» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
140 / 236
»»

Unchancy ::

Na kongresu vladne partije in The Partije SD:

"Polna usta so nas vojne v Ukrajini, ne upamo pa si s prstom pokazati na glavnega krivca: to so Združene države Amerike in Nato! Oni izsiljujejo vojno!


Nismo presenečeni. Večni ruski kolaboranti iz Komunistične partije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

sbawe64 ::

FireSnake je izjavil:

Ne vem, če niso bili odmevi.
Glej RTV za nazaj v času, ko sem pisal (točno takrat ali pa par minut prej).
7.10. 20:28
Pa sporoči mnenje.

Gledam spored za 7.10 od 20:28

TV1
https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs1/20...
v petek zvečer
20:00 do 21:25
//ni

TV2
https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs2/20...
Gospodarstvo
20>15 do 20:35
https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/1749...
//možen kandidat
3:33 je ena iz BS, Tina Žumer, namestnica guvernerja BS
4:47, posnetek iz Nemčije
Dalje nato omenjajo nepremičninski balonček, ki bo počil zardi višanja obrestnih mir.
Tole si gledal.

TV3
https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs3/20...
20:25 do 20:35
Slovenska kronika s slovenskim znakovnim jezikom
//ni

TVM
https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvmb/20...
20:00 do 20:55
Circom Regional: Zdravnik, koprodukcijska dokumentarna oddaja
//ni
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

FireSnake ::

Da, 4:20.
Dobro si našel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Nagnati na cesto:
https://siol.net/novice/slovenija/stavk...

Revčki novinarji imajo imuniteto. Pri nas se tudi tala opomin pred odpovedjo, če narediš kako ogromno neumnost. Za novinarčke pa je to nekaj nepojemljivega in kršenje svobode. Bando na cesto.

Nimajo kaj vdirat v studio, saj niso študentje, da bi protestirali na tak način, ampak se morajo držati pravilnikov stavke, človek bi mislil, da so to odrasli ljudje.
Novinarje na cesto.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

D3m ::

A novinarji imajo trajni mandat, kot nesposobni sodniki?
|HP EliteBook|R5 6650U|

111111111111 ::

D3m je izjavil:

A novinarji imajo trajni mandat, kot nesposobni sodniki?

Javna uprava pač. Ne moreš odpustiti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Saj se zavedate, da je dolocena imuniteta pri novinarjih brihtna rec? Drugace si politika v petih minutah lahko podredi medije. Dokler imajo lovke SDSa cez RTV je to se kako pametno, drugace se ti tja preseli cel SDS promo show iz Nova24.

Unchancy ::

TheBlueOne je izjavil:

Saj se zavedate, da je dolocena imuniteta pri novinarjih brihtna rec? Drugace si politika v petih minutah lahko podredi medije. Dokler imajo lovke SDSa cez RTV je to se kako pametno, drugace se ti tja preseli cel SDS promo show iz Nova24.

Ah, kako lepo je očitati drugim, kar počneš sam…
SDS ni nič prida, ampak proti levakarjem so pa amaterji - predvsem pri zlorabi medijev in novinarskega poklica.

Wrop ::

Novinarji so tako neodvisni, da se množično infiltrirajo v vladne vrste. Najboljše kritične in neodvisne novinarke celo pišejo, da bo PV v prihodnjem obdobju, še bolj kot pred volitvami, potreboval podporo medijev. Ni nepomembno kdo drži roko nad uredništvom na RTV.

TheBlueOne ::

Unchancy je izjavil:


Ah, kako lepo je očitati drugim, kar počneš sam…
SDS ni nič prida, ampak proti levakarjem so pa amaterji - predvsem pri zlorabi medijev in novinarskega poklica.


Samo, ce verjames, da je Nova24 nekaj normalnega. Potem razumem, da vse ostalo vidis kot ekstremno levo.

Unchancy ::

Wrop je izjavil:

Novinarji so tako neodvisni, da se množično infiltrirajo v vladne vrste. Najboljše kritične in neodvisne novinarke celo pišejo, da bo PV v prihodnjem obdobju, še bolj kot pred volitvami, potreboval podporo medijev. Ni nepomembno kdo drži roko nad uredništvom na RTV.


Točno to. Vrtiljak “novinarjev” iz levajzarskih medijev na položaje v levajzarski vladi in v levajzarske stranke je konstanten, čudno, da se o tem ne govori v medijih…oh wait…

PS: Je CK SD z bivšo “neodvisno novinarko” levajzarskega medija na čelu danes že lizal pete kipu Kidriča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Wrop ::

TheBlueOne je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ah, kako lepo je očitati drugim, kar počneš sam…
SDS ni nič prida, ampak proti levakarjem so pa amaterji - predvsem pri zlorabi medijev in novinarskega poklica.


Samo, ce verjames, da je Nova24 nekaj normalnega. Potem razumem, da vse ostalo vidis kot ekstremno levo.


Nova24 je samo zrcalna slika info. prog. RTV.
Razlika je v količini denarja in eden ima precej daljše obdobje delovanja in s tem bolj prefinjeno predajanje novic in svojih pogledov.

TheBlueOne ::

Wrop je izjavil:



Nova24 je samo zrcalna slika info. prog. RTV.
Razlika je v količini denarja in eden ima precej daljše obdobje delovanja in s tem bolj prefinjeno predajanje novic in svojih pogledov.


To so te pa dobro dobili na finto. Nova24 je bizaren stranskarski srot, ki bi pa rad bil kontrapol RTVju.

To je kakor, da je alternativa avtu kila dreka, kompromis pa kolo iz dreka.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Saj se zavedate, da je dolocena imuniteta pri novinarjih brihtna rec? Drugace si politika v petih minutah lahko podredi medije. Dokler imajo lovke SDSa cez RTV je to se kako pametno, drugace se ti tja preseli cel SDS promo show iz Nova24.

Se vsekakor strinjam, ampak da dobiš pildek z opozorilom tik pred odpovedjo, ker si vdiral v studio, se mi ne zdi ravno kršenje novinrske imunitete, ampak bolj neka zdrava pamet.

TheBlueOne je izjavil:

To so te pa dobro dobili na finto. Nova24 je bizaren stranskarski srot, ki bi pa rad bil kontrapol RTVju.

To je kakor, da je alternativa avtu kila dreka, kompromis pa kolo iz dreka.

Torej trdiš, da v RTV SLO zadaj ni političnih interesev opozicije in pozicije? Je nevtralna?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

CiClon ::

Pa bo bivša direktorica Mirovnega inštituta postala ustavna sodnica :) lepo si talajo službice ti naši "nevladniki" z Metelkove.

Čakamo še službico za Niko, ko se bo nekoč naveličala direktoriranja na velikem "inštitutu" z enim zaposlenim. Lol

Pa sami inštituti, pri nas jih je več kot startupov. Zmaggovalec tega tedna je verjetno inštitut za študije prekariata, ki je zdaj zgubil direktorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Wrop ::

TheBlueOne je izjavil:

Wrop je izjavil:



Nova24 je samo zrcalna slika info. prog. RTV.
Razlika je v količini denarja in eden ima precej daljše obdobje delovanja in s tem bolj prefinjeno predajanje novic in svojih pogledov.


To so te pa dobro dobili na finto. Nova24 je bizaren stranskarski srot, ki bi pa rad bil kontrapol RTVju.

To je kakor, da je alternativa avtu kila dreka, kompromis pa kolo iz dreka.


Na finto kvečjemu padajo zavezniki trenutnega utečenega stanja, ki jim je po godu in ga nočejo spremeniti ter ga celo branijo na vse pretege, ker po njihovo nima nobenih napak.
Še tako slaba Nova24 je vsaj nekaj, kar lahko naprotuje trenutnimu medijskemu monopolu in med svojim balastom prinaša kako novico, ki trenutno vladajoče drži kak korak nazaj. Zato pa gre nekaterim tako v nos, da bi jo najraje prepovedali, ukinili in celo polikika je dajala navodila, da gospodarske družbe v državni lasti ne smejo reklamirati pri njih.

Pozabil si povedati, da ta ima avto, ki mu je drek alternativa, razpadlo podvozje in je že 20 let brez motorja. Hvalijo ga samo še tisti z nostalgijo po dobrih starih časih. Iz dreka lahko vsaj še kaj zraste.

Unchancy ::

TheBlueOne je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ah, kako lepo je očitati drugim, kar počneš sam…
SDS ni nič prida, ampak proti levakarjem so pa amaterji - predvsem pri zlorabi medijev in novinarskega poklica.


Samo, ce verjames, da je Nova24 nekaj normalnega. Potem razumem, da vse ostalo vidis kot ekstremno levo.

Ne, ne verjamem, da je Nova24 nekaj normalnega. Ampak imam predlog - daj jim 11 EUR na mesec od vsakega gospodinjstva in bojo postali veliko boljši. Kot tista druga strankarska televizija, ki jo ima v rokah KPS.
De ne bo pomote, ne zagovarjam, da se financira katerakoli, ampak navidezno boljša kvaliteta RTV je zgolj rezultat desetletij zalivanja z državnim denarjem. Gre pa obakrat za strankarski medij. S tem, da ste eni za državno financiranje RTV Slo, eni smo pa proti državnemu financiranju katerega koli medija, ker je to pot v Putinizacijo države, kar pa enim očitno zelo odgovarja - po naključju ravno tistim, ki radi hodijo v Moskvo po navodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

kotanyi ::

Unchancy je izjavil:

Točno to. Vrtiljak novinarjev iz levajzarskih medijev na položaje v levajzarski vladi in v levajzarske stranke je konstanten, čudno, da se o tem ne govori v medijih


Točno to. Tudi jaz mislim da se o kadrovanjih raznih levajzarskih strank v katerih sedijo nekdanji okoreli komunisti tipa Janez Janša, Milan Zver, Peter Jambrek, Vinko Gorenak, Zvonko Černač, Barbara Brezigar, Dimitrij Rupel itd..,, povsem premalo piše. In ne gre pozabit da tule ne gre samo za neke kvazi kaviar levičarje, ne, večina jih je bila dejansko članov in funkcionarjev ZKS, nekateri celo vse do bridkega razpada. Še huje, vsakič ko so na oblasti, nastavljajo svoje potaknjence na vsa mogoča mesta, ne samo v medije. Grozno, ane?

Ni kej - jaz sem za lustracijo. Če si imel rdečo knjižico, zate ni državne funkcije. Bolje pozno kot nikoli! :P

Unchancy ::

Accuse the other side of that which you are guilty."
- Josenh Goebbels
Nazi Propaganda Minister

CiClon ::

Unchancy je izjavil:

Accuse the other side of that which you are guilty."
- Josenh Goebbels
Nazi Propaganda Minister


Fejk citat lol

Unchancy ::

Glede na to, kdo se poslužuje teh taktik, se zdi povsem odgovarjajoče...

TheBlueOne ::

Unchancy je izjavil:


Ne, ne verjamem, da je Nova24 nekaj normalnega. Ampak imam predlog - daj jim 11 EUR na mesec od vsakega gospodinjstva in bojo postali veliko boljši. Kot tista druga strankarska televizija, ki jo ima v rokah KPS.


Ti pa si naiven. Oni bodo vedno dali ves denar v SDS promocijo, ker so SDSov reklamni medij. Verjetno pa niti ne ves kaj vse placa tiste denar za RTV, da tako primerjas.

Dokaz pa imas takoj, ko vidis, da te cenene in po tvoje slabo kakovostne poizkusajo potisniti na RTV. Oni ne potrebujejo RTV denarja, oni potrebujejo svoje pridigarje na RTV ali pa zminiran RTV.

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

Saj se zavedate, da je dolocena imuniteta pri novinarjih brihtna rec? Drugace si politika v petih minutah lahko podredi medije. Dokler imajo lovke SDSa cez RTV je to se kako pametno, drugace se ti tja preseli cel SDS promo show iz Nova24.


Ko ima SDlovke tam je pa OK?
(želim se samo prepričati, da nimaš dvojnih meril)

Wrop je izjavil:

Novinarji so tako neodvisni, da se množično infiltrirajo v vladne vrste. Najboljše kritične in neodvisne novinarke celo pišejo, da bo PV v prihodnjem obdobju, še bolj kot pred volitvami, potreboval podporo medijev. Ni nepomembno kdo drži roko nad uredništvom na RTV.



Kdor je tole napisal bi moral na odstrel.
Škodljiva in smrdljiva zalega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

Unchancy je izjavil:

S tem, da ste eni za državno financiranje RTV Slo, eni smo pa proti državnemu financiranju katerega koli medija, ker je to pot v Putinizacijo države, kar pa enim očitno zelo odgovarja - po naključju ravno tistim, ki radi hodijo v Moskvo po navodila.


Se pac ne zavedas pomembnosti nacionalnega medija. In zal ni tako, da je RTV neuravnotezen. To bi zelel pokazati SDS, ker oni pa res potrebujejo medij, ki jih nikoli ne opozarja na njihove stalne svinjarije in poroca samo kar zelijo.

Kolikor sledim na RTV povabijo uravnotezeno, kjer SDSovci zelo radi bojkotirajo, izzovejo pa prav vse. Posebej sem bil pozoren kako bo z novo vlado in jim pravtako niso prizanesli.

Jaz se pac ne grem te SDS gonje, ki od STA naprej resonira na RTV in upam, da trenutna vlada cim prej spravi te strankarske vernike nekam, kjer ne bodo unicevali novinarsta.

CiClon ::

Mah eni ne razumete... če so Naši, potem delajo neodvisno in strokovno. Če pa niso, pol so pa nestrokovni in politično nastavljeni.

Simpl.

To da Naši pihajo v isti rog kot je meni všeč, je seveda normalno in strokovno, ker pač vsak normalen misli tako kot jaz :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

FireSnake ::

CiClon je izjavil:

Pa bo bivša direktorica Mirovnega inštituta postala ustavna sodnica :) lepo si talajo službice ti naši "nevladniki" z Metelkove.

Čakamo še službico za Niko, ko se bo nekoč naveličala direktoriranja na velikem "inštitutu" z enim zaposlenim. Lol

Pa sami inštituti, pri nas jih je več kot startupov. Zmaggovalec tega tedna je verjetno inštitut za študije prekariata, ki je zdaj zgubil direktorja.


Vir za tole podmuklo kadrovanje?
(da bomo lahko plesali)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:



Ko ima SDlovke tam je pa OK?


Ne, v principu ni. Ampak meni porocanje na RTV ni delovalo strankarsko. Mi je pa jasno, da uravnotezen nacin z vec gosti ne pase SDSu, ker oni bi pridigali Nova24 stil.

Ampak dokler SDS unicevalci STA in vsega zdravega na RTV arajo naprej je to definitivno najvecji rak novinarstva v Sloveniji do sedaj.

Mi pa povej katere SD vernike se je tiscalo na RTV, da vidim iz cesa izhajas.

wcpapir ::

Takšnega vzdušja kot je sedaj na terenu že ni bilo leta. Vlada dela dobro, ljudje zaupajo vladi, živimo v svobodi, sreči...ne pretiravam, to kaže teren.

Dejansko bi lahko rekli da plešemo.

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Ko ima SDlovke tam je pa OK?


Ne, v principu ni. Ampak meni porocanje na RTV ni delovalo strankarsko. Mi je pa jasno, da uravnotezen nacin z vec gosti ne pase SDSu, ker oni bi pridigali Nova24 stil.

Ampak dokler SDS unicevalci STA in vsega zdravega na RTV arajo naprej je to definitivno najvecji rak novinarstva v Sloveniji do sedaj.

Mi pa povej katere SD vernike se je tiscalo na RTV, da vidim iz cesa izhajas.


Vidiš, kako prefrigani so bili?
SDS trobilo je ... pač ... trobilo.
RTV so pa delali na tako prefrigan način, da folk niti opazil ni (še jaz nisem, dokler nisem stopil dva koraka nazaj).

In zdaj vidiš zakaj je to narobe?

Glede imen ne vem. Ve pa se, da so imeli RTV v krempljih. Levaki so se dolgo lagali, da to ni res.
Nakar se jih je postavilo pred dejstvo.
Žnidaršičeva je že SD cipa, če se pravilno spominjam (ampak ti ne gre za novinarje ampak vodstvo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

CiClon ::

Če so levaki na RTV je to Normalno.

Če ima Marcel vsa leta oddajo v kateri praktično promovira stališča Levice, noven ne trzne. Še več, če se mu ukine oddajo, se gre v proteste.

Če bi naredili eno tako oddajo preslikano "na desno", bi bil to desant na javni RTV in fašizem!!!!!111 ;)

FireSnake ::

Malo grobo povedano, ampak tako smo imeli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:


Vidiš, kako prefrigani so bili?
SDS trobilo je ... pač ... trobilo.
RTV so pa delali na tako prefrigan način, da folk niti opazil ni (še jaz nisem, dokler nisem stopil dva koraka nazaj).

In zdaj vidiš zakaj je to narobe?

Glede imen ne vem. Ve pa se, da so imeli RTV v krempljih. Levaki so se dolgo lagali, da to ni res.
Nakar se jih je postavilo pred dejstvo.
Žnidaršičeva je že SD cipa, če se pravilno spominjam (ampak ti ne gre za novinarje ampak vodstvo).


Caki, ti si opazil kako je RTV od SDja ampak ne ves tocno kje in kako si opazil?

Si lahko bolj natancen zakaj je verjetno Erika Znidarsic SD cipa? Kje tocno se je to kazalo?

Kaj so tale dejstva pred katere se jih je postavilo?

Glede na tvoje prepricanje mora teh SD zadev biti vecina, jaz pa se bojim, da bos nasel morda tu in tam kaj po moznosti vzetega iz konteksta.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Jaz politike ne spremljam tako podrobno.
Večininoma izvem iz tele teme.

Vse najdeš v tej temi (poglej za nazaj).

Glede Erike se spomenem, ko je "vodila" oddajo na način tak, da so lahko samo nejni govorili. Ostale je pa prekinjala.
Njeno ime je najbolj "skočilo ven".

Za podrobnosti: vse je javno na tem portalu, nič ni mogoče skriti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

Ok, torej ceprav je tega toliko, da je medij neuravnotezen vseeno ni nekih dobrih primerov. Morda ves katera oddaja je bila tista, kjer je ostale prekinjala?

Mi je pa jasno, da se SDSovce dosti prekinja, ker ne odgovarjajo na vprasanja ampak jih bolj poizkusajo obvozit. Klasika lopovov v stilu "Kaj ne bi raje o...". Oni bi bolj Nova24 stil, kjer se novinar z njimi strinja ali pa jih celo dopolnjuje.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

wcpapir je izjavil:

Takšnega vzdušja kot je sedaj na terenu že ni bilo leta. Vlada dela dobro, ljudje zaupajo vladi, živimo v svobodi, sreči...ne pretiravam, to kaže teren.

Dejansko bi lahko rekli da plešemo.
Jaz ne poznam niti enega, ki bi se strinjal s tabo.
Verjetno zato, ker smo v mojem krogu ljudi, vsi zaposleni v gospodarstvu.

Verjamem pa, da javnosektoraši plešejo. Imajo tudi ogromno razlogov za to.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Takšnega vzdušja kot je sedaj na terenu že ni bilo leta. Vlada dela dobro, ljudje zaupajo vladi, živimo v svobodi, sreči...ne pretiravam, to kaže teren.

Dejansko bi lahko rekli da plešemo.
Jaz ne poznam niti enega, ki bi se strinjal s tabo.
Verjetno zato, ker smo v mojem krogu ljudi, vsi zaposleni v gospodarstvu.

Verjamem pa, da javnosektoraši plešejo. Imajo tudi ogromno razlogov za to.


Podpora vladi kaze drugace, vzdusje v moji druzbi radikalno boljse kot v obdobju SDS aranja. Smo pa prakticno vsi v gospodarstu.

FireSnake ::

Kakšnaj e podpora vladi se bi hitro pokazalo, ko bodo referendumi.
Ti bi znal biti (zelo) presenečen.

Jaz sem rekel, da bom počakal do decembra, da vidim, kaj bo nareil, pa mi ni bilo treba dolgo čakati, da sem videl, da je pomembno samo eno: nastaviti čim več ljudi. Tako brutalno še Jajo ni kadroval.

TheBlueOne je izjavil:

Ok, torej ceprav je tega toliko, da je medij neuravnotezen vseeno ni nekih dobrih primerov. Morda ves katera oddaja je bila tista, kjer je ostale prekinjala?


Predcvolilna soočanja (sem povedal že, da imaš v zgodovini).
Če se pa prav spominjam je šah-matirala Kanglerja.

Na ostalo pa ne bom odgovrajal, ker na te floskule jaz ne padem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:


Predcvolilna soočanja (sem povedal že, da imaš v zgodovini).
Če se pa prav spominjam je šah-matirala Kanglerja.

Na ostalo pa ne bom odgovrajal, ker na te floskule jaz ne padem.


Meni se soocenja niso zdela neuravnotezena, samo zelo smesna, ko je zadeve vodil svez SDS kader.

Na katere floskule ne padas? Da trdis, da je RTV objektivno pristaranski, samo ne ves tocno zakaj? Meni se zdi bolj confirmation bias. Naceloma b.p. najdes tudi osamljene primere obratne pristranskosti, recimo ko niso bili prijazni do Goloba, ko je prevzel oblast in so ga direkt soocili z vsemi desno obarvanimi kritikami. Seveda pa to ne bi smelo koga motiti.

FireSnake je izjavil:

Kakšnaj e podpora vladi se bi hitro pokazalo, ko bodo referendumi.
Ti bi znal biti (zelo) presenečen.


Ne, to ne pokaze kaksna je podpora vladi, ker jih kolikor vem ne lansira vlada. Ce bi vlada kaj preverjala z referendumum in na to vezala zaupnico bi bilo kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

TheBlueOne je izjavil:

Podpora vladi kaze drugace, vzdusje v moji druzbi radikalno boljse kot v obdobju SDS aranja. Smo pa prakticno vsi v gospodarstu.
Razlike med puklastim plešavcem in zdajšnjo garnituro seveda ne zanikam. Tisto gnojenje prej ni niti omembe vredno.

Ampak da bi nekdo te aktualne lopove podpiral, izven javnega sektorja, mi pa ni znano.

Wrop ::

Naša RTV, če si Troha in če si nepristranski in neodvisen novinar.



Glede ukinitve Pogledov Slovenije na najbolj strokovni TV, ki dela v dobro ljudi in ne politike.
"Gre za politično odločitev, ker nama je bila ta sporočena po oddaji o Mercatorju, kjer sva razkrila, da je prišlo do sestanka med predsednico vlade Bratuškovo in direktorjem pivovarne Laško in Mercator, na katerem so govorili tudi o prodaji Mercatorja hrvaškemu tajkunu Ivici Todoroviću," je razlog za ukinitev oddaje Pogledi Slovenije leta 2013 pojasnil njen tedanji sovoditelj Uroš Slak.


Tega ne boste prebrali na najbolj strokovnem MMC, ki podaja zgolj nepristranske informacije.

To je le mahjen a pomemben delček, ki govori o kako se zelo motijo tisti, ki to RTV zagovarjajo, da tam ni politike, če pa je, je samo Janševa.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Razlike med puklastim plešavcem in zdajšnjo garnituro seveda ne zanikam. Tisto gnojenje prej ni niti omembe vredno.

Ampak da bi nekdo te aktualne lopove podpiral, izven javnega sektorja, mi pa ni znano.


Kaj pa je tako zelo drugace, da bi imeli manj podpore? Problem je pomanjkanje neke kakovostne desne alternative, ker SDS pride v kompletu s tem gnojenjem.

Pa, da ne bo pomote, jaz si mislim, da je za majhno drzavo bolj lukrativna nekoliko bolj desna gospodarska drza, samo problem je, da projekti vecinoma propadejo. Recimo normiranci bi morali biti magnet za digitalne nomade in majhna podjetja, v bistvu pa so na koncu bolj davcna olajsava za pogumne. Niso znali delati promocije.

Jaz bi tako desno opcijo, ki poleg razbremenjevanja sproti vlece investicije, ne pa situacijo, kjer desna osiromasi blagajno, potem pa pride leva, ki ugotovi, da dober del prebivalstva skoraj nima vec za kruh in nazaj carini vse po spisku.

feryz ::

Le še enkrat. Ni politika na tem, svetu, ki bi šel v politiko zato, da bo za ljudi dobro delal. Ko je to jasno, je jasno vse.
Seveda izbereš manjše zlo. Moraš biti pa nor, da izjaviš, da kateregakoli podpiraš pri, predvsem, kraji in prikoritništvu.

Razen, ko imaš od tega osebno korist. Krog teh, ki jo imajo, pa je lahko zelo majhen ali zelo velik. In ta krog potem lahko podpira to kar imamo.
Najti ljudi po Ljubljani ali narediti anketo tistih, ki podpirajo te pederčine, je otročje lahko. V naši ulici pa neskončno težje.

Najbrž vam je jasno, da so vsak za prispevek v medijih, v katerem intervjuvajo ljudi po ulici in pokažejo 8 pozitivnih mnenj in dva negativna, prej intervjuvali 10 krat več ljudi. In skrbno izbrali prikazane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Wrop ::

feryz je izjavil:


Najbrž vam je jasno, da so vsak za prispevek v medijih, v katerem intervjuvajo ljudi po ulici in pokažejo 8 pozitivnih mnenj in dva negativna, prej intervjuvali 10 krat več ljudi. In skrbno izbrali prikazane.


S koliko protestniki so morali opraviti intervju, da so na koncu prikazali enega Ličino, da so potem lahko na Tedniku naredili en pozitiven prispevek o miroljubnjih protestnikih, ki ne tepejo nivinarjev, če se le samooznačijo, da so ne vem iz RTV?

Unchancy ::

TheBlueOne je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ne, ne verjamem, da je Nova24 nekaj normalnega. Ampak imam predlog - daj jim 11 EUR na mesec od vsakega gospodinjstva in bojo postali veliko boljši. Kot tista druga strankarska televizija, ki jo ima v rokah KPS.


Ti pa si naiven. Oni bodo vedno dali ves denar v SDS promocijo, ker so SDSov reklamni medij. Verjetno pa niti ne ves kaj vse placa tiste denar za RTV, da tako primerjas.

Dokaz pa imas takoj, ko vidis, da te cenene in po tvoje slabo kakovostne poizkusajo potisniti na RTV. Oni ne potrebujejo RTV denarja, oni potrebujejo svoje pridigarje na RTV ali pa zminiran RTV.

A si ti včeraj rojen? RTV Slo je bil vedno partijsko trobilo, desant na njih se je zgodil s strani SDS v zadnjih nekaj mesecih. To little, to late. Glede na to, da slovenskega novinarja vzgaja trdnjava KPS FDV, ni strahu, da bi lahko SDS jurišniki v parih mesecih karkoli spremenili, ker je sistem od vrha do tal levajzarski.
Edini recept, da se to sranje konča, je privatizacija in ukinitev RTV reketa.

feryz ::

Ufff, kdo pa bo privatnik, ki bo naredil RTV vzorno? Grasupeljski plešec?
V kakšno greznico se je spremenil pooptv in kompanija, lahko vsi vidimo.
Ali kako izgleda RTV, ko ga imajo v krempljih ljudje, pripadni prej omenjenemu potencialnemu prihvatizatorju.

TheBlueOne ::

Unchancy je izjavil:


A si ti včeraj rojen? RTV Slo je bil vedno partijsko trobilo, desant na njih se je zgodil s strani SDS v zadnjih nekaj mesecih. To little, to late. Glede na to, da slovenskega novinarja vzgaja trdnjava KPS FDV, ni strahu, da bi lahko SDS jurišniki v parih mesecih karkoli spremenili, ker je sistem od vrha do tal levajzarski.
Edini recept, da se to sranje konča, je privatizacija in ukinitev RTV reketa.


Pac meni je jasno od kod bodo prihajali novinarji in verjetno ne bodo iz kmetijske, ce porocajo o politiki. Kakor mi je tudi jasno, da imajo politike stila SDS alergijo na kriticno porocanje. Oni so ustvarili vse pomisleke o tem, da je celotna visokoizobrazena scena leva in se jih ne poslusa. Je tudi jasno, da konzervativne stranke ne bodo obozevalci svobodnega razmisljanja, ce njihova cela mantra temelji na kombinaciji religije in tradicije.

Mediji so pac po definiciji bolj liberalni, ker se jih uci ne biti verniki, ker moras biti odprtomiselni. Kar pa seveda verniki razumejo kot kontrapol, ampak ni, ker bodo poslusali tudi kontravernike prvim vernikom.

kotanyi ::

Unchancy je izjavil:

A si ti včeraj rojen? RTV Slo je bil vedno partijsko trobilo, desant na njih se je zgodil s strani SDS v zadnjih nekaj mesecih. To little, to late. Glede na to, da slovenskega novinarja vzgaja trdnjava KPS FDV, ni strahu, da bi lahko SDS jurišniki v parih mesecih karkoli spremenili, ker je sistem od vrha do tal levajzarski.
Edini recept, da se to sranje konča, je privatizacija in ukinitev RTV reketa.


Hja, tule mamo en manjši problemček, tkole, na hitr.

Vaš čelavi vodža, je bil tako v KPS, kot na FDV.

En Holobček, po drugi strani, ni imel nikdar partijske rdeče knjižice, šolan je na FE-ju, obenem je bil gostujoči raziskovalec v USA.

Tkole, za perspektivco. :))

drvo ::

Wrop je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ah, kako lepo je očitati drugim, kar počneš sam…
SDS ni nič prida, ampak proti levakarjem so pa amaterji - predvsem pri zlorabi medijev in novinarskega poklica.


Samo, ce verjames, da je Nova24 nekaj normalnega. Potem razumem, da vse ostalo vidis kot ekstremno levo.


Nova24 je samo zrcalna slika info. prog. RTV.
Razlika je v količini denarja in eden ima precej daljše obdobje delovanja in s tem bolj prefinjeno predajanje novic in svojih pogledov.


In Nove me nihče ne sili plačevati.

MrStein ::

Ko je rtv objavil nekaj desnega, je bil cel halo. Ko ima recimo Štefančič "leve fore" ves čas, pa je o-kej.


Če se zgodi svinjarija v zasebni organizaciji, je v vsakem drugem stavku omenjeno, da gre za zasebno. Če se zgodi v javni, se hitro zgodi, da tega v celotnem članku ne omenijo.

Tega je ogromno. Samo so vsi navajeni, se jim zdi "normalno", zato ne opazijo.

Kaj je povprečje, pa je vprašanje za statistike...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
140 / 236
»»