» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
15 / 236
»»

nirburu ::

Jaz nisem zares zagovarjal, da je PCT neustaven. Je IMO vsekakor nemoralen, nedopusten.
Naša ustava ni svetilnik sveta in je polna lukenj za ko treba terorizirati ljudi.
Stevanovič je edini eksplicitno zbiral podpise za referendum, da se doda v ustavo, prepoved takega sranja.

Vem kaj si mislu povedat, ampak žal streljaš v napačno tarčo.

Proti splavu sem ko je otrok v taki fazi, da je vredno mu dat določene pravice. Ne gre se toliko za mater kot za otroka.
V taki fazi otrok ni zares del matere, ampak je gost. Kot gostu bi mu moralo pripadati nekaj.

solatko ::

nirburu - Stevanovič je bil SDS satelit, sproduciran za to, da pobere levici glasove in jih potem z izdajo podari puklavcu. Seveda je ljudstvo to spoznalo in ga nagradilo z ogromno glasovi.
O splavu praviloma naj nebi odločali moški, temveč nosečnice s pomočjo tistih, ki so za to usposobljeni. Skrbite raje za že rojene, ki živijo v revščini in pomanjkanju samo zato, ker se njihove mame niso odločile za splav, če prav so vedele, da niti tisti, ki so jih naredili, niti same nimajo osnov, da bi iz njih zrasli neproblematični osebki.
Delo krepa človeka

nirburu ::

Morda je res bil. Najbrž ne bomo nikoli zvedeli.
Za zarodke določene starosti pa bi morali imeti kaj zapisano v ustavi. Torej skrb družbe, mati pa "predkupno" pravico. Da pa bomo kar pavšalno morili nebogljene ljudi, na to pa ne pristanem.

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:

Blabla. Al celo hočeš rečt da sta eni Jadranka Rebernik in Rosvita Pesek, dolgoletni uslužbenki RTVja - levi? Da jih je treba pritlehno zmetat s stolčkov tako kot sedajle Marcela? Nanju vršiti pritiske da morata biti bolj uravnoteženi?

Ne?

Gre zgolj za ponavljanje agitprop blablaja preoblečenega kalimero komunajzla.

Ne rabimo nobenega metat iz stolčkov. Zadnje predvolilno obdobje potrjuje mojo tezo. Izvolitev Mira Cerarja tudi. Ko je njegova vlada padla, so ugotovili, da morajo svojega kandidata podpirati čez celo leto. In smo dobili Šarca , ki je kot mandatar dobil največ medijske pozitivne pozornosti. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Zmago Jelinčič je od ustanovitve SNS predsednik, to je od prvih samostojnih volitev, JJ je pa stranko ukradu Pučniku.

Tito pa je ukradel državo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:

Zadnje predvolilno obdobje potrjuje mojo tezo. Izvolitev Mira Cerarja tudi. Ko je njegova vlada padla, so ugotovili, da morajo svojega kandidata podpirati čez celo leto. In smo dobili Šarca , ki je kot mandatar dobil največ medijske pozitivne pozornosti. :D


Tvoja teza je shit. Oziroma gre za dobra stara kalimero yada yada jokcanja. Introspektive nobene, ne, krivi so grdi grdi mediji, levica, Kučko pa še šoroš najbrž za dobro mero. Ziher so oni zopet lastnoročno nategnili folk, ki zato "ne prepozna njihovih izjemnih rezultatov". Ni krivo morda dejstvo, da je SDS v 20 letih postala totalen koruptiven lažniv in žaljiv hlev ki bi si zaslužil eno lepo dozo kidanja dreka ki se je tam nabral. Ne, to, da so ljudje tako siti Vizjakov, Hojsov, Kacinov, Matozov, TEŠev, NLBjev, SŽjev, Istrabenzov itn da raje volijo vsako tele ki ne zgleda kot da bo šlo v posteljo z JJem, nima veze. Kriv je - levi RTVSLO? Heh.

Lej, jaz nisem en malinovc. Malo predolgo sem že na sceni. To, kar ti prodajaš je še delovalo, tam, leta 2003. Danes, po vseh balinanjih pa po vsem sranju ki ga je SDS naklepal od takrat, to lahko resno verjameš samo še, če si bolj, khm, preproste sorte.

Žal je zgleda ta sorta v Sloveniji vseeno kar razširjena.

pirat ::

Kdo spremlja dejanske odzive tujine na slovenske volitve? Vem, da je nekaj tujih časopisov objavilo kratke članke o tem, da se je Sloveniji uspelo rešiti jeklenih okov in poti v diktaturo ... Ampak kaj pa dejanski predstavniki oblasti v npr. EU državah? Predsedniki vlad, zunanji ministri, npr... Je kdo javno čestital dr. Golobu ali namignil, da se bodo odnosi sedaj po zamenjavi vlade izboljšali? Vsaj sosednje države?

Gregor P ::

kotanyi je izjavil:

pa še šoroš najbrž za dobro mero. Ziher so oni zopet lastnoročno nategnili folk … Žal je zgleda ta sorta v Sloveniji vseeno kar razširjena.
… jaz te zarote s Sorošem in kako on namenoma financira nevladnike proti SDS ipd. sploh ne razumem; kako je mogoče, da toliko ljudi verjame v te zarotniške pravljice? Po drugi strani pa imamo tudi kar veliko antivakserjev, tako da …:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Hypathia ::

Zakaj bi bilo to nekaj neverjetnega? Soroš dejansko ima sklad Open Society, ki financira razne levosučne projekte po celem svetu, tudi v Sloveniji, tudi naše nevladnike.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

To ni nobena velika skrivnost, s tem se recimo Mirovni inštitut čist javno hvali https://www.mirovni-institut.si/en/30th...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Gregor P ::

Ne govorim o financiranju, konec koncev jih kvazi desni ves čas pozivajo k temu naj najdejo denar na trgu, temveč o zarotniških zgodbah. Kje je tu namreč zarota?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hypathia ::

Kakšna zarota? Soroš ima pač agendo in podpira tiste, ki jo lahko pomagajo uresničiti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

12c0 ::

Soroš je globalni Kučan za ta desne :D

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:

Tvoja teza je shit. Oziroma gre za dobra stara kalimero yada yada jokcanja. Introspektive nobene, ne, krivi so grdi grdi mediji, levica, Kučko pa še šoroš najbrž za dobro mero. Ziher so oni zopet lastnoročno nategnili folk, ki zato "ne prepozna njihovih izjemnih rezultatov". Ni krivo morda dejstvo, da je SDS v 20 letih postala totalen koruptiven lažniv in žaljiv hlev ki bi si zaslužil eno lepo dozo kidanja dreka ki se je tam nabral. Ne, to, da so ljudje tako siti Vizjakov, Hojsov, Kacinov, Matozov, TEŠev, NLBjev, SŽjev, Istrabenzov itn da raje volijo vsako tele ki ne zgleda kot da bo šlo v posteljo z JJem, nima veze. Kriv je - levi RTVSLO? Heh.

Lej, jaz nisem en malinovc. Malo predolgo sem že na sceni. To, kar ti prodajaš je še delovalo, tam, leta 2003. Danes, po vseh balinanjih pa po vsem sranju ki ga je SDS naklepal od takrat, to lahko resno verjameš samo še, če si bolj, khm, preproste sorte.

Žal je zgleda ta sorta v Sloveniji vseeno kar razširjena.

Samo RTVSLO. Seveda ne. Samo rtvslo ne more neznanega obraza v roku pol leta narediti za mandatarja v Sloveniji. :D Res ste veliki naivneži. Še 4 leta Janše bi tako streselo to staro hruško, ki ji pravite levica... Lepo bi bilo gledati kako ti zreli sadeži komunizma padajo na tla. :D

A je Janša poštenjak? Seveda ne. Ampak je pa edini, ki je trenutno dvolj sposoben, da bi razbil to elito starih prdcev, ki so sedaj ponovno pri koritu zahvaljujoč anti-janša programu.

Ti lizun malinovski pa kar tiho bodi, ker vidim po komentarjih da širše slike sploh ne gledaš.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mr_chai ::

Gregor P je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Hehe, ceprav je seveda izbira slaba, se pa vseeno ne slisi tako grozno, ker bo vsekakor boljsa od Logarja, ki samo sledi ciljem svojega velikega vodje... Zal smo prisli do tocke, da tudi, ce bi JJ-jeve nastavljence zamenjali z opicami, ne bi bilo tako slabo, da bi se bilo potrebno zgrazati :D.

Ok najbrž Logar res ni huda konkurenca ostalim :P … ampak vseeno, zakaj imamo potem PV, če lahko ministri solirajo?


Ne razumem, a ste kaj spremljali zunanjo politiko. Pod Logarjem smo vsaj spet prišli nazaj na zemljevid Evrope. Pod Šarcem sploh obstajali nismo. Veliko imate za povedat proti Logarju, meni se pa zdi, da je on edina svetla točka SDSa.

GregiB ::

mr_chai je izjavil:


Ne razumem, a ste kaj spremljali zunanjo politiko. Pod Logarjem smo vsaj spet prišli nazaj na zemljevid Evrope. Pod Šarcem sploh obstajali nismo. Veliko imate za povedat proti Logarju, meni se pa zdi, da je on edina svetla točka SDSa.


Odpri atlas, pa boš uvidel, da smo na zemljevidu Evrope, odkar se zemljevidi rišejo... ampak, kar se tiče politične prisotnosti in prepoznavnosti pa je to kompleks slovenceljev, ki imamo težavo s tem, da našo majhno, piss-ant državico praktično nihče >100km od naše meje ne pozna... v smislu, da sploh obstajamo... En Mark Wolter na YTbu naredi precej več za našo grüdo onkraj meja z enim YT posnetkom kot Logar cel mandat... Je pa nekaj res... Logar sicer uživa veliko antipatij pri nas, a kot minister je bil čisto ok, kot ugotavlja večina tu. Ampak.... če bi le bili vsi taki...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

kotanyi ::

111111111111 je izjavil:

A je Janša poštenjak? Seveda ne. Ampak je pa edini, ki je trenutno dvolj sposoben, da bi razbil to elito starih prdcev, ki so sedaj ponovno pri koritu zahvaljujoč anti-janša programu.


Mhm, JJ. Edini ki je bil na poziciji prodat NLB preden nam je le-ta naredil še za par miljard škode. Pa je prodajo preprečil takorekoč v zadnjem trenutku. Edini, ki je bil sposoben ustavit TEŠ6. Pa je njegov Zagožen projekt spravil naprej, njegovi poslanci pa so skupaj z SD glasovali za 400-miljonsko državno garancijo in zabetonirali projekt, ki enega dneva ni posloval v plusu. Edini, ki je imel šanso razbit tajkunizacijo Slovenije. Pa je rajši kvačkal z Bavčarjem in Šrotom, se slikcal z Dimniki pa Marčiči, njegov Vizjak pa z Petanom trgal jajca sodnikom.

En in edini.

Če te peče, obstajajo kreme, veš?

hendriks ::

@kotanyi, daj mi povej zakaj si volil Goloba? Kaj te je prepričalo? Je to njegov program, ljudje katere je zbral v stranko ali kaj drugega? Osebno vedno volim glede na program. Zato sem volil NSi. Prejšnje volitve sem volil Pirate.

tilen03 ::

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...

matobeli ::

Itak da se, sej je prebral program.

Sam pirate je moral pa po naključju obkrožit, ker skupne točke z Nsi... kaj pa vem.

billy ::

btw, a je komu jasno zakaj se levico tlači v vlado?
Je to golob prej obljubljal? Potem pa še rine mesca v socialni resor...pa to bo ja polomija :/

lisaac ::

billy je izjavil:

btw, a je komu jasno zakaj se levico tlači v vlado?
Je to golob prej obljubljal? Potem pa še rine mesca v socialni resor...pa to bo ja polomija :/


točno to!
Sej je blo že s prejšno vlado dost slabo, ampak tole ..tole bo pa polom.

feryz ::

tilen03 je izjavil:

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...
Kaj misliš, da bo zastonj podpisal? Brez podpisa ni penzije za mamo. Ko bo naslednjič pri koritu, jo bo pa še zase uredil. Penzijo.

GregiB ::

hendriks je izjavil:

@kotanyi, daj mi povej zakaj si volil Goloba? Kaj te je prepričalo? Je to njegov program, ljudje katere je zbral v stranko ali kaj drugega? Osebno vedno volim glede na program. Zato sem volil NSi. Prejšnje volitve sem volil Pirate.


No, tudi jaz bi rade volje volil za program stranke, če bi ta imel kakršnokoli zvezo... Vse skupaj, in to pri res vseh strankah pa izgleda kot izbor iz nekega generičnega tick-boxa, ki bi ga lahko sestavil nek referent pripravnik med malico. Do sedaj so se glede programa, pošteno povedano, potrudili pri SDSu s svojo rumeno knjižico 10+100 pred desetletjem... In kakšna je bila usoda te knjižice oz. njene vsebine...? Smo lepo in hitro nanjo pozabili, saj so že od prvih 10 točk, ki so jih obljubljali za prvih 100 dni izpolnili zgolj 3, če me spomin ne vara... Ti kar voli program...

Kako sem jaz volil? Po sistemu izločanja... Nimam rad skrajnežev, rsdikalcev in nestrpnih, nesramnih politik in politikov (seveda po mojih subjektivnih ocenah). Tako so takoj odleteli SDS, Levica, SNS, deloma tudi SD.
Ne volim politikov, ki so v preteklosti že nategnili volivce v točkah, ki so zanje najpomembnejše. Tako so odleteli PS, DeSUS, Naša Dežela.
Nagibam se prej liberalnejšim strankam, tako je odletel NSi (tudi veren nisem).
Glede na situacijo v slovenski politiki sem želel voliti stranko, za katero sem bil prepričan, da se bo prebila v parlament... Tako so odleteli SAB, LMŠ, Pirati... Ergo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kotanyi ::

hendriks je izjavil:

@kotanyi, daj mi povej zakaj si volil Goloba? Kaj te je prepričalo? Je to njegov program, ljudje katere je zbral v stranko ali kaj drugega? Osebno vedno volim glede na program. Zato sem volil NSi. Prejšnje volitve sem volil Pirate.


Nisem volil Goloba.

NSi je bil tudi moja izbira po tem ko nekaj let po izstopu iz SDS nisem hodil na volitve. Pod Ljudmilo je dejansko zgledalo kot da se mislijo držat svojih programov in kot da lahko dejansko postanejo desna stranka. Sedaj jih pa ne mislim volit še vsaj par mandatov oziroma dokler se ne znebijo Tonina. Zamerim jim, da kljub poprejšnjemu sodelovanju in namigovanjem pred volitvami niso šli v koalicijo z Šarcem, s čimer bi takrat dobili precej bolj uravnoteženo vlado brez Levice in SD. To je bila takrat moja želja in razlog, zakaj sem takrat zadnjič glasoval za njih.

Dokler mislijo ostat satelit preoblečenih komunajzlov, so zame tam tam z SD.

kotanyi ::

Še Golob - kljub dobrim referencam (doktor elektrotehnike, predavatelj na FE, definitivno kompetenten na svojem področju, šolan v USA, tehnokrat) ga nisem volil ker ne maram navlečenega LDS kadra ki se bo neizogibno nalimal zraven. Vseeno mislim, da ima šanso za prevetritev če bo le držal trdo kontrolo nad stranko, ne bo preveč podlegel lobijem in dal jajca na tnalo kar se odgovornosti tiče. Neke hude revolucije od njega tudi ne pričakujem, bolj same old. Pa vsaj jokcanja JJ/kalimero style ne bomo konstantno poslušali.

Levica v vladi je sicer na prvi pogled precej mimo, po drugi strani pa gre vseeno za del volilnega telesa ki se ga ne bomo kar znebili. Če že morajo biti nekje nabrani looneyi levega tipa, naj bodo pa tam. Obenem jih bo vstop v vlado morda prisilil da se le znebijo bedastih utopičnih idiotizmov in postanejo bolj normalni. Na srečo so tako majhen faktor, da neke hude škode od njih ne bo. Vseeno se bodo morali precej potrudit da bodo njihovi kandidati slabši od naprimer Kustečeve pa Hojsa. Volil jih sicer ne bom nikdar, ampak jebiga, bolje v vladi kot napol notri napol ven.

In tak je general feeling za celo vlado. Nej imajo šanso. Sej jo je mel JJ dve leti nazaj tudi, pa je (pričakovano) spet zasral. Merila ob Kustevčevi, Podgoršku, Vizjaku, Hojsu, Gantarju in Kacinu namreč prav zares niso visoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

endelin ::

Mesec minister za socialo.

Dobro jutro, revščina

link_up ::

fantje, vsi ste volili goloba...ni iz lufta dobil 30+%.
In and Out

hendriks ::

tilen03 je izjavil:

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...


Seveda. Smo v Natu in imamo določene obveznosti a ne?

tilen03 ::

hendriks je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...


Seveda. Smo v Natu in imamo določene obveznosti a ne?

Seveda. Ampak, ali je zdaj primeren čas, da vlagamo v to? Ker nujno ni vložiti v opremo, sploh v trenutnih razmerah ne. Za Slovenijo pa 300 milijonov predstavlja skoraj polovico letnega vloženega denarja v osnovnošolstvo.

bbbbbb2015 ::

tilen03 je izjavil:

hendriks je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...


Seveda. Smo v Natu in imamo določene obveznosti a ne?

Seveda. Ampak, ali je zdaj primeren čas, da vlagamo v to? Ker nujno ni vložiti v opremo, sploh v trenutnih razmerah ne. Za Slovenijo pa 300 milijonov predstavlja skoraj polovico letnega vloženega denarja v osnovnošolstvo.


Daj daj. Ne bluzi. V bližini poteka trenutno največji vojaški spopad v Evropi, ki se lahko prelevi v 3. sv.v. Ne vlači unega Štruklja v to zgodbo, ki je samo pro-forma rdeč. Denarnico pa izjemno globoko. Enako z učitelji, ki imajo priprave, v resnici pa doma okopavajo vrt in zalivajo rože že ob 12:30 na delovni teden. Soseda sta bila v učiteljski branži.

Težavo z nakupom vidim samo v tem, da ni prinesla (novih) delovnih mest. Tankce in strelivo zanje bi morali proizvajati v Sloveniji.

Tu je Tonin ustrelil mimo.

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

link_up je izjavil:

fantje, vsi ste volili goloba...ni iz lufta dobil 30+%.


Če se vsaj toliko dokaže da bo boljši od Pahorja in JJ-ja, ga bom naslednjič morda pa res. Sploh če bo na drugi strani še vedno JJ&Hojs&Vizjak&Kustec. Hvala faking lepa za tako alternativo.

MisterM ::

@bbbbbb2015
Kaj pa bomo s temi kupljenimi oklepniki počeli? Glede na trenuten scenarij, jih lahko edino pošljemo Ukrajincem. Sam bi raje vložil v šolstvo in zdravstvo ali če že, v izgradnjo plinskega terminala oziroma v karkoli, kar bi nam omogočilo lažje prebrodenje energetske in ekonomske krize.

bbbbbb2015 ::

MisterM je izjavil:

@bbbbbb2015
Kaj pa bomo s temi kupljenimi oklepniki počeli? Glede na trenuten scenarij, jih lahko edino pošljemo Ukrajincem. Sam bi raje vložil v šolstvo in zdravstvo ali če že, v izgradnjo plinskega terminala oziroma v karkoli, kar bi nam omogočilo lažje prebrodenje energetske in ekonomske krize.


Imeli/izboljšali Slovensko vojsko. Vojska (in Teritorialna obramba - kot Ukrajinci ugotavljajo) sta garanta za samostojnost Slovenije.

tilen03 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

MisterM je izjavil:

@bbbbbb2015
Kaj pa bomo s temi kupljenimi oklepniki počeli? Glede na trenuten scenarij, jih lahko edino pošljemo Ukrajincem. Sam bi raje vložil v šolstvo in zdravstvo ali če že, v izgradnjo plinskega terminala oziroma v karkoli, kar bi nam omogočilo lažje prebrodenje energetske in ekonomske krize.


Imeli/izboljšali Slovensko vojsko. Vojska (in Teritorialna obramba - kot Ukrajinci ugotavljajo) sta garanta za samostojnost Slovenije.

Dvomim, da se bodo ti oklepniki kdaj uporabljali v Sloveniji. Kupujemo za NATO, ne za SV

MisterM ::

tilen03 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

MisterM je izjavil:

@bbbbbb2015
Kaj pa bomo s temi kupljenimi oklepniki počeli? Glede na trenuten scenarij, jih lahko edino pošljemo Ukrajincem. Sam bi raje vložil v šolstvo in zdravstvo ali če že, v izgradnjo plinskega terminala oziroma v karkoli, kar bi nam omogočilo lažje prebrodenje energetske in ekonomske krize.


Imeli/izboljšali Slovensko vojsko. Vojska (in Teritorialna obramba - kot Ukrajinci ugotavljajo) sta garanta za samostojnost Slovenije.

Dvomim, da se bodo ti oklepniki kdaj uporabljali v Sloveniji. Kupujemo za NATO, ne za SV


Točno tako. Kar pa trenutno pomeni le, da jih ali pošljemo Ukrajincem ali pa da se jih uporabi pri kakšnih NATO misijah, za vpletenost v njih pa narod nima možnosti odločanja.

hendriks ::

kotanyi je izjavil:


In tak je general feeling za celo vlado. Nej imajo šanso. Sej jo je mel JJ dve leti nazaj tudi, pa je (pričakovano) spet zasral. Merila ob Kustevčevi, Podgoršku, Vizjaku, Hojsu, Gantarju in Kacinu namreč prav zares niso visoka.


Seveda, naj imajo šanso in upam da bodo dobro upravljali z državo. Ne morem pa razumeti volilnega telesa, ki voli ad-hoc ustanovljeno stranko. Tega v zahodnih demokracijah ni. SD bi bila komot dobra leva stranka, ko bi le počistila s svojo komunistično zgodovino (klanjanje Kidriču npr.), tega pa seveda nočejo narediti, ker bi izgubili lep del volilne baze. Stranka Levica pa mora precej prevetriti svoj program, ker to kar sedaj ponujajo je utopija in vračanje nazaj v YU čase. Ne pravim da nimajo nekaterih dobrih smernic (solastništvo podjetij skupaj z delavci), ampak da bi te smernice oni kar uzakonili pa je malo mimo. Kar se JJ tiče: kaj točno je kapitalno zasral, da ti in jaz sedaj slabše in manj kvalitetno živiva? Dajmo konkretne alineje kaj so res kapitalno zasrali (pa ne mi s twiti, ker vemo da so nekateri, ne vsi, katastrofa).

MisterM ::

hendriks je izjavil:

[

Seveda, naj imajo šanso in upam da bodo dobro upravljali z državo. Ne morem pa razumeti volilnega telesa, ki voli ad-hoc ustanovljeno stranko. Tega v zahodnih demokracijah ni. SD bi bila komot dobra leva stranka, ko bi le počistila s svojo komunistično zgodovino (klanjanje Kidriču npr.), tega pa seveda nočejo narediti, ker bi izgubili lep del volilne baze. Stranka Levica pa mora precej prevetriti svoj program, ker to kar sedaj ponujajo je utopija in vračanje nazaj v YU čase. Ne pravim da nimajo nekaterih dobrih smernic (solastništvo podjetij skupaj z delavci), ampak da bi te smernice oni kar uzakonili pa je malo mimo. Kar se JJ tiče: kaj točno je kapitalno zasral, da ti in jaz sedaj slabše in manj kvalitetno živiva? Dajmo konkretne alineje kaj so res kapitalno zasrali (pa ne mi s twiti, ker vemo da so nekateri, ne vsi, katastrofa).


Jaz osebno to zlahka razumem. Se strinjam, da je v zahodnih demokracijah, med drugim pa recimo tudi na Hrvaškem praktično nemogoče, da bi novonastala stranka pobrala tolikšen delež glasov. A skušam na to gledati kot na nekaj dobrega, saj to med drugim, vsaj deklarativno, pomeni poglobljeno iskanje novih rešitev namesto udinjanje vodjem strank in čustveni pripadnosti. Kot država in narod smo v mnogočem posebni in unikatni, tudi na političnem parketu, kar pa sploh ni nujno slabo.

kotanyi ::

hendriks je izjavil:

Seveda, naj imajo šanso in upam da bodo dobro upravljali z državo. Ne morem pa razumeti volilnega telesa, ki voli ad-hoc ustanovljeno stranko. Tega v zahodnih demokracijah ni.


Seveda je. Poglej samo Macrona. Tako kot Golob je že prej sodeloval v vladah pa strankah kot nek tehnokrat, a nikoli na neki vidnejši funkciji, ustanovil je svoje gibanje 2016, noter navlekel kadre z vseh vetrov in 2017 z njim zmagal na volitvah.

hendriks je izjavil:

Kar se JJ tiče: kaj točno je kapitalno zasral, da ti in jaz sedaj slabše in manj kvalitetno živiva? Dajmo konkretne alineje kaj so res kapitalno zasrali (pa ne mi s twiti, ker vemo da so nekateri, ne vsi, katastrofa).


Konkretne alineje? Ko bi ti vedel koliko sem jih natresel tule gor v zadnjem letu. Če omenim samo epidemijo samo do konca 2020...

...tale vlada:

- je neposredno odgovorna za velikost drugega vala covid okužb, ko ni predvidela posledic neizdajanja odločb o samoizolaciji in nato, ko je postalo jasno za kakšen zajeb gre, ministrstva še tedne niso uredila zadeve. NIJZ je 8. oktobra 2020 nehal izdajati odločbe rizičnim stikom. Vlada je čakala do 24. oktobra 2020, preden je končno uredila zadevo. Število primerov je v tem času poskočilo s par sto na 2500 in je šele par tednov po tem ko so se ministrstva zganila, začelo stagnirati oz. upadati. Smo pa potem poslušali o martinovalcih pa garažnih žurkah, to pa.

- jeseni 2020 ni dala jasnih navodil delodajalcem, da bo samoizolacijo krila ne glede na odločbo (teh navodil presneto dolgo ni bilo, ministrstva so sicer obljubljala, ampak obljube nekomu, ki mora 15ga izplačat plačo prekleto malo pomenijo). Posledično vemo za primere delavcev, ki bi oktobra in novembra 2020 radi ostali doma, pa si niso upali ker so bili delodajalci oktobra tako nasikani.

- še cel december 2020 ni dala jasnih navodil osebam v rizičnem stiku da morajo brez pardona 10-14 dni ostati doma in da bodo imeli brezpogojno in v celoti krit celoten izpad dohodka. Avtomatike ni bilo, presoja je bila prepuščena ljudem in delodajalcem ki so si morali sami urejat status in nadomestila. Oseba, ki ima v gospodinjstvu novookuženega, se je sama odločila ali bo upoštevala priporočila ali pa se bo prosto legalno gibala naokoli. Moja teorija je, da so se ustrašili finančnih posledic preširoke avtomatike oddobritve karanten, zato tega niso bolje uredili, ali pa preprosto niso vedeli da je zadevo sploh treba uredit (tudi nič čudnega pri takih nesposobnežih). Veš kaj bo naredil nek sp, ki ima doma okuženega, sam je pa zdrav, obenem pa ima v teku posle ki jih bo izgubil če jih ne bo opravil? Brezpogojne garancije države, da mu bo izpad krila, pa seveda nima?

- čakala z reševanjem pomanjkanja bolniških postelj do oktobra 2020, nato pa se tolkla po prsih ker je z 10-dnevno udarniško akcijo v UKC odprla eno nadstropje. Zakaj hudiča niso tega predvideli in uredili že poleti 2020.

- situacije v najbolj kritičnih ustanovah, DSO-jih, ni bila sposobna spraviti pod kontrolo ne v prvem, ne v drugem valu. Tu preprosto niso imeli prav nikakršnih pametnih idej oziroma politik ki bi preprečile vdor virusa v DSO-je. Pa dobro, to je celo en takih problemov ki ga zgleda nismo imeli samo v SLO in ki ga je cepljenje in umiranje v veliki meri rešilo samo od sebe.

- do decembra 2020 ni uredila sistema za aplikacijo #OstaniZdrav, zaradi česar pridobivanje TAN kod v najbolj kritični fazi širjenja sploh delovalo ni oziroma si kodo dobil ko si bolezen že prebolel. Tako so težili z aplikacijo, osnov pa niso uredili. Popoln administrativni fail.

- je jeseni 2020 pripravila tak plan ukrepanja, da se je v navezi s počasnim reagiranjem in nepripravljenostjo sistema sesul v prah praktično v 14 dneh, zaradi česar smo za brezzveze preostro zaprli državo in zaradi česar sta gospodarstvo in šolstvo trpela bolj kot bi bilo treba. Gospodarstvo je odpirala in zapirala z danes na jutri, npr. fitnese so takoj po novem letu odprli za cele 3 dni (!!!) in jih nato brez kakršnihkoli predhodnih opozoril takoj ponovno zaprli. Povsem neresno.

- je sprejela idiotske ukrepe, ki so cilje zasledovali z represijo, ne pa z racionalnimi strokovno dokazanimi efekti, kar dokazuje to, da so jih popljuvali praktično vsi vodilni epidemiologi v državi. Občine pa maske zunaj sta posebno boleča primera. To seveda ne pripomore ravno pozitivno k zavedanju o spoštovanju smiselnih ukrepov.

- ni vzpostavila sistema za nabiranje statistike in ocenjevanje vpliva posameznih ukrepov, kar bi moral biti kritično nujen korak, če želimo kar največjo učinkovitost ukrepov in najmanjšo gospodarsko in družbeno škodo. Prve podrobnejše kvazi statistike so začele ven hodit šele sredi novembra 2020, imeli pa so celo poletje da bi to uredili. Pa še danes statistika ne špila.

- Ni poskrbela, da so njeni člani vzor spoštovanja ukrepov, ne pa da se opravičujejo in zgovarjajo na utrujenost pa neobstoj jasnih navodil, pa na Hojsasto kontroliranje delovanja hrvaških policistov (WTF?). To tudi ni ravno pozitivno pripomoglo k zavedanju o spoštovanju smiselnih ukrepov.

- Ni bila sposobna skupaj spravit jasnih navodil in jasnih ukrepov, zaradi česar še inšpektorji niso vedeli kaj je dovoljeno in kaj ne. Nato vesoljna Slovenija dva meseca po sprejetju ukrepa izve, da so lahko oštarije pravzaprav odprte, ampak šele potem ko to pove en Počivalšek ki veselo pije mineralno vodico na žurki v pomurju.

- Ni nastavila normalnih ljudi, ne pa diletante tipa Krek in Hojs ki več kot očitno niso sposobni normalno in strokovno komunicirati z javnostjo. Bebec Hojs "strokovno" zaključi, da mnenje epidemiologa Fafangla, da policijska ura nima smisla če so gostilne zaprte, pomeni da je potemtakem najbolje da policijsko uro obdržimo. Zares logično in strokovno utemeljeno sklepanje, kajne? Že to, da notranji minister pametuje o učinkih epidemioloških ukrepov - že to je samo po sebi odraz popolnega diletantsva te vlade. Tudi drugače ministrstva govorijo eden čez drugega, ukrepe so spreminjali na dnevni bazi, nekega strokovnega vodenja ni videti. Za to so sicer krive vse stranke koalicije, ne samo SDS.


Kje so šele delegirani tožilci, STA, neskončno pufanje (ja, ja, "cela EU se" - plačal bom pa jaz, pufe stranke ki je par let nazaj tako zagovarjala fiskalno disciplino), povišanje strukturne porabe, krediti z ročnostjo leta 2062, koruptivnež Vizjak, ki bi ga morali vreči že zdavnaj, Kustečeva, namesto katere bi delo bolje opravljal tudi fikus, Hojs, ki je neprimeren za karkoli razen za pometanje cest, pa še tam bi bil najbrž nevarnost sebi in drugim, brezzvezni bonbončki volilcem ala karte za javni prevoz upokojencem (ki jih bom spet plačal jaz), kadrovanje očitno spornih oseb povsod (Matoz everywhere) ki jih bom na koncu spet plačal jaz...

Eni mate kratek spomin. Mene demenca še ne daje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

link_up ::

Pri kartah za upokojence bi se lahko zadrzal. Ostalo je tako ali tako bull, lahko pa si pogledas kazalce in potem pocasi zlezes iz plenic.
In and Out

kotanyi ::

link_up je izjavil:

Pri kartah za upokojence bi se lahko zadrzal. Ostalo je tako ali tako bull, lahko pa si pogledas kazalce in potem pocasi zlezes iz plenic.


Ja, ja. rezultati so naravnost super, samo ljudstvo jih ne prepozna. Sej pravim, kar tako naprej, pa bo še petnajst novih Golobov, Šarcev pa Cerarjev, vi boste pa še vedno jokcali nad "neuravnoteženo medijsko krajino" ker "butast" folk v rekordnem številu dre na volišča da vrže vaše riti s stolčkov.

solatko ::

111111111111 - Titu je državo dalo v upravljanje ljudstvo in zaupanje je več kot opravičil iz kmetijske, gospodarsko zaostale in nerazvite, v vojni uničene države, je uspel v 35 letih narediti 4.-to vojaško silo Evrope in omogočil solidno življenje 80%-om državljanov. Kaj so v 32 leitih samostojnosti uspeli narediti vsi predsedniki samostojnih državic na pogorišču yuge?
Bedaki boste pač ostali bedaki pa, če se pogovarjamo še s takimi argumenti.
Razloži kaj so dedovali Titovi dediči.
Res si neverjeten, sem mislil, da globlje v drek ne moreš pasti pa se prav trudiš vedno bolj globoko v smrdečo greznico SDS-a. Poglej si sestavo vrha SDS in mi najdi enega, ki ni bil v svojih mlajših časih funkcionar KPS, vsi pa so bili člani te, po vašem zločinske organizacije, če prav se z RKC ne morejo primerjati.
Komunističnih okostnjakov bo zmanjkalo, ko bojo svet zapustili vrhovi SDS stranke.

hendriks - Praviš, da voliš programe, zato boš zlahka navedel stranke, ki so se vsaj približale obljubam pred volitvami. Vem samo za enega politika v državi, ki je uresničil večino obljubljenega in je zato znova in znova izvoljen za župana.

bbbbbb2015 - Kaj pomeni vojska si lahko videl ali si preberi ob razpadu yuge. 4.- ta sila je popušila v vseh republikah proti policiji in teritorjalcem. In ti bi vlagal v to nepotrebno podjetje? Še v primeru, da gre za agresivno vojsko, ki bi širila demokracijo po svetu, si poglej kaj doživljajo ZDA z največjo in najbolje opremljeno vojsko, povsod, kjer se pojavijo. Partizanski način delovanja, deluje proti še tako močnemu sovražniku, seveda brez kolaboriranja.
Prvega vala agresije, ne zdrži nobena vojska na svetu, šele pozneje, ko je uničeno že večino železja, se pokaže delovanje pravilno vodene teritorijalne obrambe.

kotanyi - Glede večine točk se kar strinjam, samo glede zastonj vožnje za upokojence, invalide, dijake in študente pa je bila to alternativa javnemu prometu in posledično zmanjšanje obremenjenosti cest s to populacijo, ki je množična in večinoma v individualnemu prometu tudi precej nevarna. To je bila ena redkih pametnih odločitev države in seveda precej zapoznela, ko je javni promet že skoraj v zadnjih vzdihljajih.
Delo krepa človeka

kotanyi ::

solatko je izjavil:

kotanyi - Glede večine točk se kar strinjam, samo glede zastonj vožnje za upokojence, invalide, dijake in študente pa je bila to alternativa javnemu prometu in posledično zmanjšanje obremenjenosti cest s to populacijo, ki je množična in večinoma v individualnemu prometu tudi precej nevarna. To je bila ena redkih pametnih odločitev države in seveda precej zapoznela, ko je javni promet že skoraj v zadnjih vzdihljajih.


Kakorkoli obračam, gužvanju najbolj ogrožene populacije na javnem prevozu sredi največje epidemije zadnjega stoletja pač ne morem rečt pametna odločitev. Razen če so se jih hoteli po hitrem postopku znebit čimveč. Kar glede na njihove ostale poteze sredi epidemije morda niti ni daleč od resnice.

Hypathia ::

kotanyi je izjavil:


Ja, ja. rezultati so naravnost super, samo ljudstvo jih ne prepozna.

Natanko tako. Da je slovenski vol(ilec), sploh levak, glup ko k*rac, je pronicljivemu opazovalcu že dolgo jasno in zdaj smo dobili še dodaten dokaz za to:

Mediana je merila tudi zadovoljstvo prebivalcev glede zaupanja vladi v sprejemanje pravilnih odločitev za državo in njene pripravljenosti na prihodnje svetovne izzive. V zadnji meritvi se je število tistih, ki so z vlado na teh področjih zelo zadovoljni, skoraj podvojilo, zato pri Mediani sklepajo, da so bili anketiranci med anketiranjem še pod vtisom volitev. Delež tistih, ki vladi zaupajo, da bo sprejela prave odločitve za našo državo, je narasel iz 25 na 49 odstotkov. Podobno se je povečal tudi delež tistih, ki zaupajo vladi, da je pripravljena na prihodnje svetovne izzive, in sicer iz 26 na 43 odstotkov.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

111111111111 ::

kotanyi je izjavil:

Mhm, JJ. Edini ki je bil na poziciji prodat NLB preden nam je le-ta naredil še za par miljard škode. Pa je prodajo preprečil takorekoč v zadnjem trenutku. Edini, ki je bil sposoben ustavit TEŠ6. Pa je njegov Zagožen projekt spravil naprej, njegovi poslanci pa so skupaj z SD glasovali za 400-miljonsko državno garancijo in zabetonirali projekt, ki enega dneva ni posloval v plusu. Edini, ki je imel šanso razbit tajkunizacijo Slovenije. Pa je rajši kvačkal z Bavčarjem in Šrotom, se slikcal z Dimniki pa Marčiči, njegov Vizjak pa z Petanom trgal jajca sodnikom.

En in edini.

Če te peče, obstajajo kreme, veš?

Hmmm... Verjetno tudi naivno misliš, da je obroževanje Slvoenije čisto brez veze.

TEŠ6 ne poznam dovolj dobro, da bi komentiral kaj relevantnega. Domnevam pa da se za preklic pogodbe plačajo penali.

Za NLB pa ti lahko povem, da je privatizacijo ustavila EU. Za kaj več pa sem podpisal NDA. :)

tilen03 je izjavil:

Se kot volivec strinjas z vojaskimi posli NSi? https://n1info.si/novice/slovenija/klju...

Že prej sem se strinjal, sedaj v vojni v Ukrajini pa se strinjam že bolj.

lisaac je izjavil:



točno to!
Sej je blo že s prejšno vlado dost slabo, ampak tole ..tole bo pa polom.

Manj dela in več dinarčkov za socialo. Saj bo gospodarstvo plačalo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Me pa zanima, a se komu sploh zdi sporno, da bo področje energetike v novi vladi pokrivala ravno GS, konkretno Bojan Kumar, dolgoletni Golobov operativec. Ali so to ti novi standardi, za katere ste se borili.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

111111111111 ::

GregiB je izjavil:

No, tudi jaz bi rade volje volil za program stranke, če bi ta imel kakršnokoli zvezo... Vse skupaj, in to pri res vseh strankah pa izgleda kot izbor iz nekega generičnega tick-boxa, ki bi ga lahko sestavil nek referent pripravnik med malico. Do sedaj so se glede programa, pošteno povedano, potrudili pri SDSu s svojo rumeno knjižico 10+100 pred desetletjem... In kakšna je bila usoda te knjižice oz. njene vsebine...? Smo lepo in hitro nanjo pozabili, saj so že od prvih 10 točk, ki so jih obljubljali za prvih 100 dni izpolnili zgolj 3, če me spomin ne vara... Ti kar voli program...

Kako sem jaz volil? Po sistemu izločanja... Nimam rad skrajnežev, rsdikalcev in nestrpnih, nesramnih politik in politikov (seveda po mojih subjektivnih ocenah). Tako so takoj odleteli SDS, Levica, SNS, deloma tudi SD.
Ne volim politikov, ki so v preteklosti že nategnili volivce v točkah, ki so zanje najpomembnejše. Tako so odleteli PS, DeSUS, Naša Dežela.
Nagibam se prej liberalnejšim strankam, tako je odletel NSi (tudi veren nisem).
Glede na situacijo v slovenski politiki sem želel voliti stranko, za katero sem bil prepričan, da se bo prebila v parlament... Tako so odleteli SAB, LMŠ, Pirati... Ergo...

Lepo in logično obrazloženo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

15. slovenske vlade sploh še ni, zaenkrat svinja še kar 14...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Imeli/izboljšali Slovensko vojsko. Vojska (in Teritorialna obramba - kot Ukrajinci ugotavljajo) sta garanta za samostojnost Slovenije.

Še orožne vaje bi bilo treba nazaj uvesti. Da se vsaj gremo lahko gverilo, če nam bodo poslali orožje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TESKAn ::

Hypathia je izjavil:

Me pa zanima, a se komu sploh zdi sporno, da bo področje energetike v novi vladi pokrivala ravno GS, konkretno Bojan Kumar, dolgoletni Golobov operativec. Ali so to ti novi standardi, za katere ste se borili.

Ej, jaz na GenIju imam pol nižji račun kot soseda, ki je pri Petrolu. Enako veliko stanovanje, pri nas smo trije, ona je sama. Očitno je nekaj delal prav.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
15 / 236
»»