaže kot prava odločitev. V tvojem primeru sem skoraj prepričan, da bi to res bila dobra poteza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Pithlit ::

Slopek je izjavil:

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Še nekaj o blokerjih
https://www.independent.co.uk/news/heal...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Clinic accused of rushing children ‘into taking life altering puberty blockers without adequate consideration or proper diagnosis’

Tavistock transgender clinic could face mass legal action 'from 1,000 families of children who claim they were rushed into taking life-altering puberty blockers' weeks after NHS shut it down in wake of damning report

Če se ne motim, so "pomagali" 19.000 mladostnikom, sedaj jih kar 1.000 toži. Številka bo z leti še nedvomno večja. marsikoga pa je verjetno tudi sram tožiti.

Še enkrat, ta poplava problemov s spolno identiteto v zadnjih letih je povzročena umetno. In še pomembneje, ne rešuje se pravilno.

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.

Dej povej, kaj si jemala v otroštvu, ker tisto kar si, gotovo to povzroča.
Drugače bi pa lahko to svojim začela dajati, tako, za vsak slučaj. Saj veš, da nikoli zares ne veš, kaj bo potem. Itak boš lahko potem dala nazaj na Play. Trend je tak, da imaš veliko možnosti, da se vnaprejšnje jemanje teh blokatorjev izkaže kot prava odločitev. V tvojem primeru sem skoraj prepričan, da bi to res bila dobra poteza.

Sej ne da sem od tebe dejansko pričakovala nek rezultat... ampak tudi podtikanja in poizkusi diskreditacije ti ne grejo glih najbolje. Pa tako enostavno me je utišat... Sam en vir rabiš za svoje trditve. Tak, znanstven. Bom tiho v trenu oka.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

- Daj tiča na tnalo.
- Ne, odsekal mi ga boš!
- A imaš kakšen DOKAZ za to tvojo trditev?
- Nimam
- E, vidiš, daj ga na tnalo torej.

Glejte, včasih je treba zaupati instinktom. Tako kot sumljiv stric s čokolado, ki vabi v kombi, sluzast tip ki ponuja čudno peneč drink v lokalu ... ali šolska psihologinja ki pravi, da napumpati tvojega otroka s hormoni da mu pogledajo iz okic ven ni nič takega. Hej, a imate kak DOKAZ da je to slabo?

Pa kva vam je folk, ste sploh še ljudje - še Chat GPT ne bi bil tako naiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

- Daj tiča na tnalo.
- Ne, odsekal mi ga boš!
- A imaš kakšen DOKAZ za to tvojo trditev?
- Nimam
- E, vidiš, daj ga na tnalo torej.

Glejte, včasih je treba zaupati instinktom. Tako kot sumljiv stric s čokolado, ki vabi v kombi, sluzast tip ki ponuja čudno peneč drink v lokalu ... ali šolska psihologinja ki pravi, da napumpati tvojega otroka s hormoni da mu pogledajo iz okic ven ni nič takega. Hej, a imate kak DOKAZ da je to slabo?

Pa kva vam je folk, ste sploh še ljudje - še Chat GPT ne bi bil tako naiven.

Hja če se hočeš vmešavati v osebne pravice drugih ljudi, rabiš hudo tehtne razloge za to. Vsaj v civiliziranih državah.

Lahko pa, seveda, nabijate v prazno medtem ko se svet premika naprej. Brez dokazov tega trenda pač ne boste ustavili.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Na koncu bodo preživeli samo tisti z instinkti. Evolucijsko je.

Slopek ::

Pithlit je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pithlit je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Še nekaj o blokerjih
https://www.independent.co.uk/news/heal...
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

Clinic accused of rushing children ‘into taking life altering puberty blockers without adequate consideration or proper diagnosis’

Tavistock transgender clinic could face mass legal action 'from 1,000 families of children who claim they were rushed into taking life-altering puberty blockers' weeks after NHS shut it down in wake of damning report

Če se ne motim, so "pomagali" 19.000 mladostnikom, sedaj jih kar 1.000 toži. Številka bo z leti še nedvomno večja. marsikoga pa je verjetno tudi sram tožiti.

Še enkrat, ta poplava problemov s spolno identiteto v zadnjih letih je povzročena umetno. In še pomembneje, ne rešuje se pravilno.

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.

Dej povej, kaj si jemala v otroštvu, ker tisto kar si, gotovo to povzroča.
Drugače bi pa lahko to svojim začela dajati, tako, za vsak slučaj. Saj veš, da nikoli zares ne veš, kaj bo potem. Itak boš lahko potem dala nazaj na Play. Trend je tak, da imaš veliko možnosti, da se vnaprejšnje jemanje teh blokatorjev izkaže kot prava odločitev. V tvojem primeru sem skoraj prepričan, da bi to res bila dobra poteza.

Sej ne da sem od tebe dejansko pričakovala nek rezultat... ampak tudi podtikanja in poizkusi diskreditacije ti ne grejo glih najbolje. Pa tako enostavno me je utišat... Sam en vir rabiš za svoje trditve. Tak, znanstven. Bom tiho v trenu oka.

A si vpisala v Google, kar sva se menila včeraj? Očitno ne, ker drugače bi vedela. Rada bi, da ti vse prinese nekdo k riti, ampak tudi ta je tako velika, da ko človek dostavi, se je težko stegniti. Katastrofa od ženske.
Poglej oziroma preberi tole. Prvi zadetek na Googlu, povzeto po NYT:
Najbolj znan zaviralec pubertete v ZDA je zdravilo Lupron, ki ga proizvaja podjetje AbbVie iz Illinoisa. Lupron in podobna zdravila delujejo tako, da zavirajo estrogen in testosteron, kar lahko vpliva na kosti, možgane in druge dele telesa. Ta zdravila tudi niso odobrena s strani FDA, da bi se uporabljala za otroke in najstnike, ki se identificirajo s transspolnostjo, in obstajajo dokazi o morebitni škodi.

Za kakšne bolj tehtnem dokaze, pa sem ti že svetoval najbolje kar znam. Imaš otroke in lahko preveriš. Tako ne boš potrebovala virov, ampak boš lahko s korektnim poročanjem, mogoče enkrat zanesljiv vir kar sama. Ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.

Puščajo najmanj psihične probleme.

Sicer pa Puberty blocker @ Wikipedia

Efforts to ban puberty blockers are opposed by the American Medical Association,[6] the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry (AACAP),[7] the American Academy of Pediatrics,[8] the American Psychiatric Association,[9] the Endocrine Society,[10] the Pediatric Endocrine Society,[81] the American College of Obstetricians and Gynecologists,[11] the American Psychological Association,[12] the American College of Physicians,[82] the American Academy of Family Physicians,[82] the American Osteopathic Association,[82] the American Association of Clinical Endocrinologists,[83] the American Nurses Association,[13] the US Professional Association for Transgender Health,[84] and the World Professional Association for Transgender Health (WPATH).[16] In Australia, the Royal Australasian College of Physicians, the Royal Australian College of General Practitioners, the Australian Endocrine Society, and AusPATH also all support access.[14] In the UK, the British Medical Association supports access.[15]

In Europe, some medical groups have discouraged or limited the use of puberty blockers.

Mislim, da jih ima kar dosti pomisleke.

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

To še kar ne potrjuje teže da blokerji povzročajo trajno škodo.

Puščajo najmanj psihične probleme.

Sicer pa Puberty blocker @ Wikipedia

Efforts to ban puberty blockers are opposed by the American Medical Association,[6] the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry (AACAP),[7] the American Academy of Pediatrics,[8] the American Psychiatric Association,[9] the Endocrine Society,[10] the Pediatric Endocrine Society,[81] the American College of Obstetricians and Gynecologists,[11] the American Psychological Association,[12] the American College of Physicians,[82] the American Academy of Family Physicians,[82] the American Osteopathic Association,[82] the American Association of Clinical Endocrinologists,[83] the American Nurses Association,[13] the US Professional Association for Transgender Health,[84] and the World Professional Association for Transgender Health (WPATH).[16] In Australia, the Royal Australasian College of Physicians, the Royal Australian College of General Practitioners, the Australian Endocrine Society, and AusPATH also all support access.[14] In the UK, the British Medical Association supports access.[15]

In Europe, some medical groups have discouraged or limited the use of puberty blockers.

Mislim, da jih ima kar dosti pomisleke.

Saj veš da tvoj citat pravi: "organizacije ki se borijo proti poizkusom prepovedi uporabe blokatorjev so...". Ane?

https://www.mayoclinic.org/diseases-con...

Da ne boste preveč tople vode odkrivali.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Slopek ::

Tega si res vsak želi za svojega otroka, KI JE V RAZVOJU!
Iz tvojega Linka:
Use of GnRH analogues might also have long-term effects on:

Growth spurts
Bone growth and density
Future fertility -- depending on when pubertal blockers are started

Pithlit ::

Slopek je izjavil:

Tega si res vsak želi za svojega otroka, KI JE V RAZVOJU!
Iz tvojega Linka:
Use of GnRH analogues might also have long-term effects on:

Growth spurts
Bone growth and density
Future fertility -- depending on when pubertal blockers are started

You do know "might" implies speculation? Ampak ja, nihče ne trdi da so brez neželenih stranskih učinkov.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Slopek ::

Pithlit je izjavil:

Slopek je izjavil:

Tega si res vsak želi za svojega otroka, KI JE V RAZVOJU!
Iz tvojega Linka:
Use of GnRH analogues might also have long-term effects on:

Growth spurts
Bone growth and density
Future fertility -- depending on when pubertal blockers are started

You do know "might" implies speculation? Ampak ja, nihče ne trdi da so brez neželenih stranskih učinkov.

To so hude zadeve ženska. Jaz se ne bi zanašal na srečo...

Pithlit ::

Slopek je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Slopek je izjavil:

Tega si res vsak želi za svojega otroka, KI JE V RAZVOJU!
Iz tvojega Linka:
Use of GnRH analogues might also have long-term effects on:

Growth spurts
Bone growth and density
Future fertility -- depending on when pubertal blockers are started

You do know "might" implies speculation? Ampak ja, nihče ne trdi da so brez neželenih stranskih učinkov.

To so hude zadeve ženska. Jaz se ne bi zanašal na srečo...

Si prebral mal naprej od tega kar si iztrgal? Mogoče tudi veš o kakšnih možnostih, da do teh zapletov pride, govorimo? Te še ni izučilo nabijat v prazno?

https://my.clevelandclinic.org/health/b...

da se mal izobraziš... free of charge.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Slopek ::

Zaupaj promotorjem in bodi produkt. Meni se ne da več.
Briga me, kaj delaš ti, sam bom vedno proti vsem tem woke zadevam. Vse je bolano, iznakaženo, nenaravno. V glavnem sem videl, da podporniki te agende, ste same spake, s katerimi v RL ne bi hotel imeti nobenega opravka, pa ne vem zakaj si kradem čas, ker to vseeno je moj real lajf, ni fake, da zdej to pišem. S tabo, pa že pri cepivih ni bilo nobenega pametnega dialoga, pa bi res lahko vedel, da si nagnjena k GSO.

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

Saj veš da tvoj citat pravi: "organizacije ki se borijo proti poizkusom prepovedi uporabe blokatorjev so...". Ane?

Ja, moja napaka.

Pithlit ::

Slopek je izjavil:

Zaupaj promotorjem in bodi produkt. Meni se ne da več.
Briga me, kaj delaš ti, sam bom vedno proti vsem tem woke zadevam. Vse je bolano, iznakaženo, nenaravno. V glavnem sem videl, da podporniki te agende, ste same spake, s katerimi v RL ne bi hotel imeti nobenega opravka, pa ne vem zakaj si kradem čas, ker to vseeno je moj real lajf, ni fake, da zdej to pišem. S tabo, pa že pri cepivih ni bilo nobenega pametnega dialoga, pa bi res lahko vedel, da si nagnjena k GSO.

Seveda ni dialoga če pa svojih blodenj nisi sposoben podpreti z znanstvenimi dognanji. Ali pričakuješ da ti bomo verjeli na besedo sam zato ker ti tako misliš? Ti prinesem eno škatlico od vžigalic da si v njej urediš varno zavetje v katerem boš zaščiten od realnosti spreminjajoče se družbe?

Ne vem no, meni ni noben problem se pogovarjat z ljudmi ki dejansko imajo argumente ki niso potegnjeni iz lastne riti (torej imajo argumente ki jih lahko potrdimo z znanstveno metodo - 'trust me bro' ni argument).

Ja, zaviralci pubertete imajo svoje neželene stranske učinke. So pa pacienti o njih poučeni in se lahko informirano odločajo o tem a gredo skozi to ali ne. Njihova odločitev. Ne tvoja ali moja. Njihova. Če so neplodnost pripravljeni riskirat, pol je to njihova odločitev. Če je cilj sprememba spola je to itak nonissue. Ker pa ti znaš gledat sam skoz svoje oči se ti to pač zdi hudo grozno.

Ja, vem da niso vsi zdravstveni delavci ravno epitom etičnosti. Ampak to je povsem drug problem.
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

Ženska, še enkrat: govorimo o najmlajših. Kako se lahko oni odločajo za kaj takega in kakšno je njihovo razumevanje morebitnih posledic? V tem je problem, katerega ti gladko ignoriraš. Naj to delajo po 18.letu, pravim že od začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

HolyFuck1 ::

Telesna dismorfija/disforija spola in politično/ideološko/družbeno motivirana diagnoza le-teh po DSM-5 dela nepopravljivo škodo mnogim odraslim, največjo pa otrokom, katerih starši delajo "pravilne odločitve" glede na zeitgeist. Tu ne gre za nip/tuck, ki vpliva na vizualni izgled, temveč za vdor/spremembo v naraven proces maturitete možganov, ki po mnenju zdravstveno/farmacevtskih lobijev nima hudih dolgotrajnih posledic.

Za Pithlit samo slika spodaj.

nejclp ::

Slopek je izjavil:

Ženska, še enkrat: govorimo o najmlajših. Kako se lahko oni odločajo za kaj takega in kakšno je njihovo razumevanje morebitnih posledic? V tem je problem, katerega ti gladko ignoriraš. Naj to delajo po 18.letu, pravim že od začetka.
You stupid woman!
Splošno znano je, da otrok mentalno dozori v noči na 18ti rojstni dan.

Slopek ::

nejclp je izjavil:

Slopek je izjavil:

Ženska, še enkrat: govorimo o najmlajših. Kako se lahko oni odločajo za kaj takega in kakšno je njihovo razumevanje morebitnih posledic? V tem je problem, katerega ti gladko ignoriraš. Naj to delajo po 18.letu, pravim že od začetka.
You stupid woman!
Splošno znano je, da otrok mentalno dozori v noči na 18ti rojstni dan.

Ti si že davno pokazal kaj si...
Vsekakor je pri 18, oseba bolj zrela kot pri 10. To, da mogoče to ne drži, pa res dokazuješ iz posta v post.
Verjetno se ti lušta 12letnika, ker očitno zrelih oseb ne dohajaš s svojimi miselnimi procesi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

HolyFuck1 ::

Splošno znano je, da otrok mentalno dozori v noči na 18ti rojstni dan.

Spet klasične provokacije s strani progresivnega inventarja. Bi ti bilo bolj všeč, da legalno mejo odrastlosti pahnemo nižje?

nejclp ::

Slopek je izjavil:

nejclp je izjavil:

Slopek je izjavil:

Ženska, še enkrat: govorimo o najmlajših. Kako se lahko oni odločajo za kaj takega in kakšno je njihovo razumevanje morebitnih posledic? V tem je problem, katerega ti gladko ignoriraš. Naj to delajo po 18.letu, pravim že od začetka.
You stupid woman!
Splošno znano je, da otrok mentalno dozori v noči na 18ti rojstni dan.

Ti si že davno pokazal kaj si...
Vsekakor je pri 18, oseba bolj zrela kot pri 10. To, da mogoče to ne drži, pa res dokazuješ iz posta v post.
Ti tudi.

HolyFuck1 je izjavil:

Splošno znano je, da otrok mentalno dozori v noči na 18ti rojstni dan.

Spet klasične provokacije s strani progresivnega inventarja. Bi ti bilo bolj všeč, da legalno mejo odrastlosti pahnemo nižje?

Ne, bilo bi mi všeč, da o teh zadevah razpravlja in odloča stroka, ne pa da se jih politizira do amena. Dol vam visi za otroke, samo izrabljate jih v politične namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

HolyFuck1 ::

Ne, bilo bi mi všeč, da o teh zadevah razpravlja in odloča stroka, ne pa da se jih politizira do amena. Dol vam visi za otroke, samo izrabljate jih v politične namene.


Saj razpravlja in odloča stroka, a je politično omejena. Če bi kdo izrazil naša mnenja (nasprotniki tranzicioniranja pred 18. letom), bi bil označen za transfoba, njegova mnenja pa se ne bi upoštevala.
Razumeš, kaj ti hočem povedati? Gre za cenzuro mnenj pod pretvezo progresivnosti/inkluzivnosti. Jaz nimam koristi ali škode od bilokakšne odločitve stroke, vidim pa potencialno škodo na mladoletnih in korist/dobiček pri proizvajalcih/farmacevtskih podjetjih.

Zdravila/blockerji so izdelek, ki se ga prodaja, pa naj stane kar hoče...

nejclp ::

Je malce komično, da se vi pridušate nad cenzuro, medtem ko vsi mediji pokajo od mnenj nasprotnikov "wokizma", hkrati pa desnjakarji dejansko benajo knjige, ki samo omenijo geje, transe in seveda rasno diskriminacijo in suženjstvo, uzakonjajo zaporne kazni za učitelje, ki bi omenjali prepovedane teme etc. Ma kaj komično, degutantno.

HolyFuck1 ::

Lepa nerelevantna tema. Izgleda si pozabil, da govoriva o etičnih in moralnih mnenjih glede tranzicioniranja mladoletnikov.

nejclp ::

Jokanje, da vas označujejo kot transfobe, je pa relevantna tema?
To, da prepovedujejo knjige o transpolnikih in prepovedujejo učiteljem govoriti o tem, prepovedujejo v učilnicah izražati mnenja o tej temi, se ti zdi nerelevantna tema, ko se govori o etičnih in moralnih mnenjih glede tranzicije mladoletnikov?

HolyFuck1 ::

Dal sem ti razlog, zakaj se v zdravniških krogih ogibajo nasprotovanju agende, nisem spreminjal teme. Razprava o tem kaj se dogaja s svobodo govora in kurikulumom, ki ga diktira ista agenda je nerelevantna tema.

nejclp ::

A si zdravnik?
Mnenja stroke se vsekakor upoštevajo, če so podprta z dokazi in raziskavami. Podajanje anekdotičnih dokazov, mejhnih primerov, izražanje občutkov in mnenj na pamet, to pač ni strokovno.
Tudi zanikovalci podnebnih sprememb dobijo platformo za izražanje mnenj in flateartherjev tudi.
Sicer pa skoči na prvo stran in preveri, kakšna je tema.

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

Lepa nerelevantna tema. Izgleda si pozabil, da govoriva o etičnih in moralnih mnenjih glede tranzicioniranja mladoletnikov.

In kaj točno tebe dviguje nad celotno stroko podkrepljeno z znanostjo ter starše takih otrok? Kdo točno si ti da lahko odločaš o tej problematiki? Da ni to mogoče preblem ki se tebe sploh ne tiče razen v tem da tega (tako kot kolega slopek) ne odobravaš ker pač... to ni kul!

Glede moralno etičnih zadržkov stroka namreč pravi da jih ni (ob upoštevanju nekaterih pravil).

P.S. Sem pogledala profilček. Se opravičujem ker nadlegujem trolčkov ego. Oziroma ego nekoga ki si ne upa svojega dejanskega profila uporabljat (ali pa ga ne more ker je z njim že počel preveč gluposti). Point ostaja, koji kurac si ti da ima tvoje mnenje večjo težo od mnenj ljudi ki se s tem ukvarjajo na dnevnem redu in na večjih nivojih?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

D3m ::

Kdo si ti, da boš moralizirala, kdo je on.
|HP EliteBook|R5 6650U|

HolyFuck1 ::

Nisem zdravnik, nisem starš, niti ne namerevam imeti otrok.

Mnenja stroke se vsekakor upoštevajo, če so podprta z dokazi in raziskavami.

Super, pokaži mi torej dolgoletne raziskave, ki ugotavljajo, da uporaba hormonskih/pubery blockerjev ne povzroča dolgotrajnih posledic in se ob prenehanju jemanja le-ta nemoteno in brez komplikacij nadaljuje. Bo šlo?

In kaj točno tebe dviguje nad celotno stroko podkrepljeno z znanostjo ter starše takih otrok? Kdo točno si ti da lahko odločaš o tej problematiki?

Zmožnost kritičnega razmišljanja ter neodvisnost od političnih dogm/pritiskov. Prav tako me z denarjem ne zalagajo farmacevtska podjetja, ki taka zdravila proizvajajo.

Da ni to mogoče preblem ki se tebe sploh ne tiče razen v tem da tega (tako kot kolega slopek) ne odobravaš ker pač... to ni kul!

Zelo si blizu! Zelo! Kar reci to znamenito debata-ending besedo! Sem zate mar transfob?

Slopek ::

Moji mali vaški terminatorji bodo, na račun vas woketardov, v prihodnosti gotovo v veliki prednosti, vi pa kar čakajte, da bo znanost to čez čas, ko bo za mnoge prepozno, to potrdila.
Pa lepo nadaljujte s to atomsko permisivno vzgojo, kjer vam bo otrok pri 10.povedal, da bi dal puberteto na pavzo. Starševstvo pač ni za vsakogar, pa čeprav vsak lahko starš postane.

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

Nisem zdravnik, nisem starš, niti ne namerevam imeti otrok.

Mnenja stroke se vsekakor upoštevajo, če so podprta z dokazi in raziskavami.

Super, pokaži mi torej dolgoletne raziskave, ki ugotavljajo, da uporaba hormonskih/pubery blockerjev ne povzroča dolgotrajnih posledic in se ob prenehanju jemanja le-ta nemoteno in brez komplikacij nadaljuje. Bo šlo?

In kaj točno tebe dviguje nad celotno stroko podkrepljeno z znanostjo ter starše takih otrok? Kdo točno si ti da lahko odločaš o tej problematiki?

Zmožnost kritičnega razmišljanja ter neodvisnost od političnih dogm/pritiskov. Prav tako me z denarjem ne zalagajo farmacevtska podjetja, ki taka zdravila proizvajajo.

Da ni to mogoče preblem ki se tebe sploh ne tiče razen v tem da tega (tako kot kolega slopek) ne odobravaš ker pač... to ni kul!

Zelo si blizu! Zelo! Kar reci to znamenito debata-ending besedo! Sem zate mar transfob?

Zame si pač trol ki tukaj meša drek. Za raziskave povprašaj stroko. Glede na to kaj stroka je, in zakaj se ji reče stroka... Ti bodo ziher znali pomagati.

Članek od klinike Mayo je sicer dober začetek. Pa un wiki ki ga je arnecan zalimal tudi. Jaz čakam že od začetka te teme za vsaj en kredibilen vir z vaše strani... ki pa ga, oh kakšno presenečenje, še kar ni.

Slopek je izjavil:

Starševstvo pač ni za vsakogar, pa čeprav vsak lahko starš postane.

Vsak lahko postane starš, ja. Od letos naprej. Pravilna ugotovitev. Obstaja sicer še kr nekaj preprek da bi to postalo vsesplošno res, ampak ja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

HolyFuck1 ::

Zame si pač trol ki tukaj meša drek. Za raziskave povprašaj stroko. Glede na to kaj stroka je, in zakaj se ji reče stroka... Ti bodo ziher znali pomagati.

Seveda se strinjam, da moje mnenje ne šteje veliko proti zdravstvenim delavcem in raziskovalcem na področju. Si se kdaj vprašala, če so rezultati njihovih ugotovitev/študij lahko drugače motivirani? Da gre tukaj za veliko industrijo, ki lahko čemurkoli da zeleno luč za kratkoročne dobičke? Si že pozabila na nepravilnosti in vojno dobičkarstvo med zadnjo svetovno zdravstveno krizo?

Na zgornje ni potrebno odgovarjat, že vem, da bo tvoja replika "antivaxer".

Članek od klinike Mayo je sicer dober začetek. Pa un wiki ki ga je arnecan zalimal tudi. Jaz čakam že od začetka te teme za vsaj en kredibilen vir z vaše strani... ki pa ga, oh kakšno presenečenje, še kar ni.

Če ti zalimam kakršenkoli članek, me boš obsodila za teoretika zarot al pa desničarskega zahojenca. Niti pripravljena nisi pomisliti, da so lahko mnenja prikrojena zaradi finančnih interesov.

https://www.binary.org.au/new_studies_p... - tukaj boš rekla, da je zgodba anekdotalna, popoln disregard
https://www.transgendertrend.com/nhs-no... - tukaj boš rekla, da so samo popravili svoja stara stališča, da bolj odražajo realno sliko
https://acpeds.org/transgender-interven... - tukaj iskreno ne vem, kaj si boš izmislila
https://thebridgehead.ca/2019/09/25/wor... - gre samo za mnenje starega belega prdca, ki ni pripravljen "gettat with the times"

Sprijazni se, da ne razmišljaš kritično in da si pripravljena pojest na pladju vse, kar ti servirajo "osebe z avtoriteto."
««
21 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8312119 (10252) ahac

Več podobnih tem