» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
72 / 89
»»

pegasus ::

Danes imate na cestah še eno ilustracijo, kako so se ljudje sposobni prilagajati na spremembe ...

Urbano#Desno ::

pegasus je izjavil:

Danes imate na cestah še eno ilustracijo, kako so se ljudje sposobni prilagajati na spremembe ...

Praviš torej da manj kot bo snega manj bo prilagajanja in manj bo težav

pegasus ::

Te citiram čez pol leta ;)

m0LN4r ::

Zeleni bi raj delal na tem, da bi dobre zimske gume bile cenejse oz. da ljudje nebi rabli se tam zategovati pasu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Urbano#Desno ::

Oni imajo še boljšo rešitev.

Vsi na avtobuse in vlake pa stroška zimskih gum sploh ne bo.
Pa še več prostora bo na cesti za elito...

nejc_nejc ::



pegasus je izjavil:

Danes imate na cestah še eno ilustracijo, kako so se ljudje sposobni prilagajati na spremembe ...


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

no comment ::

Urbano#Desno je izjavil:


Vsi na avtobuse in vlake pa stroška zimskih gum sploh ne bo.
Pa še več prostora bo na cesti za elito...

Elita se drajsa danes okoli po cestah?! Če je to elita, potem kar naj bo taka elita. Jaz sem danes pokukal čez okno in si rekel, bo že zmogla elita brez mene...

In tudi komaj čakam, da bom dovolj bogat, da bi lahko bil brez avta. Pa tudi, če mi potem vsi rečejo, da sem zaradi tega revež.

kow ::

Tudi jaz ne razumem. Elita je tako revna, da se mora po snegu voziti na siht?

Urbano#Desno ::

Ker je gneča samo ko je sneg:))
Pa včasih je pač treba kom po cesti in tam ti neki untermensche :)) delajo gnečo
Pa zračni prostor je tudi kar zafilan s tem istimi.

Ne ne dejmo jih rajši prepričati da skodijo zemlji če se premikajo okoli.
Sej večina ne bo verjela a obstaja neka manjšina ki nasede in evo je že mal manj gužve.

Urbano#Desno ::

Nasploh so kar uspešni pri poneumljanju folka, ker se sedaj pranje možganov počasi prenaša že v vrtec in potem imamo polno podnebnih aksiznežev ki se limajo po cestah

no comment ::

Urbano#Desno je izjavil:


Sej večina ne bo verjela a obstaja neka manjšina ki nasede in evo je že mal manj gužve.

Potem elita dela v bistvu za... reveže. Vsaj večino revežev.

Tako je tudi prav!

PersonaRuda ::

Nove smrtne žrtve globalnega segrevanja. Vse to pa bi se dalo preprečiti, če bi se več šniclov pojedlo in bi se posledično moralo več živinoreje gojiti (več kravjih prdecev, boljši pogoji za življenje) in če bi več potovali z letali. Dajmo skupaj stopit in ogreti planet Zemljo za vsaj +10°C in hkrati pokazati sredinca, ko bodo želeli uvesti nove davke na ogljični odtis.

Smrtonosna zima v ZDA: umrlo najmanj 55 ljudi

https://www.24ur.com/novice/tujina/smrt...

kow ::

V poletnih vrocinskih valih umre za vsaj velikostni razred vec ljudi. Skratka, zopet si se zastihal. Pricakujem, da se ti bo nekje cirka 2100 posvetilo, da nisi prevec brihten.

PersonaRuda ::

kow je izjavil:

V poletnih vrocinskih valih umre za vsaj velikostni razred vec ljudi. Skratka, zopet si se zastihal. Pricakujem, da se ti bo nekje cirka 2100 posvetilo, da nisi prevec brihten.

Glej mene ni strah globalnega segrevanja in čeprav nisem brihten, vem da mi na njega vplivamo točno nič. Ja globalno segrevanje? Je, kot vedno skozi zgodovino bilo od -2°C (ledena doba) do +2°C (to imamo sedaj in spet bo nekoč prehod v ledeno dobo; -2°C).

Lahko kaj spremenimo? Nič. Lahko zamahneš z roko in živiš naprej se ne obremenjuješ z nečim na kar nimaš vpliva, lahko pa vzameš neostik in se zalepiš na asfalt. Kaj je končni cilj te ekohisterije? Da se uvedejo novi davki na ogljični odtis, samo za to se gre, ker tudi vsi ti akterji vedo, da če ukinemo plastične slamice, pobijemo vso govedino in uničimo vsa letala bomo še vedno imeli +1,5°C in čez čas +2°C in potem se bo cikel obrnil (spet prehod v ledeno dobo). Za časa naših življenje ne bomo dočakali +4°C, kaj šele +5°C ali +10°C. Zna se pa zgoditi, da bomo imeli čez 20 let namesto +1,5°C že -1°C, ampak cilj bo dosežen, ker do takrat bomo že imeli ogljični davek na vsako stvar in bo novi davek prikazan kot tisti dejavnik, da imamo sedaj zaradi njega manj stopinj celzija. :))

kow ::

Ce bi imel kaj refleksije, bi ugotovil da si histerik - ti.

PersonaRuda ::

kow je izjavil:

Ce bi imel kaj refleksije, bi ugotovil da si histerik - ti.

Ne histerik si ravno ti in tebi podobni, kateri se lepite na asfalt, v muzejih uničujete kulturno dediščino in pozivate ljudi, da se odpovejo mesu, letalom, dopustom in vsem tehnološkim dobrinam čeprav se sami vsemu temu ne mislite odpovedati. Jaz sem pa tisti, ki vam stojim na nasprotni strani in vam dvoličnežem nastavim to vaše ogledalo. >:D

kow ::

Nekatere uporabnike sem ze veckrat opomnil, da so pozabili vzeti tablete. Tudi ti si ocitno v nekem fantazijskem svetu, kjer se ti dozdeva, da ti svetujem odpovedovanje mesu ter dopustu.
Dopuscam tudi moznost, da sem ze dementen. Me morda lahko citiras? Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PersonaRuda ::

kow je izjavil:

Nekatere uporabnike sem ze veckrat opomnil, da so pozabili vzeti tablete. Tudi ti si ocitno v nekem fantazijskem svetu, kjer se ti dozdeva, da ti svetujem odpovedovanje mesu ter dopustu.
Dopuscam tudi moznost, da sem ze dementen. Me morda lahko citiras? Hvala!

Zagovorniki ekofašizma podpirate agendo ekofašizma, katera nam sporoča, da bo potrebno se odpovedati nafti, plinu, premogu, jederskim elektrarnam, odpovedati se mesu, potovanjem, letalom in skoraj vsem materialnim dobrinam namesto tega pa jesti travo, ščurke in čričke; ogrevati pa se na sonce in energijo pridobivati iz vetra. Tak nekak. In v ta predal kot zagovornik vse te ekohisterije spadaš tudi ti.

Na koncu pa se ne bo nič spremenilo, ker Zemlja ima svoje cikle od -2°C do +2°C skozi tisočletja, ko nas je bilo le par 10 do par 100 milijonov in brez sodobne tehnologije. Sedaj smo na ciklu +1,5°C in vse kar je namen te ekohisterije, da prepričajo male ljudi, da so krivi za globalno segrevanje in se kot rezultat tega (za kazen) uvede ogljični davek na čisto vsako stvar in da mali človek pristane na to. Torej iz malega človeka se želi narediti reveže in hkrati zadovoljne sužnje (You will own nothing and be happy), ki bo jedel čričke in potoval z biciklom ali vlakom, medtem ko bodo zagovorniki globalnih sprememb jedli slasten zrezek v svojem privatnem letalu.

trancer01 ::

Človeška civilizacija je vedno veliko bolje uspevala v obdobjih toplejšega podnebja. Jaz sem za toplo!>:D

m0LN4r ::

kow je izjavil:

V poletnih vrocinskih valih umre za vsaj velikostni razred vec ljudi. Skratka, zopet si se zastihal. Pricakujem, da se ti bo nekje cirka 2100 posvetilo, da nisi prevec brihten.

In ti bi to rad obrnil, da jih vec pozebe?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

no comment ::

Ti samo upaj, da se nekatere razlage zadnjih neobičajnih vdorov polarnega zraka hudo motijo. Sicer te zna v naslednjih desetletjih občasno hudo zmrznit, medtem kot ti bo večinoma hudo vroče.

PersonaRuda ::

Propaganda globalnih sprememb se nadaljuje v polnem zamahu. Vse je samo biznis. V imenu globalnih sprememb bi nam radi prodajali laboratorijsko meso ali pa gensko spremenjene poljščine, medtem, ko bodo ti isti ljudje jedli tradicionalen kropir, koruzo, pšenico in slasten šnicel od kravice bomo vsi ostali prisiljeni jesti gensko spremenjeno hrano.

'Dovolite gensko spreminjanje hrane!'


V času, ko klimatske spremembe vse bolj vplivajo na ustaljen način življenja in se v kmetijstvu srečujejo z vse večjimi izzivi, je 35 Nobelovih nagrajencev in več kot 1000 znanstvenikov v Evropski parlament poslalo pismo, ki poziva k podpori novih genskih tehnik. "Bolj kot kdaj koli prej se moramo dvigniti nad ideologijo in slepo vero," sporočajo. Kaj torej manjka tradicionalnim metodam žlahtnjenja in zakaj prihodnost poljščin in druge hrane lahko reši le gensko spreminjanje?

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

m0LN4r ::

no comment je izjavil:

Ti samo upaj, da se nekatere razlage zadnjih neobičajnih vdorov polarnega zraka hudo motijo. Sicer te zna v naslednjih desetletjih občasno hudo zmrznit, medtem kot ti bo večinoma hudo vroče.

Kaj to pomeni za novogradnje, toplotne crpalke bodo piskale, kamine, olje, plin, so nam pa zeleni prepovedali.
So nas prisilili na kaloriferje. Neeeeee rly?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Urbano#Desno ::

no comment je izjavil:

Ti samo upaj, da se nekatere razlage zadnjih neobičajnih vdorov polarnega zraka hudo motijo. Sicer te zna v naslednjih desetletjih občasno hudo zmrznit, medtem kot ti bo večinoma hudo vroče.


Vsaj ne bo dolgčas :))
Pa eko luniji se ne bodo mogli odločit ali ima zemlja vročino ali prehlad.:D

Sploh pa vdori polarnega zraka :D Januarja je par dni -5

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Pri meni v osrednji Sloveniji na 550 metrih nadmorske višine še ni padlo pod -9° od jeseni do zdaj.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

kow ::

PersonaRuda je izjavil:

kow je izjavil:

Nekatere uporabnike sem ze veckrat opomnil, da so pozabili vzeti tablete. Tudi ti si ocitno v nekem fantazijskem svetu, kjer se ti dozdeva, da ti svetujem odpovedovanje mesu ter dopustu.
Dopuscam tudi moznost, da sem ze dementen. Me morda lahko citiras? Hvala!

Zagovorniki ekofašizma podpirate agendo ekofašizma, katera nam sporoča, da bo potrebno se odpovedati nafti, plinu, premogu, jederskim elektrarnam, odpovedati se mesu, potovanjem, letalom in skoraj vsem materialnim dobrinam namesto tega pa jesti travo, ščurke in čričke; ogrevati pa se na sonce in energijo pridobivati iz vetra. Tak nekak. In v ta predal kot zagovornik vse te ekohisterije spadaš tudi ti.


Velik si napisal. Lahko bi samo napisal, da ne najdes citata. :))

WizzardOfOZ ::

Če se že gremo zeleno agendo, še nehajmo po cestah metat sol, kadar zmrzuje. Tudi ta sol ne vpliva ravno blagodejno na rastline in živali, pa verjetno na podnebje tudi ne. (tist, k se pa ne zna po snegu vozit, naj pa doma ostane tista 2 dni, ko sneži, na leto.)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Ce te prav razumem, ce se enkrat skregas z zeno, pomeni da nista za skupaj? Takoj locitev. Vse ali nic. Crno ali belo. Vidim, da podpiras globalni skupinski samomor. A si ekstremist?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Ce te prav razumem, ce se enkrat skregas z zeno, pomeni da nista za skupaj? Takoj locitev. Vse ali nic. Crno ali belo. Vidim, da podpiras globalni skupinski samomor. A si ekstremist?


Narobe razumeš. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Ne drži več, les je zdaj bad^2.

pegasus ::

Ravno včeraj sem gruntal, da so se vostoki spet nekam potuhnili ... in danes vidim to novico: https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poli...
To ni več naključje ...

feryz ::

Nisi razložil ali bo bolj vroče letos ali manj. Zaradi tega, kar je v članku, ki si ga prilimal.

sbawe64 ::

pegasus je izjavil:

Ravno včeraj sem gruntal, da so se vostoki spet nekam potuhnili ... in danes vidim to novico: https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poli...
To ni več naključje ...

GPS ti ne dela, tako kot Američanom, ki se pomotoma znajdejo 7000 km stran od obale ZDA svojo Obalno Stražo ?
2020 is new 1984
Corona World order

D3m ::

A ga bodo predali???
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Slo svojih državljanov ne izroča ZDA (Karner press).
Lahko edino poskrbijo, da se tip 'pojavi' v napačni ne EU državi, kjer ga slučajno že čakajo agenti 3 črkovnih agencij in letalo za ZDA.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Malidelničar ::

Nov predlog zakonodaje na EU nivoju:

Evropski parlament v električno dobo pošilja tudi tovornjake in avtobuse
https://www.finance.si/prevozi/evropski...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

fikus_ ::

Mestni avtobusi bi lahko lepo vozili na elektriko, imajo predvidene trase in porabo energije je lahko dobiti.
Kitajci so že 10+ let nazaj uvajali avtobuse z izmenljivo baterijo. Avtobus s prazno baterija pripelje v centralno delavnico, kjer mu zamenjajo baterijo in jo dajo polniti.
Mestna dostava bi tudi lahko tako potekala, za ostale tovornjake dvomim, da bo to tako šlo, kot si je politika zamislila.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Jazon ::

Malidelničar je izjavil:

Nov predlog zakonodaje na EU nivoju:

Evropski parlament v električno dobo pošilja tudi tovornjake in avtobuse
https://www.finance.si/prevozi/evropski...


V Londonu so prejšnji teden iz prometa začasno potegnili vse električne dvopodne buse na progi 200.
Najprej je zagorel električni bus v Wimbledonu, potem pa še hibridni bus v North Woolwichu. Incidenta naj ne bi bila povezana.

LPP v Zokistanu ima cca 140 CNG busov (stisnjen zemeljski plin), po novem pa tudi 15 busov na vodik. Električni naj bi prišli letos.
Bus na vodik ima doseg cca 450 km. Električni bus ima doseg cca 250km, ko so temperature pod nulo pa pol manj torej 125km.

s1m0n ::

Jazon je izjavil:



V Londonu so prejšnji teden iz prometa začasno potegnili vse električne dvopodne buse na progi 200.
Najprej je zagorel električni bus v Wimbledonu, potem pa še hibridni bus v North Woolwichu. Incidenta naj ne bi bila povezana.


A ni lani v LJ gorel ICE bus? A so tudi vse umaknili (preventivno)?

Jazon ::

s1m0n je izjavil:

Jazon je izjavil:



V Londonu so prejšnji teden iz prometa začasno potegnili vse električne dvopodne buse na progi 200.
Najprej je zagorel električni bus v Wimbledonu, potem pa še hibridni bus v North Woolwichu. Incidenta naj ne bi bila povezana.


A ni lani v LJ gorel ICE bus? A so tudi vse umaknili (preventivno)?


Če bi zgorel tako burno, kot gorijo električni, potem ja.

V povprečju naj bi v Zokistanu zagorel eden do dva busa na leto. Naprimer lani je zagorel ICE bus zaradi napake na klimatski napravi, požar pa je bil pogašen s strani voznika, pred prihodom gasilcev.
Ko so neki stari bus predelovali v električnega je bus zgorel v celoti, poleg tega pa še dve vozili poleg in del delavnice.
Prav tako je zgorel turistični električni vlakec, ki je bil star manj kot leto.

Invictus ::

Ko se litijeve baterije vžgejo, jih noben šofer ne bo pogasil. Vprašanje tudi, če bo uspelo gasilcem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

Bo, bo. Zdaj imajo kar kontejner napolnjen z vodo in na vrhu odprt. Z dvigalom zagrabi avto in ga potopi v vodo. Edini res dober način, da pogasijo ogenj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

TESKAn ::

To tudi:
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kopriwa ::

TESKAn je izjavil:

To tudi:

Kul, slo tekk zanikovalci bodo zdej morali odpreti nova bojišča, kmalu sledijo njihove "iz šupka" razlage o kislosti oceanov, izotopih ogljika in ohlajevanja stratosfere.

no comment ::

kopriwa je izjavil:


Kul, slo tekk zanikovalci bodo zdej morali odpreti nova bojišča, kmalu sledijo njihove "iz šupka" razlage o kislosti oceanov, izotopih ogljika in ohlajevanja stratosfere.

Mislim, da se motiš. Dovolj bo že naslednji srednje hladen dan, da ti bodo dokazali kako ni segrevanja oz. da še ni dovolj toplo.

Urbano#Desno ::

kopriwa je izjavil:

TESKAn je izjavil:

To tudi:

Kul, slo tekk zanikovalci bodo zdej morali odpreti nova bojišča, kmalu sledijo njihove "iz šupka" razlage o kislosti oceanov, izotopih ogljika in ohlajevanja stratosfere.


Meh neka nova verzija taktike. Poskušajo folk zmesti z kompliciranjem z nekimi številkami zraven ogljika :):)), ampak se ne damo vsi vemo da smo proti vrhu sinusoide.

pegasus ::

sbawe64 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bo, bo. Zdaj imajo kar kontejner napolnjen z vodo in na vrhu odprt. Z dvigalom zagrabi avto in ga potopi v vodo. Edini res dober način, da pogasijo ogenj.

Kako spraviš avtobus v tak kontejner ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
72 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811838 (6707) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133007 (16882) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919900 (16099) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836220 (26182) NSA Agent

Več podobnih tem