» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
181 / 236
»»

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Golobi so pač leteče podgane, nekaka mestna komunala, ki poje ostanke, in poserje vse skupaj.

lepo seje zdaj pokazalo pri zakonu o dohodnini.

Pofukali normirance, plus vse zaposlene na plačah...


Je s tem kaj narobe?

Levica kot levica, to je višanje davkov.

Povsem pričakovana.

Večina naroda si želi višjih davkov, ne pa bogatenja in vašega desničarskega egoizma.

Wrop ::

Mogoče je preslišal, da se z visokimi davki ljudje počutijo varno. :)) Kaj sedaj joka?
Šele začelo se je. Ta teden že napovedujejo pokojninsko reformo. Pobirati navzgor neomejeno, dajati omejeno.
Na ministrstvu zagovarjajo možnost financiranja pokojninske blagajne z dodatnim prerazporejanjem "družbenega bogastva", kar je v skladu s koalicijsko pogodbo. V njej piše, da je ena od prioritet koalicije na področju pokojnin "diverzifikacija" virov financiranja in zmanjšanje odvisnosti pokojninskega in invalidskega zavarovanja od prispevkov iz dela.
...
Poudarili so še, da nameravajo nasloviti tudi razlike v višinah pokojnin ter družbene neenakosti v pričakovani življenjski dobi. "Če na primer slabo plačan delavec pokojnino prejema deset let, medtem ko dobro plačan menedžer pokojnino prejema dvajset let, je to diskriminacijo treba upoštevati, saj slabo plačani delavec plačuje pokojnino za bogatejšega menedžerja.

Še začeli niso, pa normiranci že piskajo. Še bolj bodo.

user4683 ::

StarMafijec je izjavil:

Večina naroda si želi višjih davkov, ne pa bogatenja in vašega desničarskega egoizma.

A zato večina tako rada brez računa plačuje privatnike?

Utk ::

Poudarili so še, da nameravajo nasloviti tudi razlike v višinah pokojnin ter družbene neenakosti v pričakovani življenjski dobi. "Če na primer slabo plačan delavec pokojnino prejema deset let, medtem ko dobro plačan menedžer pokojnino prejema dvajset let, je to diskriminacijo treba upoštevati, saj slabo plačani delavec plačuje pokojnino za bogatejšega menedžerja.

Jasno pa da ni noben problem, če se dobro plačan stegne še pred prvo pokojnino, slabo plačanemu vseeno pripada pokojnina višja od katerekoli njegove plače še 40 let.

Wrop ::

Ne, levičarji niso taki, oni vedno vzamejo račun. Če pa že, jih je pa privatnik prisilil.

StarMafijec ::

user4683 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Večina naroda si želi višjih davkov, ne pa bogatenja in vašega desničarskega egoizma.

A zato večina tako rada brez računa plačuje privatnike?


To so desničarji. Želijo čim manj vmešavanja države v njihov posel.

Invictus ::

Wrop je izjavil:


Še začeli niso, pa normiranci že piskajo. Še bolj bodo.

Ne bomo, nič bat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

StarMafijec je izjavil:

user4683 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Večina naroda si želi višjih davkov, ne pa bogatenja in vašega desničarskega egoizma.

A zato večina tako rada brez računa plačuje privatnike?


To so desničarji. Želijo čim manj vmešavanja države v njihov posel.

Ne, to so balkanci. Tako levi kot desni.

Wrop ::

Invictus je izjavil:

Wrop je izjavil:


Še začeli niso, pa normiranci že piskajo. Še bolj bodo.

Ne bomo, nič bat...


Do it.

bbbbbb2015 ::

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10€ na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10€ na uro, lahko ima Hans 40€, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8€ na uro.


Moramo malo razčistiti te "migrante". To o 400 tisoč delovne sile je mit. Nemci so ta hip na robu recesije. Držijo zaposlenost, vendar komajda.

Ti migranti, ki jih oni (pa Belgijci, pa Švedi, pa še kdo) pri sebi držijo, Nemci sami ugotavljajo, da se ne asimilirajo. Nasprotno, getoizirajo se, narašča kriminal s hudimi telesnimi poškodbami.

Niti Italijani in Francozi jih (več) nočejo. To, kar zdaj recimo slovenski levičarji počnejo, da vabijo te neke migrante, ki prihajajo po balkanski migrantski poti - to bo tak fail.

Imamo malo srečo, da vsi hočejo naprej - proti Avstriji, Nemčiji. Čisto zares se pa lahko zgodi, da bodo ti migranti obstali v žepu, kot so svojčas obstali v žepu v Bosni in prej v Srbiji. In prej v Grčiji. In prej v Italiji. In prej v Španiji, na jugu. Da Avstrija zategne mejo (kot zna biti, da jo bo) to bo pa kaos na jugu Slovenije.

Če sem odkrit, Bobnarica ni glih vlivala zaupanja.

fur80 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10EUR na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10EUR na uro, lahko ima Hans 40EUR, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8EUR na uro.


Moramo malo razčistiti te "migrante". To o 400 tisoč delovne sile je mit. Nemci so ta hip na robu recesije. Držijo zaposlenost, vendar komajda.

Ti migranti, ki jih oni (pa Belgijci, pa Švedi, pa še kdo) pri sebi držijo, Nemci sami ugotavljajo, da se ne asimilirajo. Nasprotno, getoizirajo se, narašča kriminal s hudimi telesnimi poškodbami.

Niti Italijani in Francozi jih (več) nočejo. To, kar zdaj recimo slovenski levičarji počnejo, da vabijo te neke migrante, ki prihajajo po balkanski migrantski poti - to bo tak fail.

Imamo malo srečo, da vsi hočejo naprej - proti Avstriji, Nemčiji. Čisto zares se pa lahko zgodi, da bodo ti migranti obstali v žepu, kot so svojčas obstali v žepu v Bosni in prej v Srbiji. In prej v Grčiji. In prej v Italiji. In prej v Španiji, na jugu. Da Avstrija zategne mejo (kot zna biti, da jo bo) to bo pa kaos na jugu Slovenije.

Če sem odkrit, Bobnarica ni glih vlivala zaupanja.


No iz teh napak se moramo naučiti, sem delal v Nemčiji smo postavljali nekaj v nekem parku, vsi smo delali, "črnci" brez dela so se zbirali v parku in se smejali, ter poslušali glasbo, mi pa tam po 12 ur na trdo, tudi za njihovo socialno. Ampak na koncu smo vsi bili tujci tam, če veš kaj mislim! :D Dela, ki so plačana malo nad socialno, ne morejo biti v Sloveniji bolj plačana, ker ne gre ven, tako ne v nemčiji, tako ne v Sloveniji in nikjer. Pol pa reče Slovenec, daj mi denar pa bom delal, ne moreš ker denarja ni, ker drugače drugi ne bodo imeli tako plačo kot si zaslužijo, doktorji, IT in ostali, ki se šolajo in njihov poklic ni takoj zamenjljiv. Da ti ne govorim o Angliji, delali smo tujci, nadrzorniki pa Angleži, kaj hočeš lepšega, če si Anglež pa si postaviš zakone za sebe, tako je v razvitem svetu, ker drugače ne gre ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

arnecan1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10€ na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10€ na uro, lahko ima Hans 40€, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8€ na uro.


Moramo malo razčistiti te "migrante". To o 400 tisoč delovne sile je mit. Nemci so ta hip na robu recesije. Držijo zaposlenost, vendar komajda.

Ti migranti, ki jih oni (pa Belgijci, pa Švedi, pa še kdo) pri sebi držijo, Nemci sami ugotavljajo, da se ne asimilirajo. Nasprotno, getoizirajo se, narašča kriminal s hudimi telesnimi poškodbami.

Niti Italijani in Francozi jih (več) nočejo. To, kar zdaj recimo slovenski levičarji počnejo, da vabijo te neke migrante, ki prihajajo po balkanski migrantski poti - to bo tak fail.

Imamo malo srečo, da vsi hočejo naprej - proti Avstriji, Nemčiji. Čisto zares se pa lahko zgodi, da bodo ti migranti obstali v žepu, kot so svojčas obstali v žepu v Bosni in prej v Srbiji. In prej v Grčiji. In prej v Italiji. In prej v Španiji, na jugu. Da Avstrija zategne mejo (kot zna biti, da jo bo) to bo pa kaos na jugu Slovenije.

Če sem odkrit, Bobnarica ni glih vlivala zaupanja.

Slabo kaže, vsaj za določene skupine emigrantov. Predvsem inženirje. Linka od danes: https://siol.net/novice/svet/svica-ne-b... https://siol.net/novice/svet/sodisce-ve...

bbbbbb2015 ::

fur80 je izjavil:

No iz teh napak se moramo naučiti, sem delal v Nemčiji smo postavljali nekaj v nekem parku, vsi smo delali, "črnci" brez dela so se zbirali v parku in se smejali, ter poslušali glasbo, mi pa tam po 12 ur na trdo, tudi za njihovo socialno. Ampak na koncu smo vsi bili tujci tam, če veš kaj mislim! :D Dela, ki so plačana malo nad socialno, ne morejo biti v Sloveniji bolj plačana, ker ne gre ven, tako ne v nemčiji, tako ne v Sloveniji in nikjer. Pol pa reče Slovenec, daj mi denar pa bom delal, ne moreš ker denarja ni, ker drugače drugi ne bodo imeli tako plačo kot si zaslužijo, doktorji, IT in ostali, ki se šolajo in njihov poklic ni takoj zamenjljiv. Da ti ne govorim o Angliji, delali smo tujci, nadrzorniki pa Angleži, kaj hočeš lepšega, če si Anglež pa si postaviš zakone za sebe, tako je v razvitem svetu, ker drugače ne gre ven.


Jaz delam v tujini že bom rekel skoraj 10 let. Srečal sem vse, od Azijcev, Afrikancev raznih, Ukrajincev, Rusov, Kazastancev in nekih nedoločenih Azijcev (Rusov sicer, samo oni so bili neka ekstra etnična skupina, niti se več ne spomnim imena - malo imajo poševne oči, samo niso rumeni) Evropejcev - vzhodnih, zahodnih, jedrnih, nejedrnih. V grobem, talent in marljivost se spoštuje povsod. Kakšno ceno dosežeš, je sicer stvar dogovora. Inicialno sigurno, da ne moreš priti v Nemčijo in postaviti ceno nad enega top-šit nemškega inženirja. Če si pa priden, pa imaš reference, pa ni težko doseči dobre cene. Tudi daleč nad nemškim inženirjem.

Naš inženir za IT suport je Maročan Redda. Priden, ni kaj. Reši vsako težavo, debagira ethernet, IP telefonijo, vse. Ni je težave, ki je on ne bi rešil.

Je pa drugače plačan daleč več kot nek Belgijec at random. Samo ima delovne dobe v Belgiji 20+ let.

Zgodovina sprememb…

svecka ::

ni problem v ljudeh ki HOČEJO delati in čakajo na VIZO tudi 1 leto. Problem je v socialnih pijavkah, ki se prisejajo na državo, ilegalno vstopajo v državo, se ukvarjajo s kriminalom in nasploh imajo privilegije napram tistim, ki pošteno hočejo delati. Dosti tujcev sem spoznal pri nas v roku 15 let dela v proizvodnjah, od tega jih je zadnje čase čedalje več tistih, ki ne bi nič delali in samo dobivali denar. Poznajo samo pravice, na obveznosti se požvižgajo.

Unchancy ::

Golob bo prepovedu meso! >:D:))
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Premier Robert Golob je namreč ustanovil novo posvetovalno telo - strateški svet za prehrano, vanj pa ni vključil niti enega strokovnjaka z medicinske in biotehniške fakultete. Še več, med člani strateškega sveta naj bi bila polovica privržencev veganstva.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

arnecan1 ::

Unchancy je izjavil:

Golob bo prepovedu meso! >:D:))
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Premier Robert Golob je namreč ustanovil novo posvetovalno telo - strateški svet za prehrano, vanj pa ni vključil niti enega strokovnjaka z medicinske in biotehniške fakultete. Še več, med člani strateškega sveta naj bi bila polovica privržencev veganstva.

Hm, a se mi samo zdi ali POTV malo prca Goloba zadnje čase?

A se bo to stopnjevalo v naslednjih mesecih?

fur80 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

fur80 je izjavil:

No iz teh napak se moramo naučiti, sem delal v Nemčiji smo postavljali nekaj v nekem parku, vsi smo delali, "črnci" brez dela so se zbirali v parku in se smejali, ter poslušali glasbo, mi pa tam po 12 ur na trdo, tudi za njihovo socialno. Ampak na koncu smo vsi bili tujci tam, če veš kaj mislim! :D Dela, ki so plačana malo nad socialno, ne morejo biti v Sloveniji bolj plačana, ker ne gre ven, tako ne v nemčiji, tako ne v Sloveniji in nikjer. Pol pa reče Slovenec, daj mi denar pa bom delal, ne moreš ker denarja ni, ker drugače drugi ne bodo imeli tako plačo kot si zaslužijo, doktorji, IT in ostali, ki se šolajo in njihov poklic ni takoj zamenjljiv. Da ti ne govorim o Angliji, delali smo tujci, nadrzorniki pa Angleži, kaj hočeš lepšega, če si Anglež pa si postaviš zakone za sebe, tako je v razvitem svetu, ker drugače ne gre ven.


Jaz delam v tujini že bom rekel skoraj 10 let. Srečal sem vse, od Azijcev, Afrikancev raznih, Ukrajincev, Rusov, Kazastancev in nekih nedoločenih Azijcev (Rusov sicer, samo oni so bili neka ekstra etnična skupina, niti se več ne spomnim imena - malo imajo poševne oči, samo niso rumeni) Evropejcev - vzhodnih, zahodnih, jedrnih, nejedrnih. V grobem, talent in marljivost se spoštuje povsod. Kakšno ceno dosežeš, je sicer stvar dogovora. Inicialno sigurno, da ne moreš priti v Nemčijo in postaviti ceno nad enega top-šit nemškega inženirja. Če si pa priden, pa imaš reference, pa ni težko doseči dobre cene. Tudi daleč nad nemškim inženirjem.

Naš inženir za IT suport je Maročan Redda. Priden, ni kaj. Reši vsako težavo, debagira ethernet, IP telefonijo, vse. Ni je težave, ki je on ne bi rešil.

Je pa drugače plačan daleč več kot nek Belgijec at random. Samo ima delovne dobe v Belgiji 20+ let.


Ti govoriš o specifičnih poklicih, jaz govorim o zidarjih, monterjih, kuharjih, natakarjih, čistilkah,.... brez katerih normalno gospodarstvo ne more obstajat in poklici katere normalno gospodarstvo ne more bajno plačat. Te poklice delajo v normalni državi tujci, v USA Mehikanci, itd. če bomo mi hoteli, da to delajo Slovenci smo sado mazo po vzoru Albanije. Enega brez drugega ni, desničarjem bi moralo to biti kristalno jasno, razen seveda, če so komunisti preblečeni v demokrate. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Unchancy ::

arnecan1 je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Golob bo prepovedu meso! >:D:))
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Premier Robert Golob je namreč ustanovil novo posvetovalno telo - strateški svet za prehrano, vanj pa ni vključil niti enega strokovnjaka z medicinske in biotehniške fakultete. Še več, med člani strateškega sveta naj bi bila polovica privržencev veganstva.

Hm, a se mi samo zdi ali POTV malo prca Goloba zadnje čase?

A se bo to stopnjevalo v naslednjih mesecih?

Naslednji korak: KoriKaver in Robert Golob: Pica Margerita >:D
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Kayzon ::

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10€ na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10€ na uro, lahko ima Hans 40€, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8€ na uro.


Ja ja,v resnici jih je vec kot 85 procentov na socialni. Poglej si primere iz Anglije,Svedske,Francije.. Kaj mislis da crnci hodijo sem delat? haha :)):)):)):)):)):)):))

StarMafijec ::

fur80 je izjavil:

Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi.

Naj višjo plačo ponudijo, se bodo pa kandidati za službo sami javili. Če pa ne morejo dati višje plače, naj pa zaprejo obrat. Zelo enostavno.

bbbbbb2015 ::

StarMafijec je izjavil:

fur80 je izjavil:

Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi.

Naj višjo plačo ponudijo, se bodo pa kandidati za službo sami javili. Če pa ne morejo dati višje plače, naj pa zaprejo obrat. Zelo enostavno.


Načeloma je turizem, per se, industrija z nizko dodano vrednostjo. Izjema so profesionalni turizmi (konference IT v San Franciscu), nekaj konferenčni in kongresni turizmi, nekaj indstrijski turizmi (monterji, ki delajo v fabriki BMW). Še nekaj malega je ekskluziva (Azurna obala, Monako, Davos), kar pa je že bom rekel skoraj profesionalni turizem.

V vsem ostalem Bled na primer tekmuje s Turčijo, Marokom, Hrvaško, Tunizijo, nemškimi Aplami ali karkoli pač.

Tako da cen tukaj ni možno navijati.

111111111111 ::

fur80 je izjavil:

Ti govoriš o specifičnih poklicih, jaz govorim o zidarjih, monterjih, kuharjih, natakarjih, čistilkah,.... brez katerih normalno gospodarstvo ne more obstajat in poklici katere normalno gospodarstvo ne more bajno plačat. Te poklice delajo v normalni državi tujci, v USA Mehikanci, itd. če bomo mi hoteli, da to delajo Slovenci smo sado mazo po vzoru Albanije. Enega brez drugega ni, desničarjem bi moralo to biti kristalno jasno, razen seveda, če so komunisti preblečeni v demokrate. ;)

Saj veš, da ilegalce v ameriki deportirajo hitreje, kot vržeš frizbi čez šolsko igrišče. Če ne delaš, te takoj pohopsajo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

fur80 ::

111111111111 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Ti govoriš o specifičnih poklicih, jaz govorim o zidarjih, monterjih, kuharjih, natakarjih, čistilkah,.... brez katerih normalno gospodarstvo ne more obstajat in poklici katere normalno gospodarstvo ne more bajno plačat. Te poklice delajo v normalni državi tujci, v USA Mehikanci, itd. če bomo mi hoteli, da to delajo Slovenci smo sado mazo po vzoru Albanije. Enega brez drugega ni, desničarjem bi moralo to biti kristalno jasno, razen seveda, če so komunisti preblečeni v demokrate. ;)

Saj veš, da ilegalce v ameriki deportirajo hitreje, kot vržeš frizbi čez šolsko igrišče. Če ne delaš, te takoj pohopsajo.


Naučiti se je treba iz napak drugih držav, ampak cilj razvitih držav je, kot se verjetno vidi, da ljudje delajo v svoji državi poklice za katere so lepo plačani in živijo lepo življenje, ostalo delajo ljudje iz tujine, sezinsko, letno, ... Je to rasizem ne vem, boljše to kot pa pustit ljudi, da zmrznejo na meji.

111111111111 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Ti govoriš o specifičnih poklicih, jaz govorim o zidarjih, monterjih, kuharjih, natakarjih, čistilkah,.... brez katerih normalno gospodarstvo ne more obstajat in poklici katere normalno gospodarstvo ne more bajno plačat. Te poklice delajo v normalni državi tujci, v USA Mehikanci, itd. če bomo mi hoteli, da to delajo Slovenci smo sado mazo po vzoru Albanije. Enega brez drugega ni, desničarjem bi moralo to biti kristalno jasno, razen seveda, če so komunisti preblečeni v demokrate. ;)

Saj veš, da ilegalce v ameriki deportirajo hitreje, kot vržeš frizbi čez šolsko igrišče. Če ne delaš, te takoj pohopsajo.


Pa si ti videl kakega starega Mexikanca v USA, seveda ne, ker gredo v Mehiko nazaj živet s pokojnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

mr_chai ::

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10€ na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10€ na uro, lahko ima Hans 40€, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8€ na uro.


Mal si poglej plače "nižjih" poklicev v Avstriji, pa mi pol sanjej tuki o nekih jamračih "Slovencih".

Pri nas niso problem tujci, ki prihajajo ampak tujci z izkoriščevalsko mentaliteto, ki so se tu zasidrali. Saj med njimi ki izkoriščajo so tudi Slovenci in Slovenaci. Slovenec slovenca ne bi zaposlil, ker se mu noben ne bo javil, da ga bo izkoriščal, zato raje izkorišča južno delovno silo in zakonodajo, ki mu to omogoča. Slovenaci pa potem delajo isto, vozijo gor svoje ljudi in jih izkoriščajo dalje. Ampak sedaj se že kažejo znaki, ko ta južna delovna sila noče ostati pri nas in se uvaža azijo in afriko.

Good times ahead.

fur80 ::

mr_chai je izjavil:

fur80 je izjavil:

Meni je najbolj smešno, da "sedanja" desnica bi rada bila nova Avstrija, Nemčija ali Švica, samo migrantov pa ne bi imeli? Nemčija sedaj potrebuje 400 000 delovne sile, kje mislite, da jih bodo dobili. Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi. V Avstriji delajo tujci vse kar ne dela Avstrijec, zakaj, ker je slabo plačano in ne more biti bolj, če želijo ostali Avstrijci imet visoke plače, mi bi pa radi, da ima en recimo smetar isto plačo kot doktor. Velikokrat slišim, da nekdo reče, plačajte pošteno pa bomo delali, haha, to dajo v Avstriji Slovencu 10€ na uro, pa je ves srečen. Migranti tam najemajo stanovanja, ker ga kupit ne more, da Avstric 5 tujcev v stanovanje pa ima lepo rento, najemajo se avtomobili, porabljajo v trgovini, v šoli imajo več otrok. Skratka tujci jim držijo gor gospodarstvo, pa če nam je všeč ali ne, ker Ah Ali dela za 10€ na uro, lahko ima Hans 40€, pri nas imata pa Mirko pa Branko oba 8€ na uro.


Mal si poglej plače "nižjih" poklicev v Avstriji, pa mi pol sanjej tuki o nekih jamračih "Slovencih".

Pri nas niso problem tujci, ki prihajajo ampak tujci z izkoriščevalsko mentaliteto, ki so se tu zasidrali. Saj med njimi ki izkoriščajo so tudi Slovenci in Slovenaci. Slovenec slovenca ne bi zaposlil, ker se mu noben ne bo javil, da ga bo izkoriščal, zato raje izkorišča južno delovno silo in zakonodajo, ki mu to omogoča. Slovenaci pa potem delajo isto, vozijo gor svoje ljudi in jih izkoriščajo dalje. Ampak sedaj se že kažejo znaki, ko ta južna delovna sila noče ostati pri nas in se uvaža azijo in afriko.

Good times ahead.


Skladiščnik dobi v Avstriji 1500€-1600€, brez potnih stroškov in malice. Verjetno je na dan tudi vožnje v eno smer po 1h. Kaj misliš zakaj rabijo ljudi? Ker Avstrijec tega ne bo nikoli delal, sploh pa ne za tak denar, če zvišaš plače, potem pa cena v Lidlu ne bo več enaka.

PacificBlue ::

V končni fazi kar se tiče dela, je to za njih dobro(azijce in afričane) pa tudi za nas, da ni primankljaja.
Razen, če vas moti, da vas postreze npr. za pultom v gostilni ali v trgovini, malo bolj barvit človek.
I’m out.
:3

arnecan1 ::

PacificBlue je izjavil:

V končni fazi kar se tiče dela, je to za njih dobro(azijce in afričane) pa tudi za nas, da ni primankljaja.
Razen, če vas moti, da vas postreze npr. za pultom v gostilni ali v trgovini, malo bolj barvit človek.

Mene ne moti, če me postreže malo bolj barvit človek.

Me pa moti, če me malo bolj barvit človek 5 minut potem za prvim vogalom oropa.

Nekaj ni v redu, če so Francozi, Nizozemci, Švedi, Angleži v zaporih manjšina, na ulicah pa večina.

Sicer pa to ni tema 15. slovenske vlade in s tem ne bi smeli izgubljati časa. Odpre naj se nova tema o migracijah.

mr_chai ::

T440 ::

StarMafijec je izjavil:

fur80 je izjavil:

Slovenija potrebuje samo v turizmu 3000 do 4000 ljudi.

Naj višjo plačo ponudijo, se bodo pa kandidati za službo sami javili. Če pa ne morejo dati višje plače, naj pa zaprejo obrat. Zelo enostavno.

Boš dal 22 EUR za pizzo?

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:


Skladiščnik dobi v Avstriji 1500€-1600€, brez potnih stroškov in malice. Verjetno je na dan tudi vožnje v eno smer po 1h. Kaj misliš zakaj rabijo ljudi? Ker Avstrijec tega ne bo nikoli delal, sploh pa ne za tak denar, če zvišaš plače, potem pa cena v Lidlu ne bo več enaka.


Od kod ti podatek? Pocprecna placa skladiscnika je menda slabe 30k€ letno. Ker je plac 14 imas potem NETO:

12x 1750
1x 1730
1x 1700

Mesecno povprecje je (12x1750+1730+1700)/12 = priblizno 2k€/mesec

Ce imas froca se ca 180€/mesec, potem ga se upostevas pri placi itn.

Drugace so skladiscniki kar pogosto lokalci.

torentino ::

A tale se vam zdi normalen? Ali spada še pod janšistične kadre?


https://twitter.com/hrastelj/status/160...

Invictus ::

Ko greš delat v tujino, si za vedno tujec.

Kolega je v Nemčiji, 10 let sedaj, je zdaj prišel do 120k letne plače. Se mu zdi O.K. Seveda redna služba. Kot Nemec bi imel, recimo 200k za tako delovno mesto. Brez problemov.

Pri freelancerstvu je isto. Nemcu B.P. dajo 150/uro, tujec če prileze do 100, je lahko vesel. Pa pustimo tistih par ekstremov, ki znajo neke specifike. Govorim o one-man-bandu.

Zdaj je šlo tako daleč, da večje nemške firme ne majemajo več tujih podjetij, ampak samo nemške, pa še te samo, če so njihovi delavci tam res zaposleni. Se pravi, ne morejo dobiti nekega freelancerja na trgu in jim ga poturit.

Pač ščitijo tok denarja, ker hočejo da se davki plačajo v Nemčiji in da se tukaj tudi porabi denar.

LKar se tiče pa manjka delovnih mest, višje plače ne bi nič rešile. Nekaj že, mogoče 10%, za ostalo pač ni folka, ali pa preveč pofušajo na črno. Načeloma ima folk za nizko plačana delovna mesta tudi nizka pričakovanja in potrebe, pa se da hitro znajdet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Ko greš delat v tujino, si za vedno tujec.

Kolega je v Nemčiji, 10 let sedaj, je zdaj prišel do 120k letne plače. Se mu zdi O.K. Seveda redna služba. Kot Nemec bi imel, recimo 200k za tako delovno mesto. Brez problemov.


Zanimivo, jaz in moji kolegi pa smo placani podobno kot domaci, v bistvu boljse kot vecina. Take anomalije nisem opazil, pa sem delal v koncernih z dosti tujci in takimi, kjer sem bil z samimi lokalci.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Take anomalije nisem opazil, pa sem delal v koncernih z dosti tujci in takimi, kjer sem bil z samimi lokalci.

JA, delaš v koncernu z dosti tujci.

On dela pa v branži, ki je strogo nemška (zavarovalništvo, nekaj bančništva, zdaj proizvodnja v družinski nemški lasti).

To je še en detail...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Jaz sem tudi primerljivo (ali celo bolje) plačan kot moji SF kolegi (ki jih je v firmi 90%+). Mogoče so pa evropejci bolj ksenofobi. :))

TheBlueOne ::

Okoli mene lokalci neradi menjajo. Verjetno stvar ugleda in obcutka. Za nas je lazje, ker so podjetja samo ime na papirju.

Pat_MaGroin ::

user4683 je izjavil:

Jaz sem tudi primerljivo (ali celo bolje) plačan kot moji SF kolegi (ki jih je v firmi 90%+). Mogoče so pa evropejci bolj ksenofobi. :))


Dobro jutro, cela Evropa je ksenofobna. Koga ne maramo v SLO?

Avstrijci so za Nemce čefurji.

Nemci so za Norvežane komajda ljudje.

Sever Belgije ne mara juga Belgije. The list goes on and on.

Wrop ::

Od 170.000 praznih stanovanj, pa do cilja 2000 najemnih stanovanj na leto.
Medtem pa se bojda nekateri s policijsko in farmacevtsko plačo svaljkajo po socialnih stanovanjih.

arnecan1 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

user4683 je izjavil:

Jaz sem tudi primerljivo (ali celo bolje) plačan kot moji SF kolegi (ki jih je v firmi 90%+). Mogoče so pa evropejci bolj ksenofobi. :))


Dobro jutro, cela Evropa je ksenofobna. Koga ne maramo v SLO?

Avstrijci so za Nemce čefurji.

Nemci so za Norvežane komajda ljudje.

Sever Belgije ne mara juga Belgije. The list goes on and on.

Da ne omenimo Angležev ali Francozov. To so šele posebni ljudje.

Če ne znaš francosko, si samo na 1/4 človek.

Angleži pa tako mislijo, da je Bog svet ustvaril zanje.

Pa ne vsi, da ne bo pomote. Ampak ogromen odstotek.

Invictus ::

Moram reci, da so med evropskimi narodi meni Anglezi se najljubsi.

Edini poznajo pomen cinizma in sarkazma. Poleg balkancev seveda :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fur80 ::

Pa poklici specifični kjer rabiš znanje bodo vedno ok plačani, tudi za tujca. Če pa pogledate v trgovine, Mcdonaldse,... v Nemčiji ali Nizozemskem v supermarketu boste težko našli Nemca ali Nemko za blagajno, mogoče, da je poslovodja, ostalo delajo drugi za minimalnca. Mi pa tiščimo v trgovine Slovence potem pa dvigujemo minimalno plačo, da lahko preživi in plača kredit za hišo in avto, naj gre Štefka iz trgovine za medicinsko sestro, ki jih primanjkuje pa tam dvignimo plačo pa bo, manjka vojakov, gasilcev, učiteljev,... mi pa delamo dela, ki so plačana minimalno in višamo minimalno plačo, ter skačemo v luft, da naj dvignejo plače, da bomo delali, potem pa imajo trgovka ,čistilka, gasilec, vojak, zidar, medicinska sestra,... iste plače malo nad minimalcem. Naj pride tuja firma npr. Turki delat in gradit v Slovenijo, samo nadzorniki bodo pa Slovenci, in potem te npr. v Angliji gleda 5 inšpektorjev, če pravilno delaš, seveda Angležev! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Invictus ::

Sam v Nemciji je trenutno minimalna urna postavka 14 EUR. Nimajo minimalne place...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Sam v Nemciji je trenutno minimalna urna postavka 14 EUR. Nimajo minimalne place...


Tako cifro so verjetno izračunali, da je še vzdržna in več tujcu tudi verjetno ne bodo dali. Tujec srečen, ker dobi 14EUR na uro, ki je v svoji državi nikoli ne bi videl, čeprav živi v enosobnem stanovanju in plačuje najem še Nemcu, tako da mu ta tako še pol vzame, s tem pa lahko ima drugi Nemec 30EUR do 40EUR na uro in poceni izdelke in osnovne storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Ko greš delat v tujino, si za vedno tujec.

Kolega je v Nemčiji, 10 let sedaj, je zdaj prišel do 120k letne plače. Se mu zdi O.K. Seveda redna služba. Kot Nemec bi imel, recimo 200k za tako delovno mesto. Brez problemov.

Pri freelancerstvu je isto. Nemcu B.P. dajo 150/uro, tujec če prileze do 100, je lahko vesel. Pa pustimo tistih par ekstremov, ki znajo neke specifike. Govorim o one-man-bandu.


Invictus, saj ne bom rekel, da si zahojen, ampak samo trikov ne poznaš. To, da Nemci raje plačajo nemškim podjetjem, je enako v Belgiji in enako v Luxemburgu.

Rešitev je enostavna:

V Nemčiji ustanoviš svoje podjetje (ali v Belgiji). Jaz ta trik furam že 10+ let.

Bom rekel drugače: za Belgijce sem Belgijec.

spegli ::

Gospodu Janšatu smo Slovenci 5 x pokazal srednji prst v zadnjem letu. WTF ?

fikus_ ::

Bbbbb... Podobno velja za SLO sp ali druge manjse firme na AT trgu. Dokler nasopaš ko SLO firma, ne dobis dela, ali pa za mali denar, ko pa imaš "virtualno" firmo v AT, pa te tezave naenkrat izginejo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Invictus, saj ne bom rekel, da si zahojen, ampak samo trikov ne poznaš. To, da Nemci raje plačajo nemškim podjetjem, je enako v Belgiji in enako v Luxemburgu.

Rešitev je enostavna:

V Nemčiji ustanoviš svoje podjetje (ali v Belgiji). Jaz ta trik furam že 10+ let.

Bom rekel drugače: za Belgijce sem Belgijec.

Poznam ta trik, sam zaenkrat ga se nisem rabil >:D.

Pac furam normiranca preko agencije,ker mi to ustreza in mi prinasa najvec dobicka.

Za kaj vec bi moral zaposlovati in vec delati. Pa je tu izplen vprasljiv.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Pac furam normiranca preko agencije,ker mi to ustreza in mi prinasa najvec dobicka.


Potem še agencija pobere provizijo? Preko katere agencije pa?

fur80 ::

Golob se je celo postrigel? Samo, da ne bo pleše pa bo vse ok.


Zanimiv intervju.
https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-p...

Drugače pa ko smo ravno pri Nemčiji in Sloveniji, če nas kaj tolaži ima Nemčija še večje probleme v zdravstvu, primanjkuje delavcev, pacientov ne morejo sprejemati, najbolj škriplje v Berlinu, kjer nimajo dovolj postelj, da bi sprejemali otroke v bolnico. Sem danes poslušal na val202, da portebujeo 50 000 zdravstvenih delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Wrop ::

Bivši Genij, Novogoriški Steve Jobs, Preprodajalec in Rešitelj se je včeraj spet zlagal.
Poslušam jutranja poročila ob 5.30. Slišim, da je predsednik vlade včeraj povedal, da pa bo cena elektrike za srednja in velika podjetja 200 EUR. Mi, mala podjetja smo predvčeraj podpisali pogodbo VT 390,32 evrov in MT 238,11 EUR. Leta 2021 pa je bila VT 71,66 EUR, MT 50,52 EUR.

Bo pa naredil vse, da zaščiti svojo družino. Magari vso policijo zamenja. To mu pa verjamemo.
Bo še veselo, ko bo zasebni GEN-I kmalu začel socializirati svoje pretekle odločitve. Golob je svojo milijonsko nagrado lepo pobral. Na koncu bo še vesel, da ni dobil novega mandata na geniju.
««
181 / 236
»»