» »

Stevilo Slovencev in prebivalcev upada ?!

Stevilo Slovencev in prebivalcev upada ?!

gruntfürmich ::

zakaj rabimo še več slovencev?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Levica ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj rabimo še več slovencev?

Jih ne.
Zemlja je že zdaj preveč nakopičena.
Razdelimo si ljudi in živimo v sožitju.
Afrika v 70 letih iz 300 M na 1,4B
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj rabimo še več slovencev?


Staranje prebivalstva.

Socrates ::

TheBlueOne je izjavil:

Levica je izjavil:


Nismo ista vrsta.
Azijci so veliko bolj inteligentni kot ostali
Afričani pa so mišično in genetsko superiorni v vseh pogledih
Belci smo povprečni v genetiki nimamo nobenega plusa.


Belci imamo politicen sistem, ki zelo motivira in privlaci ostale. To je pravzaprav nasa moc in tega tisti majmuni, ki bi zapirali meje in drobili nas sistem ne razumejo. Moc zahoda vecinsko belskih delov sveta, je sposobnost organizacije kompleksnih sistemov. Lahko reces, da imamo sreco, ker tudi barva koze ni pravilo za tako organizacijo. S casom pa delamo raso irelevantno, ker nasa moc ni barva koze ampak sistem.


Dvomim, da ostale privlači naš politični sistem. Privlačijo jih boljši materialni pogoji za življenje. Politični sistem jih kvečjemu odbija. Vprašajte kakšnega muslimana v Franciji, če mu je všeč sekularna republika. Ali pa Kitajca v Italiji, če mu je všeč kaos demokracije ali preferira centraliziran politični sistem kot je na Kitajskem?

Evropejci smo ustvarili družbo, ki ustreza nam. Ta družba je ustvarila blagostanje, ki privablja ostale.

Levica ::

TheBlueOne je izjavil:

Levica je izjavil:




Odprte meje so prihodnost predvsem za Evropo kjer se prebivalstvo krči in stara.
Evropa mora odpreti meje za vse vojne, in podnebne begunce in seveda delovne migrante tako bomo tudi postali spet gospodarska sila.
Prostora je dovolj za vse.
V Evropo lahko v naslednjih 100 letih naselimp 200 do 300 M ljudi brez težav samp veliko je potrebno vložiti v integracijo ampak rudo Evropejci bi se morali malo prilagoditi njim saj navsezadnje več kultur bogati ena sama pa razdvaja. Samo za v razmislek.


Potrebujes sistem za integracijo, sele potem lahko trdis kar trdis.

Trenutno lahko odpres zgolj vize za deficitarne poklice, ker je integracija jasna. Ce si prava levica moras delati teren in ne unicevati levo opcijo skozi kontraproduktivne ideje.


Saj imamo sistem za integracijo samo kapacitete je potrebno povečati.

Lahko tudi uvedemo več jezičnost ne bomo prva Evropska država z več jeziki.

Helsinki razmisljajo o uvedbi Ang jezika, ker je Fin težka za tujce se naučiti.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

49106 ::

dice7 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zeze, ampak ce ta trend (negativen) ostane, bomo imeli vedno vec Albancev, Romunov, Srbov, Turkov, Perzijcev, Africanov... in vedno manj Slovencev. Tujci delajo otroke 3,4,5 komadov, Slovenci pa komaj komaj enega, maksimalno dva?

Saj problem ni, da se priseljujejo tujci in odhajajo Slovenci, problem nastane, ko je plusminus rezultat negativen.
To, da pa stevilo prebivalcev ne narasca pa sploh nima veze s tem kaj si napisal.

Pri prejsni sluzbi smo imeli na eni proizvodnji liniji vecinoma albance, zelo priden narod v primerjavi z lenimi slovenci, ki so samo izsiljevali in iskali luknje v pravilih


Drži, poznam enega, ki ga je sodelavec menjal, da je šel na operacijo. Slovenec bi iskal luknjo v pravilih in vzel bolniško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

Socrates je izjavil:



Dvomim, da ostale privlači naš politični sistem. Privlačijo jih boljši materialni pogoji za življenje. Politični sistem jih kvečjemu odbija. Vprašajte kakšnega muslimana v Franciji, če mu je všeč sekularna republika. Ali pa Kitajca v Italiji, če mu je všeč kaos demokracije ali preferira centraliziran politični sistem kot je na Kitajskem?

Evropejci smo ustvarili družbo, ki ustreza nam. Ta družba je ustvarila blagostanje, ki privablja ostale.


Politicen in posledicno ekonomski sistem generirata bogastvo. Seveda bi ekstremisti na tocki, ko vodis zaustavili sistem in si ga podredili ampak to niso nujno muslimani, posebej na zahodu so to morda prej tisti, katere muslimani motijo. Kar je jasno, ker promovirajo tocno to, torej bolj "cist" sistem po starih vizah.

Je pa posebej v Franciji, to zanje OK polozaj, vsaj dokler so v manjsini. Ko so v vecini je lahko drugace, ni pa nujno, ker vse muslimanske drzave niso nedemokraticne. Ni nekih razlik z nami. Poglej kako pridobivajo politicne opcije, ki ponujajo zelo kozervativno drzo.

Levica je izjavil:



Saj imamo sistem za integracijo samo kapacitete je potrebno povečati.


To terja resurse katerih verjetno nimas.

Zgodovina sprememb…

Socrates ::

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?

Kot da nismo Slovenci v 90tih od blizu videli, kako je končala multikulturna Jugoslavija? Balkan je že stoletja nazadnjaški sod smodnika ravno zaradi kaosa multikulturnosti. Edini narod, ki je ob razpadu Juge odnesel celo kožo, smo bili Slovenci. Razumem, da multikulturnost zagovarja kakšen zdolgočasen zahodnoevropski intelektualec. Ne pa da jo zagovarjajo ljudje, ki so v 90tih v živo videli kri in solze morije "bratskih" balkanskih narodov.

Levica ::

Slovenija kot ozemlje v njej lahko brez težav živi do 4 000 000 ljudi s tem, da ne bi drastično posegli v naravo.
Tako število je izvedljivo.

To pišem zato, ker Slo narod se sam ne bo obnovil, ker 20k otrok je premalo včasih so imeli po 5 ali več otrok.

Z dobro integracijo in dobrim gradbenim mehanizmom do leta 2100 lahko Slovenija pod streho spravi 4 000 000 ljudi skupno gledano.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

TheBlueOne ::

Socrates je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?


Sploh ni problem. ZDA so dober zgled. Ne prides mimo dejstva, da so krepko najmocnejsi. Kjerkoli je resen razvoj je ta filozofija sodelovanja. Taki, ki so bogati in tega nimajo imajo praviloma kaksne naravne resurse in se zanasajo na tehnologije, ki jih producira sistem, kjer rasa ni pogoj.

Rasa je nepomembna, ce se drzi pravil nasega sistema.

Ne pravim pa, da se povabi vsakogar. Pravim samo, da rasa ne sme biti pogoj, seveda pa imas druge pogoje.

AtaŠtumf ::

Število Slovencev v Sloveniji je že Agropop leta nazaj povedal.



Večina ostalih se itak ne označuje kot Slovenec!

TheBlueOne ::

Levica je izjavil:


Z dobro integracijo in dobrim gradbenim mehanizmom do leta 2100 lahko Slovenija pod streho spravi 4 000 000 ljudi skupno gledano.


Z izjemno pa smo lahko na 6mio in tehnoloska velesila. Potem pa se zbudis v realnosti, ki ni tvoja fantazija in ugotovis, da trolas gole provokacije z nic substance. Ni zanimivo niti za diskusijo.

judoka ::

Kot da nismo Slovenci v 90tih od blizu videli, kako je končala multikulturna Jugoslavija? Balkan je že stoletja nazadnjaški sod smodnika ravno zaradi kaosa multikulturnosti. Edini narod, ki je ob razpadu Juge odnesel celo kožo, smo bili Slovenci. Razumem, da multikulturnost zagovarja kakšen zdolgočasen zahodnoevropski intelektualec. Ne pa da jo zagovarjajo ljudje, ki so v 90tih v živo videli kri in solze morije "bratskih" balkanskih narodov.


Kultura ni kriva zato da smo ljudje psiholosko globoko defektni.

Ne gre se za to da bi se apriorij zagovarjala multikultura, ker nas itak vecina raje zivi v znanem okolju, gre se zato da bi morali bazirat na toleranci in razumu ne pa na crednem nagonu, strahu in ignoranci.

gruntfürmich ::

Levica je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zakaj rabimo še več slovencev?

Jih ne.
Zemlja je že zdaj preveč nakopičena.
Razdelimo si ljudi in živimo v sožitju.
Afrika v 70 letih iz 300 M na 1,4B

najbolje je da afričane pustimo da pomrejo od lakote, ker čim jim pripeljemo hrano se začnejo ploditi in so znova lačni.
takšne ljudi, ki so še na nivoju živali, v evropi ne rabimo. vključno z levaki.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Levica ::

Socrates je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?

Kot da nismo Slovenci v 90tih od blizu videli, kako je končala multikulturna Jugoslavija? Balkan je že stoletja nazadnjaški sod smodnika ravno zaradi kaosa multikulturnosti. Edini narod, ki je ob razpadu Juge odnesel celo kožo, smo bili Slovenci. Razumem, da multikulturnost zagovarja kakšen zdolgočasen zahodnoevropski intelektualec. Ne pa da jo zagovarjajo ljudje, ki so v 90tih v živo videli kri in solze morije "bratskih" balkanskih narodov.


Glede na nov Golobov program in program Levice in Sd nas je podprlo več kulturnost in rasnost več kot 50%

TheBlueOne je izjavil:

Levica je izjavil:


Z dobro integracijo in dobrim gradbenim mehanizmom do leta 2100 lahko Slovenija pod streho spravi 4 000 000 ljudi skupno gledano.


Z izjemno pa smo lahko na 6mio in tehnoloska velesila. Potem pa se zbudis v realnosti, ki ni tvoja fantazija in ugotovis, da trolas gole provokacije z nic substance. Ni zanimivo niti za diskusijo.



Nič ne trolam samo govorim dejstva. Poglej si prebivalstvo glene na km2 po drugih državah pa boš videl.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Levica ()

D3m ::

Kulturne razlike so nepomembne ker kulturne navade nisto fiksne ampak se spreminjajo. Kar je kulturna navada danes, bo nesprejemljivo jutri. Kar je pomembno je toleranca ki pa je švoh pri vseh ne glede na nacijo/raso/spoč/...


Mhhhmmmmmmm



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheBlueOne ::

Levica je izjavil:



Nič ne trolam samo govorim dejstva. Poglej si prebivalstvo glene na km2 po drugih državah pa boš videl.


To je kakor, da kupis ficota in ugotovis, da je prevozno sredstvo. Potem pa nas prepricujes, da ker si nasel formulo 1, kombi in Jeep, lahko teoreticno tvoj fico vozi 300kmh, gre po terenu in vanj lahko spravis 10 ljudi, manjka pa samo nasa dobra volja. Km2 so zgolj en faktor, niti ne najbolj pomemben.

Kako pa to vzemas iz konteksta pa je trolanje, ker je design izjav tak, da koga jezi bolj kot pa neka realna diskusija. Zato trolanje, tudi ce nisi trol. Potem pac samo ne razumes zadev. V vsakem primeru ni vredno diskusije.

Zgodovina sprememb…

djabi ::

Utk je izjavil:

Ti kar ostani tam kjer te ubijejo zarad par g koke.


Nisem vedel, da je v Singapurju tako huda situacija. 8-O

Sicer pa nič ni večno, ljudje pridejo in grejo naprej (tudi v smislu, da umrejo). Ne vem, zakaj se sekirate, če trenutno vsaj v smislu statistike upada prebivalstvo. Na našem koncu imamo že nekaj albanskih družin, ki so pred kratkim celo dobili vzgojiteljico, ki govori v albanščini, torej za komunikacijo in razvoj je poskrbljeno. Če ne bo Slovencev (a to govori o narodni pripadnosti ali o državljanstvu?), bodo pač drugi. Voda v rekah ter čas itak teče naprej.

Bolj morajo biti zaskrbljeni npr. na Kosovu, kjer se jim postopoma odseljujejo ljudje.

Socrates ::

judoka je izjavil:

Kot da nismo Slovenci v 90tih od blizu videli, kako je končala multikulturna Jugoslavija? Balkan je že stoletja nazadnjaški sod smodnika ravno zaradi kaosa multikulturnosti. Edini narod, ki je ob razpadu Juge odnesel celo kožo, smo bili Slovenci. Razumem, da multikulturnost zagovarja kakšen zdolgočasen zahodnoevropski intelektualec. Ne pa da jo zagovarjajo ljudje, ki so v 90tih v živo videli kri in solze morije "bratskih" balkanskih narodov.


Kultura ni kriva zato da smo ljudje psiholosko globoko defektni.

Ne gre se za to da bi se apriorij zagovarjala multikultura, ker nas itak vecina raje zivi v znanem okolju, gre se zato da bi morali bazirat na toleranci in razumu ne pa na crednem nagonu, strahu in ignoranci.


Sistem mora upoštevati človeško naravo. Če nas večina raje živi v znanem okolju, potem je smiselno, da imamo sistem, ki nam to omogoča. Zakaj bi imeli sistem, ki sili ljudi v nekaj, česar ne želijo?

Toleranca je že v redu, ni pa nekaj na kar bi se pri človeku zanašal. Ko so želodci prazni, tolerance hitro zmanjka. Se strinjam z vami: človeška narava je veliko bolj temna, kot smo si pripravljeni priznati. V Sloveniji sta že podeželje in mesta (desnica-levica) v politični hladni vojni. Imamo toksično politično ozračje, kjer je toleranca že davno izpuhtela. Dodajmo še multikulturnost, pa se lahko ob prvih večjih težavah poslovimo od miru in blagostanja.

Pred leti sem v Washington Postu bral študijo, kako močno se poveča možnost nasilja in vojn, če je družba multietnična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

Levica ::

TheBlueOne je izjavil:

Levica je izjavil:



Nič ne trolam samo govorim dejstva. Poglej si prebivalstvo glene na km2 po drugih državah pa boš videl.


To je kakor, da kupis ficota in ugotovis, da je prevozno sredstvo. Potem pa nas prepricujes, da ker si nasel formulo 1, kombi in Jeep, lahko teoreticno tvoj fico vozi 300kmh, gre po terenu in vanj lahko spravis 10 ljudi, manjka pa samo nasa dobra volja. Km2 so zgolj en faktor, niti ne najbolj pomemben.

Kako pa to vzemas iz konteksta pa je trolanje, ker je design izjav tak, da koga jezi bolj kot pa neka realna diskusija. Zato trolanje, tudi ce nisi trol. Potem pac samo ne razumes zadev. V vsakem primeru ni vredno diskusije.


Napisal sem 4M do 2100 to je 80 let in popomnoma izvedljivo z močno vlado in gospodarsko bilanco.

Za fičota spremenit da bo šel 300kmh pa ne potrebuješ 80 let se ga, da že v kakšnem mesecu če imaš denar.

Moj namen ni jezenje drugih ampak moja prepričanja če je to zate trolanje potem me enostavno ne beri kajti jaz bi tudi lahko vsakemu, ki se ne strinja z mano rekel troll pa ne bom.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Levica ()

49106 ::

Singapur je diktatorska država, še Rusi imajo več svobode.

TheBlueOne je izjavil:

Socrates je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?


Sploh ni problem. ZDA so dober zgled. Ne prides mimo dejstva, da so krepko najmocnejsi. Kjerkoli je resen razvoj je ta filozofija sodelovanja. Taki, ki so bogati in tega nimajo imajo praviloma kaksne naravne resurse in se zanasajo na tehnologije, ki jih producira sistem, kjer rasa ni pogoj.

Rasa je nepomembna, ce se drzi pravil nasega sistema.



Včasih so američani več dali na skill(skillism?), danes jih bolj zanimajo na kvote (žensk, tempnopoltih, latinosov, transov,....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

Socrates je izjavil:



Pred leti sem bral študijo, kako močno se poveča možnost nasilja in vojn, če je družba multietnična. Žal te študije, ki je bila objavljena v Washington Postu ne najdem več. Upam da ni razlog v tem, da zaključki niso bili ravno v skladu s trenutnim političnim tokom.


Naceloma bos tudi ugotovil, da je vec reda v diktaturah. V diktaturah, komunizmu itn tudi prakticno ni konflikta pri politicnih temah. Kjer je dosti represije tudi ni kriminala, ljudje prej umirajo od lakote. Vse ima svojo ceno.

Zato pa je treba kot druzba najti neke skupne univerzalne vrednote in dopustiti svobodo, kjer ne posega v druge. Skratka tezko ravnotezje, rezultati pa najboljsi.

Levica je izjavil:



Napisal sem 4M do 2100 to je 80 let in popomnoma izvedljivo z močno vlado in gospodarsko bilanco.

Za fičota spremenit da bo šel 300kmh pa ne potrebuješ 80 let se ga, da že v kakšnem mesecu če imaš denar.


Ja, ce imas denar, ce imas gospodarsko bilanco, pa pomeni, da imas denar za uravnotezit vse. In verjetno ti je jasno, da nebuloze ne producirajo tega kar potrebujes. Ti imas se vedno ficota, edino kar ga dela formulo, kombi in terensko vozilo pa je tvoja domislija, ki ti pravi "bi slo, ce bi imel denar", pa v bistvu niti potem ne bi slo.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Nizke place + rekordne cene nepremicnin. Kaj ni tu res cudovito?

kriptobog ::

tikitoki je izjavil:

Nizke place + rekordne cene nepremicnin. Kaj ni tu res cudovito?


Nepremičnine se še vedno prodajajo,tako da nima tako malo ljudi nizke plače ;)

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Kulturne razlike so nepomembne ker kulturne navade nisto fiksne ampak se spreminjajo. Kar je kulturna navada danes, bo nesprejemljivo jutri. Kar je pomembno je toleranca ki pa je švoh pri vseh ne glede na nacijo/raso/spoč/...


Mhhhmmmmmmm





Kaj vec si preberi o IQ testih in kako ekonomske razmere vplivajo na rezultate. Sicer dvomim, da si sposoben razumeti tematiko, lahko pa ti optimisticno predlagam, da se izobrazis:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

TheBlueOne ::

tikitoki je izjavil:

Nizke place + rekordne cene nepremicnin. Kaj ni tu res cudovito?


Moras gledati primerjalno. Socialni priblem je pri nas stvar regulacije, kjer te bodri vsaj moznost, da bo drugace. V drugacnih sistemih pa praviloma kombinacija lakote in obupa, ce nimajo kaj za prodati sistemom kakersen je nas.

judoka ::

Socrates je izjavil:

judoka je izjavil:

Kot da nismo Slovenci v 90tih od blizu videli, kako je končala multikulturna Jugoslavija? Balkan je že stoletja nazadnjaški sod smodnika ravno zaradi kaosa multikulturnosti. Edini narod, ki je ob razpadu Juge odnesel celo kožo, smo bili Slovenci. Razumem, da multikulturnost zagovarja kakšen zdolgočasen zahodnoevropski intelektualec. Ne pa da jo zagovarjajo ljudje, ki so v 90tih v živo videli kri in solze morije "bratskih" balkanskih narodov.


Kultura ni kriva zato da smo ljudje psiholosko globoko defektni.

Ne gre se za to da bi se apriorij zagovarjala multikultura, ker nas itak vecina raje zivi v znanem okolju, gre se zato da bi morali bazirat na toleranci in razumu ne pa na crednem nagonu, strahu in ignoranci.


Sistem mora upoštevati človeško naravo. Če nas večina raje živi v znanem okolju, potem je smiselno, da imamo sistem, ki nam to omogoča. Zakaj bi imeli sistem, ki sili ljudi v nekaj, česar ne želijo?

Toleranca je že v redu, ni pa nekaj na kar bi se pri človeku zanašal. Ko so želodci prazni, tolerance hitro zmanjka. Se strinjam z vami: človeška narava je veliko bolj temna, kot smo si pripravljeni priznati. V Sloveniji sta že podeželje in mesta (desnica-levica) v politični hladni vojni. Imamo toksično politično ozračje, kjer je toleranca že davno izpuhtela. Dodajmo še multikulturnost, pa se lahko ob prvih večjih težavah poslovimo od miru in blagostanja.

Pred leti sem v Washington Postu bral študijo, kako močno se poveča možnost nasilja in vojn, če je družba multietnična.


Sej imamo sistem-e ki to uposteva-jo, ker sistem je itak direktna posledica stanja cloveske psihe. Drugace ne bi poznali mej, viz, passportov , osebnih,.. Saj ni da se jaz lahko kar preselim na drug konec sveta brez da bi se prilagodil sistemu ki tam obstaja.
Na toleranco se ne mores zanasat ker prakticno ne obstaja in ker baziramo na nagonih, ne na zavesti in razumu. Bi se clovek sel streljat/ubijat z ljudi na drugi lokaciji ce bi baziral na toleranci/zavesti/razumu? Ker baziramo na (zivalskih)nagonih smo lahko vodljivi, predvidljivi in nevarni.

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Nizke place + rekordne cene nepremicnin. Kaj ni tu res cudovito?


Moras gledati primerjalno. Socialni priblem je pri nas stvar regulacije, kjer te bodri vsaj moznost, da bo drugace. V drugacnih sistemih pa praviloma kombinacija lakote in obupa, ce nimajo kaj za prodati sistemom kakersen je nas.


Najverjetneje bo slabse, to me naj bi bodrilo?

Imas boljse sisteme, kjer stvari delujejo. Da je v nekaterih delih sveta se slabse, ni dovolj. Ocitno ni dovolj, da bi preprecilo "beg mozganov".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m ::

Sicer dvomim, da si sposoben razumeti tematiko, lahko pa ti optimisticno predlagam, da se izobrazis:).


O verjemi tiktok....your out of my league.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Sicer dvomim, da si sposoben razumeti tematiko, lahko pa ti optimisticno predlagam, da se izobrazis:).


O verjemi tiktok....your out of my league.


Brez dvoma:).

Socrates ::

TheBlueOne se strinjava, da ima multikulturnost svojo ceno, tako kot vse ostalo. Z judoka sva prej ugotavljala, da je ljudem bolj prijetno, če živijo v znanem okolju. Zaradi povečane možnosti političnega konflikta je multikulturno okolje tudi bolj nevarno. Kaj pa so prednosti?

Prepričujejo nas, da nam migranti prinašajo ekonomske koristi in da bodo plačevali naše pokojnine. Pa to sploh drži?

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Pravijo, da uvažamo tujce, da bi delali namesto nas. Realnost pa je, da je brezposelnost med tujci 50 % večja kot med Slovenci. Hkrati pa je tudi delovna aktivnost pri tujcih v Sloveniji nižja (manj tujcev dela). Izrazito med ženskami: dela le 58,6 % tujk v primerjavi s 69,2 % Slovenkami. To pomeni, da je tujk, ki ne delajo, za tretjino več kot Slovenk (40 % vs 30 %).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

poweroff ::

Presenetljivo, da se ljudje iz Slovenije izseljujejo! Tega pa res ne bi nikoli pričakoval.

Vprašanje je seveda - kateri ljudje.

Odgovor je jasen: mladi.

Razlogi tudi. Težko je dobiti redno službo, težko je dobiti stanovanje. Plus, imeli smo krasno vlado, ki je naredila vse, da je zastrupila javni prostor, za mlade pa ni naredila praktično nič, in ljudje so se odločili, da se tega ne gredo več.

Imamo ogromno stanovanj v lasti starejših upokojencev, ki v predimenzioniranih stanovanjih živijo sami. Davkov na nepremičnine seveda ne plačujejo, imajo pa zato brezplačen javni prevoz in ob lepem vremenu seveda zasedejo vse sedeže na avtobusih, tisti, ki bi morali v službo ali šolo, pa na avtobus, ker je polno zaseden z izletniki, ne morejo več.

Mladi po drugi strani seveda prav veliko ugodnosti nimajo. Razen prekarnega dela, dragih stanovanj in nizkih plač. Kar niso ravno neke hude ugodnosti.

In ker so ljudje racionalni, se seveda odselijo. Nič presenetljivega ni tukaj.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

navade oz miselnost se po navadi spremeni v 8 generacijah; pravijo antropologi. levičarji pa pravijo da že jutri, ampak ne povedo da imajo v mislih bajonete in gulage...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Socrates je izjavil:

TheBlueOne se strinjava, da ima multikulturnost svojo ceno, tako kot vse ostalo. Z judoka sva prej ugotavljala, da je ljudem bolj prijetno, če živijo v znanem okolju. Zaradi povečane možnosti političnega konflikta je multikulturno okolje tudi bolj nevarno. Kaj pa so prednosti?

Prepričujejo nas, da nam migranti prinašajo ekonomske koristi in da bodo plačevali naše pokojnine. Pa to sploh drži?

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Pravijo, da uvažamo tujce, da bi delali namesto nas. Realnost pa je, da je brezposelnost med tujci 50 % večja kot med Slovenci. Hkrati pa je tudi delovna aktivnost pri tujcih v Sloveniji nižja (manj tujcev dela). Izrazito med ženskami: dela le 58,6 % tujk v primerjavi s 69,2 % Slovenkami. To pomeni, da je tujk, ki ne delajo, za tretjino več kot Slovenk (40 % vs 30 %).


Zato pa je zadeva stvar regulacije, ne nekih 1:0 prepovedi. Migranti lahko prinasajo ekonomske koristi ali pa tudi ne. Vecina razvitih drzav jih omejuje po tem kljucu, Slovenija morda bolj slabo.

tikitoki je izjavil:



Imas boljse sisteme, kjer stvari delujejo. Da je v nekaterih delih sveta se slabse, ni dovolj. Ocitno ni dovolj, da bi preprecilo "beg mozganov".


Primer takega sistema?

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Mi smo dobil sosede v vas iz Nemčije. Kupila vikend za 450k eur. Prišla iz mađarske, ker so jih napadal za nacije na sprehodu okoli jezera. Iz Nemčije sta pa šla, ker država dela za tujce, predvsem muslimane. Upata, da bo tukaj bolje. Zaenkrat sta zadovoljna.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Socrates ::

Ne samo da tujci manj delajo, poberejo tudi več socialnih pravic. Tole je razpis Mestne občine Ljubljana za neprofitna stanovanja:

https://www.jssmol.si/Portals/0/OBRAZCI...

Med prvimi 50-timi upravičenci je okrog 33 upravičencev iz tujine. Ljubljanska socialna stanovanja torej v dveh tretjinah dobijo tujci v eni tretjini pa avtohtoni. Ekonomski argument za priseljevanje se tukaj obrne v njegovo nasprotje. Migracije potrebujemo, zato da lahko prišlekom plačujemo pokojnine in socialne transferje?

Takšno je pač trenutno stanje, bazirano na podatkih. Zakaj imamo Slovenci tako katastrofalno migracijsko politiko?

Lonsarg ::

Evo ravno pri obisku pri dveh mladih starsih. Vrtca ne dobita in se je posledicno mama odlocila ostati doma (fotr dela) vsaj za nekaj casa se, namesto iti delati (ceprav jo sluzba caka). Privatni vrtci namrec stanejo toliko, da bi se ob manjsem dodatku na koncu prakticno delala zastonj ce bi sla delat.

Zanimivo je kdo je pred njima v vrsti za vrtec in ima vec tock od njiju, brezposelni starsi. No TO pa je banana republika ki spodbuja ne-delo. Bravo drzava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

D3m ::

Saj, da ne boš mislil.

Moja hoče biti doma z otroci vendar je trenutno kultura oz. trend, da mora ženska iskati kariero.

Moje je prišla do spoznanja, da si tega v bistvu ni želela, kot ženska.

Torej moški prinaša ženska skrbi za naraščaj in hišo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Ni to samo pri vas. Prakticno vse te karieristke okoli mene zmanjsujejo ure, ce le lahko, ko dobijo froce. Ko delas primerjavo je toliko bolj jasno. Recimo Avstrija, kjer je dosti lazje, da zenska manj dela ima dosti vec zensk na skrajsanem delovniku. Tipi enako, samo je bolj splosno sprejeto za zenske.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Torej so najstnice v bistvu vesele, ker so sprogramirane preko tiktoka, da se morajo pariti z Longjohny in Kebapenisi; teh pa je vsako leto vec na izbiro.

Socrates je izjavil:

TheBlueOne se strinjava, da ima multikulturnost svojo ceno, tako kot vse ostalo. Z judoka sva prej ugotavljala, da je ljudem bolj prijetno, če živijo v znanem okolju. Zaradi povečane možnosti političnega konflikta je multikulturno okolje tudi bolj nevarno. Kaj pa so prednosti?

Prepričujejo nas, da nam migranti prinašajo ekonomske koristi in da bodo plačevali naše pokojnine. Pa to sploh drži?

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Pravijo, da uvažamo tujce, da bi delali namesto nas. Realnost pa je, da je brezposelnost med tujci 50 % večja kot med Slovenci. Hkrati pa je tudi delovna aktivnost pri tujcih v Sloveniji nižja (manj tujcev dela). Izrazito med ženskami: dela le 58,6 % tujk v primerjavi s 69,2 % Slovenkami. To pomeni, da je tujk, ki ne delajo, za tretjino več kot Slovenk (40 % vs 30 %).
Ja ker tujke imajo po 5 otrok in se brigajo za familijo, slovenke pa delajo na "karieri" al?

D3m je izjavil:

Saj, da ne boš mislil.

Moja hoče biti doma z otroci vendar je trenutno kultura oz. trend, da mora ženska iskati kariero.

Moje je prišla do spoznanja, da si tega v bistvu ni želela, kot ženska.

Torej moški prinaša ženska skrbi za naraščaj in hišo.

Pa ti si pravi musliman :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Pa ti si pravi musliman :))


Ahhhh kje.

Veš kdaj je prišla do spoznanja.

Ko smo bili doma cca. 3 mesece se mi zdi spomladi 2020 med Korono.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

Socrates je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?


A si malo prestrašen? A govoriš kakšen tuj jezik? V strahu ali normalno? Kako lahko sploh sprejmaš tuj jezik? A gledaš tuje filme, si prebral kakšno tuje delo, spremljaš tuje spletne vsebine, si prevzel kakšen kulturni vzorec iz zahoda, recimo modo, arhitekturo? Zakaj? A te ni strah tega? Nosiš doma copate? To je recimo primer vzorca, ki smo ga sprejeli iz vzhoda.

Ne razumem kako nekdo prosto riše meje med homo homo sapiensi, če pa je vendarle jasno da gre za isto vrsto, "medrasna" razmnoževanja so uspešna ne glede na barvo kože in preteklo kulturo.

Socrates je izjavil:

Ne samo da tujci manj delajo, poberejo tudi več socialnih pravic. Tole je razpis Mestne občine Ljubljana za neprofitna stanovanja:

https://www.jssmol.si/Portals/0/OBRAZCI...


Zgolj na podlagi imen si zaključil, da so to tujci. Stokrat raje bi tebe dal nekam stran, takih "Slovencev" jaz nočem okoli sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Socrates ::

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko nekateri (sicer redki) posamezniki še vedno tako vneto zagovarjate multikulturno in celo multirasno družbo?


A si malo prestrašen? A govoriš kakšen tuj jezik? V strahu ali normalno? Kako lahko sploh sprejmaš tuj jezik? A gledaš tuje filme, si prebral kakšno tuje delo, spremljaš tuje spletne vsebine, si prevzel kakšen kulturni vzorec iz zahoda, recimo modo, arhitekturo? Zakaj? A te ni strah tega? Nosiš doma copate? To je recimo primer vzorca, ki smo ga sprejeli iz vzhoda.

Ne razumem kako nekdo prosto riše meje med homo homo sapiensi, če pa je vendarle jasno da gre za isto vrsto, "medrasna" razmnoževanja so uspešna ne glede na barvo kože in preteklo kulturo.


V svojem okolju opažam, da imajo ljudje, ki so več časa preživeli v tujini, bolj kritičen pogled na multikulturnost. Sploh tisti kadri, ki so šli na zahod, v ti. jedrno Evropo. Tam pač vidiš multikulturnost v praksi in vtisi res niso najboljši. V zahodnih mestih brezskrbnega pohajkovanja po mestih ne priporočam več nikomur. Iz lastnih izkušenj in iz izkušenj sodelavcev. Si že kdaj nalagal aplikacijo, ki ti pove v katere dele mesta ne smeš hoditi? V bivšem vzhodnem bloku s tem nikoli nisem imel težav (Varšava, Praga, Bratislava...) Sam sem se tudi v Aleksandriji počutil bolj varno kot v Parizu. Torej ni problem v Arabcih, problem je v multikulturnosti zahodnega tipa.

Kulturna izmenjava ni problem. Množično preseljevanje iz pa očitno prinaša kopico nezadovoljstva na vseh straneh.

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:


Primer takega sistema?


Za zacetek vse skandinavske dezele.

TheBlueOne ::

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Primer takega sistema?


Za zacetek vse skandinavske dezele.


Kolikor vem niso zaprte? To je zadeva regulacije. Torej resitev ni 1:0 ampak spremembe obstojecih pravil. Verjetno niti ne tako zelo velike.

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Primer takega sistema?


Za zacetek vse skandinavske dezele.


Kolikor vem niso zaprte? To je zadeva regulacije. Torej resitev ni 1:0 ampak spremembe obstojecih pravil. Verjetno niti ne tako zelo velike.


Pomembna je tudi mentaliteta. Korupcije, ki je povezana z balkansko mentaliteto, s spremembno pravil ne bos spremenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

dice7 ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj rabimo še več slovencev?

Zato ker se nacisti ne pocutijo varno

TheBlueOne ::

tikitoki je izjavil:



Pomembna je tudi mentaliteta. Korupcije, ki je povezana z balkansko mentaliteto, s spremembno pravil ne bos spremenil.


Ne poznam nekih razmerij korupcije po mentaliteti. Za Slovenijo lahko recem, da je kriceca tudi v najbolj antibalkanskih strujah.

Ne razumem povezave korupcije in migracijskih pravil.

Tudi ne razumem zakaj govoriti proti migracijam, ko pa so zgled drzave, ki imajo zgolj nekoliko drugacno migracijsko politiko. Meni deluje, da je treba zadeve malo popraviti, kar se tice korupcije pa bi si tako ali tako vsi zeleli, da je bo manj.

Polda ::

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Pomembna je tudi mentaliteta. Korupcije, ki je povezana z balkansko mentaliteto, s spremembno pravil ne bos spremenil.


Ne poznam nekih razmerij korupcije po mentaliteti. Za Slovenijo lahko recem, da je kriceca tudi v najbolj antibalkanskih strujah.

Ne razumem povezave korupcije in migracijskih pravil.

Tudi ne razumem zakaj govoriti proti migracijam, ko pa so zgled drzave, ki imajo zgolj nekoliko drugacno migracijsko politiko. Meni deluje, da je treba zadeve malo popraviti, kar se tice korupcije pa bi si tako ali tako vsi zeleli, da je bo manj.



Katere države so to ? In zakaj je ravno zaradi migracij tako pozitivno ?

TheBlueOne ::

Polda je izjavil:



Katere države so to ? In zakaj je ravno zaradi migracij tako pozitivno ?


Prakticno celoten zahod. Prakticno nobena drzava, ki je med top v svetovnem merilu, pa ni recimo proizvajalka nafte, ima migracijsko politiko. Za nobeno od njih ne vem, da bi odlocala po veri, najbolj stroge dovolijo zgolj za deficitarne poklice ali pa poklice, ki so strateski. Torej izrazito ekonomski nacin.

Zaradi migracij je pozitivno, ker koristis potencial vec ljudi. Bogastvo ne pride od tega, da gres na maso in pridno delas ampak od mase ljudi, ki delajo. Vec jih je, boljse je, vec je takih, ki boostajo dodano vrednost, boljse je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova Nemška vlada predstavila program (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511064 (7781) Scaramouche

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124290269 (63951) vostok_1

Več podobnih tem