» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
212 / 236
»»

Unchancy ::

TheBlueOne je izjavil:

Bolj zanimivo, da se Goloba primerja s Trumpom, med tem, pa je Trump v bistvu za JJ predsednik ZDA.

Neke splošne zakonitosti veljajo, Trump je primer, ko je po njegovi zmagi izpod vseh kamnov na plano prilezla tudi najhujša in najbolj neumna golazen in se opogumljena začela dreti najhujše norosti.
Enako se dogaja in se bo dogajalo v Sloveniji, zgolj morda (do neke mere) z nasprotnega dela spektra. Absolutna vrednost ista, samo predznak je drugačen. Eni nori v desno, drugi nori v levo.
In posledica bo reakcija iz odpora in gnusa do tega početja svobodnjakov - SDS na steroidih z veliko podporo na naslednjih volitvah in še hujši odklon v desno. In tako napreje, dokler eni ne bojo začeli noreti 1930’s style.

A je treba delat te fuck you poteze? A se ne bi morda ustavili, ko so v prednosti in malo zadihali?

Lonsarg je izjavil:

Predpogoj za normalno Slovensko politiko je, da SDS umre.

Ko gre SDS v pozabo šele pridejo na vrsto normalne desne stranke.
Ko gre SDS v pozabo se šele prisili leve stranke da nehajo z "anti Janša" agendo.

Veš da je to zgolj delni predpogoj. Obe skrajnosti morata izgubiti besedo. Vidiš, to je problem, ker vsak vidi zgolj drugo stran, malo nas pa vidi obe. In takšne nas vsaka od obeh strani označuje za nasprotno stran. Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

fur80 ::

111111111111 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Za sebe ne bi rekel, da sem levi, nekatere idejo so mi bljižje, nekatere desne ideje so mi še bolj blizu, mi pa gre na živce hinavščina in da nekatere zadeve sodijo ljudje, ki so se samo preslikali v drugi pol ali pa so še hujše kot tisti, ki zadeve delajo in jih obsojajo. Da bo sedaj prva poslanka SDS po 8 mesecih govorila, da se vlada ukvarja samo z ministri, je pa hinavščina na kvadrat, manjka samo še da Grims reče, da kaj so čakali tako dolgo in a ni škoda denarja, da tega niso naredili že prej.
Ljudje so dobili 42 poslanskih glasov, največ v zgodovini, pošteno na volitvah, menda ja imajo pravico nastavit vlado, tako kot želijo, ali bi to rad jim Grims nastavil, se ti zdi to normalno?

Se ti zdi normalno, da se prejšnja vlada še formirala ni, pa so že skakali pred parlamentom v zrak, opozicija je bila pametna, kako bo Janša zajebal itd... Se ti ne zdi hinavsko za vlado, da jokajo kako nesramni so v opoziciji, da imajo ogromno dela še s tem? Opozicija je tam, da vladi nastavlja zrcalo, zaenkrat pri trenutni opoziciji še nisem videl krvavih stolov, svastike, metanja kock, itd... Prejšnja opozicija in MSM so vlado imeli pod drobnogledom, za vsak miljon ko je kam šel so skalali v luft, tekali na US, kar je popolnoma pravilno, edino moje mnenje je da so z grožnjami, svastiko in kolesarjenjem šli predaleč.

Kdo pa sedaj gleda pod prste vladi in ji nagaja? Opozicija. Pa še to bi najraje videli, da ne bi. MSM molčijo, prvič vidim na tem forumu, da se citira članke iz drugih medijev, ker MSM preprosto o teh stvareh ne pišejo ali pa jih samo omenijo.

Si se vprašal? KDO GLEDA POD PRSTE GOLOBU? Imajo kadrovske cunamije, odtekajo miljoni, opravičujejo se Zokiju, zdravstvo razpada... Pa še kar poslušam: Opozicija nagaja, Janša je kriv za zdravstvo, opozicija nas je ovirala da nismo mogli imeti ministrstev...

Mi lahko poveš kaj so naredila obstoječa ministrstva do sedaj? V teh 8 mesecih? Ali so lahko samo čakali da dobij o20 ministrov, da lahko začnejo delat.


DeeJay je izjavil:

Očitno vlada dela odlično, da jim opozicija očita samo falcona, muzej in nek kosovo fejk news.

Bo Fire moral spet postat seznam. :)

Mare2 je izjavil:


Potem sta si vi2 z 11111111111 edina. Glede zlorabe plesa v primitivne namene. Zanimivo tole, kam sem padel.

Če smo čisto natančni si sam zagazil. :) Mi smo že bili v dreku. :D


Se strinjam s tabo, da jim je treba gledti pod prste in kritizirat, absolutno, ampak to, da obljubljaš reforme, si izvoljen v parlament, dobiš 42 glasov, kar pomeni, da so te ljudje odločno odprli, potem ti pa Grims ne pusti nastaviti vladno ekipo po svojih zahtevah in hoče, da delaš tako kot so oni prej delali, ter porabijo par miljonov EUR za referendum, ko vejo da ga ne morejo dobiti, je pa smešno in potem včeraj poslušam Jelko Godec kako pametuje, da zakaj niso to že porihtali, je pa skrajno zabluženo, če bi imela vsaj argument zakaj je bil prejšnji njihov sistem boljši, koliko nas bo novi stal, zakaj ni razlike, skratka strokovno ne pa take puhljice za 2EUR, WC papir, pa reklamo v članku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

FireSnake ::

Lonsarg je izjavil:

Predpogoj za normalno Slovensko politiko je, da SDS umre.

Ko gre SDS v pozabo šele pridejo na vrsto normalne desne stranke.
Ko gre SDS v pozabo se šele prisili leve stranke da nehajo z "anti Janša" agendo.


Nehaj levake opravičevati s sovraštvom do pleškota, lepo te prosim.
Nesposobni so u 3PM in za to ni kriv jajo.
Imajo ustavno večino v parlamentu pa še kar mencajo. Kaj več bi si kdo sploh lahko želel?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:


Imajo ustavno večino v parlamentu pa še kar mencajo. Kaj več bi si kdo sploh lahko želel?


Kolikor sledim zamudam pri tem kar je v teku, so pogosto SDS problemi. Referendum, ustavne presoje itn. Kaj ti bi nonstop menjal ustavo, ko JJ mece pod noge polena?

Gregor P ::

To je sicer vse res, ampak ne glede na to, da so vsi v kravatah in jih furajo v BMW-jih naokrog, to je v svojem bistvu še vedno boj za oblast - edina razlika od prej je, da te pač ne postavijo pred zid ali obesijo na Trgu republike. Pomeni, da se mora vsak, ki želi biti na oblasti in kaj spremeniti, tudi dejansko boriti za to, vsak dan znova. Ne moreš jokcati ker ti poredna opozicija nagaja (pz. lahko, če je to tvoj del PR strategije pri boju za oblast).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fur80 ::

Poglejte si opozicijski časopis in novice o naših poslancih. Jaz sem postal kar lačen! :D Kdo da v usta in kdo obriše v robček?! :D haha Če koga zanima!

Spodaj imate tudi twiter, kjer je video povezava! :D
https://nova24tv.si/slovenija/politika/...

lisaac ::

Ko sem videl sliko na kateri so ministri/ministrice nove vlade nisem bil popolnoma prepričan ali so to res ministri ali predstavitev avdicije za Kursađije 2023.

T440 ::

Halo buhteljčki:
- ste na oblasti
- imate večino v parlamentu
- imate naklonjene medije.

A lahko prosim začnete razlagati zakaj in katere stvari lahko in želite narediti in nehate jamrati, zakaj nič ne morete, vlagate sami sebi ustavne presoje in se ves čas sklicujete na enega politika ene opozicijske stranke brez realne moči v parlamentu?

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:


Tako, da na koncu jaz cakam nekoga iz gospodarstva, ki sovrazi kako JJ fura politiko in bo naredil konkretno desno opcijo. :)
Nujne tocke:
- SDS ne more biti z njim v koaliciji

Koalicijo, kateri je prva (in druga in tretja) točka programa SDS, smo že imeli. Zanič je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GregiB ::

MrStein je izjavil:


Koalicijo, kateri je prva (in druga in tretja) točka programa SDS, smo že imeli. Zanič je.


Volilno telo je očitno odločilo, da pa je vlada, v kateri de facto je SDS (in jo celo vodi) še bolj zanič... Kje je potem treba začeti?

Unchancy je izjavil:

Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Tebe? Sem te kje naslavljal? Ali si se zgolj kje prepoznal?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Lonsarg ::

Unchancy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Predpogoj za normalno Slovensko politiko je, da SDS umre.Ko gre SDS v pozabo šele pridejo na vrsto normalne desne stranke.
Ko gre SDS v pozabo se šele prisili leve stranke da nehajo z "anti Janša" agendo.

Veš da je to zgolj delni predpogoj. Obe skrajnosti morata izgubiti besedo. Vidiš, to je problem, ker vsak vidi zgolj drugo stran, malo nas pa vidi obe. In takšne nas vsaka od obeh strani označuje za nasprotno stran. Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Problem sta sicer res obe strani. Ampak leve stranke volilci redno kaznujejo ko delajo sranje. SDS pa je edina stranka v Slovenskem političnem prostoru ki še ni bila kaznovana. Pa ne zato ker bi manj sranja delala.

FireSnake je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Predpogoj za normalno Slovensko politiko je, da SDS umre.
Ko gre SDS v pozabo šele pridejo na vrsto normalne desne stranke.
Ko gre SDS v pozabo se šele prisili leve stranke da nehajo z "anti Janša" agendo.
Nehaj levake opravičevati s sovraštvom do pleškota, lepo te prosim.
Nesposobni so u 3PM in za to ni kriv jajo.
Narobe si me zastopil, ni bilo mišljeno kot opravičevanje. Namigoval sem na to da leve stranke za IZGOVOR vedno uporabijo jajota. S tem ko jajota odstraniš tudi levim strankam odstraniš izgovor, in to je predpogoj za normalne leve stranke, da gre fokus na SDS stran in začnejo raje več o dejanskih ukrepih govorit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Ampak leve stranke volilci redno kaznujejo ko delajo sranje.

Pa da res?

Lonsarg ::

Katera leva stranka v vladi pa ima letos veliko glasov pa da je že bila kdaj pri vrhu kako vlado prej? Nobena, ergo nobene nekaznovane ni.

Utk ::

Samo imena strank se menjajo, krog svinj okoli korita je pa isti.

Noben SD minister ne bo jebal nobenga, ki ga je nastavil LDS, in od tam naprej do danes, in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

GregiB je izjavil:

MrStein je izjavil:


Koalicijo, kateri je prva (in druga in tretja) točka programa SDS, smo že imeli. Zanič je.


Volilno telo je očitno odločilo, da pa je vlada, v kateri de facto je SDS (in jo celo vodi) še bolj zanič... Kje je potem treba začeti?

Vlada, ki nima SDS. Ne v programu, ne med člani.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Utk je izjavil:

Samo imena strank se menjajo, krog svinj okoli korita je pa isti.

Noben SD minister ne bo jebal nobenga, ki ga je nastavil LDS, in od tam naprej do danes, in obratno.
To je že kaznovanje posameznih politikov, to je naslednja stopnja in upam da kdaj do tja pridemo. Ampak za osnovo bi blo fino da vsaj vsi volilci pridejo do kaznovanja strank.

Pa tudi samo preko kaznovanja strank se precej posameznih politikov menja, vsi seveda ne ampak nekaj pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GregiB ::

Utk je izjavil:

Ampak leve stranke volilci redno kaznujejo ko delajo sranje.

Pa da res?


Debatable... drži že, da se na levosučnem političnem polu veliko starih kresov poslovilo... "Levi" parlamentarci nimajo niti približno tako dolgega staža kot njihovi kolegi "across the aisle"
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Unchancy ::

GregiB je izjavil:


Unchancy je izjavil:

Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Tebe? Sem te kje naslavljal? Ali si se zgolj kje prepoznal?


Kaj, se malo delamo butastega?

Tole si napisal:

This... a je problem, ki se evidentno kaže tudi na temlele forumu ta, da desnjakarji vztrajno skačejo na "spet nova faca" badwagon, Holoba označujejo kot "simptom",

https://slo-tech.com/forum/t800067/p782...

Tole sem sam napisal nekaj pred tem:

Golob je zgolj simptom.

https://slo-tech.com/forum/t800067/p782...

V bodoče se morda vzdržiš klasičnih mutibarič “argumentacij”, ki smo se jih nagledali od določenih na temah o cepivih proti covidu.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Utk ::

Levi, pa tudi desni, ki jih več ni, so se zavlekli na dobro plačane pozicije, na katere so se sami postavili. Nobenmu ni nič hudega, brez skrbi. Občasno, ko bo treba, bojo pa že prišli drek pomešat. Cvikl, Rop, itd.

MrStein ::

Sploh Bratušek, Šarec in še kdo so bili zelo kaznovani...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Hja, Ropa in Cvikla so vsaj v Evropo lahko nekam porinili, kdo bo vzel Šarca in Alenko...

Unchancy ::

Utk je izjavil:

Hja, Ropa in Cvikla so vsaj v Evropo lahko nekam porinili, kdo bo vzel Šarca in Alenko...

Vel, Šnajdra agejn nidid mor tajm, ejt manc tajm, end nau ši iz ej minister egejn. End nau ši hes olso d manej egejn.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


02. Avg 2021
Po 20 ur na urgenci: vse več bolnikov, ki čakajo vse dlje
https://n1info.si/koronavirus/po-20-ur-...

I stand corrected.

CiClon je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Po spominu bi rekel, da so ljudje množično začeli izgubljati osebnega zdravnika (in so tako postali prisilno "neopredeljeni") nekje za časa Poklukarja. Da so začeli pa vsi rajši začeli kar na urgence hodit, da so vsaj prišli do zdravnika, pa že nekoliko prej.


Od leta 2005 je več kot 100.000 oseb brez osebnega zdravnika. Kar zastavlja vprašanje, koliko od teh bi sploh hotelo zbrat osebnega zdravnika.

Bolj se postavlja vprašanje koliko so stari bolniki, ker je veliko tudi 18 letnikov, ki ostanejo brez zdravnika, ker ne spadajo več pod pediatra. ;D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

GregiB je izjavil:


Unchancy je izjavil:

Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Tebe? Sem te kje naslavljal? Ali si se zgolj kje prepoznal?


Kaj, se malo delamo butastega?

Tole si napisal:

This... a je problem, ki se evidentno kaže tudi na temlele forumu ta, da desnjakarji vztrajno skačejo na "spet nova faca" badwagon, Holoba označujejo kot "simptom",

https://slo-tech.com/forum/t800067/p782...

Tole sem sam napisal nekaj pred tem:

Golob je zgolj simptom.

https://slo-tech.com/forum/t800067/p782...

V bodoče se morda vzdržiš klasičnih mutibarič “argumentacij”, ki smo se jih nagledali od določenih na temah o cepivih proti covidu.

Dej no, sprijazni se že enkrat s tem, da si desnjakar. To je v psihiatriji evidenten znak napredka.

GregiB ::

Unchancy je izjavil:

GregiB je izjavil:


Unchancy je izjavil:

Zato je mene GregiB v svojem navijaštvu avtomatsko označil za “desnjaka”.
Tebe? Sem te kje naslavljal? Ali si se zgolj kje prepoznal?


Kaj, se malo delamo butastega?

Tole si napisal:


... se opravičujem... nisi desnjakar... /s
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

111111111111 ::

GregiB je izjavil:

Volilno telo je očitno odločilo, da pa je vlada, v kateri de facto je SDS (in jo celo vodi) še bolj zanič... Kje je potem treba začeti?

Pri tem da je volilno telo neumno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

T440 ::

111111111111 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Volilno telo je očitno odločilo, da pa je vlada, v kateri de facto je SDS (in jo celo vodi) še bolj zanič... Kje je potem treba začeti?

Pri tem da je volilno telo neumno.

Nemogoče!
Princ Fužinc, da je neumen?
Pa Jenull?
Mar niso to sami intelektualni presežki?

AtaŠtumf ::

T440 je izjavil:

Halo buhteljčki:
- ste na oblasti
- imate večino v parlamentu
- imate naklonjene medije.

A lahko prosim začnete razlagati zakaj in katere stvari lahko in želite narediti in nehate jamrati, zakaj nič ne morete, vlagate sami sebi ustavne presoje in se ves čas sklicujete na enega politika ene opozicijske stranke brez realne moči v parlamentu?


V osnovi se v celoti strinjam s teboj.

Edino tale del bi spremenil, nič več razlaganja, sedaj je na vrsti delo in reforme!

Pa nehajte že s pofuka*** SDS in Janšo, nas niti malo več ne zanimajo, zakaj še vedno dnevno poslušamo tukaj o neki Jelki Godec, Janši, Logarju, ..., kaj me briga kaj pametuje v parlamentu, sedaj so v opoziciji in praktično brez politične moči.

Ljudstvo je spregovorilo na volitvah, oblast ima sedaj levaški golobček s tovariši in to konkretno večino, predsednica je levakinja, omejitve za delo ni več, če niso sposobni naj odstopijo, če pa so sposobni, pa naj pripravijo reforme, da bo vsem boljše!


Poslušati izjave, ker ni bilo 20 ministrov in ni imel take vlade, kakor si jo je zamislil in zaradi tega ni mogel delati, pa lahko prodajate samo še največjim plesočim bedakom!


ps: A ni tako, da vladna stranka ne more dati ustavno preosojo na sprejeti zakon?

ps2: Sedaj je ves vik in krik za neki muzej, vedno, ko človek vidi tako novico, se mora vprašati, kaj se sprejema v ozadju!

ps3: Po določenih omrežjih že krožijo neki izračuni novega davka na nepremičnine, glede na število lastniških nepremičnin v Sloveniji in objavljene številke, če so resnične, se lahko počasi začne že oljiti kolesa, nabirati kamne in pripravljati gnojnico ...
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

user4683 ::

V Sloveniji je bilo lani 12-krat manj naložb tveganega kapitala kot na Hrvaškem. Butina za to krivi predvsem neprijazno birokracijo in zgrešeno davčno politiko.

Kaj je tisto, kar ima Hrvaška, pa Sloveniji očitno še ni uspelo vzpostaviti? "Na Hrvaškem je bolje postavljena celotna struktura, sploh v zadnjih letih. Slovenija te zaradi neugodnih davčnih struktur skorajda prisili, da greš," odgovarja Butina.


https://manager.finance.si/9007588/Zaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

nejclp ::

AtaŠtumf je izjavil:

T440 je izjavil:

Halo buhteljčki:
- ste na oblasti
- imate večino v parlamentu
- imate naklonjene medije.

A lahko prosim začnete razlagati zakaj in katere stvari lahko in želite narediti in nehate jamrati, zakaj nič ne morete, vlagate sami sebi ustavne presoje in se ves čas sklicujete na enega politika ene opozicijske stranke brez realne moči v parlamentu?


V osnovi se v celoti strinjam s teboj.

Edino tale del bi spremenil, nič več razlaganja, sedaj je na vrsti delo in reforme!

Pa nehajte že s pofuka*** SDS in Janšo, nas niti malo več ne zanimajo, zakaj še vedno dnevno poslušamo tukaj o neki Jelki Godec, Janši, Logarju, ..., kaj me briga kaj pametuje v parlamentu, sedaj so v opoziciji in praktično brez politične moči.

Ljudstvo je spregovorilo na volitvah, oblast ima sedaj levaški golobček s tovariši in to konkretno večino, predsednica je levakinja, omejitve za delo ni več, če niso sposobni naj odstopijo, če pa so sposobni, pa naj pripravijo reforme, da bo vsem boljše!


Poslušati izjave, ker ni bilo 20 ministrov in ni imel take vlade, kakor si jo je zamislil in zaradi tega ni mogel delati, pa lahko prodajate samo še največjim plesočim bedakom!


ps: A ni tako, da vladna stranka ne more dati ustavno preosojo na sprejeti zakon?

ps2: Sedaj je ves vik in krik za neki muzej, vedno, ko človek vidi tako novico, se mora vprašati, kaj se sprejema v ozadju!

ps3: Po določenih omrežjih že krožijo neki izračuni novega davka na nepremičnine, glede na število lastniških nepremičnin v Sloveniji in objavljene številke, če so resnične, se lahko počasi začne že oljiti kolesa, nabirati kamne in pripravljati gnojnico ...

Jebiga, dokler bosta pofuka*** SDS (bravo za politično korektnost) in Janša metala polena pod noge, do takrat boste pač morali poslušati o pofukani SDS in pofukanem Janšotu. PS: Ustavno presojo lahko zahteva skupina poslancev.

user4683 je izjavil:

V Sloveniji je bilo lani 12-krat manj naložb tveganega kapitala kot na Hrvaškem. Butina za to krivi predvsem neprijazno birokracijo in zgrešeno davčno politiko.

Kaj je tisto, kar ima Hrvaška, pa Sloveniji očitno še ni uspelo vzpostaviti? "Na Hrvaškem je bolje postavljena celotna struktura, sploh v zadnjih letih. Slovenija te zaradi neugodnih davčnih struktur skorajda prisili, da greš," odgovarja Butina.


https://manager.finance.si/9007588/Zaka...

Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Unchancy ::

Dej no, sprijazni se že enkrat s tem, da si desnjakar. To je v psihiatriji evidenten znak napredka.


... se opravičujem... nisi desnjakar... /s


Ko lavajzarski zelot (v tem primeru dva pripadnika sekte) popuši pri argumentaciji, se zateče k ad hominem napadu. Lej piki, nismo vsi pri enem ali drugem pastirčku. Samo to moraš nekako absorbirati in boš dosegel napredek v življenju. Glede na tvoje pisanje bo trajalo še nekaj desetletij, da se boš izkopal iz sektaškega blata, ampak kar pogumno in vztrajaj. Next life - scientologija. Nato morda agnosticizem.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

user4683 ::

nejclp je izjavil:


user4683 je izjavil:

V Sloveniji je bilo lani 12-krat manj naložb tveganega kapitala kot na Hrvaškem. Butina za to krivi predvsem neprijazno birokracijo in zgrešeno davčno politiko.

Kaj je tisto, kar ima Hrvaška, pa Sloveniji očitno še ni uspelo vzpostaviti? "Na Hrvaškem je bolje postavljena celotna struktura, sploh v zadnjih letih. Slovenija te zaradi neugodnih davčnih struktur skorajda prisili, da greš," odgovarja Butina.


https://manager.finance.si/9007588/Zaka...

Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Kaj bolj argumentiranega ne zmaš dodati? Nekaj očitno delajo prav. In s takim odnosom Slovenije do podjetništva nas morda nekega dne celo prehiti. Oziroma na tem področju nas očitno že je, pravi sadovi zdravega startup okolja pa se ponavadi pokažejo z nekaj letnim zamikom.

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

Dej no, sprijazni se že enkrat s tem, da si desnjakar. To je v psihiatriji evidenten znak napredka.


... se opravičujem... nisi desnjakar... /s


Ko lavajzarski zelot (v tem primeru dva pripadnika sekte) popuši pri argumentaciji, se zateče k ad hominem napadu. Lej piki, nismo vsi pri enem ali drugem pastirčku. Samo to moraš nekako absorbirati in boš dosegel napredek v življenju. Glede na tvoje pisanje bo trajalo še nekaj desetletij, da se boš izkopal iz sektaškega blata, ampak kar pogumno in vztrajaj. Next life - scientologija. Nato morda agnosticizem.

Kje sem pa popušil pri argumentaciji? Lej piki, jaz sem se sprijaznil s tem, da sem levakar, pri čemer ste mi pomagali tudi tule prisotni desnjakarji, ti si pa še vedno v fazi negacije, desnjakarček.

user4683 je izjavil:

nejclp je izjavil:


user4683 je izjavil:

V Sloveniji je bilo lani 12-krat manj naložb tveganega kapitala kot na Hrvaškem. Butina za to krivi predvsem neprijazno birokracijo in zgrešeno davčno politiko.

Kaj je tisto, kar ima Hrvaška, pa Sloveniji očitno še ni uspelo vzpostaviti? "Na Hrvaškem je bolje postavljena celotna struktura, sploh v zadnjih letih. Slovenija te zaradi neugodnih davčnih struktur skorajda prisili, da greš," odgovarja Butina.


https://manager.finance.si/9007588/Zaka...

Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Kaj bolj argumentiranega ne zmaš dodati? Nekaj očitno delajo prav. In s takim odnosom Slovenije do podjetništva nas morda nekega dne celo prehiti. Oziroma na tem področju nas očitno že je, pravi sadovi zdravega startup okolja pa se ponavadi pokažejo z nekaj letnim zamikom.

Sem šel gledat kazalnike. Preseli se tja, revček, ki te levakarji oviramo pri startupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

ripmork ::

nejclp je izjavil:

Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Še dobr, da smo 2 mesti pred njimi na repu razpredelnice (lestvica neto plač po državah):



Ampak brez skrbi, folk, po neučinkovitosti smo pa prvi!
20 ministrstev za usranih 2.1 milijona prebivalcev. Dejmo še mal več države

nejclp ::

Koji kurac ma število ministrstev veze s številom prebivalstva? Minister določenega resorja je eden (100%), pa ča je 2 milijona prebivalcev ali pa dvajset milijonov. A ga boš delil z deset, genijalc, pa javno razkosal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

ripmork ::

Ko bo kdo uspel tole dopovedat Golobu pa Mescu, se bo mogoče kaj začelo na bolje obračat.



nejclp je izjavil:

Koji kurac ma število ministrstev veze s številom prebivalstva? Minister določenega resorja je eden (100%), pa ča je 2 milijona prebivalcev ali pa dvajset milijonov. A ga boš delil z deset, genijalc, pa javno razkosal?

Kaj pa če bi mogoče začel mal bolj premišljeno delat, ne sam povečevat število ministrstev, a? Mogoče raje kej zreducirat, poenostavit?
A kdo dejansko misli, da bo zdej zaradi "Ministrstva za solidarno prihodnost" prihodnost kej bolj solidarna?

Polni gobci politike o digitalizaciji, javna uprava pa števičnejša kot kadarkoli prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

nejclp ::

ripmork je izjavil:

nejclp je izjavil:

Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Še dobr, da smo 2 mesti pred njimi na repu razpredelnice (lestvica neto plač po državah):





Kaj , hudiča, prikazuje ta tabela? "Letna neto plača samskega delavca, brez otrok, ki zasluži povprećno plačo"? Iz kere riti si to povlekel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

ripmork ::

nejclp je izjavil:

Kaj , hudiča, prikazuje ta tabela? "Letna neto plača samskega delavca, brez otrok, ki zasluži povprećno plačo"? Iz kere riti si to povlekel?

A niso reprezentativni podatki? Vir slike. Pa ti najprej pokaži podatke ki povedo, kolk je "hrvaška v kurcu" (mi pa vrhunski al neki, predvidevam).

user4683 ::

nejclp je izjavil:

user4683 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Hrvaška je v kurcu, da bolj ne more biti.

Kaj bolj argumentiranega ne zmaš dodati? Nekaj očitno delajo prav. In s takim odnosom Slovenije do podjetništva nas morda nekega dne celo prehiti. Oziroma na tem področju nas očitno že je, pravi sadovi zdravega startup okolja pa se ponavadi pokažejo z nekaj letnim zamikom.

Sem šel gledat kazalnike. Preseli se tja, revček, ki te levakarji oviramo pri startupu.

Ne skrbi zame in za to kje delam biznis in plačujem davke. :));((

Hrvaška je precej daleč od popolnosti, po določenih kazalnikih pa raste hitreje kot Slovenija. Če bo davčna in debirokratizacijska reforma izpred nekaj let obrodila sadove, pa se bo verjetno videlo v naslednjih nekaj letih. Glede na število startupov in investicij, ki jih poberejo, ne kaže slabo. Lahko pa nam razložiš, zakaj je 12x manj investicij v zagonska podjetja dobra stvar.

nejclp ::

ripmork je izjavil:

nejclp je izjavil:

Kaj , hudiča, prikazuje ta tabela? "Letna neto plača samskega delavca, brez otrok, ki zasluži povprećno plačo"? Iz kere riti si to povlekel?

A niso reprezentativni podatki? Vir slike. Pa ti najprej pokaži podatke ki povedo, kolk je "hrvaška v kurcu" (mi pa vrhunski al neki, predvidevam).

Ni mi jasno, kaj tvoji podatki prikazujejo, pa tebi pomoje tudi ne.

Ker za tele mi je jasno:
https://www.reinisfischer.com/average-m...

pa za tele tudi


https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...

Desnjakarski tvit je vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

ripmork ::

user4683 je izjavil:

Hrvaška je precej daleč od popolnosti, po določenih kazalnikih pa raste hitreje kot Slovenija. Če bo davčna in debirokratizacijska reforma izpred nekaj let obrodila sadove, pa se bo verjetno videlo v naslednjih nekaj letih. Glede na število startupov in investicij, ki jih poberejo, ne kaže slabo. Lahko pa nam razložiš, zakaj je 12x manj investicij v zagonska podjetja dobra stvar.

V startup IT sceni ravno iz tega razloga že cel balkan prehiteva (ugodnejši pogoji, veliko lažje prit do investicij od kjerkoli, preprostejša birokracija).

Pat_MaGroin ::

Srbija se bo v roku 15 let delala norca iz nas, mi se bomo tja selil in ne obratno :).

Utk ::

Lahko se že danes.
Zanemarjate dejstvo, da je dol folk še ranga 10x bolj primitiven od Slovencev, in prej se bojo vsi pametni iz tam odselili kot se bo to spremenilo. Tega ne morjo nobene investicije spremenit.

ripmork ::

nejclp je izjavil:

Ker za tele mi je jasno:
https://www.reinisfischer.com/average-m...
Hvala za link. Gross average je mišljen bruto, če se ne motim?

nejclp je izjavil:

pa za tele tudi


https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...

Desnjakarski tvit je vir?

Tole je prikaz bruto plače (opisano v tvitih). Ki sicer ne pove toliko o tem, koliko prebivalec dobi ven zase in kolikšno kupno moč ima, ker so obdavčitve po državah precej različne. Izgleda pa CRO res precej slabše.

PS: vir ni "desnjakar" ampak liberalec, ki ma IMO že dlje časa precej informativne tvite.

user4683 ::

nejclp je izjavil:


Ni mi jasno, kaj tvoji podatki prikazujejo, pa tebi pomoje tudi ne.

Ker za tele mi je jasno:
https://www.reinisfischer.com/average-m...

Torej na HR je šla bruto plača gor 13%, pri nas pa malo manj kot 4%. "Ampak nas ne dohitevajo in je vse good." Če upoštevaš še, da so na HR manj obdavčene plače je razlika še toliko manjša.

Je pa res, da je lažje kazati s prstom drugam in se slepiti, da to, da je Slovenija povsem nezanimiva za investicije, ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

DeeJay ::

ripmork je izjavil:


Ampak brez skrbi, folk, po neučinkovitosti smo pa prvi!
20 ministrstev za usranih 2.1 milijona prebivalcev. Dejmo še mal več države



luxemburg ma 640k prebivalcev in 24 ministrstev... your point?
če že mamo česa preveč so to občine.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Hrvaška je precej daleč od popolnosti, po določenih kazalnikih pa raste hitreje kot Slovenija. Če bo davčna in debirokratizacijska reforma izpred nekaj let obrodila sadove, pa se bo verjetno videlo v naslednjih nekaj letih. Glede na število startupov in investicij, ki jih poberejo, ne kaže slabo. Lahko pa nam razložiš, zakaj je 12x manj investicij v zagonska podjetja dobra stvar.


Podpišem. Sploh opažam, pa sedaj je Fajonka en tak zelo lep primer, ki naklada o nekem "približevanju" jedrni Evropi.

Kar nekako nam ne paše Madžarska, ne Češka, ne Hrvaška. Vsi neki v kurtzu, samo mi pa zuper krasni. Not.

Ker vsi ti, z Estonijo vred, rastejo. Kot rečeno, tile kobajagi levičarji (ala Mesec, Fajonka) nas bodo zapufali. Golob bo izginil podobno, kot je prijadral na sceno. Po 8 mesecih nima Golob kaj za pokazati.

Razen zakona, da dacarji lahko vsakemu sledijo.

Utk ::

Slovenija je nezanimiva za investicije, ker ne moreš _nikjer_ v Sloveniji dobit več niti 10 ljudi katergakoli foha brez da plačaš vsaj dvojno plačo za ta poklic.

Dajte še graf pokojnin. Po mojih info imajo hrvaški profesorji po 400 evrov penziona, pa me prav zanima, če res, raja pa še 300 ne dobi. Našo povprečno plačo dobi tudi na Hrvaškem marsikdo, naše minimalne pokojnine pa praktično nihče. Sej lahko je tudi to prav, ampak preživet s 300 evri, pri istih in kvečjemu višjih cenah, se pa praktično ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DeeJay ::

Bo pa zanimivo tole. Janez spet zlorabljal državne institucije.

https://necenzurirano.si/clanek/preisko...
"Končni odgovor, ali in v kolikšni meri je pred volitvami v Sloveniji prišlo do načrtnega zlorabljanja državnih institucij za politične potrebe SDS, bo dala kriminalistična preiskava. Na Nacionalnem preiskovalnem uradu (NPU) so decembra potrdili, da "zbirajo obvestila zaradi razlogov za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje, katerega storilec se preganja po uradni dolžnosti""

kokice.gif
Don't f with me.

Utk ::

Zakaj?
««
212 / 236
»»