» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
221 / 236
»»

GregiB ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni Cerar pravnik?
Pravo je družboslovna veda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

Pardon. lol ... :)

hendriks ::

Pri vladi na splošno oz. pri tem koga volite, se morate vprašati: "Ali bom po volitvah bolje živel?" Na začetku leta 2022 sem še verjel da bom malenkost bolje živel (ker je kazalo da država niža davke na plače in poenostavlja določene postopke). Po volitvah pa vidimo kaj se je zgodilo in kaj se dogaja. Meni je kristalno jasno da laufajo provizije sem in tja pri vsaki vladi, vedno pa se vprašam, kaj bom jaz imel od tega, če bo določena politična opcija na oblasti. To kar imamo sedaj, ni ničemur podobno. Vsaka vlada, mora segati čez sredino. Vprašanje je samo koliko. Ta vlada je skrajno leva. Kar je zelo slabo.

nejclp ::

Sočustvujem. Drugega kot Jajota pa ni videt, da bi bili desnjakarji sposobni spacali skupaj.

user4683 ::

No, kdor je obkrožil Goloba v upanju, da bo nižal davke... On je že takoj v štartu rekel, da bodo razveljavili praktično vse davčne zakone, ki jih je sprejela Janševa vlada z argumentom, da se dela nepopravljiva škoda za finance. Ta nepopravljiva škoda je cca 0.6% letošnjega celotnega javnega proračuna.

StarMafijec ::

nejclp je izjavil:

Edina predsednika vlade dosedaj, ki nista družboslovca, če se ne motim, sta Bratuškova in Golob?


Sem malo pogledal kake fakse so delali naši PV:

Lojze Peterle - FF in EF
Janez Drnovšek - EF in Ekonomsko-poslovna fakulteta, Maribor
Andrej Bajuk - Universidad Nacional de Cuyo in University of California, Berkeley
Anton Rop - EF
Janez Janša - FDV
Borut Pahor - FDV
Alenka Bratušek - NTF in FDV
Miro Cerar - PF
Marjan Šarec - AGRFT
Robert Golob - FE

Izobrazba Andreja Bajuka izgleda še najbolj imanentna.

user4683 je izjavil:

No, kdor je obkrožil Goloba v upanju, da bo nižal davke...

Voliš levico in upaš na nižje davke :)).

StarMafijec je izjavil:

nejclp je izjavil:

Edina predsednika vlade dosedaj, ki nista družboslovca, če se ne motim, sta Bratuškova in Golob?


Sem malo pogledal kake fakse so delali naši PV:

Lojze Peterle - FF in EF
Janez Drnovšek - EF in Ekonomsko-poslovna fakulteta, Maribor
Andrej Bajuk - Universidad Nacional de Cuyo in University of California, Berkeley
Anton Rop - EF
Janez Janša - FDV
Borut Pahor - FDV
Alenka Bratušek - NTF in FDV
Miro Cerar - PF
Marjan Šarec - AGRFT
Robert Golob - FE

Izobrazba Andreja Bajuka izgleda še najbolj imanentna.

user4683 je izjavil:

No, kdor je obkrožil Goloba v upanju, da bo nižal davke...

Voliš levico in upaš na nižje davke :)).

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

c3p0 je izjavil:

Vemo, da Sova ne dobi niti amaterjev, kaj šele neke Ruske profi spies. Namig od CIA in podobnih gotovo, ki pa imajo spet neke čisto svoje interese.


Obveščevalna in protiobveščevalna dejavnost zahtevata denar in predanost. Preberi si malo tole:
https://www.bellingcat.com/news/2022/08...

Rusi nekje v Južni Ameriki (Argentina, Peru, Čile, Urugvaj) zaprosijo za državljanstvo. Imajo neko fake, a dobro dodelano zgodbo. Verjetno kakšnega lokalca tudi podkupijo. Rojstne listine tam dobijo iz neke kao cerkve, kjer ne veš, če je rojstni list ponarejen ali kupljen. Ko dobijo prvi potni list, gredo naprej ali s tem potnim listom ali pa gredo nekam v Evropo, se ustalijo, ter prosijo za naturalizacijo, na podlagi prvega potnega lista. Ciper/Malta sta recimo taka, da za $$$ prodata potni list.

S temi fake identitetami potem harajo okrog in pridejo v Slovenijo. Ali Italijo.

Tu je zgodba že tako dodelana, da kar tako na blef ne moreš nikgar ne zapreti, niti ugotoviti njihovo pravo identiteto.

Veš, če bi Slovenija hotela loviti ruske vohune, to bi morali imeti v vsaki državi Latinske Amerike enega človeka ali več. Tam stvari niso tako digitalizirane. Da tam ugotoviš, da je ena Maria Adele fake, to traja, alocirati moraš 2-3 ljudi, ki gredo preverjat zgodbo. Pa to je en človek.

Zato ne moreš pričakovati, da bo zdaj Sova lovila tu neke vohune, kot po tekočem traku.

Je pa ta vzorec, da tako rečem, postal "znan". Tako da ja, če recimo se neka bogata ženska, samska, iz Latinske Amerike hoče preseliti na Ciper in kupiti ne vem, kaj so rekli 250.000€ nepremičnino - to pa bi morali vsi alarmi zvoniti.

Čisto zares, firm v Sloveniji je 60-80 tisoč. Lastniki morajo biti znani. To se lahko hitro preveri, kje so tisti Maltežani, Ciprčani, ki so v resnici iz Peruja (ki so v resnici iz Rusije).

Da zbildaš identiteto, traja 10+ let. Veš, koliko denarja rabiš za kaj takega?

StarMafijec ::

izbriši

Zgodovina sprememb…

hendriks ::

nejclp je izjavil:

Sočustvujem. Drugega kot Jajota pa ni videt, da bi bili desnjakarji sposobni spacali skupaj.


Zdajle imena nimam, bi moral narediti analizo, vendar se sigurno najde kakšno ime. Levi pol recimo da ima Čeferina. Ampak kaj si Slovenci sploh želimo od predsednika vlade? Da ni kot Jajo, ne pije vode. Zakaj ne? Ker imamo večino levih medijev, ki vemo kako poročajo. Me prav zanima kdo bo pri Mladini, ND, Dnevniku in Večeru naslednji desni politik na tapeti..

bbbbbb2015 ::

hendriks je izjavil:

Pri vladi na splošno oz. pri tem koga volite, se morate vprašati: "Ali bom po volitvah bolje živel?" Na začetku leta 2022 sem še verjel da bom malenkost bolje živel (ker je kazalo da država niža davke na plače in poenostavlja določene postopke). Po volitvah pa vidimo kaj se je zgodilo in kaj se dogaja. Meni je kristalno jasno da laufajo provizije sem in tja pri vsaki vladi, vedno pa se vprašam, kaj bom jaz imel od tega, če bo določena politična opcija na oblasti. To kar imamo sedaj, ni ničemur podobno. Vsaka vlada, mora segati čez sredino. Vprašanje je samo koliko. Ta vlada je skrajno leva. Kar je zelo slabo.


To se strinjam, vendar je pač tako, da se razni Kordiši derejo in prodajajo svojo "levo" zgodbo. In razne Nike, ki v ZDA in Sorosu dobivajo denar za "razvoj" demokracije in opolnomočenje žensk, gredo se pa neregulirano politično kampanjo. Zdaj pa so užaljene, ker so se "borile" za vodo, na koncu pa vode ni pri požaru. In kdo je kriv?

Vsi ti bodo odpadli kot listje jeseni.

Z raznimi Boštjančiči in podobnimi.

To se preprosto mora zgnojiti in ko bo Mesec/Kordiš dvigoval glas, morajo ljudje vedeti, da so zadaj fake obljube o 20.000 stanovanjih.

Slovenija ni projekt, je proces.

hendriks je izjavil:

nejclp je izjavil:

Sočustvujem. Drugega kot Jajota pa ni videt, da bi bili desnjakarji sposobni spacali skupaj.


Zdajle imena nimam, bi moral narediti analizo, vendar se sigurno najde kakšno ime. Levi pol recimo da ima Čeferina. Ampak kaj si Slovenci sploh želimo od predsednika vlade? Da ni kot Jajo, ne pije vode. Zakaj ne? Ker imamo večino levih medijev, ki vemo kako poročajo. Me prav zanima kdo bo pri Mladini, ND, Dnevniku in Večeru naslednji desni politik na tapeti..


Čeferin ima dober bizis s fuzbalom, ter s pravno pisarno. Imajo tudi kup enega masla na glavi (plačila v kešu). Toliko so pametni, da se ne izpostavljajo. Čeferini ti ne bodo šli vladat.

Potem si izpostavljen, vse se preverja, deklaririati moraš premoženje, ki je potem predmet javnega skrutiniziranja.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

hendriks je izjavil:

kaj si Slovenci sploh želimo od predsednika vlade? Da ni kot Jajo, ne pije vode. Zakaj ne? Ker imamo večino levih medijev, ki vemo kako poročajo.


Mah ja... to bo... Lej, ne vem, zakaj si lepo po pravici ne povemo... Četudi je ali bi bila vsa kritika na Golobov račun upravičena, dejte napisat, kaj je realna alternativa na desni, ki lahko v razmerah, ki jih imamo v rodni grüdi, zmaga... In kaj imate oz. imamo? Jajota. Če levosučnežem očitate medije, gre desnosučnežem očitat politično kanibalizacijo. Prav smešni so komentarji tipa "Še Jajota raj k Holoba"... Ja pa sej druzga ni... In ker druzga ni, se 78% Jajomrznežev odloča, kot se... mediji gor ali dol (+/- 5%)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

hendriks ::

Dajte mi povedat, ker ne razumem: 400K+ ljudi je volilo Svobodo. Golob javno reče, da bo razveljavil davčno reformo. Kdo pri zdravi pameti, si želi višjih davkov? Jaz drugega kot to, da so ljudje tako medijsko zmanipulirani in se tako bojijo Janše in vse kar je z njim povezano da bodo volili tudi Amebo, ne vidim.

Malidelničar ::

bbbbbb2015: Po mojem Čeferin ne bo Golobov naslednik ravno zaradi tega, kar si zelo dobro napisal. Za levi pol bi bil super kot še en novi obraz, močno bi potegnil, ampak bi IMHO on na koncu plačal največjo ceno. Zakaj le bi si šel kariero, ugled, premoženje (kar nobenega zdaj ne briga), vse to uničevati, glede na to, da si je dobro postlal.

Ne vem kakšen bi bil Čeferin kot operativni predsednik vlade? Podoben Cerarju mogoče? To mi ni jasno, ali je Čeferin bolj 'Golobovski'. Vprašanje, od vseh je imel največji potencial in je bil za številne desno-sredinske najbolj sprejemljiv dr. Miro Cerar. Še vedno mi je neznanka, kako se je tako pustil sesuti. Po mojem si je sestavil slabo vlado in imel slabe sodelavce (recimo Brglez, ki ni liberalna sredina ampak se je izkazal kot skrajno levi del SD-ja glede na to, da je hodil naokoli s Che-jevo majico).

znupy: Golob je zame osebno razočaranje zame iz tega vidika, ker sem mislil, ok vseeno je inženir, mogoče je normalen pa bo sredinski (???). Občasno je nekaj v predvolilni zagovarjal na začetku še neko kvali sredinsko-liber(t)ar(l)no pozicijo ampak se je hitro podredil kolesarjem in Levici. Zato je tudi dobil toliko (400.000). Po mojem si je s tem zapravil svojo močno pozicijo, sedaj pa itak ve, da bo hitro odletel. Ali pa realno ni nikoli ciljal na to, samo da se "maščuje" zaradi Gen-I-ja in po 4 letih gre ven iz politike (denar pa pri njem itak ni problem, če bodo ljudje besni na njega lahko gre živet v tujino in si v Solkanu pusti vikend).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

hendriks ::

GregiB je izjavil:

In kaj imate oz. imamo? Jajota. Če levosučnežem očitate medije, gre desnosučnežem očitat politično kanibalizacijo. Prav smešni so komentarji tipa "Še Jajota raj k Holoba"... Ja pa sej druzga ni... In ker druzga ni, se 78% Jajomrznežev odloča, kot se... mediji gor ali dol (+/- 5%)


S tem se strinjam. Ne vem čemu se nihče ne opogumi od desnice in kandidira za mandatarja. Vem da je SDS močan v lokalnih odborih. Vem pa tudi da sami člani SDS nimajo protikandidata Jajotu. Kar me sicer ne moti. Naj SDS izvoli kogar hoče. To je njihova stvar. Ne razumem pa recimo NSi-ja (začuda je njihov podmladek - MSi bolj zrel), ko javno odrečejo Janši podporo za PV. Raje bi bili tiho in predlagali svojega kandidata. NSi si je po mojem zapravil uvrstitev v parlament na naslednjih volitvah.

nejclp ::

hendriks je izjavil:

nejclp je izjavil:

Sočustvujem. Drugega kot Jajota pa ni videt, da bi bili desnjakarji sposobni spacali skupaj.


Zdajle imena nimam, bi moral narediti analizo, vendar se sigurno najde kakšno ime. Levi pol recimo da ima Čeferina. Ampak kaj si Slovenci sploh želimo od predsednika vlade? Da ni kot Jajo, ne pije vode. Zakaj ne? Ker imamo večino levih medijev, ki vemo kako poročajo. Me prav zanima kdo bo pri Mladini, ND, Dnevniku in Večeru naslednji desni politik na tapeti..

Ne, rabimo desnjakarja, ki bo fizik, štromar al kaj podobnega, pa da damo še to skoz, pa potem upamo, da desnjakarji končno zaprejo svoje neoliberalne avtistične gobce. Sam ne bojo.

StarMafijec ::

hendriks je izjavil:

Dajte mi povedat, ker ne razumem: 400K+ ljudi je volilo Svobodo. Golob javno reče, da bo razveljavil davčno reformo. Kdo pri zdravi pameti, si želi višjih davkov? Jaz drugega kot to, da so ljudje tako medijsko zmanipulirani in se tako bojijo Janše in vse kar je z njim povezano da bodo volili tudi Amebo, ne vidim.


Nekdanja predsednica vlada je dejala, da si Slovenci želimo višjih davkov. Tako se počutimo varne. Država nam z davki zagotavlja državno zdravstvo, državno pokojnine in visok nivo vseh državnih storitev. Ne želimo ameriškega zdravstva, kjer ljudje umirajo pred vrati bolnic ali ameriških pokojnin. Z davki podpiramo tudi financiranje državne kulture, saj to je bit našega naroda, in tudi vseh političnih NVO organizacij, saj so ti prinos k demokraciji.

V praksi je sicer tako, da zavoljo visokih davkov državljani radi manj vplačujejo, kot bi sicer morali.

hendriks ::

nejclp je izjavil:


Ne, rabimo desnjakarja, ki bo fizik, štromar al kaj podobnega, pa da damo še to skoz, pa potem upamo, da desnjakarji končno zaprejo svoje neoliberalne avtistične gobce. Sam ne bojo.


Čemu žalitve? Desničarstvo in neoliberalizem ne gre skupaj. Kar desničarji hočemo je normalna menjava oblasti. In da je oblast razporejena malce čez sredino. Želimo tudi pluralne medije, sploh če so državni. Za privatne medije nas ne briga. Želimo tudi omejen sodniški mandat. Pa javno (ne državno) zdravstvo, po vzoru Avstrije ali Švice (ne ZDA).

Wrop ::

GregiB je izjavil:

hendriks je izjavil:

kaj si Slovenci sploh želimo od predsednika vlade? Da ni kot Jajo, ne pije vode. Zakaj ne? Ker imamo večino levih medijev, ki vemo kako poročajo.


Mah ja... to bo... Lej, ne vem, zakaj si lepo po pravici ne povemo... Četudi je ali bi bila vsa kritika na Golobov račun upravičena, dejte napisat, kaj je realna alternativa na desni, ki lahko v razmerah, ki jih imamo v rodni grüdi, zmaga... In kaj imate oz. imamo? Jajota. Če levosučnežem očitate medije, gre desnosučnežem očitat politično kanibalizacijo. Prav smešni so komentarji tipa "Še Jajota raj k Holoba"... Ja pa sej druzga ni... In ker druzga ni, se 78% Jajomrznežev odloča, kot se... mediji gor ali dol (+/- 5%)


Realne alternative na desni ni. Skrajno desnih je toliko, da spadajo pod statistično napako. Velik delež bodo volili jajota, oz. SDS, ker vedo kaj dobijo in jim zagotavlja, da levičarji ne gredo v full retard mode. Nekaj malega desno-sredine pobere NSi. Sredinci nimajo nič. S tem pokriješ 30-40 volilcev. Ostalo je vse sredina ali levo od sredine. JJ ne more kanibalizirati praktično ničesar na desnici. Propadle stranke na desnici so si ponavadi bile kar same krive za dokončen rezultat.

Da pride jajo na oblast se mora sredincem in levosredincem precej zagabiti levosredinska oblast, da je še desnica sprejemljiva za njih oz. da raje abstinirajo. Naslednjič bo leva sredina volila kakor jim bodo mediji kritično naročili. Zakaj bi spreminjali strategijo, če deluje. Samo malo se zagrozi s črnim plešavim možem in novi mesija dobi glasove.

Nekih reform pa leva sredina ni sposobna, ker si ne bodo šli prekinjati svojih ustaljenih poti do denarja, pa tudi nazorsko niso z njimi kompatibilne. Višanje davkov ne štejem pod reforme.
Slej kot prej bodo sicer trčili v ekonomsko realnost. Če bo sreča, se vsaj množičen beg možganov ne bo zgodil.

GregiB ::

Wrop je izjavil:

Naslednjič bo leva sredina volila kakor jim bodo mediji kritično naročili....

Samo malo se zagrozi s črnim plešavim možem in novi mesija dobi glasove.


Tipično... Desnjakarji volijo razumno, ostali, kakor jim naročijo grdi, grdi levosučni mediji z Wahmutom in Urbanijo na čelu.
Ja po twiterju v imenu Pukota tud RTVSLO in 24ur pisal? Vse tiste blamaže? Sevedaja... Motivated reasoning at it's best
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

hendriks ::

GregiB je izjavil:


Tipično... Desnjakarji volijo razumno, ostali, kakor jim naročijo grdi, grdi levosučni mediji z Wahmutom in Urbanijo na čelu.
Ja po twiterju v imenu Pukota tud RTVSLO in 24ur pisal? Vse tiste blamaže? Sevedaja... Motivated reasoning at it's best


Pa si ti volil Goloba ker ti je pamet tako narekovala ali zato, ker je bil Jajo na drugi strani? Dopuščam možnost, da si verjel da bo Golob boljši PV, samo zdajle bi bilo pa modro, da priznaš da imamo zelo slabega PV. Tudi če je bil odličen kot direktor GEN-i. Saj ni nič slabega v tem, da priznate da ste volili napačno.

wcpapir ::

Da se spet malo javim in povem kakšno je stanje na terenu, kot že skoraj tradicionalno vsake par tednov.

Pričakoval bi, da bo začetna vshičenost in ples ter zmagoslavno rajanje že vsaj malo poniknilo, a temu ni tako. Ljudje plešejo in se veselijo naslednjih let te vlade ter drugega mandata, vshičenost ne jenja in državljani so še vedno v transu zmage nad JJ režimom ter čutiti je svobodo.

Stanje je podobno kot po drugi svetovni vojni.

link_up ::

ce se ne ves je Slovenec vedno uzival v zatiranju.
In and Out

link_up ::

se cmo prestet? Koliko vas je oseb druge kategorije? Koliko pa prve?
In and Out

MrStein ::

GregiB je izjavil:

MrStein je izjavil:


Ja, in ostalih 76,52% pa ne zna sestaviti vlade.
Tebi tudi štetje peša, kaj?


Vlado imamo... sestavljena je brez "Konkretnega" nategovanja volivcev... kje je problem?

Verjetno v tem, da ne slediš debati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fikus_ ::

Malidelničar je izjavil:

bbbbbb2015: Po mojem Čeferin ne bo Golobov naslednik ravno zaradi tega, kar si zelo dobro napisal. Za levi pol bi bil super kot še en novi obraz, močno bi potegnil, ampak bi IMHO on na koncu plačal največjo ceno. Zakaj le bi si šel kariero, ugled, premoženje (kar nobenega zdaj ne briga), vse to uničevati, glede na to, da si je dobro postlal.

Ne vem kakšen bi bil Čeferin kot operativni predsednik vlade? Podoben Cerarju mogoče? To mi ni jasno, ali je Čeferin bolj 'Golobovski'. Vprašanje, od vseh je imel največji potencial in je bil za številne desno-sredinske najbolj sprejemljiv dr. Miro Cerar. Še vedno mi je neznanka, kako se je tako pustil sesuti. Po mojem si je sestavil slabo vlado in imel slabe sodelavce (recimo Brglez, ki ni liberalna sredina ampak se je izkazal kot skrajno levi del SD-ja glede na to, da je hodil naokoli s Che-jevo majico).


Za vladat rabiš ekipo ljudi, ki te podpirajo, ljudi, ki so že pri koritu (ali jih pa tja postaviš), ljudi, ki imajo veze, ki imajo dostop do informacij (npr. kdo te hoče minirati),...
Cerar je bil "nastavljen" nov obraz in zato zanimiv volivcem, ampak ni potem imel podpore s strani "svoje ekipe" za njegov način dela.
Šarec je bil prezelen v državni politiki, so ga "strici" porinili v politiko in vodili, ampak kot naivnež je hotel pravično vladat in zato so mu odrekli podporo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

Kdo pa je kvalificiran za predsednika vlade? Druzboslovci?

Nekdo, ki ima vsaj malo pojma o tem.

Hecno, da ne veš. A odločaš (voliš).

(in taki potem hvalijo svojo "metodo izbore na volitvah")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nejclp ::

hendriks je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ne, rabimo desnjakarja, ki bo fizik, štromar al kaj podobnega, pa da damo še to skoz, pa potem upamo, da desnjakarji končno zaprejo svoje neoliberalne avtistične gobce. Sam ne bojo.


Čemu žalitve? Desničarstvo in neoliberalizem ne gre skupaj. Kar desničarji hočemo je normalna menjava oblasti. In da je oblast razporejena malce čez sredino. Želimo tudi pluralne medije, sploh če so državni. Za privatne medije nas ne briga. Želimo tudi omejen sodniški mandat. Pa javno (ne državno) zdravstvo, po vzoru Avstrije ali Švice (ne ZDA).
Bemti, ste dolgočasni. Zato žalitve, ker nimate težav z žaljenjem levakov, ko pa kasirate nazaj, bi pa politično korektnost. Plus, libertarci in anarhokapitalisti ste desnjakarji. Medije si pa sami spacajte skupaj. Ampak brez ugrabljanja, vmešavanja politike in pomoči Orbana, tega niste sposobni. Kako sposobni ste, lepo demonstrirajo razni pirkoviči in drugi, ki ste jih nasrali po nacionalki. Bemti, po 30 letih niste sposobni spacati skupaj desnjakarskega dnevnega časopisa, ki bi ga kdo kupil.

GregiB ::

hendriks je izjavil:

Pa si ti volil Goloba ker ti je pamet tako narekovala ali zato, ker je bil Jajo na drugi strani?

Prvič, na listi ni bil zgolj SDS in Svoboda.
Drugič, iz liste sem brisal SDS, NSi in Levico. SDS zarad Jajota, NSi ker ne volim strank, ki svojo politiko kakorkoli usmerjajo v navezi s katolištvom, tudi social-kršanarje ne, Levico zaradi ekstremizma in nerealnih političnih usmeritev.
Tretjič, brisal sem vse stranke, ki bi kakorkoli lahko s SDS formirale koalicijo (razne Konkretneže ipd.), saj bi to pomenilo... glej pod drugič
Četrtič, želel sem, da moj glas šteje... da ne gre... v nič

Ostali so Holob, Fajonka, Šivilja in Serpentinšek...
Je ok tak?


hendriks je izjavil:

Dopuščam možnost, da si verjel da bo Golob boljši PV, samo zdajle bi bilo pa modro, da priznaš da imamo zelo slabega PV.


Men je OK, precej bolj, kot un in ekipa pred aprilom lani... Lohk ga demonizirate, ni problema, a insinuirat, kaj bi bilo modro, ker pač teb in tebi podobnim ne paše je rahlo narcisoidno.

hendriks je izjavil:

Saj ni nič slabega v tem, da priznate da ste volili napačno.


Se strinjam in bom priznal, ko se mi bo to zazdelo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MrStein ::

Malidelničar je izjavil:

bbbbbb2015: Po mojem Čeferin

Čeferin kot PV je bedasta ideja. Zato pa jo eni ves čas ponavljajo. Vprašanje kako resno mislijo.

Je pa res, da ni nič manj bedasta kot Jankovič, Cerar, Šarec, Golob...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

GregiB je izjavil:

Wrop je izjavil:

Naslednjič bo leva sredina volila kakor jim bodo mediji kritično naročili....

Samo malo se zagrozi s črnim plešavim možem in novi mesija dobi glasove.


Tipično... Desnjakarji volijo razumno, ostali, kakor jim naročijo grdi, grdi levosučni mediji z Wahmutom in Urbanijo na čelu.
Ja po twiterju v imenu Pukota tud RTVSLO in 24ur pisal? Vse tiste blamaže? Sevedaja... Motivated reasoning at it's best


Ne, desnakarji imajo vsaj nek program. Razumen ali ne. Za volilce Levice in SD isto. Golob in njegovi predhodniki nekega programa nimajo, ker je dovolj samo, da ni JJ. Program pa spišejo po volitvah. Razumno? Za 40 % ljudi očitno.
Nisem vedel, da imata tako veliko moč nad vsebino programa. Boš kaj več povedal. Sicer pa samo še par ljudi oz. desnakarjev odnesete ven iz RTV, pa boste dosegli 100 % uravnovešenost in reprezentativnost ljudstva na RTV. :)) Saj vam bo Marcel Štefančič povedal kateri so to.
RTV pa na trg, da ne bo niti desnica niti levica harala po mediju. Ampak, levica je odločno proti. Bi le izgubila velik mikrofon.

GregiB ::

Wrop je izjavil:

Ne, desnakarji imajo vsaj nek program. Razumen ali ne.


Program, kot ga ima SDS, ti ChatGPT izpiše v 3 minutah... Povej, no... koliko od 10+100 točk iz svoje rumene knjigice je Jajo ekipa kadarkoli spravila skupaj?
V trenutku, ko bo prišla na oblast stranka z in zaradi programa in ga potem v večini tudi izpolnila, bom volil program...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Wrop ::

To ga lahko vsaki, razen Svobodi, tu ga spiše v 1. sekundi. 100. točk Samo, da ni JJ.
Saj Golob je že izpolnil vsa pričakovanja. Prvih 100 točk je izpolnjenih. 101. točka ukinitev vseh zakonov. Pri 102. se je pa začel opotekati. No kadrovanje mu gre zelo dobro od rok. Pa še sodnikom in tožilcem so na dopisni seji dali 600 € bruto dodatka.

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

bbbbbb2015: Po mojem Čeferin ne bo Golobov naslednik ravno zaradi tega, kar si zelo dobro napisal. Za levi pol bi bil super kot še en novi obraz, močno bi potegnil, ampak bi IMHO on na koncu plačal največjo ceno. Zakaj le bi si šel kariero, ugled, premoženje (kar nobenega zdaj ne briga), vse to uničevati, glede na to, da si je dobro postlal.

Ne vem kakšen bi bil Čeferin kot operativni predsednik vlade? Podoben Cerarju mogoče? To mi ni jasno, ali je Čeferin bolj 'Golobovski'. Vprašanje, od vseh je imel največji potencial in je bil za številne desno-sredinske najbolj sprejemljiv dr. Miro Cerar. Še vedno mi je neznanka, kako se je tako pustil sesuti. Po mojem si je sestavil slabo vlado in imel slabe sodelavce (recimo Brglez, ki ni liberalna sredina ampak se je izkazal kot skrajno levi del SD-ja glede na to, da je hodil naokoli s Che-jevo majico).


Za vladat rabiš ekipo ljudi, ki te podpirajo, ljudi, ki so že pri koritu (ali jih pa tja postaviš), ljudi, ki imajo veze, ki imajo dostop do informacij (npr. kdo te hoče minirati),...
Cerar je bil "nastavljen" nov obraz in zato zanimiv volivcem, ampak ni potem imel podpore s strani "svoje ekipe" za njegov način dela.
Šarec je bil prezelen v državni politiki, so ga "strici" porinili v politiko in vodili, ampak kot naivnež je hotel pravično vladat in zato so mu odrekli podporo.


Če hočeš vladati, rabiš široko podporo ljudi, ki so v tem pripravljeni sodelovati, kot ministri in sekretarji in to po možnosti taki, ki imajo kaj za zgubiti.
Recimo profesorji, karierni uradniki, direktorji.

Zdaj so ministri neki aktivisti, demagogi in pedri. Za vsakega od njih, začenši z Maljevcem, ter zaključeno z Mescem, nikoli v življenju niso dobivali redne plače in dobivali plačilne liste. Nimajo kaj za pokazati, v smislu kariere. Neko ihtavo jokcanje in neko besno odkimavanje. Maljevec ni neka kapaciteta, Vrečka se ne bo naučila igrati na violino, ampak bodo hranili svoje levičarske zombije iz kleti, ki bodo imeli vedno večje želodce in bodo hoteli vedno več.

Težava s temi levičarskimi zombiji iz kleti pa je, da ka imajo zdaj kulturniki za pokazati? Razen kazanja nagih riti, drogiranja z drogami za posilstvo in privezovanja za radiator? FOTOPUB - OBUP je to zelo lepo pokazal.

V rit si lahko to zataknejo.

Za korito ne rabiš askrbeti, ker svin** vedno tja rinejo in tam je vedno polno.

Tako da, če bo Golob preživel do naslednih volitev, bo lahko zelo srečen. Nisem pa prepričan, da bodo "novi obrazi" uspeli v bodoče. Prej Logar ali Pahor.

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Kdo pa je kvalificiran za predsednika vlade? Druzboslovci?

Nekdo, ki je najprej zase poskrbel, tu bi Holob še ustrezal, potem bi pa vseeno en čas moral delat tudi kaj konkretnega v politiki. Sej Holob nekaj je, ampak ne dovolj. Ker sam priznava, da mu marsikaj ni jasno. Tudi če bi bil tu nek karierni politik ne bi bilo nič narobe, kot Pahor recimo, samo da Pahor pač ni med bolj brihtnimi. Ampak za normalne čase bi bil Pahor čisto ok, nihče ne bi opazil, da je malo omejen, sploh če bi bil vsaj tolk pameten, da si ne bi nakopal pokvarjencev okoli sebe. To mu takrat ni uspelo.
Predsednik vlade mora imet neko avtoriteto, tudi med strici v ozadju. Janković bi je imel, Janša jo ima, Drnovšek je imel. Pahor in ostali pač ne. Ni to diktatorstvo, ampak da če on in vlada nekaj odločijo, da to nekako velja. Ne pa da mu vsi pokimajo, v ozadju pa delajo kontra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kdo pa je kvalificiran za predsednika vlade? Druzboslovci?

Nekdo, ki je najprej zase poskrbel, tu bi Holob še ustrezal, potem bi pa vseeno en čas moral delat tudi kaj konkretnega v politiki. Sej Holob nekaj je, ampak ne dovolj. Ker sam priznava, da mu marsikaj ni jasno. Tudi če bi bil tu nek karierni politik ne bi bilo nič narobe, kot Pahor recimo, samo da Pahor pač ni med bolj brihtnimi. Ampak za normalne čase bi bil Pahor čisto ok, nihče ne bi opazil, da je malo omejen, sploh če bi bil vsaj tolk pameten, da si ne bi nakopal pokvarjencev okoli sebe. To mu takrat ni uspelo.
Predsednik vlade mora imet neko avtoriteto, tudi med strici v ozadju. Janković bi je imel, Janša jo ima, Drnovšek je imel. Pahor in ostali pač ne. Ni to diktatorstvo, ampak da če on in vlada nekaj odločijo, da to nekako velja. Ne pa da mu vsi pokimajo, v ozadju pa delajo kontra.


Vseeno velja, če že prej poskbiš zase ali ne, da moraš imeti nek kadrovski bazen ljudi. Ne moreš vsega sam. Tudi če veš, kaj je najbolj prav, mora to tim uresničiti.

Je pa Golob impulziven človek, zlahka obljubi, na primer gasilcem, pa sodnikom.

Je pa stvar taka, da ima Golob precej masla na glavi, od računa "ukradene identitete" v Bukarešti, do še vsega ostalega. Ima svoj "kill switch" takorekoč. Zat ga imajo strici radi, ker ga lahko strici izklopijo.

Zdaj je morda najbolj potrebno, kako zajeziti ves jez želja in potreb javnosektorcev.

P.s.: ne verjamem, da bo Loredan reformiral zdravstvo. Prej bo padel skozi okno ali padel po stopnicah.

Utk ::

Ja, zato bi moral en čas bit v politiki, da bi se našel nek krog ljudi. Ne pa pritepencev. Ki so bli v vseh novih strankah od Zahec naprej. Kaj si boš z njimi.

Malidelničar ::

Wrop: Edine tri stranke, ki so v slovenskem parlamentu jasno formirane in imajo vsaka svoj jasni program so samo tri: SDS, NSi, Levica. Pred desetimi leti bi poleg SDS in NSi-ja dal zraven SD, ki je nekako še imela nek (relativno zelo lev) socialdemokratski program.
SD so postali programski dvojnik Levice in rešuje jih samo še ostanek strukture na terenu in če se res ne obrnejo bodo potonili.

Ko je govora o potencialno drugih na desni ne vem, mislim, da je SLS-ov Marko Balažic velik potencial kar sem ga nekajkrat poslušal. Podobnik je zasral ker ga ni dal kot vodilnega kandidata Povežimo Slovenijo. Jaz osebno itak vidim neke vrste predvolilno koalicijo NSI-SLS, v stilu CDU/CSU, ker liberalne sredine tipa Slovenska demokratična zveza / DLGV (Virant) / Logar / Pahor - to ne morejo zasesti(tu je Tonin s svojim "liberalizmom" pihnil mimo - in so mu dali vedeti tudi volivci). Če pa res, da če Logar pride z neko sredinsko platormo (stranka bo verjetno taktično zadnji moment pred volitvami in ne prej) potem prostora za SLS zmanjka.

bbbbbb2015: Dobro si napisal, bi pa jaz opozoril na en drugi vidik. Močni del tima bi bili slovenski ex-pati, oz. ljudje, ki se kadarkoli lahko vrnejo v tujino. Torej pridejo iz patriotizma sem, lahko delajo po svoje, ne moreš jih pa izsiljevati, ker imajo back-up plan v tujini. V tem vidim rešitev. V zadnji vladi so eno takšno potezo narediliz Markom Borisem Adrijaničem. Potem po volitvah 2011 je bil v začetku en glavni (glavni pogajalec pri sestavljanju vlade) Tomaž Štih, ki je itak sedaj v Londonu in ima veze gor. Mičo Mrkaić je isto v New Yorku na IMF-u oz. v Svetovni Banki. Potencialen kader je Egon Zakrajšek, ki je bil tudi v World Bank, sedaj je v Švici.

bbbbbb2015 & Utk: Po mojem bi bil en tak kill-combo ekipe okoli sredinskega mandatarja, da se končno preseka te slovenske vzorce tim iz slovenskih "gastarbajterjev", ki nimajo nič za izgubiti, ker imajo back-up plan, torej podporni tim Štih-Mrkaić-Zakrajšek-Adrijanič. Bemtiš še Virant je v Švici.
To je podobno kot takrat, ko je iz tujine prišel dr. Boris Pleskovič.

Sicer pa, da ne bomo samo kritični: JJ po dooolgem času končno dela pravilno in je tiho in pusti, da vlada pač dela to kar pač zna - da ne dela in sama sebe spotika.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

CiClon ::

Štih-Mrkaić-Zakrajšek :)) A hočeš, da naši mediji spet znorijo z NEOLIBERALCI!!!!

Slovenci volijo levo. Tako so navajeni in tako bo tudi naprej. Pri nas so se v devetdesetih komunjare preoblekle v velike demokrate in začele pridigati o demokraciji, človekovih pravicah, pravni državi in jih je folk še naprej volil kot da ni nič lol potem veš kje smo.

Malidelničar ::

CiClon je izjavil:

Štih-Mrkaić-Zakrajšek :)) A hočeš, da naši mediji spet znorijo z NEOLIBERALCI!!!!

Slovenci volijo levo. Tako so navajeni in tako bo tudi naprej. Pri nas so se v devetdesetih komunjare preoblekle v velike demokrate in začele pridigati o demokraciji, človekovih pravicah, pravni državi in jih je folk še naprej volil kot da ni nič lol potem veš kje smo.


Hočem, hočem 8-) Za vsako ceno, pod mus 8-) Bom pripravil kokice 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Pat_MaGroin ::

Zakaj mediji bolj pogosto ne vprašajo predsednika Levice, zakaj rabi 3 stanovanja?

AtaŠtumf ::

Še en primer, kako je "neodvisna novinarka" nagrajena?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Sočustvujem. Drugega kot Jajota pa ni videt, da bi bili desnjakarji sposobni spacali skupaj.

He, he, he... po 10 mesecih je še vedno težava Jajo. :D Kar nekakšen zlodej levičarjev, tako kot zlodej pri kristjanih. Nekoga pač morate imet mar ne, da ga krivite za lastno nesposobnost.

GregiB je izjavil:

Mah ja... to bo... Lej, ne vem, zakaj si lepo po pravici ne povemo... Četudi je ali bi bila vsa kritika na Golobov račun upravičena, dejte napisat, kaj je realna alternativa na desni, ki lahko v razmerah, ki jih imamo v rodni grüdi, zmaga... In kaj imate oz. imamo? Jajota. Če levosučnežem očitate medije, gre desnosučnežem očitat politično kanibalizacijo. Prav smešni so komentarji tipa "Še Jajota raj k Holoba"... Ja pa sej druzga ni... In ker druzga ni, se 78% Jajomrznežev odloča, kot se... mediji gor ali dol (+/- 5%)

Podobno smo vas spraševali pred volitvami, tisti, ki smo se nagibali na NSi stran. kaj ima levica? Danes vidimo, da samo sovraštvo do Janeza Janše in popolnoma nič drugega.

Mediji so ustvarili Janeza Janšo, ki je danes. In mislim, da večina volilnega telesa SDS podpira Janšo, samo zato, ker gre vam levičarjem tako lepo v nos, da vam solze tečejo v oči.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Potem ko je decembra lani predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič v intervjuju na Televiziji Slovenija zatrdila, da ni feministka, si je po dobrem mesecu dni premislila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbbbbb2015 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Še en primer, kako je "neodvisna novinarka" nagrajena?


Mi liberalci bi rekli, da prej lažni preroki razkrijejo svoje barve, boljše je. Saj vsi ti "neodvisni" novinarji so kruhoborci. Pravzaprav mislim, da celo poklic kot tak - izumira. Ali pa vsaj nima več veljave.

Drugače pa, poleg tega, da dajo Vukovički neko plačo, imajo permanenten problem s plitkim bazenom kadrov. Poterm pa pač špilajo vloge vsi, kak jim paše.

Težava te Vukovičke je samo ta, da nazaj ne more. Podobno kot Šetinčeva. Podobno kot Joveva. Če gledam, kaj je naredila Joveva v Bruslju, razen, da je svojega dojenčka razkazovala v parlamentu - nič.

Za Vukovičevo je bilo rečeno, da se bo povedalo, kaj je GEN-I nakazoval denar. Pa nismo dočakali pojasnil.

Kar se pa Šetinčeve tiče - ne vem, osirali sta Janšo, ki je reagiral žaljivo. Če se Šetinčka ne bi tožarila z Janšo, bi se je le redki spomnili. Kaj bo njen prispevek k razvoju in demokraciji Slovenije - še čakamo.

Hypathia ::

Minister Maljevac je kot področje, ki ga bo treba še urediti, navedel področje pravnega priznanja spola in situacije transspolnih oseb.

Sam tole bom tukaj pustila, za vse tiste, ki mi vseskozi očitajo, da zganjam brezvezno paniko glede trans ideologije in woke bedarij v Sloveniji.

Vlada bo predlagala, zdresirane ovčke na referendumu, če ga bo ultra levo US sploh dovolilo, pa potrdile in hopla, kosmati francl si bo lahko čisto legalno mencal svojga oneta v garderobi vaše hčerkice.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

lynxslo5 ::

Hypathia je izjavil:

Minister Maljevac je kot področje, ki ga bo treba še urediti, navedel področje pravnega priznanja spola in situacije transspolnih oseb.

Sam tole bom tukaj pustila, za vse tiste, ki mi vseskozi očitajo, da zganjam brezvezno paniko glede trans ideologije in woke bedarij v Sloveniji.

Vlada bo predlagala, zdresirane ovčke na referendumu, če ga bo ultra levo US sploh dovolilo, pa potrdile in hopla, kosmati francl si bo lahko čisto legalno mencal svojga oneta v garderobi vaše hčerkice.


Levica še ni čisto woke. Pozabili so na spolno fluidne osebe. Zjutraj si moški, popoldan ženska, zvečer pa mačka.

FireSnake ::

MrStein je izjavil:

Potem ko je decembra lani predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič v intervjuju na Televiziji Slovenija zatrdila, da ni feministka, si je po dobrem mesecu dni premislila.


Vir za tole?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TESKAn ::

FireSnake je izjavil:

MrStein je izjavil:

Potem ko je decembra lani predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič v intervjuju na Televiziji Slovenija zatrdila, da ni feministka, si je po dobrem mesecu dni premislila.


Vir za tole?

A zdej je že to, da funkcionarka reče da je feministka, 'fail' te vlade? Scraping the bottom of the barrel, are we?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hendriks ::

TESKAn je izjavil:


A zdej je že to, da funkcionarka reče da je feministka, 'fail' te vlade? Scraping the bottom of the barrel, are we?


Seveda je fail. Malo se pozanimaj in pouči kakšno škodo je družbi povzročil feminizem s Simone de Beauvoir na čelu. Podobne neumnosti strelja tudi Fajonka zadnje čase.

https://www.gov.si/novice/2023-01-26-mi...

GregiB ::

111111111111 je izjavil:


He, he, he... po 10 mesecih je še vedno težava Jajo.


... pišeš ti ob vsaki omembi vašega talismana... Jajo je problem desnice, ne levice... Jajo je za levo-sredino goldmine... Reklama na dveh nogah, rahlo upognjena... Ni politika v Sloveniji, ki je toliko dobrega naredil za volilni izid leve sredine

111111111111 je izjavil:

Nekoga pač morate imet mar ne, da ga krivite za lastno nesposobnost.


Obstoj Jajota omogoča, da na levi sredini zmaga kdorkoli oz. karkoli, tudi Liping Pankrac iz ZOO Ljubljana. BTW, tu se menimo volivci, če smo nekateri med nami slučajno nesposobni, krivde ne pripisujemo politikom.

111111111111 je izjavil:

Podobno smo vas spraševali pred volitvami, tisti, ki smo se nagibali na NSi stran.


Face it... NSi ni alternativa za levosredinskega volivca... Za SDS volivca pa verjetno...

111111111111 je izjavil:

kaj ima levica? Danes vidimo, da samo sovraštvo do Janeza Janše in popolnoma nič drugega.


V tem kontekstu ima desnica Jajota in popolnoma nič drugega.

111111111111 je izjavil:

Mediji so ustvarili Janeza Janšo, ki je danes. In mislim, da večina volilnega telesa SDS podpira Janšo, samo zato, ker gre vam levičarjem tako lepo v nos, da vam solze tečejo v oči.


Jajota je ustvaril Jajo, politični karierni projekt od JBTZ naprej... S svojem obračanjem volana je kar lepo sam zavozil, tolk glup pa narod tudi ni... Oz. popravek... tist ki je, voli SDS
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
221 / 236
»»