» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
25 / 236
»»

tomlin ::

Pa kaj se gre Starička &Co. Jasno, oklepnike potrebujemo, poleg njih pa vsekakor še vso dodatno vojaško opremo,

ki jo nujno potrebujemo za normalno stanje oborožitve. Jasno, da nujno potrebujemo kvaliteten šolan in

usposobljen vojaški kader. Če smo v NATU, ne moremo s tujim k.. po koprivah mahat!



https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/1748...

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:


Še vedno se oklepaš stare ministrske ekipe. POkemonetiraj sedaj novo, ki jo je sestavil mandatar, ki ga podpiraš.


Bi ti (zopet) rekel da se nauči brat, pa oba veva da itak ne bo prišlo skozi. Jebiga. Ponavljal se pa samo zaradi tebe res ne bom.

Btw, vladajoča ekipa je še vedno stara. Jaz sem jim dal ob nastopu funkcij 2020 čisto korektno šanso da se izkaže. Če bi vedel, da si česa takega sposoben, bi ti rekel da pejt brat kaj sem takrat pisal o JJ-ju.

No, honeymoon 2020 je trajal mejbi tam, dva tedna. Jebiga, po 30 letih bi že lahko vedel da je bil tastar Ivan K. 100% on point.

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:


Bi ti (zopet) rekel da se nauči brat, pa oba veva da itak ne bo prišlo skozi. Jebiga. Ponavljal se pa samo zaradi tebe res ne bom.

Kakšen priročen izgovor. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kopriva60918 ::

tomlin je izjavil:

ne moremo s tujim k.. po koprivah mahat!


malo dodatne akcije včasih ne škodi, nisem tako zadrta kot nekatere.

111111111111 ::

tomlin je izjavil:

Pa kaj se gre Starička &Co. Jasno, oklepnike potrebujemo, poleg njih pa vsekakor še vso dodatno vojaško opremo,

ki jo nujno potrebujemo za normalno stanje oborožitve. Jasno, da nujno potrebujemo kvaliteten šolan in

usposobljen vojaški kader. Če smo v NATU, ne moremo s tujim k.. po koprivah mahat!



https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/1748...

Kaj češ. Neodvisen medij in neodvisna novinarka, ki je prav hotela slišati, da je nakup napaka in da je treba Tonina in Janša obesit za jajca. :D Ampak se je FDV-jevka izredno dobro držalo, malo ji je šlo tudi na smeh. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FireSnake ::

A niso levaki tukaj vpili, da se bo po tem, ko Jajo gre iz sedla začela sanacija?
Začela se bo tako:
- da se poveča število ministerstev,
- da se povleče v vlado gnoj, ki smo ga poslali na smetišče.

Lahko kdo to malo razloži?
Ker jaz ima samo en občutek: da se bo plenilo še bolj, kot se je prej (iz tega naslova tudi moja trditev, da je bilo na oblasti manjše zlo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hipertija ::

Ka zdj holobovi volilci, nikjer nihče ne pleše po ulicah? Prvi cilj padel pi*ka vam materina
Prekle za kurnk

GregiB ::

FireSnake je izjavil:


- da se povleče v vlado gnoj, ki smo ga poslali na smetišče.


Tudi v opoziciji bo sedel gnoj, ki smo ga poslali na smetišče...

FireSnake je izjavil:

Lahko kdo to malo razloži?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Miki N ::

Lejte, Jajo pač ni več kralj na kupu gnoja - tako to pač je, s tem se morate sprijazniti, da greste lahko naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

@GregiB: Govorim o gnoju, ki je ostal zunaj parlamenta.
Zate ni bilo dovolj nazorno napisano?
Poskusi znova.

@Miki N: to, da jajo ni glavni petelin na kupu gnoja ni težava.
Jaz izpostavljam drugo zadevo: to, da so govorili, kako bo po pleškotu šlo na bolje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

GregiB ::

FireSnake je izjavil:

@GregiB: Govorim o gnoju, ki je ostal zunaj parlamenta.


Govorim o gnoju, ki mu je bila na volitvah izrečena plebiscitarna nezaupnica.... neposredno...

FireSnake je izjavil:

Zate ni bilo dovolj nazorno napisano?
Poskusi znova.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dreta ::

Toliko bedakov na kupu, kaj ne greste v politiko in se prerekate na 'visjem' nivoju? Podn od druzbe in potem od politike pricakujete zvelicanje?

Miki N ::

FireSnake je izjavil:



@Miki N: to, da jajo ni glavni petelin na kupu gnoja ni težava.
Jaz izpostavljam drugo zadevo: to, da so govorili, kako bo po pleškotu šlo na bolje.


Glej, VatrenaZmija - očitno je bil Pleško ogromno ljudem glavna težava in ja, zdaj jim gre bolje. Ker ga ni.

Ja lahko, da so budale, lahko se jeziš na te ljudi - mogoče upravičeno. Legit. A to bo le bes nemočnega in ti škodi. Postal boš zagrenjen kot... Jajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Polda ::

Konec plesa volilci Goloba žalujejo in se sprašujejo kako jih bo danes nategnil.

Sc0ut ::

Jaz sem se tega bal kaj dela Golob. Mesecnika vlaci zraven, postavlja formo in ne vsebino na vodenje,... Tonin jelepo rekel da so časi sedaj drugačni. Putler grozi, mi pa se še naprej gremo mavrice in kumbaja. Jansa bi bil zdaj boljsi, ampak ker je zelel hkrati bit diktator smo ga odnesli. Ni se mogel zadrzat ne, moral je vozit svojo diktatorsko špuro...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

GregiB ::

Polda je izjavil:

Konec plesa volilci Goloba žalujejo in se sprašujejo kako jih bo danes nategnil.


Mater, kaj vse si zmišljujete, da opravičite fiasko Puklastega... Better luck next time... oh wait... no next time for you...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fikus_ ::

Nova vlada še sestavljena ni, vi pa že jamrate, da nova vlada nič ne naredi.
ijj še vedno počne svoje rabote, parkira odslužene sds-ovce na položaje, da bodo vedrili. To pa kot kaže je čisto ok, ker so ta prave barve.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

torentino ::

Mene pa ful skrbi, ker so dali policajko za notranjo ministrico. Kaj smo zdaj policijska država?

GregiB ::

torentino je izjavil:

Mene pa ful skrbi, ker so dali policajko za notranjo ministrico. Kaj smo zdaj policijska država?
Zdaj je gradbenik, pa mislim, da smo bolj policiska, kot gradbeniška država...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Sc0ut ::

Splosne dohodninske olajsave naj ne bi vec višali.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Buggy ::

GregiB je izjavil:

FireSnake je izjavil:

@GregiB: Govorim o gnoju, ki je ostal zunaj parlamenta.


Govorim o gnoju, ki mu je bila na volitvah izrečena plebiscitarna nezaupnica.... neposredno...

FireSnake je izjavil:

Zate ni bilo dovolj nazorno napisano?
Poskusi znova.



...z njim se ne rabis kaj dost truditi. Nesamozavestno revse je zafrustrirano in izgubljeno v svojih fikcijah in isce pozornost. Rumeni trolcki in fajrsnejk pac ne razumejo, da je vecina glasovala za normalizacijo drzave, ki jo KUL + GS predstavljajo ter takticno oddali glas za tistega, ki bo imel pri tem najvec moznosti.
Kot sem ze povedal, jaz sem v tem primeru dobil v vladno ekipo tudi Sarca kateremu bi sicer oddal glas. Golob je naredil zelo pametno potezo, sploh ko v kalkulacijo vzames se prihajajoce lokalne volitve, izkusnje ter mrezo ki jo GS kot nova stranka se nima.

Skratka cez cas bo KUL +GS novi LDS like, kar je edina pametna odlocitev za nas prostor.

AtaŠtumf ::

Buggy je izjavil:


Kot sem ze povedal, jaz sem v tem primeru dobil v vladno ekipo tudi Sarca kateremu bi sicer oddal glas. Golob je naredil zelo pametno potezo, sploh ko v kalkulacijo vzames se prihajajoce lokalne volitve, izkusnje ter mrezo ki jo GS kot nova stranka se nima.

Skratka cez cas bo KUL +GS novi LDS like, kar je edina pametna odlocitev za nas prostor.


Bomo videli na lokalnih volitvah, kako bodo volilci sprejeli to potezo.

Morda se mu bo ta poteza zelo obrestovala.


IMHO bomo čez 4 leta gledali nov obraz na levici in bo golobček šel iz junaka do bedaka, kakor cmerar in komedijant.


Je pa kolega, volilec golobčka in zagovornik normalizacije rekel, ko je videl imena ministrov, če se mediji zajebavajo, da kažejo Šarca in Bratuškovo za ministra.

Buggy ::

ministrsko ekipo in delo vlade kot celote je nekako smiselno ocenjevati vsaj po tem ko je za zacetek sestavljena in dokoncno potrjena dokoncno, mogoce pa tudi takrat ko kaksno stvar celo naredi :)

Od nesposobnih, nemoralnih in nesuverenih opic na trenutnih ministrskih stolckih stvar tudi v teoriji ne more biti slabsa, ker ce samo podobne_opice nastavijo, bodo vsaj s svojo betico razmisljale ne pa s plesasto :))

gruntfürmich ::

če bo mesečnik zagrenil življenje stanovanjskim špekulantom in prevarantom, bom zelo zadovoljen; kot je obljubljal včeraj v tarči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sbawe64 ::

tomlin je izjavil:

Kakšna debilna pripomba. Cene ne bodo šle dol, vsaj zaenkrat, pa kakšno kretensko razmišljanje. SAJ SMO VENDAR V VOJNI, MORALI BOMO NEKOLIKO POTRPETI TUDI S CANAMI.


sbawe64 je izjavil:

tomlin je izjavil:

ZDA in druge bogate države so se odločile, da v boju proti naraščajočim cenam sprostijo svoje strateške rezerve.

Zda sproščajo svoje strateške rezerve (1/3 celotne rezerve) od 24.2 naprej.
In sedaj ponovno obnavljajo zalogo (torej kupujejo nafto).
Cene zato ne bodo šle dol.

5 maj 2022
https://www.cbsnews.com/news/strategic-...

It ain't working !
https://ycharts.com/indicators/us_gas_p...

V vojni smo z bruseljskimi birokrati !
Oni bodo naredili več škode kot Rusi.

Vzemi Snickers.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

AtaŠtumf ::

Čez kak mesec bo nova vlada potrjena, golobček poklican v Bruselj, mu bo razloženo par stvari, potem se bodo pa razni trenutni zagovorniki, praskali po glavi, zakaj je sedaj golobček ponovno obrnil ploščo in sedaj čisto drugače govori...

Upam samo, da ne bo prevelik šok za nekatere tukaj!

Mesečnik bo pa razlagal, da damo premalo za vojsko, včerajšnje izjave o nepremičninah bodo pa samo še oddaljen spomin.

Podobno kot švedski model, če se kitajski virus ponovno vrne v vsem zamahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

če bo mesečnik zagrenil življenje stanovanjskim špekulantom in prevarantom, bom zelo zadovoljen; kot je obljubljal včeraj v tarči.



to je obljubljal ze pred volitvam (KUL pa podpiral) in jaz se vsekakor strinjam s tem, da se stvari ustrezno uredi preko davkov ali ob nadaljni prodaji ali pa davkom glede na stevilo stanovanjskih enot v lasti. Vsekakor pa sem preprican da bodo spekulantom stopili na prste in da to kar zavaja laznjivi kljukec tonickek, da bodo zaradi te stanovanjske politike prikrajsani starejsi ljudje na podezelju z velikimi kmetijami, ne bo drzalo.

Bruselj ni nas sovraznik, se vedno zelimo biti jedro EU kot pa zabacena periferija visegrada...zato ne pricakujem nic dramaticnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

fikus_ ::

Morate se zavedat, da tisti, ki ima več stanovanj, ima kapital in ne bodo navdušeni nad nepremičninskim davkom. Z vsem svojim vplivom se bodo borili proti temu.
Zato pa se vrednotenje nepremičnin, prevrednotenje in . . . . vleče že skozi par vlad. Sami sebi ne bodo pljuvali v skledo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

ministrsko ekipo in delo vlade kot celote je nekako smiselno ocenjevati vsaj po tem ko je za zacetek sestavljena in dokoncno potrjena dokoncno, mogoce pa tudi takrat ko kaksno stvar celo naredi :)

Od nesposobnih, nemoralnih in nesuverenih opic na trenutnih ministrskih stolckih stvar tudi v teoriji ne more biti slabsa, ker ce samo podobne_opice nastavijo, bodo vsaj s svojo betico razmisljale ne pa s plesasto :))

A kar vsi so opice? Ker nova struktura ministrov pa je za prste obliznit?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Sc0ut ::

Kako se lahko upremo spremembi dohodninske zakonodaje?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Buggy ::

A kar vsi so opice? Ker nova struktura ministrov pa je za prste obliznit?


tokratni ministri so vsekakor boljsi ze zgolj zato, ker so del zdrave struje...sicer pa sem govoril hipoteticno ;)

Kako se lahko upremo spremembi dohodninske zakonodaje?


na protestih seveda. Nova vlada z novim programom vsekakor prinese tudi spremembo davcne zakonodaje, sploh ob dejstvu koliko nam je arestant naredil dolga. Druge ni. Cesa se pa bojis?

111111111111 ::

Sc0ut je izjavil:

Kako se lahko upremo spremembi dohodninske zakonodaje?

Piši na 8. marec in če njih prepričaš, bo tudi Golob spremenil mnenje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ginekk ::

torentino je izjavil:

Mene pa ful skrbi, ker so dali policajko za notranjo ministrico. Kaj smo zdaj policijska država?


Mislim policija je eden najbolj pomembnih resorjev pod MNZ. Jaz pa sem vesel da so dal njo, da očisti nesnago, ki se je nabrala v parih letih. Na čelu policije, je bila cenjena v svojih stanovskih krogih kot profesionalka.

Koliko smo "namernih" fiaskov policije videli, bog pomagaj.

Od sendviča na Prešercu, do zajebavanja protestnikov, dajanja legitmnosti naci grupi rumenih jopičev - neke interne politične preiskave, ker jih niso dovolj zaščitili. Aja, še na privat shod SDS stranke so šli delat varovanja. Ne moreš verjet.

Unchancy ::

Buggy je izjavil:

ministrsko ekipo in delo vlade kot celote je nekako smiselno ocenjevati vsaj po tem ko je za zacetek sestavljena in dokoncno potrjena dokoncno, mogoce pa tudi takrat ko kaksno stvar celo naredi :)

Od nesposobnih, nemoralnih in nesuverenih opic na trenutnih ministrskih stolckih stvar tudi v teoriji ne more biti slabsa, ker ce samo podobne_opice nastavijo, bodo vsaj s svojo betico razmisljale ne pa s plesasto :))

“Wi nid tajm” in “Kua je zej babe!?” nista neznanki. Grobar Adrie etc. tudi ne. Če je to standard, potem nismo ravno na suhem in na toplem.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

GregiB ::

Unchancy je izjavil:

“Wi nid tajm” in “Kua je zej babe!?” nista neznanki. Grobar Adrie etc. tudi ne. Če je to standard, potem nismo ravno na suhem in na toplem.


Hehe... se še vedno obešate na angleščino Šivilje... tudi prav, ni poliglot... fact. Si že poslušal Puklastega. To, da še s teleprompterja ali papirja ne zna brat je eno... si ga že slišal angležirat... brez pripomočkov? Jojmene...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ginekk ::

GregiB je izjavil:

Unchancy je izjavil:

“Wi nid tajm” in “Kua je zej babe!?” nista neznanki. Grobar Adrie etc. tudi ne. Če je to standard, potem nismo ravno na suhem in na toplem.


Hehe... se še vedno obešate na angleščino Šivilje... tudi prav, ni poliglot... fact. Si že poslušal Puklastega. To, da še s teleprompterja ali papirja ne zna brat je eno... si ga že slišal angležirat... brez pripomočkov? Jojmene...



To je še vedno smešno:

Unchancy ::

GregiB je izjavil:

Unchancy je izjavil:

“Wi nid tajm” in “Kua je zej babe!?” nista neznanki. Grobar Adrie etc. tudi ne. Če je to standard, potem nismo ravno na suhem in na toplem.


Hehe... se še vedno obešate na angleščino Šivilje... tudi prav, ni poliglot... fact. Si že poslušal Puklastega. To, da še s teleprompterja ali papirja ne zna brat je eno... si ga že slišal angležirat... brez pripomočkov? Jojmene...

To je bil zgolj zajebantski vložek - gospa je pogrnila na evropski sceni pred celim svetom. Poleg tega - imeti stranko, ki se imenuje po tebi, pa tega še Tito in Stalin nista imela. Kakšen prenapihnjen ego mora to biti - ali pa hudo pomanjkanje vizije…
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

ginekk ::

Unchancy je izjavil:

Kua je zej babe!?” nista neznanki.


Čak mal, a je to rekel Šarec ali Serpentišek, torej lik ki ga je igralec Šarec sam ustvaril in z njim tudi služil denar?

A potemtakem, če je to isto lahko rečemo da je bil Terminator guverner Kalifornije?

Unchancy ::

ginekk je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Kua je zej babe!?” nista neznanki.


Čak mal, a je to rekel Šarec ali Serpentišek, torej lik ki ga je igralec Šarec sam ustvaril in z njim tudi služil denar?

A potemtakem, če je to isto lahko rečemo da je bil Terminator guverner Kalifornije?

Saj to je bil itak Švarcijev trade mark. Drugače pa - gre za precej primitivno obliko humorja in isto za nekoga, ki ima stranko s svojim imenom. Kult osebnosti.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

ginekk ::

Se strinjam, da je primitivno, seksistično in nazadnjaško. Verjetno namenoma, da je pobiral slovensko ruralno klientelo. Valjda je to diplomiranemu igralcu jasno. Vseeno, tega talenta mu ne morem očitat.

Unchancy ::

ginekk je izjavil:

Se strinjam, da je primitivno, seksistično in nazadnjaško. Verjetno namenoma, da je pobiral slovensko ruralno klientelo. Valjda je to diplomiranemu igralcu jasno. Vseeno, tega talenta mu ne morem očitat.

Vedno je klientela - za primitivni humor, za droge, za…you name it. Ni pa treba biti ponudnik vsakega sranja, po katerem je povpraševanje.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Hypathia ::

Sc0ut je izjavil:

Kako se lahko upremo spremembi dohodninske zakonodaje?

Ta vlak je odpeljal 24. aprila, ampak ne skrbite, ni treba nehati plesat, ta vlada bo morda res izpraznila vaše žepe, bo pa zato komunikacija vrhunska.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GregiB ::

Sem šel na Twitter mal gledat predvolilne prispevke antikomunistke... Od vseh anket so njene še najbolj zadele končni rezultat :)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hypathia ::

Mimogrede, a kdo ve, kaj točno imajo v mislih z "aktivacijo bančnih vlog prebivalstva", a nas nameravajo tudi prihrankov "osvobodit"?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

dronyx ::

Hypathia je izjavil:

Mimogrede, a kdo ve, kaj točno imajo v mislih z "aktivacijo bančnih vlog prebivalstva", a nas nameravajo tudi prihrankov "osvobodit"?

Tako ja. Bančne vloge je potrebno nacionalizirat in razdelit med tiste, ki znajo delat z denarjem.

FireSnake ::

AtaŠtumf je izjavil:


Je pa kolega, volilec golobčka in zagovornik normalizacije rekel, ko je videl imena ministrov, če se mediji zajebavajo, da kažejo Šarca in Bratuškovo za ministra.


Pomemben in hkrati zanimiv podatek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sc0ut ::

dronyx je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Mimogrede, a kdo ve, kaj točno imajo v mislih z "aktivacijo bančnih vlog prebivalstva", a nas nameravajo tudi prihrankov "osvobodit"?

Tako ja. Bančne vloge je potrebno nacionalizirat in razdelit med tiste, ki znajo delat z denarjem.


Kordis press.

Hypathia je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Kako se lahko upremo spremembi dohodninske zakonodaje?

Ta vlak je odpeljal 24. aprila, ampak ne skrbite, ni treba nehati plesat, ta vlada bo morda res izpraznila vaše žepe, bo pa zato komunikacija vrhunska.


Kako je mesecniku uspelo prit v parlament. Res skoda.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

FireSnake ::

Buggy je izjavil:


...z njim se ne rabis kaj dost truditi. Nesamozavestno revse je zafrustrirano in izgubljeno v svojih fikcijah in isce pozornost.


Vem, da te peče (pa še več je tega).
A desjtvo, da si zapit zafustriranec (vir, tudi drugi so opazili, lahko postrežem s citatom) pripiši sebi. Ne projecirat svojih težav na druge.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

Hypathia je izjavil:

a nas nameravajo tudi prihrankov "osvobodit"?


Z veseljem osvobodim svoje prihranke v zamenjavo za eno lepo osvobojeno parcelo. Država rabi samo izvest državni ekvivalent tleska s prstom in bo moje osvobojene prihranke lahko razdajala med tiste ki jih nimajo oziroma kakorkoli bo želela in znala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Buggy ::

Hypathia je izjavil:

Mimogrede, a kdo ve, kaj točno imajo v mislih z "aktivacijo bančnih vlog prebivalstva", a nas nameravajo tudi prihrankov "osvobodit"?


termin "aktivacija bancnih vlog prebivalstva" so uvedli pri LMS v kontekstu gradnje neprofitnih stanovanj za mlade, kar ti sicer dobro ves, a zelis zgolj v stilu NoreTV dobronamerno siriti lazi :))


V našem lani novembra sprejetem programu smo predvideli normativni okvir, povezan s stanovanjsko problematiko. Zaradi večje preglednosti in hitrejšega odzivanja na spremembe in potrebe je treba sprejeti dva področna zakona – o upravljanju stavb (tudi poslovnih) in o stanovanjski politiki (neprofitna stanovanja, skladi, najemna razmerja ipd.). Oba zakona bomo sprejeli do konca leta 2022. Finančne vire bomo na eni strani iskali s sredstvi v proračunu in na drugi s prostovoljno aktivacijo bančnih depozitov. V nadaljevanju pa predstavljamo naše konkretne programske rešitve na področju stanovanjske politike, ki odgovarjajo na to zelo raznoliko in kompleksno problematiko: a) ustanovitev stanovanjskih zadrug po vzoru tujih uspešnih oblik dostopa do stanovanj ter spodbujanje drugih inovativnih pristopov za reševanje stanovanjske problematike, b) podpora javno-zasebnim partnerstvom za krepitev fonda javnih najemnih stanovanj, c) regulacija kratkoročnih najemov v večstanovanjskih stavbah (Airbnb, Booking), č) vzpostavitev javne najemne službe, d) možnost pridobitve prvega lastniškega stanovanja z odplačilom najemnine, e) spodbujanje prebivalstva k prostovoljni aktivaciji bančnih depozitov z izdajo namenskih državnih obveznic z zajamčenim donosom, tudi za graditev stanovanj za mlade, f) graditev neprofitnih stanovanj, zviševanje subvencij na področju stanovanjske politike – spodbujanje subvencioniranih najemov za daljše časovno obdobje z možnostjo odkupa, g) krepitev in usposobitev stanovanjskega sklada za hitrejše in učinkovitejše reševanje izzivov, h) izvedba pilotnega projekta in široke strokovne razprave o učinkih, ki bi jih na razvoj družbe in ekonomije imelo začasno 50-odstotno znižanje ali polovično državno sofinanciranje stroškovne najemnine za mlade in mlade družine ter začasno državno sofinanciranje določenega deleža plače ob prvi zaposlitvi mladih. Projekt bi trajal do konca leta 2022, na podlagi ugotovitev pa bi sprejeli nadaljnje ukrepe, i) sprejetje zakona o poroštvih za stanovanjska posojila po vzoru predloga, ki smo ga pripravili v času vlade Marjana Šarca, saj je nedavno sprejeti zakon neuresničljiv.
««
25 / 236
»»