» »

Čuden let

Čuden let

RUSSIAftw ::



Je to normalno? Koridor(let) čez mesto ob 23:00 in to zelo nizko? Zakaj potencialno ogrožajo, ne razumem?

Se mi je zdelo malce čudno, sem mislil, da je kaj vojaškega..
  • spremenilo: RUSSIAftw ()

OrkAA ::

Huh, tako leti prakticno cisto vsak let iz Brnika.

RUSSIAftw ::

pa zakaj direkt cez mesto ce mas malo naprej samo grmovje? Potegnil bi 5km naravnost in potem zavil? Že zaradi hrupa, potem ko je visoko nima veze. Ok nisem si mislil, da je dejansko koridor tako speljan, čist zrak v mestu. haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RUSSIAftw ()

OrkAA ::

Pravih razlogov ne poznam, bi pa ugibal, da zato, ker imas na desni kamnisko-savinjsko gorovje, ki se dviga krepko nad 2000m, kar bi bilo problematicno, ce bi letalo zaradi napake moralo zaviti desno.

RUSSIAftw ::

Hmm makes sense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RUSSIAftw ()

GupeM ::

OrkAA je izjavil:

Pravih razlogov ne poznam, bi pa ugibal, da zato, ker imas na desni kamnisko-savinjsko gorovje, ki se dviga krepko nad 2000m, kar bi bilo problematicno, ce bi letalo zaradi napake moralo zaviti desno.

Drži. Vsi vzleti z Brnika, ki se opravijo v smer proti Kranju, zavijejo levo kmalu po vzletu. Ravno zaradi gora na desni strani. Seveda govorim za ta večja letala. Cessne, helikopterji in podobno, lahko zavijajo tudi desno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Zimonem ::

Drži ampak včeraj zvečer približno ob tem času je vzletelo letalo(reaktivec) iz Brnika in zavilo proti Karavankam. Na flight radarju ga ni bilo. Sem bil tudi sam presenečen. Zato sem šel pogledat na fr. Ampak let ni bil vrisan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Invictus ::

GupeM je izjavil:


Drži. Vsi vzleti z Brnika, ki se opravijo v smer proti Kranju, zavijejo levo kmalu po vzletu. Ravno zaradi gora na desni strani. Seveda govorim za ta večja letala. Cessne, helikopterji in podobno, lahko zavijajo tudi desno.

Niti ne.

Večina letov se izogne Kranju in leti čez Škofjo loko, tam malo južneje od nje... Kmalu po preletu Škofjhe loke zavijejo na sever in se večinoma leti malo vzhodneje od Nassfelda. Vidiš smučišče.

EasyJet ima malo svojo linijo direktno proti Londonu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Invictus ::

Mogoče po novem, včasih niso šli...

Pa sem letel na vse naštete lokacije.

Ne bom pa brskal po arhivu Flight Radarja za 3-8 let nazaj, ko sem še letel skoraj na tedenski bazi...

Čez Kranj definitivno Adria ni letela. Še pred Šenčurjem so obrnili levo... Ponavadi so leteli med Kranjem in Škofjo loko nekje.

Pač tujci ne jebejo žive sile... Dokler pač ni tpožbe s kešom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Daj Invictus, ce nimas kaj pametnega za pripomnit se raje umakni. Sem iz Kranja in ti lahko s 100% gotovostjo potrdim, da je Adria letela direktno cez kranj.

Sploh pa departure path ni stvar tujcev, ampak zracne kontrole prometa, ki jo definira letalisce samo oz. pristojne agencije v Sloveniji. Ne moras kar malo na pamet letet.

OrkAA ::

Evo, sem ti nasel enega, ki je imel tvoj flight path, tako da vidis da je to samo ena od mnogih opcij - https://www.flightradar24.com/data/flig...

pegasus ::

A "ljlj sid" pa ne zna nihče pogooglat?

OrkAA ::

Pogooglat znamo, prebrat pa zal ne. :) Nam lahko ti razjasnis?

OrkAA ::

Sem kontaktiral nekoga na letaliscu, ki mi je dal par dodatnih informacij.

Pred kakimi 3 leti so spremenili flight corridor in dovolili prelet preko Jelovice, da se zmanjša poraba goriva. Vsi tuji piloti se držijo točno tega, Adrijski piloti so bili domači na terenu in so leteli tudi vizualno in so se z razumevanjem malo izognili Kranju.


Torej, Adria je ob lepem vremenu poskusala letet mimo Kranja, ob slabem (na instrumente) pa ne.

Tako da se ti moram opravicit Invictus, oba sva imela delno prav.

cekr ::

Kot se spomnim, je Adria izsilila koridor preko Šmarjetne gore, da bi varčevali z gorivom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mr_chai ::

Čez fužine pa tud leti en tip letala 787 skor vsak dan in to zelo zelo nizko. Na oko bi rekel, da pride tud na 400m

GupeM ::

Ne, ne pride. Tam ima mislim da najmanj 4000 feetov višine, kar je več kot 1200 m.

Sicer pa ob kateri uri in v katero smer gre? Vzleta ali pristaja?

Invictus ::

100% pristaja.

787 je precej veliko letalo, pa zgleda da leti nizko. Ko sem videl An-124 mimo Šmarne, se je zdelo, da je čisto nizko. Pa ni bil.

To letalo pač lovi oddajnik na Dolskem, da zavije v pristajalno pisto. Zgleda leti bolj južno, ker hoče zavijati z manj nagiba...

Drugače pa je Adria včasih poskrbela za kak zanimiv pristanek. 1x je s tistim Canadairom dobesedno pikiral iz Storžiča dol, zavil tam nekje nad Vodicami ali majčekno dlje in pristal. Zabavno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Invictus je izjavil:

1x je s tistim Canadairom dobesedno pikiral iz Storžiča dol, zavil tam nekje nad Vodicami ali majčekno dlje in pristal. Zabavno...
Temu se reče VFR approach.

Invictus ::

No shit, sicer so to izvedli samo 1x, drugače so šli lepo tam okoli Dolskega... Tudi podnevi....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sdafsda ::

A se ni nekej folk bunil par mescov nazaj, zakva je letališče Brnik spremenilo traso in gre le ta zdej derekt čez mesto. Kao zarad prihrankov goriva,... je blo uradno rečeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WK5203

Oddelek: Loža
8479 (296) Pac-Man
»

Največje propelersko letalo pristalo na Brniku

Oddelek: Znanost in tehnologija
172051 (1092) Highlag
»

Rektivni dron v Sloveniji?

Oddelek: Znanost in tehnologija
102529 (1630) msjr
»

Hrup letal

Oddelek: Loža
484884 (2980) GupeM

Več podobnih tem