» »

Kvaliteta slike - IP televizija

Kvaliteta slike - IP televizija

Mehr57 ::

Pozdravljeni,

zanima me, kateri izmed ponudnikov IP televizije (Telekom, A1, T-2, Telemach) ima najboljšo kvaliteto slike. Večino časa sem bil pri Telekomu, sedaj sem slabo leto pri A1 in me kakovost slike ne navdušuje. Očitno na veliko kompresirajo, kar je pri hitrih kadrih (sploh šport) zelo moteče, ker je polno malih kvadratkov. Tudi na HD programih je to vidno. Testiral sem tudi aplikacijo EON za smart tv in je tam slika presenetljivo boljša, čeprav naj bi bila pri aplikacijah nekoliko slabša kot preko boxa. Npr. Eurosport 4k je bila očitno boljša, tudi če primerjam prej pri Telekomu.
Že vnaprej hvala za informacije.

mag3 ::

Na A1 so trenutno SD streami 2,7 Mb/s. HD streami 5,5 Mb/s. Bo pa v kratkem še za tiste, ki imajo optiko full HD stream 12-13 Mb/s.
Za ostale operaterje ti pa težko kaj več povem, trenutno ima po mojem mnenju Telemach najboljšo sliko.

Tiger ::

Operater T2 je znan po tem, da na fizičnih IP-TV vmesnikih na veliki večini HD kanalov omogoča 1080p (ostali so 720p), v aplikaciji za smart TV pa je 1080p le pri najbolj gledanih HD, če ti seveda TV podpira HEVC kodek.

Mikrohard ::

V časovnem zamiku veljajo za vse naprave iste omejitve (1080p na najbolj gledanih programih, če naprava omogoča HEVC), sicer pa 720p AVC.

saveconsult ::

Telekom Slovenije ima porazno kvaliteto na HD kanalih.

Ima kdo bitrate podatek?

Ganon ::

mag3 je izjavil:

Bo pa v kratkem še za tiste, ki imajo optiko full HD stream 12-13 Mb/s.


Kdaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111304 (8163) Daliborg
»

telekom hd kanali ločljivost?

Oddelek: Loža
121423 (988) Uros!no
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258244 (7521) ...:TOMI:...
»

SiOL TV na optiki po novem z 2,3 Mbit MPEG4 streami

Oddelek: Omrežja in internet
72750 (2339) telexdell

Več podobnih tem