» »

Sadje in kisline, ki lahko 'razjedajo' zobe

Sadje in kisline, ki lahko 'razjedajo' zobe

yansek ::

Pozdravljeni,

Tisti, ki veliko jeste sadje kot so pomaranče, jabolka, breskve... ali poznate kakšno rešitev za zobe? Težave lahko, če se ne motim, nastanejo na sklenini zaradi kisline.

Zobozdravnica mi je npr predlagala pitje limonde preko slamice, pa sem pomislil ali lahko miksanje sadja na kakšnem mikserju namesto grizenja le tega, naredi kaj dobrega za zobe?
  • spremenilo: yansek ()

c3p0 ::

Ne smeš si umivat zob prehitro po zaužitju, drugače ni panike.

cias ::

Z vodo s sodo si splakni usta?

Horas ::

prvič čujem da bi kisline iz sadja škodovale zobem? in pa koliko sadja na dan je tu govora OP? kakšna japka banana nektarina na dan v redu ampak da je pri skoraj vsakem obrok kos sadja je tudi preveč.

glede pitja limonade preko slamice, je bolj problem če cukraš limonado. ne cukraj če ne daj pa umetno sladilo not. jezusna že za kavo sem videl da eni pijejo po slamici :)) raje si umivajte zobe 2-3x na dan pa bo boljše.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Smrekar1 ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Tisti, ki veliko jeste sadje kot so pomaranče, jabolka, breskve... ali poznate kakšno rešitev za zobe? Težave lahko, če se ne motim, nastanejo na sklenini zaradi kisline.

Zobozdravnica mi je npr predlagala pitje limonde preko slamice, pa sem pomislil ali lahko miksanje sadja na kakšnem mikserju namesto grizenja le tega, naredi kaj dobrega za zobe?


Kislina malo najedka sklenino, zato je potem nekaj časa bolj občutljiva. Slina kislino nevtralizira in zobje se v uri ali dveh remineralizirajo. Če nimaš res kakih hudih genetskih težav moraš samo toliko paziti, da uro ali dve po kislem obroku ne ščetkaš zob ali grizeš trdih stvari, sploh trde karamele so lahko hudič. Tudi če kaj takega občasno narediš ne bo še nič narobe, se pa lahko pojavijo težave, če to delaš dan na dan nekaj tednov ali mesecev.

Mikser glede tega ne naredi ama nič. Soda bikarbona edino, samo nima nekega smisla.

yansek ::

cias je izjavil:

Z vodo s sodo si splakni usta?


Zmešaš sodo bikarbono z vodo in povaljaš po ustih? Pomaga?

Smrekar1 je izjavil:

yansek je izjavil:

Pozdravljeni,

Tisti, ki veliko jeste sadje kot so pomaranče, jabolka, breskve... ali poznate kakšno rešitev za zobe? Težave lahko, če se ne motim, nastanejo na sklenini zaradi kisline.

Zobozdravnica mi je npr predlagala pitje limonde preko slamice, pa sem pomislil ali lahko miksanje sadja na kakšnem mikserju namesto grizenja le tega, naredi kaj dobrega za zobe?


Kislina malo najedka sklenino, zato je potem nekaj časa bolj občutljiva. Slina kislino nevtralizira in zobje se v uri ali dveh remineralizirajo. Če nimaš res kakih hudih genetskih težav moraš samo toliko paziti, da uro ali dve po kislem obroku ne ščetkaš zob ali grizeš trdih stvari, sploh trde karamele so lahko hudič. Tudi če kaj takega občasno narediš ne bo še nič narobe, se pa lahko pojavijo težave, če to delaš dan na dan nekaj tednov ali mesecev.

Mikser glede tega ne naredi ama nič. Soda bikarbona edino, samo nima nekega smisla.


Mikser bi znal kaj narediti, ne vem zakaj ne bi, manj je grizenja, ali ne?

Kako pa uporabljaš sodo bikarbono v tem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

cias ::

yansek je izjavil:

cias je izjavil:

Z vodo s sodo si splakni usta?


Zmešaš sodo bikarbono z vodo in povaljaš po ustih? Pomaga?


Ja, nevtralizira kislino. Eni si tudi na zobno pasto dajo sodo in potem ščetkajo.

Pa "oil pulling" lahko začneš prakticirat, jaz redno s kokosovim oljem po večerji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215067 (2543) Robocop1
»

A je normalno?

Oddelek: Loža
243583 (2350) xWarrior
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661291 (33691) Andro457
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716954 (14328) harmony

Strupen fluor (fluorid) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10812282 (9936) WarpedGone

Več podobnih tem